Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9800pro 128 mb help (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) fler


fler
tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne.
Igaz az, hogy az Sapphire 9800Pro 128 MB -os kártya csak 400 w-os táppal képes működni, a 300 W-ost meg kicsinálja?
Kérem aki tud erről a dologról valamit írjon.

Köszönöm

(#2) uzsz válasza fler (#1) üzenetére


uzsz
senior tag

Én ilyenről nem tudok. Akomám 9800pro sapphire-t hajtott 300W-os tápról gond nélkül, Most cserélt 400-asra, mert fejlesztett. Nem volt vele gondja. Különben a pro nem hogy 256Megás?

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#3) fler válasza uzsz (#2) üzenetére


fler
tag

A hátaoldalán lévő papiron 128 Mb van írva.
A barátodnak kellett valami extra hűtés vagy ment a saját kis hűtőjével is?

(#4) uzsz válasza fler (#3) üzenetére


uzsz
senior tag

A gyári hűtéssel hajtja. Azt mondta majd feltesz egy ZALMAN-t mert húzni is akarja, de így nem meri. Én azt hittem, hogy 9800pro-ból csak az se a 128Megás. De most világosítottak fel, hogy tévedtem.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#5) madve válasza fler (#1) üzenetére


madve
tag

Csao,

Szerintem ez nem csak a kártyádtól függ hanem attól is hogy milyen konfig van alatta (proci,hány HDD stb.) Nekem egy 300W-os Codegenem volt, Barton 2500@2200Mhz, Connect 3d Radeon 9800Pro, Samsung 120Gb Hdd, DVD-rom, CDíró és tökélesen ment. Nemrég cseréltem egy Coolink X450-re. Ultra halk, eddig megbízható, stabil. Nagyon tudom ajánlani. Szóval nem feltétlenül kell tápot cserélni csak ha sok a perifériád, akkor viszont igen...

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#6) fler válasza madve (#5) üzenetére


fler
tag

A konfig a következő:

Asus A7V8X, 512 DDR333, Athlon 2000@2040 MHz, 2 db Maxtor 80 GB 7200 rpm, 1 20 Gb Quantum 5200 rpm, NEC 2500A DVD író, 300 w-os codegen táp,
és ehhez jönne a Saphire 9800Pro

(#7) [lAyCsI] válasza fler (#6) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ha van rá kereted szvsz cseréld le egy ''márkásabb'' darabra,
Kúlinkek igen jók, már csak a megbízhatóság szempontjából
is megéri:)

-= No way back from Here =-

(#8) uzsz válasza fler (#6) üzenetére


uzsz
senior tag

Elég jól meg van tömve a házad. Ennyi dolognál már lehet hogy nem árt vmi normálisabb táp

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#9) madve válasza [lAyCsI] (#7) üzenetére


madve
tag

Hi,

Szerintem mindenkéépen tegyél másik tápot. Nem vetted még észre hogy néha ingadoznak a fesz. értékek. Ez már elég nagy terhelés. Viszont ha ráakasztasz még egy 9800pro-t akkor érdemes egy nagyobb tápba befektetni. Szerintem a Coolink teljesítmény/ár viszonya jó.

Nem az a baj, hogy ekkora Isten állatkertje, hanem az, hogy igen alacsony a kerítés..........

(#10) Furky


Furky
őstag

Sziasztok! Én is ilyen kártyát akarok venni. Szerintetek a sapphire 9800 pro a jobb, vagy a his excalibur 9800 pro?
Egy Sata vinyó lesz mellette, seagate, avgy samsung, és egy pioneer dvd olvasó. 400 W-os tápom van. 2800+ Barton lesz benne. 2x512 Samsung memória. Biztosan bírni fogja, nem? Hűű, de sok kérdést tettem fel...

(#11) L3zl13 válasza uzsz (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

9800 Pro-ból nincs is SE. :U

Aki hülye, haljon meg!

(#12) L3zl13 válasza Furky (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

1: Szerintem nincs jelentős különbség.

2: 400W != 400W vagy másképp 400W<>400W

Pl egy 300-as Chieftec vagy Enermax nagyobb teljesítményre képes, mint egy 400-as Codegen vagy hasonló.

Aki hülye, haljon meg!

(#13) Furky válasza L3zl13 (#11) üzenetére


Furky
őstag

HEHE :C

Még jóhogy nincs PRO-ból SE! Ez egy hatalmas kijelentés volt, nem mostanában láttam ilyent...

(#14) Furky válasza L3zl13 (#12) üzenetére


Furky
őstag

Nos nekem egy FEEL V házam van, és abban alapban egy 400Wos táp van. Még csak a házat vettem meg a gépemből. Ja a tápra Huntkey van ráírva. Haveromnak is ilyen van, és azt mondja, hogy nagyon jó a táp. Nem codegen...

(#15) L3zl13 válasza Furky (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

:F

Aki hülye, haljon meg!

(#16) L3zl13 válasza Furky (#14) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nekem most 9500Pro+AMD 2500+@2200MHz, 2x20+2x120GB HDD, DVD-ROM,CD-RW,2x512MB RAM van a 360-as Chieftec-emen.
9800 Pro valamivel többet fogyasz ugyan, de a többi cucc szerintem kompenzálja ezt. Szóval ha a tápod hoz kb annyit, mint az én Chieftec-em, akkor elég lesz.

Aki hülye, haljon meg!

(#17) Furky válasza L3zl13 (#16) üzenetére


Furky
őstag

okéoké, köszi, na de szerinted melyik jobb, a sapphire, vagy a his excalibur kártya?

(#18) L3zl13 válasza Furky (#17) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Sapphire-t ismerem jobban. Elterjedtebb Mo-n, de amennyire tudom, a HIS Excalibur is jó márka.
Ha tartják magukat az Ati specifikációkhoz, akkor tök egyformák lesznek minőségre.
Húzhatóságról pedig nem tudok mit mondani.

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#19) Furky


Furky
őstag

Akkor szerinted érdemes megvenni a his excaliburt dobozban, 2 kábellel, dvi átalakítóval, és 3 CDvel 47500+áfáért a ready computertől, aki állítólag rosszabb, mint a mistral pesten a garanciát tekintve, vagy vegyek egy ezressel drágábban egy sapphire 9800 pro-t OEM-et, amiről semmit sem tudok, csak azt, hogy OEM, valszeg nem dobozos, és nincs hozzá más,csak egy telepítő CD, és ezt az aqua-ban pesten. nem tudom mi legyen...

(#20) Furky


Furky
őstag

ha valaki idetéved, lécci válaszoljon az előző kérdésemre... köszönöm..

(#21) Janesz


Janesz
őstag

konfigtól függ az egész!!!
nekem pl:thermaltake ház 7!!! venti mind ugye 12v-ról
amd 1700+ 2220mhz-n
1 vinyó 1 9800pro
és a 350w-os codegennel a videokari el sem indul a 400w-os ultrapowerrel instabil a rendszer mert a 12v-os ágon nem tud annyit ami nekem kellett!!
jelenleg:400w-os coolink-om van és ez teljesen jóóóó!!

(#22) Janesz válasza Furky (#20) üzenetére


Janesz
őstag

vedd meg nyugodtan a gari az gari!!!
csak határozottan kell fellépni és cserélik!!!persze csak ha gáz van!!
de úgysem lesz!! az összes szar cumót én hozom el mindenhonnan nektek már nem jut belőle :))

(#23) Doviziozo


Doviziozo
aktív tag

Nekem a tegnap volt tesztelve a gépemben egy gigabyte 9800Pro , két vinyó , dvd-iró ,2500+ barton, és mindez egy 300W-os enermax vitte! Szerintem a 300 is bőven elég, ha jó minőségű a táp!

Forza Rossoneri!

(#24) zsoltee10 válasza fler (#6) üzenetére


zsoltee10
addikt

ehh codegenre nem bíznék egy 9800pro-t...
erősen javallot egy 350-as Aopen beszerzése...:)

(#25) MarKoo


MarKoo
őstag

Akkor én se bízzam egy Micase 300W -ra a 9800 Pro-t? Milyen tápot ajánlotok? Mind1 az ára, csak megbízható legyen.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Sapphire 9800pro 128 mb help (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.