Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Gabes13 válasza tibcsi0407 (#150) üzenetére


Gabes13
tag

Jelenleg en is azon gazdalkodok, van 64-es kartyam biztos ami biztos alapon, viszont filmet is telon nezek, ha sorozatot toltok muszaj evadonkent mert keves, igy muszaj olyat keresnem a jovoben ami nagyobb tarhellyel rendelkezik. Pedig jo kis vas, nekem tetszik

Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

(#152) tibcsi0407 válasza Gabes13 (#151) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Aham, hát akkor esetleg a ZUK-tól még a 6/128-as Z2 Pro-t tudnám ajánlani, de ott kisebb a képernyő.
Vagy lenne még a ZTE Axon 7, brutál erős, QHD kijelző és bővíthető a memória.
A kamerája pedig szintén nagyon pöpec.

https://utdetailing.hu/

(#153) Gabes13 válasza tibcsi0407 (#152) üzenetére


Gabes13
tag

Azt is nezegettem, nem lenne rossz vetel na meg a sztereo hangszoropar is ott opcio. Az a baj mindegyikben van valami tuti ami miatt tetszik, meg van 1-2 honapom addig kialakul talan :D

[ Szerkesztve ]

Stay Free-Stay Rebel! Fuck the systems!

(#154) tibcsi0407 válasza Gabes13 (#153) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nagyon sok a jó telefon. Csak körbe kell járni a pályát. :)

https://utdetailing.hu/

(#155) kano válasza tibcsi0407 (#124) üzenetére


kano
nagyúr

Szia!
Válaszolt esetleg a ZUK?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#156) tibcsi0407 válasza kano (#155) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Még nem. :)
Amint jön válasz, közzé teszem.
Sokat leveleztem velük korábban, mindig jött válasz az összes kérdésemre. Ebben a szituban úgy néz ki, hogy sárosak.
De írok nekik még egyet.

https://utdetailing.hu/

(#157) kano válasza tibcsi0407 (#156) üzenetére


kano
nagyúr

Köszi! :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#158) Upo válasza tibcsi0407 (#156) üzenetére


Upo
addikt

Azért még elég early bird ez a galileo, vannak még kiesések, lehet csak épp rosszkor próbáltad. Vagy még nem az a firmware van rajta amivel azt is veszi, talán egy későbbi rom majd befrissíti a gps vevőt és onnantól menni fog (a SOC tudja, a gyártónak kell olyan szoftveres környezetet alátennie hogy működjön).

"This feature is integrated in the latest Qualcomm® Snapdragon™ 800, 600, and 400 processors and modems. Galileo will be supported on smartphones and compute devices with the appropriate software release on Snapdragon 820, 652, 650, 625, 617, and 435 processors, automotive infotainment solutions utilizing Snapdragon 820A, and telematics and IoT solutions with Snapdragon X16, X12, X7, and X5 LTE Modems, and Qualcomm® 9x15 and MDM6x00 modems."

A GPS Test tutira támogatja a galileot, ki kell próbálni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#159) tibcsi0407 válasza Upo (#158) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kipróbáltam több programmal, egy sem látta az EU holdakat.
Várom a hivatalos választ a ZUK-tól, biztos van rá magyarázat.
Azért ez nem Elephone. :)

https://utdetailing.hu/

(#160) sityupityu válasza tibcsi0407 (#159) üzenetére


sityupityu
veterán

Milyen programokkal próbáltad?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#161) tibcsi0407 válasza sityupityu (#160) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Többet is néztem, a linkelt alkalmazásokon kívül még a Galileo szóra kerestem rá a Play-en, arra is kidobott pár appot, de nem látták az EU műholdakat.

https://utdetailing.hu/

(#162) sityupityu válasza tibcsi0407 (#161) üzenetére


sityupityu
veterán

Köszi. Pár telefonon ki akarom próbálni én is azért kérdeztem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#163) kano válasza Upo (#158) üzenetére


kano
nagyúr

Sajnos éppen, hogy a SOC nem tudja (a 820 igen, de a 821 nem).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#164) tibcsi0407 válasza kano (#163) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Már hogyne tudná. :)
Amikor a Galileo hivatalos támogatási listáját készítették, akkor még a 821 nem volt elérhető, azért nincs rajta.
Szerintem a Qualcomm olyan csacsi, hogy visszafelé lépkedjen? :)

https://utdetailing.hu/

(#165) Upo válasza kano (#163) üzenetére


Upo
addikt

[link]

Letekersz, a Location alatt ott van. Elvi akadály nincs. Ha a készülék gyártó beleteszi a romba a galileo támogatást akkor tudja, ha nem teszi bele akkor nem tudja.
Nyilván a ZUK fogja tudni, hogy a mostani rommmal elérhető vagy nem, ha nem akkor meg mikor várható hogy beleteszik.
Ezekhez nincs kínai meg worldwide rom? Nem biztos hogy egy kínai romban nagyon erőlködnének az európai műholdakkal, esetleg csak valami international változatban??

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#166) tibcsi0407 válasza Upo (#165) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kína fölött is repkednek az EU műholdak, ahogy mi is látjuk a Beidou holdakat.
Az érdekes az, hogy választ nem kapok.
Korábban leveleztem velük a magyar nyelvvel és a Camera 2.0 API-val kapcsolatban is, mindig segítőkészek voltak és 1-2 napon belül válaszoltak nekem.
Lehet az email cím megváltozott, majd utánajárok. Voltak változások, amikor a Lenovo-ba még jobban beleolvasztották a céget.

https://utdetailing.hu/

(#167) kano válasza tibcsi0407 (#164) üzenetére


kano
nagyúr

Én is ezt gondoltam, de az OP3T-nél a gyártóhoz érkezett kérdésre egyelőre azt válaszolták, hogy mivel a sanpi 821 egyelőre hivatalosan nem támogatja a Galileo-t, így nincs benne az új romban sem a támogatás...
És még nem láttam olyan 821-es telefont ami valóban támogatta is. :U

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#168) tibcsi0407 válasza kano (#167) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Így könnyebb volt lepattintaniuk, mint azt írni, hogy támogatja, de nem implementáljuk egyelőre. :)

https://utdetailing.hu/

(#169) kano válasza tibcsi0407 (#168) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, én is sejtettem, de decemberben nem szerepelt sehol a 821 specifikációkban, hogy támogatja. Így gondolom ők sem álltak neki addig, amíg nem tuti a dolog.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#170) tibcsi0407 válasza kano (#169) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Azért a Oneplus is tudja, hogy visszafelé a Qualcomm sem lépked.
De legalább válaszoltak, nálam nincs ZUK válasz. Bár igaz, nem néztem meg van-e új email címük.

https://utdetailing.hu/

(#171) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Annak mi az oka hogy sehol sem kaphato?
(Spemall-t leszamitva)
Minden mas kinai mobil marka legalabb 4-5 oldalon (pld.: tinydeal)fenn van de ez sehol sincs...

(#172) tibcsi0407 válasza zsolt320i (#171) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mindig SPEmall az első az új termékek beszerzésében.
2 okból is. Jobbak a kapcsolataik Kínában, valamint én is piszkáltam vele őket. :)
Az ára máshol sem lesz olcsóbb, mivel a kínai ár is 330$-ról indul és erre jön rá a kereskedői haszon, ami általában a többi boltnál nagyobb és/vagy nincs is EU-s szállítás.

Más:

Az írást kiegészítettem egy Qfil leírással és némi általános mélyvíz gondolottal, ha valaki szeretne ROM-olni. :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#173) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Kihalt a topik, senki nem vett ilyet?
Ha van valakinek, kérem írjon róla.

ThX!

(#174) buca84 válasza zsolt320i (#173) üzenetére


buca84
őstag

Mire vagy kíváncsi?

(#175) zsolt320i válasza buca84 (#174) üzenetére


zsolt320i
senior tag

szia!

1. hogy a hétköznapok során mennyire stabil?
2. az aksija hogy bírja
3. google play, és alkalmazások telepíthetőek e minden gond nélkül és jól működik
4. wifi gps mennyire jó?
5. pozitív, negatív tapasztalatok

Tudom ezeket tibcsi letesztelte, de hosszú használat során jobban meg lehet ismeri egy készülék gyengeségeit erősségeit.

Thx!

[ Szerkesztve ]

(#176) buca84 válasza zsolt320i (#175) üzenetére


buca84
őstag

Azt tudni kell, hogy ami nálam van telefon, az volt Tibcsinél is.

Francko ROM -al használom (a 6-os gyári ZUI -ra épül pár plusz dolog van benne). 90%-ban magyar. Hétköznapokban stabil.

Nálam az akksija 2.5 nap. Ebben van wifi, mobilnet, pici játék, telefonálás, emailezés.

Számomra a fényképek kültéren nagyon jók, beltéren hagy némi kivánnivalót. De ezzel tisztában voltam és nem vagyok profi fotós. Mindent gyári beállításon használok.
Információk szerint a 7-es droid-ban ez is javulni fog.

Francko ROM -jában alapból van Play. Működik is
Ha gyári rendszerrel akarod használni, akkor is telepíthető minden varászlás nélkül a Play.
Ha ZUK Z2 topikot olvasgatod, ott nagyon sok hasznosság van és általában a ZUI miatt alkalmazható itt is.

Wifi stabil, nem dobja a jelet.
GPS -t még nem próbáltam hosszabb ideig. Sygic van a telefonon. Mobilnettel hamar talál jelet és utána megy is a keresés.
Ha lesz rá alkalmam, akkor majd hosszabb úton is kipróbálom.

Gyári ROM -ban nincs magyar nyelv, csak angol és kínai.

Kellett kis idő míg W10 phone -ról visszaszoktam. De Tibcsinek hála viszonylag hamar ment.
Frankco ROM -ja tetszik. Kíváncsi leszek majd erre is nagy lesz-e a támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#177) buca84 válasza buca84 (#176) üzenetére


buca84
őstag

Kifutottam a szerkesztési időből.

Egy MiBand2 -őt is használok a telefonnal. Eddig minden gond nélkül műkdik együtt a telefon és a band.
Minden értesítésről, amit beállítottam kapok jelzést.

Nemsokára egy Motorola autós kihangosítóval is ki tudom próbálni.

Zenei téren nem próbáltam még.

Telefonálás minőségével nincs gond. Nem panaszkodott senki, hogy bármi gond lenne.

(#178) zsolt320i válasza buca84 (#177) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Koszonom a reszletes leirast!
Meggyozo, mar egyre biztosabb hogy ez lesz a befuto.

(#179) buca84 válasza buca84 (#176) üzenetére


buca84
őstag

A mai nap teszteltem a GPS -t a Szombathely - Szentgotthárd - Szombathely vonalon.
A telefonon a Sygic van fent. Nem tört verzió, megvettem régebben.
Túl sok minden nem tudok írni, mert minden gond nélkül navigált a telefon. Nem dobta el a jelet, stabil volt. Nem volt röccenés, folyamatos volt minden.

(#180) buca84


buca84
őstag

(#181) buca84


buca84
őstag

(#182) buca84 válasza buca84 (#181) üzenetére


buca84
őstag

Felraktam BB72 ROM. Szerintem marad is ez a telefonon. Jobban magyarosított, mint Francko ROM -ja.
Akku -ban megegyeznek. Ezzel a 2.5 nap simán hozható.

(#183) zsolt320i válasza buca84 (#182) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Kösz az infókat!

Úgy tűnik csak mi ketten látogatjuk az oldalt.
Mi lehet az oka, hogy más kínai mobilok akár le pro 3 is sokkal népszerűbb mint ez?
Várom, hogy az ára beessen 350$ alá, és én is veszek egyet, legyünk ketten :D

(#184) buca84 válasza zsolt320i (#183) üzenetére


buca84
őstag

Nem tudom miért lehet. Talán még az ára egyenlőre. Sok embernek széles is lehet a telefon.
Pedig idén ez a fajta kinézet lehet a trend. Bár aki használja is, az nem a trend miatt vesz telefont.
Az LG is hasonló telót hoz/hozott ki.

(#185) buca84


buca84
őstag

Francko nougat ROM -ja elkészült.

(#186) SamiCsillag


SamiCsillag
senior tag

Én idén telefont cserélek és lehet ez lesz a befutó. P70-ről váltanék. Megvárom a Mi6 piacra dobását. A nejemnek Mi5 van és az nagyon tetszik nekem. De ez az Edge is bejön. Átlagos felhasználó vagyok, semmi romolás, csak simán használom. :)

(#187) buca84 válasza SamiCsillag (#186) üzenetére


buca84
őstag

Az Edge gyári ROM-ján nincs magyar nyelv, csak a két általam linkelten, ha ez fontos lenne.

Nem vagyok egy szaki, de segítséggel fel tudtam tenni a BB72 ROM-ot és nagyon jó használni.

[ Szerkesztve ]

(#188) Gibo


Gibo
senior tag

Lehet elkerülte a figyelmemet, de melyik webshopból érkezett a készülék? Néztem a lenovo.com-on, ott most 315€-nak megfelelő yuan az ára. Tradingshenzhenen találtam 377€-ért,de tőlük inkább semmit, volt már gondom a garanciáztatással , a cect-shopban 399€, őket nem ismerem, spemallon pedig már 420€ (cserébe mondjuk 2 év eu-s gari...)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#189) buca84 válasza Gibo (#188) üzenetére


buca84
őstag

spemall.com -ról jött. Vannak kuponok is tibcsi aláírásában.

(#190) Gibo válasza buca84 (#189) üzenetére


Gibo
senior tag

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#191) buca84 válasza Gibo (#190) üzenetére


buca84
őstag

Tibcsi jóvoltából van már magyar szervízpartnere a spemall -nak. Így szerintem a 2év EU gar mindenképp jó választás.

(#192) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Én azt nem értem, miért nem csökkent még az ára?
-Az eladások, nem lehetnek túl jók.
-Egyre több frissebb mobil jelenik meg
-Készül a ZUK Z3 Pro

Tibcsi, szted mi lehet a háttérben?

(#193) buca84 válasza zsolt320i (#192) üzenetére


buca84
őstag

Szerintem majd akkor fog lejebb menni az ára, ha bejön egy újabb ZUK modell.

A Z2 ára is sokáig tartotta magát és csak pár hónapja ment lejjebb.

De Tibcsi majd ezt vagy megírősíti vagy megcáfolja. :)

(#194) tibcsi0407 válasza zsolt320i (#192) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért csökkenne? Kb 330 USD-nek megfelelő Yuan az ára, cserébe csúcshardvert és egyedi design-t ad. Nincs okuk az áron csökkenteni.
Nyilván a kiskereskedői árakon van profit.

https://utdetailing.hu/

(#195) Gibo válasza buca84 (#193) üzenetére


Gibo
senior tag

Akkor kivárom az újabb Zuk-ot :DDD Habár addigra kijön az uj OP is, ami várhatóan a 3T árán is nyom vagy 50€-t... A lényeg, hogy lesz miből válogatni :)

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#196) buca84 válasza Gibo (#195) üzenetére


buca84
őstag

Ti tudjátok. De ha már vártok, addig is félre is lehet tenni az Edgre. :)

(#197) Gibo válasza buca84 (#196) üzenetére


Gibo
senior tag

Úgy gondoltam én is, hogy ha kijön az új, akkor majd úgyis lejjebb megy az edge ára, és akkor fogja csak megérni igazán... ezek a méretek eléggé egyedivé teszik, ezért is fogott meg ennyire ez a telefon...

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#198) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

http://www.xiaomitoday.com/elephone-s8-border-less-design-leaked-photos/

na hátha ez is segít lenyomni az árát.

(#199) tibcsi0407 válasza zsolt320i (#198) üzenetére


tibcsi0407
félisten

LOL, szerinted egy dzsunkafon minek nyomja le az árát? :D Azt sem tudják Kínában, hogy mi az az Elephone, annyira egy niemand cég.
Arról nem beszélve, hogy hazudnak, ahogy tették azt az S7-nél is. A gyártási minőség és az after-sale service pedig katasztrofális. A felhasznált MTK SoC-okról nem is beszélve.
Semmilyen téren nem egy kategória a kettő.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#200) zsolt320i válasza tibcsi0407 (#199) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Én ennyire nem ismerem sem a gyártót, sem az előéletét sem a termékeit.
Csak a hír alapján gondoltam...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.