Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Anaconda válasza jbnd-007 (#1950) üzenetére


Anaconda
tag

Köszi!

(#1952) WiZARD válasza WiZARD (#1781) üzenetére


WiZARD
addikt

Ahogy azt Móricka elképzeli, hogy majd felszedi a huzalt 1 év után és máshova lerakja.
a ~130 méter kb 25 helyen szakadt el, és a leszúró tüskét sok helyen csak szerszámmal alányúlva bírtam kihúzni. (meg 2 helyen lyukadt ki a kezem)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1953) jbnd-007 válasza WiZARD (#1952) üzenetére


jbnd-007
tag

Már újkorában is csak egy csavarhúzóval tudtam kiráncigálni a tüskét. Most meg már a kábelt se találom. Látom, hogy eltűnik a fűszálak alatt, de a folytatást sokszor se nem látom, se kitapintani nem tudom. Pedig még csak 3 hónapja tettem le.

(#1954) Anaconda válasza WiZARD (#1952) üzenetére


Anaconda
tag

Ugyanez, de nekem csak 2db 3-4m-es darab van ami leszakadt, a többi szerencsére rgyben maradt.
Lehet toldani wago-val is. Előtte szilikonzsírral meg kell tölteni.

(#1955) Anaconda válasza FenyvesiT (#1946) üzenetére


Anaconda
tag

Írjál majd ha visszakaptad, én 2-án vittem vissza az OBI-ba, de tegnap érdeklődtem, még mindig náluk volt...

(#1956) Leon77


Leon77
őstag

Sziasztok,

Bosch indego s 500 + hoz szeretnék venni gyári első kerekeket. Az egyikben kezdi megadni magát a csapágy. (1800 uzemóra után). Valaki tud esetleg beszerzési forrást? Vagy írjak a bosch-nak? Én nem találtam sehol, csak gagyi utángyártottat.

Más. 1800 uzemóra és mindig a gyári kések vannak benne. Legalább ennyit még simán tud.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1957) Anaconda válasza Leon77 (#1956) üzenetére


Anaconda
tag

Ha golyós csapágyazott, akkor szedd ki a csapágyat, lesz rajta egy csapágyszám, ami alapján bármelyik csapágyboltban vagy a neten meg tudod rendelni és nem kell a kereket cserélni.

(#1958) Leon77 válasza Anaconda (#1957) üzenetére


Leon77
őstag

Az. Fogalmam sincs, hogy tudnám kiszedni. Majd készítek róla fotót. Illetve... A baloldali az eredeti. Így néz ki.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1959) Ch4os válasza Leon77 (#1958) üzenetére


Ch4os
aktív tag

Ha csapágy, akkor bele van nyomva, préselve a külső és belső része is. Ki kelehet kalapáccsal kopogtatni, de jól fel kell fektetni, hogy ne törjön semmi. Keress rá intereneten van sok video (mármint csapágyle-fel rakásról általában, gondolom nincs otthon csapágylehúzó).
Külső-belső átmérő és egy vastagság legtöbbször elég a boltba, vagy vidd magaddal. Legyen zárt, de szerintem azon kívül nem kell semmi spec, vagy nagy fordulatszámra alkalmas dolog.
Itt nálunk pl. a szivattyús boltban is vannak csapágyak.

[ Szerkesztve ]

(#1960) Anaconda válasza Leon77 (#1958) üzenetére


Anaconda
tag

Így látatlanban: szerintem kétoldalt van a kerékben a csapágyfészek kimunkálva, így hiába püfölöd kívülről. Mosd el féktisztítóval, a tengelyt operáld ki (nézz bele a tengely furatába hogy igazam van-e) és átellenes oldalról kifelé kezdd el a csapágyat kiütni pl egy nagyobb csavarhúzóval. Mivel műanyag a kerék valószínű jön majd szépen.
Az az igazi ha a régi csapágyat magaddal viszed, mindenképp porvédőset vegyél, mondd el az eladónak mihez kell, hogy tudja milyen igénybevétele lesz (nagyon alacsony fordulat, retek, por, nedvesség...).

(#1961) Leon77 válasza Anaconda (#1960) üzenetére


Leon77
őstag

Jahh, a tengelyt hogy veszem ki, ez a kérdés

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1962) wik_406 válasza Leon77 (#1961) üzenetére


wik_406
csendes tag

ha jol latom, menetes furatos a vege. en egy dugokulccsal megtamasztanam a csapagynal, majd megfelelo csavarral, es egy fakotesu alatettel kihuzatnam a kerekbol a tengelyt.
Lehet ez a funyirod [link] ?
1 607 000 EE4 ez a cikkszam. A bosch mar nem arulja, de mashol meg kaphato.
Wik

[ Szerkesztve ]

(#1963) Leon77 válasza wik_406 (#1962) üzenetére


Leon77
őstag

Ez az. Thx. :). Sajnos csak cég rendelhet. Hihetetlen :(

Pedig össze vissza 10k a két kerék

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#1964) wik_406 válasza Leon77 (#1963) üzenetére


wik_406
csendes tag

[link] Itt nezted? 17Eur/db, es 13Eur a posta

Wik

(#1965) WiZARD


WiZARD
addikt

Bosch Indego infó:
Fal mellé az ajánlott 30 cm helyett elég 25 cm-re tenni a határoló vezetéket, ment már 2 kört így, és nem ment a falnak soha.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1966) Anaconda válasza Anaconda (#1955) üzenetére


Anaconda
tag

Tegnap ért be a szervizbe.

(#1967) mikrofon válasza WiZARD (#1965) üzenetére


mikrofon
veterán

ha szemből, vagy kb 45°-os szögben érkezik a robot a határolóvezetékre akkor sem?
Azért kérdezem, mert Worx-nál az ajánlott a 26cm. Én próbálkoztam közelebb rakni, mert így mindig marad valamennyi fű a fal mellett, de olyankor időközönként hibára fut...

(#1968) WiZARD válasza mikrofon (#1967) üzenetére


WiZARD
addikt

Eddig jónak tűnik, de még figyelem.
(nem magamtól találtam ki, fb csoportban, német fórumban írták, sőt volt aki 24 centit írt)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1969) mikrofon válasza WiZARD (#1968) üzenetére


mikrofon
veterán

Én két centinek is örültem volna, mert az a két centi pont elég arra, hogy ott megmarad a fű, vagy valami gaz, aztán ha nem nyírom rendszeresen kézzel elkezd "bokrosodni", és akkor ott egy idő után nem tud elmenni Fünyi.... De valószínűleg az én esetemben az a baj, hogy a kerék nyomvonala kijjebb van mint a vágás széle

(#1970) WiZARD válasza mikrofon (#1969) üzenetére


WiZARD
addikt

Fal mellett sajnos marad így is sok. Ott lehet heti 1-2x manuálisan igazítani.
Nem értem miért nem mennek rá erre a gyártók hogy a robot legszélén is tudjon vágni. Van pár Worx Landroid aminek oldalra ki van rakva a vágóegység, de falnál még az is elhagy pár centit. Másnál nem nagyon láttam ilyet se.

Múltkor írtam, hogy nekem ott egész más színű a fű, ahol a szélén nincs naponta vágva, csak ritkán.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1971) WiZARD


WiZARD
addikt

Ilyen lett a Bosch-sal vágva. Nekem tetszik. A random bolyongós Gardena összevissza nyomai mindig zavarták a szemem, rendetlenek voltak.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1972) mikrofon válasza WiZARD (#1971) üzenetére


mikrofon
veterán

ezek szerint ez keresztben vagyis átlósan vág?
Mindig párhozamosan megy végig vagy a következőt aztán merőlegesen rá?

(#1973) MaCS_70 válasza mikrofon (#1972) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az enyém szabályos cikk-cakkban, de nem következetesen azonos szögben vág.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1974) WiZARD válasza mikrofon (#1972) üzenetére


WiZARD
addikt

Változtatja az irányt minden alkalommal, de még nem ment annyit hogy tudjam mennyit változik.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1975) süti5


süti5
őstag

Jövő heti Lidl újságban 100-ért hirdetik a robotot. Nem tudom van e különbség, a határolókábel kevesebb, azt látom, ezen kívül nem tudom van e valami más.

(#1976) jbnd-007 válasza mikrofon (#1967) üzenetére


jbnd-007
tag

Igen, vannak olyan ritka esetek, amikor megérti az ember, hogy miért is kell a 26 centi. Én is leraktam 22-re, mert normál hazamenős tesztnél bőven elégnek tűnt. Aztán jött az az eset, hogy indult haza, és nagyon éles szögben balról érkezett a vezetékre, aztán fordult balra, hogy kövesse. Na ekkor nem fért el az orra. Mivel nem téglafal volt, csak egy magasabb földes ágyás, végül azért megoldotta erőből, kitúrva ott a földet.

(#1977) f4lcon válasza WiZARD (#1970) üzenetére


f4lcon
őstag

van a Husquarna-nak van EdgeCut funkciója például a 410XE Nera-ban, ami elég jól csinálja ezt a vágás dolgot peremnél.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#1978) MaCS_70 válasza süti5 (#1975) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez nem azonos a két héttel ezelőttivel. Ez eleve csak 500 nm területet vállal és nem írja magáról az applikációs vezérlést.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1979) WiZARD válasza f4lcon (#1977) üzenetére


WiZARD
addikt

ennyiért vágjon mindent is ;)

(Picit is "komolyabb" fűnyíró robotok pofátlanul túl vannak árazva szerintem. A magyar kereskedők még rátesznek egy lapáttal és árulják akciósan nettó 770ért, azt ami németországban nettó 1796€ ~ 695k - szándékosan nettó árakat írtam, hogy ne lehessen a 27% áfára fogni)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#1980) süti5 válasza MaCS_70 (#1978) üzenetére


süti5
őstag

Azt látom, de nem tudom, hogy csak a határolókábel lett kevesebb vagy a mechanika is más? Sztem talán előbbi.

(#1981) MaCS_70 válasza süti5 (#1980) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha tippelni kell, akkor szerintem azonos hardver, butább-okosabb szoftverrel.

Nincs értelme különböző alkatrészeket gyártani és/vagy csökkenteni a gyártási volument.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1982) Yellow73_a válasza MaCS_70 (#1981) üzenetére


Yellow73_a
tag

Ha jók az infóim, a lightosabb Parkside az alábbiakban különbözik a múltkori nagyobbtól:
- 500 m2 vs 1000 m2 ajánlott felület
- 18 cm vs 22 cm vágásszélesség
- 2 Ah vs 4 Ah akku
- 130 m vs 200 m határoló kábel
- 200 db vs 350 db leszúrótüske
- a kisebbikben nincs bluetooth és wifi

(#1983) MaCS_70 válasza Yellow73_a (#1982) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi!

Akkor tehát a különböző vágásszélesség arra utal, hogy valamennyi hardveres különbségnek lennie kell.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1984) koma106 válasza Yellow73_a (#1982) üzenetére


koma106
senior tag

Sziasztok! Múltkor lemaradtam a Parkside fűnyíróról, sajnálom, hogy ez most egy butított verzió lesz (nem tudom majd HA alá betenni). 300m2-t kell majd ellátnia, amiben van egy kis emelkedő is (a képen jobb oldalt a térkőnél). Ezzel ugye meg tud majd birkózni? Sövénytől mekkora távolságra kell a vezetéket telepíteni? Illetve, ha véletlenül találkozik kutyakakával, akkor abba fennakad, vagy kikerüli? :D

[kép]

-

(#1985) mikrofon válasza koma106 (#1984) üzenetére


mikrofon
veterán

Szétkeni, szétszórja....

[ Szerkesztve ]

(#1986) Yellow73_a válasza koma106 (#1984) üzenetére


Yellow73_a
tag

Ez az enyhe lejtő teljesen jó. Papír szerint 25 fokos emelkedőre tud felmenni, de csak akkor, ha az alján megvan az átmeneti ív. Ha az emelkedő alja egyenesen futna be a vízszintes terepbe, akkor megakadna. Az app adna némi kényelmet (egyszerűbb a telefont nyomkodni, mint a fűnyíró gombjait, de a fűnyírón is be lehet állítani mindent.
Az akadályoktól 32-35 centire ajánlják a határoló vezetéket, de sövény esetén (és ha nincs ott ágyásszegély) én bátrabb lennék, simán tenném 20-25 cm-re, maximum nem a vezeték, hanem a sövény állítja meg.
A kutyakaki nem akadály neki, viszont szépen szét fogja kenni. Mondjuk pont kutyáéhoz nem volt szerencsém, de nyest vagy macskakakihoz már igen, tiszta sz@r lett a robot kereke. De nem foglalkoztam vele, pár nap nyírás során szépen lekopott.

(#1987) koma106 válasza Yellow73_a (#1986) üzenetére


koma106
senior tag

Köszi. (Összeszedjük, de mindig maradhat 1-2 rejtett darab :Y )
Gyanítom a olcsóbb Lidl fűnyírót nem lehet majd telefonhoz csatlakoztatni, de jövő héten kiderül. Izgatottan várom a hétfőt.

-

(#1988) MaCS_70 válasza Yellow73_a (#1986) üzenetére


MaCS_70
félisten

25 fok? Az baromi meredek, több mint 42%-os! Nem lehet, hogy 25%? Az is szép teljesítmény...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1989) pistutm válasza MaCS_70 (#1988) üzenetére


pistutm
csendes tag

A "nem butitott" valtozat hasznalati utasitasa igy fogalmaz:

Egyebkent nekem van egy eleg keskeny kb 40 fokos rezsu a kert egyik oldalan. Felmegy-lejon-megfordul rajta. Latszik, hogy nem a kedvence, de megoldja es nem kaparta ki eddig a fuvet sem.

(#1990) pistutm válasza pistutm (#1989) üzenetére


pistutm
csendes tag

Nem fok, hanem szazalek. Mire eszbe kaptam mit irtam mar nem tudtam szerkeszteni a hozzaszolasom.

(#1991) MaCS_70 válasza pistutm (#1989) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy az én szellemi képességeim hanyatlanak váratlan sebességgel, de én ezt a leírást nem értem.

Akkor mennyi a dőlés-, az emelkedő- és a lejtőbírása?

Egyébként rosszul írtam, a 25 fok az valóban inkább 47%. (tangens (25))

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1992) Yellow73_a válasza MaCS_70 (#1991) üzenetére


Yellow73_a
tag

Én úgy sejtem, hogy alapvetően 25 fokot tud, viszont a határoló huzaltól egy méteres távolságban ne lejtsen vagy emelkedjen a huzal felé 10 foknál meredekebben. Aztán hogy én jól értem-e, nem tudom

(#1993) MaCS_70 válasza Yellow73_a (#1992) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerencsére nem egy vérre menő kérdés... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1994) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Ismét érdekes jelenséget produkál a Landroidom.

Általában a következő képpen kellene hogy működjön:
Log bejegyzések sorban:
Mowing,
Searching border
Going home
Charging
Home (miután befejezte a töltést)

Tegnap, eső utáni teljes programot futott. Miután hazaballagott, nem írta ki a CHARGING-ot hanem cc 10 perc után kaptam egy "Manual stop" és egy "wire missing" hibát, ami magától elmúlt és "Home"-ra váltott.
Ma rendesen elindult és dolgozott, de haza ballagás után megint nem volt "CHARGING" felirat az alkalmazásban. A robot kijelzőjén ugyanakkor látszik a charging felirat és rendesen tölt ..

Papucsokat megtisztítottam, de a jelenség hasonló.
Egyébként a manual stop + wire missing hibát tudom produkálni, ha a papucsot töltés közben egy pillanatra lemozgatom a robotról.

Remélem, csak csak az esős időjárás miatt egy kicsit párás, nedves a dokkoló belül.

Valakinek hasonló jelenség?

[ Szerkesztve ]

(#1995) Chal válasza _Dumber_ (#1994) üzenetére


Chal
addikt

Szerintem ez ugyanaz a problémakör amibe mindketten belefutottunk már. Több dolog is okozhatja. A hibajelenség is változatos (az amit most tapasztalsz, vagy nem áll meg a dokkolón, nem tud maxra tölteni, stb...). Én tényleg nyakig beleástam magam, ez alapján ezeket tudom mondani:

- DC táp (csere esetén 24V-os kell, ahogy már írtam!). Ez az elsődleges, 90%-ban ez okozza a problémát. Terhelés nélkül hiába van meg a fesz, akkor szokott beesni, amikor a robot ráterhel töltésnél. Emiatt a dokkban levő vezérlőelektronika újraindul, eldobja a loopot egy rövid időre, amitől a robot bepánikol.
- DC kábel (ez lett nálad cserélve, de megér egy ellenőrzést hogy nem sérült e véletlenül)
- Roboton és a dokkon levő érintkezők korrodálódtak, koszosak (csiszolópapír + isoprop. alkohol ftw, esetleg wd40)
- Dokkolón levő határolóvezeték terminálok érintkezői retkesek, tisztítás ugyanígy + sűrített levegővel érdemes belefújni. Opcionálisan érdemes akkor már a vezeték végeiből is lecsípni egy kis darabot, és újrablankolni.
- Dokkoló szintezése (meglepő, de ez is okozhatja)
- Dokkolón belüli kötések korrodálódtak, szétrágták a hangyák, stb.. Szerencsére csavarmentesen lekapható a teteje, és ellenőrizhető.
- Maga a dokkoló hibásodott meg, de ennek nagyon kicsi az esélye (az egész internetet szénné túrva 1db ilyen esetet találtam, de ott konkrétan elfüstölt benne egy alkatrész és teljesen halott volt).
- Lehet, hogy tényleg határolókábel hiba. Itt ugye nem biztos, hogy elég az, hogy rámérsz, és 6-8 ohm alatt vagy. Simán lehet szigetelési hiba, mely esetén párás/esős időben a föld felé szivárog a jel. Csak a dokkon jelentkező hibáknál egyébként ez nem elsődleges dolog, szinte mindig valamelyik fenti probléma okozza inkább.

Azt hiszem más nem lehet. A helyedben én a tápra néznék rá első körben. A logokban lehet amúgy látni, amikor próbál magasabb töltőáramra kapcsolni, és írja ha nem sikerül neki. Ha látsz ilyen bejegyzést, az elég beszédes.

pl (időben visszafelé vannak a bejegyzések ugye):

[Battery Charger] changing to hi-current mode 18.8°C 18.86V 341mA
[Battery] Status: 18.8°C 18.86V 338mA

Majd kicsivel később:

[Battery Charger] changing current mode failed, keep current setting 18.8°C 18.87V 338mA

És a következmény:

!ERROR! wire missing!
Mower base detected! chk current...
[BW] Left: unknow[0][0], Right: unknow[0][0]
Mower in idle state 18.1°C 19.01 Volt
Battery Charge End By Base! base Current: 18.1°C 19.01V 55mA
[Battery Charger] low current: retry #3 18.1°C 19.01V 31mA
[Battery Charger] low current: retry #2 18.1°C 19.01V 20mA
[Battery Charger] low current: retry #1 18.1°C 19.02V 39mA

Log letöltés ha nem lenne meg: fat-ra formázott pendirve bedug, robot bekapcsol. Automatán ki fogja írni, utána meg tudod nézni bármilyen gépen, html-ben menti le.

[ Szerkesztve ]

(#1996) Chal


Chal
addikt

BTW: Mammotion nyílt napon volt ma valaki Szentendrén? Elég impozáns helyszínt választott a hazai képviselet (Daalarna Garden), tök jó volt az egész. Volt kint Yuka is, levélgyűjtő modullal. Hála a jó istennek vásárolni nem lehetett, így megmenekültem :D

[ Szerkesztve ]

(#1997) _Dumber_ válasza Chal (#1995) üzenetére


_Dumber_
őstag

Igen köszi, ezek a prioritások.
Sajna most nem tudom magam jobban beleásni, mert szobafogságra vagyok ítélve (szemműtét). Bízom benne, hogy legalább 1 hétig még normálisan működik.

Azért logot letöltöttem, papucsokat megtisztítottam, dokkolóba belenéztem. Ezek rendben vannak.
A hi-current módot nem tudja kapcsolni. Ezzel viszont segítettél.

Érdekes, hogy a robot LCD-n jelzi a töltést, USB logban szintén, de az app logjában nincs benne...

[ Szerkesztve ]

(#1998) _Dumber_ válasza Chal (#1995) üzenetére


_Dumber_
őstag

Van bevált, kipróbált cseretápod?

Szerintem ez lesz a következő lépés
Lehet, hogy nálam kábelt cseréltek és azóta működött, de szerintem már akkor is a táp döglődött, csak részlegesen. A kábel csak rátett egy lapáttal + a 2 éves 3 helyen toldott határoló eső után. Így a dokkolóba töltésre már kevés lett a kraft. Kábelt cserélték, így már az határérték fölé ment teljesítmény.

Még az is lehet, hogyha kiszárad a föld a határoló körül akkor nem lesz elcsorgó áramom, és minden helyre áll ... átmeneti..

[ Szerkesztve ]

(#1999) Chal válasza _Dumber_ (#1997) üzenetére


Chal
addikt

Ha csak a dokkolón csinálja, akkor szinte biztos hogy a táp lesz az... Én végül ilyet vettem (a 20V-os után, hogy rohadna meg a kínai aki rácímkézte a gyárira): Mean Well XLG-100-24-A De nem saját választás, minden fórumban erre vált mindenki, az említett vérprofi németek is :)

Van a hátulján egy áramhatároló poti, azzal akár a gyári táp értékére is be tudod állítani (1.5A), de én bónusz jelleggel felmentem 2.2A-re, ha már... Ezt a legkönnyebben úgy tudod megtenni, ha nézed a roboton az LCD-n a diag menüben a töltőáramot, ha nem oké, lekapcs, tekersz a potin, bekapcs, stb.. A robot egyébként 4.4A-ig megy, de azért jobb a békesség (bár M1000 tápja 4A-es, és nem hallani a nagyon a régieknél sem gyorsabb akkudegradációról, bitang jók a Worx akkuk, szóval up to you).

[ Szerkesztve ]

(#2000) _Dumber_ válasza Chal (#1999) üzenetére


_Dumber_
őstag

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.