Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  S24F350FHU 60-ról 72 hz-re OC (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) RTamásP


RTamásP
újonc

A megjelölt típúsú samsung monitorom van. Régebben egy amd kártyám volt, most egy 1070-em van, mindkettővel a windows beállításaiban volt/van lehetőségem átnyomni egyetlen kattintással 72 hz-re a monitoromat. Ekkor a színek sokkal mélyebbek és élénkebbek lesznek, és eleinte kételkedtem benne, de ténylegesen 72 hz-et látok. Azonban van egy probléma emellett: a teljesen fekete pixeleket tartalmazó részeken folyamatosan vándorol egyetlenegy darab piros pixel, teljesen véletlenszerűen, néha egybefüggő csíkban, máskor meg elugrándozik. Azonban max 1 óra 72 hz-es üzemeltetés után eltűnik. Nekem a tippem az, hogy mivel gyárilag nem 72 hz, ezért be kell melegednie a panelnek ahhoz, hogy jól meg tudja jeleníteni a nagyobb képfrissítést. Viszont ha tévedek, lehet ez annak a jele, hogy káros így üzemeltetni? Valamint mivel én nem piszkáltam semmit, egyszerűen már volt rá lehetőségem gyárilag, emiatt elvesztettem a garanciámat? Ha igen, ha nem, hogy tudják bizonyítani azt, hogy OC-ztem a monitort?

(#2) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  S24F350FHU 60-ról 72 hz-re OC (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.