Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atti_2010


atti_2010
nagyúr

R****jon meg minden gyártó amelyik 500W felett mutogat Gold-Platinium tápokat, sajnálom de ez jött ki belőlem így hirtelen.

[ Módosította: Oliverda ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#2) Ribi válasza atti_2010 (#1) üzenetére


Ribi
nagyúr

Sebaj, nem vártunk tőled mást...

Van még ilyen kialakítású táp? Ezek mennyivel jobbak mint egy "normál kialakítású?

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Szép darab, de inkább várom a 400-600W közötti Platinum tápokat! ;)

(#4) radi8tor válasza atti_2010 (#1) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vedd meg és használd az 500W-os rendszeredhez.
De akkor már inkább a Corsairt, ami full passzívan üzemel ekkora terhelésnél.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5) slimG


slimG
tag

Elég rég nem figyelem már az ipart, de meg tudná mondani valaki, hogy miért jók ezek a minireaktorok? Vagy manapság tényleg ennyit esznek már a top konfigok (i7, CFX/SLi)?

e-mailre nem válaszolok, PMben írj mindenképp

(#6) fondorlatos válasza Angel1981 (#3) üzenetére


fondorlatos
aktív tag

+1 hogy legyen 400w környéki platinum táp.

slimG: gtx580 tri sli ben meg hasonló kaliberű konfigok táplálására jó lehet.

(#7) Retekegér válasza slimG (#5) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Dehogy esznek ennyit, csak dől a marketing bullshit.

<< Heimdal >>

(#8) lujó55 válasza Angel1981 (#3) üzenetére


lujó55
őstag

+2, de nekem elég lenne egy 300-350W körüli is.

(#9) mghltm válasza slimG (#5) üzenetére


mghltm
addikt

ahogy az angol mondja: redneck blinding :DDD

en 550-es chieftec taprol kajaltatom a gepem es vigan viszi a crossfire-t ( i7 965ee, 24gb ram, 2 ssd, 2 hdd, 6 venti, korabban 2 x 5850, most 2 x 6870 )

en is 400/500-as platinat akarok! ;]

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#10) atti_2010 válasza Ribi (#2) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mi sem vártunk többet a gyártóktól, gondolom neked csak ilyen 1500W körüli rendszereid lehetnek hogy így véded őket.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) Munyos


Munyos
csendes tag

Az Fsp-nél az Enermax-nál és a Seasonic-nál már van Platinum táp 500w os is de 40000-ért egy 500w-os táp kicsit húzós. Ha lenne belőle egy teszt hogy egy évben mennyit lehetne nyerni rajta forintban mint ha csak egy sima tápoja van az emberek mindjárt meggondolnám én is ! De ennyiért nem veszek tápot az tuti, még akkor sem ha valószínűleg 10 évig is bírni fogja.

(#12) OutsideR válasza Munyos (#11) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Ezek már nem bírják 10 évig
Olyan hosszú távra már egy gyártó sem tervez.
Tervezett elavulás...

(#13) V.Dave


V.Dave
senior tag

És egy idle 40watt fogyaszt gépben milyen hatásfoka van? 80%?

Xiaomi mi 8 6/128

(#14) MMIX válasza V.Dave (#13) üzenetére


MMIX
addikt

Ez a Thermaltake Toughpower XT Platinum 1275 W ugyan az a táp, mint ez a Zalman. CWT PUO

[ Szerkesztve ]

(#15) Ribi válasza atti_2010 (#10) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szóval rohadjon meg a seasonic, az fsp, az enermax, a .... kb minden gyártó, mert nagy tápokat gyártanak. Mert biztos mindenki 300Wos platinum 30-40ks tápot venne ha lenne és csak azért nem vesz, mert nincs. Jártál te már valaha a milyen gépet vegyek topikban? Ja igen, csak törlöd is amit olvasol, hogy aki alap gépet akar az 10k-t is sokall 1 tápra. Mert ugye a lakosság nagy része htpc-t akar csinálni és abba csak platinumos tápot hajlandó venni. Ez a nép igénye, de valamiért a gyártók szemetek és nem elégítik ki a nép akaratát. :O

(#16) Vazze_84 válasza OutsideR (#12) üzenetére


Vazze_84
csendes tag

2003 ban vettem enermax eg465ax-ve tápomat :)
azóta is hibátlanul működik a családon belül most egy asrock fatality professional p67 lapot visz 2500k val
és 2 quadro karival 5 vinyóval, blue ray, dvd stabilan mint a szikla napi 10 órában kb.

Előtte is valami enermax tápom volt egy kisebb és az is lehúzott kb 6 évet bár azt eladtam de soha semmi baja nem volt.

Revolution 85+ 920 wattos enermaxom volt 1 évig nagyon jó táp de úgy alakult hogy megváltam tőle.

Most enermax platimax 1500w egt van. és a jövőben is csakis enermax a top kategóriából.
Egyszer nem hagyott még cserben a márka. Drágább mint egy sima táp nem kicsit. De megkímél a 2-3 évenkénti cserétől és ki is bírnak szerintem többet és a megbízhatósága miatt sem kell aggódnom. Csatlakozóban sincs hiány most már.
Most ez marad jó eséllyel 10 évig :) legalább.

Enermax :R

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 7, I7-4790k,Enermax Platimax 1500W,G.Skill Ripjaws 1600 16GB kit,WD Caviar Black 2TB X3, OCZ Vertex 3 120GB, Asus BW-12B1LT x2, Dell U2711, Logitech Z-5500, Corsair K95, Logitech G9x

(#17) antikomcsi válasza V.Dave (#13) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Na igen, egy idle 40W-ot fogyasztó gépbe, pont egy ilyen tápot kell rakni, véletlen sem mást.

Amit én nem használok, az másnak sem kellhet, sőt ne is gyártsák, mert biztos nem is jó semmire.

(#18) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Biztos hasznos, az ara meg jobban :)

...

(#19) OutsideR válasza Vazze_84 (#16) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Ha az adatlapomat meglesed láthatod hogy én is Enermaxxal (EG425AX-VE) hajtom meg a vasat, bár nem egy mai darab egyik sem. (Valamikor 2004 végén vettem) Eddig ami gondok voltak vele: a ventik zajosak lettek (ebben még 2 van, kicseréltem) illetve néha gondol 1-et és nem idnul a gép, felpörögnek a ventik, de még post előtt leáll az alaplap, tápcsere után jó. most is a gép mellett van a táp, nem merem beszerelni, mert amikor berakom rendesen mindig rá 1 kis időre vehetem is ki mert szórakozik.

Ezek után mondhatnám hogy nagy szar, de nem mondom mert nem az, csak cserére érett. A következő tápom is Enermax lesz. Valami 600as körüli moduláris Gold vagy Platinumon gondolkodom.

(#20) Vazze_84 válasza OutsideR (#19) üzenetére


Vazze_84
csendes tag

Ezt csak azért írtam hogy 10évet nem bírnak a tápok. Nekem szerencsém van az enyémmel mert a mai napig semmi baja és enermax párti vagyok már legalább 18 éve :).

ha szórakozik akkor tényleg cserére érett.
Az FSP-k sem rosszak amúgy. sokan dícsérik őket.
És mint minden gyártónak vannak gyengébbre sikerült szériái vagy átmatricázásai más gyártótól. A táp bele a lényeg nem a márka. De azért ha lehet legyen enermax :))

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z97X-Gaming 7, I7-4790k,Enermax Platimax 1500W,G.Skill Ripjaws 1600 16GB kit,WD Caviar Black 2TB X3, OCZ Vertex 3 120GB, Asus BW-12B1LT x2, Dell U2711, Logitech Z-5500, Corsair K95, Logitech G9x

(#21) V.Dave válasza antikomcsi (#17) üzenetére


V.Dave
senior tag

te valamit nagyon benéztél én egy szóval sem mondtam hogy ilyet akarok venni csak kiváncsiságból kérdeztem :)

Xiaomi mi 8 6/128

(#22) Angel1981 válasza Munyos (#11) üzenetére


Angel1981
veterán

Seasonicnál 500W Platinum?
Ezt hol láttad, megmutatnád?
Őszintén érdekelne!

(#23) ggg666


ggg666
őstag

Az enyémbe is 2 darab CORSAIR PC HX750W
teljesít szolgálatot.7év gyártói gari van rá.
Ha annyit kibír az nekem elég.

(#24) MMIX válasza Angel1981 (#22) üzenetére


MMIX
addikt

Seasonicnál 520W-os van. A Computex 2012 kiállításon volt a bemutató.

(#25) Angel1981 válasza MMIX (#24) üzenetére


Angel1981
veterán

Ok, köszi, akkor már értem, miért nem volt a honlapjukon, még nagyon frissek.
Hiányolom viszont az 500-800W-os fél passzív Platinum tápjaikat! :(((

[ Szerkesztve ]

(#26) MMIX válasza Angel1981 (#25) üzenetére


MMIX
addikt

Jön a 660 és 760-as, fél passzívak. [link]

(#27) antikomcsi válasza V.Dave (#21) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A kérdésed nem vettem komolyan, puszta provokációnak/flamenek tűnt, ennek fényében a válaszom sem szó szerint értendő.

Ha a cinizmus szemüvegén át olvasod a hozzászólást, pontosan fogod érteni, hogy mit jelent.

[ Szerkesztve ]

(#28) Angel1981 válasza MMIX (#26) üzenetére


Angel1981
veterán

WOW! Köszi a táblázatot! :R

(#29) #16939776 válasza MMIX (#26) üzenetére


#16939776
törölt tag

Köszi! :R

Olcsó, jó, 4-500W-os tápot a népnek :C

(#30) Piftuka válasza OutsideR (#19) üzenetére


Piftuka
veterán

"[..]néha gondol 1-et és nem idnul a gép, felpörögnek a ventik, de még post előtt leáll az alaplap, "[..]

Azért nem árt tudnod: egy szakértő "tápguru" (pl.: Didyman) lehet, hogy 10 perc alatt felújítaná.

Könnyen lehetséges ugyanis, hogy csak a forrasztások fáradtak meg, valamint egy-két kondenzátort kell benne cserélni, és máris úgy fog működni, mint új korában.

"Aquila non captat muscas."

(#31) V.Dave válasza Piftuka (#30) üzenetére


V.Dave
senior tag

így van én már 2db tápegységet láttam a saját szememmel hogy púpos kondenzátor(ok) cseréléssel megmenthető a dolog. FSP tápot javítottak így meg.

Xiaomi mi 8 6/128

(#32) OutsideR válasza Piftuka (#30) üzenetére


OutsideR
aktív tag

Köszi a tippet, majd szétkapom ha legközelebb megáll :)

(#33) Piftuka válasza OutsideR (#32) üzenetére


Piftuka
veterán

Kiegészítésként még annyit tennék hozzá, hogy egyes régebbi műszaki cikkek esetében különösen megéri azt a - gyakran csekély - fáradságot a cucc, hogy megnézze az ember, javítható-e, és ha igen, akkor az könnyen/viszonylag olcsón megoldható-e.

Ugyanis nagy általánosságban igaz, hogy jobb minőségben voltak összeszerelve, mint a manapság elérhető, hasonló kategóriás társaik.

(Csak zárójelben jegyzem meg, hogy van egy kisebb méretű, gumilapátos, szobai ventilátorom, ami valamikor a '80-as évek végén-'90-es évek elején készült Magyarországon. Mind esztétikailag, mind működés szempontjából hibátlan, pedig azóta az összes nyarat "végigszolgálta".
Valószínű, ha "Made in China" lenne az alján, akkor a második, vagy harmadik nyáron lehetne cserélni.)

A konkrét példánál maradva... egy tápegység esetében gyakran tényleg "filléres" (max. 1-2 ezer forintos) ráfordítással, akár újabb 5-6-x évre meg lehet hosszabbítani a termék élettartamát.

Ahogyan említettem fentebb: pár minőségi kondi, a forrasztások felfrissítése, egy hozzáértő szakember, és minden rendben lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.