Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Rubicom internet és kábel TV (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) nRu3


nRu3
addikt

Érdekelne van-e valakinek a RubiCom szolgáltatásairol vélemyénye, tapasztalata, igazábol a kábel tv kép és hang mínősége érdekelne.[link]
vagy bármilyen tapasztalata velük :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#2) shabbarulez válasza nRu3 (#1) üzenetére


shabbarulez
őstag

Azt nem írtad melyik terület érdekel, de profilebeli lakcím alapján gondolom a szőlő utcai ltp.-en lakhatsz, mivel bp-en csak ott van ktv szolgáltatásuk. Mivel eddig csak korábbi ktv vagy netes cégeket vásároltak fel, ezért a minőség elég lokalizált és attól nem igen tér el mint a jogelőd szolgáltató nyújtott. Kivétel ha jött Rubicom és a hozzá nem értésével mindent taccsra vágott. Ahogy pl. tették a netszolgáltatással Pók utcai ltp.-en.

Tv-t ide is ígérnek őszre, bár szerintem úgy sem lesz kész, főleg azok után amit az elmúlt hónapok során összebénáztak. Sok jó tapasztalatot eddig nem sikerült szerezni róluk, legalábbis itt a Pók ltp.-en. Vidéken ahol kis regionális ktv cégeket vásároltak fel, ahol korábban a TvNet adta a kábelnetet hasonlóan rossz véleményt hallottam. Elég problémásan veszik át a felvásárolt cégek hálózatait mivel a hozzáértésük elég zéró szintű és rontanak azon ami volt minthogy jobbá tennék. És ha már elrontották akkor meg jellemzően úgy hagyják és nem foglalkoznak vele tovább. Legalábbis a saját és máshonnan hallott tapasztalat eddig ezt mutatja.

(#3) nRu3 válasza shabbarulez (#2) üzenetére


nRu3
addikt

3.ker melett lakom aglomerácio, itt nincs kiépitve semmi a szorolapokat osztogatják, voltak föld mérök merre vezetik rakják a kábelt majd, elvileg lesz valamikor.
nekem jelenleg AD-m van ami digitális és szerintem elég jó is, csak egy hátránya van mint ezeknek a hasonlo szolgáltatásoknak ,1tv 1dekoder, itt pedig a háztartásban anyi tv-re kötöm amenyire akarom +pénz nélkül.

de ezekszerint elég problémás hírük van.

még valaki vélemény?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#4) nRu3


nRu3
addikt

még valaki tudd valami tapasztalatot megosztani :U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#5) Fecow válasza shabbarulez (#2) üzenetére


Fecow
aktív tag

Én is a pók utcai lakótelepen lakom, és most akarok átváltani rubicom internetre.
Le tudnád írni, hogy mi az ami nagyon rossz benne?
Kicsit érdekes ez a rubicom, mert már hallottam, olyat, hogy nagyon rosz, meg olyat, hogy semmi gond nincs vele.
És valjuk be az áraik elég jók, legalábbis az internet szempontjából.

Nyergeld meg a nagyot

(#6) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Valahogy nem igazán találok logikát az egész rendszerükben, mert más területen eltérő sebességet biztosítanak, de az a 3megabit/3megabit jónak tünik, csak gondolom a valóságba nem hozza ezt a sebességet, meg más településen ilyen 150Kbit/32Kbit es csomag elég nevetséges sebességű.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#7) Fecow válasza Jégkokó (#6) üzenetére


Fecow
aktív tag

Igen engem is az a 3/3-as internet érdekelne, mert még ha nem is hozza azt a sebességet, akkor is megére, feltéve ha nem meg 1 Mbit alá.

Nyergeld meg a nagyot

(#8) shabbarulez válasza Fecow (#5) üzenetére


shabbarulez
őstag

Én lassan négy éve a kezdetek óta vagyok előfizető, akkor még GaTeS Group indította el itt a netszolgáltatást nagy szerencsénkre mivel fatáv nagy ívben tett erre a területre és se kábelnetet se adsl-t nem hozott ide, a modemről meg akkoriban tünt el mindenkinek kedvezmény. A kezdetek nagy macera volt mivel a cég is akkor tanulta a netszolgáltatást ezért igen sok probléma volt, persze a modemhez képest még az is fényévekkel jobb volt. Ráadásul a kezdetekben igen komoly harvc volt GaTes és Kis-Astra között, folyamatos eszköz rongálás és egyébb akciók keretében szabotálták a szolgáltatást, aztán később lenyugodott a hangulat. Az elején még lézerrel voltak a tetőkön összelőve a házak ami nem volt olyan stabil, főleg a nagy nyári meleget nem bírták mint a föld alatt kábelezés, ami először sok helyen utp volt de később szerencsére mindenhol optikai szálak lettek.

Sajna a netszolgáltatás mindig olyan volt mint a mesében, hol jó volt, hol nem, tiszta hullámvasút szindróma. És erről igazából az évek során sem tudtak megszabadulni, ha beüt valami nagyobb probléma annak megoldása hetekig, hónapig tartó folyamat, aztán ha sikerül túljutni rajta akkor egy ideig megint semmi gond. Szóval azért hallhattál elég vegyes tapasztalatokat róla, mert igen erősen függ épp mikor kérdeztél valakit.

Tavaly novemberben vásárolta fel a GaTeS Group-ot a Rubicom ami egy ideig nem is okozott gondott a működésben amíg ez csupán tulajdonos váltást jelentett. Aztán áprilisban kirúgták az összes korábbi munkatársat a felvásárolt cégeknél, az ügyfélszolgálatok idejét felére csökentették és összevonták egyes területeken. Innen már előre sejthető volt hogy a tavaly július óta tartó jó működés addig volt tartani amíg be nem üt valami ménkű. Május 2.án ez be is következett, és jól megmutatkozott hogy az új tulajdnak semmi tapasztalata ethernetes net terén, olyan triviális hibát nem találtak meg 1 hét alatt ami én a hiba jelentkezése után 5 perccel hibára lejelentettem és még a megoldást is megmondtam. Elég annyit mondani ha azt nem képes egy internetszolgáltató észrevenni hogy pl. a BIX grafikonja napok óta nulla forgalmon áll, és nem képes összekötni ebből hogy totál szar a routolás az szerintem mindent elmond. Utána újraindították a linuxos routert ami persze nem ugyanazokkal a beállításokkal bootolt be mint korábban volt és azt megint nem tudták bekonfigurálni és gatyába rázni, ez újabb jó 1 hónapig tartó szar működést jelentett. Végül azzal intézték el a problémát hogy mindenkit lekorlátoztak a szerződés szerinti 3/3Mbps-re és így kevésbé volt packet lossos a rendszer, de sajnos ez csak tűzoltás volt és a mai napig nincs olyan jó a rendszer mint május előtt volt. Most az új tulaj elkezdte átépíteni a teljes hálózatot, mindent kicseréltek először csak ahhoz a nyomorult linuxos routerhet nem nyúltak pedig minden HC előfizető azt hajtogatta nekik hogy ott a hiba forrása.

Most azért mert az új túlaj kábeltv-t is akar csinálni totál átépítik a frissen vett hálózatot, szinte mindent kicserélnek lassan mintha nulláról építenék. Mondjuk ennek vannak pozitív részei is mert sok korábbi problémát talán kijavítanak. Ahol kell kicserélik a házak közötti optikai kábeleket mert sok helyen nem megfelelő nekik a forrasztás és egyéb jellemzők a ktv-hez. Mindenhova új switcheket vettek homogén platformban és ami jó átalakítják az optika topológiáját és a kezdeti sorba felfűzött sok-sok ház helyett inkább csillag topológiára állnak át így sok ház direkbe kapcsolódik majd a központi épülethez. A régi 100Mbps-es sor gerincek is lecserélődnek dedikált gigabit csatlakozásra, szóval ha ez az új rendszer kiépül, remélhetőleg az őszig akkor egész jó lesz az új hálózat.

Egyébként a kezdetek óta van egy DC hub mivel a LAN hálózatban az előfizetők másolgattak egymástól a nagyobb belső hálós sebességeken, régen ez akár több mega is volt, aztán később a szolgálató által korlátozva lett a kezdtei vad állapot és akkor már limitálva lettünk a belső sebesség akkor is független volt a külsőtől és annak többszöröse. A kezdetekkor GaTeS 512/512kbps-es netet adott, ami tavaly februárban 2/2Mbps-re nőtt, idén januártól pedig 3/3Mbps. A legutóbb a belső hálózati sebesség ami független volt a netestől lefelé 6Mbps volt, fölfelé meg szálanként 6Mbps. Most az új tulaj a májusi probléma ''megoldásaként'' teljesen megszűntett és ''csak'' 3/3Mbps.

Jelenleg a hálózat minősége elfogadható, de mivel építik át ahol épp dolgoznak vannak időszakos kimaradások. Egyébként a sebesség meglétével a 4 év alatt sosem volt gond, olyan téren hogy pl. kicsi a gerinc kapcsolódás ezért belassul. Az igazi problémát mindig a rendelkezésre állás és idénként hosszabb ideig tartó csomagvesztés és hasonló gyengébb minőséget előidéző problémák okozták.

Remélem hogy szeptemberig végeznek a hálózat átépítésével és elég stabil lesz, bár az új layer3 switch és router bekonfigurálása még hátra van és úgyis az lesz a problémás pont. Remélhetőleg ha mindent helyreraktak akkor talán egy valamival magasabb belső hálózati plusz sebességet is kapunk, mert így nagyon lassú egymásközt másolgatni a régi megszokott értékekhez képest.

Én 4 év óta amióta előfizető vagyok mindig is határozatlan idejű szerződésen voltak ha kell akkor bármikor dobbantani lehessen. Január óta már csak határozatlan szerződés van szóval túl nagy kockázatot nem hordoz kipróbálni, a tízezer forintos belépési díj nem olyan vészes tanulópénz ha mégsem tetszene. Főleg más szolgálatók hasonló határozatlan idejű konstrukciójával összevetve.

Egyébként az egész idő alatt jellemző volt hogy a hálózat minősége nem homogén a lakótelepen, egyes területeken mindig nagyságrendekkel több gond, leállás és hiba volt mint máshol. Az iroda körüli rész a viszonylag legkevésbé problémás terület, de onnan távolodva Nánási felé mindig több gond volt. Nem tudom te merre lax, de az sokat befolyásolt régen, aztán kérdés ez hogy változik az új csillag topológiás hálózatban.

Nagy összességében a szolgálatás elfogadható, de amikor probléma üt be akkor az sok bosszúságot okoz. Olyan stabil működésű hálózatra mint amit Tíkom csinál ADSL-nél nem érdemes számítani, mert a hozzáértő szakember gárda hiánya is alaposan rányomja a bélyegét a minőségre. Inkább az emberi tényező volt itt mindig a szűk keresztmetszet és új tulaj bemutatkozása után úgy tűnik ez továbbra sem fog változni.

Olyan sok alternatíva nincs azért a lakótelepen, fatávkábel pl.3 éven át csak etette az itt lévőket hogy majd jővő hónapra lesz net, aztán végül csak annak határása csinálták meg hogy GaTeS elindult, akkor is jó 1 évvel később. Azóta meg forgalom korlátos is lett szóval részemről felejtős. ADSL tavaly év végén jelent meg a telepen, de az meg a Tíkom barkács megoldása ami számomra szintén nem szinpatikus. Majd ha rendes infrastruktúrát építenek ki az ADSL-hez akkor talán szóba jöhet nálam. TvNetwork 3 éve 8 háztömbnél tovább nem bővített a szolgáltatási körét, ami önmagában egy vicc. Minden évben beígérik hogy megcsinálják végre a teljes ltp. bekábelzését és ez mindig megmarad az ígéret szintjén. Ebben az a vicc hogy a koax kábeleket ahogy az Ethernetet is már 4 éve behúzták majd mindegyik lépcsőház villanyóra szekrényéig, szóval csak optikával kellene összekötni a házakat ami sokkal kevésbé munkaigényes feladat és gyorsabban megoldható és mégsem képesek már 3 éve megcsinálni.

Most viszont Rubicom úgy döntött ők csinálnak kábeltv-t mert elméletben ez a cég tulajdonosilag régi kábeles cégek embereiből áll, azért is nem értenek az ethernetes nethez. Ezért vásárol fel a rubicom vidékszerte lepukkant ktv cégeket vagy épít ki új ktv hálózatokat. Most a hálózat rekonstrukció is ezt szolgálja itt a lakótelepen hogy az optikai kábeleken el tudják érni a házakat. Csak épp majd a koax újrakábelezéssel lesznek gondban sok helyen mert az bizony anno is igen komoly és problémás eset volt.

Szóval szerintem nyugodtan kipróbálhatod, nagyon nem igazán lehet bukni vele, mert itt nincsenek 2 éves igába verések, ha nem tetszik max választas másikat.

(#9) shabbarulez válasza Jégkokó (#6) üzenetére


shabbarulez
őstag

Pedig egyszerű a logika. Mivel a Rubicom csak felvásárol korábbi kis szolgáltatókat így ahol már van net az mind a korábbi tulaj által, a saját lokális hálózatán kialakított net, ezért is nem lehet mind egyforma.

Később sem hiszem hogy ez egyformává válna hisz a felvásárolt cégek technológiái igencsak eltérőek és a területileg is mások a lehetőségek. Itt III. kerben Pók utcán Ethernet hálózat van, vidéken meg kábelnet amit korábban úgy emléxem TvNet üzemeltetett. Azokra a hálózatokra régen is sok panasz volt a működésére, és ez az új tulajdonostól nem fog megváltozni. Sok vidéki területen lepukkant kábelhálózatok vannak, vidékre sokkal drágább bérelt vonalat venni, mint bp-en belül. Ergo már csak az alkalmazott technológia és a vásárolható bérelt vonal nagysága miatt is nehéz lenne vidéken ugyanazt produkálni mint pl. itt Pók utcánál.

Ez ugyanolyan területi előny mint ahogy tiger sem tudna sehol máshol úgy működni, mint most ahogy most működik a BIX-szel szomszédos házakban.

Ahogy írtam korábban sebesség terén sosem volt gond, mindig hozta minden napszakban a maximumot fel és le is, még a régi 512/512kbps-es időkben és később 2/2 majd most 3/3Mbps mellett is.

(#10) shabbarulez válasza Fecow (#7) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ennek a hálózatnak - ha eltekintünk az emberi tényezőtől - a leggyengébb lánszeme az a bérelt vonali gerinckapcsolódás amivel a lakótelepen kiépített ethernet hálózat a külvilág felé csatlakozik. A LAN kapacitása nem igazán okoz gondot, főleg azok után nem fog ha most őszig gigabitre feljavítják. Régen május előtt amikoe még megvolt független belső hálózati speed, lazán vitte a 3x6Mbps-et fel, 6Mbps-et le DC-n és kifelé a netre torrenten a 3/3Mbps-et. Az új LAN hálózat után szerintem akár 100/100Mbps sem lenne gond csupán a szolgálatón múlik ebből mennyit enged majd használni.

A bérelt vonali kapacitás nagyságát pedig eddig mindig sikerült úgy megválasztaniuk hogy az aktuális csomagsebesség mellett rendesen hozza a sebességeket. Anno 2004 végén lehetett érzni az 512kbps-es időkben 2.5 év után hogy már kezd betelni a vonaluk, de idővel bővítették a gerinckapcsolódást és azzal együtt a sebességet is 4x-ezték és még úgy is remekül vitte. Azóta ilyen nem tapasztaltam a nagyobb sebességekkel.

Igazából az hogy a szolgáltató itt milyen sebességet ad az egyértelműen a lakótelepen a külvilággal összekötő gerinc nagyságán múlik. Ha az elég nagy akár 100/100Mbps-es csomagot is lehetne adni mert a LAN elbírná. Itt nincs olyan last mile gond mind pl. ADSL-nél ahol a kábeltávolság és az alkalmazott technológia állanó és komoly korlátokat korlátot okoz a sebesség növekedésnek. Vagy kábelnetnél ahol a viszonlag szűkös közös hálózati erőforráson osztozik több száz user, és bővítésnél valahogy ezen az állapoton kell optimalizálni de a mozgástér azért elég szűkös.

A régi tulaj a GaTeS már tavaly év végére meg akarta volna csinálni a közvetlen BIX beállást, de a felvásárlás miatt abből semmi nem lett. De szerintem ha az új tulaj idővel rendezi sorait ez majd újra terítékre kerül és talán jővőre megejtik. Onnantól már csak azon múlik a dolog mennyiért tudnak elégséges nemzetközi kapacitást bérelni.

(#11) Fecow válasza shabbarulez (#8) üzenetére


Fecow
aktív tag

Köszönöm a választ. :R
Ennél többet nem is leht sztem róluk leírni.Embertelen sokat tudsz róluk. :Y
Hozzánk(Lőpormalom utca, első párhuzamos utca a Pók utcával) anno 3 éve meg pont a Gates nem jött ki, csak a T-online(akkor még axelero), és most már lejárt a hűség szerződés is, és a havi 12000 forint az 1Mbit/160kbit kábelmodemért kurva sok, ezért gondolkoztam ezen a Rubicomon, mert ehhez képest az ingyen van.
A megbízhatóság ami elgondolkoztat, mert itt a T-onlinenál minden évben volt egyszer hiba, de mindig a modemmel, vagy a kábel tört meg, szal a szolgáltatásuk atombiztos.
Nem tudod erre felé a rendszer mennyire megbízható, mert én pont úgy középtávon vagyok az irodájuk és a nánási út között.
Egy kérdés: Szted most próbáljam ki, vagy várjam meg a szeptembert, amikorra befejezik a hálózat építés és akkor, mert ez az 1-2 hónap már annyira nem számít.

Nyergeld meg a nagyot

(#12) shabbarulez válasza Fecow (#11) üzenetére


shabbarulez
őstag

A lőpormalomnál vannak úgy emléxem azok a 9 lakásos cseréptetősörban 6 egymás mellett. Oda anno úgy tudom akart menni GaTeS de csak úgy ha virtálisan kábelekkel összefoghatta volna egy épületté mert külön, külön mindbe switchet rakni és direkt elérést kialakítani üzletileg nem érte volna meg. Aztán lehet ebből vagy nem lett semmi, vagy nem olyan gyorsan mint szeretted volna.

Szerintem inkább az a kérdés van-e nálatok ott Rubicom. Én fél füllel hallottam olyan infókat hogy pont azokon a területeken még mindig lézeres elérés van és az új tulaj felmondta a szerződést a Laserbitesekkel így az ezen a területeken lakókkat bontották a szerződést, mert optikai kábelet kihúzni meg üzletileg nem érte volna meg. Persz ezt csak pletyka szinten hallottam nem biztos hogy így van.

Mindenesetre ha van rubicom a házban akkor a villanyóra szekrényben kellene hogy legyen UTP kábelvég. Ha nálad ilyen nincs, elég nagy az esély arra hogy nem lesz megoldható a bekötés mert az épületbe nincsenek betelepülve. Kérdezted már tűlök hogy egyáltalán technikailag megoldható a bekötés?

A kábelnet sebességed alapján arra tippelek te anno tavaly tavasszal nem kérdes a sávszél duplázást és vele együtt a 40GB-os limitet hanem inkább maradtál a régi sebességen limit nélkül. Neked ez így tényleg rizikós mert ha nem válna be rubi akkor már a visszamigrálás csak limittel mehetne. Esetleg az ADSL-t lehetne megpróbálni de tudtommal is csak bizonyos épületekben elérhető nem mindenhol.

Tragikusan rossznak most nem rossz a szolgáltatás, 3/3Mbps, nincs loss és szakadás sincs. A régi állapothoz képest gyengebb, a szerződésben vállalthoz képest végülis nincs gond. Én abban reménykedek hogy őszre még stabilabb és jobbá válik és talán visszatérnek a régi idők extráihoz. Szerintem akár most is kipróbálhatod - már ha egyáltalán nálad lehet - esetleg talán 1-2 hónapon belül még jobb,stabilabb lesz.

Anno 2003 őssze óta én vezetek egy ping statisztikát a csomagvesztés miatt, akkoriban volt az első nagy komoly gebaszuk amikor hónapokig szar volt a net, akkor volt a csomagvesztés. Ha végignézed az eredményeket hogy ez a csomagvesztés problematika az ami állandóan hullámvasútszerűen visszatér. Ezért írtam hogy ez nem olyan atomstabil minőségre mint pl. a Tíkom ADSL-e.

[link]

(#13) nRu3


nRu3
addikt

A kábel tv minőségéröl nem tudtok valamitt?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#14) Fecow válasza shabbarulez (#12) üzenetére


Fecow
aktív tag

Igen már felvettem a kapcsolatot velük, és azt mondták, hogy meg csinálják 6 napon belül.
Van itt nálunk a házban is egy lakónak, de ő nem mondott túl jókat, de azért fentartással kezeltem az ő véleményét, mert hát elég laikus ebben a témában.
A lézeres dologról nem tudok semmit.
Megnéztem a statisztikádat, minden elsimerésem te aztán alapos vagy. :R
Talán statisztikus vagy? :)
Én egy enyhe javulást veszek észre május óta a statisztikád alapján, lehet hogy a hálózat fejlesztésnek köszönhető?
Egyébként ez a csomag vesztés dolog mivel jár, többször kell letölteni egy csomagot, vagy esetleg véglegesen elveszik?

[Szerkesztve]

Nyergeld meg a nagyot

(#15) shabbarulez válasza Fecow (#14) üzenetére


shabbarulez
őstag

Ahol bent van a tyúkbél a villanyszekrényben onnan bekötni a lakásba max fél óra, régebben bekötötték aznap amikor megrendelted.

Azért aki ott abban az használja annak a véleménye elég sokat számít, elvégre hiába írom hogy itt nálam a suli mögötti épületben, vagy másfelé a valamelyik tizesben, vagy lent a nánási melletti épületben milyen úgyis az a lényeg nálad épp hogy teljesít. Sajnos ez régen is megvolt hogy épületenként változott a minőség.

Anno azért gyűjtöttem az adatot mert olyan komoly problémák voltak hogy az előfizetők döntő része komolyan háborgot és mivel hónapokig nem született megoldás írtam levelet HIF-nek és ezt csatoltam mellé. Aztán később is megtartottam azt ha megy a gép akkor megy a mérés, sokat nem zavar, legalább azonnal meglátom ha valami nem kerek.

A letöltéseid adatcsomagokból állnak össze, ha ebből elveszik valamennyi az egy bizonyos határig belefér, olyankor újraküldi a rendszer a csomagot. Viszont egy bizonyos tűréshatás fölött nagy csomagvesztés igencsak hazavágja a rendszer működését, lassulást, akadozó működést hoz. Az alacsony késleltetés és a minimális csomagvesztés főleg online játékhoz fontos, vagy pl. internetes telefonáláshoz ahol fontos a gyors és pontos reakciókésség. A webes letöltésnél vagy böngészés erre nem annyira érzékeny, persze ha extra magas a csomagvesztés akkor már ott is komolyan megérzed.

Géccnél időszakosan ezek okozták a gondot, hogy jelentkeztek ilyen nagy csomagvesztés okozó problémák, amit okozhat egy hibás kábel, egy hibás hálózati eszköz vagy annak hibás konfigurálása, és nem túl lelkiismeretesen jártak utána ezeknek a problémáknak, hanem amolyan Pató Pálosan ejj árérünk arra még. És e miatt többször igen hosszú ideig volt bajon a szolgáltatás minősége.

A igazi probléma az hogy a majd 4 év alatt GaTeS-es emberek végre kezdtek belerázódni, megtanulták hogy kell netet szolgáltatni, a rendszer is jobban összerázódott így a problémák száma szinte minimális volt a minőséggel hónapokon át nem volt gond. Aztán amikor jött az új tulaj és kiírúgták az összes korábbi alkalmazottat akkor ott maradt rájuk egy rendszer amit nem ismernek, korábban ilyennek nem dolgoztak és ahogy kiderült nem is igazán értenek hozzá. Ezért most kicsit olyan ez mintha visszamentünk volna 2002-ben a GaTeS korai töketlenkedős időszakába. :(

Ezért láthatod hogy legutóbb máj 2.-től jún 10-ig igencsak hagyott kívánnivalót a hálózat minősége maga utána, és ez mind az új tulaj töketlenkedésének és hozzá nem értésének volt köszönhető hogy ennyi ideig kvázi nem történt semmi csak fogták a fejüket és nem értettek semmit. És valójában azóta sem javult meg csak azzal hogy szerződés szerintire lekorlátozták a hálót, olyan szintre csökkentették a hálózati forgalmat ami mellett még nem ütköznek ki a hibák. Remélhetőleg a hálózat átépítése után, az új eszközök beépítésével ez majd megszűnik. De persze ez közel sem 100%, csak remélni lehet. Végülis azzal az eszközparkkal is infrastruktúrával amit őszig telepítenek csak úgy lehet szarul szolgáltatni ha az emberi tényező mindent elszúr amit csak lehet.

(#16) nRu3


nRu3
addikt

Kábel tv-elsenkinek nincs tapasztalata? :F

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#17) nRu3


nRu3
addikt

Valaki infot?

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#18) nRu3 válasza nRu3 (#16) üzenetére


nRu3
addikt

senki?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#19) |TommY| válasza nRu3 (#18) üzenetére


|TommY|
csendes tag

Sziasztok!

A RBC kábeltévé minősége nem lesz rosszabb bármely műholdas akárminél. Miután a fejállomáson is mindent digitálisan (műholdról) vesznek vissza, és ott professzionális eszközökkel, így a minőség nem romlik. Sok esetben még jobb is, hiszen nem kis antennák ''dolgoznak'' a minőségen :). Csak akkor lehet baj, ha a kábel törik pl. :) de azt lehet cserélni. Szerintem (dolgoztam képvágóként:)) ) kiváló a kép. Igaz én nem lakom ott, tehát nem követem nyomon a minőségváltozást.

[Szerkesztve]

(#20) nRu3 válasza |TommY| (#19) üzenetére


nRu3
addikt

:R

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#21) cafat


cafat
tag

Sziasztok!
Internettel kapcsolatos problémám lenne. Egy ismerősőmnek van Rubicomos netje és újra rakta a az op.rendszert és azóta nem működik a net. Eddig utp kábellel volt összekötve a modem a géppel...próbáltuk beállítani a hálózat beállítása varázslóval, de semmi. Majd kibróbáltuk usb kábellel hátha majd úgy megy. Feltelepítettük a modemet de így se semmi. Kell még valami mást is beállítani vagy mi lehet a próbléma?
Az egészbe az az érdekes hogy néha a google-t beadja és ha beírok a keresőbe valamit ki is adja a találatokat de ha már rákattintok nem adja be az oldalt.
Az msn hibaelhárítónál a kulcsfontosságú portoknál jelez hibát, ip cím ilyenek kivannak pipálva. Ha van ötletetek hogy mi lehet a baj légyszi segítsetek. Köszi!

(#22) cafat válasza cafat (#21) üzenetére


cafat
tag

Valaki? :F :B

(#23) Köpcös válasza cafat (#22) üzenetére


Köpcös
csendes tag

Ha XP-ről van szó, akkor a tűzfala alapból elindul. Esetleg azzal lehet gond.

ASUS K8N E-Deluxe Sempron 2800+ 2*1024Mb RAM meg néhány kacat

(#24) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Nem irtad milyen hálózati megoldás van nálad.
Hozzám csak az utp kábelt hozták fel, a szolgáltatás pedig a routerem MAC címéhez van kötve.

(#25) Pizzafutar


Pizzafutar
aktív tag

Kint vannak az új csomagok, volt egy kis emelés.
Nalam ma már 4/4 a sebesség.

(#26) user12 válasza cafat (#21) üzenetére


user12
őstag

Feladatkezelőt érdemes elővenni, keresni egy ''windowsupdate.exe'' programot, szépen leállítani és a win/system könyvtárból is likvidálni. Hajlamos 95%-ban fogni a sávszélt.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#27) Mikádó


Mikádó
senior tag

Helo!

Én is Rubicomos vagyok méghozzá kábeltv-n kapoma netet. Tegnap hazajöttem elkezdtem töltögetni és nagy meglepetésemre 580+kb al szedtem..... 3mb/512kb os netem helyett ilyen lett:

[kép]

Minden előrejelzés nélkül emelték a netem sebességét ;)

Üdv Mikádó


[Szerkesztve]

Tel számom : 06 20 4141486 Csaba_20_ Created by: ''Engem az effektív teljesítmény érdekelt mindig is. Felőlem világíthat szépen egy 286-os gép, attól az még 286-os gép marad.''

(#28) shabbarulez válasza Mikádó (#27) üzenetére


shabbarulez
őstag

Február közepén nem vitték túlzásba az emelést, elég csekély mértékben emeltek ahhoz képest ahogy pl. Tí vagy UPC emelte a csomagjait. Talán most rátesznek mégegy lapáttal. HwSw fórumon is írta valaki hogy észlelte hogy gyorsult az elérése, talán ő is Vác környéki. Neked a februári emelés előtt milyen volt a 3/512-es csomagod, ott mennyit emeltek?

(#29) nRu3


nRu3
addikt

Na az jó hogy ők is elkezdtek emelgetni :)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#30) lansz


lansz
csendes tag

remélem erre délen is emelnek

(#31) lansz


lansz
csendes tag

most 2048/512 es netem van, remélem felviszik 8Mbit-re

(#32) user12


user12
őstag

Kíváncsi vagyok én, hogy mikor emelnek

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#33) lansz


lansz
csendes tag

hát elkezdett pingesedni a net... de aztán örömmel fedeztem fel a hogy gyorsabban töltök fel és le. Sajna csak 1 napig volt :(

(#34) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Úgy látom június 1-től új ÁSZF lesz [link] , a vidéki területeken történik egy újabb sávszél emelés. Mértéke ahogy nézegetem maximum duplázás, egyes területeken új köztes árú és sebességű csomagok is lesznek. A letöltés:feltöltés aránya a vidéki kábelnetes területeken beáll egy 4:1-es mértékre.

Remélem a gerinchálózati bérelt vonali kapacitásokat is bővítik, hisz csak úgy van igazán értelme egy ilyen emelésnek ha csúcsidőben is bírja a tempót.

(#35) user12


user12
őstag

Nekem már második napja 1/4-ére esett a sebesség (max 20k)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#36) lansz


lansz
csendes tag

nekem napközben 512 körül mozog, de este viszi a 3 megát. Ami meg az új sávszél lesz

[Szerkesztve]

(#37) user12


user12
őstag

Csakhogy tegnapelőtt még 90-100k-val szedtem a cuccokat :Y

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#38) Arod


Arod
csendes tag

Hello!!

Lenne egy kis problémám, remélem valaki tud segíteni.... Kapcsolatot szeretnék létesíteni egy másik számítógéppel olyan módon, hogy én legyek a server ,ám eddig nem jött össze.
Megfigyeltem, hogy számítógépem két IP-címmel rendelkezik: egy 80-assal kezdődővel (gondolom ez a külső IP) és egy másik 1xx.-el kezdődővel (ez pedig a belső). Bár a belső IP-címemet adom meg az ismerősömnek, az ő gépe még mindig nem látja az enyémet... (próbálkoztunk azzal is, hogy a külső IP-címemre csatlakozzon, de nem sikerült így se) :W
Gondolom ez amiatt van, hogy ugyanazon a kábelen jön a TV és az internet, valamint a számítógép előtt több elágazás is van benne.
Nem tudná valaki megmondani, hogy miket kell beállítani ahhoz, hogy server lehessek???

Előlre is köszi!!! :)

(#39) Köpcös válasza Arod (#38) üzenetére


Köpcös
csendes tag

Milyen softverrel kapcsolódtok? Ugye nem a böngészébe beírja a nyilvános IP-det és annyi? Legtöbbször FTP vagy HTTP szerver használatos. Tehát szolgáltatni kell ahhoz hogy ügyfél tudjon kapcsolódni. Valamilyen router van a gép előtt, hogy két IP van?

[Szerkesztve]

ASUS K8N E-Deluxe Sempron 2800+ 2*1024Mb RAM meg néhány kacat

(#40) lansz


lansz
csendes tag

a pingjeim rendbejöttek, az új megnövelt sávszélességet kapom :) 3M/750

(#41) user12


user12
őstag

A problémám után betelefonáltam, előadtam a panaszomat, a srác azt mondta, hogy ''minden rendben van''. Mármint onnan a központból. LoL.
Érdekesmód még aznap este engem is elért a sávszél növelés :S

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#42) Um-By-Key


Um-By-Key
tag

Minden tiszteletem a forumhoz szoloké!...
Nekem négy nepja van Rubicom-os netem...
Alap csomag 1Mb/s le és feltöltés 4500Huf sem bekötési díj sem hüségnyilatkozat!! :R :R
Lemondás esetén 8 napon belül inaktiválják a szolgáltatást... :C
Nem reklámozni szeretném a Rubicom-ot csak szerintem az eggyik
legjobb ajánlat az övék a piacon...És nekem is csak a kábelt hozták fel!
Semmi gondom vele!..Én is ujra kellett rakjam az Xp-t, és amikor rá klikkeltem az Explorer-re gond nélkül ment a net!..Csak érdeklődni szeretnék hogy az mért van hogyha egyszer tényleg 1MB/s a letöltés akkor mért csak 100-150 Kb/s-el tölti le amit szeretnék??? :F
Ezt sajna nem értem!!!...De tényleg semmi gondom a nettel ezen kivül!...
A válaszokat elöre is köszönöm... :R :R :R :R [kép]

Innentől kezdve ha bármien feladott hirdetésemre jelentkezik valaki vagy helyszini próba vagy no gari!!!Skype Nick: gfnichu

(#43) nRu3 válasza Um-By-Key (#42) üzenetére


nRu3
addikt

a sáv széleséged 1M ! a letötés pedig 100-150 ez normális, a 8M sávszéleségü netnél pedig kb 700-800kb a letöltési sebbeség.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#44) shabbarulez válasza Um-By-Key (#42) üzenetére


shabbarulez
őstag

8 bit = 1 byte
1 Megabit = 128 kilobyte

Te 1 Megabites csomagot vettél, annyi meg is van. Az már programtól függ vagy azon belül beállítástól milyen mértékegységben írja ki a sebességet. A böngészők, letöltés vezérlők jellemzően alapbeállításban kilobyteban írják ki.

A speedtest.net-es mérőcskénél is a my past result gomb után a beállításoknál ott van speed measurement, ott is ki lehet választani négyféle mértékegységet és onnantól abba átszámolva írja ki az eredményt.

Melyik 3. kerületi részén lax? Pók, Kaszás vagy Faluház?

(#45) Um-By-Key


Um-By-Key
tag

Hali..Kaszáson...Kössz a válszt megértettem... :R :R :R :R :R :R :R :R :R

Innentől kezdve ha bármien feladott hirdetésemre jelentkezik valaki vagy helyszini próba vagy no gari!!!Skype Nick: gfnichu

(#46) PartyShan


PartyShan
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni.(megint :) )
A rubicom oldalán írják hogy sima rúterrel meg lehet oldani az internet elosztást. A kérdésem az az hogy hogyan kell beállítani a rútert? Valamilyen más módon mint az adsl-es vagy kábel netes kapcsolat esetén? A rubicomnak ugyebár egyiksem, neki valami másmilyen van. A rúter az Smc 7004vbr lenne. De más rúternek a beállításai is érdekelnének.
Köszi a válaszokat előre is.

(#47) user12 válasza PartyShan (#46) üzenetére


user12
őstag

Dinamikus ip kiosztás van a kábelhálózaton, erre kell állítani a routert. Ezzel kapcsolatban több topicot is találsz (otthoni hálózat és internetmegosztás, smc 7004vbr, stb).

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#48) PartyShan válasza user12 (#47) üzenetére


PartyShan
aktív tag

Köszönöm szépen. Majd szétnézek a topikokban. Igazából arra voltam kíváncsi hogy ezekhez miket kell írni kifejezetten a Rubicomnál.
MAC Address
Primary DNS Address
Secondary DNS Address
MTU

ezeket egy dlink 604esből néztem ki de gondolom ugyanezek megtalálhatók az smc-ben is.
Lehet hogy ezeknek az értékeit a szolgáltató adja meg?

(#49) sa11ndor válasza nRu3 (#1) üzenetére


sa11ndor
csendes tag

Örömmel értesítjük, hogy a RubiCom Zrt. az Ön településén is bevezeti azokat a plusz szolgáltatásokat, melyeket az ország más területein már nyújt. Ennek első lépéseként az előfizetőknek eddig kiosztott privát IP cím tartományt lecseréli publikus IP címekre. A csere okán az internetszolgáltatásban hosszabb-rövidebb leállások várhatók 2007. augusztus 10-én 10 órától kezdődően 2007. augusztus 11-én 24 óráig. Az esetleges kimaradások miatt megértését és türelmét kérjük! Kollégáink a lehető legrövidebb idő alatt és a legkisebb leállással próbálják megoldani a változtatásokat!

INNENTŐL KEZDVE ALAPBÓL AZONOSÍTHATÓ VAGYOK AZ IP CÍMEM ALAPJÁN? NEM NAGYON ÖRÜLNÉK NEKI. S.

(#50) user12


user12
őstag

Ez hol várható?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Rubicom internet és kábel TV (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.