Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) WN31RD válasza raszputyin (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

"Szerintem borzasztó [...]"
Ugyan már. :) Szerintem meg nevetséges ilyesmit "borzasztó" dologként beállítani.
Egyébként utánanéztél, hogy hivatalos magyar elnevezése-e az országnak az, hogy "Cseh Köztársaság"? Mert úgy rémlik, hogy igen.

"Mit szólnátok Ti, ha egy ilyen ökörség miatt Magyarország helyett Magyar Köztársaság lenne mindenütt a hazánk neve?"
Semmit. Mégis mi gond lenne vele? Nem ezen múlik, hogy mások mit gondolnak az országról vagy az ott élő emberekről, és az sem ezen múlik, hogy mi magunk hogyan viszonyulunk hozzá. Semmi nem múlik ezen. Mellesleg a "Magyar Köztársaság" szerintem egyáltalán nem rosszul hangzó vagy komolytalan elnevezés, ahogyan a "Cseh Köztársaság" sem.

"Épp elég nagy szivatás, hogy az angol nyelvű történetírás kitalálta [...]"
Szívatás? Lehet azon elmélkedni, hogy ez mennyire ésszerű vagy praktikus, de valahogy nem érzem, hogy pont emiatt a legkevésbé is szívnék, pedig nem egyszer kellett már magyaráznom, hogy honnan is jöttem...

Úgy tűnik, mintha valamiféle "fúj angol" hangulattól vezérelve túldramatizálnád ezt a dolgot, és konfliktust keresnél ott, ahol nincs: Itt legfeljebb stilisztikai kérdésről lehet szó.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.