Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rambo4ésfél


rambo4ésfél
aktív tag

Először is nem tudom hogy jó helyre nyitottam meg ezt a topicot , ha nem akkor moderálni!
Másodszor még nem találtam ilyen topicot csak az alumíniumról találtam vmi leírást és akkor jutott eszembe hogy ezt meg kellene csinálni a rézzel is ha lehet.
Szóval egy Lada radit szeretnék eloxálni /szinezni/ fekete szinűre.
A festést azért nem tartom jónak, mert nehéz a lamellák között is befesteni meg szerintem rontja a hőátadást is, ezért szeretném inkább eloxálni feketére vagy kékre.
Az alumíniumot lehet ilyen módszerrel szinezni ezt tudom mert már olvastam és abban a leírásban trisóval oxálták el az alu bordát --> ha a trisó+víz+valami szinező anyag akkor elméletileg a borda már szinesre lesz eloxálva/szinezve.
Kérdésem akkor tehát az hogy a rezet mivel lehet eloxálni ha lehet.
Kémikusok, egyéb szakértők ne legyenek mérgesek ha valami hülyeséget írtam, mert teljesen tudatlan vagyok ebben a témában és ezért kérem a segítségeteket!!!!! :B :U

(#2) mr_ricsi válasza rambo4ésfél (#1) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az alumíniumnál azért van értelme a színes eloxálásnak, mert
- az oxidja fehér, tehát jó alap bármilyen színhez
- az oxidja tömör és kemény, emiatt vékony rétegben is védi a fém alumíniumot a további korróziótól.

A réz viszont önmagában színes(fém), az vegyületei pedig általában zöldesek.
A rezet -polírozás után- színtelen lakkal szokták befújni, mert így megőrzi a fényét, vagy mesterséges patinával vonják be, de annak a színe meg nem fog neked tetszeni.
(Egyébként én sem vagyok vegyész)

Az autókon a réz hűtőket olyan lakkal festették, aminek viszonylag jó a hővezető képessége. Szerintem valami komolyabb (autó)festékboltban rákérdezhetsz.

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3) Kobe


Kobe
veterán

ez azért nem fog működni mert a réz mint színesfém ilyen jellegű behatásra patinát képez ami meg nagy közelitessel sem fekete :)

(#4) rambo4ésfél válasza mr_ricsi (#2) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Köszi!
akkor marad sima rézszinű
szerintem.. :O

(#5) defiant9 válasza rambo4ésfél (#4) üzenetére


defiant9
tag

Aranyozás?
Gyári blokkokat szokták aranyozni, jó a hővezető képesssége, nem lép könnyen reakcióba. Drága lehet. Bár nagyon vékony réteg elég, ki tudja mit kérnek érte. Ékszerészek tuti viszik valahova aranyozni a cuccaikat, tőlük lehetne megkérdezni.

(#6) rambo4ésfél válasza defiant9 (#5) üzenetére


rambo4ésfél
aktív tag

Hát az nekem egy kicsit drága lenne!:O

(#7) lapa


lapa
veterán

üdv. féloffként: magnéziumot lehet eloxálni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.