Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #10691584


#10691584
törölt tag

Nah.. ez a korszak is elindult.. Most vagy istentelenül megszedi magát vele a microsoft, vagy olyat bukik vele, amilyen nem volt még a történelmükben.

[ Szerkesztve ]

(#2) pilóta


pilóta
nagyúr

Ha letöltök egy ilyen 9000 Ft-os frissítést a céges gépre, akkor számlát hogy fogok kapni róla?

Valamint: XP-s programok mennyire szeretik a 8-at? Van például olyan RIP szoftver, amit XP-re írtak, Vista alatt fagyott bármit csináltunk, de Win7 alatt szépen megy. Megtartotta vajon ezt a kompatibilitást, esetleg javult is a helyzet (pl. nyomtató driverek terén?)

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) mickemoto


mickemoto
őstag

Végre nem tucat féle verzió van, ennyi is bőven elég.

(#4) mepet


mepet
addikt

Nem is drága, 10 éven belül veszek is egyet. ;]

(#5) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hát megérkezett.
Bár nem fogom elsietni a Win7 leváltását

All→M8

(#6) sunyijanika válasza pilóta (#2) üzenetére


sunyijanika
tag

Még csak ma jelent meg hivatalosan! Ne várd, hogy hiba nélkül fusson.. ahogy korábban jelezték még van mit javítani rajta és ezek után erre feküdnek majd rá, de el kell telni-e egy kis időnek (pár hét, esetleg 1-2 hónap), hogy a kompatibilitási gondok csökkenjenek a programok között. :)

(#7) julius666 válasza pilóta (#2) üzenetére


julius666
addikt

"Elvileg" minden ami Win 7-en ment rajta, megy Win 8-on is. A gyakorlat nálam nem ezt mutatta, a preview-knál én pl. DVD-írással, nyomtatódriverekkel jó vastagokat szoptam. A végleges verzióra szerencsére a nyomtatós problémák megoldódtak, DVD-t meg azóta (még) nem kellett írnom.

De kisebb-nagyobb (főként megjelenítési) problémákkal több alkalmazásban is találkoztam, illetve rengeteg opensource szoftver changelogjába került mostanság "workaround for Windows 8" bejegyzés. :P

Szóval én nem vennék rá mérget, próba szerencse. Mindenesetre nekem csak eddig jóval több problémám volt vele mint a Win 7-el a 3 év alatt összesen, bétástul, mindenestül. :(((

[ Szerkesztve ]

(#8) C1trom


C1trom
tag

Számíthatunk összehasonlító tesztre a PH-n windows 7-hez képest?

Elsősorban mérhető adatok érdekelnek (indulás / leállás / hibernálás idő, produktivitás / játék teljesítmény, akkuidő notebookon, stb.)

De persze a kompatbilitás (főleg driverek) és az új kezelőfelület... kezelhetősége is is fontos szempontok.

[ Szerkesztve ]

(#9) Воланд válasza pilóta (#2) üzenetére


Воланд
titán

[link]

jah, persze cegek nem vehetik ezt igenybe, csak maganszemelyek.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) pilóta válasza Воланд (#9) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az tök jó, csakhogy ez egy nyugta, amivel nem sokra megyek, nekem számla kell...

Cégeknek nem jár? Akkor én hogy veszek Win8-at?

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#11) ATEE77


ATEE77
tag

2 hónapig éltem vele együtt,de nem győzött meg. A kezdeti 4-5 másodperces boot kitolódott 10-15mp-ig.Ikonra kattintva random leblokkolt.(elindította az alkalmazást csak nem volt kis karika visszajelzésnek)És ilyenkor 1 percig is eltartott mire észhez tért.Ez az oprendszer még nincs kész!Szerintem.

www.Phmegbizhatosag.atw.hu Itt ellenőrizheted az értékeléseimet.

(#12) vlevi válasza #10691584 (#1) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én is nézegettem sokáig, nemsokára lejár a 90 napos próbaverzió, de nem fogom újrarakni, megvenni végképp nem, mert ahogy előttem is írták, használtam nagyon sokáig, de átlagos felhasználásra (netezés, kis babrálgatás, játék, miegymás) egy asztali gépen szinte észrevehetetlen a különbség. Akkor meg felesleges.

"Most vagy istentelenül megszedi magát vele a microsoft, vagy olyat bukik vele, amilyen nem volt még a történelmükben."
De volt, a Vistával :D

Azt is erőltették, hogy jó az, vegye mindenki, mert az az istenkirályság, de csak akkor kezdtek nőni a Vistás laptopos eladások valamelyest, amikor lehetővé tették az XP-re downgrade lehetőséget. Szóval megvették a lapost pistával telepítve, és még az első boot anim előtt bekerült egy XP install CD a gépbe. Statisztika megvan, fogy a Vista, és a felhasználó is örül, mert használhatja az XP-jét :D

A nyócasnak két dolog (három) okozhatja a vesztét.
- Túl jó a win7, átlagusernek semmi nem indokolja, hogy a 2-3 éve megvett gépét, amire nagynehezen rábeszélték, hogy ne xp-t, hanem hetest tegyenek rá, nem fogja lecserélni. Cégek méginkább, mert ahol már lecserélték az XP-t 7-re, ott nem nagyon fognak megint váltani.
- Ódzkodnak az emberek az újtól. Sokakat elriaszt az új menü. Akármennyire is hőbörögnek azok, akik szerint ez jó, el kell fogadni, hogy vannak néhányszáz millióan, akiknek nem tetszik, vagy nem merik kipróbálni, és inkább maradnak a megszokottnál.
- Kevés az új alkalmazás, ami indokolná. Ha a cégek rákapnak arra, hogy metro (vagy modern, vagy már megint más a neve) alá fejlesszék saját alkalmazásaikat, akkor talán.

De mire lesz elég app az Windows Store-ban, addigra itt a 9-es, vagy 8.1-es windows, ami szinte biztos, hogy egy hatalmasat fog csavarni a metrós felületen. Van egy sanda sejtésem, hogy ezt a windowst a Microsoft, hiába próbálják tagadni, beáldozták egy publikus teszt verziót csináltak belőle, és majd meglátjuk merre fejlődjön alapon adták ki.

És végül, későn kapcsoltak, hogy a táblagépes piac ennyire dinamikusan fog növekedni. Rengeteg lóvéba, marketingkampányba fog ez nekik kerülni, hogy valamennyit kiharapjanak a jelenleg az apple és a google által kettéosztott tortából.

[ Szerkesztve ]

(#13) fordfairlane válasza pilóta (#10) üzenetére


fordfairlane
veterán

Cégeknek nem jár? Akkor én hogy veszek Win8-at?

Veszel egy Win8-as tabletet. ;]

Viccet félretéve, szerintem a Win8 sikere a Win8-as érintőképernyős eszközök sikerével szorosan összefonódik.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#14) maross


maross
veterán

A pc-s piac fellendulese, meg az arm es az erintokepernyo optimalizalas hogy egyeztetheto ossze? :) ezen max a micinek lesz haszna,nem a pc iparnak,annak inkabb egy tokonrugas.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#15) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Szerintem érintőképernyőre,vagyis tabletre az egyik legjobb OS,de PC-re használhatatlan az irányítása,felesleges 7-ről váltani.

(#16) Pero válasza fordfairlane (#13) üzenetére


Pero
senior tag

amit még nem értek a w8-ban az, hogy oké szép és jó ez a modern felület meg biztos jó bökdösni táblán meg aki akarja facebook-on.
De nem tudom elképzelni, hogy egy multinál üldögélő irodista mit fog kezdeni vele egérrel és bill-el mert szerintem úgy nagyon kiábrándító.

bocs nem válasz akart lenni

[ Szerkesztve ]

(#17) hkari


hkari
őstag

Sziasztok.

Jelentkeztem a Windows 7 upgrade programra, és most kaptam is promóciós kódot. Most épp Windows 8 RTM-en vagyok, és ha lefuttatom a frissítési segédletet, akkor csak annyit ír, hogy nem lehet ebben az országban / régióban letölteni frissítést. Mit kéne tegyek?

(#18) Воланд válasza pilóta (#10) üzenetére


Воланд
titán

a ceges gepeken most milyen win van? oem, box? ceg nevere lett veve?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) Воланд válasza hkari (#17) üzenetére


Воланд
titán

rtm-rol (90 napos probavaltozat, vagy msdn?) nem fogsz tudni rtm-re frissiteni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) JoolsNOS válasza ATEE77 (#11) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ha 2 hónapig használtad, nem valószínű, hogy a véglegest használtad... :U

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#21) pilóta válasza Воланд (#18) üzenetére


pilóta
nagyúr

OEM és cég nevére természetesen.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) Воланд válasza JoolsNOS (#20) üzenetére


Воланд
titán

augusztus kozepe ota fent van msdn-en es 90 napos probavaltozat is van belole.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#23) anulu válasza hkari (#17) üzenetére


anulu
félisten

Msdn megjelenes ota hasznalom, desktop hyper-v-vel egyutt. Driver teren minimalis gondom volt csak, 3rd party appal start menum is van, szoval maximalisan elegedett vagyok. Hozzateszem, h ha a 7es megkapta volna a hypv-t, akkor nem valtottam volna.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#24) Воланд válasza pilóta (#21) üzenetére


Воланд
titán

akkor ilyennel. ezt meg tudod afas szamlara venni.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#25) hkari válasza Воланд (#19) üzenetére


hkari
őstag

Elvileg a 90 napos, de azt írja, hogy 2013.04.17-ig használhatom.

Az email-be jött kódommal hol tudom megvenni a kulcsomat?

Még nem laktam be a rendszeremet, szóval ha visszamegyek win7-re és ott futtatom az upgrade asszisztenst, akkor ott tudom megvenni, és ott tudok leszedni egy win8 .iso-t?

[ Szerkesztve ]

(#26) Воланд válasza hkari (#25) üzenetére


Воланд
titán

igen. de amugy az e-mailben mindennek le kellene lennie irva.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok!

Ezzel Win7-et tudok upgradelni?
(akkor is ha olyan win7 amit fősulisként kaptam? )

[link]

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#28) JoolsNOS válasza Воланд (#22) üzenetére


JoolsNOS
veterán

De gondolom nem ez a teljes verzió volt próbálható. Vagy? Illetve azóta gondolom sokkal több a kompatibils driver.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#29) HeavyToys válasza JoolsNOS (#28) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Na én megvettem a Win8-at, most szedi le a gépem a frissítést! Igazából 15 euró volt az ára, paypal-al fizetve, kicsivel kevesebb mint 4500 Ft.

Arra lennék kíváncsi, hogy a régebbi win7 kódomat ezennel tiltólistára is tették? :)

(#30) Воланд válasza GRaul (#27) üzenetére


Воланд
titán

"Ezzel Win7-et tudok upgradelni?"

tudsz.

"(akkor is ha olyan win7 amit fősulisként kaptam?)"

szerintem nem. persze jogilag nem lehet, technikailag meg igen.

(#28) JoolsNOS:

de, a teljes verzio volt kiprobalhato.

(#29) HeavyToys:

a licencszerzodesben benne van.... elvileg a win7-et nem fogod tudni mas gepre telepiteni. de valoszinuleg ez szinten jogi kerdes.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#31) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

Könyörgöm légyszi írjátok meg nekem PÜ ben, hogy van e benne már Chess Titans? Vagy a store ból letölthető e? Nagyon köszi előre is :) :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#32) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

És ha én egyedi licenszkulcsosat akarok, nem pedig OEM-et?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33) fordfairlane válasza Plazmacucci (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Olyan állítólag nem lesz. Én úgy vettem ki a hírekből, hogy olyan licensz, aminek segítségével a rendszert átviheted másik gépre is, egyszerűen nem lesz, talán leszámítva azt az egyetlen kombinációt, amikor "portábilis" licenszű Windowst upgradelsz. Esetleg még lesz más kivétel is, pl. a fejlesztői licenszek.

x gon' give it to ya

(#34) AkosL válasza pilóta (#10) üzenetére


AkosL
aktív tag

ezt elfogadja a nav, mivel a számlát/nyugtát a vásárlás helyén érvényes szabályok szerint állították ki. és ez számít.

(#35) pilóta válasza fordfairlane (#33) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem rossz üzletpolitika, csak nem látom az értelmét. Veszek egy laptopot mondjuk linux-al, de két hónap múlva úgy döntök, hogy vennék rá egy win8-at, de ezt nem tehetem meg? Nem is akarja eladni ezt a Microsoft...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#36) fordfairlane válasza pilóta (#35) üzenetére


fordfairlane
veterán

Vehetsz OEM-et.

x gon' give it to ya

(#37) Plazmacucci válasza fordfairlane (#33) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hát remélem ha a gépeimet akarom majd tesztelni W8-al, nem kell minden másnap a MS supportnak írni, hogy változik az alaplap IMEI száma :P

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#38) Воланд válasza fordfairlane (#33) üzenetére


Воланд
titán

"Átvihetem a szoftvert egy másik számítógépre, illetve átruházhatom egy másik felhasználóra? A szoftvert átviheti az Ön egy saját másik számítógépére. A szoftvert (a licenccel együtt) átviheti valaki más számítógépére, feltéve, hogy a) Ön a szoftver első licencelt felhasználója és b) az új felhasználó elfogadja jelen szerződés feltételeit. Az átruházáshoz át kell adnia az eredeti adathordozót, az eredetiséget igazoló tanúsítványt („Certificate of Authenticity” vagy „COA”), a termékkulcsot és a beszerzés igazolását közvetlenül a másik személynek; Ön a szoftver egyetlen példányát sem tarthatja meg. Az átruházáshoz felhasználhatja a megengedett módon készített biztonsági másolatot, illetve azt az eredeti adathordozót, amelyen a szoftvert beszerezte. Amikor a szoftvert átviszi egy új számítógépre, a szoftvert le kell törölnie a korábbi számítógépről. A szoftvert Ön nem viheti át azzal a céllal, hogy licenceket osszon meg számítógépek között. Get Genuine Windows szoftvert, Pro Pack vagy Media Center Pack szoftvert Ön kizárólag a licencelt számítógéppel együtt ruházhat át. " [link]

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#39) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Szerintem ezzel buknak majd, mint a Windows Vista-val :W

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#40) fordfairlane válasza Воланд (#38) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem arról volt szó eddig, hogy nem lesz dobozos változat? Az OEM / rendszerépítő kit volt a kötöttebb licensz, nem a dobozos.

x gon' give it to ya

(#41) Воланд válasza fordfairlane (#40) üzenetére


Воланд
titán

de, nincs is dobozos valtozat, csak upgrade es oem. amit linkeltem, az az oem valtozat licencszerzodese.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42) fordfairlane válasza Воланд (#41) üzenetére


fordfairlane
veterán

De ez a szöveg úgy néz ki, mint az eddigi dobozos rendszerek licensze. Átvihető más hardverre. Akkor ez az OEM nem az az OEM licensz, ami az eddigi Windowsokhoz járt.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#43) vlevi válasza Plazmacucci (#37) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Hát remélem ha a gépeimet akarom majd tesztelni W8-al"
Arra való az Enterprise Eval 90 napos verzió.

Az nem kér szériaszámot, nem kell aktiválni, de mindene tökéletesen működik, tehát van live account, windows store, satöbbi.

(#44) Lalikiraly válasza vlevi (#43) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

hupsz ezzel most jó tippet adtál nekemis! jogos egy telepítést kidobás gyanánt megér. Ha beválik akkor véglegessel újrahúzom és szvsz. Az Enterprise ban is van vajon Chess Titans? Ezt is mondjátok már meg pls.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#45) Воланд válasza Lalikiraly (#44) üzenetére


Воланд
titán

nincs.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#46) Szafter


Szafter
tag

Nekem úgy rémlik, hogy anno a Win 7-ek 100e körül voltak... ahhoz képest a 8 eléggé olcsó. :P

Nevess, és a világ veled nevet. Horkolj, és egyedül alszol.

(#47) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Mennyi a nem-OEM?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#48) Tom5


Tom5
addikt

hétvégén kipróbálom :K

(#49) Lalikiraly válasza Воланд (#45) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog (1)

hogyhogy nincs? nebassz!

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#50) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Felraktam. Elsőre nem találta a TP-LInk 822N-es wifi adapterem driverjét. Letöltöttem netről a gyári drivert, nem telepítette. Mondom fasza... de azért lan kábelt bedugtam és megnéztem a win updatet, és az Atheros chiphez való drivert feltette, tökéletesen megy. Felpakolgattam a programokat, amiket én használok nincs vele gond. Kicsit szokatlan a felület, de szerintem megszokás kérdése. Annyi, hogy SSD-n is észrevehetően gyorsabb mint a win7-volt. Egyenlőre pozitív, 4500Ft-ot megért! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.