Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) movax válasza SkyLine3000 (#48) üzenetére


movax
őstag

Amikor ez az "elég sokan" eléri a kritikus szintet, akkor a gyártók is lépni fognak és minden telefonba beleteszik majd. :) Én csak azt mondom, hogy nem döntő, tragikus szempont, legalábbis egy csomó embernek nem az, ha egy telefonban 2023-ban nincs NFC, akinek kell, az úgyisolyan telefont választ.

(Én tuti nem használnám, amíg ugyanazt a funkciót meg lehet oldani ugyanolyan kényelmes, de egy fokkal biztonságosabb módszerekkel. Az az én magánvéleményem, hogy nem biztos, hogy jó minden esetben elmenni a falig a digitálisan és online integrált rendszerek használatával, főleg ha a pénzedhez való hozzáférésről van szó, de más esetekben sem. Egy elhagyott telefonon amúgy is rajta van a felhasználó összes identitásadata, nem tartom szerencsésnek emellé odatenni még a pénzt is. És nem olyan nagyon sokan használnak ma sem fokozottabb biztonsági elemeket a telefonjukon, például biometrikus azonosítást, pedig az is régóta rendelkezésünkre áll. Arról nem is beszélve, hogy ha nem magunkból indulunk ki, akkor láthatjuk, hogy van egy csomó ember odakinn a társadalomban, akiknek a sima telefonhasználat is elég komoly kihívás.)

(#52) SkyLine3000 válasza movax (#51) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem pláne nem döntő, mert még bankkártyám sincs, csak érthetetlen, hogy egy ilyen hétköznapi funkciót nem tesznek bele alapból. Azért szerintem világszerte bőven használják annyian ere arra az nfc-t hogy nem ezen kéne spórolni. 100x-ra is csak azt tudom felhozni, hogy a 2013-as LG F6-ban már benne volt. 10 éve! És nem egy csúcstelóban.

(#53) janeszgol válasza SkyLine3000 (#52) üzenetére


janeszgol
félisten

A Galaxy Young-ban is benne volt. :)

(#54) Songoman válasza movax (#26) üzenetére


Songoman
aktív tag

Futáshoz nem viszek kártyát. Csomószor előfordul, hogy hazafelé még be kell utalnom pár apróságot venni, olyankor nagyon jó a mobilos fizetés.

(#55) vilmose33


vilmose33
őstag

Köszönöm a tesztet :R

A jövő most van

(#56) zorzy4 válasza movax (#26) üzenetére


zorzy4
őstag

Pont így vagyok vele én is. Most vettem note 11 (sima) 6/128at. Ebbe a verzóban nincs nfc. Na és akkor mi van?! Max hagszóróhoz használom, ahoz is egyszer.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#57) this is life válasza zorzy4 (#56) üzenetére


this is life
Ármester

Val'szeg nem hazai piaca szánt telefont vettél.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#58) hardver1985


hardver1985
tag

Nincs sztereó hangszóró. 4g elég is volt olvasni. :W

Megbízhatóságom: 230 pozitív...

(#59) zorzy4 válasza this is life (#57) üzenetére


zorzy4
őstag

A 6/128 valószínűleg nem az. Bár magyar 2 év garancia van rá. De nem ez a lényeg, hanem hogy tényleg túl van tolva az nfc hiszti!

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#60) tomboy0013 válasza zorzy4 (#59) üzenetére


tomboy0013
veterán

Semmi nincs túltolva, kb olyan mintha nem lenne kamera egy telefonban, alapvető funkció a telefonnal való fizetés, boltban is dolgozom, látom. Ne a saját felhasználási szokásaidat tekintsd sztenderdnek, abból túl sok következetést nem lehet levonni.

(#61) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Off, de ha már a Cikkíró megemlítette a teszt legelső bekezdésében, akkor ide kell szúrnom: hogy van az, hogy a Xiaomi (Redmi) kiad ugyanabból a szériából 12 darabot rövid időn belül, kevés eltéréssel, és a Mobilarena már a negyedik modellt teszteli belőle, viszont amikor tavaly kijött 4 fajta iPhone, ott csak kettőt bírt belőle tesztelni az oldal (sima 14 és Pro Max), arra hivatkozva, hogy kicsi az eltérés (khm.: a 14 Plus például vadiúj modell volt a palettán), holott az Apple évente hoz ki összesen 4 modellt általában, a Xiaomi/Redmi és társai meg havonta 20-at. Ez egyébként évek óta fennáll almás mobil vonalon.

Nem az zavar alapvetően, hogy a sokadik tucat ugyanolyan kínai modellről olvasok itt, nagyon maximum skippelem a tesztet/cikket, inkább ez a furcsa hozzáállás és indoklás, amit fentebb részleteztem.

Ez nem a jelen teszt írójának szól nyilván, csak az ő bevezető gondolataihoz kapcsolódik valamelyest.

[ Szerkesztve ]

(#62) rhunseeker válasza User64476 (#6) üzenetére


rhunseeker
tag

Az összes márka saját gyorstöltési szabványt alkalmaz, nem tudom mit vagy ezen meglepődve és felháborodva.

Egyébként a Realme/Oppo/Oneplus szentháromság kompatibilis egymás gyorstöltőivel ezt tapasztalatból tudom.

(#63) Damos válasza rhunseeker (#62) üzenetére


Damos
tag

"Az összes márka saját gyorstöltési szabványt alkalmaz"

Ez így nem teljesen igaz, mert több gyártó is a QC 3.0 szabványt használja.

(#64) this is life válasza zorzy4 (#59) üzenetére


this is life
Ármester

Nincs túl tolva, csak érdemes oda figyelni rá, mert ha figyelmetlenül vásáról az ember, érheti meglepetés. Lassan alap, hogy legyen nfc a telefonban.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#65) n2066


n2066
tag

Sziasztok! Van vkinek valós reális tapasztalata ezzel a telefonnal? Egy lassan 5 éves Galaxy a70 est váltanék le rá. Nem volt soha xiaomim. Játszani soha nem játszom telefonon. Szóval valóban csak átlagos dolgokra kéne. Bankolás internet egyéb szolgáltatói appok stb... Néha fotózás filmnézés. Épp "illene" a pénztárcámhoz. Elfogadható olcsóert kapható számomra.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#66) User64476 válasza rhunseeker (#62) üzenetére


User64476
őstag

Szerintem ez tévedés, a legtöbb márka QC és PD vagy max ezek fantázianeves variánsai. De biztos jó magával hordani az embernek a spéci kábelt a spéci töltővel, maga a működési elv is kész agyrém, pusztán a licensz kikerülése. Azért vagyok felháborodva, mert az egyszerű jó, a szándékosan bonyolított pedig rossz.

(#67) arabus válasza n2066 (#65) üzenetére


arabus
addikt

Van tapasztalat.
Eddig kb három frissités jött nekem rá.
Nagyon jó sebességet produkál nekem be van kapcsolva a 4gb memória mellé a plusz 3.
Képernyő az több mint jó inkább felső kategóriás.
A kamera hát az egy közepes minőség. De gcam-al javitható.
Ennyiért több mint Best Buy ha nem irreálisak az elvárások.Média és tartalomfogyasztásra tökéletes,fotó inkább kompromisszumos este,telefon nagyon oké,GPS kiváló.van jack,2 SIM plusz SD foglalat külön.
Aki 55-60-ért többet akar az nézzen szét más típusok között biztos nem kap ennyiért 120hz-es amoledet.

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#68) rhunseeker válasza User64476 (#66) üzenetére


rhunseeker
tag

Az én S23 Ultrám se működik akármilyen töltővel, hiába dugtam rá Oneplus vagy Xiaomi 65w-os töltőre, nem tud csak 25w-ot velük. Régebbi M10 Pro se tudta az 50 wattot a Oneplus vagy Realme töltőről, illetve fordítva sem, szóval nem kell megmagyarázni, engem is felbasz.

De mint mondtam ez nem csak a Realme sajátossága, ha ki akarod hozni a leggyorsabb töltést egy telóból akkor a saját töltője kell, legyen az Xiaomi, Samsung vagy Realme.

(#69) n2066 válasza arabus (#67) üzenetére


n2066
tag

Köszönöm szépen a megosztást!

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#70) pirosmajom


pirosmajom
csendes tag

Ezen a telefonos fizetésen már többször ment a vita itt a fórumon. Állítólag soha senkinek nem volt vele a termináloknál problémája, minden tök flottul megy eeeeegyszerűbb, mint odatolni a bankkártyát. Hát hogyne. Tegnap 20 percet vártunk a telefonját tologató kishölgyre a benzinkút egyetlen kasszájánál, csak a már korábban is ezerszer hallott hebegés-habogás ment nála is: jajjénnemtudommivan, jajjistenem, jajj nincs net vagy mivan? jajjjajjj bocsi. Csak az ajtóig állt a sor. És ezt már vagy 10x végighallgattam az utóbbi 1-2 évben, dehát gondolom mind user failure meg énvagyok a hülye. Biztos sokkal egyszerűbb a telefonnal menőzni, tökre egyetértek. Vicc.

(#71) szemy94 válasza pirosmajom (#70) üzenetére


szemy94
senior tag

Egyébként user error tuti, én mondjuk nagyon körülményesen ki szoktam kapcsolni, csak ha kell, akkor kapcsolom be a biztonság kedvéért (mikor nagy a sor a sorban, vagy már előtte, ne miattam várjon mindenki), NFC, simple (ott is kiszoktam kapcsolni), amikor kellett mindig működött. Ha kell elméletileg megy offline is, ha előtte be volt kapcsolva, és nem olyan körülményes valaki, hogy állandóan kilövi.

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

(#72) rosta11


rosta11
tag

Egy biztonsági szakértő szerint a mai ember keveset tehet az adatgyüjtőkkel szemben. Ilyen lépés, ha készpénzzel fizetünk, nem kártyával. Az meg nagyobb lépés, ha nem mobillal.
Ettől függetlenül legyen rajta az nfc a mobilon, de fizetni csak akkor fizessünk vele, ha olyan a hangulatunk. Szerintem...

(#73) klaya86 válasza pirosmajom (#70) üzenetére


klaya86
senior tag

Legalább 3-4 éve CSAK telefonnal fizetek. Pénztárca sosincs nálam, ahogy kézpénz sem. Nem mondom, hogy nem volt olyan, hogy esetleg kétszer kellett odaérintenem a telefont,de hogy nem tudtam vele fizetni, olyan még sosem volt. Kurvara nem a menőzésről szól ez az egész. Egyszerűen 100x kényelmesebb. Nem kell pénzt, pénztárcát magamnál tartanom. Nincs az, hogy kasszánál jaj bocsi, nincs nálam annyi kp stb... Nem kell pénzt levennem, amiért a bank még plus költséget számít fel és még sorolhatnám. 2023-ban már alapnak kellene legyen az nfc, még a legcsövesebb telefonban is.

(#74) Bog válasza pirosmajom (#70) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Sokkal többet vártam életemben arra, hogy "nem tudok 10-esből visszaadni", "nincs apróm", meg arra, hogy "elromlott a terminal", "papírt kell cserélnem, pillanat", mint arra, hogy valaki rosszul érintette oda a mobilját (vagy az óráját, ugye).

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#75) klaya86 válasza Bog (#74) üzenetére


klaya86
senior tag

+1

(#76) Usgyi


Usgyi
aktív tag

De jó, még 1 készülék a note 12 szériában :DD . Mint egy falat kenyér...

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#77) UnA válasza Songoman (#54) üzenetére


UnA
Korrektor

Futáshoz telefon? :N

(#78) Songoman válasza UnA (#77) üzenetére


Songoman
aktív tag

Futáshoz, fizetéshez, autós navigációhoz, fényképezéshez, podcast hallgatáshoz, sorozatnézéshez, stb.

Tudod a XXI. században már nagyon sok mindenre alkalmasak ezek a készülékek. :DD

(#79) aelod válasza User64476 (#6) üzenetére


aelod
veterán

Mit értesz az alatt, hogy semmi sem támogat?

Tovább olvastam, már tárgytalan.

A telefonról...hát nem vagyok elájulva a fotós képességeken. Redmi note 7-nél nem igazán készít jobb fotókat...

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#80) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Az mstore-ból NFC-s verzió jött. Pedig nem NFC-s az adatlapja szerint.

(#81) UnA válasza Songoman (#78) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha neked a futás és az autós navigáció egy kategória, akkor nincs értelme... ;)

(#82) pengwin válasza UnA (#81) üzenetére


pengwin
addikt

ez a hsz nagyon Frédi és Bénifób lett. ;]

Üdv, pengwin

(#83) zspeety


zspeety
csendes tag

Sziasztok.

Nekem is ez a csodálatos Redmi Note 12 4g van, hosszabitottam az előfizut, mert leesett a másik. de nagyon bánom már hogy megvettem.
A doboz sarkán jelzi hogy NFC-s, de valójában nem.
A memóriakártyát folyamatosan ki akarja vetetni velem...
De nem fogom, mert eddig is oda kerültek a másik telónál /Redmi 5/ is a fotók, meg ennél is oda FOGNAK KERÜLNI!!!

Meg, saját anyám nem mondja meg hogy mit csináljak, nem hogy egy telefon....:-)

Folyamatosan lefagy,
a kijelző full kontrasztos lesz,
nem mindig csörög, nem rezeg ha hív valaki, mintha le lenne halkítva, pedig pont ez miatt fullon van, meg a rezgés is be van kapcsolva.

2x vittem be szervizbe. semmi hibát nem találtak, állítólag tesztelték.....

szóval egy baromi nagy csalódás ez a hulladék....

[ Szerkesztve ]

(#84) Songoman válasza UnA (#81) üzenetére


Songoman
aktív tag

Inkább csak hobbyból futok, nekem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#85) Ba cy lus válasza Songoman (#78) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Erre mondta egy bicikliszerelő ismerősöm, hogy ami/aki mindenre jó, az semmire nem alkalmas igazán. :DDD

Arról nem is beszélve, hogy egy új mobil vásárlása a sok-sok funkció miatt egyre nagyobb dilemma. Benne van, nincs benne, mennyire használható erre/arra stb. És ha lemerül a mobil, amit eredetileg még ugye telefonálásra találtak ki, akkor se telefon, se fizetési lehetőség (nehogymár figyelni kelljen pénztárcára, kártyákra) a kezünkben, se GPS, se kamera, se zene. Nem biztos ám, hogy olyan szuper dolog mindent egy eszközbe integrálni, mindenre azt használni, a több lábon állásnak is megvannak az előnyei. :K

[ Szerkesztve ]

(#86) Zyrox21


Zyrox21
csendes tag

Árukeresőn a gsm-ekből már viszonylag kedvező áron(52k)lehet hozzá jutni,szerintem ennyiért újonnan nem találsz jobb telót,ugyan kötni kell vele azért kompromisszumot(4gb ram,nem olyan erős proci,nfc)de ennyiért ez elnézhető.

(#87) xabolcsy válasza Zyrox21 (#86) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Igen ez már jó ár👍

Kérdés:
Anyósomnak érik a csere, most egy Realme C21 64GB 4GB
használ. Gondolom ahhoz képest előre lépés?

(#88) arabus


arabus
addikt

Ismét új frissités jött.
Immáron a júniusi biztonsági csomaggal.
Sorrendben másfél hónap alatt ez volt az ötödik frissités.
És nagyon jó a teló.

[ Szerkesztve ]

Xeon Platinum 8490H,8468H,Ryzen 7500F,Gigabyte B650M K,Xeon Phi,i9 7960X,i9 7920X,Xeon w2135,Gskill royal 4400,Gskill Trident Z,Pico 4,Red Devil 7900XTX,Asrock W790 WS,Fury Pro RDIMM 6000,Z590,Intel Cryo,Intel 11900F,Ryzen 5600,Radeon 7600,Radeon 6800...

(#89) fene_vad


fene_vad
senior tag

sziasztok. Bootloader nyitás olyan mint régen, sokat kell várni?

(#90) zorzy4 válasza zspeety (#83) üzenetére


zorzy4
őstag

Ha fel van tüntetve, hogy nfc, de mégse tudja, az épp elég ok, hogy elállj a vásárlástól!
Mondom én aki semmire nem használja az nfct.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#91) this is life válasza fene_vad (#89) üzenetére


this is life
Ármester

Igen, 168 órát kell várni a nyitási engedélyre.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#92) n2066


n2066
tag

Sziasztok! Tegnap vettem egy ilyen telefont. Eddig ok minden csak igen szokatlan a miui még. Lenne pár kérdésem:
Hogy lehet aktiválni a wallpaper carousel-t?
Van miui egészség app vagy lépésszámláló rajta ?
Asima háttérkép automatikus valtáshoz 3rd party app kell ?

Egyelőre ennyi :R :DD

Köszönöm szépen az esetleges válaszokat

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#93) n2066


n2066
tag

És még valami: nem váltja a zár képernyőn a hatterképet. Hogy lehet működésre bírni a váltakozó hátteret ?

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#94) n2066


n2066
tag

Megoldva: régió váltás EU-n kívülre

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#95) jel1


jel1
aktív tag

Üvegfóliát talált már valaki valami ajánlhatót?

(#96) n2066 válasza jel1 (#95) üzenetére


n2066
tag

bocs ha nem segít, de én a gyárival tök jól elvagyok... nekem megfelel. Jó minőségűnek tűnik.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#97) Nelorfin


Nelorfin
csendes tag

Hello mindenki!

Vettem egy ilyen kütyüt és amire nekem kell arra tökéletes. Egy a bajom vele. Úgy merül mint a kurv@élet. Minden tippet alkalmaztam eddig, pl: ne fusson sok alkalmazás a háttérben, ne legyen feleslegesen bekapcsolva a wifi, a kijelző csak 60hz N frissítsen, stb, de e kb semmit nem segít. Más is kínlódik ezzel? Esetleg valami ötlet? :F :R

Puskás Öcsi 1927-2006

(#98) t1


t1
addikt

Sziasztok. Aki használja az megtudná nézni, hogy a FIFA Mobile elmegy rajta? :R

(#99) fene_vad válasza t1 (#98) üzenetére


fene_vad
senior tag

komolyan?

[link]

(#100) Luck Dragon válasza t1 (#98) üzenetére

De ebben a játékban nincs Suzuki Kizashi ( poén ) :D Ha még emlékszel rá .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.