Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Öreg I7 nem vén I7.Azért látszik az Intel nagyon eltalálta ezeket a procikat.Ok persze más kategória a kettő(pláne amikor megjelent az ihhét) de van köztük pár év difi.

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Kb hasonlitsuk ossze a zsigulit a porscheval, semmi ertelme.

(#3) pet007


pet007
aktív tag

Azert latszik, hogy gta5nek kell a sok mag, gpu nem boostoot ugyanugy, lehet tudni milyen kartyaval volt tesztelve?

(#4) vhw válasza Lauda (#2) üzenetére


vhw
addikt

Ugyan kit érdekelhet, hogy hová fejlődött mára az alsókategória az egykori csúcshoz képest...
Baromság...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#5) Freiherr


Freiherr
őstag

Én is még emlékszem, mennyire csorgattam a nyálam egy i7-re akkoriban, de 'csak' egy i5 760-nal nyomultam, jó volt az akkor.

XXX

(#6) Gdi


Gdi
senior tag

Azért egy 4Ghz-re húzott 1st gen i7 fogyaszthat rendesen.
Másik oldalról a DDR4 is dobhat a teljesítményen.

Az érdekesség kedvéért megnézhetéd a kettőt: hasonló órajelen és hasonló órajelen/mag+szál számmal is :)

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#7) Yézi válasza Gdi (#6) üzenetére


Yézi
aktív tag
LOGOUT blog

„Az érdekesség kedvéért megnézhetnéd a kettőt: hasonló órajelen és hasonló órajelen/mag+szál számmal is.”

Jó ötlet, még ma meg is csinálom.
Tervben is volt egyébként, de mostanra már totál kiment a fejemből...

pet007: G4560 mellett HD 7850, míg i7 860 mellett GTX 760 volt. Minimum beállítások mellett viszont bőven CPU limitben futott a játék mindkét esetben, ahogy az látható is.

[ Szerkesztve ]

(#8) Egon válasza Zicokuka (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Én inkább azt a konklúziót vontam le, hogy fejlődött azért az ipar valamelyest. Egy fele annyi maggal illetve szállal rendelkező proci hozza játékokban az első generációs i7 teljesítményének cca. 70 százalékát, majd feleannyi fogyasztással... Nyilván a komolyabb mai prociknak még jobb teljesítmény/fogyasztás mutatója van.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#9) Zicokuka válasza Egon (#8) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Persze,de ha azt vesszük mai napig használható az öreg :D Nekem is Xeon sandy van,nincs vele gond.( I7 2600)

(#10) #54067968


#54067968
törölt tag

Na ilyenkor érzem úgy hogy éljen a technikai fejlődés !!
Amikor kevesebb mag és egyébből ki lehet hozni takarékosabban de kb ugyanazt a teljesítményt mint régen a nagyok :)
Várom a másik összehasonlítást is :) :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.