Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata2 és xp telepítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#101) Xterms


Xterms
tag

Sziasztok!
Gondoltam, ez a topik lenne a legmegfelelőbb a problémámra:
Sp2-es XP-t használok.
Múltkor egy játék kifagyása miatt reseteltem, ekkor szétment a windows. Az üdvözlőképernyő után csak a háttér jelent meg, az asztal az ikonokkal és a tálca csak az explorer.exe feladatkezelős elindítása után jöttek elő. Mivel ez nem volt állapot, megpróbáltam kijavítani a telepítőCD-ről a windowst. Ekkor a telepítés közben kiírta, hogy szeretné telepíteni az általam használt Avance AC'97 audio drivert, mely nem ment át a logo tesztelésen, ezért van két lehetőségem: telepítés mellőzése/telepítés folytatása. Ettől a pillanattól kezdve azonban nem reagál sem az egérre, sem a billentyűzetre, ezért semelyik opciót nem tudom kiválasztani.
Így a telepítés abbamardt, felraktam viszont azonos HDD-re, azonos partícióra egy másik, friss Windowst, windows2 mappába. Ez most tökéletesen működik, de a másik windowsomon volt egy halom mappa az asztalon, melyek feleslegesen foglalják a helyet, de nem tudom őket törölni, mert megtagadja a hozzáférést.
Próbálnám törölni a másik windowst a telepítőcd-ről, de csak partíciót enged törölni (ergo a friss windowst is le kéne törölni), külön windowst nem. Annyi nem elég, hogy törlöm a windows mappát, mert akkor a documents and settings/saját nevem/asztal mappában ugyanúgy ott marad 5Gb felesleges adat.
Megpróbáltam törölni az audio drivert, és úgy javítani a másik windowst, de most azt írja telepítés előtt, hogy: "Kevés a rendszererőforrás az API végrehajtásához."Aztán újraindul.
Remélem érthető voltam.
Szeretném megtudni, hogy hogy javíthanám meg a windowsomat, vagy hogy törölhetném a mappákat, melyekhez nem enged hozzáférni.
Üdv.

A barátok olyanok, mint a hó…………ha rájuk pisilsz, eltűnnek.

(#102) ApróHird9999 válasza c.zsolti (#100) üzenetére


ApróHird9999
csendes tag

És nem lehet megoldani, hogy úgy is menjen, hogy ha nem úgy telepítettem az oprendszert?

(#103) o zsolo o


o zsolo o
csendes tag

üdv.

http://www.cluboc.net/reviews/motherboards/soltek/k8tpro939/index.htm

iyen alaplappal szeretnék uj 500as maxtor winyot használni. szüksg miatt vettem a winyot, mostani ide-s meg meg áll. sehogy se birom rátenni a wint, 'ismereten' szo szerepel a tellepítés során a winben. korábbi winyoval összedugva a gépet hol érzékeli az uj winyot hol nem. formázás megtörténik 30secundum alatt.....everest annyi infot ad, hogy maxtor van benne meg a nevét. pontosabb paramtert nem sorol fel, mint a másik vinyoná(maxtor az is 160as IDE)

alaplaphoz adott floppy - f6 kombinácio telepíténél nem segített. enlkül és ezze is hibát ir ki - sérült a lemez, vagy nincs bedugva vagy nincs jol bellítva

munka miatt jol jönne ha lenne gépem. remélem jo topikba irtam, ujat nem akartam létrehozni.

üzenet jöhet ide is és privátba is

valaki hozzértő esetleg javbasolhatna vmi bios álítást. lehet az hogy az 500giga tul nagy? kis jumper benne van ami korlátoz 1,5re. gépközelben leszek, ha evés vagy rossz infot irtam le
köszi , zsolt

(#104) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Sziasztok, van bajom rendesen.
Megvettem az új gépet giga ep35-ds3-as lappal, bele e8400-et hd 4850-et és 250 gigás hita vinyót ami sata2-es
4gb ram is van még bele.
Én windows bladeedition-t szeretnék telepíteni. Amikor eljutnék a vinyó formatálás ablakba akkor kék-képernyővel befagy a rendszer vinyó hibára voksolva.
Érdekes.
Mi lehet a gond?
köszi

(#105) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Hiába próbáltam floppys megoldást alkalmazni:
- a megfelelő file-okat felmásoltam egy floppyra
- nyomtam az F6 billentyűt, amikor kellett, de csak raides drivert mutatott a driver telepítési listában -> ezt telepíteni nem volt elég, mert végül "merevlemez hiányában" leállt a telepítés.
Mit csináltam rosszul?

piadex2

ps: a két hdd-m raid 0-ba van kötve

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#106) piadex2 válasza piadex2 (#105) üzenetére


piadex2
senior tag

Sziasztok!

A gyártó által adott cd-n nem voltam meg a szükséges file-ok, a netről kellett leszedni. Mostmár minden megy -> pöpecül.
Üdv,

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#107) btf


btf
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám:

Elkezdem az XP-t (SP3) telepíteni, a telepítő látja a Satás vinyóimat, kiválasztom a 320-as lemezt (14 és 300 a két partició)

Elkezdi a telepítő file-okat másolni majd miután újraindul a gép hiányzó operációs rendszer fogad.

A Patás vinyó le van húzva, habár indításkor már 3 xp-t is felajánl, amiből csak 1 működik a másik kettő panaszkodik valami hal.dll file-ra. :O

Mit lehet ilyenkor tenni?

[ Szerkesztve ]

“Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.” - Mark Twain | "PS4 Pro = PS4 Professional" - Alex Battaglia (Digital Foundry - 2021)

(#108) Zoulfly válasza btf (#107) üzenetére


Zoulfly
tag

A sata-s vinyóból is csak az legyen bekötve amire a windows-t rakod!

(#109) D@vid


D@vid
csendes tag

ezzel szívtam énis vagy 2 hétig míg ki nem probáltam satomee (senior tag) tippjét: 91es hozzászólás amugy:
Nekem samsung sata2-re telepítéskor (a lap egy sata1-es Asus A8n5x) az első rebootnál állandóan megállt a telepítés egy "Hiba a rendszer betöltésekor" üzenettel.Minden funkció működött,xp,bios rendben felismerte stb,csak épp telepíteni nem lehetett rá.Nem tudom miért,de miután a biosban a meghajtó tulajdonságainál "auto" helyett "large"-ot állítottam be,marha gyorsan felszaladt a win és azóta sincs semmi baj vele.Nem tudom nálad segít e,de a sok próbálkozás közt talán ez is elfér...:)

sztem ez neked is segíteni fog!

üdv.

(#110) Viperator


Viperator
őstag

Sziasztok!

Windows telepítéskor a legelején kell telepíteni SATA driver-t, eddigi változat szerint csak floppyról lehet, van más megoldás a SATA telepítéshez?

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#111) Johnny Cage válasza Viperator (#110) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Van, integrálod valamelyik service pack-et (2-est vagy 3-ast) a telepítőbe: [link]

(#112) bobalazs válasza Xterms (#101) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

töltsd le az unlocker nevű programot. intézőből vagy bármiből jobb gombot nyomva ott lesz a menüben, az majd szépen lepucolja neked. Ajánlatos ezzel virust is eltávolítani, általában 1xübb törölni virust mint ha virusirtó szórakozna neked vele.

(#113) vati válasza Xterms (#101) üzenetére


vati
senior tag

Amit leírsz simán XP jogosultság probléma is lehet.
Rendszergazdaként a mappa tulajdonjog átvételt próbáltad?

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#114) vati válasza Johnny Cage (#111) üzenetére


vati
senior tag

Nekem integrált SP2 telepítővel se ment föl az XP a konfigomban szereplő alaplapra.:(
Kiírta, hogy nem talált telepítésre alkalmas partíciót. Pedig csak elsődleges partíciók vannak a sata2-es diszken.
Ahogy utánaolvastam, ez a sata2-re telepítés floppy nélküli gépben akár lehetetlen is lehet, alaplapi chipkészlet függő, hogy hajlandó rá felmenni az XP vagy nem.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#115) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Adott SATA hdd 1 db (azt nem tudom, hogy sima vagy 2), 1 usb-s külső hdd, + külön egy noti.
Nincs floppy meghajtóm.

Ilyen kombináció esetén megoldható valahogy az XP telepítése a SATA hdd-re?
Sejtésem az, hogy nem...

Jól tudom, hogy a Vista már kezeli a SATA hdd-ket alapból?

Köszönöm!

fizik

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#116) Red_Bull


Red_Bull
aktív tag

Sziasztok!

Nekem a winchesterem meg a meghajtóm is satás akkor én mit tudok csinálni?
Mert akkor bekapcsolás után semmit nem lát a gép se meghajtó, se vinyó. Semmilyen OP rendszert nem lehet így a gépre rakni.
Floppym az nincs, esetleg USB pendrive-ra tudnék rakni valami SATA drivert de azt nem értem hogy milyen az ami magától bebootol meg honnan lehet ilyet szedni? :F

Amúgy van az alaplapom BIOS-ában(meg az újabb alaplapokon mindegyiken van) olyan hogy szimulálja a SATA meghajtókat mintha IDE-s és ilyenkor látja egyből minden mintha nem is SATA-s lenne egyszerűen lehet telepíteni a Windows-t.

Nade ez nekem nem jó (most nem fejtem ki miért) hanem a fenti módon simán natív SATA-bam kell valahogy újratelepítenem az XP-t.

(#117) shteer válasza Red_Bull (#116) üzenetére


shteer
titán

integráld a telepítőbe a sata drivert

..szerintem jónak tűnik

(#118) Red_Bull válasza shteer (#117) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

De hiába integrálnám,írtam hogy a a DVD meghajtóm is SATA-s szóval azt se tátná a gép

(#119) tepizoli


tepizoli
tag

Sziasztok!
Érdekesség kép leírom, hogy jártam egy MSI PM8M-V típusú alaplappal. Ez az alaplap a sata I-et támogatja de vettek bele egy Samsung 500Gb-os SATA II-es vinyot és megkértek, hogy rakjam bele.Mivel sokszor csináltam már ilyet magabiztosan indultam neki aztán lassan lehervadt a mosoly az arcomról.Az első probléma az volt ,hogy a biosban semmi satával kapcsolatos beállítás nincs,ezt azért kerestem mert hiába raktam be a vinyot egyáltalán tudomást sem vett róla a Windows ami maradt a patás vinyon ez az új csak másodiknak adatárolásra kelett volna.Egyébként az alaplapon VT8237R sata vezérlő van.A következő probléma az volt ,hogy a samsung vinyon nem volt jumperelési lehetőség ,hogy SATA I-be lehessen kapcsolni.Sok órai nyomzás után kiderült ,hogy a samsung honlapjáról le kell tölteni egy kis progit /estool a neve/ csinálni egy bott flopyt és ezt rámásolni és erről a flopyról bebootolni majd ezzel a progival SATA I-be lehet kapcsolni a vinyót. A probléma az hogy ez a kis program ugyanúgy nem látja a vinyót tehát át kellet tennem a vinyót egy másik gépbe amelyik addig is simán látta és ott megcsinálni az átálitást.Aztán vissza a gépbe és lás csodát már látta is.Ezt csak azért írtam le hogy hogy gondolja a samsung hogyha nincs két számítógéped otthon akkor ne használd az ő vinyojúkat hanem vidd vissza a boltba és kérj pl. egy WD-t amin elég egyszerűen csak átrakni a jumpert és már megy is.

A fiúk fociznak, a férfiak edzőterembe járnak.

(#120) shteer válasza Red_Bull (#118) üzenetére


shteer
titán

és arra az időre nem tudsz kölcsönkérni egy ide meghajtót?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#121) Red_Bull válasza shteer (#120) üzenetére


Red_Bull
aktív tag

Nem rossz ötlet, lehet hogy ez lesz majd de egyszerűbb lenne pendrive-ra rakni a driver-t ezt hogy lehet amúgy megcsinálni mármint milyen driver-t tegyek rá ami DOS-ba is megy és magától bootol olyat meg honnan lehet szedni???

(#122) Steve-0


Steve-0
őstag

Hi, allz van egy ilyen lapom: ASRock ConRoe865PE (SATA1) + Samsung F1 640 Gb-s winyora (koliba van) akarom majd telepíteni az XP-t milyen problémákba ütközhetek?
Most integrálom a telepítőbe az inteles achi drivereket elvileg működnie kell.

(#123) tzolo


tzolo
csendes tag

Üdvözlet és BUÉK!

Meglepő módon nekem is segítségre lenne szükségem, azért próbálkozok itt.
Alaplap: Gigabyte 790X DS4
Nem tudom feltelepíteni a legál XP profit.
Athlon 64 x2 5400, 2x1 Gb Kingston kit DDR2 - 800 amit a "compatibility" listából kerestem.
Xp SP3-al és sata driverrel, n-lite-ben összefésülve, cd-re kiírva.
Telepítéskor licenc elfogadásig eljutok, F8-t nyomva azt írja, hogy nem telepítő cd, vagy nem eredeti???!.
3 napja kínozom de nem megy.
BIOS frissítve a feltelepített VISTA alatt, F6A
Állítottam az integrált per. menüben az On chip sata type menüben IDE-ról SATA-AHCI-ra, de semmi változás.
A VISTA home profi (eredeti) simán feltelepült, utána próbáltam telepíteni az XP-t, ugyanaz.
Persze ha jól tudom először az XP-t kellene utána a VISTÁT, ha nem akarok gabeszt.
A merevlemez és dvd író SATA (2) csatolós, floppy meghajtó nincs beszerelve.

[ Szerkesztve ]

(#124) bercee


bercee
tag

sziasztok
van egy fsc amilo pi3540em. sata vinyó van benne. hogy tudnék xp-t telepíteni rá? lehetőleg olyanok írjanak, akik már telepítettek 3540esre xp-t!
köszi

(#125) berbatov2


berbatov2
senior tag

Hello!

2002-es xp-t telepítenék hibaüzenet a következő: usbehci.sys sérült. Winyó meg a dvd satás. Alaplap asrock m3a785gxh/128! Valami olyasmi lehet hogy ez az sp nélküli win nem ismeri fel a satát vagy mi? De nem tudom. Segítséget előre is köszi! :R

(#126) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

A win xp sp3-nál lehetséges, hogy van a telepítőlemezen sata (ill. sata 2) meghajtóprogram (driver)?
Kösz:

piadex2

ps: nem figyeltem a telepítésre, csak hagytam, hogy a telepítő eljusson a szerződés aláírásáig, aztán csak lestem, hogy minden féle bios manipuláció nélkül észrevette a telepítő a teljes 500 GB-ot (pedig ez tuti sata) - nem értem

ps: néztem a bios-ban, hogy van egy "on-chip sata", ami "enable"-re van állítva, lehet, hogy ennek köszönhető a floppymentes telepítés?

ps: mivel a hdd sebessége eléggé fontos (lévén játékgépről van szó) szeretném, hogyha a sata 2 hdd-m teljes sebességgel futna, és nem csak udma 5-ön

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#127) virgil75


virgil75
csendes tag

Hali.
Kell egy kis segítség.
Vettem egy ASUS K50IJ-SX153L notebookot. Az xp telepítése közbeen a következő hibaüzenetet írja ki:
STOP: 0X0000007E (0XC0000005, 0XF748E0BF, 0XF78DA208, 0XF78D9F08)
pci.sys - address F748E0BF base at F7487000, DateStamp 3b7d855c
Mit kellene csinálnom? Ha valaki részletesen leírná, megköszönném.

(#128) Tosee válasza virgil75 (#127) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Itt olvashatsz róla, hogy mi okozhatja!
Esetleg ha ez nem lenne elég akkor google a barátod... keresgélni kell!
Ha esetleg sima xp (service pack nélküli) telepítésével próbálkozol, akkor próbálj ki egy legalább sp2-es telepítőt!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#129) H4CKmyM1ND válasza virgil75 (#127) üzenetére


H4CKmyM1ND
tag

Belépsz a BIOS-ba F2-vel bekapcsolás után. Az ADVANCED lapfülön (balról a második) az IDE configuration -nél (vmi ilyesmi) kiválasztod az advanced helyett a COMPATIBILITY módot. Elmented, aztán örülsz... :)

K50IN-nél legalább is.

(#130) Morpheus95


Morpheus95
csendes tag

Sziasztok!!

nekem van egy olyan kérdésem ,hogy van nekem egy 2,5" laptop vinyóm,és bele tettem az asztali gépembe,és nem látja és ezt hogyan tudnám orvosolni a dolgot???

felpörög a vinyó és nem látja a gép,csak az van bekötve,és nem látja az xp telepítőm ,valamiért,pedig jó a vinyóm,mert laptopomba van a vinyó csak bedöglőt a dvd írója és nem tudom újra rakni,és át tettem az asztaali gépembe és valamiért nem ismeri fel, wd a vinyom

(#131) Morpheus95 válasza Morpheus95 (#130) üzenetére


Morpheus95
csendes tag

meg van köszönöm a válaszokat!!

(#132) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Miért van az hogy a windows felmásolása után mikor újra indul a gép és a winchesterről kellene indulni nem csinál semmit ?

(#133) Irvkhf


Irvkhf
aktív tag

Ha a windows telepítés közben lefagy akkor az alaplap rossz ? Mi okozhatja a windows telepítés közbeni lefagyást ?

(#134) pondor313


pondor313
tag

Sziasztok. Probléma adott, nem látja az ssd-met a rendszer. AsRock P4VM800. Értem én hogy flopyról kéri az illesztőt. De nekem nincs flopym. Se se meghajtó se semmi. Ata sata adapterrel feltelepítettem. Na most kellene rávarázsolni az illesztőt. De hogy? Flopys dolog kilőve. Az a baj hogy csak "A" meghajtóról kéri a win telepítésnél.

podor313 felhasználónak 24 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata2 és xp telepítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.