Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok

Hozzászólások

(#8251) Télapó_ válasza El Kebir (#8250) üzenetére


Télapó_
tag

Igen a betűk szélei fényesek, de csak 1920-on 1680-on nem ott normális.
Hú te aztán értesz a monitorokhoz.
Mit kellene csinálnom, hogy tudjam 1920-on használni?

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#8252) El Kebir válasza Télapó_ (#8251) üzenetére


El Kebir
őstag

Most hdmi kábellel használod? (mert akkor lehet elég lenne az, hogy átváltasz DVI-re)
A HDMI-t általában alapból AV üzemmódra állítják be. A DVI-t meg alapból PC-re...

(1680-on azért lehet jó, mert az pc-s felbontás, az lehet, már megint pc-s beállításokkal megy...)
Ha DVI-vel is látod a fehér árnyékot, akkor vegyél vissza az "éljavítás"-ból ("sharpness")

Ha nincs dvi kábeled, akkor a bemenetet kell PC módba kapcsolni a névszerkesztés menüben. (ha lehet, mert ha jól látom a használati utasításban, alapból a d-sub és a dvi-t tervezték a pc módhoz)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#8253) Télapó_ válasza El Kebir (#8252) üzenetére


Télapó_
tag

Igen most HDMI HDMI, de csináltam HDMI DVI-al és akkor is ez volt a gáz.

Üdv.

(#8254) El Kebir válasza Télapó_ (#8253) üzenetére


El Kebir
őstag

"de csináltam HDMI DVI-al és akkor is ez volt a gáz."

azzal a monitornál legyen a dvi csati, ne a vga kártyánál

hdmi-hdmi-nél meg a névszerkesztésben "PC"-t írj forrásnak, akkor elvileg átállítja magát PC módba.

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#8255) Télapó_ válasza El Kebir (#8254) üzenetére


Télapó_
tag

piszok nagy zseni vagy, :K :Y nagyon köszönöm a segítséged.
minden rendben kicseréltem a kábelt és magától át is állt 1920-ra.
ezer köszönet még egyszer, sokat tanultam. :R :R
betűk is szépek nagyon. :C

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#8256) Mikisys válasza Télapó_ (#8255) üzenetére


Mikisys
őstag

Most már nincs szükséged másik monitorra.
:)

Kellemes Ünnepeket Mindenkinek!

Üdv!

(#8257) Télapó_ válasza Mikisys (#8256) üzenetére


Télapó_
tag

Már rendeltem egy EIZO FORIS FG2421 moncsit.
Remélem frankó lesz, ez meg megy a gyereknek.

Nagyon jó srác volt El Kebir, hogy segített.
Még egyszer nagyon köszönöm neki.

[ Szerkesztve ]

Üdv.

(#8258) pszichiater


pszichiater
senior tag

Szakértő urak segítségét kérném szépen. Samsung monitorban nem vagyok napra kész, ezért kellene egy kis segítség. Sajnos megadta magát a syncmaster 245B pont így kari előtt, és gyorsan szeretnék venni egy másikat. Érdekes, hogy monitorom még az életben nem döglött meg ( eddig ) Szóval 24-es méret, nem kell tv, szép-inkább letisztult forma, és állítható legyen mindenképpen. Kizárólag csak játékra kellene. Top kategória lenne a cél.
Előre is köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#8259) pszichiater válasza pszichiater (#8258) üzenetére


pszichiater
senior tag

Tárgytalan :)

"Idegeskedni annyit jelent, mint mások hülyeségét saját magunkon megtorolni....."

(#8260) rasztaba


rasztaba
újonc

Sziasztok!
Meghibásodott a Samsung SyncMaster P2270HD monitorom, segítséget szeretnék kérni tőletek, egyéb helyen nem találtam választ.
A tünetek:
Bekapcsolás után egy másodpercig látszik a kép, utána elsötétül (alvó üzemmód?), de a hang továbbra is működik, valamint a távirányítóra is reagál. Sem TV, sem külső, sem PC üzemmódban nem látszik a kép, csupán a hang működik. Egy órája jelentkezett, korábban nem volt hasonló, tanácstalan vagyok. :U
Előre is köszi. :)

(#8261) Mikisys válasza rasztaba (#8260) üzenetére


Mikisys
őstag

Tápegység-inverter hiba lehet, minél előbb javíttatni kell, mert több alkatrész is megsülhet a hiba miatt.

Üdv!

(#8262) rasztaba válasza Mikisys (#8261) üzenetére


rasztaba
újonc

Köszönöm! Azóta már szervizben van, de még nem hívtak, mi a hiba. Akkor talán nem lesz olyan vészes, remélem cserélhető az alkatrész...

Üdv

(#8263) Luck Dragon

Sziasztok azt szeretném megkérdezni hogy a D390=>D590 sorozatban található WVA technológia ez menyire működőképes, vagy csak ez is egy technológia fogás amit csak feltudnak mutatni a doboz oldalán mint plusz :F

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#8264) AusWolf


AusWolf
őstag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Samsung S24C650BW monitorról (vagy a C650 szériáról úgy általában)? Játékhoz venném, de nem fontos az extragyors válaszidő, inkább RPG-kkel játszok, ahol a szép színek/kontraszt fontosabbak.

Egy ASUS VH228D-t váltana, így gondolom már csak a TN/PLS panelek közötti különbség miatt is jól járnék, de ha már kiadok 70 ezer Ft-ot, akkor nem szeretnék csalódni. Kerestem teszteket a neten, de nem igazán foglalkozott ezzel a típussal senki.

Előre is köszönöm a tanácsot. :)

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#8265) Rollee


Rollee
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám a 22"Samsung 226CW LCD monitorommal.
Mikor bekapcsolom vibrál/villog, majd elsötétedik, azaz nagyon halványan látszik a kép.
Utána kikapcsolom majd vissza és jól működik.

Mi lehet a baja?

Minden segítséget megköszönök!!

Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8266) Mikisys válasza Rollee (#8265) üzenetére


Mikisys
őstag

Itt is azt ajánlom, hogy vegyél bele 1000uF/35V-os, 105fokos kondenzátorokat, ha befér az eredeti helyett.

Üdv!

(#8267) Rollee válasza Mikisys (#8266) üzenetére


Rollee
aktív tag

Itt is köszi!!

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8268) Rollee


Rollee
aktív tag

A monitorom a kondicserék után jól szuperál!!
Köszönöm szépen a segítséget!!! :R

Üdv.: Rollee

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivirus...

(#8269) joccadoki válasza Rollee (#8268) üzenetére


joccadoki
senior tag

Hali volna egy syncmaster 2243nw tipusú képernyőm...
A kérdésem a következő: hogy tudnék belőle csillagkaput létrehozni féregjárattal?
Előre is köszi

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#8270) Tuckle


Tuckle
újonc

Samsung Syncmaster 225w tv/monitorom van. Felbontás beállítási gondok. Tudnátok segíteni?

Samsung Syncmaster 225w tv/monitorom van. Én laptophoz használom külső monitornak HDMI kábellel. Csupán amikor kiterjesztettbe van a kép akkor jó a felbontás is meg minden de amikor átállítóm megkettőzésre akkor elmegy a felbontás és az ikonok is meg minden lelóg a képről.
Win 8as gépem van és ezen kellene valahogy megoldani ha lehet :)

(#8271) hadtest


hadtest
tag

Üdv!

LG W2284F monitorhoz hol lehet külső tápot /adapter venni? Utángyártott,másik készüléké,.....
Vagy mivel ,hogyan tudnám kiváltani?ha kell kivezetek két kábelt és rákötöm valamire:)
Csak sajna nem tudom milyen min-max paraméterekkel kell rendelkeznie a tápnak.
Valaki?Akár itt,akár privi,mindent meghallgatok

Köszönöm

A nyuszika megy a sivatagban, és már majdnem éhenhal, mikor szomjanhal.

(#8272) joccadoki válasza hadtest (#8271) üzenetére


joccadoki
senior tag

nyugodtan bedughatod a 220V ba direktbe

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#8273) hadtest válasza joccadoki (#8272) üzenetére


hadtest
tag

Komolyan kérdem :)

A nyuszika megy a sivatagban, és már majdnem éhenhal, mikor szomjanhal.

(#8274) joccadoki válasza hadtest (#8273) üzenetére


joccadoki
senior tag

1 részt itt igazából a samsung monitorokról volt szó.
2 részt beütöd a googleba a monitor tipusát és hogy táp. Kiad egy csomót.

"A világ nincs tele seggfejekkel! Csak pontos stratégiát követve vannak elhelyezve, hogy legalább egy biztosan keresztezze az utad minden nap."

(#8275) El Kebir válasza Tuckle (#8270) üzenetére


El Kebir
őstag

biztos az örökzöld hdmi-s tv túlpásztázás - gpu kompenzáló kicsinyítése játszik veled... kapcsold ki mindkettőt. (gondolom, klón módban kikapcsolódik a gpu méretezése vagyis a képkicsinyítése, ami miatt látható lesz a tv túlpásztázása vagyis a képkinagyítása)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#8276) El Kebir válasza Tuckle (#8270) üzenetére


El Kebir
őstag

TV-nél szokás az "overscan" (túlpásztázás) hogy a látható képből kinagyítsák a kép szélét, ez egy múltszázadi dolog, ez marad meg a hdmi-nél is, mert az is egy tv-s csatlakozó. Tehát nem is pixelpontos a kép, ahogy egy normális pc-s monitorhoz illik.

a catalystban, amd-s gpu vezérlőprogramja, meg alapból a képméretezés lekicsinyíti a képet a hdmi-nél, hogyha a tv túlpásztázza a képet, akkor ne lógjanak ki a képelemek. (de ez állítható)

ha mindkettő kikapcsolható, akkor úgy jobb lesz a kép, nem lesz oda-vissza kicsinyítve nagyítva.
ha csak az első kikapcsolt, akkor "fekete keretes" a kép (nem ér ki a káváig), ha csak második kikapcsolt, akkor az van mint nálad, a kép túlnyúlik a káván és nem látod a kép szélét.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#8277) hadtest válasza joccadoki (#8274) üzenetére


hadtest
tag

Megoldottam.Köszönöm.

A nyuszika megy a sivatagban, és már majdnem éhenhal, mikor szomjanhal.

(#8278) inkubator


inkubator
tag

Üdv! S22D300NY Monitoromhoz nem mellékeltek csak áramkábelt táppal, de monitorkábel az nincs holott a doboznak tartalmaznia kellene. Ilyenkor ez a boltra tartozik ahol vettem vagy a Samsung szervizre?

Note 4, bicikli 3, Gear 2, asszony 1

(#8279) Mikisys válasza inkubator (#8278) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha a leírásában a tartozékok között szerepel az a kábel, akkor a boltban kell reklamálni.
Ha nem szerepel a tartozék listában, akkor külön meg kell venni azt a kábelt, ami megfelelő a monitorhoz.

Üdv!

(#8280) BGyulaHUN válasza Ombi5 (#50) üzenetére


BGyulaHUN
tag

Sziasztok!

Vettem a minap egy samsung s24d300h monitort. Olyan gondom van,hogyha sötét a kép,akkor világos és sötét csíkok vizszintesen nagyon halványan váltogatják egymást. Elég furcsa és zavaró. Mi lehet a megoldás? Gariztassam?

Köszi! :R

(#8281) BGyulaHUN válasza BGyulaHUN (#8280) üzenetére


BGyulaHUN
tag

Egész pontosan csak játékokban csinálja. Pedig be van kapcsolva a V-Sync.

(#8282) electrodoki válasza Gomezz (#8238) üzenetére


electrodoki
aktív tag

Kapcsold ki a dinamikus kontrasztot állítsd egyedire, és utána jó lesz!

"A lét határozza meg a tudatot! Ha megiszom a lét, elszáll a tudat!" /Hofi Géza/

(#8283) droti25


droti25
őstag

Sziasztok

Mik a tapasztalatok ezzel a moitorral kapcsolatban: Samsung S22D300HY
[link]

(#8284) Mikisys válasza droti25 (#8283) üzenetére


Mikisys
őstag

Átlagos, alap monitor.
Ha nem extra igényekre kell, akkor jó.
Filmre, játékra kompromisszumokkal használható.

Üdv!

(#8285) hatezvan válasza fogirobi (#8159) üzenetére


hatezvan
újonc

Nekem is olyan van, nagyon szeretem :)

[ Szerkesztve ]

(#8286) Ern


Ern
csendes tag

Sziasztok mester urak.

Szeretnék véleményt kérni egy T240 monitoról .Jobbik oldala sárgás.A képen látható modon. Szerintetek mi lehet a hibás. Lcd kijelző vagy a meghajtó panel? Javitható ?
Előre is köszönöm , hogy ha valaki érdemi információval tud szolgálni.

(#8287) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok most vettem meg egy barátomtól egy Samsung SA550 monitort 27" os és az a problémám hogy nem tölti ki a képernyőt csak ami a régi 24" os akkor a képet ad ez mitől van?

Crypto

(#8288) security95


security95
csendes tag

Sziasztok!

Vásároltam egy Samsung S22D300HY monitort, bekalibráltam (quickgamma-val), de a feketéje nagyon fakó. Nem hinném, hogy hibás, annyira azért nem ronda, de engem nagyon zavar (főleg hogy mellette van egy LG w2243s monitorom aminek nagyon nagyon jó a feketéje). Alacsony brightnessel is viszonylag szürke. Nem hiszem hogy lehet segíteni rajta, szar minőségű a panel gondolom, de ha mégis tudtok valamit rá mondani az nagyon jó lenne. Köszönöm!

(#8289) Mikisys válasza security95 (#8288) üzenetére


Mikisys
őstag

Kell lennie egy kezdő értéknek, ez a 0,0,0 vagyis a fekete. Ha ez nincs, akkor nem lesz fekete semmi, csak szürke, tehát ezt kellene beállítani számszerűen, ha lehet, vagy a kocka-diagramban a bal alsó sarokba kell lehúzni a vonal végét és úgy lesz fekete. Ehhez a fényerőt, kontrasztot, esetleg a szaturációt is kell közben változtatni. Nézz a neten beállítóábrát és próbáld ahhoz is közelíteni. (fotovilag.hu)
Csodát azért ne várj, az nem lesz.

Kellemes Húsvéti ünnepet!

Üdv!

(#8290) security95


security95
csendes tag

Köszi a válaszod! Lenne még pár kérdésem.

Nem egészen tiszta, hol találom meg a kockadiagramot? Nagyon idegesít ez a dolog. ha leveszem minimumra a contrastot és a brightnesst, még akkor is nagyon észrevehetően világosabb a feketéje ennek, mint a régi LG-nek max brightnessen...

(#8291) El Kebir válasza security95 (#8288) üzenetére


El Kebir
őstag

ha jól látom azon csak egy hdmi bemenet van, az meg nem annyira ideális pc-hez, mivel az egy "tv" bemenet, emiatt általában az alapbeállításai nem pc-hez valók.
Két dolog is nagyon elviheti a feketeszintet, lehet hogy a vga kártya korlátozott (16-235) dinamika tartományban küldi ki rá a jelet. (nvidia gpu-ra jellemző alapbeállítás, teljesre át kell állítani, 0-255-re)
De az is lehet, hogy a monitorban van rosszul beállítva a hdmi black level, mert HIGH-ra kell állítani azzal lesz teljes a dinamika tartomány, LOW beállítás jelenti a megemelt feketeszintet. (de ezek a használati utasításban is valószínűleg le vannak írva! El kell olvasni!)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#8292) security95 válasza El Kebir (#8291) üzenetére


security95
csendes tag

Köszönöm a válaszod! AMD videokártyám van, a CCC-ben a teljes rgb pixelformátumot ha beállítom, 10-15 mp után visszaállítja alapértelmezettre önmagától. Ráadásul hdmi black level beállítást az istenért nem látok sehol az OSD-ben, a használati utasításba meg fel van sorolva az én monitorom pontos típusa az adott fejezetnél. Holnap kipróbálom DVI-VGA kábellel, ha úgy jobb, akkor még szenvedek.

(#8293) security95


security95
csendes tag

Nem bírtam magammal, kipróbáltam most, viszont semmivel sem jobb a fekete szín dvi-vga kábellel. Lehet, hogy ez még segíteni fog: mikor fekete képet mutat, alulról felfele átmenetes, egyre sötétebb. A teteje fele már rá lehet fogni hogy fekete, alul meg kifejezetten szürke ("tolódik" föl-le a betenkitési szög kis változtatásával). Küldenék fotót de úgy sem látszana. Ennyire rossz volna a betekintési szög, vagy talán hibás a panel, vagy csak rosszul van valami beállítva? Köszi előre is!

(#8294) #06969344


#06969344
törölt tag

Szerintetek melyik a jobb választás: Samsung T24D590EW vagy T24D390EW ?
A csúcs fényességi arányszámuk: 98 % és 83 % Ez számít-e valamennyit.

(#8295) PodMAN


PodMAN
senior tag

Az S27D590CS ívelt VA paneles monitorral kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

(#8296) MadMax88


MadMax88
csendes tag

Sziasztok.

Nekem egy olyan gondom volna, hogy van egy Samsung td390-es tv monitorom, és ha a tv adásról átteszem pc-re akkor a képem hullámzik.
Szerintetek mitől lehet ez?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#8297) szarnyalosas


szarnyalosas
tag

Sziasztok!

Van egy Syncmaster 940B Monitorom!

Hogyan tudom bekalibrálni ?
s RGB ben dolgozok pár programban, valami ötlet ?

(#8298) Mikisys válasza szarnyalosas (#8297) üzenetére


Mikisys
őstag

Nézd meg a fotovilag.hu weboldalon a kis színes ábrát és próbáld ahhoz állítani a fényerőt, színt, kontrasztot.
Ha jó a monitor, akkor jó képminőséget kapsz.

Üdv!

(#8299) Menslee


Menslee
tag

Üdv urak! Akad itt egy Samsung SyncMaster P2470HD monitor. Az a kérdésem hogy rá lehet valahogy venni ezt a kis drágát arra hogy az USB portja ne csak dísz legyen hanem mondjuk le is játszon róla dolgokat, vagy túl sokat akarok :DD ?

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#8300) Mikisys válasza Menslee (#8299) üzenetére


Mikisys
őstag

Szerintem sokat akarsz. :)
Talán egy médialejátszóról lehet, hogy hajlandó lejátszani, mert ez egy monitor, nincs rajta indítási lehetőség.
Szóval, valamiről vezéreltetni kell.
Nekünk is van egy ilyen monitorunk, de még nem próbáltuk az USB-portját semmire sem használni.
(Én nem is tudtam, hogy ilyen is van rajta?!)

Üdv!

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Samsung monitorok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.