Hirdetés

2024. június 17., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) carr válasza gjoco1 (#300) üzenetére


carr
őstag

Nagy számok... Az a pár száz forint 100.000 darabnál akár millió dolláros tétel is lehet.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#302) instantwater válasza carr (#301) üzenetére


instantwater
addikt

Az pont az Igazgató Úr bónusza :DDD

(#303) gjoco1 válasza carr (#301) üzenetére


gjoco1
addikt

:DDD
Igaz . . . De azért érdekekelne ez a fajta koncepció .
Szégyen bárelyik gyártótól . Haladás hátra . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#304) gjoco1


gjoco1
addikt

Ma vettem észre egy hatalmas prolémát . . .
Mivel ez másod telefon nálam , így a Hyper utáni frissítést követően semmi értesítést nem jelez a telefon . .
Valakinek esetleg ötlete ezzel kapcsolatban ? 14 en szépen ketyegett minden . User error ( bár nem piszkáltam ) , vagy a Hyper hozta ezt az áldást ?

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#305) sbe561 válasza gjoco1 (#304) üzenetére


sbe561
tag

Dettó így vagyok, és én sem tudom zárolni az alkalmazásokat! :W

(#306) gjoco1 válasza sbe561 (#305) üzenetére


gjoco1
addikt

Csinálj egy gyári visszaállítást szerintem . Nálam azóta ez a része rendben van . Az egy másik történet , hogy sok más dologban akadályokat gördített az új rendszer . ( már bánom , hogy ráengedtem ) . Korábban ( nem MIUI , hanem One UI ) mindíg megvártam a tapasztalásokat és a hiba javításokat . Csak utána engedtem rá . Soha nem kellett főferzió csere után gyári visszát eszközölnöm . Ennél beleszaladtam .
Szerencsére másod telefon ez , így annyira nem fáj , hogy sok dolgot nem tudok úgy használni , mint 14 alatt .

Olvass bele a MIUI / HyperOS Topikba .

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#307) fila


fila
senior tag

Gyerkőcnek Sim kártyát cseréltem Segítsetek pls nem találom hol lehet a SIM Pin-kód kérést kikapcsolni HyperOS-ben?

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#308) carr válasza zsola400 (#296) üzenetére


carr
őstag

Úgy emlékszem neki is az van. Érdekes.
Gyári yetteltől vett teló.

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#309) eldrah


eldrah
aktív tag

Na ujabb csodat muvel ez a.....csinal nektek olyat(még miui, nem akar frissites jonni semmi módon) hogy hivaskor csorog, elsötétül es nem lehet felvenni, vagy még azt engedi, de onnantol.elsotetul(tudom ez normalis :D ) viszont.....nem kapcsol be onnantol a kijelzo csak ha ujrainditom a telefont😵‍💫

(#310) gjoco1 válasza eldrah (#309) üzenetére


gjoco1
addikt

Nem kifejezetten MIUI gond .
Nálunk korábban a nejem Samsung A20e telefonja produkált ilyen " hibát "
Mivel nincs közelség érzékelő benne , a szelfi kamerán keresztül érzékelné ezt a feladatot kisebb nagyobb sikerrel . De volt olyan , hogy hívás közben nem kapcsolta le a kijelzőt . Na az is tud furcsa dolgokat produkálni .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#311) eldrah válasza gjoco1 (#310) üzenetére


eldrah
aktív tag

Imadom...mintha nem kivannam igy is naponta a pokolba :D
Dehat vagy megszöksz vagy megszoksz ugyebár....Mondjuk az tény, ez állandóan azzal idegel még.mindig, hogy ne takarjam le a kozelsegerzekelot....oedig csak feloldanam a telefont🤣

(#312) gjoco1 válasza eldrah (#311) üzenetére


gjoco1
addikt

Amúgy ja . . . :DDD
Megrözött Xiaomi fan vagy amúgy ?
Én ezt most csak a próbálás szinten használom . A Hyper pedig sajnos nagyon " bezárt " a számimra fontos dolgok tekintetében .
Ami nálad jelentkezett szerencsére nem tapasztaltam még . Egyenlőre . . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#313) n2066 válasza eldrah (#311) üzenetére


n2066
tag

Amúgy én kb 1 hónapja frissítettem HyperOS re. 10ből 4 szer tuti jelentkezik ugyanez nálam is hogy csöng de sötét marad a kijelző. Miuin nem volt ilyen. Tudom FR-t Kéne csinálni de nagyon nem akarok napokat tölteni a belakással megint. Más bajom nincs vele amúgy.

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#314) eldrah válasza gjoco1 (#312) üzenetére


eldrah
aktív tag

A fityfenet :D Inkabb a hülye nevű telefonok vonzanak szerintem. Yotaphone, umidigi, pocophone, meizu, uhans, hasonlok amiket eddig nyuztam :) Na jo..a Pocok ez elott halt be, nem idorendi sorrendben vannak a telok, azt szerettem nagyon:/ gondoltam hatha ez is lesz hasonló...De kozel sem. Annak amit irtal, részben örülök, mert legalabb Te nem szivsz vele, részben bánom, mert en akkor miért? 🤣

N2066: Akkor ne varjam annyira a HyperOs-t? Pedig attól remeltem a megváltást a bajaira :D

Régen tök sokat mokoltam, romoltam, de valahogy ahogy irjatok is, nincs kedvem belakni mar ujra a telót:/

(#315) n2066 válasza eldrah (#314) üzenetére


n2066
tag

Alig van különbség. Ugyanaz. Van töltés védelem más a logó és Android 14 a főverzió. Lehet factory reset megoldaná a bajunkat .. vagy másik tárcsazó app. A 3rd party Launchereket ez se szereti. Próbáltam többet de visszatértem az alap miui-ra... akarom mondani HyperOS re.

[ Szerkesztve ]

Vigyázz, mit kívánsz, még valóra válik! Beware your wishes they might come true!

(#316) eldrah válasza n2066 (#315) üzenetére


eldrah
aktív tag

Lehet hétvégén raugrok es megcsinalom, de ajhhh ujra beallitani mindent...

(#317) gjoco1 válasza eldrah (#316) üzenetére


gjoco1
addikt

Szerintem ugorj rá . . . Abban az esetben igen javasolt , ha 3rd paty app eket nem használsz . Én azokkal szívtam meg sajnos . Amúgy rendben van alapjában véve . Megér egy két nap kínlódást a vissza állítás . Arra figyelj , hogy ne mentésből állítsd vissza . Teljesen szűz belakás . . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#318) gjoco1 válasza eldrah (#316) üzenetére


gjoco1
addikt

Na elkiabáltam . . . . :DDD
Ez tiszta gáz . . Megint ismétli magát az értesítés búg . . Megjönnek , de most meg hang nélkül . . :DDD
Még egy gyári visszát nem csinálok . . Megy a fiókba hamarosan
A bánat kínlódik ezzel a vassal . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#319) eldrah válasza gjoco1 (#318) üzenetére


eldrah
aktív tag

Az nekem is ilyen ma...ott a telo mellettem. Aztan hol van hangja, hol nincs.. van pl. Hogy a messenger gyarija jelez, van amikor amit en beallitottam🤣

A nagy gáz az, ezekkel a hibakkal még visszavinni se lehet, mert max nyomnak egy resetet rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#320) gjoco1 válasza eldrah (#319) üzenetére


gjoco1
addikt

Dettó uhyan ez nálam is . . Hócipő tele van . Tegnap még minden király volt . . .
Így veszett . . . :DDD Durva . . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#321) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Egy régi Note lenne lecserélve erre, idős hölgy felhasználónak. Tetszik, hogy műanyag a hátlap. Talán nem törik olyan könnyen. Semmi extra elvárás nincs, csak a dual sim. Chrome, Face, Messenger, hívás, SMS, YT és kb. ennyi. Unokákat fotózni :)
Nem nagyon látok jobb vételt jelenleg, árban kb. 60e Ft lesz itthon. Enyhe IP védelem is van, jó a kijelző, akku, van hozzá gyári tok, töltő és fólia rajta. Elég sürgős lenne, így a kérdés: erre jó választás vagy van jobb alternatíva? Jó lenne ha kisebb lenne, de nem látok olyat. Xiaomi előny, mert ismeri és tudja kezelni a rendszert.
Köszönöm :R

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#322) eldrah válasza gurabli (#321) üzenetére


eldrah
aktív tag

Na neki talan elég...de inkabb akkor ne a 4/128 legyen. Par ezerrel dragabb volt a pro es nem lett volna ennyi gondom, csak abbol meg kisajnaltak az nfc -t ami mint irod oda ugysem kell. De ilyen alap dolgokra siman jo ez is. Nekem kevés. Írnám ugyanitt kb 2 honapos note elado akár 40-50000 ezerert is, csak szabaduljak meg tőle 🤣. Bár lehet berakom a fiokba, hirtelen cseretelefonnak jo lehet barmikor:/

[ Szerkesztve ]

(#323) movax válasza gurabli (#321) üzenetére


movax
őstag

Tökéletesen jó lesz, de tényleg érdemes most már legalább a 6GB-os verziót venni.

(#324) gjoco1 válasza eldrah (#319) üzenetére


gjoco1
addikt

Újabb érdekesség mára . :DDD
Kikapcsolt adatforgalom mellett ( wifi - data ) random jönnek " elmaradt " Messenger üuenetek . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#325) gurabli válasza eldrah (#322) üzenetére


gurabli
senior tag

A Redmi Note 12 Pro legalább egy 20e Ft+. Egyszerűen nem ér annyit.
A 4GB is bőven elég neki, a 128GB szintén.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#326) zorzy4 válasza fila (#307) üzenetére


zorzy4
őstag

Keres rá a beállítások keresőjében. Elég beírni, hogy sim.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#327) eldrah válasza gurabli (#325) üzenetére


eldrah
aktív tag

Akkor lehet az a sima volt csak tobb rammal de kb 10 ezer volt a legdragabbal a kulonbseg. Ugy viszont megcifrabb a dolog, nem volt benne nfc, ha sima es sima kozt igy nincs egyezés:/

(#328) wéercé


wéercé
junior tag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok.
A két kiszemeltem a Xiaomi Redmi Note 12 vagy a Xiaomi Redmi 12X.
Melyiket ajánlanátok a kettő közül?
Köszi!

(#329) szemy94 válasza wéercé (#328) üzenetére


szemy94
senior tag

A másodiknak biztos ez a neve? Van Xiaomi 12X, van Redmi 12, de Xiaomi Redmi 12x nincs. A Xiaomi 12X amúgy más kategória teljesen, minden tekintetben.

Mi13T, S9, xBox One S 1TB

(#330) wéercé válasza szemy94 (#329) üzenetére


wéercé
junior tag

Szia!
Igazad van, elnézést kérek, én hibáztam.
A Xiaomi 12X - ről lenne szó másik opcióként.

(#331) gjoco1 válasza wéercé (#330) üzenetére


gjoco1
addikt

[Xiaomi 12 x] " magasabb " kategória .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#332) wéercé válasza gjoco1 (#331) üzenetére


wéercé
junior tag

Szia!
Köszönöm!

(#333) gjoco1 válasza wéercé (#332) üzenetére


gjoco1
addikt

Igazán nincs mit . . .
Hasonlítsd össze a két vasat . . :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#334) wéercé válasza gjoco1 (#333) üzenetére


wéercé
junior tag

Sajnos én annyira nem értek hozzá.
Persze olvasni tudok, és nézelődőm ez ügyben.
De azért jól jön a megerősítés. :)

(#335) gjoco1 válasza wéercé (#334) üzenetére


gjoco1
addikt

Nem roszindulatúan gondoltam az olvasgatást . . :)
De ilyenkor , ha két relefon közül van a hezitálás tárgya , érdemes keresni a számodra megfelelő paramétereket . Kijelző - annak mérete - a futtatott alkalmazások miatt a RAM mérete , esetleg az akku teljesítménye és hasonló dolgok . .
Azt is szemelőtt kell tartani , hogy egy adott vas meddig kap támogatást . Kap e még főverziót . A 12 es most kapta meg a HyperOS t . Sok szempontból jó a HypeOS r . Nagyon jó a RAM használata .. Tehát nem fogja meg nagyon a 4+2 t . Itt ott laggol csak . Nem annyira fluid .
Nekem például van egy Mi11 i vasam , ami régebbi a 12 es nél és eszméleten eltérés van . A 12 elketyeg a Hyperrel 1,7-2,0 körüli RAM al , a Mi 11 em 4 en felül . Pedig régebbi rendszer van rajta .
Ezzel csak azt akartam érzékelteni , hogy elég sok összetevője van annak , mire szeretnéd használni . És persze a zseb mérete is döntő lehet . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#336) wéercé válasza gjoco1 (#335) üzenetére


wéercé
junior tag

Értelek.
Nem vettem rosszindulatúnak egyáltalán.
Hát ez a kettő van leginkább most az ismerőseim körében, akik elégedettek mindkettővel.
Hát én meg nagyon nem tudom.
Végül is ezekben az árkategóriákban esetleg érdekes lehetne más gyártók készülékei is, csak tényleg nem sok lövésem van hozzájuk.
Olvasgatok teszteket, próbálok összehasonlítani készülékeket, de a méreteken és a teljesítményeken kívül, a többi adat nem nagyon mond semmit számomra.
Sajnos azt sem tudom, hogy honnan tudnám kideríteni hogy mikor melyik meddig kap támogatást és frissítést.
Próbáltam elkérni a gyerek telefonját, hogy Ő válasszon inkább magának újat, neki biztos könnyebben menne a keresgélés, de nem adja. :)

(#337) gjoco1 válasza wéercé (#336) üzenetére


gjoco1
addikt

Tudom mit érzel . Nálam a Xiaomi csak másod telefon .
Soha nem volt ilyen márka . A kíváncsiság miatt vettem , hogy legyen fogalmam a MIUI redszerről . :DDD
Az eddigi telefonjaim 99% a Samsung volt . Ma is azt használok már negyedik éve . Galaxy Note10+ . Nem cserélném le egyenlőre nem cserélném le semmire . OFF ( Opció lehet részedről az is . .)
Amúgy meghatározó az is , hogy a környezeti tapasztalatok mit súgnak . Nyilván a döntés a Tiéd . :)
Jó " vívódást " ! :)

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#338) wéercé válasza gjoco1 (#337) üzenetére


wéercé
junior tag

Köszönöm, meglesz a "vívódásom"! :)
A gyerek telefonja is samsung lenne, nekem az is teljesen megfelelne, de hát ...
Tehát nyitott vagyok bármire, csak kb. ezeket a paramétereket tudja, mint a mostani kettő kiszemelt Xiaomi.
Nehéz ügy ez már látom, főleg nekem. :)

(#339) gjoco1 válasza wéercé (#338) üzenetére


gjoco1
addikt

:)
Nem egyszerű . . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#340) eldrah


eldrah
aktív tag

Na megerkezett a formedvenyre a hyperOs. Először megijedtem, eltunt az NFC..na mondom ezt ne🤣 De meglett.. viszont hivasoknal random csinal olyat, sötét marad a kijelző, csörög, de semmi...felvenni ugy tudom(talán) ,hogy telefon bekapcsolo gomb, makd belépek a hivasokhoz es ott vagy jelzi vagy nem a hívást...ez ennyire jol sikerult lett, vagy megint az enyem ba....romkodik? Mintha olvastam volna hasonlot itt valahol. Lett megoldasa annak?

(#341) carr válasza eldrah (#340) üzenetére


carr
őstag

Páromnak ugyanez. Vagy jelez vagy nem de az biztos.
Befutott a szaromi azt elromlott baromi. :R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#342) eldrah válasza carr (#341) üzenetére


eldrah
aktív tag

Remek... ezért megérte felvagni az uj hiperszuper rendszerrel🤣

(#343) gjoco1


gjoco1
addikt

Sziasztok !
Ma egy gyári visszaállítást eszközöltem a vason . .
Segítsetek már , hogy a zárképernyőről hogy tudom leszedni a szolgáltató ( k ) nevének kiírását ? ( HyperOS )

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#344) Eliot Anders válasza gjoco1 (#343) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Beállítások/Háttérkép/Zár stílusa/Testreszabás/Szolgáltató felíratot érint és szerkeszteni lehet időjárásra, kinai naptárra stb. eltűntetni még nem sikerült a sort teljesen.

(#345) gjoco1 válasza Eliot Anders (#344) üzenetére


gjoco1
addikt

Köszi szépen !
Bocs , elfelejtettem jelezni , hogy kisakkoztam közben . . :DDD
Nem figyeltem belakáskor , hogy melyik zárat használtam és erre nyomtam rá . :DDD
Lényeg h megvan . .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#346) Eliot Anders válasza gjoco1 (#345) üzenetére


Eliot Anders
aktív tag

Semmi gond, lehet másnak is jól jön majd. :)

(#347) gjoco1 válasza Eliot Anders (#346) üzenetére


gjoco1
addikt

Persze , meglehet , de egy ilyen " bagatell " dologért nem fogja senki átnyálazni a Topikot . :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#348) wéercé


wéercé
junior tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Valaki elmagyarázná nekem, hogy az adott telefonban, Xiaomi Redmi Note 12-ben, de lehet más Xiaomi telefonokban is így van, hogy a gyártó a RAM (memória) méretét miért úgy adja meg, hogy pl. 6+2 GB, 4+4 GB, vagy 8+4 GB?
Mit jelent ez, hogy nem egy méretet írnak a telefonok?
Mekkora a valós méret ilyenkor?
Elnézést az értetlenkedés miatt, de érdekelne.
Köszönöm!

(#349) t1 válasza wéercé (#348) üzenetére


t1
addikt

Mindig az első szám a valós , a másik + bekapcsolható virtuális memória.

(#350) gjoco1 válasza t1 (#349) üzenetére


gjoco1
addikt

Amúgy ez korábban bennem is felmerült , de szerintem a virtuális memória placebó . :DDD
De lehetrosszul gondolom . Gyakorlatban nagy eltérést nem tapasztalok egy eszközömnél sem , aminek van .

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.