Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Potyka03 válasza RocknRoller (#1300) üzenetére


Potyka03
senior tag

Nagyon megéri frissíteni a MIUI 10-re. Mindenféleképpen tedd meg. Ezerszer jobb az üzemidő,minden app gyorsabban nyílik meg,gyorsabban bootol be a telefon,szépek az ikonok meg minden.... szóval remek +++

Nyiss a világ felé,és a világ is nyit feléd!

(#1302) peestee83 válasza octopus75 (#1290) üzenetére


peestee83
aktív tag

Sajnos 10-ről nem mehetsz vissza.
Elég friss hír, de érdemes elolvasni, ne legyen tégla a telefon:
https://helloxiaomi.hu/google-miui-anti-rollback-vedelem-vagy-atok/

Cor ne edito

(#1303) Sgr_A válasza peestee83 (#1302) üzenetére


Sgr_A
addikt

De a 9.6.4-re visszalehet menni sőt ami arb4-es rom arra mind talán a 9.5.19. Volt az első az ezelöttire nem lehet

(#1304) Kerni62 válasza octopus75 (#1290) üzenetére


Kerni62
tag

Szia! Hogy lehet visszamenni? A 10 egy rakat sz@r. Köszi

(#1305) Pityu. válasza Potyka03 (#1301) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Én nem igazán vettem észre a jobb üzemidőt.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#1306) krepair


krepair
csendes tag

Sziasztok!
Asszonynak rendeltem a xiaomishop-ról egy piros 4/64-es verziót, viszont ebayen bajban vagyok a tok választásával. Ha jól látom ennek a telefonnak a nemzetközi neve Note 5 Pro? Csak mert a sima Note 5-re olyan tokokat hoz ki, amiknek középen egy szimpla kamerájuk van. Köszi a választ előre is!

(#1307) Kerni62 válasza krepair (#1306) üzenetére


Kerni62
tag

Igen, Pro.

(#1308) peestee83 válasza Kerni62 (#1304) üzenetére


peestee83
aktív tag

Nem tudsz, itt a cikk:
[link]

Cor ne edito

(#1309) Tonyk válasza peestee83 (#1308) üzenetére


Tonyk
veterán

Ha ARB4-en van akkor ARB4-es 9-re vissza tud menni. (9.5.19-től felfelé 9.6.4-ig ilyen)

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1310) peestee83 válasza Tonyk (#1309) üzenetére


peestee83
aktív tag

:R igen, ez lemaradt :)

Cor ne edito

(#1311) octopus75 válasza Kerni62 (#1304) üzenetére


octopus75
tag

Letöltöd, beállítások- telefonról- renszerfrissítés- fönt három pötty- frissítőcsomag kiválasztása, zip-filet kiválsztod, telepíted...
Nekem simán visszament... De visszatettem ugyanígy a 10-est...

(#1312) Takuun válasza octopus75 (#1311) üzenetére


Takuun
aktív tag

Ilyen egyszeruen mindenfele mokolas nelkul vissza tudom tenni a 9.5 vagy a 9.6 valtozatot?

(#1313) yanna válasza octopus75 (#1311) üzenetére


yanna
őstag

Vajon van különbség egy letöltött 10 ilyen módon telepített és az ugyan abban a menüpontban található legújabb verzió újratelepítése között?

(#1314) octopus75 válasza Takuun (#1312) üzenetére


octopus75
tag

Szerintem csak a 9.6.4-et.... talán még a 9.5.19--et, de én azt nem próbáltam...

[ Szerkesztve ]

(#1315) octopus75 válasza yanna (#1313) üzenetére


octopus75
tag

Ez csak a jelenlegi verziódat telepíti újra...

(#1316) yanna válasza octopus75 (#1315) üzenetére


yanna
őstag

Persze ez világos, arra gondoltam, mint pl. operációs rendszer esetében upgradelés és tiszta telepítés közti különbség.

(#1317) bghistvan válasza Kerni62 (#1304) üzenetére


bghistvan
senior tag

Szia!

Kitudnád fejteni bővebben,hogy mi az ami rosszabb a 9.6.4-hez képest (még én is 9.6.4-en vagyok)?

(#1318) Takuun válasza bghistvan (#1317) üzenetére


Takuun
aktív tag

Miui 9.6.3.0-ról Miui 10.0.1.0-ra frissítettem:
- Szerintem rondább lett az egész rendszer, úgy ahogy van (de ez szubjektív), a hívási felület a fekete helyett, valami gagyi szürke lett, az ébresztőóra rész meg fekete, de valami h*nyadék módon kialakított, a statusbar az szerintem is gáz, meg úgy általában a fontsize magasabbra lett véve, így több helyen a betűk és számok vastagabbak.
- Akku gyorsabban merül
- ujjlenyomat olvasó pár tizedmásodperccel lassabb
- Teljes kijelzős módban, ugyanúgy szörnyen akadozik, mint eddig
- Nem érzem gyorsabbnak a 9.6-hoz képest.
- Kamera nagyon lassú lett
- Hibákat amúgy nem tapasztaltam átlag felhasználás mellett
Összességében én nem látok semmilyen előre lépést. Már a 9.5-ről 9.6-ra váltás sem volt egy nagy ötlet, de ez a 10-es még a kinézetet is elcs*szte.

En ugyanugy tartottam tole, mint Te, csak nalam gyozott a kivancsisag... sajnos. Amugy sok pozitiv velemeny van rola, lehet neked bevallna.

[ Szerkesztve ]

(#1319) bghistvan válasza Takuun (#1318) üzenetére


bghistvan
senior tag

Hú....ez elég részletes hsz. volt, köszi 😁
Igen, óvatos vagyok minden update-el,az általad leírtak után nem is firtatom tovább ezt a témát,maradok ezen, mert így hibátlan!
Mit értesz az alatt egyébként,hogy teljes kijelzős módban akadozik?

(#1320) octopus75 válasza Takuun (#1318) üzenetére


octopus75
tag

Azért ezt megcáfolnám...
Ma két nap és hat óra után tettem töltőre közel 8 óra sot-idő után... Az ujjlenyomat olvasó rohadt gyors, pillanatok alatt reagál. A kinézet szubjektív... Nagy változás nincs szerintem. Nekem összességében gyorsabb lett és lassabban merül. Teljes kijelzős módot nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#1321) Takuun válasza bghistvan (#1319) üzenetére


Takuun
aktív tag

Teljes kepernyos megjelenitest, amikor alul nincsenek gombok. Menuben kapcsolhato, es nagy kiralysag lenne, ha nem laggolna miatta a rendszer.

(#1322) wwenigma válasza octopus75 (#1320) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Csatlakozom. Akinek erdekes problémák jelennek meg lehet erdemes lenne teljesen ujrarakni, nem kétlem hogy előfordulhat ilyesmi de nalam nem jelentkezett.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#1323) octopus75 válasza yanna (#1316) üzenetére


octopus75
tag

Elvileg nincs különbség, de a gyakorlat mást mutat 😅
Tiszta telepítés mindig jobb szerintem...

(#1324) püki


püki
aktív tag

Nekem semmi bajom a 10el. Manuálisan telepítettem pár hete, az üzemidő nekem javult, eddig sem volt rossz, sőt, de most az én felhasználási módommal még jobb lett. (2nap ,7-9óra SoT megvan) Az ujjlenyomat olvasó hibátlan azonnal reagál, a teljes képernyős mód abszolút lagg mentes nálam. A kinézet szubjektív, nekem tetszik, akinek nem legyen türelemmel, pár hét és beindul a téma gyár erre a verzióra is, addig pedig használhatóak a 9es verzióra gyártottak, igaz némi kompromisszummal. Összességében én nagyon elégedett vagyok a 10el. Az asszony 5Plusán is tökéletesen működik, ott sincs lagg, fagyás, az üzemidő azon a készüléken is parádés.

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#1325) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Nekem új kinézet tetszik, de leginkább az hogy 1-2 dolog sokkal praktikusabb lett. Pl hangerő állítás, némítás stb. Teljes képernyős módot használok, Microsoft luncherrel. Előző verzió alatt agyon laggolt, most már csak ici picit megakad ha home ot "nyomok". Üzemidő eddig is nagyon jó volt pontosan nem néztem mennyit tud most. Amikor szinte egész nap ment az idle hero defence akkor 6.5 óta sot ot tudott, az sztem elég jó. Játék nélkül nyilván sokkal több lenne.
Egy dolog nem tetszik.
Messenger minden frissítés után vissza kapja az értesítésre a jogait és újra el kell vennem tőle a rezgést és a csipogást. Hogy ez 10 vagy app hiba azt nem tudom

Szerk : értesítési sáv is ügyesebb lett sztem :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1326) Okosandroid


Okosandroid
tag

Sziasztok. Tegnap vásároltam egy ilyen készüléket, nekem is nagyon tetszik, tényleg minden funkciójával elégedett vagyok :) Annyiban kérném a segítségeteket ha lehet, hogy szeretném kikapcsolni a led-es értesítési fényt, csak nem tudom hol kell. Tudtok ebben segíteni? Köszönöm szépen.

(#1327) Tonyk válasza Okosandroid (#1326) üzenetére


Tonyk
veterán

Beállítások alatt lehet keresni funkcióra. Legfelül van egy keresősáv, oda írd be ez esetben, hogy: fény. Rögtön meg is lesz a találat, de ha nem találnád: További beállítások - Értesítésjelző fény.

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#1328) yanna válasza octopus75 (#1323) üzenetére


yanna
őstag

Köszi! Ő lenne ugye? Zárójelben mi az a MIUI9?

[ Szerkesztve ]

(#1329) Okosandroid válasza Tonyk (#1327) üzenetére


Okosandroid
tag

Sikerült, köszönöm szépen a segítséged! :)

(#1330) Takuun


Takuun
aktív tag

Böngésztem a fórumot, de nem találtam választ az alábbi kérdésre:
10.0.1.0 STABIL-ról szeretnék 9.5.19-re (vagy 9.6.3.0-ra) visszatérni. Lehetséges? Ha igen, akár itt vagy privátban valaki segítene, egy hozzá nem értő embernek? Nem vagyok műszaki analfabéta, csak nem foglalkozok ilyennel, viszont ez az új 10-es MIUI rákényszerít.
Azt olvastam valahol, hogy elég egy zip fájlt letölteni és a telefon frissítőjéből megnyitni.

(#1331) user01


user01
aktív tag

Sajnos egy számomra fontos funkció is kikerült az új miui-ból, ami a 9.5.19-ben még benne volt. Konkrétan a késleltetett lezárás...
Be lehetett állítani, hogy a kijelző elalvása után max. 5 percig még nem zárt le a készülék. Ez alatt az idő alatt elég volt két kopp a kijelzőn, és újra használható lett... Most viszont állandóan fel kell emelni az ujjlenyomat-olvasóhoz. Ez nem éppen felhasználó-barát!
Az arcfelismerést hanyagolnám! :)

(#1332) püki válasza user01 (#1331) üzenetére


püki
aktív tag

Nem tudom pontosan hol, de be lehet állítani hogy bizonyos helyeken, pl otthon, munkahelyen nem zár le rögtön. Ha megtalálom megírom :)

Galaxy S24 Ultra Titanium Blue 512Gb

(#1333) octopus75 válasza yanna (#1328) üzenetére


octopus75
tag

Igen a középső, ez a legfrissebb global stabil verzió...
Mi van most a telódon?

(#1334) user01 válasza püki (#1332) üzenetére


user01
aktív tag

Köszi, de én globálisan szerettem ezt a funkciót, vagyis bárhol... :)

(#1335) yanna válasza octopus75 (#1333) üzenetére


yanna
őstag

Ez van rajta, csak ugye ez a 9-re települt, ill. a legújabb verzió újra telepítését is futtattam már, de úgy sejtem ez a két módszer ua. lehet, tehát a mindkét esetben maradtak 9 -esnek bizonyos fáljai.

(#1336) Celithrandi


Celithrandi
addikt

ti tapasztaltatok olyat, az új miui 10 nél, hogy mikor kilistáztatjátok a tabokat és X el bezárnátok mindet akkor az utolsót nem zárja be hanem megnyitja? Nem minden esetben, de frissen megnyitott progiknál szereti csinálni.

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#1337) octopus75 válasza yanna (#1335) üzenetére


octopus75
tag

Akkor csinálj egy gyári visszaállítást úgy, hogy törölsz mindent...

(#1338) yanna válasza octopus75 (#1337) üzenetére


yanna
őstag

Törölni... Ö... Ez lenni nem magyar nekem...

(#1339) octopus75 válasza yanna (#1338) üzenetére


octopus75
tag

😂

(#1340) Sgr_A válasza Celithrandi (#1336) üzenetére


Sgr_A
addikt

Akkor csinálja ha az app fut a kijelzőn és egyből a feladat kezelőre mész,
Ha elöbb kilépsz a főképernyőre és úgy törlöd a feladatkezelőt akkor nem nyitja vissza

(#1341) yanna válasza octopus75 (#1339) üzenetére


yanna
őstag

Gyári beállítások visszaállítása is volt, a mindent törölni ezt jelenti? Tök komolyan kérdezem.

(#1342) octopus75 válasza yanna (#1341) üzenetére


octopus75
tag

Igen 😊

(#1343) yanna válasza octopus75 (#1342) üzenetére


yanna
őstag

No, ez is megvolt, mégis egyszerre muzsikál az alacsony akku alap jelzése az alapnak beállított értesítési hanggal.

(#1344) Celithrandi válasza Sgr_A (#1340) üzenetére


Celithrandi
addikt

köszi:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#1345) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Sziasztok!

Honnan érdemes kijelzőt venni ehhez a készülékhez?
Ali-n, eBay-en találtam 8-10e ft körül amik elvileg "OEM" alkatrészek. Ezek mennyire jók az eredetihez képest?
A cserét megoldom, de ha tudtok szervizt ahol olcsón megcsinálják, akkor az is érdekel.
Kinek mennyiért cserélték szervizben?

Előre is köszönöm!

(#1346) APA1955


APA1955
csendes tag

Megvettem ezt a telefont de nem vagyok mester a használatban. Új a teló, szeretném a régi samsung -ról a google fiók címjegyzékébe felszinkronizálni a samsungban levő névjegyzéket . lefotóztam a samsung képét, eddig jutottam. Honnét tudom, hogy a samsungba a címjegyzék az a sim-be van vagy valami tárhelyen? A kép alapján nekem ugye ha én küldök valamit valahová akkor exportálok de itt hogyan tovább? Amig meg nem jön az új teló tokja addig a sim kártya a samsungba marad.
köszönöm a segítséget . És még egy kérdés fent az értesítési sávban hogyan lehet százalékosan megjeleníteni az akku töltöttségét?

(#1347) KubanitoS válasza APA1955 (#1346) üzenetére


KubanitoS
veterán

Elvileg ha be vagy lépve a Samsungon a Google fiókodba, akkor automatikusan szinkronizálnia kellene az összes névjegyedet.

https://contacts.google.com/

Erre a linkre menj és ha látod a névjegyzéked, akkor semmi teendőd nincs. Az új telefonba be kell jelentkezni a Google fiókba és egyből meg fognak jelenni a névjegyek is.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#1348) andrás47


andrás47
senior tag

Üdv ! Régebben az állapot soron megjelent a szolgáltató neve is a telefonomon, egy ideje ezt nem írja ki csak a térerő jelet, és 4G-t írja . Valamit el állítottam, vagy változott ?

(#1349) ratobi válasza andrás47 (#1348) üzenetére


ratobi
senior tag

Frissítetted MIUI 10-re...

(#1350) andrás47 válasza ratobi (#1349) üzenetére


andrás47
senior tag

És a frissítéssel, megszűnt ez a lehetőség ? Hogyan lehet, így megkülönböztetni, melyiknek milyen a térerő ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.