Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Alexios válasza QwErTy42 (#98) üzenetére


Alexios
veterán

de, és akkor nézz körül wp-n is hányszor van sok ugyan olyan program. nem 1 és nem 2 van, ugyan úgy tele van szeméttel a wp store is. Lehet hogy 80% hulladék, de az a maradék 20% is több mint ami wp-re elérhető hasznos program, nem is kevéssel sajnos.

(#102) dreamdancer válasza Zolik (#95) üzenetére


dreamdancer
őstag

A reklámok általános színvonalát illetően sok tekintetben egyetértek.

Az összehasonlítgatósdi eleve ingoványos talaj, ebben a kategóriában nagyon nehéz jót alkotni és közben nem lépni át egy bizonyos határvonalat, kellően elegánsan csinálni.

Ami meg a 920-at illeti, a Nokia jelenleg is marginális szereplő az okostelefonok között a maga 3% körüli részesedésével, a 920 mennyi lehet ebből? Szóval lehet, hogy az iPhone-tól tömegesen kezdtek átáramlani az emberek a 920-hoz, de valahogy mégsem értek oda...

Nem a lényeg a fontos.

(#103) vjungesz


vjungesz
tag

példa 8 Megapixelre skálázva. Ettől függetlenül tényleg gusztustalanok az ilyen reklámok, bárki is csinálja azt.

(#104) ghost364


ghost364
senior tag

Lehet hogy a kamerája jobb,de az iphone minden egyéb területen veri.

(#105) joey04


joey04
titán

Ezekkel a reklámokkal az iPhone hype alá adják csak a lovat, nem értem őket (Nokia, samsung). Az meg hülyeség, hogy manapság a legjobb fotókat Nokia Lumia készülékkel lövik a felhasználók. Nekik van a legjobb kamerával rendelkező telefonjuk. Ez tény. De ebből nem következi automatikusan az, hogy a legjobb képeket is ők lövik...

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#106) Cyberpunk válasza ghost364 (#104) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Most fognak szétszedni. Besétáltál az oroszlán barlangjába. ;] :DDD

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#107) Pirosász válasza dreamdancer (#100) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Lehet hogy én látom rosszul,de nem lepődnék meg rajta,ha a következő választási kampányt rendesen támogatná anyagilag az Apple.Szerintem itt ez történt.Ez így nyilván rendben van szerinted.

(#108) vjungesz válasza Cyberpunk (#106) üzenetére


vjungesz
tag

;]

(#104) ghost364

Az iphone minden egyéb területen veri.

Hát ezt ilyen kategórikusan nem hiszem, hogy ki lehet jelenteni, bár az iPhone-ok tényleg nagyon jók. Maradjunk annyiban, hogy erről azért megoszlanak a vélemények :K

[ Szerkesztve ]

(#109) Dottore


Dottore
addikt

De akkor a Mac vs. PC sorozat is mekkora gáz nem? Ebben a háborúban nincsenek jók vagy rosszak.

(#110) Cyberpunk válasza Pirosász (#107) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Azt hiszem van IT cafén erről hír. Légy szíves menj át oda, és ott éld ki magad!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#111) NGA válasza Pirosász (#107) üzenetére


NGA
addikt

Obamát 2012-ben újraválasztották már.

(#112) crey válasza joey04 (#105) üzenetére


crey
MODERÁTOR

"De ebből nem következi automatikusan az, hogy a legjobb képeket is ők lövik..."

Nem, mert a legjobb képeket Canon, Nikon vagy épp Hasselblad telefonokkal lövik, azok tulajdonosai ;]

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#113) saelin válasza Zolik (#95) üzenetére


saelin
veterán

"Néha olyan reklámokat elkapok a tv-be, hogy arra gondolok elsőre - ezek tuti be voltak szívva mikor megcsinálták - mert ilyet normális ember nem készít. De biztos bennem van a hiba..."

Grando? :DDD

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#114) Dottore válasza crey (#112) üzenetére


Dottore
addikt

Végül is igaza volt. Nem azt jelenti. Csak ez a logika nem sok mindenre jó ebben a formában. Ilyen értelemben egy iPhone sem feltétlen jobb egy régi Nokia 3310 készüléknél. Miért? Mert a munkatársamnak iPhone van, mégis kizárólag telefonál vele.

[ Szerkesztve ]

(#115) Glenda válasza joey04 (#105) üzenetére


Glenda
addikt

Azokat egy kolléga lövi Nokia 808-cal és minden topicba belinkeli ;]

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#116) CaptainHomer


CaptainHomer
csendes tag

Én mindig jól mulatok az ilyen reklámokon, de ez gusztus dolga. Az a baj, hogy mindenki azt várja a Nokiától, hogy végre feltámad, és letesz egy olyan készüléket az asztalra ami űbertuti. Csakhogy Nokia ilyet nem nagyon csinál. Vannak csúcs készülékek, de általában olyan a portfólió, hogy feature-önként lehet jobban és roszabbul felszerelt cuccot kapni. Az Apple meg mindent belerak egy készülékbe amiről úgy gondolja megüti az "AMAZING" szintet és lesz egy jó készülék közben mindenki kiakad, hogy drága...

(#117) BanditAkos


BanditAkos
csendes tag

Nem is tudom a reklám maga elég gagyinak sikerül hiszen valaki nem azért vesz szifont mert szép képeket lő, hanem mert azt hiszi elit lesz tőle :K

(#118) madgie válasza BanditAkos (#117) üzenetére


madgie
titán

Az olyan elitta az agyát, nem kell hozzá szifon.

Ha te meg komolyan gondolod mindezt, akkor írd le hatvanszor egymás után : Xperia.

(#119) Oppenheimer válasza dreamdancer (#81) üzenetére


Oppenheimer
veterán

+1, wp topikban ugyan ezt fejtettem ki, hogy ezzel csak lejáratja magát a Nokia. Vannak nagyon jó összehasonlító reklámok, pl a lejjebb linkelt BMW-s, de ez a Nokiás most bűzlik, mint egy döglött ló.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#120) Ali G. válasza Oppenheimer (#119) üzenetére


Ali G.
senior tag

nem járatja le magát csak maga az a dolog, hogy a kamera jó képeket csinál kevés ahhoz hogy az iphone-t meg lehessen szorongatni :D

(#121) NGA válasza Ali G. (#120) üzenetére


NGA
addikt

Nem akarja megszorongatni. Alternatívát kínál. És ez sokaknak elég.

(#122) Sur1G


Sur1G
aktív tag

Szerintem nagy húzás a Nokiától egy ilyen reklám. Az apple fanok azért fogják kitenni meg linkelgetni, mert mekkora "gáz" az összehasonlítása, a másik fél röhög, hogy megint az apple-t "hergelik", a nokiások meg örülnek, hogy lehet kapnak normális készüléket. Szerintem akármivel kitehették volna, itt nem az a lényeg, hogy jobb-e vagy sem, hanem, hogy maga az iPhone léte sokkal jobban "terjeszti" a reklámot. Egy kicsit olyan érzésem van, mint név feliratos kóla termékeknél.

(#123) CaptainHomer


CaptainHomer
csendes tag

Jó a kamera, ez tény. De egy készülék sikeréhez más is kell, no az mikor jön?
Pl.: amikor valahol megjelenik egy ájfón azt azonnal lehet kapni, erre nagyon ügyelnek, hogy a készletek meg a disztribúció jó legyen. Egy új Nokiára meg mennyit kell várni, hogy eljöjjön kishazánkba? Tudom, hogy nem mi vagyunk a fő piac, de az amerikai termékbevezetések sem alakulnak valami gördülékenyen... Nem árasztja el a boltokat a tömérdek Nokia újdonság egyik napról a másikra. A hírekkel való mahinálás az viszont megy rendesen, csak nem tudom ezzel milyen imidzskép kialakítását célozták meg a finnek...

(#125) dreamdancer válasza Pirosász (#107) üzenetére


dreamdancer
őstag

Csak egy kicsit gondolkozz már, könyörgöm.

Kábé az összes nagyobb cég támogatja valamelyik oldalt anyagilag, sokan mindkettőt. Pereik is százezrével vannak. Ezzel együtt 25 éve ez az első eset, hogy ilyen szinten belenyúltak a törvénykezésbe. Az összes többi támogató érdekében az összes többi perben meg nem, autóipar, egyéb számítógépes cégek, könnyű- és nehézipar stb stb.

Hátrálj egy lépést, felejtsd el egy pillanatra az Apple-fixációdat és próbáld meg a teljes képet nézni, esetleg olvass utána részletesebben a témának. Ja, összetett, bonyolult, míg a te interpretációd annyira egyszerű és világos - kár, hogy hogy csak részigazság.

Nem a lényeg a fontos.

(#128) Glenda válasza dreamdancer (#125) üzenetére


Glenda
addikt

Bár nem akarok politikát csinálni a topicból, megjegyezném, hogy pont a Microsoft volt az egyik legnagyobb Obama támogató 2008-ban (12 nem biztos), O pedig leírja a könyvében, amikor a Googlenél volt vendégségben mikor még csak szenátor volt (vagy még az se?), mert annyira jó viszonyban van valamelyikkel a három közül.

És itt be is fejeztem a politikát.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#129) suckall88


suckall88
tag

Én 4S-el szebb képeket lövök mint ők 925-el.

 - 10 %-al csökkenti a vérnyomást!

(#130) Xero


Xero
nagyúr

Az Apple ugyan ezt eljátszotta, bár az legalább szellemes volt: Mac vs PC reklámok

A gond az, hogy ok jobb a kamera rendszer, de tényleg összehasonlító képekből áll egy komplett reklám? Rém fantáziátlan.

(#131) dreamdancer válasza Xero (#130) üzenetére


dreamdancer
őstag

Azért egy "aprócska" különbség van, a linkelt reklámban nincs konkrét gyártó, márka, nem azt mondják, hogy a Mac jobb, mint egy Dell.

Nem a lényeg a fontos.

(#132) Xero válasza dreamdancer (#131) üzenetére


Xero
nagyúr

Vista-t azért előszeretettel emlegették. ;)

(#133) crey válasza dreamdancer (#131) üzenetére


crey
MODERÁTOR

Itt sem Apple mondtanak, hanem iPhonet. Ne akard belemagyarázni, detto ugyanaz a kategória. :)

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#134) Ádám16 válasza Cyberpunk (#99) üzenetére


Ádám16
addikt

"The headphone jack is going to be on the bottom :U . Pfúú :F " :D
Nekem tetszik ez, nem is értem, miért pörögtök ezen a dolgon. Szerintetek, ha az Apple lenne ebben a helyzetben nem ezt csinálná? Vagy bármely más konkurens. A Samsung még így is ezt műveli, amint láthattuk, hogy nincs is óriási szüksége rá, de darálja a lejárató kampányokat... Ha a Nokiára orroltok, akkor tegyétek ezt a többivel is.

(#135) fffeco


fffeco
tag

Úgy látom ma a Nokia fikázása a divat... kicsit meglepődtem mennyi ember hurrog pedig egyáltalán nincs semmi gáz ebben a reklámban.. söt vicces, hogy az apple reklám jelenetei köszönnek vissza. Szerintem eltalált dolog főleg, ha az ember látja mellette az apple verzióját.

[ Szerkesztve ]

(#136) Glenda válasza dreamdancer (#131) üzenetére


Glenda
addikt

V'rájzon várjlessz

Ilyet sajnos felénk nem lehet csinálni. De bezzeg Kovács Lajos meg a Cillit Bang 5 perc alat letakarít, na azt lehet.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#137) krmts


krmts
csendes tag

Azért azt se felejtsük el, hogy az Apple PR-kampányának hála nagyon sok átlagember számára az okostelefon = iPhone. Tragikusan sok embert ismertem és ismerek, akik nem úgy mennének be egy boltba, hogy "venni szeretnék egy smartphone-t", hanem hogy "venni szeretnék egy iPhone-t", és egy teló csak akkor "okostelefon" ha alma logó van a hátán. Na jó, most már a Samsungról is tudnak. :DDD De még így is, ha ránézünk egy átlag "okostelefon" ábrázolásra, a legtöbbjükön stilizált iPhone van, stb.

Szóval a konkurencia ekézésén kívül az ilyen reklámnokak azért az is a célja, hogy felhívja az ilyen népek figyelmét arra, hogy az iPhone nem minden, van jó okostelefon azon túl is.

[ Szerkesztve ]

(#138) Touch-ko válasza krmts (#137) üzenetére


Touch-ko
őstag

`Szóval a konkurencia ekézésén kívül az ilyen reklámnokak azért az is a célja, hogy felhívja az ilyen népek figyelmét arra, hogy az iPhone nem minden, van jó okostelefon azon túl is.`

A celjat azert megkerdojeleznem. A reklam megnezese utan (mint iPhone tulaj) nem erzem azt, hogy nekem valtanom kellene Nokiara.
Azt erzem inkabb, hogy fikaztak azt a termekem amit hasznalok.

Anno amikor kijott a Get A Mac kampany epp Windows-t hasznaltam, es bizony jokat nevettem mikor megneztem oket anno.
A Mac guy sokkal inkabb eltalalt volt, mint ez a reklam raadasul Justin Long akkoriban vallt kozismert szinessze..

Tehat en nem erzem a reklam utan, hogy le kellene cserelnem az iPhone-om. Es itt bizony szamomra meg is bukik a dolog. Az evek soran pedig annyira a kozismeretbe kerult az iPhone, hogy a tomegek mar csak megszokasbol veszik azt. Miert vettel iPhone-t?
-Mert jol mukodik, es megbizhato. Nem a kamera volt az elsodleges dolog, igy a Nokia-t is max. a kamera miatt vennek, vagy veszik meg. Ez pedig retegvasarlokat vonz, nem pedig tomegeket. Retegvasarlokat, mert akinek fontos a sok app az Androidot, vagy Apple-t vesz, akinek fontos a megbizhato, jol osszerakott telefon, az Apple telefont vesz,(vagy Win-t) akinek fontos a hosszu support az iPhone-t vesz. Akinek fontos az, hogy az atlagnal jobb, netan profi kepeket lojjon, az vesz egy normalisabb fenykepezot + BB-t egy Nokia helyett.

Es itt jon be a retegeket kielegito Nokia.

De ez az en velemenyem 8 ora munka es 2 sor meg 1 Cidre utan...:)

(#139) zombinyul


zombinyul
addikt

Ooo. Nekem van Lumia is, iPhone is, mindkettot imadom, melyik oldalra alljak? :D
Teny, hogy le kellene akadni mar az Applerol... Inkabb fikazzanak Samsungokat, azt birna a harem! :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#140) dreamdancer válasza Touch-ko (#138) üzenetére


dreamdancer
őstag

Nagyon jól összefoglaltad a lényeget. Aki beleolvas apple-ös portálok fórumaiba, az láthatja, hogy ez a reklám nem azt a reakciót váltotta ki, hogy jaj, ideje Lumiára cserélnem az iPhone-omat, hanem pont ellenkezőt. A Nokia zseniálisan idegeníti el a termékeitől a cirka fél milliárd iPhone-tulaj nagy részét és innentől ez a reklám kifejezetten kontraproduktív, sz@r.

Ezzel max a meglevő Lumia-tulajok egy részének okoznak némi elégedettséget, de sok új vevőt nem szereznek.

Nem a lényeg a fontos.

(#141) crey válasza dreamdancer (#140) üzenetére


crey
MODERÁTOR

azt nem veszitek figyelembe, hogy ti tényleg azok a vásárlók vagytok, akik szakportálokra járnak, véleményt formálnak, úgymond pro usereknek számítotok.

Nem ti vagytok a célközönség. Nagyon nem. Marginálisak vagytok a teljes vásárló hányadot tekintve. A célközönség pontosan az a típus, aki bemegy a szolgáltatóhoz, és rábök arra a készülékre, amit a legtöbbet ajánlják neki, vagy amiről a legjobb reklámot látta.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#142) Lall válasza dreamdancer (#140) üzenetére


Lall
veterán

Nem baj, hogy ezzel a Nokia nem iPhone tulajokat akar meggyőzni arról, hogy váltsanak, hanem embereket akiknek nincs még ilyen telefonjuk, hogy ne a ""nagy és híres" iPhone-t vegyék, mert ez még annál is jobb képeket csinál.

Ahogy crey is írja, még mindig nem ti/mi vagyunk a célközönség a telefoneladásoknál, akinek a feje ki sem szakad a különböző tech portálokból (tudatos vásárlók), hanem az "egyszeri ember", aki a centrumos szatyrával elindul telefont venni, de nem tudja, hogy milyet fog haza vinni, de látott egy reklámot...

[ Szerkesztve ]

Ide figyelj bájgúnár! Felőlem bájologhatsz akár a fákkal is, de mégis minek nézel te engem légypapírnak, hogy így tapadsz rám?

(#143) pushalias válasza crey (#141) üzenetére


pushalias
addikt

Mondok rosszabbat.

Nem mi magyarok vagyunk a célközönség, akik ha összehasonlítás merészel lenni egy reklámban, akkor azonnal hőzöngeni kezdünk, tisztelet a kivételnek.

Honor 9 / HP 8470P

(#144) Zolik válasza crey (#141) üzenetére


Zolik
senior tag

Ott a pont.
A mezei userek 98%-nak fingja sincs arról, hogy mi az a 2 magos processzor vagy az AMOLED kijelző.
Az ilyen reklámok pont ezeknek az embereknek szólnak, akiket valamivel meg lehet fogni. Adott esetben a fényképezéssel.
Nem értem, hogy ez mitől gusztustalanabb, mint a "más mosóporoknál 50%-al jobb fehérítő képesség" típ. reklámok? Sokan úgy csinálnak itt mintha egy WP user a telefonjával verne agyon egy iP usert és a végén lefotózná vele a hulláját...

A sírósoknak, hogy ez milyen gusztustalan reklám egy klasszikus Coca Cola vs Pepsi Cola: [link]

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#145) pushalias válasza Zolik (#144) üzenetére


pushalias
addikt

Igazából ez a legjobb, szerintem zseniális: [link] :)

Honor 9 / HP 8470P

(#146) vjungesz válasza pushalias (#145) üzenetére


vjungesz
tag

Pontosan ez ugrott nekem is be egyből :). Hatalmas fika, de vicces :D

(#147) pushalias válasza vjungesz (#146) üzenetére


pushalias
addikt

Mondjuk ez még régebbi, és még aljasabb: [link]. :C

Bakker, mennyi jó Pepsi reklám van! :) [link] Vége a legjobb. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 9 / HP 8470P

(#148) joey04


joey04
titán

Az összehasonlítós reklámok lehetnek jók. De ez szar. Mondjuk régebben az alma is jobb reklámokat csinált. Viszont ez nem csak szar, hanem ciki is, pont azért, mert más is a szifonhoz méri a saját cuccát. Ezáltal akarva akaratlanul, továbbra is az lesz az etalon. Az meg csak a hab tortán, hogy egy samutól még csak-csak, mert az ismert és elfogadott rendszert nyomat (droid), de a wp (most mindegy, hogy jó-e maga a rendszer) egy ismeretlen valami, ami alig terjedt el (nem kell mutogatni százalékos javulást, eladásban sehol nincsenek). Így egy ismeretlen valamit mérni az egyik tophoz... Hát hülyeség szerintem.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#149) Oppenheimer válasza Zolik (#144) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem nem azert nem tetszik mert összehasonlítás van benne - én nagyon is adnám ha lehetne ilyet az euban is - ,hanem azert mert erőltetett es izzadsagszagu amit a Nokia művel. Ha egy egysejtű lát par Nokia reklámot akkor azt is észreveszi, hogy mind ugyan arrol szol: milyen király éjszakai Fényképek (esetenként iphonenal vagy galaxyval összevetve). Az lesz utana a benyomása, hogy egy Nokia masban nem is jo, csak éjszakai fotozasban, de ezt a legtöbb ember le is szarja. Latni Facebookon hogy milyen zajos es elmosódott kepeket raknak fel, nem is érdekli őket kicsit se a képminőség. Es ők a 95%, akiket megcéloz a reklám. Csak, hogy ezt pont telibeszarjak. Le fogom tölteni ezt a reklámot es megmutatni par laikusnak, hogy mit gondolnak ezek utan a lumia 925-rol. :D utana Megkérdezem őket hogyha lenne 200k-juk telefonra, iphonet vagy Nokiát vennének-e.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#150) Zolik válasza joey04 (#148) üzenetére


Zolik
senior tag

Ilyen alapon a Pepsi is elismeri hogy a Coca Cola az etalon, mert ahhoz méri magát. Ez teljesen hülyeség, ahogy előttem is írták már ők csupán egy alternatívát kínálnak az iphone helyett. Ennyi.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.