Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:36:57

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) ZUK Z2 tulajt a fórumon, szakmai kérdések előtt megkérek mindenkit, hogy a témaindító írást a kérdések előtt mindenki olvassa el! Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) balalev


balalev
tag

Sziasztok!
Az eredeti ZUI 2.5 van fent a készülékemen, és az lenne a kérdésem, hogy a ZUK milyen gyakran szokott frissítéseket kiadni? Akár biztonsági, akár ZUI fejlesztés, akár új Android verziót, jelen esetben a 7.1-et?

ZUK Z2 | Nexus 5X /// Régen: LG G2 OFFICIAL 4.2.2; Nexus 4 OFFICIAL 4.3

(#3002) bocsika


bocsika
aktív tag

Na végre jó áron van a Spemall on, de csak a fehér. Ennyire csak a feketét viszik? Soha nem volt fehér telefonom. Fekete védőtokkal hogy nézne ki?

(#3003) tibcsi0407 válasza bocsika (#3002) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jól. Sőt, tehetsz rá egy fekete előlapi üveget is. :)

https://utdetailing.hu/

(#3004) bobita8906 válasza Dominó85 (#3000) üzenetére


bobita8906
csendes tag

Hétfőn tudok print screent beszúrni ;)

(#3005) tiger71 válasza bobita8906 (#3004) üzenetére


tiger71
aktív tag

Írj rám privátban, SEGÍTEK! :K

Predator Helios 300...

(#3006) Csapoati


Csapoati
nagyúr

No, ma sikerült átvennem a ZUK Z2-met (számomra kicsit még hihetetlen, hogy standard szállítással ideért 9 munkanap alatt a cucc, le a kalappal a Banggood előtt). Kinézetre nagyon szép, kimondottan érdekes az üvegszálas oldalorítás, de tetszik, minőségi hatást kelt. A hangerőgombok picit lötyögnek függőleges irányban, ennyi még belefér. A ROM viszont nem semmi, 2.0.093 ST néven fut és a magyar fordítástól még a könnyem is kicsordult, olyan nyakatekert volt csomó dolog. Holnap le is cserélem gyárira.
Mindenesetre ez az eddigi legjobb telefonom, nem is kérdés. Köszönet tibcsi0407-nek a nagyon jó leírásért, ez hozta meg a kedvem hozzá. :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3007) tibcsi0407 válasza Csapoati (#3006) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Üdv itt! Jól döntöttél. :C

https://utdetailing.hu/

(#3008) Tomi_Ohl válasza tibcsi0407 (#1972) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ezt jó hallani. Hozzánk pár héten belül fog megjönni a telefon, custom ROM kéne majd. Látom, van egypár egész jó.
Azt ugye jól értelmeztem, hogy a Nugátos ZUI sem tartalmaz magyar nyelvet?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#3009) Dominó85 válasza Tomi_Ohl (#3008) üzenetére


Dominó85
veterán

Francko félében mintha lenne. Ugyanakkor Tibcsi romja szerintem kivételesen jó lett. Ugyan 76.0.1 alapú, de nagyon stabil.

Más: Nagyon hiányzik a teló. :O :O :O

* Péter - 06302461862 *

(#3010) diegho


diegho
nagyúr

A gyári ZUI már stabil 7.0-nál tart? Bármilyen tesztet nézek ez tűnik a legjobb telefonnak 70k-ig.

(#3011) #18193920


#18193920
törölt tag

Csináltam egyet én is sohasem lehet tudni mikor lesz rá szükség.

(#3012) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok.!
A topicot végigolvastam,látom Tibcsi már elengedte a készüléket.Viszont nem találok 70 ezerért jobb telefont így lassan rászánom magam. Mennyire stabil a telefon? Igazából csak alap dolgokra kell,sokat nem ölnék bele, a Xiaomiknál mindig látok valami problémát, és félek hogy előjönne nálam is, itt viszont nem.Fontos, hogy 100 % magyar legyen,és egyértelmű, olyan használja majd aki nem ért hozzá. Mernétek így ajánlani?

[ Szerkesztve ]

(#3013) Dominó85 válasza mjani1172 (#3012) üzenetére


Dominó85
veterán

Amennyiben a fenti írás szerinti szükséges "műtéteket" el tudod végezni a telefonon majd, akkor nem lesz gond. 100%-ig magyar rom semmilyen telefonra nem létezik. 90+ szálakéban magyarok vannak. Hébe-hóba előfordulhat angol kifejezés.

* Péter - 06302461862 *

(#3014) hello robi


hello robi
csendes tag

Segítséget szeretnék kérni mert még nem rendeltem telefont külföldről. Hol és hogyan kell,mennyibe kerül? Köszönöm.

(#3015) Tomi_Ohl válasza Dominó85 (#3009) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Akkor azt még megnézem.
Tibcsi ROMja hiába jó, de viszonylag régi, a jövőre tekintve inkább valami más kéne.

(#3013) azért na, létezik 100% magyar ROM, csak nem gyári ezen a telefonon. :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#3016) Dominó85 válasza Tomi_Ohl (#3015) üzenetére


Dominó85
veterán

"viszonylag régi" - LoL :DDD

Tudod mi a viszonylag régi? MrFrakk 4.4.2-es KK romja a Jiayu G3S-re. És ami fura, hasít vele a telefon. Androidra végképp igaz szerintem a mondás, hogy az új nem feltétlen jobb. :B

* Péter - 06302461862 *

(#3017) Tomi_Ohl válasza Dominó85 (#3016) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Jó, na, ha ismernél engem, tudnád, hogy 2-3 hetes ROMot már nem igazán szeretek feltenni, hasonló okok miatt. :DDD Még szerencse, hogy Xiaomira heti frissítés van (meg custom ROMok is frissülnek).
A Z2-nél azért nem lesz ennyire a fontos az up-to-date-ség, mivel nem én fogom használni, de nekem kell az első ROMcserét véghezvinni, így van, amiből nem engedek. :D

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#3018) Arak95 válasza Tomi_Ohl (#3015) üzenetére


Arak95
tag

Tedd fel a DU Rom-ot. 2-3 naponta jön rá a frissítés. (igaz nem OTA-n)

(#3019) XenHai


XenHai
senior tag

Üdv !
Telefon cserén gondolkodok. Xiaomi note 3 SD .
A kérdésem az volna ,hogy mennyire megbízható a gyári OS?
Mennyi az átlag SOT ?
Van e a telefonra működő képes LineageOS ? Esetleg hivatalos rendszeres frissítéssel ? (Ha nem jönne be a gyári rendszer legyen hova váltani)
A másik teló amit ki néztem a z2 pro , a b20 miatt arra hajlok de kevés róla az info , és a tulaj.

(#3020) olddog válasza XenHai (#3019) üzenetére


olddog
aktív tag

Már milyen info kevés? :)
A tulaj valóban kevesebb, köszönhető a Z2 agresszív árazásának.
Nem sokan romolnak a Pro-val. Ugyan elérhető néhány rom, de többségünk elégedett a gyárival.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Note 10, Xiaomi Mi Band 6/ Egyéb cuccok: 1 Feleség, 2 Macska, 1 Baldwin, 1 Skinny

(#3021) Dominó85 válasza XenHai (#3019) üzenetére


Dominó85
veterán

Szia, valamennyi kérdésedre van válasz. Csak kicsit a keresőt is használhatnád. :P :DDD
A SoT romonként és android verziónként nagyon változó. Tibcsi romjával én anno 5,5-8 órákat hoztam össze értelemszerűen 5,5óra esetén 2 nap, míg 8 óra esetén 1 nap üzemidő mellett. A Z2 Pro jobb telefon, de indokolatlanul drágább. Lineage OS van és amennyire én olvastam egész jó. Gyári (értsd webshopos illetve kínai gyári) rommal NEM ajánlatos a telefon használata. Nyitni kell a bootloadert és utána feltenni egy tisztított rendszert. Onnantól kezdve már van olyan gyári, amiben nincsen semmi zavaró és rejtett alkalmazás, bloatware és frissíthető is 7.0-ra.

* Péter - 06302461862 *

(#3022) XenHai válasza Dominó85 (#3021) üzenetére


XenHai
senior tag

Gyári alatt a tényleg hivatalos romot értettem.
Itt akkor nem tilt le az ota funkció root és Bl nyitásnál?

(#3023) Dominó85 válasza XenHai (#3022) üzenetére


Dominó85
veterán

Ebben nem vagyok jártas, mert Tibcsi romja 6.0.1 alapon nekem tökéletesen megfelelt anno.

* Péter - 06302461862 *

(#3024) baanbb válasza XenHai (#3022) üzenetére


baanbb
csendes tag

Ota természetesen csak zárt bl-el és gyári rommal lesz. Én Lineage alapú romokat használok, hivatalos támogatás nincs, de tökéletesen használható, csak nagyon apró hibák fordulnak elő, azokat is folyamatosan javítgatják.

(#3025) Dominó85


Dominó85
veterán

Megérkezett a DeepFlash kábel. Minőséginek tűnik, 6,6USD volt.

Tibcsi0407
A kis piros kupak mondjuk tényleg csak "kupak", mert lazán leesik róla. Bár ez megoldható egy fél csepp pillanatragasztóval. Én is nagyon remélem, hogy saját eszközhöz és máséhoz se kell majd használni. Egyúttal felajánlom, hogy budapestieknek nem túl szigorú feltételekkel kölcsön adom, ha nagyon kell. ;)

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#3026) tibcsi0407 válasza Dominó85 (#3025) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jó minőségűnek tűnik.
Kívánom, hogy ne legyen rá szükséged. :)

https://utdetailing.hu/

(#3027) tibcsi0407 válasza Dominó85 (#3025) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De az a gomb kell, ami alatta van, nem? Azzal kapcsolod deep flash és sima kábeles módok között, nem?

https://utdetailing.hu/

(#3028) Dominó85 válasza tibcsi0407 (#3027) üzenetére


Dominó85
veterán

Igen, a fekete kapcsoló is hosszúkás és könnyen "klikkelhető". Természetesen jobb az ha rajta marad a kupak, mert nagyobb a felülete és stabilabb is vele a működtetése.

* Péter - 06302461862 *

(#3029) tibcsi0407 válasza Dominó85 (#3028) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Jó dolog ez. Bármilyen Qualcomm telefonnál jól jöhet. Xiaomi telefonokra például BL nyitás nélkül fel lehet vele varázsolni egy global ROM-ot.

https://utdetailing.hu/

(#3030) Dominó85 válasza tibcsi0407 (#3029) üzenetére


Dominó85
veterán

Amennyiben lenne itthon értelmes póttelefonom, ezen a Redmi 4 Prime-on is frissítettem volna. Ugyanis amióta meg van egy darab frissítés nem jött rá és nem hiszem el, hogy (most már hónapok óta Zuk Z2 mentes életet élve) nem jött ki rá semmi. Zuk Z2-re térve... Egyáltalán nem sietik el a dolgot kint a szervizesek. 24. napja van kint a telefon. Kezdek csalódni a Spemallban. :o És ez még csak azon napok száma, amik a "Delivered" után telltek el. És még mindig csak javítják... :U El fog menni a kedvem az egésztől.

Hagyd Tibcsi, így is rengeteg energiádat rám pazaroltad. Majd megérkezik egyszer. Tegnap/ma hajnalban írtam Coco-nak és türelemre intett. Ez van. El kell fogadnom, hogy a kínai garanciáztatás nem a türelmetlenek élsportja. :DDD

Csupán azt nem értem, miért nem lehetett inkább adni és elküldeni helyette egy másikat. Logisztikailag nekik is egyszerűbb lett volna. Hibastatisztikai szempontból természetesen nem. Ezt is megértem valamennyire. Csak éppen a vevővel szúrnak ki. És mind tudja az elégedett vevő a jó vevő, aki még több potenciális vevőt szerezhet. :K

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#3031) tibcsi0407 válasza Dominó85 (#3030) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Majd holnap reggel írj rám, én pedig rájukírok.

https://utdetailing.hu/

(#3032) pzske


pzske
aktív tag

Sziasztok !

Nem olvastam vissza lehet, hogy már le lett írva, de a következő dolgoban szertném a segsítségeteket kérni :

Sem a vibert, sem a messenger , sem a telegram nem jelez ha új üzenetet kapok(Csak abban az esetben ha elindítom az alkalmazást). A notifications-ban be van kapcsolva minden.A legfrissebb gyári romot használok. Valakinek valami ötlet ?

Köszönöm előre is a válaszokat !

[ Szerkesztve ]

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#3033) tibcsi0407 válasza pzske (#3032) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Le volt bizony.

https://utdetailing.hu/

(#3034) pzske válasza tibcsi0407 (#3033) üzenetére


pzske
aktív tag

Köszönöm, de béna vagyok kérdezek :
A security center az a safe center vagy a beállításokban a "Security & Privacy" ? Mondjuk egyikben sem találok az általad leírt lelakatolós dolgot...

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#3035) tibcsi0407 válasza pzske (#3034) üzenetére


tibcsi0407
félisten

[link]

A lakatolást az alkalmazásváltó képernyőn tudod elvégezni. Nem felfelé tolod, hogy bezárja, hanem lehúzod.
Ez a működés egyébként 10-ből 9.5 kínai telefonra igaz. :) ( ez alatt persze nem az Elephone és hasonló fostakony márkákat értem. :DDD )

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#3036) pzske válasza tibcsi0407 (#3035) üzenetére


pzske
aktív tag

Így már ment és nagyon szépen köszönöm a segítséged !

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#3037) tibcsi0407 válasza pzske (#3036) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igazán nincs mit. :)

https://utdetailing.hu/

(#3038) doongoo válasza XenHai (#3022) üzenetére


doongoo
addikt

nyitott BL mellett nincs OTA frissítés gyári romon

(#3039) dhodmik


dhodmik
kezdő

Sziasztok :) Az a kérdésem van hogy valaki találkozott már-e azzal a problémával? Az eredeti ZUI 2.5-romnál ,ha valakinek üzenetett szeretnék írni és elküldeni , minden esetben ezeket az opciókat dobja fel, viszont, ha valaki küld nekem üzenetet akkor én arra már vissza tudok válaszolni. Valakinek ötlete?:)

(#3040) tibcsi0407 válasza dhodmik (#3039) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Huh, na ezt még egyszer pontosabban kifejtve légyszi, mert az igazat megvallva nem értem, hogy mi a gond. :D

https://utdetailing.hu/

(#3041) dhodmik


dhodmik
kezdő

Valamiért nem tette mellé a képet amit feltöltöttem ,de mindj megpróbálom újra :)

(#3042) dhodmik


dhodmik
kezdő

(#3043) tibcsi0407 válasza dhodmik (#3042) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Címzett nincs berakva? +36-tal kezdődik a szám?

https://utdetailing.hu/

(#3044) dhodmik válasza tibcsi0407 (#3043) üzenetére


dhodmik
kezdő

a 06 kezdés volt a problémája. átírva +36-ra gy márelküldi. köszi :)

(#3045) tibcsi0407 válasza dhodmik (#3044) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, valaki korábban írta ezt, onnan tudom.

https://utdetailing.hu/

(#3046) pzske


pzske
aktív tag

Siasztok !

Megint beleutköztem egy prolémába hátha...

Egy pulzusmérőt próbálok életre kelteni amit a telefon csatlakoztat is faszán, de a az alkalmazások (endomondo, spot tracker) nem tudnak vele kapcsolóni. Minden engedélyt odaadtam az alkalmazásoknak, de így sem. Valakinnek ötlet ? ( egy polár pulzusmérő )

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#3047) Dominó85 válasza pzske (#3046) üzenetére


Dominó85
veterán

Nincs a polárhoz fejlesztett alkalmazás? Lehet ám hogy a kütyü nem kompatibilis ezekkel, amiket felsoroltál. Android... ;]

* Péter - 06302461862 *

(#3048) pzske válasza Dominó85 (#3047) üzenetére


pzske
aktív tag

Azzal sem.....

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#3049) femiki válasza tibcsi0407 (#3045) üzenetére


femiki
tag

Igen Én. Nekem is ez volt a hiba. :)
Egyébként lehet tudni, hogy ez a formátum miért hiba?

[ Szerkesztve ]

(#3050) doongoo válasza femiki (#3049) üzenetére


doongoo
addikt

Csak tipp: nemzetközileg nem értelmezhető. Gondolom a gyári SMS apk így van programozva

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.