Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) tibcsi0407 válasza zsolt320i (#450) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen.

https://utdetailing.hu/

(#452) buca84


buca84
őstag

Mokeen mit kellene beállítani, hogy az értesítéseket idoben megkapjam?
Lelakatolva, le van az az amit szeretnék. Mást be kell még állítani?
Az értesítő led -re vkinek van ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#453) paizinho válasza tibcsi0407 (#447) üzenetére


paizinho
tag

Sziasztok !
Mokee egyenlőre nagyobb gond nélkül megy, ujjlenyomat olvasó néha egyáltalán nem olvas, néha csak 3-4x-re.
Akkuhasználatnál nálam a Mokee rendszer viszi el a legtöbbet (13%) (ikonja más, mint lehem képén [zöld körben fehér fejre állított háromszög), nem tudom jelent-e valamit) . Nem tudom pontosan mit csinál és szükséges-e futnia, mert ha csak az elérhető frissítéseket keresgéli időnként, ahhoz képest túl sok.

Mokee használóktól kérdezem, hogy van-e akkuhasználatnál hasonló tapasztalat.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#454) Starchm válasza buca84 (#452) üzenetére


Starchm
őstag

Vak tippet adok, de esetleg beállitások közt értesitési résznél nincs külön led menü?
Esetleg light flow letöltöd, és azzal probálkozhatsz a mokee-n, root + közvetlen mód aktiválva és után akalmazásonként beállitgatod.

(#455) buca84 válasza Starchm (#454) üzenetére


buca84
őstag

Van ilyen menü, ott be is van állítva minden, aminek kell, de semmi.

A másikat majd kipróbálom...

(#456) buca84


buca84
őstag

Srácok!
Aki Mokee ROMot használ, az le tudná írni, hogy a háttérben futó alkalmazasokat, hogy állította be? Csak lelakatolta? Mást nem kell, mint a ZUIban?
Az email-ek jó sokára jönnek meg telefonra. Van, amikor fél órás késéssel.

(#457) buca84 válasza buca84 (#456) üzenetére


buca84
őstag

Nem tudom mi van a Mokee ROMal, de a nem fogadott hívást sem jelzi ki. Azért ez nagyobb gond, mint a fenti.
Megpróbálom újra rakni és majd meglátom.

(#458) zsolt320i válasza buca84 (#456) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Az emaileknél a Push notification van beállítva?
Mert ha nem, akkor csak olyan időszakokban szinkronizál amit be van állítva.
Az alap beállítás ha jól tudom 30 perc.

(#459) buca84 válasza zsolt320i (#458) üzenetére


buca84
őstag

Be volt. ZUI alatt nem kellett hozzányúlni.
Most atallitotta "nyomas" - nincs előnézetre. Eddig jó, de majd meglatjuk.
Észrevettem egy másik problémát nálam: mikor hívok vkit és elveszem a telefont a fülemtől, a telefon képernyője sötét marad. A közelségérzékelő előtt nincs semmi. ZUIn ez is normálisan működött.Lehet vhogy kalibrálni?

(#460) buca84 válasza buca84 (#459) üzenetére


buca84
őstag

Nem értem most már végképp! A nem fogadott hívásokat sem jelzi ki. Csak ha bemegyek a tárcsázóba. Most ez mi? Mokee ROM

Újraraktam a ROM -ot. Nem állítgattam össze semmit sem.

(#461) paizinho válasza paizinho (#453) üzenetére


paizinho
tag

Sziasztok !

A #453-ban hülyeséget írtam, mert a Mokee rendszert összekevertem a Mokee Center-rel, mert előtte nem sokkal azt nézegettem. A Mokee rendszer kell a telefonhoz :))

@buca84
A telepítés után (kedden, szerdán) az értesítésekkel nekem nem volt semmi problémám, nem "lakatoltam" semmit.
Csütörtökön reggel tapasztaltam hasonló késést az E-mail értesítéssel kapcsolatosan, így "lelakatoltam" a Gmail-t. Teszteltem, jött az értesítés. Az jutott eszembe, hogy újraindítás után, ha nem indítottam még el a Gmail-t, akkor lehetséges az értesítés késés? SMS-ről pl jön lelakatolás nélkül.

A közelség érzékelő nekem pont ellentétesen működött, volt, hogy telefonálás közben "nem vette észre", hogy milyen közel van és mindenféle érdekességeket varázsoltam telefonálás közben.

Amit még észre vettem :
- időnként látszólag minden ok nélkül felvillan a képernyő, értesítés nem jön
- az ujjlenyomat olvasó is tud bizonytalanul működni
- MIBand2-höz Notify MiBand-et használom, ami néha automatikusan megjelenik a záróképernyő feloldása után

(#462) lehem válasza buca84 (#460) üzenetére


lehem
tag

Nekem nem csinál semmi ilyesmit a Mokee.
Nem akarok okoskodni, laikus vagyok és tökéletesen amatőr, csak leírom, hogy én miként telepítettem. Előtte Francko 2.5 volt rajta.
Én a TWRP-s install előtt csináltam system, data, cache, és dalvik wipe-ot. Lehet, hogy feleslegesen csináltam, de nekem az említett hibák nem jönnek elő.
Amit még csináltam, hogy a rom telepítése után újraindítottam és megvártam, amíg teljesen feltelepül, beáll a rendszer, befejeztem a telepítést készre és csak utána mentem vissza TWRP-be és így tettem fel az Opengapps-ot (ARM64, 7.1 pico)
Én még nem találkoztam hibával.

(#463) buca84


buca84
őstag

Ugyan ezeket csináltam meg, amiket leírtál. Ugyan abban a sorrendben. Ezért nem értem.

Ha third party appot teszek fel tárcsázónak, akkor mutatja a nem fogadott hívásokat.

[ Szerkesztve ]

(#464) paizinho válasza lehem (#462) üzenetére


paizinho
tag

Én is pontosan az általad leírt módon raktam fel a Mokee-t. Ennek ellenére a #461-ben leírtakat tapasztaltam, aminek egy része összecseng buca tapasztalataival.
Emlékeim szerint a ROM telepítés végén kiírt 2 ERROR sort, de sajnos nem emlékszem már rá. Van valakinek hasonló tapasztalata, emléke?

Nem tudom, hogy TWRP verziónak, EDGE típusnak lehet-e köze hozzá. Nekem 4/64-es van és Francko TWRP (3.0.2) alól tettem fel.

(#465) tibcsi0407 válasza paizinho (#464) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Firmware-t cserél a Mokee? Baseband, stb?

https://utdetailing.hu/

(#466) paizinho válasza tibcsi0407 (#465) üzenetére


paizinho
tag

A telefonról menüben a
- baseband : M8996FAAAANAZM-1.70664.3.76387.1
- Firmware (talán a Mokee verzió) : MK71.2-z2x-201707302311-UNOFFICIAL
- Kernel 3.18.31-perf......fec2-dirty

Erre gondoltál?

(#467) tibcsi0407 válasza paizinho (#466) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Erre. Ugye a baseband sokat fejlődik az újabb ZUI verziókban így lehetnek eltérések a Wifi, hálózat és GPS fogyasztásokban is.
Sőt, apró különbségeket is okozhat a rendszer működésében is.

https://utdetailing.hu/

(#468) paizinho válasza tibcsi0407 (#467) üzenetére


paizinho
tag

Visszanéztem lehem kolléga bemásolt képernyőmentését, egyezünk baseband szintjén. :W
TWRP-ből van esetleg frissebb mint ami az általad összeállított csomagban van? Tennék egy gyalu próbát újabb TWRP-vel.
Köszönöm:
Paizinho

(#469) tibcsi0407 válasza paizinho (#468) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van, a ZUKfans-on linkelt valaki egy újabbat.

https://utdetailing.hu/

(#470) buca84 válasza tibcsi0407 (#469) üzenetére


buca84
őstag

Ha valakinek meglenne az újabb TWRP, akkor linkelje be légyszi! tks~

(#471) tibcsi0407 válasza buca84 (#470) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Talán ez az: [link]

https://utdetailing.hu/

(#472) buca84 válasza tibcsi0407 (#471) üzenetére


buca84
őstag

Köszi!
Annó ezt küldted nekem. Ez újabb verzió, nem?

A zukfans-osat nem lehet letölteni. Yandex reg kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#473) tibcsi0407 válasza buca84 (#472) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem tudom, hiszen Nálad van a telefon, amin régen próbálgattam. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#474) buca84 válasza tibcsi0407 (#473) üzenetére


buca84
őstag

:D Nah jah. Nah, a telón az a TWRP van, amit linkeltem, csak a 3.0.3 verzió.
Akkor már az LR Team csinált frissebbet.
Szerinted nyugodtan töltsem le és mehet TWRP alól a TWRP frissítése? :)

(#475) tibcsi0407 válasza buca84 (#474) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én inkább a fastboot telepítés híve vagyok.

https://utdetailing.hu/

(#476) buca84 válasza tibcsi0407 (#475) üzenetére


buca84
őstag

Renben. Akkor fastboot alól. De mehet?

(#477) Starchm válasza buca84 (#472) üzenetére


Starchm
őstag

Ez egy recovery, és szerintem az egyik legfrisebb. Amit tibcsi linkelt az meg ha jól látom / egyrész a méretéből másrészt a nevéből / hogy az egy zui rom amit twrp-el flashelhetsz.

(#478) tibcsi0407 válasza Starchm (#477) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Basszus.. Megtanulhatna angolul, aki a címet adta a posztnak. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#479) buca84 válasza tibcsi0407 (#478) üzenetére


buca84
őstag

Ezért is volt nekem fura nekem az a post.

Szerinted, akkor mehet a TWRP update a bbs.lenovo -s linkről?

(#480) buca84


buca84
őstag

Ezt a recovery-t (【LR.Team】ZUK Edge专版TWRP-3.1.0-0617) raktam, fel e szerint a módszer szerint.
Holnap meg majd újrarakom a Mokee -t és meglátjuk. :)

(#481) Starchm válasza buca84 (#480) üzenetére


Starchm
őstag

Ez a szokásos twrp menüből való frissités, szintén 100%-an müködik mint a fastboot, csak könyebb mint a fastboot. Szerintem / remélhetőleg nem / sajnos a rom még bugos, a nevében lévő z2-ből kiindulva ez egy z2 romnak indult, csak néhány dolgot kicseréltek a source filek közt, hogy a edge hardvere legyen benne.

(#482) buca84


buca84
őstag

Pedig kiadták az edge forrását is már.

(#483) Starchm válasza buca84 (#482) üzenetére


Starchm
őstag

Az ahogy néztem, csak a kernel source, a device tree-t illetve vendor tree-t még sehol nem találtam meg... Enélkül kicsit nehéz romot épiteni. Kiváncsian várom ki/kik lesznek az elsők akik megcsinálják.

(#484) tibcsi0407 válasza Starchm (#483) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A ZUK csak ennyit ad ki. A developerek lapátoltak belőle mindig device és vendor tree-t.

https://utdetailing.hu/

(#485) Starchm válasza tibcsi0407 (#484) üzenetére


Starchm
őstag

Tudom a p1 emnél is ez volt, csak ott könyebb volt összerakni, ennél nem merek neki állni, itt meghagyom a profiknak a munkát :D

(#486) tibcsi0407 válasza Starchm (#485) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért nem? Ott a Z2 device tree, amit linkeltem CallmeSuper-től, vagy akár Fedor-tól. Fedor még lehet segítene is összerakni egyet.

https://utdetailing.hu/

(#487) Starchm válasza tibcsi0407 (#486) üzenetére


Starchm
őstag

Mert ott se sikerült tökéletesen, sőt elég sok hiba volt benne / és igazából ott is az india emberek segitségével ment ami ment /. Ezért inkább itt kihagyom a lehetőséget, és itt készülékem sincsen ahhoz, hogy teszteljem majd egy-egy gyors buildelt rommal, hogy mi-mi a hiba.

(#488) tibcsi0407 válasza Starchm (#487) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Te tudod. :) Lehet a telegram dev group-ba be tudtalak volna hívni.

https://utdetailing.hu/

(#489) Starchm válasza tibcsi0407 (#488) üzenetére


Starchm
őstag

Még el vagyok ezzel az akksiba integrált kommunikációs eszközzel / p1 /, de ha sikerül kézhez kapnom egy edge-t végre akkor lehet fejest ugrok bele ;)

(#490) tibcsi0407 válasza Starchm (#489) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szólj, ha úgy van, akkor megpróbállak Fedor-ral (nagyon ügyes orosz dev) "összehozni". Itt ász lennél pár build-del. De nemzetközileg is hiányzik egy ember az edge mögül..

https://utdetailing.hu/

(#491) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

2.5.500 ST Change log kínairól Google transzlatorral fordítva angolra:
Update log
Upgrade aspect
ZUI 2.5 enhanced patch version. This version of the main repair occasional standby system wake-up problem, even now open the security center associated with self-application when the flashback problem and update the system security patch, please upgrade experience. Daniel said, small step run, Bug more repair less.
Precautions:
Please ensure that the phone does not have Root, power and storage space is sufficient. We recommend that you reboot the system again after the upgrade is complete. If you encounter any problems during the upgrade process, please contact the official forum (bbs.zuk.cn) for support or feedback through the "I want to feedback" to us.
Upgrade the process, the phone will have temperature; upgrade the first use of the process, there will be short-term response to slow and power to enhance the situation, these are normal, please do not worry.
system
Optimize the system power consumption, repair occasional standby wake up frequently;
Enhance system stability.
Security center
Fix the occasional flashover problem with the associated self-starting application.

(#492) lehem válasza zsolt320i (#491) üzenetére


lehem
tag

Én nem tudom, hogy ebben az 500-as frissítésben mi a gond, de nekem nagyon nem jött be. Most inkább nem sorolom fel, hogy milyen hibákat okozott.
Nincs ennek Qfil-lal feltehető eredeti változata? Én nem találtam.

(#493) zsolt320i válasza lehem (#492) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Nekem megy, nincs gikszer semmivel.
Igaz, en 470rol frissitettem.

(#494) buca84


buca84
őstag

Éjszakára repülő módba szoktam tenni minden telómat, így az Edge -et is. 21:00-05:00ig repülőben van. Reggel - mikor ki akarom venni repülő módból -, megnyomnám a power gombot és nem történik semmi. Kb 5-7 másodperc után éled fel a kijelző. Duppla koppra is kb ennyi idő után reagál. Ezt már másodszorra veszem észre, hogy ezt csinálja. Kicsit frusztráló.
Ha újraindítom, vagy kikacsolom a fenti dolgok után, akkor egyből jól reagál mindenre. Gyors.
Van valakinek ötlete, hogy ezt miért csinálhatja?
Mokee ROM.

Amúgy ezt nem csak a Mokee csinálja most. Francko és BB72 2.5 -ös ROM -ok is csinálták, de nem ilyen gyakran.

[ Szerkesztve ]

(#495) paizinho válasza buca84 (#494) üzenetére


paizinho
tag

Szombat este TWRP alól felraktam a 3.1-es TWRP-t, amivel 0-ról újra felraktam a 7.1.2-es Mokee-t. Az értesítésekkel kapcsolatosan nem lakatoltam semmit, nem állítottam át semmit. Az a néhány, ami hétvégén jött, arról kaptam értesítést.

A duplakoppos felélesztést jó ritmusban kell eltalálni csak akkor működik (nálam).

A rendszertelen felvillanásra is találtam egy beállítást a Beállítások / Megjelenítés / Környezeti kijelző (képernyő felébresztése értesítés érkezésekor) = OFF. Az elmúlt egy napban nem volt indokolatlan felvillanás, amit korábban tapasztaltam.

Repülő módba nem szoktam rakni, mert non-stop hívhatnak hétközben, hétvégén pedig kikapcsolom éjszakára.

Én egyenlőre maradok Mokee ROM-nál, nekem bevált.

(#496) buca84 válasza paizinho (#495) üzenetére


buca84
őstag

Köszi szépen a visszajelzést.

Nálam a dupla kopp jól működik elejétől fogva.

Most azt fogom kipróbálni, hogy nem repülőbe teszem a a telót, hanem DnD -be éjjelre. Ha így lesz lassulás, akkor nem tudom mi okozhatja.

Amúgy van olyan funkció a Mokee -ban, hogy időzített bekapcsolás? Úgy értem, hogy pl kikapcsolom lefekvéskor a telefont, reggel meg mikor kelek, már be van kapcsolva a telefon (nem a telefont használom ébresztésre).

(#497) lehem válasza paizinho (#495) üzenetére


lehem
tag

A 3.1 TWRP-t hogy raktad fel? Érdemes?

(#498) buca84 válasza lehem (#497) üzenetére


buca84
őstag

Innen leszedhető.

(#499) lehem válasza buca84 (#498) üzenetére


lehem
tag

Köszönöm, sikerült!

(#500) paizinho válasza lehem (#497) üzenetére


paizinho
tag

Szia lehem!
A sikerült (#499) nem tudom mit jelent (letöltés vagy install siker), de válaszolok a kérdésedre.

Érdemes vagy sem nem tudom eldönteni, inkább megérzés, hogy a korábbi misztikus jelenségeket talán egy nem teljesen jól lefutott wipe okozhatta, amit egy újabb TWRP jobban csinálhat, de az új verzió új hibát is hozhat. Ebben a TWRP-ben csak angol és kínai nyelv van és persze kínaival indít.

Francko 3.0.2-es TWRP volt fent és a buca segítségével letöltött 3.1-es TWRP-t bemásoltam a telora. Recovery módban újraindítás, majd sima install, minden wipe nélkül. A TWRP-ből reboot to recovery-t nem csinálta meg (megállt a ZUK feliratnál), de a bekapcsológombot hosszan nyomva újrabootolt és a hangerő gombokkal bekergettem recovery-be.
A Mokee-t teljes wipe után raktam fel, ahogy Te is.
Remélem segítettem Neked vagy másnak.
Üdv.:
Paizinho

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.