Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cornelius


cornelius
tag

Sziasztok!

Egy D-Link típusú routerhez (konkrét típusszámra nem emlékszem, de tűzfal is van benne) két Windows XP SP1-es gépet kötöttem. A tűzfalon nem változtattam semmit, úgy van defaultban, ahogy megvettem. A két gép látja az internetet (explorer, outlook express működik), de egymást nem. A Workgroup ugyanaz mindkét gépen, a drive-ok meg vannak osztva, az IP címeket dinamikusra vettem, de hiába próbálom keresni a másik gépet nem látják egymást. Mindkét gép azt állítja, hogy az adott workgroupban csak ő maga található.

Mielőtt routert használtam volna a két gép egy switch-en keresztül volt összekötve egymással és akkor nem volt probléma: mindkettő látta egymást. Csak azért cseréltem le router-re, mert így az egyik gép csak akkor tudott internetezni, ha a másik (amelyikben két hálózati kártya volt) be volt kapcsolva. Azóta letiltottam ezt a második hálózati kártyát, bár fizikailag még mindig bent van a gépben. Okozhat ez gondot? Szerintem ha letiltom nem lehet gond, inkább valami szoftver beállítást szúrtam el.

Szükségem lenne egy kis segítségre, hogyan kell bekonfigurálni a Windows XP-t vagy a routert, hogy a két gép is lássa egymást.

Nagyon megköszönném, ha tudnátok segíteni!

(#2) Flashy válasza cornelius (#1) üzenetére


Flashy
veterán

XP saját tűzfala be van kapcsolva?

(#3) jerry311 válasza cornelius (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

És a 2 hálókártyás gépben kikapcsolta az inetrnet kapcsolat megosztását?

(#4) cornelius válasza Flashy (#2) üzenetére


cornelius
tag

Nem, nincs bekapcsolva és a hálózat megosztás is ki van kapcsolva.

(#5) zoki


zoki
csendes tag

Nekem is 2 gép van arouterben , windowsban nincs ip beállítás csak a routerbe kell ip-ket állítani a net miatt , windowsban ipx kell és van hálózat is net is egyszerre.

(#6) Junkie válasza cornelius (#1) üzenetére


Junkie
aktív tag

Nálam ugyanez a felállás gépek terén különbség annyi hogy én fix ip-t osztottam a gépeknek és így tökéletesen megy minden

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#7) kukta


kukta
csendes tag

most kapcsolódtam be a témába mert chellós internetemet meg szeretném osztani két gép között ami itthon van ,ha valaki már ennél a szolg.meg osztotta irjon már nekem mi anagy helyzett,mert nem szeretnék ki dobni potyára 15ezret,esetleg ami igazán baj lenne,még a szolg.is leálna,segitsen már valaaaaki

öreg diák nem vén diák

(#8) gex75 válasza kukta (#7) üzenetére


gex75
tag

Nálam is meg van osztva - már 1,5 éve :)
Egy D-Link DI-614+ osztja el az internetet egy asztali egy laptop és
egy pinnacle showcenter gépnek.
Mindhárom vezeték nélkül kapcsolódik rá, eddig semmilyen hiba
nem volt/van - pedig kicserélték a szép Terayon modemem egy csúnya
Motorola-ra :D
Szóval nyugod szivvel ajánlom az eszközt.
A szolgáltatásod nem fog leállni - a chellosok egy szót sem szóltak a routeremre,
pedig már vagy 4-szer voltak nálam...
Ők is ilyeneket használnak otthon :D :D

Mostanában ritkán vagyok itt a Fórumon....

(#9) Cos válasza zoki (#5) üzenetére


Cos
senior tag

:C Ez nálam is segített! :D

Brr Brr

(#10) gibae


gibae
csendes tag

Sziasztok!
A kérdésem: Windows XP alatt hogy növelhetném a felhasználók számát. Alapból hálózatban csak 10 felhasználót kezel, és nekem kéne 22 a suliban! Nálunk is router van!
Ide küldjétek a megoldást! Köszönöm! gibae@dpg.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.