Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Tonimcfish válasza Dimond G (#300) üzenetére


Tonimcfish
tag

Szia.

sajna nekem is eléggé merül, de nekem az android rendszer fogyaszt 35% ot, teljes hard reset után is :(

mi 11 lite 5g

(#302) PietPunto válasza PowerBuldog (#39) üzenetére


PietPunto
tag

Igen, ezzel én is egyetértek. MI 9 Lite-ot nyúzok jó ideje én is, de valamiért nem érzem 100%-ban a késztetést hogy keressek helyette mást. Pedig tetszik nagyon a MI 11 Lite a Redmi Note 10 Pro is.

(#303) zzz03


zzz03
őstag

Szakad már meg valakinek telefon beszélgetése ezzel az üzenettel:

" A szerver nem elérhető".
(Telekom, 4g preferálva)

Tegnap és ma is eldobott 1 beszélgetést így.

SIM hiba? Szolgáltató gond? Telefon probléma ?

[ Szerkesztve ]

(#304) Viktor0610 válasza zzz03 (#303) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem szolgáltató oldali hiba, a VoLTE-vel lehet gond.

Samsung Galaxy A54

(#305) Dimond G válasza Tonimcfish (#301) üzenetére


Dimond G
senior tag

Nem bírom! Akármit csinálok, 1 napig bírja. Mi lenne ha hard módban tolnám!? Szerintem ez botrányos egy ilyen telónál! :W

(#306) zorzy4 válasza Dimond G (#305) üzenetére


zorzy4
őstag

Akkor ott valami súlyosabb gond van. Aktív használattal 3 napig bírja, úgy hogy este még 15%on volt, tehát még egy éjszakai bulit kibírt volna.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#307) zzz03 válasza zorzy4 (#306) üzenetére


zzz03
őstag

Esetleg egy képernyő képet az akkumlátor és teljesítmény menüből dobnál majd be erről a 3napos aktív használatról ? Mert nagyon érdekelne. :Y. :N

[ Szerkesztve ]

(#308) zorzy4 válasza zzz03 (#307) üzenetére


zorzy4
őstag

Nekem ez nem mond semmit, majd te megszakérted.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#309) zzz03 válasza zorzy4 (#308) üzenetére


zzz03
őstag

A diagram alatti részről is küldenél? H milyen appok mennyit hogyan stb. Képernyő, Android rendszer stb. Első pár ami belefér a képernyő képbe a diagram alatt az érdekelne. Illetve 5g vagy 4g telód van?

(#310) zorzy4 válasza zzz03 (#309) üzenetére


zorzy4
őstag

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#311) zorzy4 válasza zorzy4 (#310) üzenetére


zorzy4
őstag

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#312) zorzy4 válasza zorzy4 (#311) üzenetére


zorzy4
őstag

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#313) zzz03 válasza zorzy4 (#310) üzenetére


zzz03
őstag

Köszi! Így már értem ! Azért ez annyira nem aktív használat. A kijelző idő nagyoan hamar darálja a telefont. Böngészel 4-5órat mobilneten és már vége is. De ez a böngészési értik amúgy nem rossz főleg 90 hrz-n (4-5 óra).
Fentebb linkelt kijelző képeket nézzed pl.

[ Szerkesztve ]

(#314) manokaki


manokaki
őstag

Nekem volt mind a kettő tipus mint korább irtam, az 5G-s verzio kb 2 órával ( azaz 4-5 ) óra kijelző időt tud, persze mint mondtam 4G-n használtam azt is , és teljesen ugyanarra volt állitva mind a kettő telefon !

És az Android rendszer a ludas benne az evett sokat ! Csak azt nem tudom miért , más androidos telefonnál ez miért nincs !??

(#315) zzz03 válasza manokaki (#314) üzenetére


zzz03
őstag

Nekem is 4-5 órát hoz az 5g (fix. 90hrz).
Valami sw bug lehet szerintem az Android rendszer túlzott étvágya. Talán idővel javítják. Anno a mi 9se-n is 2-3 frissítés után állt helyre az Android rendszer.

(#316) rozsi71


rozsi71
tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy ide kéne írni, de hátha...
Gondolkodom egy ilyen telefon vételén, az 5G-s verziót. Viszont külsőre kicsit jobban tetszik a MI 10T. Ahogy néztem egy kicsit erősebb is, bár talán a különbség nem számottevő.
Ha valakinek van tapasztalata mindkét mobillal, vagy véleménye, szívesen venném. Hátha segít a döntésben.

Köszönöm :R

(#317) Dimond G válasza rozsi71 (#316) üzenetére


Dimond G
senior tag

A tapasztalataim azt mutatják, hogy a Mi 11 Lite 5g aksikezelése kritikán aluli (60 Hz-en használva)! Egy ekkora aksival rendelkező telefonnak is ki kellene bírnia 1.5 napot átlag felhasználás alatt, de csak épp megvan az 1 nap!
Amúgy minden másban totál jó lenne! Még fotózásban is! Videók szuperek és 60 HZ-en használva is pörög minden!

(#318) rozsi71 válasza Dimond G (#317) üzenetére


rozsi71
tag

Igen, ezt én is olvasgatom itt. De szerintem ez csak gyermek betegség, egy pár frissítéssel sztem helyreáll. Egyébként még az ára, ami visszatart, mert ugye a 10T már elég jól lement, de idővel ez is lejjebb megy biztos. Nehéz döntés...

(#319) balu1977


balu1977
senior tag

Mától én is tulaj vagyok. 8gigas verzió.

(#320) balu1977


balu1977
senior tag

Valakinek van global verziós? EEA-n nincs miui tárcsázó és ha abban van már rakom is át.

(#322) Viktor0610 válasza balu1977 (#320) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Csak a kínai, indiai verziókban, ROM-okban van MIUI-tárcsázó és a többi Xiaomi app.
A global (MIXM ROM) és az EU, EEA-verzió (EUXM ROM) Google appokat tartalmaz.

Samsung Galaxy A54

(#323) zorzy4 válasza rozsi71 (#318) üzenetére


zorzy4
őstag

Szerintem nincs gond az akkuval. Én nem tudom mit kéne csinálnom vele, hogy 1-2 nap alatt lemerüljön. Nálam sokrétű használat mellett 90hzn 3 nap. Lehet ha filmeznék órákig, összejönne a 2 nap :DDD

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#324) balu1977


balu1977
senior tag

Eddig miui névjegyzékem volt. Ebben a googlesban ,hogy lehet csoport csengőhangot beállítani?

(#325) rozsi71 válasza zorzy4 (#323) üzenetére


rozsi71
tag

Az 5g-s változat van neked?

[ Szerkesztve ]

(#326) manokaki válasza zorzy4 (#323) üzenetére


manokaki
őstag

Az van Neki is !

Ilyen használat mellett ,amit lefotoztál ,simán kibirja a 3 napot :D csak itt sokan köztük én is napi 3-4 óra kijelző időt használnak ( internet , face, messenger ,stb) , és 1-2 óra telefonálás , emellett neked is 1.5 napot birna max ....

Az itt a kérdés ,hogy pl a samu s21-em simán kibir il,en használat mellett 2 napot pedig az 120Hz-cen megy ! És 4000 az aksija...Tehát zárva a hozzászolásom :
Az 5G variácioval valami nem oké, az Android rendszer nagyon sokat fogyaszt......!!!

[ Szerkesztve ]

(#327) zorzy4 válasza manokaki (#326) üzenetére


zorzy4
őstag

Akkor reméljük javítják. Hozzáteszem, a redmi note 7 nekem is többet bírt 2 évesen.

[ Szerkesztve ]

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#328) balu1977


balu1977
senior tag

Ok vagy sem, jó kis mobil ez. Az sose érdekelt mennyire merül le estére egy mobil, mert teljesen feltöltve kezdem mindig a napot.

(#329) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Üdv!
Jövő héten én is csatlakozok egy 4G verzióval,fekete színben.
71k-ért jutottam hozzá,előfizu mellé,kedvezménnyel + még a MI Band 5 is jár ajándék ként,kész öröm :C
Másodlagos készülék lesz,úgy,hogy nyilván kímélve lesz :B

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#330) Xirgonis


Xirgonis
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, az 5G-s verzió megvásárlásán gondolkodom - viszont nem fér a fejembe, hogy a 8GB/128GB miért kerül 30k-val kevesebbre az online boltokban mint a 6GB/128GB.

Van erre valami érdemi válasz? Vagy csak én nézek be nagyon valamit?

(#331) Viktor0610 válasza Xirgonis (#330) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mert az nem hivatalos beszerzésű, hanem szürkeimportos ár.

Samsung Galaxy A54

(#332) amauri


amauri
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, a Banggood-on most nagyon kedvező áron tudnám megvásárolni a telefont. Mennyire ajánljátok ezt az oldalt, mik lehetnek a hátrányok? Illetve, ha már valaki rendelt innen, az EU Priority Line szállítási opció valóban vám-és áfamentes teljes mértékben, tehát csak a végösszeget kell kifizetnem így? Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#333) balu1977 válasza amauri (#332) üzenetére


balu1977
senior tag

Előnye hogy olcsóbb mint otthon. Viszont garancia nincs vagy csak körülményesen. Elméletileg nem megy rá semmi csak amit az oldalon kifizetsz.

[ Szerkesztve ]

(#334) Gutenberger


Gutenberger
tag

Sziasztok, 5 napja használom, nagyon szeretem, mert könnyű, gyors, stb, csak:

Naponta többször kapom ezt a hibaüzenetet: A telefon bootloaderre zárt és csak 20 mp után lehet feloldani.
Viszonylag gyorsan merül.

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#335) Tonimcfish válasza Gutenberger (#334) üzenetére


Tonimcfish
tag

Szia.

Nálad is az android rendszer a legnagyobb fogyasztó?

mi 11 lite 5g

(#336) Gutenberger válasza Tonimcfish (#335) üzenetére


Gutenberger
tag

Szia, nem, nálam az 14%-ot evett. Viszont a bootloaderre állás idegesit, talán nem zártam le a képernyőt és úgy raktam zsebre és ez kehet az oka. Mindenesetre a Samsung telefonjaim bírták nálam a két napot és nem volt ez a bootloaderes probléma. Csak azért nem cserélem vissza, mert a készülék súlya, gyorsasága nekem tökéletes

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#337) Viktor0610 válasza Gutenberger (#336) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egy Xiaomin sem találkoztam ezzel a bootloaderes hibaüzivel.
Vagy egy app miatt írja ki, esetleg valami szoftverhiba. De rajtad kívül más nem jelzett ilyet, szóval szerintem egyedi gond lehet.

Samsung Galaxy A54

(#338) Gutenberger válasza Viktor0610 (#337) üzenetére


Gutenberger
tag

Na, most kétségbe estem :(( meg kell várni amig 20-tól visszaszámol ilyenkor és csak azt követően lehet feloldani. Ezért gondolom a nyitás/zárás körül lehet a probléma. Most csak az ujjlenyomat van beállítva, arcfelismeréssel többször csinálta. Kivettem a zsebemből és a fenti hibaüzenet fogadott.

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#339) Viktor0610 válasza Gutenberger (#338) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs feltelepítve valami extra app?
Pl. ami a lezárást segíti (pl. duplakopp vagy egyéb miatt)? Gyári launchert használsz vagy 3rd party appot?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#340) nundee


nundee
friss újonc

Sziasztok!

Friss újoncként tennék fel egy nem teljesen 4G-5G kérdést, de annál inkább Xiaomit. Én kb 3 éve jöttem rá, hogy nekem Mi9-re van szükségem, azóta ezt nyüstölöm. És nagyon szeretném is, ha a közelség érzékelője(?) nem lenne kritikán aluli és telefonálás közben (mert bár hihetetlen, de erre is szeretném/kell használnom a készüléket) a fülemmel ne készítenék egymilliárd képernyőképet, állítanám át a telefonkönyvet, törölnék kontaktokat, kapcsolnám ki a wifit és még ki tudja miket.
Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezt a későbbi szériákban javították-e, erről tud-e bárki bármit? A cikkekben sajnos nem találtam erre utalást.
Lassan rámegy az idegrendszeremre az állandó szívás, így készülékcsere vár rám. Szeretném tudni, hogy gondolkozzak-e egyáltalán Xiaomiban, vagy felejtsem el.

Előre is köszönöm az építő jellegű válaszokat!

Nándi

(#341) Gutenberger válasza Viktor0610 (#339) üzenetére


Gutenberger
tag

Gyári van rajta és ébresztés hezitálás a dupla koppintás. Kikapcsolom a dupla koppintásos ébresztést, hátha segit.

[ Szerkesztve ]

"Uram, ha Ön lenne a férjem, megmérgezném! - Ha az Ön férje lennék, bevenném!"

(#342) Viktor0610 válasza Gutenberger (#341) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Biztos, nem ez a gond, nálam mindig aktív, sosem volt ilyen bajom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#343) balu1977


balu1977
senior tag

Éb még sose hallottam még csak ilyeimről se. Csinálj egy gyári visszaállítást.

(#344) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Meg is érkezett a páros :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#345) balu1977


balu1977
senior tag

Raktam rá taiwani romot. Ebben van még miui tárcsázó.

(#346) szanozs


szanozs
aktív tag

Sziasztok! Telefon csere előtt állok, kinéztem a MI 11 Lite 5G. Viszont a kérdésem, hogy az AOD és az értesítések valóban csak 10 mp-ig láthatóak vagy ez a funkció kikapcsolható és folyamatosan látható?

(#347) Tonimcfish válasza szanozs (#346) üzenetére


Tonimcfish
tag

fejlesztői módban a miui opt. bekapcs után már nem csak 10 másodpercig megy, hanem rendesen.

mi 11 lite 5g

(#348) szanozs válasza Tonimcfish (#347) üzenetére


szanozs
aktív tag

Köszi ez jó hír.

(#349) zzz03 válasza Tonimcfish (#347) üzenetére


zzz03
őstag

Kikapcsolás után. :P amúgy még mindig ugrik minden eddig telepített app már megadott engedélye ha kikapcsolom a miui optimalizációt? Talán valamikor miui 9 körül kapcsoltam ki utoljára. Akkor elég szépen elbarmolta a már telepített és beállított appok engedélyeit ez a manőver. :DDD

(#350) szanozs válasza zzz03 (#349) üzenetére


szanozs
aktív tag

És ha kikapcsolom a miui otimalizációt az a későbbiekben milyen problémát okozhat. Az tudom, hogy az addig beállított engedélyek visszaállítódnak. Nem egy elégáns megoldás akkor. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.