Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Skynet258 válasza manokaki (#150) üzenetére


Skynet258
veterán

Nem állítottam semmit, automatikus beállításon van. A feketénél kicsit belepiszkáltam pont a fentiek miatt. Itt beléptem a menübe, hogy belövöm megint, és az automatikus tök jó eredményt adott. Ez is mutatta, hogy valami eltérés volt a panelekben.

https://geekpulse.hu

(#152) manokaki


manokaki
őstag

Ezt magyarázza már el nekem valaki ,hogy hogy lehet :

" ez nyilván az 5 nanométeres gyártástechnológiának is köszönhető, szemben a 4G-s-ben lévő 8 nanométeres chippel. 11-12 óra körüli böngészés jut 90 Hz-en, a 60 Hz-es videónézés pedig 15-17 óra is lehet az eszközökön, az 5G-s változattal mi körülbelül 5 órás kijelzőidőket hoztunk a mindennapi használatban "

hogy tud valaki ezen a telefonon 11-12 órát böngészni ??? Sötét kijelzővel csinálja ,mikor a kijelző idő 5 óra !???

(#153) Viktor0610 válasza manokaki (#152) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem feltétlen minimum fényerőn, de ezeket a teszteket adott szinten szokták végezni tudtommal.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#154) manokaki válasza Viktor0610 (#153) üzenetére


manokaki
őstag

De az nem esik le nekem,hogy hogy tud valaki böngészni 11 órát , 5 óra kijelző idővel ?? Ha nem csinálok semmit csak nem engedem ,hogy kikapcsoljon , akkor se világit a kijelző 11 órát ! Söt egyszerrre teszteltem az 5G-t és a 4G-t és annak ellenére ,hogy a 4G lassabb , 8nm-es procival rendelkezik ,tehát többet kellene fogyasztania , az 5G sokkal kevesebb kijelző időt produkál !!!

(#155) Watchdog válasza manokaki (#154) üzenetére


Watchdog
aktív tag

[link]

The web browsing test is performed using an automated script that reloads a webpage every ten seconds. There are no flash elements on the web pages, so the playing field is even. We use an 802.11n access point placed a few meters away to get full connectivity bars.
In our video playback test we measure how long it takes for a device to run its fully charged battery down to 10%, while looping a standard-definition H.264 video. We stop at 10% since most devices shut their video players at this point or lower their brightness substantially. All radios on the device are switched off (Airplane mode).
Since the beginning of 2016 we also have a fixed brightness level of 200nits of the screen for all of our battery tests. The level of 200nits has become somewhat of an industry standard for indoor day use. But more importantly, it's both the median and average value of the brightness levels at which we've tested all reviewed devices so far.

(#156) yestechno válasza Skynet258 (#149) üzenetére


yestechno
lelkes újonc

Rendelés előtt állok és láttam én is a kétféle pixelelrendezést rgb ,és gyémánt alakzat.Tipusszámra biztos van eltérés köztük.Tudsz pontos modellszámot paramétereket mutatni?Nem akarok én is belefutni de csak citrom színben várom.

(#157) manokaki válasza Watchdog (#155) üzenetére


manokaki
őstag

Köszönöm. Igy érthető ! Végül is mindenki ebben az állapotban használja :D :D

[ Szerkesztve ]

(#158) Watchdog válasza manokaki (#157) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Igaz ami igaz, gyanúsan hosszú időket mérnek... hát, így csinálják! :DDD

(#159) manokaki válasza yestechno (#156) üzenetére


manokaki
őstag

Nézd itt meg ha segit , az nem igazán hangzik el ,hogy előre tudni lehetne.. [itt az irás és video]

[ Szerkesztve ]

(#160) yestechno válasza manokaki (#159) üzenetére


yestechno
lelkes újonc

A tiédre gondoltam ,ha már azzal nincs gond.

(#161) manokaki válasza yestechno (#160) üzenetére


manokaki
őstag

Nekem nincs vele, de ezt a dolgot max egy erős nagyitoval tudod megnézni amin látod a pixeleket. ..

[ Szerkesztve ]

(#162) Skynet258 válasza yestechno (#156) üzenetére


Skynet258
veterán

Az a baj a típusszám ugyanaz, nincs megkülönböztetve a két verzió. Anno a Mate 20 Pro-nál a Device Info HW nevű progi írta a panel típusát (ott is kétféle volt, zöldülős LG meg BOE) de itt nem ír semmit a panelra sajnos az sem.

https://geekpulse.hu

(#163) yestechno


yestechno
lelkes újonc

Köszi.
Akkor kicsit zsákbamacska de a progi választ adhat rá.

(#164) manokaki válasza yestechno (#163) üzenetére


manokaki
őstag

Milyen progi ?

(#165) Skynet258 válasza yestechno (#163) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem félreértetted, épp azt írtam, hogy itt az említett progi sem ad választ erre mert nem írja a panel típusát. ;)
Amúgy annyira ne gondoljátok túl mert biztos vagyok benne, hogy az emberek töredéke látja ezt egyáltalán. Nálam baromi sok eszköz megfordult az évek alatt és egyébként is érzékeny ilyesmire a szemem sajnos, de a legtöbb felhasználónak fel sem tűnnek ezek a dolgok a legtöbb esetben. ;)

https://geekpulse.hu

(#166) Buszos


Buszos
tag

Ma kellemes meglepetés ért! Vettem egy 4G-t a Telenornál és meg voltam győződve, hogy 64GB-s verzió. De nem, 6/128-as!

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#167) anonimus25


anonimus25
tag

Sziasztok. Tervezek venni egy mi 11 lite készüléket. Kérdésem az lenne, hogy megéri e. Illetve nem fogok mellé a vásárlással? Nem mellékes hogy érdekelne vele kapcsolatban tapasztalat is. Köszi így előre is.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#168) mobilizmo válasza anonimus25 (#167) üzenetére


mobilizmo
addikt

Ezekre a kérdésekre nemigen lehet értelmes választ adni.
Milyenek a felhasználási szokásaid, milyen hosszú időre tervezed?
Használtál-e már MIUI-t? Out-of-the-box készüléket akarsz, vagy ha
szükséges kicsit bele tudsz nyúlni, hogy a saját szájízed szerint alakítsd?
Egyébként nekem sincs, csak azért olvasgatom itt a tapasztalatokat,
mert ez az egyik készülék amivel szemezek én is.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#169) anonimus25 válasza mobilizmo (#168) üzenetére


anonimus25
tag

Hát nem mókolok telefont, eddig redmi telefonjaim voltak. Jelenleg egy redmi note 8 pro van, ami kezdi megadni magát, így kellene más. Szokások pedig, közösségi alkalmazások, média tartalmak, média oldalak látogatása, néha egy egy egyszerűbb játék, ezek sem cod kategória. Szolgáltatói kínálatban ez az amely a leg szimpatikusabb, jelenleg csak így tudok telefont venni (sajnos, vagy nem sajnos, tudom sokan utálják). Esetleg a redmi note 10 pro telefont vártam volna de nem igazán van előfizetéses opcióban, szerintem nem is nagyon lesz, vagy csak mikor már már kifut lassan.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#170) manokaki válasza anonimus25 (#169) üzenetére


manokaki
őstag

az Mi 11 Lite 4G-vel kapcsolatban 3 hetet használtam , nem volt rossz tapasztalatom, ezt egy Oneplus 8 után mondom illetve egy Pixel 4a után , de mondhatom ezt egy oppo find x2 Neo után is :)

gyönyörü kijelző , megfelelő gyorsaság , jó aksi a méretéhez képest + sd kártya használata ha kell... és alacsony ár ahhoz képest amit ad !

(#171) anonimus25 válasza manokaki (#170) üzenetére


anonimus25
tag

Hú ez remek köszi. Akksi hogyan bírja? Illetve akkor nincs vele probléma ezek szerint. Mivel a rossz nyelvek azt mondják hogy a lite típusú telefonokkal mindig baj van, és nem éri meg megvenni.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#172) manokaki válasza anonimus25 (#171) üzenetére


manokaki
őstag

Ugye itt 2 féle lite van , a 4G meg az 5G , a kettő között a legnagyobb küldönbség a proci ,de bátran merem állitani , tapasztalatbol mondom ,hogy a 4G-s is megfelel egy középkategoriáju telefonnak , remek kijelzővel és fényerővel , a v8 ( antutu teszt ) elért kb 280,000 pont ezt alá is támasztja hardveresen is !

Ha a fényképező illetve a játékok terén is komolyabban ott szeretnél lenni akkor az 5G-s verziot ajánlom ,de ez ugye 50%-kal drágább . Valakinek megéri , ezt neked kell eldőnteni ,de más használható jó telefont ennyiért nem nagyon kapsz mint a 4G ! Amire figyelni kell egyedül a Miui aksikimélő programja ( szerintem felesleges és tulzás ) kilehet kapcsolni öket.

Nekem az aksi 4G esetén olyan 7-8 óra kijelző időt , 5G-s esetén 6-7 óra kijelző időt bir , hogy miért azt megne kérdezd :D egymás mellett 4G ment mind a kettő , egésznap a 4G-s mégis jobban birta , igaz ami igaz az 5G-nek erősebb egy 15%-kal a wifije , meg ugye egy 60%-kal a procija ,de viszont csak 5nm-es és nem. 8 mint a 4G-snek :B

Ennyi röviden és érthetően :)

[ Szerkesztve ]

(#173) anonimus25 válasza manokaki (#172) üzenetére


anonimus25
tag

Hát szolgáltatónál hozom ki és ott egyenlőre a 4g van, még nem érzem hogy nekem az 5 g elengedhetetlen egyenlőre. Akkor az akku kibír másfél napot azért? Nem vagyok egy gamer típus, néha játszom de azok sem valami izmos játékok.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#174) manokaki válasza anonimus25 (#173) üzenetére


manokaki
őstag

Sose használtam még az 5G-adatát átvitelt és nem is fogom , csak hát ugye most már azok a legjobb legujabb procik

A 4G-s esetén ha , ha fekete a háttered , wifi-vel netezel, automata fényerőn vagy ( lakásban, irodában ) akkor ki bir simán annyit.

[ Szerkesztve ]

(#175) anonimus25 válasza manokaki (#174) üzenetére


anonimus25
tag

Úgy érzem meggyőztél ezzel a telfonnal. Nem hiszem hogy a note 8 pro helyett mellé lőnék vele. Köszönöm szépen

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#176) manokaki válasza anonimus25 (#175) üzenetére


manokaki
őstag

Olyanom nem volt ,de szerintem nem csalodsz benne..

(#177) Skynet258 válasza anonimus25 (#173) üzenetére


Skynet258
veterán

Az 5G-n túl van pár diffi bár elhanyagolható a legtöbb:

- Qualcomm SM7350-AB Snapdragon 780G (5 nm) vs Qualcomm SM7150 Snapdragon 732G (8 nm) Antutu: 465534 vs 290172 | GFX Bench: 35fps vs 17fps
- előlapi kamera 20 MP vs 16MP
- a hátlapi kamera hardveresen ugyanaz, a tesztképek alapján az 5G-s képek szebbek, esti képek egy fokkal jobbak
- Bluetooth 5.2 vs 5.1
- Wifi 6 támogatás
- Corning Gorilla Glass 5 vs Corning Gorilla Glass 6

Nekem az 5G-s van, ha vársz pár napot akkor úgyis tervezek írni róla egy tesztet (aláírásban az oldalam) és akkor mesélek bővebben róla (csak most épp egy Honor Band 6 tesztet firkálok). Amúgy szerintem jó cucc. :K

https://geekpulse.hu

(#178) anonimus25 válasza Skynet258 (#177) üzenetére


anonimus25
tag

Okés köszi, bár ugye ez attól is függ hogy a Telenor forgalmazni fogja e az 5g változatot.

A majom egy okos állat aki hülyéskedik,az ember meg egy hülye állat aki okoskodik.

(#179) V.Dave


V.Dave
senior tag

Sziasztok
Be szereztem 8/128 5g változatot.

Az üzemidő hoz annyit fűznék hozzá,szerintetek ki lehet kapcsolni hogy ne keresgelje az 5G antennákat? Itt ahol lakom még biztos nem elérhető és lehet lassabban merülne tőle.
Nekem a kijelző nagyon kékes árnyalatú. Hogyan kalibraljam hogy melegebb legyen?
Előtte mi8 volt ott élt a funkció a gesztus vezérléssel ha a vissza mozdulatot nem engedted el akkor ugrott az előző alkalmazásra ez nagyon hiányzik.

Xiaomi mi 8 6/128

(#180) manokaki válasza V.Dave (#179) üzenetére


manokaki
őstag

Sim kártya beálllitása - preferált hálozatok - ott csak a 4G-ra rakod és akkor nem keres 5G-t , ha erre gondoltál..

Megkérdezhetem ,hogy a 8/128Gb-os változatot honnan szerezted be ?

(#181) Skynet258 válasza V.Dave (#179) üzenetére


Skynet258
veterán

Megjelenítés - - > Színséma - - > alul színhőmérséklet és olyan árnyalatot keversz ki ami tetszik.

https://geekpulse.hu

(#182) Bear16 válasza Skynet258 (#177) üzenetére


Bear16
csendes tag

Valamint a kijelző HDR10+ és Dolby Visiont tud, ami pl netflixnél jól jöhet.

˝Die Basis jeder Grundlage ist das Fundament!˝

(#183) V.Dave válasza manokaki (#180) üzenetére


V.Dave
senior tag

Emiralshop

Xiaomi mi 8 6/128

(#184) manokaki


manokaki
őstag

Valakinek müködik a gyári AOD , mármint ,hohy kiis jelzi az üzeneteket email-t , stb ??

(#185) charg


charg
tag

DC dimming akkor ennél a típusnál nincs? Ez elég szomorú..

(#186) nightelf


nightelf
tag

Sziasztok! Van ami miatt ma már nem ezt a telefont vennétek hanem egy másikat? Ha igen miért, és melyik lenne helyette? (Nekem a 100k körüli ár lélektani határ.)

(#187) Itt Janek válasza nightelf (#186) üzenetére


Itt Janek
újonc

Xiaomi Redmi Note 10 Pro
Igaz nagyobb a telefon, de 120Hz ugyanaz a proci 5000mAh-es aksi ja és quad kamera

(#188) nightelf válasza Itt Janek (#187) üzenetére


nightelf
tag

Köszi

(#189) Skynet258 válasza Itt Janek (#187) üzenetére


Skynet258
veterán

Számok alapján jobb a kamera, tesztképek alapján sajnos nem... Viszont helyenként írnak kijelző zöldüléses problémákról szürke háttérnél. De nehéz a döntés, én is kerülgettem azt a készüléket (is)... :U

https://geekpulse.hu

(#190) V.Dave válasza nightelf (#186) üzenetére


V.Dave
senior tag

Túl nagy...
Most jött ki a Zenfone 8 5.9 col és sokkal élhetőbb lenne nekem

Xiaomi mi 8 6/128

(#191) V.Dave válasza V.Dave (#190) üzenetére


V.Dave
senior tag

Ja és videófelvétel is vissza lépés az előző 3eves telefonomhoz képest.
4k 60fps
FHD 30 fps

Xiaomi mi 8 6/128

(#192) kopidoo válasza V.Dave (#190) üzenetére


kopidoo
senior tag

Az bitang lett nagyon, csak az ára...

(#193) Orgi válasza V.Dave (#190) üzenetére


Orgi
őstag

Nagyon tetszik nekem is az a teló, de majd kétszer annyiba kerül és az SD slot is hiányzik :(

(#194) kovaccs


kovaccs
tag

Sziasztok! a Mi 11 4G-t látta már valaki kék színben? Férfias, vagy inkább női? fotókon jól néz ki, és talán kevésbé látszik rajta az ujjlenyomat, a feketéhez képest..

(#195) Skynet258 válasza kovaccs (#194) üzenetére


Skynet258
veterán

Szerintem engedd el, hogy férfias vagy sem, ki nem szarja le ha neked tetszik egy szín és más szerint nem férfias. Nem ettől leszel az. :D Én feketét vettem elsőre másnap hoztam egy mint greent, ez se férfias de nekem tetszik ez a szín. A 4G kékje meg egy még mélyebb szín, szóval az is jól néz ki. Férfiasabb mint a mint green ha ez számít. ;)

https://geekpulse.hu

(#196) zzz03


zzz03
őstag

5g-s verzió.


[ Szerkesztve ]

(#197) V.Dave válasza zzz03 (#196) üzenetére


V.Dave
senior tag

Valaki tudja hogy kell adatkeret (figyelmeztetést) beállítani?
Valamint eltűnt a rezgések érintésre és nem találom hol kellene keresnem
bovsi nem válasz akart lennn

Xiaomi mi 8 6/128

(#198) zzz03 válasza V.Dave (#197) üzenetére


zzz03
őstag

Hangok és rezgések -> heptikus visszajelzés

Biztonság app -> adathasználat

[ Szerkesztve ]

(#199) V.Dave válasza zzz03 (#198) üzenetére


V.Dave
senior tag

Be van kapcsolva. Ez a haptikus ízé sem működik a lapozasnal

Xiaomi mi 8 6/128

(#200) zzz03 válasza V.Dave (#199) üzenetére


zzz03
őstag

Ez is be van kapcsolva?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.