Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:36:57

LOGOUT.hu

Üdvözlünk minden (leendő) ZUK Z2 tulajt a fórumon, szakmai kérdések előtt megkérek mindenkit, hogy a témaindító írást a kérdések előtt mindenki olvassa el! Így néhány felesleges kör megelőzhető.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5351) Starchm válasza lemmy71 (#5348) üzenetére


Starchm
őstag

Várj még vele, mert elvileg még nincs is bl nyitás/ kernel source hozzá úgyh gyakorlatilag semmi custom rom nincs rá.
ZUI-ba meg szokásos angol + kinai vackok vannak csak.

+1 Z5S-re.

(#5352) lemmy71


lemmy71
őstag

GeorgeKK - tibcsi0407 - Starchm Köszönöm a válaszokat. Nekem is a Z5S ami vonzóbb és maga az árérték arány is nagyon jó. Júniusra terveztem a vásárlást ahogy kezdődik a nyári szünet, amúgy van telefonja de most lenne esedékes a második kijelző csere az óvatos használat miatt :(( Egyedül ami kissé negatív nekem az a kis akkumulátor kapacitás és nem írja az NFC támogatást sem. A kijelző viszont pozitívum, mert egy gyerkőcnél könnyedén előfordul hogy a földön landol a telefon "Corning Gorilla Glass" bár azt nem árulták el hogy melyik sorozat. Esetleg ha lenne majd hozzá magyar nyelvű rom, akkor örömmel venném ha az megosztható lenne itt a fórumon vagy privátban, esetleg még a romolás metódusa is érdekelne. Vagy maga a romcserét hasonlóan kellene végezni mint Zuk Z2 -nél ?

[ Szerkesztve ]

(#5353) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg AEX ROM-ot használok, néha előfordul, hogy az új frissítések nem települnek fel rendesen és vissza kell állni az előző verzióra mert nem indul el a rendszer. Jelenleg a legújabb 6.3-as frissítés update 7 error üzenettel megállt és vissza kellett állni az előző verzióra.

Ez normális dolog nálatok is előszokott fordulni? Amennyiben igen van egy fokkal stabilabb ROM amit érdemes lehet még kipróbálni? Persze tudom tökéletes nincs és a gyárihoz képest tejjel mézzel folyó Kánaán ez a rendszer is.

Előre is köszönöm! :R

Üdv.:
#hpq

// -

(#5354) kano válasza #hpq (#5353) üzenetére


kano
nagyúr

Én a Bootloggers romból a 2.1-et használom (2018.03.24-i).
Minden működik vele és stabil is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5355) Brogyi válasza #hpq (#5353) üzenetére


Brogyi
senior tag

Van rá megoldás.
1. Flash Vendor2factory zip
( https://www.androidfilehost.com/?fid=962187416754475514 )
2. Flash new TWRP with /factory support
It will work for both non treble like zui , and treble roms having /factory instead of vendor support
( https://www.androidfilehost.com/?fid...63190603913223 )
3. IMPORTANT STEP : Reboot to new TWRP
4 Flash rom
5. No need to wipe if coming from same rom
Kérdezz ha nem érted.

(#5356) KurtCobain válasza #hpq (#5353) üzenetére


KurtCobain
őstag

Szia!
Ezt olvastad?
A dev visszaállt a /factory partícióra a /vendor helyett. Hogy miért, azt nem tudom.
A lényeg, hogy kell flashelni egy vendor2factory zipet, meg egy /factory-t támogató twrp-t. A linken megtalálható minden.

Mmm'kay?

(#5357) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!

Brogyi, KurtCobain:
Nagyon köszönöm a linkeket és a segítséget, sikerült megcsinálni. Utána kellett volna nézni mielőtt hülye gyerek módjára feltelepítem. :))

Kano:
Köszönöm az ajánlást, ránézek erre a rom-ra is.

// -

(#5358) Brogyi válasza #hpq (#5357) üzenetére


Brogyi
senior tag

Ebbe a gödörbe beleestem én is, mivel az előző simán ment.

(#5359) janakbacsi


janakbacsi
őstag

összetörtem a kijelzőt sajnos. tudna valaki linkelni egy helyet, amit nyugodt szívvel tudna ajánlani? ez jó lehet esetleg?
[link]
köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5360) lemmy71 válasza janakbacsi (#5359) üzenetére


lemmy71
őstag

Én már milliószor elejtettem de még nem sikerült eltörnöm a kijelzőt, a hátulja tört csak ripityára amikor leesett az emeletről :((( Szerintem teljesen mindegy hogy honnan veszed, úgy sem lesz már olyan jó minőségű mint a gyári. De viszont védő fóliát tudok ajánlani, én is innen veszem, a gyerek mobiljára is ilyet tettem, azóta nem töri a kijelzőt :D

[ Szerkesztve ]

(#5361) Starchm válasza janakbacsi (#5359) üzenetére


Starchm
őstag

Nem tudom mennyire vagy custom romolgatásban. De van olyan csere kijelző ami nem megy custom rommal:D
Sajnos ebayről/ aliexpressről elég 50-50% h megy-e vagy sem.

(#5362) kano válasza lemmy71 (#5360) üzenetére


kano
nagyúr

Ez üveg vagy fólia? Mert én fóliának gondolom, de akkor mennyire védhet ez leeséskor? :F
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5363) lemmy71 válasza kano (#5362) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez valami teflon folia, pontosan nem tudom mi de nem üveg. Én már évek óta ezt használom és én a telefont nem babusgatom néha a műhelyben rá esik ez az :DDD Ez a folia nem olyan rideg és valószínűleg ezért jobban elnyeli az ütődést, így jobban véd. A kijelzőt szépen eltakarja nem úgy mint az üveg fóliák amik hagynak egy keskeny sávot védetlenül a kijelző szélein és általában onnan indul a repedés.
Kép1
Kép2
A második képnél durván 5 méteres magasságból esett le a készülék ;]

[ Szerkesztve ]

(#5364) Starchm válasza lemmy71 (#5363) üzenetére


Starchm
őstag

A hátlap pl a z2pro-nál is hamarabb törik mint az előlap :D Nálam elég volt 30cm is a hátlap töréshez...

(#5365) lemmy71 válasza Starchm (#5364) üzenetére


lemmy71
őstag

Esetleg a Lenovo Z5S ről nem tudsz valamit, Bl nyitás magyarosított rom stb. Mert úgy döntöttem csak az lesz a befutó a lányom szülinapjára, az "umi supi" megérett már egy cserére. Bár el kell mondanom hogy a sok negatív kritika ellenére, nagyon jó kis készülék, semmi lag - bug kiválló kamera izmos aksi és meglepően gyors, de sajnos az után gyártott kijelző az már illúzió romboló.

[ Szerkesztve ]

(#5366) Starchm válasza lemmy71 (#5365) üzenetére


Starchm
őstag

Nem láttam még róla semmit. De az unlock az biztos könnyen meglesz kód nélkül, a rom készités meg kernel source nélkül elég nehéz lesz...

(#5367) kano válasza lemmy71 (#5363) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi, rendeltem is egyet. Bár már csak 2. telefonom a Z2, de jó kis készülék még ma is, szeretem. :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5368) lemmy71


lemmy71
őstag

Starchm Köszi értem. Én is nyitott szemmel járok, de ha valamit látnál a Z5S ről a magyarosítással kapcsolatban akkor azt itt megosztanád vagy privátban.
kano Nem fogsz csalódni, jó termék. A komplett szettet rendelted meg, mert az tartalmazza a hátlapi fóliát és a kamera üveg védőt is.

[ Szerkesztve ]

(#5369) kano válasza lemmy71 (#5368) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi!
Igen a teljes szettet. Mennyi idő alatt ért ide neked? Könnyű szépen felrakni?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5370) lemmy71 válasza kano (#5369) üzenetére


lemmy71
őstag

Olyan két három hét alatt itt volt. Ha itt laknál a szomszédban mondtam volna hogy ugorj át, adtam volna egy szettet, van itt még két bontatlan csomag a fiókban. Nagyon könnyű felragasztani, lényeg hogy alaposan tisztítsd meg a kijelzőt és por és huzat mentes helyen csináld,én a fürdőszobában szoktam csinálni az ilyesmit ott a legkevesebb a por a levegőben. A hátlap nekem soha-nem sikerül olyan jól mint az eleje, de toknak én ezt használom ez meg úgy is takar, jó a tapintása nem csúszik és nem lesz tőle olyan buta vastag a készülék, bár az emeletről való zuhanást már az sem bírta.

[ Szerkesztve ]

(#5371) kano válasza lemmy71 (#5370) üzenetére


kano
nagyúr

Úúú, Gyula messze van nekem. :-)
Köszi!
Én is valami ilyesmi tokot használok és azon kívül még egy neopren tokban is tartom.
Köszi, meglátjuk ha ideér.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5372) janakbacsi válasza Starchm (#5361) üzenetére


janakbacsi
őstag

Nem romolgatok, tibcsi romja van rajta, és az is marad. Nem baj ha nem lesz olyan mint a gyári, csak tudjam használni tartalék telefonként.

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#5373) ooooobi


ooooobi
senior tag

Sziasztok, ha folyadek került a töltönyilasba, es azota nem tölt akkor az kuka, vagfy egy töltöport csere esetleg segithet rajta?

https://steamcommunity.com/id/ooooobi/

(#5374) lemmy71 válasza ooooobi (#5373) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem biztos hogy a folyadék miatt nem tölt, fújd ki belőle ovatosan és indítsd újra. Van egy töltésvezérlő chip vagy mit tudom én mi a panelon, az az egyik gyenge pontja a készüléknek, bár én itt még csak egy embertől hallottam hogy töltés problémái lennének. Amcsi fórumokon lehet ilyesmiről olvasni, lehet a tengeren túl jobban behalnak a zuik :-) Nekem az usb port ment szét, először csak a pc -s kapcsolat adta meg magát majd a későiekben a töltés is, nekem egy utólag vásárolt NILLKIN USB kábel vágta haza az usb csatit. Utána csak úgy tudtam tölteni hogy egy benedvesitett fogpiszkálóval meg dörzsöltem az usb csatit és úgy dugtam rá a töltő kábelt, csak így vette a töltést :DDD De mostanra már annak a módszernek is meszeltek, nem veszi már úgy se a töltést, usb port csere lesz, ha végre megküldi a kis kinai :) Most így töltöm, egy óra alatt 85 % ra tölti, egy régi 5 voltos gps töltőt használok ;] kép_1 kép_2

[ Szerkesztve ]

(#5375) GeorgeKK válasza lemmy71 (#5374) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Oda forrasztod töltés előtt, vagy csak ragasztod? Nem semmi lehet így tölteni :)
Ooooobi próbáld megtisztínani a csatit alkohollal (isopropyl), gyógyszertárban kapható, hátha csak lerakódott rá egy réteg ami nem vezeti az áramot.

(#5376) lemmy71 válasza GeorgeKK (#5375) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem, se forrasztva sem ragasztva sincs, az a piros fehér vezeték, egy egyszerű lecsupaszított tömör telefon vezeték, kicsit meghajlítottam és a rugalmassága odafeszíti a az akku szalagkábel csatijához. Élőszőr sokat kínlódtam vele, de már rutinból megy a töltés :DDD Ellenőrizni nagyon egyszerű, áramtalanítod töltőfejet és ha világít rajta a led akkor jó a csatlakozás. Annyi hogy 86% nál nem tudja jobban feltölteni, de az a mínusz tizenvalahány százalék már nem vág a földhöz ;]

[ Szerkesztve ]

(#5377) rendzso


rendzso
tag

Sziasztok!

A régebben említett Kernel Panic-ot megoldotta egy tiszta gyári rendszer flash. Azzal már nincs gondom azóta :)

Most elkezdte felütni a fejét egy másik probléma... Este felteszem a telefont a töltőre, kb 30%-on, látom hogy elkezd tölteni, majd lefekszem aludni. Reggel pedig azt látom, hogy csont 0-ra van merülve, kikapcsolva. Ez nagyon irritáló, ha neki kell ébreszteni, már pedig az ő dolga lenne. Kellemetlen emiatt elkésni. Ez minek a problémája lehet? Egy akksi csere megoldaná?

Illetve, valaki talált már méltó utódot a telefonnak? :) Hasonló jó teljesítmény, méret és ár? Nem találok semmit..

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#5378) GeorgeKK válasza rendzso (#5377) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Helló! Nekem is volt ilyen párszor, de úgy néz ki hogy az usb kábel nem volt bedugva rendesen a töltő adapterbe. Pedig ahogy töltőre raktam felvillant a led. Akksi nekem is gyanús, jelenleg az accubattery-vel monitorozom, hogy mi a helyzet vele. Több töltés után azt írja jelenleg 2762 mAh van meg a 3500bòl.
Utódról nem tudok nyilatkozni, mert nagyobbakat nézegetek. 6-6,3" között. Mi 8 tök jó lenne de még mindig 100e ft fölött van.

(#5379) rendzso válasza GeorgeKK (#5378) üzenetére


rendzso
tag

Egy éjszaka alatt nem kellene azért csutkára halnia :\ Azóta inkább nappal töltöm, hogy reggel tuti ébresszen :D
Accubattery jó ötlet, azt kipróbálom én is, köszönöm!
Mi9 SE ami tetszene, de arany áron lesz az is ha jön global..

(#5380) GeorgeKK válasza rendzso (#5379) üzenetére


GeorgeKK
csendes tag

Már kapható global a xiaomishopon 125ért.
Mi8 al szemezek Z2 utódként.

(#5381) akaaka


akaaka
tag

Sziasztok!
Magyarországról honnan tudok a telefonhoz akkumulátort venni?
Van valami biztos és gyors forrás?

(#5382) femiki válasza akaaka (#5381) üzenetére


femiki
tag

Sajnos nincs, mivel hivatalosan nem forgalmazott márka. Csak Kína.

(#5383) lemmy71 válasza akaaka (#5381) üzenetére


lemmy71
őstag

Itt hirdetnek aksit zuihoz, de az Alin vagy az Ebay -n hármat kapsz ennyi pénzért. Biztos hogy az aksid rossz, nem mással lehet a probléma :F
Most nézem ez sem magyar, hanem valami holland cég, de gondolom hamarabb itt van mint kínából, bár én tavaly decemberbe adtam fel egy kis csomagot légipostával expers, Eindhovenbe (hollandiába) bő két hét alatt ért oda :Y

[ Szerkesztve ]

(#5384) akaaka válasza lemmy71 (#5383) üzenetére


akaaka
tag

Köszi!
Akkor marad az Ali.
A hibajelenség amiért az akkut cserélném az az, hogy miután töltőre rakom a telót a töltés elindul a visszajelző led világit, jelzi, hogy tölt, de órákkal később is közel azonos százalékon tart az akku töltésszintje.
Az akku nem veszi fel a töltést.... A kábel szerintem jó.
Lassan három éves lesz a telóm, ezért is merem gondolni, hogy az akku kezdi megadni magát.

Szerintetek?

(#5385) lemmy71 válasza akaaka (#5384) üzenetére


lemmy71
őstag

Az enyémen pl. az usb aljzat adta meg magát. A lányomé szokott olyat csinálni hogy nem tölt, pedig a töltés jel megy, neki kontakt tisztítóval takarítottam meg az usb csatiját. Először kifújtam belőle a port utána egy fogpiszkálóra egy pici papírzsebkendő darabot tettem és úgy töröltem át kontakt spray vel, azóta jól tölt de érdemes a kábelt és a töltőfejet is ellenőrizni.
Én most így kép1 kép2töltöm az enyémet, nem belevaló usb -t küldött a kinai, várom a következőt. Próbáld meg te is így ölteni, ha így feltöltődik akkor nem az akku a hibás.

[ Szerkesztve ]

(#5386) lemmy71 válasza lemmy71 (#5385) üzenetére


lemmy71
őstag

A Z6 Pro -ról van valakinek valami véleménye. Közeledik a lányom szülinapja és most már döntésre kellene vinnem hogy melyiket is válasszam, gondoltam a Z5s re is de ha már lúd akkor legyen kövér :) "Aránylag" combos aksi (4000mAh) 18 wattos gyors töltéssel bár nem értem hogy akkor miért 27 wattos töltőfejet adnak hozzá :F Támogatja a hazai hálózatokat, a külföldi tesztek alapján kiváló a kamera rendszer és ami még nagyon számít, hogy 3,5mm jack aljzattal rendelkezik és nem kell usb adaptert használni, az valami idióta találmány szerintem. Remélem a régebbi szoftver hibákat már kiküszöbölték. Gondolkodtam még a "cicamicás" Mi 9 -ben is, de mivel márka függő vagyok gyorsan elvetettem azt a gondolatot :DDD Nyelvel van csak a problémás rész, azt kellene valahogy áthidalni. Nem tudom hogy Giztop -on mit is takar a "Multi-language, English, Chinese..." esetleg lehet rajta valami főzött webshopos rom :F Amúgy nekem nagyon tetszik és időszerű lenne nekem is lecserélnem a kis Z2 -t, ha megjelenne nyárára a Z6 Pro GT változat valami karbon stílusban, akkor nem sokat gondolkodnék a cserén :D

(#5387) kano válasza lemmy71 (#5386) üzenetére


kano
nagyúr

A probléma itt általában a sw támogatás hiánya. Kapsz egy ZUI-t és kész. Nem tudni, hogy lesz-e nemzetközi közösség mögötte. Ha lesz belőle global verzió akkor jó lehet.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5388) femiki válasza lemmy71 (#5386) üzenetére


femiki
tag

Nagyon szép teló, Én is szemezgetek vele. Bár nekem a Z5 Pro GT is tetszik. A Morelocal 2-vel tudod részben magyaritani, hacsak nem dobnak ki egy global verziót, ami nagyon jó lenne. Én most egy ZUK Z2 Pro-t használok, amivel nagyon meg vagyok elégedve.

(#5389) femiki válasza lemmy71 (#5386) üzenetére


femiki
tag

Na, egy kis reménysugár a nyelvvel kapcsolatban:
"Language:
The most phones support t multi-language: English, Italian, Indonesian, Danish, French, German, Spanish, Dutch, Norwegian, Portuguese, Swedish, Vietnamese, Turkish, Greek, Russian, Arabic, Thai, Japanese, Chinese Simplified, Chinese Traditional and more."
A vége a lényeg!: "and more"

(#5390) Starchm válasza femiki (#5389) üzenetére


Starchm
őstag

Szinte az osszes bolt egy custom zuit kuld amibe beleraktak sok sok nyelvet cserebe bugos mint a fos, legalabbis zuk 2/pro/ edgenel ez volt.

(#5391) kano válasza Starchm (#5390) üzenetére


kano
nagyúr

Na ez az. És még egyéb romot sem találsz rá normálisat. Ez a problémám a ZTE nubia z7 minivel is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5392) Starchm válasza kano (#5391) üzenetére


Starchm
őstag

Az ilyen mini/kiegészitő telefonok nem is fogják annyira megfogni a deveket, általában a nagyobb fő telókra szoktak ugrani de ott is csak akkor ha a forráskódot kiadják+ van bl nyitás.

(#5393) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Valakinek nincsen véletlen régebbi Resurrection Remix romja eltárolva valahol? :)

Egy Nougat RR verzióra fájna a fogam, de nem találok.

Vagy ne keressek? Jobbak a frissebb ROM-ok?

(#5394) rendzso válasza easy...rider (#5393) üzenetére


rendzso
tag

Én most a 7-es droidon alapuló miui-t használom. Azt hiszem decemberi build. Eddig ez a kedvencem. Ha nem nyúlok hozzá nincs akksi égetés benne. Remélem ha lesz ideje a keszitonek, fogja frissíteni. :) A 9-es droidok nem jönnek be, rossz akksi idők és forró mindentől a telefon.

(#5395) lemmy71 válasza femiki (#5389) üzenetére


lemmy71
őstag

Ezt most a Z6 ra írtad, vagy csak a nagy általánosságról beszélsz :F

(#5396) femiki válasza lemmy71 (#5395) üzenetére


femiki
tag

Igen, a Z6-ra irta a Giztop, a Must to Know...

[ Szerkesztve ]

(#5397) lemmy71 válasza femiki (#5396) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen már látom, tegnap valószínűleg elsiklottam felette :R Azt nem értem még hogy itt fekete színben van csak ami rendelhető, vajon az lehet ez a vörös árnyalatos, mert az amit a képen hirdetnek pont olyat szeretnék.

(#5398) kano válasza rendzso (#5394) üzenetére


kano
nagyúr

Tudnál adni egy linket?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#5399) rendzso válasza kano (#5398) üzenetére


rendzso
tag

Persze csak saját felelősségre!
[xda-link]

A külön tölthető boot fix nekem nem működött. Így a leírt kibontom a zipet benne lévőt flashelem módszerrel ment. Előtte olvasd végig azért. Remélem neked is tetszeni fog.

(#5400) kano válasza rendzso (#5399) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi!

Nekem elsőre felment és nem volt különösebb probléma. Nem rossz ez a rom tényleg, megnézem, hogy mennyire lesz jó a fogyasztása az előző Bootlogger romomhoz képest..
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.