Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alcsa


alcsa
senior tag

pics or it didn't happen :))

(#2) zsopu válasza alcsa (#1) üzenetére


zsopu
tag

Du. rakok fel képeket!

(#3) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

1. nincs végtelen vízhozamú kút.
2. 300 liter/h vízzel még rizsföldeket sem locsolnak. tessék ásni egy emésztőgödröt a kert végében, és oda visszatolni a vizet. az majd átszivárog a kút felé.
3. lehetne magyarul is írni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ez gyakorlatilag geotermikus hűtés. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#5) alcsa válasza bambano (#3) üzenetére


alcsa
senior tag

*képeket, vagy nem történt meg :))

(#6) zsopu válasza bambano (#3) üzenetére


zsopu
tag

A végtelent nem kell szó szerint érteni!
mikor teszteltük, akkor a mostani egy mellé még lement kért szivattyú, a három összes vízhozama 4m3/óra volt. az 5 méteres vízoszlop fél métert csökkent és ezt tartotta.
A végtelen ebben a formában azt jelenti, hogy az egy 2m3/órás szivattyúval akár 24/7 üzemben nem fogy ki a víz soha.

[ Szerkesztve ]

(#7) zsopu válasza bambano (#3) üzenetére


zsopu
tag

:D

„háromszázezer/harmincezer litér”, „nem… igen… az ellen nem véd”, „kéremkapcsojjaki”, „Teccikérteni?”

[ Szerkesztve ]

(#8) bambano válasza zsopu (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Magyarországon 670mm csapadék esett régen átlagosan egy évben. ez 670 liter víz/nm. két óra.

valamennyi csapadék most is esik, tehát csapadékpótlásra, kiegészítésre nem kell ennyi víz. egy normális öntözésnél 60-70 mm vizet kell kijuttatni, a tenyészidőszak alatt néhány alkalommal (3-4 max.). vagy ugyanennyit elosztva több alkalomra. tehát a teljes nyáron négyzetméterenként összesen egy órányi hűtővíz elég.

na ebből ki tudod számolni, hogy mekkora kerted van, mennyi vizet kell rátolni. a többit ne told rá, mert kimossa a talajt, a talaj élővilágát és a tápanyagait.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) adapter07


adapter07
csendes tag

A rendszer egy vizes hőszivattyú. Az ötlet nem új, és nem véletlen, hogy nem terjedt el széles körben ugyanis vannak problémák. Először is a felhasznált víz elhelyezése. A tapasztalatok azt mutatják, hogy azokon a területeken, ahol könnyen nyerjük a vizet, nehezen lehet elnyeletni. 300 l/h víz mocsarat csinál a kertedből. A vizes hőszivattyú rendszerhez minimum két kutat kell építeni. Egyik a forráskút a másik a nyelőkút. Egy forráskút mellé kettő, esetleg három nyelőkútat is készíteni kell. A forráskút és a nyelőkút(ak) minimális távolsága 10 m, javasolt érték 15 m. A rendszerhez lehet meglévő ásott kutat is használni. A kutak elkészítésénél figyelni kell arra, hogy a vízkivétel és víznyeletés ugyanabba a vízrétegbe történjen. Nem szabad az egyes vízbázisokat keverni egymással.
Végül, de nem utolsósorban a hőszivattyú telepítése engedélyköteles, a rendszer kialakításától függően bányahatósági, építésügyi hatósági engedély szükséges. A felszínközeli vizek hasznosítását ugyanis törvények szabályozzák.
Engedély nélkül telepített, "olcsó" rendszer nagyon drága is lehet a végén! :K

(#10) szaszyka


szaszyka
senior tag

2-3 régi öntvényradiátort elásni, mellé egy 200 literes hordó puffertartálynak, amibe az "elhasznált" víz kerül a radiátorok előtt, a radiátorból pedig mehet a hideg víz a lakásba. Ez is mukodhetne akár. A kútból kinyert "tiszta" vizet keringetés után visszaengedni a vízrétegbe? Nem szennyeződik így a lenti vízréteg?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#11) nemlehet válasza szaszyka (#10) üzenetére


nemlehet
őstag

Az az öntvényradiátor a földben nagyon szépen ki fog lyukadni pár hónap alatt. Plusz a talajvíznek sem tesz jót hogy ott rohad a földben. Maga az alapötlet nem rossz egyébként.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) ncc1701


ncc1701
veterán

Talaj regisztert javaslom a figyelmetekbe. Azt majd otthon is meg fogom csinálni, mert sajnos kutam nincs. Valamelyik szomszéd még 47 méter mélyen sem talált vizet.

(#13) Redneck válasza zsopu (#2) üzenetére


Redneck
veterán

Mindenképp, kíváncsian várom! :K

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#14) szaszyka válasza nemlehet (#11) üzenetére


szaszyka
senior tag

Párazáró fóliába becsomagolva esetleg, hogy ne érje kívülről nedvesség? Vagy az hőszigetel is, és nem lenne hatékony?

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#15) nemlehet válasza szaszyka (#14) üzenetére


nemlehet
őstag

Levegőt is bezársz a fóliába az mindenképpen ront a hőátadáson. Inkább aluban gondolkodnék ha le akarod ásni a földbe, esetleg valami korrózióálló acél (főképp ausztenites jó erre)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#16) zsopu válasza alcsa (#1) üzenetére


zsopu
tag

Raktam képet! :D

(#17) alcsa válasza zsopu (#16) üzenetére


alcsa
senior tag

:R

Olyan nincs amin latszanak az izgalmasabb reszek is? :)

[ Szerkesztve ]

(#18) zsopu válasza adapter07 (#9) üzenetére


zsopu
tag

Ha jól tudom a fúrt kutakra jelenleg nem kell engedély, ha
- egy évben 500m3-nél nem több a kivett víz,
- öntözési célra megy.

Nálam nem éri el az évi 500m3 és öntözési célra megy... max előtte felmelegítem kicsit hőcserélővel, hogy a fű ne kapjon sokkot.

A hőszivattyúnál azért kell engedély mert:
- túllépi az éves keretet
- ha jól tudom nem 10-15m mélyre fúrt kutakról van szó.

(#19) zsopu válasza alcsa (#17) üzenetére


zsopu
tag

izgalmas részek? pld?
(motoros szelep a padláson, a szivattyú a kút mélyén, a tartály és a csövek le vannak szigetelve)

Az asszony ruha nélkül? :D

(#20) alcsa válasza zsopu (#19) üzenetére


alcsa
senior tag

Gondoltam csinaltal kepeket szereles kozben is, de hagyjuk, el tudom kepzelni.
A vegeredmeny szep, es mukodik is. Grat.

Az asszonyt meg tartsd meg magadnak :P .

(#21) adapter07 válasza zsopu (#18) üzenetére


adapter07
csendes tag

Valóban határeset, bár 300 l/h-val folyamatos üzemben kb. 2,5 hónap alatt megy el 500 m3 víz. De nyilván nem üzemel folyamatosan. Addig nincs baj míg a szomszédok fel nem jelentenek, hogy kifogyott a víz a kútjukból. :)
Egyébként törvény szerint a kútfúrás minden esetben engedélyköteles! Ha a kút nem mélyebb 30 méternél, és a kútból kivett talajvíz nem haladja meg az évi 500 m3 mennyiséget, akkor az engedélyeztetés a települési önkormányzat hatáskörébe tartozik.
Ha olyan kutat szeretnénk törvényesen fúratni, amely eléri az ivóvíz minőségű rétegvizet, akkor az engedélyt a Zöld hatóság (területileg illetékes környezetvédelmi, természetvédelmi és vízügyi felügyelőség) adja ki. Ebben az esetben nemcsak a kútfúrást kell engedélyeztetni, hanem a kút elkészülte után a használatát is. Ezeket nevezik a kút létesítési és üzemeltetési engedélyének. Majd vízórát kell felszerelni, és a felhasznált vízmennyiség után bányajáradékot kell fizetni a Magyar Állam részére.

[ Szerkesztve ]

(#22) bambano válasza adapter07 (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A tapasztalatok azt mutatják, hogy azokon a területeken, ahol könnyen nyerjük a vizet, nehezen lehet elnyeletni. 300 l/h víz mocsarat csinál a kertedből.": most szólsz, hogy gyerekkoromban mocsárban éltem?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#23) adapter07 válasza bambano (#22) üzenetére


adapter07
csendes tag

Csak arra próbáltam rámutatni, amit Te is jeleztél az elején, hogy folyamatos üzemben 300l/h sok vizet jelent. Nyilván a felhasználhatóság függ attól, hogy mekkora területre juttatjuk ki. Ha csak kiengedjük egy családi ház hátsókertjébe, akkor ott rövid időn belül szétázik minden, mert a talaj nem lesz képes elnyelni.

(#24) Hieronymus válasza nemlehet (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..az öntvényradiátor a földben nagyon szépen ki fog lyukadni pár hónap alatt. "

A védelem nem okoz gondot.
Katódos védelem a korrózió ellen viszonylag könnyen kialakítható.
Vélhetően elegendő a bojlerekben alkalmazott magnézium védőanód használata.

Magas talajvizes területeken jól működhet a dolog. Illetve a Mecseken jártam olyan házbab, aminek saját "forrása" volt a házon belül. A tulajdonos nem repdesett a boldogságtól, mert pincét szerettek volna a patakocska helyett.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) bambano válasza adapter07 (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

locsoláshoz sok.

mi több évtizedig fűtöttünk és jégmentesítettünk télen fóliasátrakat vízzel, de nem ilyen piszlicsáré 300l/h szinten és nem ázott szét semmi a kertben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#26) zsopu válasza adapter07 (#23) üzenetére


zsopu
tag

A 300l/h soknak tűnik, de ha leosztod percekre, akkor már csak 5liter...
Csöpögésnek nem nevezném, de csordogálgat! :D

(#27) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Szomszéd próbálkozott, hogy vízzel hűti a házát. Mi légkondiztunk. Tippeljetek kinek lett gondja a vízkővel.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#28) alcsa válasza Blindmouse (#27) üzenetére


alcsa
senior tag

Aki nem hasznalt C***gont? ;]

(#29) zsopu válasza Blindmouse (#27) üzenetére


zsopu
tag

Akkor vízvezeték is vízkövesedhet? Hát nem tudom...

(#30) bambano válasza Blindmouse (#27) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nektek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) Redneck válasza Blindmouse (#27) üzenetére


Redneck
veterán

Mondjuk ilyen esetben megoldás lehet a vízlágyító készülék. Biztos ami tuti. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#32) zsopu válasza Blindmouse (#27) üzenetére


zsopu
tag

Most vittem a kocsit klímagázt tölteni, mert 4 év alatt elszökött és még azt mondták, hogy sokáig bírta...
hopp 9 ezer... de ha sok gáz elment, akkor a gáz mert 12! :D

(#33) adapter07 válasza bambano (#25) üzenetére


adapter07
csendes tag

Szerintem, ha valaki ilyen rendszert tervez akkor is az a jó megoldás, ha van hová elvezetni a felhasznált vizet és nem a csatornában végzi a felesleg. Ha fúrt kútból jön a víz, akkor kell mellé egy ásott kút ahová vissza lehet vezetni.

(#34) bambano válasza adapter07 (#33) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha csatornába töltöd a fúrt kútból felhúzott vizet, azért irgalmatlanul megbüntetnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) Hieronymus válasza zsopu (#29) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Akkor vízvezeték is vízkövesedhet? Hát nem tudom..."

Igen, vízkövesedhet. Vízkövesedik is, főleg a meleg vizet szállító vezetékek érintettek a kövesedésben, de minden vizet szállító csőben kialakulhat a probléma, ha víz hőmérséklete, mozgási sebessége ezzel együtt a nyomása változik.

Az Alföld egyes részein nagyon lágy az 50-100 méteres mélységből származó ivóvíz. Ezeken a helyeken még a mosáshoz sem kell vízlágyítót használni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.