Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Jön a ZUI 3.1 [link]

https://utdetailing.hu/

(#602) zsolt320i válasza tibcsi0407 (#601) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Like!

Kérdés mennyire lesz stabil, a bug fixek mennyire oldják meg az értesítés és a hang problémákat.
Fényképezőt nem említem mert sztem ott a HW-is gyenge.

(#603) tibcsi0407 válasza zsolt320i (#602) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem minden téren sokat javít.

https://utdetailing.hu/

(#604) zsolt320i válasza tibcsi0407 (#603) üzenetére


zsolt320i
senior tag

BTW, vmit elfelejtettem.
Nem láttam a cikkben, hogy mikor fogják mindenki számára elérhetővé tenni?

(#605) tibcsi0407 válasza zsolt320i (#604) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem nincs konkrét ETA. De ez alapján annyira nem lehet messze.

https://utdetailing.hu/

(#606) Lami66


Lami66
őstag

Üdv mindenkinek!
Buca84 fekete 6/64-esét megvettem, így én ülök a helyére az Edge asztalnál (úgy sejtem kb egy asztaltársaságnyi Edge tulaj lehet itt)
Mokee rommal kaptam a telefont. Ha nem csinál nagy hibákat akkor nem fogom erőltetni a romolgatást. Kivéve ha a fentebb említett ZUI 3.1-ről csak jókat fogtok írni.

(#607) Starchm válasza Lami66 (#606) üzenetére


Starchm
őstag

Asztalnyi társaság talán 1-2 ember, én csúnya z2 po-s vagyok csak nincs jobb dolgom és itt is szivom a levegőt :D
A gyári zui 3.1-nél a beállitások picit macerásak szerintem, inkább javaslom maradj a mokee-nél.

[ Szerkesztve ]

(#608) Lami66 válasza Starchm (#607) üzenetére


Lami66
őstag

Hardveresen időtálló telefont kerestem. Számomra az is előny, hogy nem tömegcucc.
A ZUI-t annyiból gondolom szimpatikusabbnak, hogy mégiscsak az a gyári rendszer erre a telefonra. De a Mokee egyenlőre nem akarja lecseréltetni magát. Én meghagyom amíg jól viselkedik :)

(#609) Gibo válasza Lami66 (#608) üzenetére


Gibo
senior tag

Nekem a gyári van fent, és nem is bántom, tetszik, teszi a dolgát :)

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#610) Lami66 válasza Gibo (#609) üzenetére


Lami66
őstag

Mokee is teszi a dolgát, bár néha botlik egyet. Pl. Camera FV5 nem működik rajta normálisan. Teljesen megzavarodik, használhatatlan. Az automata karóra járását ellenőrző program (Hairspring) pl. el sem indul. De a többi cucc működik.

(#611) Lami66


Lami66
őstag

Boldog, Békés Karácsonyt kívánok minden fórumtársnak!

(#612) TSanya79


TSanya79
csendes tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!

Azonban ha az ünneplés után valaki esetleg tudna ötletet adni az alábbi problémára, megköszönném.

Adott egy ZUK edge, ami csak twrp-ben és fastboot módban hajlandó elindulni... 3.2.1-0 by Rygebin twrp van rajta, próbáltam másik recoveryt feltenni, de csak ezzel indul el, ha másikat teszek fel akkor csak fastboot mode indul (Fedor917 twrp-t próbáltam még)

Az előzmény annyi, hogy mikor elcseréltem az előző tulajjal, akkor Ő nyomott rajta egy full wipe-ot rajta twrp-ből, gondolom data is, ezután már csak twrp-ben indul... Feltettem mégegyszer a rom-ot ami előtte rajta volt, de akkor is csak recovery-ben indul:(

Előre is köszi, ha valakinek van tippje.

Üdv

(#613) Starchm válasza TSanya79 (#612) üzenetére


Starchm
őstag

Qfil által probáltál feltenni romot? Ha igen akkor probáltál twrp általi romot? Fastboot képről tudsz nyomni egy képet pls? Illetve arról, hogy ezzel a twrp-el mit tudsz wipeolni, tehát a wipe menüről.

Off topic: Mire cserélted, ha tudtad h ilyen? :D

[ Szerkesztve ]

(#614) TSanya79 válasza Starchm (#613) üzenetére


TSanya79
csendes tag

Amikor cseréltünk, akkor még működött, én is próbáltam, csak akkor nyomott egy wipe-ot, én meg siettem, és nem vártam meg, hogy lefusson és újrainduljon :(
qfil-t nem, mert nem tudom mi az :)
De TWRP-vel feltettem már többször ezt: Gizrom 2.0.
Egy Xiaomi Mi5s-t adtam érte, remélem nem egy levélnehezékem lett :(

[ Szerkesztve ]

(#615) Starchm válasza TSanya79 (#614) üzenetére


Starchm
őstag

Akkor neki ugrunk a dolognak:
Qfil a qualcomm letöltő programja, amivel általában a telefonokat / és egyéb qualcomm chippes dolgokra töltünk fel cuccokat/ újra programozzuk.
Z2 pro felhasználó vagyok, tehát nagyából kb ugyanaz mint az edgéd.

Helyesirás miatt sorry, késő van. :D

Előszőr letöltjük a qfil-t: https://androidfilehost.com/?fid=24591000424948456
Ezl fel kell telepitened.
Majd letöltöd a zuk drivereket, ezt is feltolod: https://androidfilehost.com/?fid=24659325368664618

Megnyitod a qfil-t: és felül a FireHoseConfiguration-t megkeresed, megnyitod és igy állitod be: https://abload.de/img/140520ns9fqs64dl68eopiabdl.jpg
Most újra inditod a progit.

Letöltjük a teló romját: https://mega.nz/#!TQUgDSQL!1NOdkNnnEwqt4PuXv0MQS5VzhTcniS379UBmrjzUax0

Asszem ez az utolsó verzió ami hivatalos, tehát ezt ajánlom.
Kibontod valahova, lehetőleg a C gyökerében csinálsz egy mappát / hogy rövid legyen az elérési út /.

Megnyitva a qfil-t a load content-re nyomsz, és bemész a mappába ahova kibontottad a romot, és a contects.xml-t kiválasztod.

Bedugod a gépbe a telót, elvileg twrp-ből tudsz edl/ 9008 moda-be rebootolni, ha igen akkor megnyomod azt.
és utána látod a qfil-ben felül h qualcomm xxx 9008 prot aktiv ekkor megnyomod a download contect-et és vársz.
Ha nem tudsz rebootolni twrp-ből:
Akkor próbáld meg, hogy kikapcsolod és megnyomod és tartod a lefelé hangerőt és bedugod a gépbe.
Ha ez se megy akkor letöltesz egy adb-t a netről / https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979 /

Akkor elinditod a telót fastboot modba, miközbe a gépre van csatizva. megnyitsz egy cmd-t és beirod, hogy
fastboot -i 0x2b4c devices elvileg látni fogsz egy sorozatszámot és vmi random feliratot.
Ha látod akkor fastboot -i 0x2b4c reboot edl és voálá meg is van a qfilben a 9008-as port és mehet a downlaod content.

Tudom kicsit káoszos mert mindjárt elalszom de nyugodtan irjál, mert úgy se sikerül elaludnom 3-ig sztem. :DD

(#616) TSanya79 válasza Starchm (#615) üzenetére


TSanya79
csendes tag

Uff, köszi. Hát ennek csak reggel merek nekiugrani, mert félig már alszom... Azért majd esetleg holnap estefelé újra jelentkezem itt, addig is köszönöm a segítséget!

(#617) TSanya79 válasza TSanya79 (#616) üzenetére


TSanya79
csendes tag

Ha fastboot modban indítva a BOOTLOADER VERSION és a BASEBAND VERSION mellett nincs semmi, csak egy vonalka, akkor twrp-vel flashelve sose fog elindulni? Ha unlockolt a bootloadere akkor lehet qfil-el telepíteni?
Köszi

(#618) Starchm válasza TSanya79 (#617) üzenetére


Starchm
őstag

1. Nemtudom soha nem sikerült elcsesznem igy a zukom. Vibe P1-et brickeltem, de azt már mindeféleképpen mondjuk azóta már anyu azt használja és megvan jól vele :D
2. Lehet, a zuk edge-nél nincs is bootloader záros qfil :/

Megnéztem a twrp-es képet, lehet a persist-et is törölte, az pedig a szenzorokért felelős rész, ezért kell qfil-el neki ugrani, itt van a wifi, kékfog és egyéb drm licenses cuccok összesége is igazából, de gondolom ez nem érdekel csak h menjen a mobil :D

[ Szerkesztve ]

(#619) TSanya79 válasza Starchm (#618) üzenetére


TSanya79
csendes tag

Buta kérdés, de ha a linkelt qfil-es rom-ot felteszem, akkor utána jól gondolom se google apps, se magyar nyelv nem lesz? Köszi

(#620) Starchm válasza TSanya79 (#619) üzenetére


Starchm
őstag

Nem, de legalább bebootol a telód és müködik, utána majd mehet újrta twrp és custom rom, abba is tudok segiteni.

(#621) Lami66 válasza Starchm (#620) üzenetére


Lami66
őstag

Minden elismerésem a segítőkészségednek!!! Nem sokan vannak akik 24.-én Karácsony szenteste is írják a megoldást a felmerült problémákra.

(#622) Starchm válasza Lami66 (#621) üzenetére


Starchm
őstag

Köszönöm, igazából éjszaka gyakran ráérek, mert akkor szoktam a routert cserélni/ szoftverezni, mivel a többiek napközbe használják. :D
Illetve a legtöbb lenovos forumon megtalálható vagyok, ezért a lenovos mobilok a kedvenc baszogatni való dolgaim, és ugye a forumon éppen nem túl sok magyar leirás van ezért szoktam forditgatni / angolul irni xda-ra néha.

[ Szerkesztve ]

(#623) TSanya79 válasza Starchm (#622) üzenetére


TSanya79
csendes tag

Igen, igen, nagyon köszönöm mégegyszer :R Őszintén szólva nem reméltem, hogy az ünnepek alatt is kapok választ illetve segítséget :)
Így utólag már bánom is, hogy nem vártam pár napot a kérdésekkel...

(#624) Starchm válasza TSanya79 (#623) üzenetére


Starchm
őstag

Akkor most én kérdezek, müködik a mobil? :D

(#625) TSanya79 válasza Starchm (#624) üzenetére


TSanya79
csendes tag

Most indul a művelet... izgulok :)

(#626) TSanya79


TSanya79
csendes tag

Sziasztok!
Újabb segítséget kérnék...
Amikor másolni szeretnék a telefonra win7 intézőben, ISO kiterjesztés simán felmegy, mkv nem, zip file (pl az mkv bezippelve) felmegy de ha egy rom file-t szeretnék másolni, a zip kiterjesztésű rom file másolása közben kb a 2/3-ad részénél a másolást jelző csíknál eltűnik a másoló ablak, mintha végzett volna. Több twrp rommal próbáltam, ugyanez a helyzet. Nem lehet hogy ezért nem ment a twrp alóli telepítés mert nem másolja fel rendesen a romot? Próbáltam twrp alól is másolni, ugyanez volt a helyzet. Qfil telepítés gond nélkül ment.
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#627) Lami66


Lami66
őstag

A fórum és márkatársaknak Boldog Új Évet!!
Az Edge-nek mindenkinél problémamentes gyors működést kívánok, nemcsak 2018-ra!

(#628) Bogyo72 válasza Starchm (#615) üzenetére


Bogyo72
csendes tag

Szevasztok!

Boldog Új Évet mindenkinek!

Gondoltam felteszem a kis Edge-emre a ZUI_3.5.203 rendszert, nem volt jó ötlet! Mokee volt rajta TWRP 3.1.1.0-val együtt. Az új rendszer fel is települt, el is indult, de indulás közben már írogatta, hogy nem tud elindítani szinte semmit (bluetooth, wifi, ...).
Mivel így nem működött semmi, így gondoltam visszarakom a Mokee-t, TWRP idul, de van egy pár könyvtár (partíció) amit nem tud csatolni, pl. a belső tárhely, így a visszaállítás ezen módja bukott.
Akkor gondoltam a leírásod alapján QFIL-el visszarakom valamelyik régebbi eredeti ROM-ot vagy bármit csak működjön.
Sikerült edl-be kapcsolni:

Amíg fastboot-ba van látszik az eszözök közöt, de edl-be kapcsolás után a QFIL nem látja a portot, az eszközkezelőben is ismeretlen portként jelenik meg. Néha mégis felismeri, de kommunikálni akkor sem tud.

------
20:44:06: Requested ID 13, file: "C:\Users\Gabi\Desktop\zui31193\prog_ufs_firehose_8996_ddr.elf"
20:44:06: ERROR: function: rx_data:247 Error occurred while reading from COM port
20:44:06: ERROR: function: sahara_main:854 Sahara protocol error
20:44:06: ERROR: function: main:265 Uploading Image using Sahara protocol failed
Download Fail:Sahara Fail:QSaharaServer Fail:Process fail
Finish Download
-------

Egyszer előfordult, hogy sikerült elkezdenie az írást:
-------
13: C:\Users\Gabi\Desktop\zui31193\prog_ufs_firehose_8996_ddr.elf
21:19:01: Requested ID 13, file: "C:\Users\Gabi\Desktop\zui31193\prog_ufs_firehose_8996_ddr.elf"
21:19:01: 451420 bytes transferred in 0.078000 seconds (5.5193MBps)
21:19:01: File transferred successfully
21:19:01: Sahara protocol completed
Sending Programmer Finished
Switch To FireHose
Wait for 3 seconds...
Max Payload Size to Target:49152 Bytes
Device Type:UFS
Platform:8x26
Disable Ack Raw Data Every N Packets
Skip Write:False
Always Validate:False
Use Verbose:False
Binary build date: Jun 3 2015 @ 17:12:06
Build version: 15.06. 3.17.12.06
21:19:05: INFO: FH_LOADER WAS CALLED EXACTLY LIKE THIS
************************************************
C:\Program Files (x86)\Qualcomm\QPST\bin\fh_loader.exe --port=\\.\COM3 --contentsxml=C:\Users\Gabi\Desktop\zui31193\contents.xml --flavor=asic --search_path=C:\Users\Gabi\Desktop\zui31193 --noprompt --showpercentagecomplete --zlpawarehost=1 --memoryname=UFS

de kis idő múlva ismét megszakadt a kapcsolat:
-------
| ___|
| |__ _ __ _ __ ___ _ __
| __| '__| '__/ _ \| '__|
| |__| | | | | (_) | |
\____/_| |_| \___/|_|
21:20:17: {ERROR: Could not read from '\\.\COM3', Windows API ReadFile failed! Your device is probably *not* on this port
}
Writing log to 'C:\Users\Gabi\AppData\Roaming\Qualcomm\QFIL\port_trace.txt', might take a minute
Log is 'C:\Users\Gabi\AppData\Roaming\Qualcomm\QFIL\port_trace.txt'
Download Fail:FireHose Fail FHLoader Fail:Process fail
Finish Download
-------

Próbáltam már minden meghajtó programot frissebbet, régebbit, lenovót, zuk-ot, de nem megy! Windowsból a legújabb 10-es van fent, lehet az kavar be?

Ha van valakinek ötlete szívesen veszem!

(#629) Starchm válasza Bogyo72 (#628) üzenetére


Starchm
őstag

Legújabb winfost használok én is, de megpróbálhatod 7-esen. Gyári kábel? Alaplapi csati/ előlapi? Inkább hátlapi és gyári kábel, ha lehet akkor inkább usb2.0.

(#630) Bogyo72 válasza Starchm (#629) üzenetére


Bogyo72
csendes tag

Gyári kábellel próbáltam, nincs is másik C-s kábelem. Próbáltam előlapi és hátlapi csatlakozóval is, de az előlapiban ismerte fel, mikor felismerte.
De mindez már múltidő! Ugyanis ma délután ismét próbálkoztam, sikerült is nagy nehezen felismertetni, és el is indult a rom felmásolása. Meg is lett a 100%, de még csinált volna valamit, és közben ismét megszakadt a kapcsolat, hibaüzenet, majd leállt.
Telefont lehúztam, újraindítottam volna, de már nem indul! Egész pontosan semmit sem csinál, bármilyen gombot, gombkombinációt nyomok, akármilyen hosszan, semmi válasz, a töltést felveszi, de bekapcsolni nem lehet. Ha gépre dugom érzékeli, de ismét driver problémája van, egyszer ugyan felismerte "Qualcomm HS-USB QDLoader 9008"-nak, de sárga zászlóval jelezve, hogy nem működik rendesen. A gépre dugott állapotban ha hosszan nyomom (kb. 20mp) a bekapcsoló vagy a hangerő le gombot, akkor újra csatlakozik, de ezen kívül semmi.

Úgyhogy egyelőre van egy szép, még karcmentes téglám! :W

(#631) Starchm válasza Bogyo72 (#630) üzenetére


Starchm
őstag

Igazából szétcsapkodni nem lehet a zukokat, de esetleg egy deepflash kábelt nézz meg, zuk z2-nél rákereshetsz. De nem tudom ennyire még nem csapkodtam szét :D

(#632) Bogyo72 válasza Starchm (#631) üzenetére


Bogyo72
csendes tag

Tegnap sikerült életet lehelni a telefonba, tényleg nem lehet könnyen tönkre vágni (kopp,kopp...)!

Gondolom azért nem lehetett láthatóan bekapcsolni, mivel edl módba ragadhatott. Végül bedugtam a gép egy hátsó usb portjába, hiba nélkül, egyből felismerte.
A qfil-el próbáltam is felrakni a legújabb verziót, de nem ment, most kivételesen a programmer-re panaszkodott. De mivel elég sokat nézegettem már ezt qfil-es romot, láttam, hogy van egy másik programmer is benne ("prog_ufs_firehose_8996_lite.elf"), ezt kiválasztva elindult a másolás.

Jó sokáig, kb.20 percig másolgatott, sikeresen be is fejezte. Telefont újraindítottam, sokáig kellett nyomni a bekapcsoló gombot, mikorra bekapcsolt, de elindult szépen.

Mivel a Google szolgáltatásokat nem sikerült rávennem, hogy működjenek, így visszaraktam a Mokee romot, az működik szépen.

(#633) Bogyo72


Bogyo72
csendes tag

Egy igazán jó hír!!! :))

https://www.gizchina.com/2018/01/05/lenovo-resurrect-zuk-mobile-brand/

(#634) Lami66 válasza Bogyo72 (#632) üzenetére


Lami66
őstag

Sajnálom ezt a ZUI 3.5 bakit. Pedig kíváncsi lettem volna rá, hogy milyen a legújabb gyári rendszerrel a telefon. Adtam volna neki egy esélyt, hátha nem bakizik annyit mint a Mokee.

(#635) zsolt320i válasza Lami66 (#634) üzenetére


zsolt320i
senior tag

sziasztok!

én a legújabb romot használom, de ugyanaz mint a 2.5.500-as, én nem tapasztaltam semmilyen javulást fejlődést :(

(#636) paizinho válasza tibcsi0407 (#601) üzenetére


paizinho
tag

Szia tibcsi0407!
Eladó sorba került a Lenovo ZUK Edge-m. Tudnál segíteni abban, hogy melyik magyarországi szervízzel sikerült egyeztetned a 2 év EU garancia érvényesítésével kapcsolatosan?
(A leendő tulajnak szeretném átadni ezt az infot)
Segítségedet előre is köszönöm.
Paizinho

(#637) TSanya79


TSanya79
csendes tag

Sziasztok
Valaki járt már így? Egyszer csak ilyen lett a kijelző....
Világos háttérnél fel sem tűnt, csak amikor lehúztam a felső értesítő sávot.
Javítható kijelző csere nélkül?
Köszi

(#638) zsolt320i


zsolt320i
senior tag

Nektek nem halk a hangszóró?
Ha nem teljesen csendes környezetben vagyok nem hallom mit mond a másik.

(#639) Gibo válasza zsolt320i (#638) üzenetére


Gibo
senior tag

nem, nálam teljesen rendben van a hangerö.

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#640) Lami66 válasza zsolt320i (#638) üzenetére


Lami66
őstag

Halk???? Üvölt mint az állat :)
Teljesen lehalkítva adja a normál hangerőt (Mokee rommal)

(#641) zsolt320i válasza Lami66 (#640) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Gibo, Lami!

Nem ertem nalam mi lehet a gond, neha kihangositva kell telefonaljak hogy halljam amit mondanak.
Gyari rom..

(#642) Gibo válasza zsolt320i (#641) üzenetére


Gibo
senior tag

Nekem is a gyári van rajta, ugyan nem frissítettem fel a legújabbra.Nem lehet ,hoyg vizet kapott vagy eltömödött vmivel?

Esetleg küld meg egy kicsit sürített levegövel.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#643) murphy27


murphy27
tag

Udv,
Probaltam volna felrakni az uj Mokee ROM-ot, azonban miutan a wifire csatlakozok kikapcsolja a kepernyot es nem reagal semmire csak ha ujrainditom (kozben kek led gyullad ki).
Nektek is van hasonlo problematok (tiszta telepitessel probaltam, legujabb TWRP 3.2.0.0)?

Koszi

"A papírsárkány is a széllel szemben emelkedik a magasba."

(#644) zsolt320i válasza Gibo (#642) üzenetére


zsolt320i
senior tag

vizet tuti nem kapott.
hát olyan aprók a lyukak, hogy nem látom tisztán, hogy eltömődött e vagy nem.
a sűrített levegő nem károsíthatja a hangszórót?

üdv.

(#645) Gibo válasza zsolt320i (#644) üzenetére


Gibo
senior tag

Utánaolvastam, nem az igazi a sürített levegö, legalább is nem direktben... Itt van egy leírás, habár nem tudom mennyire lehet hasznos...vhogy nehéz elhinni, hogy egy app képes kitisztítani különbözö hangokkal a hangszórót, vagy épp celluxal szórakozni. A sürített levegöt ök is írják, de nem direktben, mert úgy károsíthatja a membránt.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#646) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Oreo, szevasztok! [link]
Nem állnak le a fiúk. Szerintem lesz még itt ZUK telefon.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#647) Gibo válasza tibcsi0407 (#646) üzenetére


Gibo
senior tag

:Y :C :C

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#648) zsolt320i válasza tibcsi0407 (#646) üzenetére


zsolt320i
senior tag

Szia!

nem tudod honnan lehet letölteni, mert nekem nem frissül OTA-val?

Thx!

[ Szerkesztve ]

(#649) tibcsi0407 válasza zsolt320i (#648) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szia,

Nem tudok még offline linket. Érdemes figyelni az XDA-t, vagy a Zukfans-t.

https://utdetailing.hu/

(#650) solyomferi


solyomferi
tag

Resurrection Remix OS with Android 8.1 multi-language rom

https://zukfans.eu/community/threads/resurrection-remix-os-with-android-8-1.8500/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.