Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:35:14

LOGOUT.hu

Xiaomi Mi8 összefoglaló
(kódnév: dipper)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) HUNited válasza amargo (#5041) üzenetére


HUNited
őstag

No ezek közül nekem egyik sincs (ha volt, letiltottam, mivel asszisztens nem működik magyarul, a fotók alkalmazásnak meg mi értelme?).
Néztem a kamerában is, ott sem látok ilyen lehetőséget, szóval szerintem nekem ez egy haszontalan alkalmazás (azaz bloatware)

(#5052) natë válasza havri1 (#5043) üzenetére


natë
nagyúr

(#5053) Digger válasza Digger (#5047) üzenetére


Digger
senior tag

Valaki tudna segíteni?
Látom, hogy az előzőleg berakott kép sűrűn előforduló hiba!
Nem tudom eldönteni, hogy nálam azért van-e, mert nincs rendesen regisztrálva az új telefonom, vagy valami más okozza!
A telefonon a Fejlesztői beállítások/Mi Unlock-állapot/Fiók és készülék hozzáadása nálam nem fut le!
Az üzenet az, hogy a hitelesítés nem sikerült és arra biztat, hogy jelentkezzek be újra a fiókba és kezdjem elölről.
Az nem világos, hogy a fiókba a telefonon, vagy a PC-n jelentkezzek-e be.
Próbáltam itt is, ott is, de nem változik semmi! :(

(#5054) huliganboy válasza Digger (#5053) üzenetére


huliganboy
addikt

A két lépcsős hitelesítés nincs bekapcsolva? Maga a MI fiók a telefonhoz hozzá van adva? Ott be tzdsz lépni a profilodba? Milyen rom és melyik van fent?

(#5055) amargo válasza HUNited (#5051) üzenetére


amargo
addikt

Én eléggé használom a fotó alkalmazást, oda töltöm a képeket, videókat. Ezen keresztül osztom meg, csinálok albumot, rövid filmeket vele. Továbbá emléktárnak is használom és rendszerezek vele.
Ha valaki nem csinál képeket vagy a semmibe lövöldözi, annak tényleg nincs értelme használni.

Szöveg felismerés használta meg felhasználás függvénye. Ha valaki ad egy névjegykártyát egyszerűen felismertem vele, de "barmire" igaz ez. De sok szöveges lapot is archiválok vele, digitalizálom. Ha valakinek erre nincs igénye, annak megint csak hasztalan.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5056) hroberto válasza amargo (#5055) üzenetére


hroberto
veterán

Akkor ez kiváltja az MS féle Office Lens-t?

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5057) huliganboy válasza Digger (#5053) üzenetére


huliganboy
addikt

Note 3 pro special edition topikban ez volt a megoldás:

Kikapcsoltam az akkukímélőt, majd a Mi Cloudban nyomtam egy "find device" opciót.
Miután megtalálta a készüléket, a telefonban lévő fejlesztői opcióban a Mi Unlock Statusra rányomtam és összekapcsolta a telefont a Mi fiókkal....

(#5058) szmyky válasza hroberto (#5056) üzenetére


szmyky
aktív tag

Ez a Lens alkalmazás abban is segít, hogy lefotózól valamit és a képet analizálja és a neten megkeresi a találatokat rá.
Végülis egy kereső, kép alapon...

(#5059) HUNited válasza amargo (#5055) üzenetére


HUNited
őstag

Én Drive-ba mentem a képeket, full méretben. Tudom a fotó alkalmazásban az ő beállításaival korlátlan a tárhely, de egyrészt ezt bármikor visszavonhatják (mint pár hete egyes videó fájloknál), másrészt meg minek még egy app, ami eszi az aksit, meg fut a háttérben, ha amúgy is ott a Drive? (és az sokoldalúbb - nem csak a képeket tárolom benne)

Az én "köreimben" meg már nem használunk papír alapú névjegykártyát, kontakt megosztást használunk, így az sem releváns. A szöveges lapok digitalizálásához meg scannert használok, mert SZERINTEM (és erre anno célszoftvert is vásároltam) a fotózás messze nem hozza azt a minőséget, mint amire ezen dokumentumok esetén szükségem van. Szerencsére az online világban dolgozom, így nagyon ritkán van szükségem scannelésre (havi 1-2 alkalommal), nyomtatásra, de ezen alkalmakkor fontos a minőség.

(#5060) HUNited válasza szmyky (#5058) üzenetére


HUNited
őstag

Ez ok és tök jó, de hogyan tudom ezt előhozni?
Csinálok egy fotót, pl egy vonalkódról, hogy rákeressek a termékre, de (legalábbis a Mi kamera appban) nem is érzékeli, hogy ez egy vonalkód, és fel sem dobja ezt a Lens alkalmazást.

Tehát tök jó hogy erre való, csak nem értem hogy tudom "előhozni".

(#5061) natë válasza HUNited (#5060) üzenetére


natë
nagyúr

De nehéz veletek 😁

(#5062) Kleroo válasza Dr.NX (#5044) üzenetére


Kleroo
veterán

Cool! Majdnem elkattintottam. De várok vmi hasonlóra kékben :D

Az honnan tudható biztosra h nem fogják meg, #áfafree?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5063) amargo válasza hroberto (#5056) üzenetére


amargo
addikt

Az office lens -nek vannak olyan tulajdonságai, ami.. igazából a két termék más. Az ocr a közös bennük, ebben a google erősebb, de több más dolgot nem tud. Pl tábláról képet készíteni (vagy csak nem próbáltam), stb.

HUNited: nem te vagy ezeknek a célközönsége. Nagyon sok ellentmondás van abban, amit írsz, nekem.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#5064) Eszti10


Eszti10
csendes tag

Hol lehet beállítani a notch eltüntetését? Vagy ezt az új global stabilból kivették? :F

(#5065) csabooooo válasza Eszti10 (#5064) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Sehol. Kivették.

(#5066) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Sziasztok!

Belépnék én is egy Mi 8 Pro-val. Egyeløre minden rendben van vele, azok kivül hogy nem tudok semmilyen icon packot telepitemi. Valakinek ötlete? :R

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5067) hroberto válasza amargo (#5063) üzenetére


hroberto
veterán

Köszönöm!

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#5068) huliganboy válasza MiklosSaS (#5066) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia

Válts régiót!

Hol vetted?

(#5069) Danex


Danex
addikt

Nektek hogy megy a GPS? budai rakparton minden baja volt és nem tudta eldönteni fent vagy lent megyek. Ráadásul északi irányba tartottunk szóval távolabb is voltunk a felső úttól.

Kb az ablakba volt rakva a telefon.

(#5070) Cabrio válasza Danex (#5069) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Nekem is vacakol a Google Maps. Régóta azt használom, de kénytelen leszek Waze navigációra váltani... :(((

(#5071) kengyel válasza Cabrio (#5070) üzenetére


kengyel
nagyúr

A Waze nálam tökéletes, napi szinten használom. Azt nem állítom hogy nem téved, de teljesen használható.

kengyel

(#5072) jofiucska válasza Cabrio (#5070) üzenetére


jofiucska
tag

Nekem a waze vacakol...ha pl jövök befele a m1m7 bevezetőn és bekapcsolom hogy érdemes e elmenni ez egerút felé, akkor leakar vinni már budaörs felé az 1es útra pedig semmilyen dugo nincs a város irányába...nem értem.

(#5073) natë


natë
nagyúr

Vicc ez a MiUi global. Minden telefonra kiadták a 12.27-et, de a Mi 8-ra nem (fastboot). Mégis mi olyan extra van a 8-ban ami miatt szenvednek a frissítéssel, de Pro-ban, Poco-ban, SE-ben meg tudták oldani...

(#5074) kengyel válasza natë (#5073) üzenetére


kengyel
nagyúr

Pont most olvastam a fórumon, dec 30-és jan.01.-között, pihenő. Még a Poco is megkapta, mi sehol semmi. :)

kengyel

(#5075) natë válasza kengyel (#5074) üzenetére


natë
nagyúr

Engem mondjuk nem érint eu-n, csak vicces.

(#5076) CoolBoy323


CoolBoy323
nagyúr

Játékok közben az a negyed kör hogy tűntethető el??

(#5077) kengyel válasza natë (#5075) üzenetére


kengyel
nagyúr

Tényleg az, mert csak ez maradt ki.

kengyel

(#5078) Cabrio válasza jofiucska (#5072) üzenetére


Cabrio
aktív tag

Na ezért nem szeretem a Wazet, mert lehetetlen utakat tud tervezni indokolatlanul. Viszont a Mapsal az a baj, hogy párhuzamos útra érzékeli a telefont és ezért onnan akar tovább navigálni, így ha nem figyeled folyamatosan és nem veszed észre a tévedést, akkor hirtelen azt hiszed, el kell kanyarodni, miközben ő csak arra az útra akar visszatérni, amin amúgyis mész. És ez zavaró, megtévesztő. Én sokat vezetek és a navigáció néha megy ismeretlen utakon, de akkor nem azt akarom nézni, mikor szopat be, hogy kanyarodjak, közben mégsem kell, csak ő van összezavarodva.

(#5079) enginev3.0 válasza Cabrio (#5078) üzenetére


enginev3.0
félisten

Here?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5080) havri1 válasza natë (#5073) üzenetére


havri1
félisten

De fura, mert mintha lett volna changelog, amiben a mi8 auto fényerő javítása lenne. Aztán mégse?
Eu-n jó lett a fényerő? EU az China vagy global alap?

havri

(#5081) Corsa02


Corsa02
őstag

Itt egyébként milyen sűrűn szojtak jönni a frissítések?
Én is megrendeltem a telefont, jövő héten érkezik :)
Előző telefonom Huawei, na ott nem voltak kapkodósak, ott egy-egy biztonsági frissítés is sokszor hónapok múlva érkezett.

The Truth Is Out There --->

(#5082) natë válasza havri1 (#5080) üzenetére


natë
nagyúr

Az eu kína alap, ahogy a global is, csak kevesebb a szemét.

[ Szerkesztve ]

(#5083) kengyel válasza Corsa02 (#5081) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha a Global stabil romon maradsz, akkor kb 1-2-hónap változó, ha fellrakod a Global dev-romot, akkor hetente.

kengyel

(#5084) Corsa02 válasza kengyel (#5083) üzenetére


Corsa02
őstag

Ez egész biztató :) köszi

The Truth Is Out There --->

(#5085) kengyel válasza Corsa02 (#5084) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ha az összefoglalóba belenézel, nagyon sok információt megtudhatsz. :K Szívesen !

kengyel

(#5086) #12681728


#12681728
törölt tag

Sziasztok!

Bootloadert szeretnék nyitni de itt megakadtam:

- Beállítások -> Rendszer -> Fejlesztői lehetőségek-ben az "OEM feloldás megengedett" és az "USB hibakeresés" menüpontokat engedélyezd.
Ezek után szintén a Fejlesztői lehetőségekben hozzáadod a MI fiókodat a "Mi Unlock Status" menüpontban.

Rákattintok a fiók hozzáadásához, de kiírja hogy nem sikerült hozzáadni a fiókot.. Ez alapból így van, vagy valamit nem jól csinálok?

(#5087) havri1 válasza natë (#5082) üzenetére


havri1
félisten

Régebben teljesen külön vonalon mozgott a kínai és a global. Pl mi5 esetében.

havri

(#5088) kengyel válasza #12681728 (#5086) üzenetére


kengyel
nagyúr

A fiók hozzáadásához mindenképp mobilneten kell lenni, ha pedig úgy sem tudod hozzáadni, jelentkezz ki a fiókból, majd jelentkezz vissza, majd próbáld meg újra. Ezt, nálam is eljátszotta.

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5089) Digger válasza #12681728 (#5086) üzenetére


Digger
senior tag

Nekem is ez a bánatom!
Lehet, hogy náluk van a bibi?
Ha tovább tudsz lépni, feltétlenül jelezd!

Mobil neten voltam, többször próbáltam ki-be lépni a fiókba!

(#5090) MiklosSaS válasza huliganboy (#5068) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szia. Angliában vettem, este megpróbálom újra a régió váltást mert elsõre sikertelen volt, csak nem lehetett telepiteni a pack-ot. Sajnos opciót sem találtam a menüben.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#5091) #12681728 válasza kengyel (#5088) üzenetére


#12681728
törölt tag

Valóban, így megoldódott! Köszönöm a segítséget!

(#5092) kengyel válasza #12681728 (#5091) üzenetére


kengyel
nagyúr

Ez engem is szívatott, én is úgy jöttem rá. Nincs mit !

#5089) Digger

Pedig így működnie kellene !

[ Szerkesztve ]

kengyel

(#5093) Digger válasza kengyel (#5092) üzenetére


Digger
senior tag

Sikerült! :Y
Csak sajnos 15 napot kell várjak! :O

Ez nem lenne különösebben baj, de most kivételesen sürget az idő, mivel a cégemnél engedélyezték, hogy a cég SIM kártyáját bele lehet tenni és akkor nem kell állandóan két telefonnal mászkáljak! Ez azzal jár, hogy cégspecifikus alkalmazásokat is kell rátelepíteni, amit a rendszergizda konfigurál és kellemetlen lesz, hogy a nyitás miatt le lesz gyalulva minden! :U

(#5094) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Találtam egy ilyen ikon packot és érdekes hogy végre az összes ikon változik, nem tűnnik ki egy két más fajta ikon

Azt valaki nem tudja hogy nekem a gyári ikon csomag miért négyzetes? Hiába állítom be az újat, pl Chrome körül is lesz fehér keret, rohadt zavaró

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5095) natë válasza havri1 (#5087) üzenetére


natë
nagyúr

Mindennek az alapja a kínai, az a forrás. Nem hiszem, hogy valaha külön mozogtak.

(#5096) FrankMonzano válasza Cabrio (#5078) üzenetére


FrankMonzano
őstag

A futó alkalmazások között old fel a lakatot a mapsnek, majd az akkumulátor menüben szedd le az akkumulátorkimélőről és te át nincs korlátra. Azért csinálja mert, blokkolni akarja a háttérben való futást, közben meg keresné a jelet a Maps.

(#5097) kengyel válasza Digger (#5093) üzenetére


kengyel
nagyúr

Én is annyival indultam, de ha minden igaz, január 03.-fele nyithatom. :)

kengyel

(#5098) FrankMonzano


FrankMonzano
őstag

Ezen a héten elmarad a global dev frissítés? Nem úgy van, hogy hetente érkezik?

(#5099) havri1 válasza natë (#5095) üzenetére


havri1
félisten

Pedig nem. Mi5-n sokáig a kínai 7-es droiddal ment, global lépte meg a 8-at korábban. Biztos, hogy külön alap volt ott, és akkor.

[ Szerkesztve ]

havri

(#5100) kengyel válasza FrankMonzano (#5098) üzenetére


kengyel
nagyúr

A MI 8-számára maradt el, a többi megkapta. A Pocok is 8.12.27-van.

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.