Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:36:57

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) ZUK Z2 tulajt a fórumon, szakmai kérdések előtt megkérek mindenkit, hogy a témaindító írást a kérdések előtt mindenki olvassa el! Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4351) Dominó85 válasza tibcsi0407 (#4350) üzenetére


Dominó85
veterán

Akkor nektek is sikerült a költözés? Én most tartok a munka melletti nagytakarításoknál. :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#4352) tibcsi0407 válasza Dominó85 (#4351) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még nagyon sok doboz ki sincs pakolva. De már alakul. :))

https://utdetailing.hu/

(#4353) kissmikki


kissmikki
csendes tag

Sziasztok!

Hogy lehet tégla módból életre kelteni a telefont? Sikerült valamit nagyon elrontanom. A telefon nyitott bootloaderes, TWRP fent volt. MIUI8-ról akartam visszaállni ZUI-ra. Ezt a ROM-ot telepítettem: ZUI 2.5.334 Stable

Azóta a telefon tetszhalott. Ha USB kábellel gépre dugom, rezeg, egy pillanatra bevillan a töltő képernyő, elsötétül, majd folyamatosan világít a visszajelző led. Ha lehúzom az USB-ről, a LED világítva marad. Kábel nélkül power gomb nyomva tartással bevillan a ZUK bootlogo egy pillanatra, majd elsötétül minden. Nem tudok belépni sem a recovery-be, sem másba. Ha kábelen hagyom, a QFIL 900E (HS-USB Diagnostics) porton látja csak, nem tudok EDL módba lépni. Innen mit lehet tenni? A célom egy bármilyen működő ZUI visszavarázsolása lenne...

Előre is köszi!
Miki

[ Szerkesztve ]

(#4354) Dominó85 válasza kissmikki (#4353) üzenetére


Dominó85
veterán

9008-as portot (edl-hez) erre alkamas kábel megvételével vagy otthoni (tök könnyű) legyártásával tudsz elérni. Deepflash kábel a neve. :K

* Péter - 06302461862 *

(#4355) GeorgeKK válasza kissmikki (#4353) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Ha van otthon usb hosszabbítód akkor érdemes abból csinálni a deep flash kábelt. Én a legegyszerűbb módot választottam, egy gombostűvel zártam rövidre a fekete és a zöld kábeleket :)
1. Ne dugd gépre a telót.
2. Zárod a fekete és zöld kábelt.
3. Rádugod a gépre a telót összezárt kábelekkel.
4. Feloldod a kábelek zárását (kihúzod a tűt ha úgy zártad)
5. Kész. EDL módban van a telód, mehet qfil-el amit akarsz.
A 3. ponttól a telefon végig csatlakoztatva legyen a pc-hez a Rom telepítés befejezéséig!!!!!!

(#4356) kissmikki válasza Dominó85 (#4354) üzenetére


kissmikki
csendes tag

Ah, ez nem volt meg. Csináltam egy kábelt, sikerült EDL módba váltani. Most várom, hogy végre sikerüljön letölteni a gyári ROM-ot, mert éjjel megszakadt...

Köszi a segítséget!!!

(#4357) Kovaratis válasza kissmikki (#4356) üzenetére


Kovaratis
őstag

Te aztán belehúztál! :)

(#4358) GeorgeKK válasza kissmikki (#4356) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

(#4359) kissmikki válasza GeorgeKK (#4358) üzenetére


kissmikki
csendes tag

Oh, köszi. Ezek mind QFIL-en keresztül feltölthetők? Vagy TWRP? Közben megtanultam olvasni :)

[ Szerkesztve ]

(#4360) kissmikki válasza kissmikki (#4359) üzenetére


kissmikki
csendes tag

Na, lejött a ROM, nekiugrottam a feltöltésnek, de hibára futott:

Mit tudok ezzel kezdeni? A 2.5.334-es ROM-ot akartam feltenni (ezt).

[ Szerkesztve ]

(#4361) Kovaratis válasza kissmikki (#4360) üzenetére


Kovaratis
őstag

C gyökérbe tedd, elérési útban semmilyen karakter ne legyen, digitális aláírásokat kapcsold ki, ne legyen usb3-as port. Egy szuszra ennyi.

(#4362) kissmikki válasza Kovaratis (#4361) üzenetére


kissmikki
csendes tag

A fájl eléréssel nincs baj, először máshol volt, akkor panaszkodott (de OK, átteszem C-re).
Az USB3 miért baj? Csak USB3 portjaim vannak a gépen :S

Amúgy elég sokáig "dolgozott", csak a végén (?) success helyett ez a hiba jött...

[ Szerkesztve ]

(#4363) tibcsi0407 válasza kissmikki (#4362) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Rendszergazdaként futtatod?

https://utdetailing.hu/

(#4364) kissmikki válasza tibcsi0407 (#4363) üzenetére


kissmikki
csendes tag

Nem... :(

De most megpróbáltam úgy, és tettem egy "usb-pass-through" csatlakozót az egyik USB3 portba, azon keresztül végre sikerült a download! :))

Juppí!

Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

Miki

(#4366) tibcsi0407 válasza kissmikki (#4365) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Bocsi, de a hirdetést törölni kell (ph szabály) . Esetleg a tutorial részt kimásolhatod egy új kommentbe, mielőtt törlöm. Sokak számára hasznos infó. :R

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#4367) kissmikki válasza tibcsi0407 (#4366) üzenetére


kissmikki
csendes tag

Tanulságként összegezném a mai tapasztalataimat, hátha valakinek segít.

Ahhoz, hogy sikerüljön az EDL módban a letöltés ez a csillag együttállás szükséges:
- driverek feltelepítve (Windows teszt módban vagy ideiglenes driver aláírás ellenőrzés kikapcsolva)
- megfelelő kábel megfelelő időben használva
- QFIL rendszergazdaként futtatva
- USB2 portra csatlakoztatott telefon vagy USB3-as port, amiben van egy USB2-es "passthrough" csatlakozó
- ne legyen szóköz és egyéb "speciális" karakter a fájlok elérési útvonalában

Igazából még most sem értem, hogy mi a különbség az USB2-es kábel használatakor az USB3-as portba csatlakozás, vagy a "lebutított" portba csatlakozáskor, ezért is bénáztam egy kicsivel többet, mint kellett volna. De a lényeg, hogy szerencsére volt kéznél egy USB-ről meghajtott laptophűtő, aminek a csatlakozója egyben 1 portos "hub" is, de ott már csak 2.0 kimenettel :)

A vicces, hogy ha USB3-as porton próbálkozok, akkor elidőzik a download jó fél percet, mire közli, hogy valami baj van (lásd korábbi screenshot) függetlenül attól, hogy rendszergazdaként fut-e vagy sem. Míg USB2-es porton keresztül azonnal hibákat dob, ha nem rendszergazdaként próbálkozunk.

(#4368) tibcsi0407 válasza kissmikki (#4367) üzenetére


tibcsi0407
félisten

:R

https://utdetailing.hu/

(#4369) Kovaratis válasza kissmikki (#4362) üzenetére


Kovaratis
őstag

Egy Brixem van, csupacsupa usb3-mmal, ezért tudom. A telefon méretével megbarátkoztál? (Ha nem jöttél még rá tőlem vetted) :)

(#4370) kissmikki válasza Kovaratis (#4369) üzenetére


kissmikki
csendes tag

Nem, kikapcsolva várja az új gazdáját :)

(#4371) Fr@nkieWilde válasza Kovaratis (#4369) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Szerintem semmilyen téren nem barátkozott meg a telefonnal ennyi szívás után. :U
Ez a telefon finoman szólva is nagyon sok kívánni valót hagy maga után. Lehet itt minden féle romot feltenni rá, amit azért megkérdőjelezek mennyire "egészséges", tehát szerintem maga a romolgatás sem jó, ráadásul a legjobb rom sem épp felhasználóbarát, ami megkönnyítené a felhasználók életét. A kamera torzítása meg...
Szegény Zenfone 5-öm felhasználást illetően keresztbe-hosszába megeszi ezt bármikor. Hardveresen erős a telefon, meg szép, afféle Iphone koppintás, meg egész jó az akkuja, de itt ki is merül minden erénye. :(

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#4372) kissmikki válasza Fr@nkieWilde (#4371) üzenetére


kissmikki
csendes tag

Oh, ez nem volt sok szívás egyáltalán.

Anno egy ZTE Nubia Z5s minivel sokkal többet szívtam, az volt egy hétig bootképtelen állapotban. Akkor tanultam meg az újraélesztés alapjait :) Csak azóta nem mókoltam ilyen szinten és közben elhúzott mellettem a technika.

Szoftveresen nekem nincs bajom a telefonnal, ha ugyanezt tudná 4,7" méretben, megtartanám.

[ Szerkesztve ]

(#4373) Dominó85 válasza kissmikki (#4372) üzenetére


Dominó85
veterán

A 3500-as aksihoz képest szerintem ennél kompaktabb már nem is lehetne. Nem értem miért számítana 0,3" ennyire. Főleg hogy olyanba 3000+-os aksit remélni sem lehet. De persze kinek a pap, kinek a papné. ;] :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#4374) kissmikki válasza Dominó85 (#4373) üzenetére


kissmikki
csendes tag

Ez a "csak +1 cm" probléma örök. Már a 4,7" is nagy, de az még az a méret, amit én egy kézben tudok kezelni. Az 5"-nál kisebbek kifutottak és egy időben csak nagyon gagyit lehetett kapni; ez a trend most látszik megtörni (újra gyártanak kicsi telefonokat). Szivem szerint 4,5" méretet választanék (persze a kijelzőméret még ad némi mozgásteret a telefon méretében), de az a kategória Android esetén gyakorlatilag nem létezik. :(

(#4375) Fr@nkieWilde válasza kissmikki (#4372) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nekem is a méret a problémám. Én 4,3 vagy 4,7 párti vagyok, de nincs androidos fronton ilyen telefon manapság. :(
Volt egy Acer S500-am, 4,3-as mérettel, de imádtam, csak hát ott is az akku volt a gyenge pont. 1430-as akku. :D HD kijelző mellé. Kevesebb, mint 1 napos akku.

Iphone SE-t ajánlom Neked, én is kacsintgatok arra a kis méret miatt. :K

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#4376) kissmikki válasza Fr@nkieWilde (#4375) üzenetére


kissmikki
csendes tag

Annak a méretén kívül semmilyen pozitívuma nincs az én szememben :)

(#4377) Kovaratis válasza Fr@nkieWilde (#4371) üzenetére


Kovaratis
őstag

Szerintem meg max magát szívatta, én megkérdeztem hogy milyen állapotban kéri, AICP volt rajta alapon, de persze felajánlotttam a gyári állapotot. Nem is lett volna baj, ha nem kerül fel rá a MIUI ROM, és nem szarja össze a baseband/kernel fileokat. Így elment a hang vagy mi. Onnan jött a QFIL ha jól sejtem.

(#4378) kissmikki válasza Kovaratis (#4377) üzenetére


kissmikki
csendes tag

Hát ja. Mindenképpen ki akartam próbálni MIUI-vel, úgyhogy ha gyári ZUI-val adtad volna, akkor is ROM-ot cserélek, ezért mondtam, hogy ne bajlódj vele :)
Amúgy a MIUI alatt is volt hang, csak a hangerő gombok nem állították a hangerőt :) Annyira minimális változás volt a max és a min hangerő között, hogy gyakorlatilag nem volt különbség. Ezért kérdeztem, hogy neked volt-e ilyen bajod AICP-vel. Mivel mondtad, hogy nem, innentől egyértelmű volt, hogy a MIUI a szar.

A QFIL akkor jött, amikor TWRP-ből telepítettem egy ZUI-t (korábban belinkeltem melyiket), és nem bootlolt tőle a teló. Szóval a ZUI telepítőben volt valami gikszer.

A lényeg, hogy most a gyári szoftverével minden olyan, amilyennek lennie kell ZUK szerint, és ez így van jól :)

[ Szerkesztve ]

(#4379) Kovaratis válasza kissmikki (#4378) üzenetére


Kovaratis
őstag

Szerintem jobb lett volna ha pár napig AICP-vel próbálod. Nagyon jó. Mondtam hogy a legtöbb készülékre fos a MIUI port... :)

(#4380) GeorgeKK


GeorgeKK
csendes tag

Dominó85 neked mennyi ideig tartott a szervízelés mikor visszaküldted?

(#4381) Dominó85 válasza GeorgeKK (#4380) üzenetére


Dominó85
veterán

2,5, majdnem 3 hónap... Agyrém ideig tartott. Ezért is remélem, hogy a hamarosan itthon bekövetkező kamera védő üveg cseréje nem lesz ennyi idő. Már úgy néz ki lassan, mint egy sűrű pókháló. Sajnos el kell fogadni, hogy ennek a piszok alacsony árnak ezek a buktatói...

* Péter - 06302461862 *

(#4382) tbillHUN


tbillHUN
tag

Sziasztok.

Mai napon minden bátorságomat összeszedtem és bootloadert nyitottam Tibcsi leírása alapján.
Majd utána sikerült a TWRP telepítése is.
Mindössze annyit szeretnék megtudni, hogy a Discovery Rom-ot próbálta e már valaki Android 7.1.2 -vel?
Köszönöm a válaszokat előre is.

Üdv:
tbill

(#4383) kevinbest válasza tbillHUN (#4382) üzenetére


kevinbest
tag

próbáltam nem rossz a rom viszont már nem lesz rá frissítés mert david az AEX-et nyomatja nem tudom milyen használati igényeid lennének én sokat játszom/filmezem és az összes 7es rom melegszik mint az atom fifázok főleg és ott olyan 6 meccs után/közben aexnél elértem az 50 fokot Du/Viper en pedig 46. Szerintem tedd fel tibcsi romját az a legstabilabb ott cska 42 fokig ment fel a telo amit én még egészségesnek tartok. Ill minden nem zui alapú romnak a hibája a gyengébb kamera gyengébb ujjlenyomat olvasó.

Szerintem ha jó üzemidő és stabil rom az elsődleges szempontok TibcsiRom win!!!!(ja és csak 42 fok 12 fifameccs után/közben)

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#4386) tbillHUN válasza kevinbest (#4384) üzenetére


tbillHUN
tag

Köszi az infokat.

Lehet Noob kérdés de ha Tibcsi Romját teszem fel gondolom,akkor a 7-es Android cserélődik?

(#4387) Dominó85 válasza tbillHUN (#4386) üzenetére


Dominó85
veterán

7.0-ról 6.0-ra átváltáskor nagyon figyelmes legyél, ha nem ZUI alapú 7.0. Tibcsi romja nagyon stabil, érdemes daily drivernek. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#4388) kevinbest válasza Dominó85 (#4385) üzenetére


kevinbest
tag

Es a QC 2.0 as toltovel tibcsi romjan egy full toltes kb mennyi ido azt nem tudod ?

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#4389) Latitude válasza kevinbest (#4388) üzenetére


Latitude
tag

Kb 1,5 óra. Nekem is Nilkin QC 2.0-ás töltőm van.

[ Szerkesztve ]

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#4390) Latitude válasza tbillHUN (#4386) üzenetére


Latitude
tag

Én DU 7.1.1-ről álltam vissza Tibcsi romjára. Twrp alól tiszta telepítéssel. Pöpec kis rom az biztos.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#4391) Dominó85 válasza kevinbest (#4388) üzenetére


Dominó85
veterán

Ahogy Latitude kolléga írta, 1,5 óra. :K

* Péter - 06302461862 *

(#4393) kevinbest


kevinbest
tag

Sms appnak egyebkent a gyarit hasznaljatok tibcsi romjan vagy 3rd party appot ?

szenvedés nélkül nincs győzelem

(#4394) Mihajlovics


Mihajlovics
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek javaslata, hogy mit csinalhatok rosszul?

[ Szerkesztve ]

(#4395) kissmikki válasza Mihajlovics (#4394) üzenetére


kissmikki
csendes tag

"adb" nem abd

(#4396) Mihajlovics válasza kissmikki (#4395) üzenetére


Mihajlovics
csendes tag

Koszi :)

(#4397) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Töltőfejbizniszes kommenteket töröltem. Sry srácok, a szabály az szabály. (még ha nem is mindig indokolt)

https://utdetailing.hu/

(#4398) Mihajlovics


Mihajlovics
csendes tag

Sziasztok!

A TWRP-t akarom letolteni, de ami a leirasban (10.oldal) van nem elerheto. Ha ezt letoltom az jo?[link]

(#4399) tibcsi0407 válasza Mihajlovics (#4398) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Próbáld innen a legújabbal: [link]

https://utdetailing.hu/

(#4400) Mihajlovics


Mihajlovics
csendes tag

koszonom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.