Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata2 és xp telepítés (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) lúzer válasza pigatt (#50) üzenetére


lúzer
veterán

mármint leszedted?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#52) lúzer válasza pigatt (#48) üzenetére


lúzer
veterán

mellesleg úgy tudom ata=ide
és hát egy ilyen alapvető rendszer része a winnek

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#53) pigatt válasza lúzer (#52) üzenetére


pigatt
őstag

Leszedtem! Megy minden tökéletesen! Köszi a segítséget!

i9 / 4080 / 32"

(#54) _Gomba_


_Gomba_
tag

Hali

Nálam is van most 1 Asus K8U-X-es lap. Kellene nekem a SATA-hoz Floppy. Van ilyen valakinek ? (Nem akarok más winxp-t felrakni se Blade,se Winter stb)

Előre is thx

(#55) Thrawn válasza _Gomba_ (#54) üzenetére


Thrawn
félisten

Szerintem felmegy floppy nélkül, ASUS honlapon nincs külön floppys driver.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#56) _Gomba_ válasza Thrawn (#55) üzenetére


_Gomba_
tag

Nem megy. Próbáltam.
(Azt írja nincs merevlemez)

[ Szerkesztve ]

(#57) Thrawn válasza _Gomba_ (#56) üzenetére


Thrawn
félisten

Szedd le ASUS honlapról az ULI drivert. WinRar-al csomagold ki, lesz benne egy SATA könyvtár. 3 féle vezérlő van azt nem tudtam kinyomozni neked melyik kell, de talán az M5289. A könyvtár tartalmát másold rá a floppyra amit aztán telepítéskor beadagolhatsz az XP-nek.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#58) indianka


indianka
tag

sziasztok
(előre is bocs ha hosszú leszek...)

az történt, hogy összerajtam egy új konfigot magamnak. sata2-es 500 gb-os samsung vinyót vettem bele, gigabyte p35-ds3 alaplappal.
Tudtam hogy sata2-es vinyóra kissé komplikált xp-t telepíteni, ezért már készültem előre, hogy a másikon kiírom floppyra a drivert, de goondoltam előtte megnézem mi a tényállás...
beraktam tehát a telepítő cd-t (azt tudni kell, hogy egy éve vettem, eredeti win xp prof, de azt nem tom hogy sp2-es -e?...) és elsőre nem látta a vinyót....ekkor bementem a biosba, és az ahci (vagy valami ilyesmi) native módot enable-re állítottam...ekkor már látta a vinyót, és formázás után fel is ment rá az xp... :F :F :Y :Y

ezt egy pár okból furcsának találom, amellett hogy örülök neki....
szóval, úgy olvastam hogy az natív módot épp disable-re kellett volna állítani,hogy felismerje, majd feltelepítés után valami intelese programot telepíteni, és sata2-essé tenni... (valami matrix manager vagy mi... :S) ...erre fel én enable-re állítva fel tudtam tolni a xp-t...
Telepítés után, az első kikapcsolásnál az xp, magától feltett valami 95 db frissítést. utána azt írta hogy sp2 van fenn. az lehet hogy automatice letöltötte és befrissítette az sp2-t?? vagy akkor a telepítő cd-m eleve sp2-es volt, és ezért sikerült minden?

HOGYAN tudom megnézni, hogy sata2 módban megy-e akkor most a vinyóm? nem kellene hozzá telepítenem valamit, vagy átállítani valamit??
bocs de nagyon láma vagyok....

(#59) _Gomba_ válasza Thrawn (#57) üzenetére


_Gomba_
tag

Köszi sikerült :C

(#60) csosza


csosza
csendes tag

Sziasztok

Szerintetek az normalis, hogy az SATAs drive-jaim szerepelnek a "Safe remove hardware" listaban, mint a pendrive? Bar meg nem probaltam remove-olni..

(#61) lúzer válasza csosza (#60) üzenetére


lúzer
veterán

ha nvidia-s az alaplap és feltetted az ide vezérlőt akkor igen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#62) drpele


drpele
senior tag

A következő problémában kérném a hozzáértők segítségét.

Adott egy PATA-s winyóról ghostolt windows xp amire nem volt feltelepítve a via-s sata driver.

Vettem egy SATA-s winyót, engedélyeztem bios-ban a sata-t, de mivel az image-ben nincsen sata driver bootoláskor újraindul a windows. Hogyan tudnék már telepített windowsra sata drivert erőltetni?

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#63) kyru74


kyru74
aktív tag

Sziasztok !
Lenne egy olyan problémám hogy a WD400 Gb sata 16Mb-os winyobol csak kb:127gb-ot lát a gép és nem ismeri fel a drivereket sem.Vistával is probáltam ott felismeri a drivereket de ott is csak kb:127Gb-ot lát belöle. :(

[ Szerkesztve ]

Nem tudtam hogy lehetetlen,ezért megcsináltam!

(#64) Thrawn válasza kyru74 (#63) üzenetére


Thrawn
félisten

[link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#65) drpele válasza drpele (#62) üzenetére


drpele
senior tag

Úgy döntöttem, hogy hagyom a fenébe a ghost image-et és csinálok egy sata driverrel megspékelt xp sp2-es telepítőcd-t.

Floppy meghajtós bulit kilőttem, mert nincs floppy drive-om. Az alaplapom ASUS A7V600-X VIA VT8237 Southbridge-el amihez leszedtem a drivert a VIAarena-ról v-raid_v560a.zip .
Integráltam nlite-al a telepítőkészletbe, majd kiírtam cd-re. Ezután jött a feketeleves, mert bebootoltam róla és a telepítő nem találja a sata winyót. A végén már driver magician-al lementettem a telepített windowsomból a sata drivert, azt is integráltam a telepítőkészletbe de az sem volt jó. :Y

Végső elkeseredésemben integráltam egy DriverPack MassStorage készletet, de azzal sem történ előrelépés.

Van valakinek VT8237-es lapja amihez rendelkezik olyan driverrel amivel látja az XP SP2 telepítő a winyót?

[ Szerkesztve ]

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#66) zed_


zed_
csendes tag

Sziasztok!

Szüleimnek próbálom összerakni a gépet különböző donorokból, viszont van egy kis vinyó parám:
Alaplap: Abit is7 (jó régi)
Vinyó: seagate barracuda 7200.9 500gb - sata 1-re jumperelve

Probléma a következő: alaplapon a fellelhető legfrissebb hozzá való bios frissítés van (03/30/2005), a bios látja is a vinyót. Januári frissítéseket, sata drivert tartalmazó winxp sp2t próbálok felpakolni rá. Az install el is indul. Eljutok a partíciós kérdésig, ahol a táblázatban látja is 476gb ismeretlen lemezterületet, OK, akkor formázás.
Probléma itt kezdődik: nem hajlandó elkezdeni a formázást, 1 óra türelmetlenkedés után kiírja, hogy hibás lemez v vmi hasonló, néha előugrik egy kékhalál [0x000000CE (0xF7AB8667, 0x00000000, 0xF7AB8667, 0x00000000)] hibaüzenettel, néha csak leáll a format úgy, hogy visszaugorva a partíciókhoz már nem látja a 476gb-ot, következményekben nem konzekvens az install. :W
A vinyót leteszteltem másik gépben, ott tökéletesen működik. Már csak vinyó - alaplap összeférhetetlenségre merek gondolni :O

Innentől már tanácstalan vagyok, valakinek valamilyen ötlet?
Előre is köszi: Z

(#67) Rx


Rx
aktív tag

hello mindenki
olyan problémám lenne hogy a gépemben van egy:40gb pata és egy 120gb sata vinyó....természetesen a pata vinyóra felmegy az xp minden gond nélkül,de a sata-s vinyóra az istenért sem akar,telepítő közben olyat ír hogy nincs vmi fájl(a vinyón) ami szükséges lenne és hogy nem talál xp-vel kompatibilis vinyót(magát a vinyót és a 2 partíciót látja)...vmi megoldás,lehetőleg ne floppy-s megoldás legyen...előre is köszi

keep it simple! "Régi rendszer: Rx felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!"

(#68) Kicsirics77 válasza Rx (#67) üzenetére


Kicsirics77
veterán

szerintem húzd le a telepítés alatt az ide vinyót és mindenképpen xp sp2-vel próbálkozz
ja és a boot-sorrendre is figyelj oda

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#69) Hókusz Pók válasza zed_ (#66) üzenetére


Hókusz Pók
aktív tag

Hi!

Bizony nem mai darab, de jómagam még mindig ilyent használok. Nem kell leszólni, mert a géppel nem játszom, csak dolgozom (videot editálok, persze nem HD-t) és egy jó CPU-val, elegendő memóriával nincs szégyenkeznivalója. Mindezt csak az alaplap védelme érdekében írtam le.

Az i865PE hardveresen nem tudja a SATAII-t. Az ilyen jumperes megoldások, mint méretkorlátozás, "csatolófelület állítás" az esetek nagy részében nálam nem működtek. Egyszerű a megoldás! A SATAII-es merevlemezt tedd - szavaidból következtetve - a Te újabb gépedbe, ebbe pedig szerezz egy SATAI, vagy PATA felületű meghajtót.

''Cannot delete 016: There is not enough free disk space. Delete one more files to free disk space, and then try again.''

(#70) Hunyus


Hunyus
senior tag

Sziasztok!lehet hogy nem ide vég a kérdésem,de légyszíves segítsetek.Van egy D patricióm amin adatom van,de elszeretnék belőle venni 40gb-tot,de úgy hogy az adat ne vesszen el.Vistát használok mivel lehetne ezt megoldani?Van valami program erre?A patrició magic-en kívűl mert az vistán nem megy csak xp-én.Előre is köszönöm a válaszotokat :R :R :R

(#71) 3x3y válasza indianka (#58) üzenetére


3x3y
aktív tag

Az, hogy az XP-d Sp2 vagy sem, könnyen meg tudod állapítani.
A legegyszerűbb módja ennek, hogy amikor telepítéskor indul a már majdnem kész XP-d, akkor mi van kiírva:
Windows XP Professional
vagy
Windows XP

Utóbbi esetén, tehát ha nem írja ki, hogy Professional, akkor SP2-s XP-d van.

Telepítés után is bármikor megnézheted:

Sajátgép - jobb gomb - tulajdonságok
És olvasnod kell csak, a megjelenő ablak aljában lesz írva, hogy milyen az XP.

PF

(#72) 3x3y válasza drpele (#62) üzenetére


3x3y
aktív tag

Ha Ghostoltál, akkor már sehogy...

PF

(#73) nova001


nova001
senior tag

hello
köv a gond
silicon 3512tipusu pci sata karim van, rajta egy wd 160gb sta vinyo.
Nem tok rola xpt inditani mert ugye kiirja h rakjam be a boot lemez.
Rajta van már az xp mert a win telepitöbe flopyrol felismertettem, de egyszerüen ha simán bekapcsolom a gépet márn me ismeri fel :S:S mit lehetcsinálni?
olvastam h lehet rola bootolni csak nem tom hogy :S
valaki segitsen
köszike

(#74) nova001 válasza nova001 (#73) üzenetére


nova001
senior tag

megoldva köszi :)

(#75) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Szegasztok lenne nekem is itt egy problémám remélem tudtok segíteni :))

namost faternak raktam össze minap egy netezős konfigot, ami itt a lényeg az alaplap ami egy Giga MA-69VM-S2 (AM2-es v690-es amd lapkakészlet) és egy 120 gigás Samsung SATA winyó
olvasgattam itt hogy sata-ra telepíteni problémás ezért beszereztem egy tuti jó 2008/2 havi xp-t ami már tartalmazza a sata drivereket is
minden rendben is megy , a windows látja a winyót le is tudja formázni+rátelepíti a fájlokat de utána (miután újraindul) nem indítja el a grafikus felületű telepítőt hanem megint visszadob oda ahol formázni lehet a winyót (a legelejére) és akárhányszor is csináltam meg már újra egyszerűen sose engedi tovább :W

mi lehet a probláma?

(#76) nova001 válasza GeneraL_XTX (#75) üzenetére


nova001
senior tag

valamit nem jol csinálsz
1. bebotolsz a cdrol formázol és telepitesz majd ujraindul ugye mikor felmásolta a fájlokat
2 utána már nem cdrol inditasz hanem a vinyorol. tehát ne nyomj billenytüt mikor bootolni akar rola :)

probáld meg igy

(#77) GeneraL_XTX válasza nova001 (#76) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

nem nyomjtam de mégis ugyanez jön be

(#78) nova001 válasza GeneraL_XTX (#77) üzenetére


nova001
senior tag

tuti lehet a pci karidrol bootolni?? mert nem mindröl lehet
milyen tipusu a satás karid?

[ Szerkesztve ]

(#79) GeneraL_XTX válasza nova001 (#78) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

alaplapi sata chipre van kötfve kell hogy tudjon...

(#80) nova001 válasza GeneraL_XTX (#79) üzenetére


nova001
senior tag

akkora windows a nemjo, tuti felrakja rendesen az ms dosnál? nekem pl nem is kellet lemez meg satas windows se h felismerje a vinyomat
egy sima sp2es xp nem satas winem volt
nekem is giga alaplapom van és simán megy a sata
mondjuk én vistával nyomom de volt már fent xp is ezen a gépen és semmi baja nem volt

[ Szerkesztve ]

(#81) GeneraL_XTX válasza nova001 (#80) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

másik gépen már telepítettem és semmi baja nem volt szvsz nem a win
nem tom mi lehet a baja... :(((

(#82) nova001 válasza GeneraL_XTX (#81) üzenetére


nova001
senior tag

abba is sata a vinyo?
sok baja lehet az a baj, én végig probálnám már csak ponénbol mindent ami szoba jöhet, pl más sata vinyo mit csinál más dugaszba dugoda sata kábelt, nézd mega bios beálitást, rakj vistát (én ezt ajánlom h nézd meg)

(#83) GeneraL_XTX válasza nova001 (#82) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

oké kösz próbálgatom majd remélem valami összejön..:(

(#84) 3x3y válasza GeneraL_XTX (#83) üzenetére


3x3y
aktív tag

Ha másik gépre felment a Win-ed, akkor lehet, hogy a mostani gépben difis az optikai meghajtód.
Egyébként megnézhetnéd, hogy a sikeres telepítésed után ha nem nyomsz gombot (tehát nem megint korongrról indítanál), hogy a bios-ban nincs-e kikapscolva a merevlemezed...
Hehh...

PF

(#85) nova001 válasza 3x3y (#84) üzenetére


nova001
senior tag

ja jo ötlet, h miröl bootol nézd meg. probálgatni kell ez a megoldás sajna :(

(#86) 3x3y válasza nova001 (#85) üzenetére


3x3y
aktív tag

Szerintem is Kimi a király!!!

PF

(#87) nova001 válasza 3x3y (#86) üzenetére


nova001
senior tag

:D:D:D helyes :D :C :C

(#88) rzerge


rzerge
aktív tag

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám, hogy szeretnék egy új xp-t telepíteni, mert beújítottam egy wd 320-as sata2 vinyót.
Most a rendszer egy samu 160 sata vinyón van, arra minden további nélkül tudtam telepíteni a rendszert.
Itt jön a bibi. A bios felismeri a vinyót, mind a 320gb-ot, de amikor a win xp cd-ről bootolok, akkor a particionáló résznél csak 130gb-ot lát a vinyóból.
Csak sima xp telepítőm van, az sp2 pedig külön lemezen.
Esetleg lehet az megoldás, hogy át kell jumperolni sata1 vinyóra, és úgy látni fogja mind a 320gb-ot?
Gondoltam esetleg particionálom futo win alól a vinyót - azon már meg sem lepődök, hogy csak 300gb-ot lehet -, de így vmi hülye betüjelet ad a WD-nek. Esetleg ha így megcsinálom, és utánna lehúzok mindent a gépről, csak a WD marad, akkor átminősíti a telepítő C meghajtónak?
thx :R

"Olyan szarul nézel ki! Iszol te rendesen?"

(#89) 3x3y válasza rzerge (#88) üzenetére


3x3y
aktív tag

Nem biztos, hogy visszaállítja a betűjelet, de ettől még nem döl össze a világ. Ha viszont te ragaszkodsz a "C" meghajtó betűjelhez, állítsd vissza a lemezkezelőnél.

PF

(#90) nova001 válasza rzerge (#88) üzenetére


nova001
senior tag

nekem a wd500asom átdobta a c meghajtonak a rendszert mivel elötte egy samsung volt és még particioztam a wdt bent hagytam a samut is. szval érted ? ;)

(#91) satomee válasza GeneraL_XTX (#81) üzenetére


satomee
senior tag

Nekem samsung sata2-re telepítéskor (a lap egy sata1-es Asus A8n5x) az első rebootnál állandóan megállt a telepítés egy "Hiba a rendszer betöltésekor" üzenettel.Minden funkció működött,xp,bios rendben felismerte stb,csak épp telepíteni nem lehetett rá.Nem tudom miért,de miután a biosban a meghajtó tulajdonságainál "auto" helyett "large"-ot állítottam be,marha gyorsan felszaladt a win és azóta sincs semmi baj vele.Nem tudom nálad segít e,de a sok próbálkozás közt talán ez is elfér...:)

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#92) komako


komako
csendes tag

Szervusztok!

Az a problémám, hogy vettem egy WD3200AAKS-s winyot, majd telepítettem rá egy Win XP professionalt, elsődleges C jelzésű 100 GB-s partícióra. Az első telepítésnél :)) nem volt a BIOS-ban beállítva az ACHI mód, így IDE -ként lett telepítve, úgy, hogy nem adtam be és nem is kért SATA drivert a telepítés során. A kész rendszerre feltettem egy Everestet, és egy HD Tune-t, itt jött a probléma, hogy nem ad egyik sem információt a winyóról, sőt a HD Tune AAM állítási lehetősége sem működik.
A második telepítésnél :DD a BIOS-ban beállítottam az ACHI modot, beadtam F6-tal a drivert a kézikönyvben leírtak szerint, az ACHI BIOS megy, minden megy, a helyzet ugyan az. A helyzetet még bonyolítja az, hogy az ACHI telepítés után a BIOS nem lát eszközt.....

Valakinek van valami ötlete?

Ákos

[ Szerkesztve ]

(#93) mrdan206 válasza rzerge (#88) üzenetére


mrdan206
tag

Lehet hogy a lapod nem kezel a sata2-őt. Mert nekem csak sata1es lapom van és amikor vettem hozzá sata2es winyót akkor kb ugyan ez volt a problem.

♠♠♠ Itt van mire vágytál, egy világító ágytál!!! ♠♠♠

(#94) ribrob


ribrob
csendes tag

sziasztok! segitség kéne kicseréltem a vinyot rá telepitettem a az xp-ét és nincs internet kapcsolat milehet a baj köszi !

(#95) fero02 válasza ribrob (#94) üzenetére


fero02
veterán

Kábel be van dugva? Driver fennt van? Tűzfal van?

(#96) ribrob


ribrob
csendes tag

ja persze be van minden dugva ez egy zsir uj vinyo a régi nincs benne!

(#97) fero02 válasza ribrob (#96) üzenetére


fero02
veterán

Akkor tuti vmi szoftveres probléma van. :K

De amúgy ez hálózatos gond, nem tudom miért itt tetted fel. ;)

(#98) ApróHird9999


ApróHird9999
csendes tag

SATA natív mód engedélyezése, ha nem úgy telepítettem az XP-t

Hello!
Windows XP-t használok, és mivel máshogy nem ismerte fel, letiltottam a SATA natív módot a BIOS-ban. A kész windowsra feltelepítettem a megfelelő SATA drivert és gondoltam most már mehet a sata natív mód, majd bootol róla a win.
Ehelyett kékhalál szerű hiba cucc... windows hibát észlel....
mit lehet ezzel csinálni?

(#99) #54715584 válasza ribrob (#94) üzenetére


#54715584
törölt tag

halokartya drivert tedd fel vagy frissitsd

(#100) c.zsolti válasza ApróHird9999 (#98) üzenetére


c.zsolti
őstag

Állítsd vissza IDE-re. Úgy tudom, hogy a natív mód csak akkor műxik, ha úgy is telepítetted az oprendszert.

...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Sata2 és xp telepítés (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.