Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) zsolti197878


zsolti197878
csendes tag

Segítsetek, nekem redmi 11 note van, hogyan kell kikapcsolni az alapértelmezett böngészőt? Az megvan hogy hol kell beállítani, de ha a beállított bőngészőt letörlöm a telefon automatikusan beállít egyet a meglévők közül, szval ne legyen egyik sem alapértelmezett. Eddig nem volt xiaomi/redmi készülékem. :F

(#102) n2066 válasza zsolti197878 (#101) üzenetére


n2066
tag

Beállítások Alkalmazások. Alkalmazás adatai. Alapértelmezések törlése

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#103) perempe válasza Victoryus (#1) üzenetére


perempe
addikt

Engem is elriaszt a mérete.

Nekem Realme C11 van, ettől kisebb lenne a számomra ideális.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#104) zsolti197878 válasza n2066 (#102) üzenetére


zsolti197878
csendes tag

Ez nem oldja meg sajnos az alap problémát:(( ugyanúgy kijelöl egy másikat alapértelmezettnek

(#105) n2066 válasza zsolti197878 (#104) üzenetére


n2066
tag

Nem tudom, melyiket használod, én chorme-ot, eltávolítottam a Mi Browsert, és alapból beállt a chrome-ra. Vagy töröld az összes böngészőt, és nézd meg mit csinál. utána tudsz telepíteni bármelyiket. de szerintem mindig beállít egy böngészőt magától sajna.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#106) zsolti197878 válasza n2066 (#105) üzenetére


zsolti197878
csendes tag

Több böngészőm van telepítve; chrome, brave, free adblocker browser, firefox, mi (alapból). Ha törlöm az alapértelmezettet beállit egy másikat, vagy kénytelen vagyok egy legkedveltebbet kiválasztani és akkor azzal nyitja meg a linkeket például Facebookból indulva, előző más márkás telóim bedobták az összes feltelepített böngésző ikonját és választhattam közülük.

(#107) aprokaroka87 válasza zsolti197878 (#106) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Gyanúsan ez már Android 12 vagy ha frissült 13 baromsága.
Nekem Realme 9 pro + van, Android 13-al, és ott is mindig lesz alapértelmezett böngésző.
Nincs olyan hogy egy sem.

(#108) kacsento1


kacsento1
senior tag

Ha valaki az nfc miatt aggódik, akkor egy tipp. Konzolvilágtól rendeltem a fiamnak pénteken egy ilyen telefont, ma át is vettem a csomagot, és jelentem van benne nfc. Lehet csak szerencsém volt, de esetleg egy próbát megér. 60e volt, annyit szerintem megért. És ami még meglepett, hogy a számla mellé csatoltak egy adattörlő kódot is.

(#109) SzaSza0909


SzaSza0909
csendes tag

Erre lenne valakinek ötlete?
Note 12, legfrissebb MIUI. Ujjlenyomatokat hajlandó beállítani/eltárolni, de nem old fel vele.
Google Family Link felügyelt account van a telefonon, a Family Link alkalmazásban nem találok ilyen beállítást.
Ugyanaz a gond, mint neki:
[link]

(#110) SzaSza0909 válasza SzaSza0909 (#109) üzenetére


SzaSza0909
csendes tag

Vagy mint neki (MIUI 14 gondnak tűnik)
[link]

(#111) jel1 válasza n2066 (#96) üzenetére


jel1
aktív tag

Itt kell az üveg :D az a gyári fólia még a karcoktól se igazán véd sajnos. Szerintem ne kockáztass te se.
Most már van pár hazai boltban is üvegfólia, és ami eddig nem tűnt fel nekem, hogy íves lenne a kijelző? Most nincs nálam, mert rokonnak vettünk ilyen telót. de nézem a kínálatot, és sima üvegre azt írja a bolt, hogy nem fekszik fel, meg ilyen hajlékony üvegek kaphatóak még a kínálatban.

Tényleg nem jó a sima üveg? Azóta sincs tapasztalata senkinek?

(#112) movax válasza jel1 (#111) üzenetére


movax
őstag

Az a baj, hogy a típushoz gyártott üveget általában leszedi a tok széle. Valami más telóhoz járó üveg esetleg többet tart, ha nem ér ki a képernyő széléig és ha tökéletes a felillesztése, de ezt odapróbálgatni kell a boltban, ha készséges az eladó. A gyerek redmijére valami Huaweire gyártott üveg vált be (amíg össze nem törte, nyilván...)

(#113) nylacika


nylacika
aktív tag

Üdv! Ma egy kis problámám adódott a telefonnal... Reggel tökéletesen működött a Simple érintéses fizetés. Pár operc múlva másik üzlet, nem akarja elfogadni a fizetést. Következő boltban szintén ugyanez. Volt ma valakinek hasonló tapasztalata? Inkábba a Simple legyen hálózati hibás, mint az NFC elszáll egy egy hetes telefonban...

Honor Magic V2 + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#114) nylacika válasza nylacika (#113) üzenetére


nylacika
aktív tag

Megoldódott!!!

Honor Magic V2 + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#115) Lui04 válasza nylacika (#114) üzenetére


Lui04
aktív tag

Magától vagy csináltál valamit?

(#116) Peti870


Peti870
csendes tag

Sziasztok,
Nézem a teszten fotókat amiket a készülékkel készítettek, de most ennyire rontódik a kép feltöltéskor, vagy tényleg ennyire gáz képeket készít? Nokia 808-al szoktam fotózni. Összehasonlítva ég és föld a Nokia javára. Note 10-en gondolkodok, vagy ezen.

(#117) zorzy4 válasza Peti870 (#116) üzenetére


zorzy4
őstag

Egy korábbi csúcskatgóriát, (vagy még azon is felül), ne hasonlítsunk egy mostani alsó közép kategóriáshoz. Note 11et meg 11s-t használunk. Nem a legjobb, de elmegy képeket csinál.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#118) nylacika válasza Lui04 (#115) üzenetére


nylacika
aktív tag

Kiderült, hogy a Samsunggal és több más telefonnal ellentétben nem tölti le automatikusan a tokeneket fizetéskor, hanem a Simple alkalmazást meg kell nyitni, csak akkor tölti le... Nem volt egyszerű szülés...

[ Szerkesztve ]

Honor Magic V2 + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#119) nylacika


nylacika
aktív tag

Találkozott valaki hasonló probl hogy kikapcsolás vagy újraindítás után nem lehet lelket lehelni belé? Az alsó kis, zöld droid figuránál kifagy és kész... Hiába fastboot, kétgombos újraindítás, nem megy... Aztán kb. 10-30 perc múlva betölt... :U

Honor Magic V2 + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#120) Lui04 válasza nylacika (#119) üzenetére


Lui04
aktív tag

Nekem is volt hasonló, bár nem tartott ennyi ideig, kb 5-10 perc volt.

Más téma: Ki milyen fóliát használ a telefonon? Jelenleg a gyári van rajta, de amiket vettem, azok nem fedik a kijelzőt még annyira sem mint a gyári.

[ Szerkesztve ]

(#121) fene_vad válasza Lui04 (#120) üzenetére


fene_vad
senior tag

sok tokot és fóliát/üveget kipróbáltam, ezek nyertek:

tok: [link]
matt üveg: [link]

(#122) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!
Régen volt már Xiaomi telóm.
Ennél a szériánál/miuinál jelez a beállított ébresztés kikapcsolt telefon esetén is?

(#123) M0RGI válasza M0RGI (#122) üzenetére


M0RGI
őstag

Bocsánat, azt még elfelejtettem megkérdezni, hogy a 12s-ben milyen proximity sensor van?
Köszönöm!

(#124) n2066 válasza M0RGI (#122) üzenetére


n2066
tag

Igen elvileg jelez, van ilyen opció is... bár én csak repcsi üzemmódba teszem éjjelre mindig.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#125) n2066 válasza Lui04 (#120) üzenetére


n2066
tag

Bár ez egyéni preferencia, én gyárit használom még mindig, az a legjobb... SZVSZ.- mert gyári.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#126) M0RGI válasza n2066 (#124) üzenetére


M0RGI
őstag

Ki tudnád nekem próbálni? A Realme X2 pro-m tudta, de múlt héten leejtettem, tönkrement. Párom újabb Realme-je már nem tudja.
Jó lenne egy megerősítés, hogy a Redmi 12s tudja-e, mert eközött és a Realme 10 között vacillálok.
Előre is köszi!!!

(#127) fene_vad válasza M0RGI (#126) üzenetére


fene_vad
senior tag

kipróbáltam: legfrissebb MIUI alatt NEM ébreszt kikapcsolt állapotban (Redmi Note 12 4G, (topaz))

(#128) M0RGI válasza fene_vad (#127) üzenetére


M0RGI
őstag

Hálás köszönetem!

(#129) zorzy4 válasza M0RGI (#122) üzenetére


zorzy4
őstag

Igen jelez. Minden éjszaka kikapcsolm, mert csak net van rajta. De ma már minden telefon jelez kiapcsolva. De van benne amúgy is időzíthető ki be kapcsolás.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#130) M0RGI


M0RGI
őstag

Akkor most jelez vagy nem? :D

(#131) zorzy4 válasza M0RGI (#130) üzenetére


zorzy4
őstag

Jelez. Mindennap használom. De egy üzelteben ki tudod próbállni.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#132) M0RGI válasza zorzy4 (#131) üzenetére


M0RGI
őstag

👍

(#133) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
most lett egy ilyen note12-őm. ideiglenes készülékre. elég sok mindent sikerült is beállítanom már. ios-hez szokott userként feladat volt, de azért megugrottam.
egy olyan kérdésem van, az ájfonon ugye szeretjük imádjuk azt, hogy ott az asztalon a teló, csak ráérintek az ujjammal és már fel is éled a kijelző. itt ezt eddig nem sikerült még megoldanom, csak a bekapcs-gombbal tud feléledni. van-e esetleg erre valami opció?

tud always on-t, 120hz-et..minden földi jót, de ezt az alap cuccot nem tudná?... :U

(#134) n2066 válasza Tibiajax (#133) üzenetére


n2066
tag

Szia. Pedig tudja ezt is: beállításokban az always-on display és képernyőzár menü-ponton belül ott kuksol ez a kapcsoló is. bár a dupla koppintásos képernyőkikapcsolás a sima home-képernyőről nem működik, csak a zárképernyőn sajna, felemás megoldás lett ez a miui-ban sajnos. Viszont van rá widget amit a home-re ki lehet tenni.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#135) Tibiajax válasza n2066 (#134) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

ijjj, és tényleg. :D köszi szépen! :R

(#136) nylacika


nylacika
aktív tag

AOD beállításnál nem találok olyat, hogy mindig mutassa az időt és az értesítéseket, 10 mp után elalszik. van olyan beállítás, hogy folyamatosan mutassa az AOD-t?

Honor Magic V2 + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#137) n2066 válasza nylacika (#136) üzenetére


n2066
tag

⁹eut még nem tudja sajna majd talán Miui 15ben...

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#138) nylacika válasza n2066 (#137) üzenetére


nylacika
aktív tag

Köszi a választ! Esetleg valami külső programot tud valaki, ami bevált?

[ Szerkesztve ]

Honor Magic V2 + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#139) n2066 válasza nylacika (#138) üzenetére


n2066
tag

Korábban Samsungom volt, ahhoz volt valami AODfy progi/app a Play Store-ban, de falta az akksit mit gyerek a ropit.--> K.U.K.A. lett a sorsa. Én ehhez a telefonomhoz sem használom az AOD-t, eszi az akksit...xiaomi alatt is. Ezt még nem oldották meg a gyártók, hogy ne zabálja az akksit ez a funkció. Annó Samu-hoz se használtam,

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#140) nylacika válasza n2066 (#139) üzenetére


nylacika
aktív tag

Köszi! Valahogy kibírom nélküle! :D

Honor Magic V2 + Samsung Galaxy Watch6 Classic LTE + Garmin Forerunner 955 Solar

(#141) kopi72 válasza PirosHello (#47) üzenetére


kopi72
aktív tag

Ja, kek 56 ezer (magyar cegtol), es van benne nfc :-) most kaptam. minden szuper benne elsore, a az amoled kepernyu meg a huha kategoria :-)

[ Szerkesztve ]

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#142) kopi72 válasza nylacika (#119) üzenetére


kopi72
aktív tag

defektes lehet a tied, sajnalom :-( Ha szisztematikusan csinalja, ki tudod csereltetni

Magyarorszag a mosoly orszaga. Akar kiskoruton akar nagykoruton elmenygazdag utazasban lehet resze!

(#143) kanyol


kanyol
csendes tag

Sziasztok! Nekem is redmi note 12 4g-m van. Ti mit használtok érintéses fizetéshez? A régi Xiaomin (redmi 9) simple ment, működött is, de ennél nem tudom használni. A kártyát tudom rögzíteni, online fizetés megy, pl bkk jegyvásárlásra, de az érintéses vásárlás beállítására mindig hibát ír. Amit észrevettem, hogy a beállításoknál az nfc alatt van az érintéses fizetések menüje, ezen belül az alapértelmezett fizetési alkalmazások. Itt nem jelenik meg a simple, ha simple classicot telepítek azt beteszi, abban viszont nem tudom hogy lehet az érintést beállítani...Tudna vki segíteni?

Sony Bravia 55XD7005, Onkyo TX-RZ 1100, Canton Chrono 509.2/505.2/502.2, SVS SB12-NSD, Dune HD Homatics Box R 4K PIus, Logitech Harmony One, Synology DS420+ NAS

(#144) movax


movax
őstag

Valaki tett fel működő gcam portot a Note 12-re?

(#145) n2066 válasza movax (#144) üzenetére


n2066
tag

Google a barátod. Van ehhez a típushoz is. Sok oldalon fenn van leirással is, de angolul.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#146) n2066 válasza kanyol (#143) üzenetére


n2066
tag

Nekem RaiPay van azzal tökéletesen működik felismeri stb... simple-t nem ismerem mint app. Elvileg még kéne simán jelennie a gpay mellett alapból.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#147) movax válasza n2066 (#145) üzenetére


movax
őstag

És nem működik az ajánlott, kipróbálva, ezért kérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#148) kanyol válasza n2066 (#146) üzenetére


kanyol
csendes tag

Ez gondolom csak a Raiffeisen kártyával működik, nekem otp-s van, nem tudom a simple-n kívül van-e más alkalmazás, ami kezeli az otp-s kártát. Elővettem a régi (redmi 9) telefont, újra felraktam a progit, rögzítettem a kártyát, és érdekes módon ott továbbra is működik csont nélkül az érintéses fizetés, megjelenik az érintéses fizetés alapértelmezett programjai közt a simple. Nem lenne kompatibibilis az új telefon az alkalmazással?

Sony Bravia 55XD7005, Onkyo TX-RZ 1100, Canton Chrono 509.2/505.2/502.2, SVS SB12-NSD, Dune HD Homatics Box R 4K PIus, Logitech Harmony One, Synology DS420+ NAS

(#149) fene_vad válasza movax (#147) üzenetére


fene_vad
senior tag

MIUI alá?
ott nekem nem működött egy sem rendesen.

CrDroid alatt simán megy a BSG 8.1.101 a RedmiNote12.xml configgal (a Redmi_Note_12.xml nem jó).

(#150) movax válasza fene_vad (#149) üzenetére


movax
őstag

Igen, MIUI 14. alatt. Note 11-esen nyögvenyelősen, de működik, Poco M3-on tökéletesen. A Note 12-esen egyáltalán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.