Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:36:57

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) ZUK Z2 tulajt a fórumon, szakmai kérdések előtt megkérek mindenkit, hogy a témaindító írást a kérdések előtt mindenki olvassa el! Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) rendzso válasza KurtCobain (#5250) üzenetére


rendzso
tag

Köszönöm az infót! Jó tudni mi is ez :)
Kernellel még sosem játszogattam. Kicsit félek tőle, de azt hiszem akkor utána kell olvasgatnom ha ezzel van probléma. :(

(#5252) dhodmik


dhodmik
kezdő

Sziasztok!
Kersgéltem pár helyen ,de nem találtam olyan hátlapot amiben benne volt a kamera védő üveg .
Lehet olyat szerezni valahonnan ? Hátlapcserés lenne a telefon.

(#5253) lemmy71 válasza dhodmik (#5252) üzenetére


lemmy71
őstag

A hátlappal vigyázz ne egy gagyi egyszem rízs értékűt vegyél :N kölönben viheted egy optikushoz hogy köszörűlje körbe mert nem jó a méret, elsőre én is benéztem :W Kamera üveg

[ Szerkesztve ]

(#5254) Brogyi


Brogyi
senior tag

Tesztelő kedvű embereknek kötelező, és utána szavazni. AEX 6.0 két variánsa. A kérdés melyik a jobb?
[link]

(#5255) Crabface


Crabface
senior tag

Sziasztok. Vissza tértem a z2-höz. Sikerült a sajátomat vissza vennem :) jaguar rom mennyire ajánlott jelenleg a 8.1-es romok között?

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#5256) dhodmik


dhodmik
kezdő

Sziasztok:)
Valakinek eladó hátlapja van ?:S nem akarok heteket várni , és hátlap nélkül használni a telefont :)

(#5257) D013 válasza Crabface (#5255) üzenetére


D013
aktív tag

Hali, a Jaguar szeptember 10-es 9.0-ája már elég bitang. Egy pár hete van fönt a telefonomon és nem volt vele baj.
Viszont elköszönök a topiktól, rászántam magam egy Mate 10 pro-ra :) Nem adom el a kis ZUK-ot, a szívemhez nőtt, amúgy is karcos a hátlap kicsit. Jó lesz ez még másodlagos/buli/pót telefonnak.

(#5258) Robynho válasza dhodmik (#5256) üzenetére


Robynho
tag

én egy majmos szilikon tokot tudnék neked addig felajánlani, ha érdekel :D

(#5259) Black&White


Black&White
addikt

Egy szilikon tokom nekem is van valakinek, aki Tatabánya környékén jár.
Már rég nincs meg a teló, ez meg itt kallódik.
Természetesen ingyen. :)

(#5260) ElFeo


ElFeo
tag

Sziasztok,

véletlenül bukkantam erre a cikkre és megtetszett a készülék, mérete, kialakítása. Mit gondoltok, érdemes még ilyen telefonban gondolkozni? Játékra nem használnám, csak email, navi, ilyesmi.
Köszönöm!

Üdv!

(#5261) D013 válasza ElFeo (#5260) üzenetére


D013
aktív tag

Hali,
Gyári rommal használtam egy évig, azzal voltak problémák, notification nem jött vagy jött, de duplán stb. Stabilnak stabil volt. Idén mielőtt lecseréltem, custom romokkal toltam, van már stabil 9.0 rá, azzal mindent fogsz tudni csinálni amit említettél, sima ügy. Az aksi elég jó.

(#5262) kano válasza D013 (#5261) üzenetére


kano
nagyúr

Melyik lenne az a stabil 9 rá? Próbáltad, használtad?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5263) D013 válasza kano (#5262) üzenetére


D013
aktív tag

Hali,

Azt hiszem ez van az enyémen is: [link]
Magisk-ot feltettem, meg kernel auditort, visszavettem az órajeleket, a nagyot 1,7 Ghz-ig, a kicsit meg kb 1,1-ig, a GPU meg 510-ig. A melegedés így nem vészes, böngészésnél, alap alkalmazásoknak nem is nagyon van.

(#5264) GeorgeKK válasza kano (#5262) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Aosp extended v6.0 ban minden működik. Még magisk el az oreos uhealth is megy szépen.
Szeptember 17 alpha build. Android 9.

(#5265) Arak95 válasza GeorgeKK (#5264) üzenetére


Arak95
tag

Szuper. Ez egy nagyon jó hír 😁
Én is gondolkodtam, hogy kipróbálom.
Telepítés nem különbözik az eddigi AEX-ektől, ugye? Maradt a Treble-supportos TWRP?

(#5266) GeorgeKK válasza Arak95 (#5265) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Igen. Flasheltem a factory2vendor.zip et a normál Twrp vel, aztán a treblésített twrp-t. Kicsit elizgultam a rom telepítést és kimaradt minden wipe, úgyhogy oreo-ról nagyon dirty installal váltottam 9 re. Minden app és adat megmaradt, és gond nélkül működött. Pár nap után azért csináltam egy clean installt, de fölösleges volt.
Néhány észrevételt azért megosztanék:
Utouchon balra simítás nincs.
Bekapcsolt mobilnettel ugrál a térerőm.
Mindig van net és a hívások sem szakadnak meg de néha lemegy 0 ra. Biztos bugos még.

(#5267) Crabface válasza GeorgeKK (#5266) üzenetére


Crabface
senior tag

A térerő kijelzés bugos csak szerintem. Nekem a Oneplus és a Zuk is csinálta 9.0-ás romokon.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#5268) rendzso


rendzso
tag

Sziasztok!

Korábban már kértem segítséget, akkor a kernel panicra az volt a javaslat, hogy cseréljek kernelt. Nos azóta már nameless kernelt használok, és 9-es droidot. Na úgy is tűnt, hogy minden oké azóta. Tévedtem. Ma hajnalba megint csinálta, még szerencse hogy felriadtam valamire, és észre vettem. Amúgy pont nem keltett volna fel... Utána amíg besétáltam órára, 5-10 perc, addig is képes volt meghalni... Ez kezd egyre kellemetlenebb lenni, hogy állandóan azon kell idegeskedni hogy na ma fog-e kelteni...

Nincs valami tippetek, hogyan lehetne ezt megoldani?

Előre is köszi!

(#5269) GeorgeKK válasza rendzso (#5268) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Hali!
Mikor kezdte ezt az egész panicot?
Teljesen az alapoktól próbáltad már újratelepíteni? Mindentvisszaállítós gyári rommal is csinálja?

(#5270) rendzso válasza GeorgeKK (#5269) üzenetére


rendzso
tag

Kb nyár közepén talán. Új rom alatt egy pár hétig oké, utána kezdi megint. Full random mikor. Nem tudtam eddig osszefuggest találni.
Egy qfiles, 2.nemtudommennyire gondolsz? Jó ötletnek tűnik, ezt meg lehet kiprobalom. Ha felteszek egy angolul tudó gyári így, akkor az fel tudja magát frissíteni legujabbra? Egy ideig lehet megpróbálom eltűrni akkor megint a zui-t. Próba gyanánt. Pedig már úgy hozza szoktam a pixel experiencehez:D

(#5271) GeorgeKK válasza rendzso (#5270) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

:) Igen, egy próbát megér. Zui 1.9.044ST valameddig felfrissül majd, de maradj gyárin egy ideig, hogy produkálja e a hibát.

(#5272) dhodmik


dhodmik
kezdő

Sziasztok!
Arra lennék kíváncsi,hogy egy ideje küzdök azzal hogy az újonnan felszerelt hátlapon a telefon két szélén folyamatosan elválik , és személy szerint nagyon irritál .
Milyen ragasztót illetve módszert tudnátok ajánlani ?

(#5273) lemmy71 válasza dhodmik (#5272) üzenetére


lemmy71
őstag

Az üveghátlappal én is „szívtam” eleget az első eltört, mert méret hibás volt a másodikat elengedte a „gyári ragasztó” :(( Próbálkoztam 1mm ragasztó szalaggal de az sem vált be, majd végül ezzel T-7000 ragasztottam vissza, szerintem gyárilag is hasonló anyaggal van felragasztva.

[ Szerkesztve ]

(#5274) Crabface


Crabface
senior tag

Én sima 3M kétoldalas szalaggal ragasztottam vissza anno. Telibe küldtem az egész hátlapot, szikével körbevágtam a kamera részt, meg a sarkok íveit, aztán jó volt.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#5275) ooooobi


ooooobi
senior tag

[Rom] Zui 4.0.186 (TWRP, QPST)
QPST-t próbáltam, felrakás után kell egy factory reset mert csak 9gb látszik ettöl aztán megjavul.
Értesítések nekem továbbra se jönnek, milyen customot javasoltok amin ezek mennek, bár 2 éve van meg a teló de még nem nyitottam loadert meg, szal lehet meg is ölöm a telót amatörként :)

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5276) ooooobi válasza ooooobi (#5275) üzenetére


ooooobi
senior tag

3.0-s bootleggers felrakva, elsöre mnden faja, estére eldobja a wifit és soha többet nem lát semmit, se sima se 5ghz, semmi.

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5277) GeorgeKK válasza ooooobi (#5276) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Ezek szerint belevágtál a rom cserébe. :) Bootleggers nekem nagyon bejött. Nem volt ilyen hibám. Ha visszamegyek oreora akkor azt telepítem ismét.

(#5278) ooooobi válasza GeorgeKK (#5277) üzenetére


ooooobi
senior tag

Igen, 3.0 után visszamentem 2.3-ra ezzel már minden ok.
Amúgy mér régóta nézegetem mire cseréljem le, (jó fél éve ráléptem, hátulja szép pókhálós lett, de egy fekete Apanphy tokkal ezt szépen elrejtettem :)
Xiaomi Redmi Note 6 Pro, Honor 8X,Xiaomi Mi 8 Lite, de b20on meg nagyobb kijelzön kívül nem nyújtanak többet, ja meg notch amit sokan utálnak, nekem valamiért bejön :D
Most hogy lecseréltem a gyári romot ezzel adtam a telónak még jó pár plusz hónapot.
Amúgy antutu számomra hihetetlen 164xxx pontot adott, youtube videókat nézve e fenti kiszemelteken sokkal akadozóbban futott a teszt. Meg persze 20-30kval kevesebb pontal.
Ja és gyári appal j´tszhatatlan volt a mobilos pubg, ezzem már megy mediumon faszán.
Már csak azt bánom, hogy nem léptem meg sokkal hamarabb ezt a romcserét, de a 2 évvel ezelötti 180 euró minden centjét megérte a teló.

[ Szerkesztve ]

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5279) Arak95


Arak95
tag

Sziasztok.
Aex 5.8-on vagyok jelenleg. Szeretném feltenni az utolsó, 9.0-ás, alpha verziót.
Látom, hogy ez is treble támogatott. Szükséges, hogy telepítés előtt vendort telepítsek? Vagy egyszerűen csak, a szokásos módon telepíthetem TWRP-ben?

(#5280) KurtCobain válasza Arak95 (#5279) üzenetére


KurtCobain
őstag

Elég csak az AEX zipet. A lényeg csak az, hogy treble kompatibilis twrp legyen fent, és legyen /vendor partíció. De az az 5.8-cal adott, mert ahhoz is kellettek már.

Mmm'kay?

(#5281) Arak95 válasza KurtCobain (#5280) üzenetére


Arak95
tag

Köszönöm. :)

(#5282) GeorgeKK


GeorgeKK
csendes tag

(#5283) femiki válasza GeorgeKK (#5282) üzenetére


femiki
tag

Szerintem marha nagy, 6,39"! :Y

(#5284) Crabface válasza femiki (#5283) üzenetére


Crabface
senior tag

19.5:6 aránynál nem lesz nagyobb, mint egy 5.5-ös teló. Sőt... még keskenyebb is lehet.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#5285) kano válasza GeorgeKK (#5282) üzenetére


kano
nagyúr

Mi Mix 3 koppintás gyengébb eresztésben. :(((

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5286) tibcsi0407 válasza kano (#5285) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Inkább Honor Magic 2. Hiszen a Mix 3 is annak a koppintása.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#5287) laci laci


laci laci
addikt

Üdvözlet. Honnan tudom,hogy zárt a bootloaderem?

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#5288) GeorgeKK válasza laci laci (#5287) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Helló!
Amikor bekapcsolod vagy újraindítod a telót és azt írja, hogy Your device is unlocker and cant be trusted... (valami ilyesmi) akkor nyitva van. Ha egyből a Zuk logo jön be akkor zárva van.

(#5289) laci laci válasza GeorgeKK (#5288) üzenetére


laci laci
addikt

Az utóbbi lógok jönnek be.köszönöm.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#5290) lercom


lercom
csendes tag

Tudtok valamit az új gyári ROM-ról? Most jött meg a telefonra (4.0.199ST) 8.1 vagy mi lehet?
Még nem tettem fel mert 15%-on vagyok.

(#5291) lercom


lercom
csendes tag

feltettem: ugyanaz

(#5292) Brogyi


Brogyi
senior tag

Felraktam az egyik pie változatot, és nagyon kalandos volt. Először kékhalál, ami a bootloader régi változatára utalt. Egyetlen út a Qfil. Hát az EDL boot az nagy szívás volt. A Xiaomi-s flash progi nekem nem ment. A sokszori próbálgatás után egyszer csak látom a 900E portot, de nem mertem elindítani a topikgazda figyelmeztetése miatt. Akkor látom nem reagál. Mondom téglát csináltam. Volt már ilyen korábban, így nem csokiztam be nagyon. :D Nagy nehezen elértem a 9008-at, és onnantól a 3,5 ZUI felment. Aranyos volt a kinai karakterek közt keresgélni. Persze, hogy máshol volt a nyelvi menű. Ezek után felmászott pie, és a 4.4 kernel.
Az USB port kezelése még nem jó. Ezért az akksi töltése néha trükkös, vagy csak a kijelzése. A végére ami nagyon felbosszantott, hogy nem tudtam felvenni a bejövő hívást. Ismerős volt, de elfelejtettem a megoldást.
Default app/alapértelmezett alkalmazásnak kell beállítani. Akkor is, ez egy bunkó megközelítés. Egy telefon amivel telefonálni nem lehet. :W
Az USB portot pedig majd korrigálják.

[ Szerkesztve ]

(#5293) Starchm válasza Brogyi (#5292) üzenetére


Starchm
őstag

Usb már újabb kernelekben / tegnapi aex update és korábbi f1xy-knél/ megy.

(#5294) Adrian0711


Adrian0711
csendes tag

Sziasztok
Le lett ejtve egy ilyen telefon , a kijelző túlélte , a hátlap szilánkosra tört , de ez most lényegtelen.
A leejtés után nem kapcsol be , töltőre dugva bejön a ZUK logó, majd feldobja ezt.[kép]
Valakinek valami ötlete van hogy mi lehet vele?

[ Szerkesztve ]

(#5295) tibcsi0407 válasza Adrian0711 (#5294) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Olyan, mintha sérült lenne a rendszer rajta. Nem is megy tovább?

https://utdetailing.hu/

(#5296) Crabface


Crabface
senior tag

Ez csak az az üzenet, hogy a bootloader nyitva van. Amint megjelenik röviden megnyomod a bekapcs gombot és elvileg mennie kell tovább.

"If you don't look back when you're walking away from your car, you bought the wrong one."

(#5297) Adrian0711


Adrian0711
csendes tag

Megnyomom hogy start , újraindul , zuk logó és ugyan ezt hozza be .
Tesóm telefonja használtan lett véve kb fél éve, de szerintem a Rom se gyári rajta.Régebben is felhozta már ezt , mindig akkor ha teljesen lemerült, csak akkor mindig sikerült újra indítani pár óra töltés után mert nem volt hajlandó tölteni.2 óra alatt elérte az 1% ot , bekapcsolt és utána már normális volt a töltés. :W
Lehet hogy akksi hibás , csak nem szeretnék költekezni mert mi van ha mégse az a ludas ?
Lehet meg kellene próbálni újraraknni rá a gyári romot , csak most nem vagyok gép közelbe.

[ Szerkesztve ]

(#5298) tibcsi0407 válasza Crabface (#5296) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Látszik,hogy már régen volt a kezemben a ZUK. Ugyanez a kép a Oneplus-on máshogy néz ki.

https://utdetailing.hu/

(#5299) Adrian0711


Adrian0711
csendes tag

Sikerült egy ilyet elővarázsolnom :))
Többszöri újraindításra ezt hozta be.
Van valikinek fogalma hogy mi lehet ez ? Nem tudok rájuk menni, szerintem az érintőnek kampec lett , gombokkal meg nem lehet lépegetni rajta.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#5300) Starchm válasza Adrian0711 (#5299) üzenetére


Starchm
őstag

Fbbm mód, Tartsd nyomva a bekapcsoló gombot legalább 20 secig aztán újra indul a teló. Ha nem akkor megint 20 secig nyomod és utána amint eltűnik minden nyomd a 2 hangerő gombot is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.