Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Tamoo válasza moonboykop (#2350) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezzel tisztában vagyok :) de attól a probléma még előjöhet...már amennyit találtam róla... alapzaj, recsegés :F hát remélem legalább ezt megúszom, ha a driver-el ennyit szívtam. Na mind1 még úgysem érkezett meg a ram-om.

[ Szerkesztve ]

(#2352) laci1128 válasza N_A_S (#2348) üzenetére


laci1128
tag

Szerintem Audigy-nél, X-Fi-nél inkább szoftveres a probléma, ez mondjuk eléggé jellemző a Creative termékeire. (Bezzeg az AWE 64 Gold... :D)
Egyébként a BIOS memory hole opció átállításával néhányaknak sikerült megoldást elérniük a szóbanforgó kártyákkal, x64-es rendszerrel és 4+ GB RAM-mal. Persze ez valóban nem tökéletes megoldás.
Ja igen, 32 bites rendszerek esetén nem szokott ez a probléma előfordulni.

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#2353) szemtelen


szemtelen
tag

Sziasztok!
Ma vettem egy Hangkártyát :
Creative SB Live! 5.1 Digital (SB0220) Sound Card

Win7 64bitem van, le töltöttem hozzá valami gyári szftvert, mindent felismer szoftveresen de nincs hangom.

Lehet az a probléma hogy sima mezei Panasonic SA-AK45ös hifihez kötöttem (jack dugó a gépbe, piros fekete meg a hifibe)? Remélem nem csak hangrendszerrel működik..

A legszélső csatlakozás (nem a fekete digit hanem a másik oldalon) magas bpm tartalmú zörejt ad folyamatosan...

Leszedem a fentebb említett drivert, ki próbálom.

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#2354) valory válasza szemtelen (#2353) üzenetére


valory
tag

tökmind1 mibe dugod be (jelen esetbe Pana hifi), kell menjen. Nekem is megy egy Pana hifivel is, meg a kártyánál egy csöppet öregebb Uher erősítővel is. Más a probléma ott (sztem beálítás vagy soft)

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#2355) udosmail


udosmail
tag

Sziasztok,

kérdésem az lenne, hogy lehet bass és treble állítást eszközölni a következő konfigurációval: Audigy SE Win7 alatt; se a windowsos beállítások között, sem alchemy-ben nincs ilyen állítási lehetőség

Köszi

(#2356) Tamoo válasza szemtelen (#2353) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Keress rá daniel_k driver cd-re (én torrenteset találtam), vagy próbálkozhatsz youp pax driver-el. De mindig pucold le rendesen amit előtte feltettél (első hozzászólásban le van írva hogy kell).

udosmail: de EQ van nem? abban állítgathatod

[ Szerkesztve ]

(#2357) szemtelen válasza Tamoo (#2356) üzenetére


szemtelen
tag

Szia!
Töltöttem le drivereket, a danielt is meg a másikat is, sztem az lehet a gond, hogy fent hagytam a gyárit is (Realtek ALC 883, 8 -Channel High-Definition Audio CODECET) és orrba szájba húztam le a drivereket hozzá.
Amúgy kíváncsi vagyok lesz e változás a hangzásban (én sokat várok tőle).

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#2358) Tamoo válasza szemtelen (#2357) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Hát nem tudom, szerintem nem az a gond :F realtek nem szokott bezavarni.
Nekem ALC888 van és próbálgattam direkt felváltva Live-al, érezhetően szebbek a magas+mély hangok.
Nekem XP van fent, úh nem nagyon tudok más tanácsot adni. Bár 1-2 héten belül nekem is fel kellene telepíteni win7 64bitet, de már előre félek h mit összeszenvedhetek a driverekkel.

(#2359) szemtelen válasza Tamoo (#2358) üzenetére


szemtelen
tag

Hú már alig várom h feltedd és kitaláld helyettem is hogy lehet megoldani :D
Kevés időm van de este próbálgatom, de az a baj h szűz vagyok ebben a témában, annyira..
Kérdésem, a pana ak hifihez hiába teszem a digitális (fekete) csatlakozóba a jack dugót az úgyis csak sima asszem analóg jelet fog nem-igaz?

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#2360) udosmail válasza Tamoo (#2356) üzenetére


udosmail
tag

nincs Equalizer alchemyben

(#2361) Hatvan9


Hatvan9
senior tag

Él még ez a topity?Ki gondolta volna. :U

(#2362) Tamoo válasza szemtelen (#2359) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Zöldbe dugjad, az a biztos :DDD

(#2363) szemtelen válasza Tamoo (#2362) üzenetére


szemtelen
tag

Ez hihetetlen, kékhalál a gépemen ha bent van a hangkari :S
Behoztam az irodámba kipróbálni xpre kx driver feltéve és a fülhalgató a fekete színű csatlakozásban olyan szépen szól h csuda.. Ha lesz időm bűvészkedhetek a win7tel...

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#2364) udosmail válasza szemtelen (#2363) üzenetére


udosmail
tag

win7 meg az sb-k nem szeretik egymást, én is szívok az audigyvel, xi-fi-knek is gyenge a win7 supportja?

(#2365) szemtelen válasza udosmail (#2364) üzenetére


szemtelen
tag

Szerintem igen de ha így megy tovább váltanom kell win8ra ott talán lessz támogatás :DDD :DDD :DDD :DDD

FACEBOOK trükk! Nyisd meg a saját üzenőfalad, majd nyomd meg az f13-at! Nézd meg mi történik! ;)

(#2366) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

Itt írtam egy problémáról: [link]

Tekintettel arra, hogy az ott említett DTT2500 dekódert mindenképpen használnám, s nem úgy tűnik, hogy az X-Fi-vel erre bármilyen megoldás lenne, már végső elkeseredésemben ott tartok, hogy visszarakom a gépbe az SB LIVE! 5.1 hangkártyámat.

Viszont mivel új gépről van szó, 4 GB DDR3 RAM-al, s Win7 64 bites operációs rendszert használok, így a Daniel_K féle drivercsomag nem jöhet szóba.

Mi a helyzet ezzel: [link] ?

Érdemes próbálkoznom ezzel a Kxproject féle driverrel, vagy számítsak rá, hogy a Windows7 összezuhan? :F

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#2367) Tamoo válasza Piftuka (#2366) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

daniel_k csomag mért nem jöhet szóba?
Elvileg:
[link]->"Operating systems supported: 32-bit and 64-bit editions of Windows 7 RTM / Vista SP2 / XP SP3"

(#2368) Piftuka válasza Tamoo (#2367) üzenetére


Piftuka
veterán

Mert az csak 2 GB rendszermemória mellett működik: [link]

"Aquila non captat muscas."

(#2369) Tamoo válasza Piftuka (#2368) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Az újabban ez lehet javítva van. De passz. Egy próbát azért tennék vele. kX-el kínlódtam XP-n, de nem akart normálisan működni. Ha összejön win7 64biten majd írd már le melyik driverrel sikerült. Nekem is le kéne cserélni az XP-t a 4gb ram miatt.

(#2370) laci1128 válasza Piftuka (#2368) üzenetére


laci1128
tag

A legújabb daniel_k drivernél láttam egy registry fájlt, amivel elvileg orvosolható a 4+ GB probléma 64 bites rendszer esetén. (Csak sajnos nem tudtam kipróbálni, mert 32 bites Windows 7-re lett felrakva a driver.)

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#2371) Piftuka válasza Tamoo (#2369) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha kipróbálom, akkor beszámolok a tapasztalatokról, ezt megígérem.

De még várok a dologgal. Egyelőre örülnék, ha nem kellene a régi hangkártyámat visszatenni a gépembe, mert valamilyen új hangkártyával meg tudnám oldani, hogy a DTT2500 dekóderem teljes funkcionalitással üzemeljen.

(#2370) laci1128

Köszi a tippet! ;)

Olvastam, hogy van hozzá egy registry módosító parancs, viszont ahol én ezt megtaláltam, ott nagy betűkkel írják, hogy mindenki csak saját felelősségre próbálja ki, mert a legtöbb esetben összezuhan tőle a Windows.

Én pedig ezzel inkább nem kísérleteznék. Elég nagy "luxus" egy "készre telepített", jól beállított Windows-t tönkretenni egy olyan drivercsomaggal, amelyről már előre lehet tudni, hogy 99%-os valószínűséggel nem fog működni.

"Aquila non captat muscas."

(#2372) Piftuka


Piftuka
veterán

Az Audigy 2 ZS és/vagy Audigy 2 ZS Platinum hangkártyákkal kinek milyenek a tapasztalatai?

Hogyan működnek ezek a kártyák Windows7 64 bit alatt?

"Aquila non captat muscas."

(#2373) m0rd0k


m0rd0k
senior tag

Sziasztok!

Van egy Creative Soundblaster Audigy SE 7.1 hangkártyám,a kérdésem az lenne,hogy ugye van 4 jack csatlakozó rajta,ezek közül csak egyikből tudok hangot kicsikarni,miért lehet ez? Hiába dugom bele a többibe ott nemszól,integrált realtek hangkártyámnál ki lehetett választani,hogy ha bedugtam a jack csatlakozót,mi szóljon,első,hátsó hangszóró,vonal,akármi,itt meg sehogy nem tudom megszóltaltani. Win7 64 bit.

Köszi.

Minden szinten,szinte minden.

(#2374) Tamoo válasza m0rd0k (#2373) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tudtommal itt nem váltogathatsz. Megvan fixen, hogy melyik micsoda. Zenénél, ha nem állítod be külön h minden csatornára kitolja a jelet (saját programjában vagy lejátszóban), akkor csak a "zöld" aljzat fog szólni.

(#2375) diejoker


diejoker
csendes tag

sziasztok.megörököltem egy audigy platinum ex-es csomagot.win7-64bitem van.daniel_k drivert dobtam neki ami müködik is minden funkciojában rendessen,de sajnos a távirányito részét nem kezeli :(van erre már megoldás hogy a "gyári"media centerét fel rakjam vagy tud valaki esetleg alternativát?intelliremote nevü program van fenn jelenleg de nem tudom beállitani igy nemigen funkcionál.jo lenne nekem egy hasonlo progi csak nevet valaki pls...thx

(#2376) Kelvin válasza diejoker (#2375) üzenetére


Kelvin
őstag

Próbáld meg a youp pax driver. Ez ugyanis a gyári drivert alakította át. Ha ezzel sem jó akkor írj mert van még egy variáns csak meg kell keresni.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#2377) laci1128 válasza Piftuka (#2372) üzenetére


laci1128
tag

Driver ügyileg ugyanott állnak, ahol a többi Audigy sajnos. :(
Pedig állítólag a belsejét reszelgették (most kivételesen a jó értelemben :) ).

A Windows összeomlástól jogos a félelem, én is utálom újrarámolni az egészet, írtam is, hogy csak láttam a registry cuccot, de mivel x86-os Windows 7-re ment, ezért nem volt alkalmam kipróbálni, hogy segít-e avagy nem.

Érdekes módon eddig szerencsére a Windows 7-et "csak" kétszer kellett újratelepítenem tavalyelőtt október óta. Egyszer, mert kicseréltem a merevlemezt a notiban (ez elég érthető ok), másodszorra meg valamit trükköztem az UltraBay-el és kiborult tőle az Intel Matrix Storage driver (ezt mondjuk nem értettem, hogy miért), 5 percenként teljesen beállt a gép tőle. De lehet csak azért ennyi, mert nem fértem még hozzá a PCMCIA-s Audigy 2 ZS-hez. :DDD

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#2378) Madn!ght válasza laci1128 (#2370) üzenetére


Madn!ght
addikt

Szia!

Én kipróbáltam azt a bizonyos registry fájlt, de semmi változás nem történt. :(

Én konkrétan egy hibával küszködök, amit mai napig nem sikerült megoldani. ITT írtam róla.

Win7 x64-et használok. Korábban a 4Giga rammal még csak elvétve volt gondom a mikrofon bemenettel, viszont mióta 8G-ra bővítettem, teljesen használhatatlan. Minden más (általam használt) funkció hibátlanul műxik.

Holnap felteszem a legújabb PAX drivert. Kíváncsi leszek, lesz-e változás...

Ha nem, akkor vagy eladom a karit, vagy beüzemelem az alaplapi hangcsodát a mikrofon kedvéért.

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#2379) szmolcsi

Szevasztok!!
Audigy 2zs Platinum tulaj volnék win 7/64bit alatt hogy tudnám teljesen használni távot mindent,válaszotokat előre is köszönöm..üdv :R

**Kedvenc állatfajom a napokig nem válaszoló de minden nap többször belépő majmok !!!**

(#2380) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Win7 alá melyik Audigy-t érdemes beszerezni 7.1 hangrendszer mellett?

(#2381) sgery


sgery
őstag

Üdv!
Nekem egy Audigy 2 ZS-m van, talán már 6éve. Most jött elő egy olyan igény, hogy van-e valamilyen program vagy lehetőség, amivel az 5.1 kimenetnél meg tudom határozni az adott csatornák hangerejét? Logitech z5300-al használom, amit állítanék rajta pl, hogy a jobb hátsó hangszóró hangosabb legyen a bal hátsónál, ezt pedig sajnos a hifin nem lehet állítani.
Előre is köszönöm a válaszokat :)

Még annyi, hogy ha a leírtak alapján moddolom audigy 4-esre a kártyát, akkor mekkora különbséget fogok tapasztani? Egy sennheiser profi fejhallgatóval is szoktam használni a rendszert.

[ Szerkesztve ]

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#2382) BeriHampeR


BeriHampeR
aktív tag

Hello

Ma vettem egy Soundblaster Live 5.1 model.ct4830 hangkártyát, tudna valaki drivert adni hozzá?

Win7 32bit.

előre is köszönöm. :R

(#2383) PuMbA válasza BeriHampeR (#2382) üzenetére


PuMbA
titán

Jól beleválasztottál egy 1997-es hangkártyába. :) Túl régi ahhoz, hogy hibátlanul működjön. Itt egy driver.

[ Szerkesztve ]

(#2384) BeriHampeR válasza PuMbA (#2383) üzenetére


BeriHampeR
aktív tag

kösz szépen, hát nem vagyok jártas a hangkártyák világában mivel bekrepált az alaplapi (tegnap nézem a filmet, és hirtelen csak zúg az egész füles, kikapcsoltam, újra indítottam stb de csak zúg az egész) mi lehet a gondja?

és így vettem ezt : D de úgy látszik szar, mivel telepítés közben újraindul a rendszer.

Vlm ötlet?

(#2385) PuMbA válasza BeriHampeR (#2384) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor nem nagyon fog menni, ez egy 14 éves cucc....
Alaplapihoz esetleg feltehetsz egy új drivert, beállításait átnézted?
Ezzel sokkal jobban jártál volna, mert megy Win7 alatt és ~2k-ért osztogatják.

[ Szerkesztve ]

(#2386) PuMbA válasza PuMbA (#2385) üzenetére


PuMbA
titán

Ezt még megpróbálhatod a Live-hoz.

(#2387) waszi69


waszi69
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy win7 alatt össze tudom hozni a SB Live 5.1 hangkártyát egy Audigy Platinum Ex cuccaival? Az lenne a lényeg, hogy a lányom (az ő gépébe menne az összeállítás) tudja használni az Entertaiment Centert távirányítóval. Az nagyon megköszönném, ha van rá megoldás, akkor belinkelnétek a letöltendő cuccok elérhetőségeit.

[ Szerkesztve ]

(#2388) mézi123


mézi123
tag

Barátaim!
Felraktam az SB0350 re a YouP-PAX Audigy Series 2008 Suite drájvert és nagyon meg vagyok elégedve mindennel.Eddig elakartam passzolni a 2zs-t de meg nem válok tőle az biztos. Viszont azt szeretném megtudni, hogy a mezei X-FI PCI-E kártyával van tapasztalata valakinek, jó a PAX PCI XFI Audio PAX Suite DVD-2011 v1.00 drájver hozzá, jól működik vele a kártya?

[ Szerkesztve ]

(#2389) mrlbrmn


mrlbrmn
csendes tag

szevasztok,

win7 64bit, audigy 2 (e880) kartya, support pack 3.8-at feltettem, es serceg a hangszoro. elotte 32bit-es win7 volt fent 3.7-es support pack-kel, faszan mukodott. bar akkor is szoptam vele 1-2 napig, mire jo lett, de most hiaba csinalok barmit, teszek fel barmilyen drivert es sp-t, nem szunik az idegesito recseges... :W hasonlo valakinel? visszaolvastam, nem talaltam erdemi megoldast. mit csinalok rosszul, mit felejtettem el beallitani?

i doubt therefore i might be

(#2390) LALA_kiraly


LALA_kiraly
senior tag

Sziasztok!

Csak szeretném megosztani a tapasztalataim.
Anno valahonnan lett egy SB live 5.1-em. Ez ugye majd egy évtizedes technológia, vagy 1 évig állt még a szekrényben is, gondoltam most kipróbálom. Win7 van, így PAX driver ment fel rá. Az a kemény, hogy szebb a hangja a mai integrált realtek alc888-nál.
Igaz, azt elég sokat állítgattam a keverőben, de ez elsőre f@szán belőtte magát...
Hihetetlen.

50/1160-447 Találkozhatunk: 21, 22.ker

(#2391) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Új hdd került a rendszerlemez helyére így újra kellett húzni a win 7-et és most sehogysem tudom felrakni a support pack 3.8-at. Vagy azt írja, hogy már telepítve van, vagy azt hogy valami nem kerek. Még a gyártói drivert sem tudom felerőszakolni rá. Csak a sima rendszer által telepített megy...
Valaki tapasztalt már ilyet? Elég bosszantó. :W

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#2392) Piftuka


Piftuka
veterán

Sziasztok!

A fentiekhez hasonlóan én is a Windows 7 x64 (Hun) alatti működéssel kapcsolatban kérdezek.

Ma vásároltam egy "Audigy 2 ZS" (0350) hangkártyát, s a Creative honlapján található alábbi drivert telepítettem:

"Creative Sound Blaster Audigy series driver 2.18.0017
Filesize : 40.42 MB Download Hide Details

Release date : 9 Apr 10"

Sajnos ez nem tartalmazza a Creative felhasználói programjait, ami baj. Ugyanis a Creative DTT2500 hangfalszettemmel így nem működik tökéletesen.

Különösen a "Surround Mixer" és a "Speaker Settings" hiányzik.

Hiába választom ki a driver által telepített "Creative Audio Console"-ban az "S/P-DIF bypass"-t, nem küldi át a Dolby Digital jelet a dekóderemre, hogy az kódolja.

Az AC3 zene igen rútul szólal meg. Ha pedig a szoftveres dekódolást állítok be, akkor egyáltalán nincsen hang.

Maga a PCM hang sem tetszik; olyan, mintha meg lenne effektezve. Ugyanez a hangfalszett az SB LIVE! 5.1 Platinum hangkártyámmal, WindowsXP alatt érezhetően jobban szólt.

A fejhallgató sem némítja el a hangfalszettet, pedig az ominózus "Audio Console"-ban ezt is beállítottam.

A hangkártyát egyébként a "Digital Out" jack kimeneten keresztül kötöttem össze a DTT2500 dekóderrel, a megfelelő kábelek segítségével.

Ennek ellenére nem "nyerő" egyelőre Win7 alatt a dolog.

Mi a véleményetek? A driver leírásával ellentétesen megpróbáljam ezeket (és a többi Creative féle felhasználói programot) telepíteni a gyári CD-ről? Vagy attól garantáltan összeomlik a rendszer?

A másik kérdésem, hogy a Daniel_K és a YouP Pax féle programcsomagokkal érdemes-e próbálkoznom? A kettő között mi az alapvető különbség?

Mennyire stabilak ezek?

A fenti problémákra megoldást jelent bármelyik?

Előre köszönöm a segítséget!

Üdv: Piftuka

"Aquila non captat muscas."

(#2393) Piftuka


Piftuka
veterán

Senkinek nincsen semmi építő jellegű javaslata a fenti kérdéssel kapcsolatban? :F

(Úgy látom, nem csak engem érdekel ez a Daniel_k és YouP-Pax drivercsomag téma...)

"Aquila non captat muscas."

(#2394) laci1128 válasza Piftuka (#2392) üzenetére


laci1128
tag

Szervusz!

Elsőként: Windows Vista, 7 és XP x64 alatt problémás lehet az Audigy-k használata. Ökölszabály, hogy önmagában nem szabad a gyári meghajtót használni - ugye az általad felsorolt jelenségek előbukkannak, szerintem nem is működik az az Audio Console rendesen. Én személy szerint a Daniel_k-t javaslom (ebben biztosan szerepel jónéhány a Creative alkalmazások közül), de persze nyugodtan próbát tehetsz a másik moddolt meghajtóval is (főleg ha van időd rá). Zenehallgatáshoz pedig érdemes lehet trükközni kicsit (cikk a témáról), azaz megkerülni a Windows hangrendszert és mondjuk OpenAL API-n keresztül piszkálni a kártyát. Én bevallottan nem vagyok audiofil, de mégis OpenAL output plugin mindig felrepül a Winamphoz. :) Ily módon biztosan nem lesz "megeffektezve" a zene (legalábbis az EAX effektek biztosan nem másznak rá, az más kérdés, hogyha a Speaker Settings-nél van valami elrontva, akkor az mindenképpen hallatszik). A többi kérdésedre sajnos nem tudok választ adni, mivel én csak kimeneti jackbe dugott fülessel használom a kártyámat. :( Sok sikert a driver próbához! :R

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#2395) Piftuka válasza laci1128 (#2394) üzenetére


Piftuka
veterán

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat! :R

Nem mondom, hogy nem vagyok csalódott. Ahogyan fentebb, még februárban is beszélgettünk erről, olyan hangkártyám volt (SB LIVE! 5.1 Platinum), amelyhez nincsen, nem is volt hivatalos, Creative féle driver Win7 alá.

Hosszas információgyűjtést követően vettem meg az Audigy2 ZS-t, mert ahhoz volt hivatalos driver.

Az viszont tényleg nagy szemétség a Creative részéről, hogy nem voltak képesek a "Surround Mixer"-t, és a többi hasonló felhasználói programot ebbe beleintegrálni. :((( (De hogy még a "MediaSource" sem hajlandó feltelepülni... )

Ezek szerint tehát bár a Creative készített Audigy2 ZS hangkártyához hivatalos, Win7 drivert, azt nem érdemes használni...

Most használhatom a "moddolt" drivercsomagok valamelyikét. Annyi erővel az SB LIVE! 5.1 hangkártyámat is beépíthettem volna a számítógépembe. :U

Na mindegy... így jártam.

Remélem, hogy a moddolt driver-ek nálam hibátlanul fognak működni! ;)

Utánaolvasok az OpenAL használatának is, mert én is Winamp-ot használok az MP3 zenékhez.

Ha kérdésem lesz, akkor majd még felteszem itt! :)

Üdv: Piftuka

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#2396) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Sziasztok
Lenne egy kérdésem.Win7 en egy SB0090 Audigy kártya van fent és nincs GamePort,mindenmás igen /Eszközkezelőben/.Ha játszok is,vannak hang hiányok...Feltettem már több Creative driver-t,többek közt most is a legfrisebb van fent.Valaki tudna nekem segíteni nagyon megköszönném.

(#2397) Piftuka válasza TechN7ne (#2396) üzenetére


Piftuka
veterán

Tudtommal nincsen megoldás a problémára.

A Windows7 nem támogatja a gameport-ot.

"Aquila non captat muscas."

(#2398) laci1128 válasza TechN7ne (#2396) üzenetére


laci1128
tag

Fura, nekem Eszközkezelőben ott figyel vidáman. Bár a tényleges működésével kapcsolatban sajnos nem tudok nyilatkozni, per pillanat nincsen kéznél ilyen eszköz. Egyébként nekem is SB0090 (Audigy 1394, nem arany csatis) kártyám van, Windows 7 x64, és Daniel_k-s moddolt driverek. Egyébként nem lehet gond a 4+ GB memória (adatlapod alapján)? Nekem csak 2 GB van a gépemben.
Játékokban sem szokott nálam gond lenni. ALchemyvel pedig gyönyörűen szólnak az EAX képes játékok is (persze az Aureal Vortex-féle A3D-s élményt meg sem közelítik :DDD ).
Ja igen, amit feljebb is írtunk többen, érdemesebb valami nem hivatalos drivert kipróbálni.

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#2399) Piftuka válasza laci1128 (#2398) üzenetére


Piftuka
veterán

Ezek szerint a Daniel_K féle driver engedélyezte nálad Win7 alatt a gameport-ot.

Ehhez - tudtommal - a rendszermemória mennyiségének nincsen köze. A Win7 alapból nem támogatja a gameport-ot.

Nyilván ezért van az, hogy nálam is a gyári, Creative féle Audigy driver feltelepítését követően a gameport "felkiáltójelesen" került az "Eszközkezelőbe".

Halkan jegyzem meg, hogy a Microsoft hivatalos álláspontja - ha utánaolvas bárki a honlapjukon, akkor láthatja -, kb. annyi, hogy "az újabb játékvezérlők csatolófelülete az USB".

Ergo: "Használj USB-t, paraszt, a régi, gameport-os vackaidat pedig dobd ki a kukába!"

"Szép kis" párost alkotnak a Creative céggel, akik a "dobd ki legkésőbb 2-3 évente a Creative hangkártyádat és a Creative hangfalszettedet is, mert úgysem lesznek kompatibilisek egymással, ha valamelyiket újabbra cseréled!" :P

"Aquila non captat muscas."

(#2400) TechN7ne válasza laci1128 (#2398) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Az eszközkezelő ablakodról utalva nem egy Win7-nek néz ki.Egyébként nekem is megoldotta a játékon belüli hangproblémákat a ALchemy.Eddig nem volt ő feltelepítve,de a Creative AutoUpdate felrakta,azóta hallani minden hangot játékon belül.Ram mennyisége pedig sztem meg semmiképpen sem játszhat közre ebben az estben.Viszont GamePort-om még mindig nem létezik az eszközkezelőben.
Mindenesetre köszöntem a segítséget...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.