Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Wa2x_ válasza Cyberpunk (#49) üzenetére


Wa2x_
veterán

De legalább Te leírtad az igazat. Azt emelték ki amiben jobb. Azon lehet vitatkozni, hogy gusztustalan vagy sem, ez az élet, mindenki meg akar élni, és ezért él is minden lehetőséggel.

Ebben sztem semmi megtévesztő nincs, max. ahogy tálalták, az megkérdőjelezhető.

[ Szerkesztve ]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#52) Cyberpunk válasza Wa2x_ (#51) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nem csak erre a reklámra céloztam itt. ;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#53) ViZion válasza Wa2x_ (#51) üzenetére


ViZion
félisten

Azt mutatták meg, hogy szerintük jobb. Ha lehetne inkább független tesztnek hinnék, mint egy reklámfilmnek. Ahogy fentebb is írtuk, nem az első "kiszínezett" reklám lenne nokiától... Nekem ez a Nokia már nem az a régi, megbízható telós cég, talán azért is mert az elmúlt 2 évben 4 nokiát kukáztam :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55) Wa2x_ válasza ViZion (#53) üzenetére


Wa2x_
veterán

A megbízhatósággal szerintem nincs gond. Egyedül a 920 okozott nekem csalódást, de a WP rendszer nem. A telefonok minősége is kiváló, az viszont igaz, hogy ez már egy új korszak náluk is, sosem lesznek már a régiek.

De abba is gondolj bele, hogy már nem piacvezetők (anno könnyű dolguk volt), most nekik kell kapaszkodni és minden megtesznek ennek érdekében. Már nem olyan tagolt a piac, mint régen.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#56) BobTail


BobTail
őstag

Az effajta reklám nekem sem tetszik, egyik oldalról sem (még a Nokia részéről sem :P ), de mivel másfél hónapja van nálam egy 925-ös, nem kételkedem a tudásában és a fényképek valódiságában.

(#57) ElektromosV8


ElektromosV8
csendes tag

Értelmetlen ez a összehasonlítás az iphone-t soha nem a kamera miatt vettek és veszik az emberek. Gondoljunk vissza az első iphone-ba 2 MP kamera volt hozta a piaci átlagot semmi többet és mégis vették mint a cukrot. Az Apple 1 telefonnal akkora piacot hódított meg, hogy a többiek a millió készülékeikkel a nyomába sem érnek.
Az ilyen reklámok megy egyszerűen nevetségesek. Írom mind ezt úgy, hogy Nokiát használok.

“Ha a lehetőség nem kopogtat be hozzád, csinálj magadnak egy ajtót.” (Milton Berle)

(#58) Cyberpunk válasza Wa2x_ (#55) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Nekem meg pont a rendszer, de mindenkinek más a fontos.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#59) NGA válasza ElektromosV8 (#57) üzenetére


NGA
addikt

Pl ez nevetséges? Pont ugyanolyan.

Comparative advertising

(#60) proradeon válasza Wa2x_ (#55) üzenetére


proradeon
őstag

Nekem két ismerősömnek volt WP alapú telefonja, mindkettőt láttam totál megfagyni. Plusz maga a rendszer sem tetszik. :( Én személy szerint nem szívesen használnám a hétköznapokban ... még ingyen se.

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#61) Ali G.


Ali G.
senior tag

de elvagytok ájulva, a samsung is ugyanígy alázza az apple-t, az apple meg naponta pereli a samsungot, annyira nem kell félteni, sőt le kell nyomni mert elég nagy az arca :D Mindennapos dolog hogy ezek a nagy mobilcégek naponta alázzák egymást, ez kell is mert egyik agresszívebben nyomul mint a másik :D A nokia csak hasonlítgatta a fotós képességeit de az apple durvább dolgokra képes , olvassátok el ezt http://index.hu/tech/2013/08/03/az_apple-t_szorongatja_washington/ :D

(#62) Jegi


Jegi
csendes tag

Azért van erre példa

http://www.youtube.com/watch?v=_PV0vWjoY8M

(#63) NGA válasza Jegi (#62) üzenetére


NGA
addikt

Én imádom ezeket az összehasonlitó reklámokat, van bennük poén. Akik meg nem, azoknak itt a világ egyik legrosszabb reklámja :-) [link]

(#64) Pirosász


Pirosász
aktív tag

Szerintem az ilyen reklámoknak van értelme.Még mindig vannak olyanok akik azt hiszik,hogy az aktuális iPhone a mobiltelefon technológia csúcsa.Persze tudjuk hogy ez már rég nem igaz.Még bulvárosabb újságírók is legutóbb a Moto-ra írták,olvastam,hogy "iPhone gyilkos?"Nem kell azt már megölni szerencsétlent.Nem egy telefon kinyírta,feldarabolta,azt elásta 10 méter mélyre.Komolyan már sajnálom.Csak a reklám ereje,ami még fenntartja ezt a tévhitet az emberekben.Na most van az a típus,aki a híradó reklámszünetében választ telefont.Biztos vagyok benne,hogy van aki rácsodálkozik hogy van jobb fotós képességekkel megáldott telefon is."Hát ez hogy lehetséges?" :D Vannak ilyen emberek.Az átlag amcsi.Az hogy a Samsung,meg a Nokia szurkálja körzővel az Apple marketing lufit,abban én nem látok semmi kivetni valót.El lehet kezdeni fejleszteni,mert előbb-utóbb a konkurenciának sikerülni fog a lufit kipukkasztani,és akkor nem csak műszaki,hanem eladási szempontból is kinyírják.Ez az én véleményem.....és nem csak e két gyártóra gondolok,minden gyártónak futtatni kéne egy vírusirtót az emberek agyában.Ez sarkalná fejlesztésre az Apple-t.Nem csak azt hallanánk,amit valószínű hallani fogunk az 5S bemutatón hogy "blablabla marketing blablabla"

(#65) crey


crey
MODERÁTOR

Nem is értem a többséget komolyan... Az EU egyik legnagyobb baromsága, hogy nem engedélyezi a közvetlen gyártói összehasonlítást - ezért nem mondhatod azt egy reklámban sem, hogy jobb vagy mint az A vagy B márka valamilyen szubjektív nézőpont alapján.

(ez azt jelenti, hogy ha egy TV-t szeretnél venni, akkor nem a gyártó fogja neked összehasonlítani tesztlaborban a televíziókat egymással - és fogja a saját termékét felértékelni a konkurensekkel szemben, hanem az általuk pénzelt tesztoldalak és újságok - amik persze egytől-egyig függetlenek, és nem a náluk hirdető gyártókból élnek mint tudjuk).

Ezek után tálal a Nokia egy videót, amit tanítani kellene az itthoni marketingeseknek (hogy lehet szellemes reklámot gyártani Pocak és Ásóka a körömgomba helyett) a többség nekiáll ekézni, hogy gusztustalan?

Megjegyezném, hogy a Nokia kezében jelenleg nem nagyon van más fegyver, amivel odacsaphat az iPhone-nak és a konkurenciának - és feszíthet, hogy igenis ebben jobb, ugyanis a WP rendszer fejlesztése NEM az Ő kezükben van, hanem a Microsoftéban. Akkor meg miről beszélgetünk?

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#66) madgie


madgie
titán

Push notifications összehasonlítást mikor csinálnak? ;]

(#67) NGA válasza madgie (#66) üzenetére


NGA
addikt

Én mázlista vagyok, de egyszerre jelez az ipad mellettem és a Lumia 520 (skype, viber, FB) Nem tudom miért, de nálam tökéletesen működik.

(#68) Pirosász válasza NGA (#63) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Ez szerintem egy poénos MS reklám.Na ki ismer magára a násznépből? :D [link]

(#69) BobTail válasza Pirosász (#68) üzenetére


BobTail
őstag

Na ez viszont még mindig k**ajó :DDD

(#71) razzorr


razzorr
őstag

Ha én lennék a Nokia,ugyanezt csinálnám. Elvégre valahogy meg kell fogni azokat a "tudatlan,tech analfabétákat" akik új telefont akarnak venni és azt se tudják ebben a mobil dömpingben,hogy merre is induljanak el és akkor bevillan majd a kis agyacskájukba,hogy valahol már látták,hogy a Nokia jobb mint a sokak által legjobbnak kikiáltott iphone. Mert sajnos még mindig nagyon sokan vannak,akik szerint "ha érintős telefon,akkor iphone" Na ezeket az embereket akarja kilóra megvenni Nokia bá' nem pedig a mobilbuzikat,már elnézést. Szerintem.

(#73) Mantin


Mantin
aktív tag

Ez nem az iPhone-t alázza hanem a Nokiát.
Kreativításuk nulla.
Én egy WP alkalmazások vs. iOS appok összehasonlítást néznék meg szívesen a Nokia részéről természetesen.

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#74) Zolik válasza BoC1ka (#70) üzenetére


Zolik
senior tag

Nem akarok senkinek se neki menni, az erőszak sose megoldás. Csak egyszerűen a mai napig kiakaszt mikor az ájfon bírkák foggal-körömmel védik az istenített telefonjukat, mintha az lenne az innováció csúcsa.

Kíváncsi leszek mit hoz a jövő, de készítsen az apple bármilyen terméket is (legyen az tényleg egy hulladék vagy űrtechnológia) úgyis lesznek fanatikusok akik akkor is azt fogják használni ha szétesik a kezükben.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#75) Cyberpunk válasza Zolik (#74) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Mit érdekel az téged? Hadd istenítsék, te ettől még vehetsz mást.;)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#76) Zolik válasza Mantin (#73) üzenetére


Zolik
senior tag

Kit érdekelnek az alkalmazások? Ez a reklám a telefon fotós képességeiről és nem az alkalmazásokról szól!
De ha már itt tartunk kíváncsi lennék egy összehasonlító tesztre Nokia kamerás alkalmazása és az iphone 5-höz képest.

Az meg már el mondva x+1x hogy az alkalmazások 90%-a megvan WP-n is, csak appleéknél mindenből x4 megvan ugyan az más névvel. Ennyit erről!

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#77) QwErTy42 válasza Mantin (#73) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ez aztán a csillió alkalmazás függvényében valóban reális kérés lenne... -.-

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#78) Lall válasza Mantin (#73) üzenetére


Lall
veterán

Ja, mert ahhoz a Nokiának kurva sok köze van. Van vagy 20 saját appjuk, kb. ennyi.
A te gondolatmeneted szerint, gyártok egy fakutyát, ami mindenki fakutyájánál élethűbben ugat, de elkezdem reklámozni azzal, hogy szar, fröccsöntött fahatású műanyagból készül. Remek gondolatmenet.

Amúgy az feltűnt egyeseknek, hogy egy reklámban a saját erősségem emelem ki és azt próbálom szembeállítani a másik cég termékével. Mert REKLÁM! Szemét egy világot élünk, ahol a saját pénzemen, saját magam ajnározom. Ilyet... :U

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#80) Cyberpunk válasza Lall (#78) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ezt lehet másik termék nélkül is tenni.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#81) dreamdancer válasza crey (#65) üzenetére


dreamdancer
őstag

"tanítani lehetne az itthoni marketingeseknek" - én sales-marketing vonalon dolgozom elég régóta és meglehetősen nagy léptékben, nem egy 3 fős kft-ben, és ilyen minőségben mondom: az ilyen típusú összehasonlítás, ebben a formában és kivitelben a legnagyobb mellényúlás.

Azzal, hogy egy konkrét telefont rak a sajátja mellé, már el is ismerte, hogy az az etalon, a mérce, amit ő megütni kíván - ilyet legfeljebb új, ismeretlen, a piaci bevezetés alatt álló márkákkal érdemes csinálni, egy Nokia-kaliberű cégnek ez inkább az égő kategória.

Ráadásul egy olyan telefont rak a sajátja mellé, amelynek a vásárlói pont olyan szempontokat tartanak fontosnak (kompakt, könnyű, vékony, dizájn, minőségi anyaghasználat stb.), aminek a 925 alapból nem felel meg - mintha az új Kiát azzal próbálnák eladni, hogy mennyivel nagyobb a csomagtartója, mint egy Porschénak és kevesebbet is fogyaszt - a Porsche-tulajok mindkettőre tesznek.

Ez az összehasonlítgatósdi már a 920 kapcsán se váltotta be a reményeket, a júzerek nem váltottak tömegével iPhone-ról Lumiára. Ezzel így legfeljebb csak kiröhögtetik magukat.

Nem a lényeg a fontos.

(#82) Alexios válasza Zolik (#76) üzenetére


Alexios
veterán

Az meg már el mondva x+1x hogy az alkalmazások 90%-a megvan WP-n is, csak appleéknél mindenből x4 megvan ugyan az más névvel. Ennyit erről!

Szép gondolat, kár hogy nem igaz. Ennyit erről!

(#83) Zolik válasza Touch-ko (#72) üzenetére


Zolik
senior tag

Miért te mit tennél? Ülnél és néznéd hogy szétesik a céged? Ez a reklám nem fikázás-alázás, ezt hagyjuk már! Egy egyszerű kis összehasonlító film, hogy miben jobb. Épp ebben. A fikázás/alázás az lenne ha azt mondaná a narrátor csóka, hogy vegyetek Nokiát mert az ájfonnal szar képeket lehet csinálni, csak ezzel lehet jókat és a végén lefotóznák az iphone-t összekarcolva mert tok nélkül kb 2 nap alatt tiszta karc lesz.
[link]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#84) QwErTy42 válasza Alexios (#82) üzenetére


QwErTy42
addikt

Mind Androidon, mint iOS-en csak 80 menzesznaptár közül választhat a kedves párom... Akkor miért nem igaz?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#85) Alexios válasza QwErTy42 (#84) üzenetére


Alexios
veterán

és? ettől még nem lesz igaz, hogy wp-n megvan ugyanúgy minden ami ott is. 2 éve használok wp-t szóval aligha fogod tudni bebizonyítani az ellenkezőjét

(#86) QwErTy42 válasza Alexios (#85) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az is erőteljes túlzás volt viszont a Te állításod sem állja meg a helyét. Van olyan WP-s alkalmazás mellesleg, ami iOS-en nincs. Na bumm.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#87) Lall válasza Cyberpunk (#80) üzenetére


Lall
veterán

Lehetne, ahogy van is millió meg egy olyan reklám amiben nincs benne a konkurencia terméke. Ebben benne van. Na bumm.... Nem a Nokia szarta a spanyol viaszt évtizedek óta ez megy. Tegnap írtam már, hogy az apple, meg úgy használja a "better" szót, mintha ők találták volna fel. :) Ez a reklám lényege, a saját erősségeim kiemelni, a másik gyengeségeivel szemben.

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#88) Pirosász


Pirosász
aktív tag

Akik szerint ezek a reklámok gusztustalanok azoknak egyébként üzenem,hogy szerintem ez a gusztustalan.[link] A Samsungnak volna egy ötletem.Csinálni kéne egy animációs kisfilmet,ahogy egy alma meglop egy S betűt,az utána szalad,majd az alma Obama mögé bújik.Az pedig elzavarja az S betűt. :D Szerintem ütne.
Apple szóvivője közölte, hogy üdvözlik a határozatot, mely azt mutatja, hogy kormányuk az innováció pártján áll, és elítélik a Samsung viselkedését, akik visszaélnek a szabadalmi rendszerrel.
A szóvivőt az Apple saját halottjának tekinti,mivel sajnos rászakadt a mennyezet,mikor ezt mondta. :D

(#89) Alexios válasza QwErTy42 (#86) üzenetére


Alexios
veterán

Azért nem egy olyan programot tudnék mondani ami itt nincs, úgy hogy a játékokat bele se vettem. Illetve sokszor ha van is valami, akkor vagy hiányos funkcionalítású(még a microsoft saját programjainál is!), vagy hibásan működő, stb.

(#90) madgie válasza QwErTy42 (#84) üzenetére


madgie
titán

Nem akarok durva lenni, de az aláírásodat kell csak elolvasni.

Leírhatja azt neked hat ember, hogy nincs mondjuk GarageBand-szintű zene app, vagy iMovie-szintű rendszerbe integrált vágóprogi, vagy mittomén, ezer példa van, amiben jobb (még) az iOS. A válasz úgyis annyi, hogy minek az, nem átlagusernek való, stb.

A lényeg, hogy felesleges belemenni ezekbe, nekem is kár volt.

(#91) vanye válasza dreamdancer (#81) üzenetére


vanye
senior tag

"Azzal, hogy egy konkrét telefont rak a sajátja mellé, már el is ismerte, hogy az az etalon, a mérce, amit ő megütni kíván"
Miért, nem az ötös szifon a mérce? Nem az Apple eladásihoz akar a Nokia felzárkózni? Nem azt szeretné, ha az ő készülékeit használnák az amcsik? Dehogynem. Akkor meg?... Inkább dugják homokba a fejüket, mint Magyarországon, ahol egyik kereskedelmi tévében sem lehet még említés szintjén sem beszélni arról, hogy van ám egy másik is?! :U

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#92) NGA válasza dreamdancer (#81) üzenetére


NGA
addikt

Elég másként látjuk a marketing vonalat.

Itt egy remek példa, hogy a VW hogy reklámozta a Karmann Ghia-t USA-ban, a Ferrarit is mutatva.

[ Szerkesztve ]

(#93) Wa2x_ válasza Pirosász (#88) üzenetére


Wa2x_
veterán

De hülye vagy... :DDD ;]

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#94) BoC1ka válasza Zolik (#74) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Azért végignéztem nagyjából mégegyszer a topikban a hozzászólásokat, konkrétan itt most nem nagyon védte senki az applet és kivételesen egy "birka" sem jelent meg, tehát nem értem mire alapozod azt, hogy valaki is védné az i5 öt jelen esetben...most csak te fikázod mint a nokia a reklámban :D

(#96) Zolik

Maradjunk annyiban hogy az i5 kamerája mind fotózásban mind felvételben elég jónak számít. Simán elképzelem a Nokia jobb ebben. Ennyi. nem lehet egy telefon mindenben a legjobb. árban/minőségben/kamerában stbstb.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#95) Zolik válasza dreamdancer (#81) üzenetére


Zolik
senior tag

Akkor valamit nagyon rosszul csináltok, mert amik a magyar tv-be / sajtóba mennek reklámok inkább elriasztanak egy terméktől nem hogy vársárlásra ösztönözve. Kezdve az elcseszett hangú "hankook tájjjöörr" reklámtól a béna sör reklámokig. Az ilyen igényesen leforgatott és összerakott reklámok 100x jobban megfognak (még az az apple csinálta volna fordítva akkor is) mint ezek amiket az EU piacon nyomnak.

Igen egy másik telefont rak a sajátja mellé. Mégis mit rakjon, egy palacsinta sütőt?
Nem tudom ki emlékszik még rá de a régebbi Lidl újságokba a saját termékei (pl pizza stb) összehasonlító fotókkal voltak feltüntetve pl: 50%-al több feltét mint a Tesco-s pizzán stb. Ezzel elismerték volna hogy az überfos tesco gyorsfagyasztott pizza lenne legjobb??

"Ez az összehasonlítgatósdi már a 920 kapcsán se váltotta be a reményeket"
Kaptál adatokat a Nokiától, hogy hányan vettek - cseréltek Lumiára a reklám hatására?

Néha olyan reklámokat elkapok a tv-be, hogy arra gondolok elsőre - ezek tuti be voltak szívva mikor megcsinálták - mert ilyet normális ember nem készít. De biztos bennem van a hiba...

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#96) Zolik válasza BoC1ka (#94) üzenetére


Zolik
senior tag

Konkrétan nem fikáztam, mert tényleg jó telefon, de ebben - a fotózásban - gyengébb. Persze lehet ezt magyarázni ezzel azzal, de ez tény. Én csak azt láttam, hogy sokan enrageltek, hogy ez milyen szar és béna reklám.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#97) crey válasza dreamdancer (#81) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Akkor egy amúgy beállt piacon te mivel adnád el a terméked? Sőt, tovább megyek: egy olyan piacon, ahol amúgy marhára ismeretlen brandnek számítasz?
Ne felejtsük el, hogy 3-4 éve az amerikai piacon a Nokia név semmit nem mondott, szóval a piaci bevezetés alatt álló márka abszolút megállja a helyét.

A Samsungnak ez sikerült, igaz kellett hozzá X év, mire a Galaxy széria mondás lett az USA-ban is (és pontosan ugyanezt a taktikát követték és követik).
Csak hogy ne egyet mutassak, itt egy ugyanabból a sorozatból, vagy még egy.

[ Szerkesztve ]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#98) QwErTy42 válasza Alexios (#89) üzenetére


QwErTy42
addikt

De azt a tényt azért magad sem tagadod, hogy Androidon és iOS-en ugyanaz a program legalább 5 de sok esetben 100 variációban érhető el?
Mert így jön ki az a különbség a javukra. Ennek fényében nem élvezek el egyik platformtól sem, hogy milyen jó, hogy kismillió alkalmazás van rajta. 80%-uk hulladék.

(androidot használok by the way)

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#99) Cyberpunk válasza Pirosász (#88) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ez a gusztustalan [link]. Az Obama meg nem tudom hogy jön ide, nem kéne belekeveredni, mert nem fogsz tudni kikeveredni belőle.;)

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#100) dreamdancer válasza Pirosász (#88) üzenetére


dreamdancer
őstag

Legalább raktad volna OFF-ba ezt a nagyon releváns hsz-t, a meglehetősen összetett probléma és a hozzá kapcsolódó kérdések zéróra primitivizálásához pedig csak gratulálni tudok, politikus e vagy?

Nem a lényeg a fontos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.