Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #80354048


#80354048
törölt tag

Még jó, hogy az iPhone 5-tel sokkal szebb képeket lehet lőni... :U

(#2) BoC1ka


BoC1ka
senior tag

Szeretem a Nokiát, de ez kezd kicsit szánalmas lenni már...

YNWA

(#3) stutga


stutga
tag

A fikazas az megy. Termekfejlesztesben mikor lesznek ennyire odaadoak?

Egy Canon 5D-vel valo osszehasonlitast megneznek... :K

A kedvencem az a reklam, ahol ejszaka, kivilagitott motorosokat fenykepeznek. Semmi motion blur, minden tueles. Namost az IOS kezremegesre jo, de a mozgo jelenetet nem fogja meg. Mi ez ha nem a vasarlo megtevesztese? mondjuk aki mobillal fotozik az tudjuk...

(#4) cairojack


cairojack
aktív tag

A Nokia jobb képeket csinál. (Már ha kivételesen ez a reklám igazi. A bringás reklám után én már azt sem hiszem el a Nokiának, amit kérdez).
Cserébe sztem kétszer igénytelenebb, ötször akkora, és tízszer használhatatlanabb. (NF-ok kedvéért költői túlzás volt, de a lényegen nem változtat. Nem vagyok Apple fan, nem szeretem az iPhone-t, de ha választani kéne, nem kérdés, hogy a szifon... Nem is tudom, hogy milyen telefon helyett kéne Lumia. Talán egy Benefon helyett... talán. Sorry)

[ Szerkesztve ]

4 col fölött minden phablet... nekem 4 colnál nagyobb telefon, soha az életben nem kellene. Ha fizetnének se...

(#5) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Szánalmas. A Nokia meg a Samu csak magukat égetik le teljesen az ilyen idióta reklámokkal. :W

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#6) Alexios válasza stutga (#3) üzenetére


Alexios
veterán

Ja nyilván 5D-vel, az aztán releváns összehasonlítás lenne teljesen. Nem teljesen értem mi a problémája itt egyesekkel, mivel hasonlítsák a kamerájukat, ha nem az egyik(ha nem a) legnépszerűbb mobiléval? Miért egy full fram dslr-éhez kéne hasonlítani, ne szórakozzunk már.

(#7) manchester85


manchester85
addikt

Nem azert fotóz mindenki iPhone 5-tel, mert annak van a legjobb fényképezője, hanem mert az az egyik legjobb teló. Mikor érti meg végre a Nokia, hogy a jobb fényképező önmagában senkit nem erdekel. Ja de, a fotósokat, csak ők meg vesznek egy profi gepet. Unalmas mar ez a vergődés.

i6 Silver

(#8) Bambalazs válasza szabogabor10 (#5) üzenetére


Bambalazs
senior tag

Mert az iPad alázó Surface reklámok mindent elsöprőek. ;]

(#9) Bici


Bici
félisten

Nem akarok beszállni a Nokia - iPhone vitába, de a kettő közül szerintem a Motorola X lesz a jobb. :P

Viccet félretéve, az EU, vagy az USA hatóságainak helyében megtiltanám azt, hogy egy konkurens termék szerepeljen bármilyen reklámban.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#10) szabogabor10 válasza Bambalazs (#8) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azokat inkább ne is emlegessük.. Rendes röhögőgörcs jött rám, mikor láttam.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#11) Ádám16


Ádám16
addikt

Csinálják csak, muszáj nekik valahogy felkelteni az érdeklődést. Nem csak a vezető cégek privilégiuma, hogy pofátlankodjanak.

(#12) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

A filmben elhangzik, hogy manapság a legtöbb fotót iPhone-nal lövik az emberek (ennek biztosan van valami statisztikai alapja)

flickr posztolta buszken kb. 1-1,5 eve - mostanra elkurvult... (no offense, de remelem az 500px-et nem akarjak mobilos kepekkel kitomni. flickeren mar csak mennyiseg van, content az nincs. max az archiv reszben)

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) stutga válasza Alexios (#6) üzenetére


stutga
tag

ezzel arra probaltam celozni, hogy ha mar a reklamfilmet 5D-vel veszik fel, meg a plakatokat is azzal keszitik, akkor valahol igazan mellecsaphatnanak olyan kepet is amit viszont A TELEFONNAL keszitettek.

Ugy is mondhatnank, hogy megneznem mar, hogy ezek a 5D-s eredmenyek mennyiben kulonboznek a telefonnal keszitett anyagtol.

(#14) janos68 válasza manchester85 (#7) üzenetére


janos68
aktív tag

Egyetértek. Mondjuk a Nokia-t is meg lehet érteni, hogy csak ezt az egy dolgot tudják kiemelni, mert a többiben az iPhone mögött jának.

(#15) saelin


saelin
veterán

Ez igazán színvonalas reklám volt. Még ha igaz is, egy telefonnál a rendszer számít, nem a kamera. Ha a kamerából akarnak bevételt, akkor legyen licencelhető. A lumiás nokia, már nem az a nokia.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#16) vanye válasza Bici (#9) üzenetére


vanye
senior tag

És akkor mégis hogyan hivatkoznál a konkurenciára? Úgy, mint anno a mosóporreklámoknál, hogy pl. a mi termékünk jobb, mint a "hagyományos" telefonok? Vagy éppen sehogy, és hagynád légüres térben lebegni a termékedet, általánosságokat pufogtatva, hogy teszem azt "remek fotós képességekkel rendelkezik"? :F

Stern des Südens!

(#17) blade zte


blade zte
őstag

Egy lassan egyéves iphone-nál jobban fényképez egy vadiúj nokia, amit erre hegyeztek ki? Ez emberek nem várt fordulat volt. :DDD

Oppo find 7 astro black

(#18) Bici válasza vanye (#16) üzenetére


Bici
félisten

Sehogy.
Alapvetően tahóság a konkurenciát lehúzni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19) Szergely83


Szergely83
tag

Hát, ha a 925 nem is, de a 1020 tuti aláz minden jelenlegi modellt kamera terén. :3 <3

(#20) NGA válasza Bici (#18) üzenetére


NGA
addikt

Még szerencse, hogy nem foglalkozol marketinggel :-) Ez nem tahóság az USA-ban, hanem bevett gyakorlat. Mindig mindent a konkurenciához mérnek immár 20-30 éve. Igy működik náluk a reklám.

(#21) blade zte válasza vanye (#16) üzenetére


blade zte
őstag

Magyarországon szigorúbbak a törvények nem? Gondolom azért mondhatnak "hagyományost". De a vicces, amikor azt mondják: "Ez a mosópor 10%-al olcsóbb, és 50%-al erösebb" Önmagánál? XD

NGA: legaláabb tudni mihez teszi. Itthon ez a "hagyományosdi" semmit sem tudat velünk. Talán az öskorban használtakra gondol? ;]

[ Szerkesztve ]

Oppo find 7 astro black

(#22) Bici válasza NGA (#20) üzenetére


Bici
félisten

Akkor is gusztustalan szokásnak tartom.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) manchester85 válasza NGA (#20) üzenetére


manchester85
addikt

Egy bevett gyakorlatot is lehet tahóságnak tekinteni. A törvény engedi, igy élnek is vele. Ettől még tahóság. Csak képzeld bele magad abba a helyzetbe, amikor egy sportoló egy sajtótájékoztatón nem magáról kezd el beszelni, es hogy miert ő fog nyerni, hanem az egyik ellenfelet kezdi szapulni.

i6 Silver

(#24) Csabulator


Csabulator
tag

Gáz.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#25) sanyijedi válasza Bici (#18) üzenetére


sanyijedi
őstag

szerintem nincs itt lehúzás. összehasonlítás van. szerintük (nokia) valamiben jobb mint a másik gyártó terméke (iphone). a lehúzás, azaz a másik termék negatívan való feltűntetése például tilos. erre volt példa Magyarországon is. link

bár igaz, hogy magyar reklámszabályozás sokkal szigorúbb, mint az amerikai, vagy éppen a brit, ahol bármikor ki lehet cikizni a versenytársakat.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#26) Wa2x_


Wa2x_
veterán

Nekem bejön a reklám - minden elfogultság nélkül, még összehasonlító képek és iP5 nélkül is jól nézne ki.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#27) komistvan válasza janos68 (#14) üzenetére


komistvan
tag

Igen hála isten árazásban is... :-)

ALE-L121

(#28) Router


Router
őstag

Ugyanmár. Másik termékhez hasonlítani tahóság de a négyzetrácsos menüt meg a lekerekített téglatestet levédetni és ez alapján perelni az igen elegáns nemde? :F Ne védjük már szegény almát ennyire, van a számlájukon elég.

www.reballing.hu/forum

(#29) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Most komolyan azon vagyunk kiakadva, hogy a reklámban látott dolgok nem fedik 100%-ban a valóságot :F ? El kell szomorítsak mindenkit, Fa tusfürdőt nem csak modellalkatú nők használnak (és legritkábban bukkannak ki a tengerből félmeztelenül :D ) és a reklámban látott gyöngyöző korsó sörben is van némi mosogatószer, hogy szebb legyen a habja. Az összehasonlító reklámmal meg semmi baj nincs tőlünk nyugatabbra, ha nem szándékosan hamisított (erre meg szerintem figyelnek).

Laci

(#30) vanye válasza Bici (#18) üzenetére


vanye
senior tag

Szerintem befeketíteni tahóság, nem pedig egy korrekt összevetésben lehúzni. Ha az én termékem jobb, szebb képeket készít, mint a konkurenciáé, ennek reklámozása nem látom, hogyan is sérthetne meg bármilyen etikai normát.

Stern des Südens!

(#31) catroot válasza manchester85 (#7) üzenetére


catroot
veterán

Na igen. Sikerült leírnod a véleményemet.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#32) HawerKing


HawerKing
őstag

Siman veri mindet

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#33) NGA válasza manchester85 (#23) üzenetére


NGA
addikt

Mi tahóság? Az összehasonlító reklám? Az inteligens mosószer, a bifiduszeszenzisz meg a többi nem tahóság? Ez kőkemény marketing. Nem pedig sajtótájékoztató, mivel amit írtál, az irreveláns itt.

(#34) Bici válasza vanye (#30) üzenetére


Bici
félisten

Azért sérthet etikai normát, mert a másik félnek nincs lehetősége megvédenie magát a reklám keretein belül. Illetve, a reklámózó kénye kedve szerint ferdíthet az igazság egy részének elhallgatásával.
Nem fair. Tisztább lenne enélkül.
Persze ez mind csak szerintem.

Biztosan lehet ilyen eszközök nélkül is frappáns reklámokat készíteni, csak lehet, hogy többet kellene agyalni.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35) janos68 válasza komistvan (#27) üzenetére


janos68
aktív tag

Amcsiban nem hinném, hogy a 925 olcsóbb lenne, bár tévedhetek.

(#36) Spancho


Spancho
őstag

Legalább a fotózásban jobb :)
Talán még a MAP amiért megéri a nokia ,de ezek a reklámok eléggé gyerekesek.

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#37) NGA válasza Bici (#34) üzenetére


NGA
addikt

Milyen etikai normát sért?
Keress rá a jutubon:
MAC vs PC [link]
Szerinted az Apple nem pont ugyanezt csinálja, csinálta már évtizedek óta?

[ Szerkesztve ]

(#38) atike


atike
nagyúr

"...A filmben elhangzik, hogy manapság a legtöbb fotót iPhone-nal lövik az emberek (ennek biztosan van valami statisztikai alapja)..."

"...majd a film végén a narrátor azt mondja, hogy manapság a legjobb fotókat Nokia Lumia készülékkel lövik a felhasználók, aminek viszont biztosan lehetne vitatkozni az igazságtartamával..."

Van itt mivel (min) vitatkozni... :U Bőven.

Szerk:

#23: láttál már boxmeccs előtti sajtótájékoztatót? vagy pankrációt...? :D

[ Szerkesztve ]

(#39) ViZion


ViZion
félisten

Nem vagyok hype phone fan, sőt Nokiám van, de valahol ez a reklámok alja. Szánalmas. Főleg azután, h egyszer már publikáltak kamuvideókat a telójukról, senki nem veszi ezt be. Még jó, hogy nem egy EOS-t gyalázott... Tartalmilag is hulladék a film, szomorú, h idáig jutottak. :(

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#40) lacix76 válasza manchester85 (#23) üzenetére


lacix76
őstag

Jópár bokszoló pontosan ezt szokta csinálni a sajtótájékoztatón.:D

(#41) komistvan válasza janos68 (#35) üzenetére


komistvan
tag

Még lehet is igazad csak az a gond hogy én azzal nem vagyok előrébb. Csak azért nem volt még iphonom mert érthetetlen Számomra az ára ezzel szemben nem látni azt a hatalmas fejlődést.

ALE-L121

(#42) Bici válasza NGA (#37) üzenetére


Bici
félisten

Nem az Apple-t védem a véleményemmel.
Azt is rusnya dolognak tartom, amit ők csinálnak PC vs MAC, illetve szabadalmi területen is.
Márkától és gyártótól függetlenül tartom magam ahhoz, hogy szerintem övön aluli dolog más termékével hasonlítgatni akkor is, ha azt nem illetjük negatív jelzőkkel.
Nem konkrét írott normák megsértésére gondoltam, csak a saját véleményemet írtam le.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#43) saelin válasza Bici (#22) üzenetére


saelin
veterán

Azok a gusztustalan törvények a gusztustalan amerikaiknál, illik hozzájuk! ;]

Igazándiból elég érdekes, hogy amerika ezt elfogadhatónak tartja. Mostanság van/volt tévében egy körömgomba kenőcs vagy mi, és elkezdték mondani, hogy ez a y termék mennyivel olcsóbb és ugyan azt tudja x terméknél. Engem meglepett, amikor először hallottam... de talán egy cég gyártja és így akarja a köztudatba juttatni az új terméküket. (pl mint az átnevezett légfrissítő)

Kedvencem az ilyen "én márkám jobb" dobálózások közül az autóiparban van. Biztos mindenki tudja ki az a kettő akire én gondolok. :)

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#44) NGA válasza ViZion (#39) üzenetére


NGA
addikt

Talán emlékszel még rá, nem ők csináltak, hanem egy marketingcég, és nem az volt a baj, hogy profi cuccal csinálták meg a nagyfelbontású reklámot (remélem nem hiszed, hogy a tv-be telefon minőségű videot raknak be reklámnak), hanem az, hogy nem irták ki, hogy szimulált felvétel.

Te komolyan elhiszed, hogy amit a reklámokban látsz az igaz? És hogy azzal készül?
Én marketinggel foglalkozom, és ilyenkor mindig elmosolyodom :-)

(#42) Bici: Bármennyire is furcsa neked, ott ez a megszokott. Ez ellen te hiába lázadsz.

[ Szerkesztve ]

(#45) komistvan válasza saelin (#43) üzenetére


komistvan
tag

Nekem is beugrott de nem akartam leírni:-)

ALE-L121

(#46) QwErTy42 válasza Bici (#34) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szerintem rosszul gondolod. Szerintem. A tahóság, ahogy már sokan leírták az, hogy a másik negatívumait emeled ki és nem a sajátod erősségeit. Ezen besérülni a mai világban arra vall, hogy valaki két méterrel a föld felett jár és köze sincs a valósághoz, a marketinghez meg még annyi se.
Mindig mindenki összehasonlít. Ez így természetes. A mérésügy is erről szól. A Piroska néni is összehasonlít a piacon, hogy melyik alma szebb...

A 925 jobb képet csinál. Sőt a szifon 4 is jobb képet csinál, mint az 5, ha már itt tartunk.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#47) Bici válasza NGA (#44) üzenetére


Bici
félisten

Nem lázadtam, csak megemlítettem, hogy szerintem gáz ez a szokás, és ha én döntési pozícióban lennék, akkor keresztül húznám az egészet. :)
Egy szinmpla véleményból alkotott feltételes módú cselekvésről van szó, nem lázadásról. :D

(#46) QwErTy42: Oké, nem egyezik a véleményünk, de ez nem is baj.
Szerintem nem kell feltétlenül elfogadni azt, ami már régóta megszokott.
Hasonlítsanak a vevők és a szaklapok. Viszont szerintem túltárgyaltuk a dolgot. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) ViZion válasza NGA (#44) üzenetére


ViZion
félisten

Marketing területen dolgozom lassan 10 éve, és igen is baj, h kamu felvételekkel demóznak, mert az átlag embernek az jön le, h ez tényleg ilyen. Ezen nem mosolyogni kell, hanem sírni, h ekkora parasztok.

QwErTy42 leírta a tutit: a reklámban a termék pozitívumait kell megmutatni, nem a másik hibáit. Jó hogy nem a régi szifont rakták mellé... :DDD

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#49) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nem szeretem az ilyen fajta reklámokat. Mindig csak azt emelik ki, amiben jobb. Lásd Lumia 920 éjszakai fotók. :U

NGA: az megtévesztésnek minősül pedig. Etikátlan.

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#50) Ricsko :D


Ricsko :D
aktív tag

Nokia, Nokia :( :( Ez gusztustalan volt...

LG 4X HD The Best Phone :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.