Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) kovisoft válasza dobzy (#5048) üzenetére


kovisoft
őstag

Annyiban lehet köze, hogy ha pl. most elkezdett valami veszettül szinkronizálni, akkor az ébresztgetheti a telefont. Ezt meg tudod nézni a Wakelock Detectorral. De az is lehet, hogy nincs összefüggés, csak beragadt valami. Azon egy reboot segít. A Google helymeghatározás szokta még ébresztgetni a telót, főleg ha be van kapcsolva mindenféle szinkronizáció, és folyamatosan küldözgeti a telefon helyzetét.

(#5052) Janesz1981 válasza bandi7802 (#5050) üzenetére


Janesz1981
tag

Semmiképp nem lehetett az a kernel mert a T-s rom januári de azért megnéztem és dec 12-es az enyémen.

Az röhej tényleg a zenejátszó "laggol" vagyis ha alvóba be-ki megy telefon akad zene. Minél több olyan progid van ami ébreszti időközönként telót annál rosszabb ugye. Minimum ezért jár 4.4 nekünk :D

(#5053) ignisz válasza kungzi (#5042) üzenetére


ignisz
senior tag

Ez az alkalmazás konkrétan , mit csinál, hogy kell kezelni. De továbbra sem értem, hogy 64Gb-ig lehet bővíteni, HD-t lehet lejátszani, akkor miért nem kezeli alapból a nagy méretű fájlokat?

(#5054) dobzy válasza kovisoft (#5051) üzenetére


dobzy
tag

Kösz

(#5055) kungzi válasza ignisz (#5053) üzenetére


kungzi
veterán

ez nem alkalmazás, ha nem egy fájlrendszer, mint a fat32
exFat

a win 7-től felfele gyárilag lehet erre partícionálni az sd kártyákat, ha akarod
támogatja a 4GB-nál nagyobb fájlokat is

de nem tudom, hogy a gyári kernel támogatja-e alapból

(#5056) Gergosz2 válasza ignisz (#5053) üzenetére


Gergosz2
veterán

én belső tárhelyre másoltam 4+gb-s mkv-t . SD karim csak 2 gb-s van szóval azt nem tudom kipróbálni.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5057) kungzi válasza Gergosz2 (#5056) üzenetére


kungzi
veterán

akkor ez nálad tárgytalan
a s2-mnél pl csak custom kernellel működött, de akkor jó volt
ha jól tudom az s3 már gyárilag is támogatja :)

(#5058) freeknight válasza Janesz1981 (#5052) üzenetére


freeknight
őstag

Érdekes, mert nálam gyári T-s rom alatt nem csinálja ezt a zene "laggolást". Nem mondom, egyszer-kétszer előfordult, de akkor véletlenül energiatarékosan felejtettem. Tehát egyáltalán nem zavar engem. Kíváncsi vagyok, egyeseknél miért fordul elő? Bár én poweramp-t használok, lehet, hogy ez is számít.

(#5059) Gergosz2 válasza freeknight (#5058) üzenetére


Gergosz2
veterán

gyári lejátszó hajlandó scratchelni. Hogy miért azt nem tudom de néha azért idegsítő..

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5060) #54715584 válasza Gergosz2 (#5059) üzenetére


#54715584
törölt tag

NEE alatt nálam a winamp akadt folyton.

(#5061) ignisz


ignisz
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Kipróbálom az exFAT-ot.

(#5062) ignisz


ignisz
senior tag

exFAT telepítés utáni üzenet: No superuser access. Na ez mit jelent?

(#5063) kungzi válasza ignisz (#5062) üzenetére


kungzi
veterán

A root-al van gondja. Rootolva volt a telefonod?

(#5064) ignisz válasza kungzi (#5063) üzenetére


ignisz
senior tag

Nem

(#5065) Sanyi.il válasza ignisz (#5062) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

exfat telepítés? ez nem alkalmazás... hanem erre a típusra kellene formáznod az sd kártyád.

(#5066) ignisz válasza Sanyi.il (#5065) üzenetére


ignisz
senior tag

Már kikövetkeztettem. Köszönöm.

(#5067) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Ajánljatok nekem zenelejátszót. Igazából ami fontos, hogy olyan equalizer legyen benne, mint a winampban volt. Pontosabban a magas és mély hangok kiemelése lenne fontos.

(#5068) Sanyi.il válasza #54715584 (#5067) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

jetaudio, nekem úgy rémlik van benne eq.

(#5069) kovisoft válasza #54715584 (#5067) üzenetére


kovisoft
őstag

A MortPlayer-ben is van equalizer. Vannak benne presetek is, de kézzel is lehet állítani az egyes sávokat.

(#5070) dobzy válasza #54715584 (#5067) üzenetére


dobzy
tag

PoweralAMP az nagyon jó, csak fizetős asszem most ezer FT

(#5071) #54715584


#54715584
törölt tag

Köszi a tippeket :)

(#5072) Plazmacucci válasza dobzy (#5070) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Poweramp minden pénzt megér.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5073) dobzy válasza Plazmacucci (#5072) üzenetére


dobzy
tag

Az igaz! Szerencsére 225FT-ért vettem az újévi akcióban, de 1000-ért is megvettem volna! A legjobb!

(#5074) hwérdeklődő


hwérdeklődő
csendes tag

Helló!

A géppel készített képek UserComment Exif-mezője másoknál is valami bináris adathalmazt (kb. 4 kB méretű) tartalmaz a semmi (ennek kellene lennie) vagy valami értelmes szöveges információ helyett?

(#5075) LouiS22 válasza Gergosz2 (#5056) üzenetére


LouiS22
veterán

Srácok, áruljátok már el, hogy miért szopatjátok saját magatokat és a telefont is 720p meg 1080p mkv-kkal 4,7 collon? :)

Ha tévére lövöd ki, akkor még csak-csak, de egyébként teljességgel értelmetlen, csak izzad a proci az ac3 meg a dts dekódolásával.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#5076) LouiS22 válasza hwérdeklődő (#5074) üzenetére


LouiS22
veterán

Még sosem figyeltem, elképzelhető, hogy a Samsung ott tárol valami spéci információt.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#5077) mody válasza hwérdeklődő (#5074) üzenetére


mody
tag

Szerintem ott vannak a GPS adatok.

(#5078) hwérdeklődő válasza mody (#5077) üzenetére


hwérdeklődő
csendes tag

Nem, a GPS-adatoknak megvan a saját adatrészük az Exif-ben, ami jól is működik az esetemben.

(#5079) hwérdeklődő válasza LouiS22 (#5076) üzenetére


hwérdeklődő
csendes tag

Nem, az ilyen információk a MakerNotes Exif-mezőben vannak, és valóban ott is vannak, ahogy vizsgálódom.

(#5080) kovisoft válasza hwérdeklődő (#5074) üzenetére


kovisoft
őstag

Az a bináris adathalmaz nem lehet, hogy egy unicode kódolású szöveg? Mert úgy tudom, hogy a UserComment mezőben különböző karakterkódolású szöveg is lehet tárolva, nem feltétlenül ASCII.

(#5081) LouiS22 válasza hwérdeklődő (#5079) üzenetére


LouiS22
veterán

Ahogy gyors google után kiderült, mások is megtalálták már, régebbi modellekben is, a Samsung láthatóan leszarta a bug reportjaikat.

Szerintem tedd magad túl ezen a "problémán", vagy szimplán egy exif editorral kukázd ki azt a részt. :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#5082) Lala86


Lala86
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Olyan problémám lenne hogy pár napja felajánlotta a telom (sIII) a szoftverfrissítést és én jó hiszeműen letöltötten. Na azóta egy napon belül 2x kell töltenem! Valakinek van valamilyen tippje, hogy miért merül ilyen gyorsan? Ja és ne mondja nekem senki hogy azért merül ilyen gyorsan mert nagy kijelző, 4 magos proci és egyebek, mert ezeket én is tudom és a frissítés előtt bírt akár 3 napot is.
A segítséget előre is köszönöm!!
Üdv

Lala

(#5083) Gergosz2 válasza Lala86 (#5082) üzenetére


Gergosz2
veterán

FR-t neki és jobb lesz.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#5084) LouiS22 válasza Lala86 (#5082) üzenetére


LouiS22
veterán

Üdv, a 4.3 klubban.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#5085) kungzi válasza LouiS22 (#5075) üzenetére


kungzi
veterán

én csak 720p-s sorozat részeket szoktam felrakni rá 1-2GB méretben, mert úgy lövöm ki tv-re dlna-n este mikor lefekszek :)

(#5086) Plazmacucci válasza kungzi (#5085) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem mindig töltöget ha videót nyomok tévére. Mi lehet a baj ? :(

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5087) kungzi válasza Plazmacucci (#5086) üzenetére


kungzi
veterán

ezt hogy érted, hogy tölt?

(#5088) #54715584 válasza Lala86 (#5082) üzenetére


#54715584
törölt tag

Google beállításoknál a Helynél kapcsold ki a GPS-t. Attól még a többi app használni fogja.
Akksinál nézd meg mi tartja ébrenlétben a telefont és tiltsd le az alkalmazáskezelőben.
Nálam a sok google meg samsung cucc folyton felmászott a netre és szinte sosem aludt a teló.
Wifi beállításoknál is állítsd be, hogy alvó állapotban soha ne kapcsoljon be.

Nekem ezek segítettek.

(#5089) Plazmacucci válasza kungzi (#5087) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Megy négy másodpercet, aztán a tévé kiírja hogy tölt. Aztán megint megy. Telefonnal felvett videóról van szó .

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5090) kungzi válasza Plazmacucci (#5089) üzenetére


kungzi
veterán

Ez érdekes. Próbáltál a tv-n firmware-t frissíteni? Nekem simán megy. Még a full hd-t is vitte a dlna-n.

(#5091) Plazmacucci válasza kungzi (#5090) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem nem viszi. Zene megy. Alacsony az átviteli sebesség? Nem tudom. Samsung tv-m van beépített wifi antennával.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5092) kungzi válasza Plazmacucci (#5091) üzenetére


kungzi
veterán

nekem a tv-m: Samsung UE32EH6030W

upc wifi-s router, az rákötve a utp-vel a tv-re
szerintem a telefonom a modemhez csatlakozik és onnan utp-n megy át a jel a tv-be, vagy nem tudom, de nálam semmi akadás nincs :N

(#5093) hwérdeklődő válasza kovisoft (#5080) üzenetére


hwérdeklődő
csendes tag

Igen, lehet különböző kódolású, de nem unicode-os (nem értelmezhető szöveges adatként). Az első 8 bájtban, ahol a formátum van/kell lennie az "ASCII" + 3 db nulla értékű bájt van, ami egyértelműen ASCII formátumot jelent.

Egyébként valószínűleg valami memóriamutató-hiba lehet, mert az adathalmazban fellelhető a ImageUniqueID Exif-mező (ami a Exif-specifikáció szerint nézve megint valószínűleg hibás) értéke is.

(#5094) hwérdeklődő válasza LouiS22 (#5081) üzenetére


hwérdeklődő
csendes tag

Esetleg tudnál egy linket adni, ahol ezt a hibát közlik? Én is kerestem, de nem leltem megfelelő infót...

Köszönettel

(#5095) LouiS22 válasza hwérdeklődő (#5094) üzenetére


LouiS22
veterán

User comment samsung exif kulcsszó google, telefonról vagoyk, légy kreatív :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#5096) Plazmacucci válasza kungzi (#5092) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem is S6 van csak 2 évvel régebbi. Smart hubos biszbasz. Lehet gyenge a wifi? Bár a menüben is laggol a nyomorult. Na mindegy. Majd kipróbálom kisebb méretű videókkal.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5097) LouiS22


LouiS22
veterán

Srácok, ezt az ipari hulladék USB kábelt, amit adtak a telefonhoz, cseréli a garanciafutár, vagy valamelyik szervizpont? Nem is értem, hogy lehet ilyen szart adni a telefonhoz. Bedugom USB-be, telefont felismeri, aztán azonnal le is csatlakozik. Mozgatgatnom kell, hogy működjön. Nyilván nem az a 200 forint vág földhöz, amibe egy kábel kerül, hanem az elv :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#5098) BigBlackDog válasza LouiS22 (#5097) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kábel nincs megtörve? Más kábellel is problémázik (ha nem, akkor lehet, hogy a csatlakozóval van valami gebasz)? Egyébként, ha jól emlékszem, volt már pár ember, akinek kábelt cseréltek gariba töltésproblémák miatt.

(#5099) LouiS22 válasza BigBlackDog (#5098) üzenetére


LouiS22
veterán

Nem, más kábellel nem problémázik, egyértelműen a gyárilag adottal van a probléma (nagyon merev a csatlakozós vége, és szerintem ott kontaktos). Szerencsére a telefonos vége tökéletes :)

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#5100) #54715584 válasza LouiS22 (#5099) üzenetére


#54715584
törölt tag

Nálam sem jó a gyári. Az óccsó kínai jobb nála, amit az asztali dokkolóhoz kaptam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.