Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) BiP válasza qqcqqc (#140) üzenetére


BiP
nagyúr

Hol lehet ezt ellenőrizni?

Leszedtem ezt a Health Check cuccot.
Most azon kívül, hogy azt írja, nem jó a gépem (ami bizonyosan nem igaz), egy pipa,X checklisttel igazán segíthetné a usert, hogy mégis mit hiányol.
(gyanítom a secure boot nincs bekapcsolva, csak ennyi, de erről tájékoztathatná a kedves usert, hogy ne rohanjon egyből új gépet venni, ha csak egy beállítás hiányzik, vagy legalább támpontot adjon, hogy merre induljon el. (procit cseréljen, vidkártyát, drivert, akármi).)

Millió kompatibilitás-ellenőrző program létezik már, mindegyik informatívabb, mint ez az izé.

[ Szerkesztve ]

(#152) ddekany válasza MasterDeeJay (#146) üzenetére


ddekany
veterán

Gondolom az áll a BIOS, WDDM 1.0, stb. elhagyása mögött, hogy ezzel pénzt takarítanak meg (nem kell már karbantartani az ehhez kapcsolódó kódot). Ezt amúgy cikisebb lett volna megtenni, ha termék neve Windows 10 marad, és ez csak egy féléves frissítésként van kommunikálva (mert akkor mi az, hogy egyszer csak nem kapsz több frissítést, más meg, aki ugyan olyan licencet vett, igen).

(#153) BiP válasza Dilikutya (#150) üzenetére


BiP
nagyúr

Az, szenvedés. Ellenben gyakorlással, megszokással lehet enyhíteni a dolgon.
Én pl. az automatikusan a downloads vagy documents mappákból intézővel másolom el a helyére a dolgot, (minden másra TC), de ebben az egyben egyszerűbb, mint TC-ben odakavirnyálni.

(#154) Dilikutya válasza MasterDeeJay (#146) üzenetére


Dilikutya
félisten

DirectX 12-t 10 éves videókártyák is támogatják, sőt az AMD-nél 10 éves IGP-k is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#155) Dilikutya válasza BiP (#153) üzenetére


Dilikutya
félisten

De miért kell a szenvedést gyakorolni, megszokni? :) Downloads-ból is nyűg nekem, vagy nyitni új ablakot az új helynek, vagy másolás, aztán elnavigálni ugyanabban. Nehezen hiszem, hogy TC-ben ez bonyolultabb, pláne kevésbé felhasználóbarát. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#156) dabadab válasza BiP (#153) üzenetére


dabadab
titán

de ebben az egyben egyszerűbb, mint TC-ben odakavirnyálni.

ctrl+d, berakod a listába a Downloadot, meg amit szeretnél, aztán már az is egyszerűbb lesz :)

DRM is theft

(#157) BiP válasza mr.nagy (#142) üzenetére


BiP
nagyúr

:) ilyet produkál nekem is vmware alatt. okos.

(#158) BiP válasza Dilikutya (#155) üzenetére


BiP
nagyúr

valahogy céges gépen ezt az 1 műveletet így szoktam meg. Próbálok alkalmazkodni, mert nem mindenhol van TC, és magamnak is jobb, ha időnként használom az intézőt.

(#159) VIC20


VIC20
őstag

Akkor, ha jól értem, a Win10 Enterprise LTSC 2025 után is támogatva lesz?

(#160) mad823 válasza Skynet258 (#134) üzenetére


mad823
őstag

Fura, nálam 2400G és piros X. Elvileg minden más rendben.

(#161) PuMbA válasza -FreaK- (#130) üzenetére


PuMbA
titán

Nem tudsz váltani UEFI-re és Secure Boot-ra, ha nem úgy installáltad a Windows-t, tehát újra kell raknod a rendszert úgy, hogy ezek a beállítások be vannak kapcsolva, a CSM pedig ki.

[ Szerkesztve ]

(#162) MasterDeeJay válasza Dilikutya (#154) üzenetére

Ha feature levelt nézzük akkor dx11 is dx12 igen. Kérdés hogy értik. Mert pl egy 4gen i7-be is csak dx11-es az integrált. Azért az nem mondható gyengének.

PuMbA
lehet válltani csak macerás
Mbr2gpt.exe

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#163) Rayyy


Rayyy
senior tag

Nem tudom eldönteni, hogy WinTosh vagy Macindows legyen a neve...
szerk.: vintosnak fogom mondani, az egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#165) #16820480 válasza ddekany (#116) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van belőle portable, nem? Azt nem kell telepíteni. Ha random userek gépén turkálnál, akkor vagy rendszergazda vagy, vagy semmi keresnivalód ott. Előbbi esetben ugye nincs jogosultság probléma, sőt akár egy hálózati meghajtóra is felteheted a portable-t, és onnan indítod. Nem tűnik ez olyan hatalmas problémának.

Dilikutya: Nekem nem szenvedés, simán tudok másolgatni. Más kérdés, hogy nem azzal töltöm az időmet, hogy fájlokat másolgatok a gépemen :D Leginkább fotókat másolok fényképezőről le, az ctrl+a, ctrl+c, ctrl+v (leírni hosszabb volt, mint megcsinálni).

Egyébként ami még érdekes, az a kivett funkciók listája lehet [link]
Például hogy nem lehet már máshova tenni a tálcát, csak alulra :(( Gondolom akkor nem fognak menni az olyan tálcára kitűzött programok sem, mint a network meg temperature monitor.
Ez azért elég zavaró lesz nekem legalábbis :U

[ Szerkesztve ]

(#166) junior11 válasza MasterDeeJay (#146) üzenetére


junior11
veterán

Lesz itt még sok változás őszig biztosra veszem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#167) kriszpontaz válasza -FreaK- (#100) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Szóköz! get -tpm helyett get-tpm

(#168) Rayyy válasza #16820480 (#165) üzenetére


Rayyy
senior tag

Ujujujj... évek óta bal oldalon van a taskbar-om. :(((

Minden a legnagyobb render!

(#169) #16820480 válasza Rayyy (#168) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem is, vagy hát valamelyik oldalon, mert úgy jobb a helykihasználása a wide képernyőknek.

(#170) MasterDeeJay válasza #32839680 (#164) üzenetére

Átlag user nezetni, 4gen igpvel azért bőven elengendő de még 2gen 4mag is kényelmes. Youtubeot meg proci izomból kitolja.
Most is 4gen notin dolgozok úgy hogy van mellette 6 és 7 gen gép is meg 20 magos xeon gold. Átlag használatra meg nem mondanám melyik melyik.
Képet ad az igp, netezni annyi elég. A gépeket nagyrészt nem játékra használják az emberek.

ddekany
Ezek szerint kevés volt az amit az updatek nemtesztelésével spóroltak meg. ;]

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#171) -FreaK- válasza PuMbA (#161) üzenetére


-FreaK-
veterán

Tudom, azért írtam hogy újra kell telepítsem.. vaaagy, lehet mégse? :) #162 MasterDeeJay köszi!

#167 kriszpontaz : köszi, írták már, raktam is be képet hogy mit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#172) Doky586 válasza PuMbA (#161) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a Mbr2gpt mindkét lépése lefutott azaz már uefi-ben van telepítve a gép, akkor csak simán (uefi)biosban engedélyezed a SecureBoot-ot és kész. Annak nincs se követelménye se következménye. Furcsa módon sok ember mégis parázik bekapcsolni... :U

(#173) Fecogame


Fecogame
veterán

a legutóbbi ablakpozíciót még több kijelzős konfiguráción is megjegyzi az operációs rendszer, vagyis az adott program legközelebb is ugyanazon a helyen fog megnyílni.

Nekem a Win10 is tudja ezt :U

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#174) #16820480 válasza Fecogame (#173) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ebben nem ez a pláne, hanem hogy ha legközelebbi bekapcsolásnál/sleepből visszatérésnél nincs rajta a külső monitor, de aztán rádugod, akkor visszaáll oda, ahol eredetileg volt azon a monitoron. Most ha bekapcsolod úgy, hogy nincs rádugva a külső monitor, akkor a már megnyitott appok nem másznak vissza rá, hanem egyesével kell átpakolgatni őket újra.

(#175) moleculez válasza Dilikutya (#150) üzenetére


moleculez
veterán

Tulreagálod, mi szenvedes egy filemásoláson? :U Egy filekezelőnek átláthatónak, logikusnak kell lennie, miert lenne telerakva poweruser featureokkel? Akinek az kell, beszerez egyet.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#176) ddekany válasza #16820480 (#165) üzenetére


ddekany
veterán

"Van belőle portable, nem? Azt nem kell telepíteni."

Az alapötlet ezek mögött az, hogy tilos a felhasználóknak olyan alkalmazásokat futtatni, amit nem a cég ad nekik. Biztonsági, és akár jogi megfontolásból is. Ez így vonatkozik portable-re is. Nincs statisztikám, hogy ez a nagy cégek hány százalékánál van komolyan véve, de van, ahol igen.

"Ha random userek gépén turkálnál, akkor vagy rendszergazda vagy, vagy semmi keresnivalód ott."

Az egy előzőtől független, másik eset, ahol jól jönne, ha nem lenne buta az Intéző. De amúgy, szerintem eléggé evidens, hogy egy olyan alap része egy desktop environmentnek, az számít, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#177) Zotya84 válasza PuMbA (#161) üzenetére


Zotya84
őstag

Ez nem igaz. Simán megoldható, kb 10 perc alatt. És ha az említett mbr2gpt-vel valamiért nem akar működni (elég kényes a cucc), akkor sem nehéz, de jó ha van egy LiveWin10-es pendriveot, meg tudsz partícionálni, és pár diskpart/command parancsot is ismersz. De még akkor sem több 15 percnél, ha lassú vagy..

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#178) PuMbA válasza Zotya84 (#177) üzenetére


PuMbA
titán

Akkor jó, csak ne legyen később probléma belőle :) Úgy tudom, hogy a Windows 10 2-vel több párszás megabyteos segédpartíciót készít magának, ha UEFI + Secure Boot-tal installálod.

[ Szerkesztve ]

(#179) #72042496 válasza Fecogame (#173) üzenetére


#72042496
törölt tag

A W10 időről-időre a másodlagos kiejlzőn kezdett megynyitni alkalmazásokat. Ez rendszeresen fölcseszett, mert az a kijelző fizikailag egy AVR, amit így állítottam be kiterjesztett asztalként, hogy véletlenül se lehessen áthúzni rá semmit.

Annyira bénán kezelte a W10, hogy visszaálltam inkább optikára, aztán az állandóbb megoldás majd a HDMI 2.1-es PC > AVR > monitor lánc lesz.

[ Szerkesztve ]

(#180) ddekany válasza #16820480 (#165) üzenetére


ddekany
veterán

"Például hogy nem lehet már máshova tenni a tálcát, csak alulra :(("

Ezt vajon miért kellett elvenni? Miért fáj nekik, ha egyszer sokaknak jobb, ha oldalt van? A Windows-ból az egyik talán legtöbbet használt felhasználó felület rész az a tálca. Nyilván azon kell takarékoskodni. Így is már elég gagyi volt (pl. kedvencem, hogy ha több ablakban van megnyitva ugyan az, akkor egymás mellé rakja őket indítás sorrendben, és nem rendezheted át).

[ Szerkesztve ]

(#181) Dilikutya válasza MasterDeeJay (#162) üzenetére


Dilikutya
félisten

A 4. generációs i7-ben új korában is gyenge volt az IGP, de ennek most nincs jelentősége. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#182) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Gondolom az a céljuk, hogy minél több ember váltson Win 11-re. Tehát elkerülhetetlen, hogy kivegyék a TPM-es követelményt.

(#183) Zotya84 válasza PuMbA (#178) üzenetére


Zotya84
őstag

MBR-nél 3 partíció: Aktív boot, Win, WinRE.
Uefinél 4: Boot, MSR (nem jöttem rá, miért, de nem hiányzik, ha nincs), Win, WinRE.

Ha valami kavar van mbr2gpt-vel, akkor kell egy PartitionWizard, törlöd a boot-ot, konvertálsz, diskparttal létrehozod a GPT-Bootot (primary, megfelelő GPT ID-val, attribútumokkal), bootrec-kel megoldod a bootolhatóságot, reagentc-vel hozzáadod a WinRE-t, majd, ha már megy a rendszer, akkor eltávolítod a WinRE-betűjelet, és beállítod a recovery ID-t, atrribútumokat.
És a végére lesz egy olyan GPT-partícionálásod, mint ha frissen telepítetted volna.

Csak azért tudom, mert ha nem is napi, de még mindig heti szinten kell konvertálnom, és bizony a 7 még 512-vel alignál, nem 4K-val, így az mbr2gpt legtöbbször nem validálja, és ezáltal nem konvertálja a lemezt, layout hibával. Esetleg 4 primary, vagy van extended partíció a lemezen (akármilyen korábbi maradék, ami lehet, akár WinRE is, esetleg adatpartíció, laptopoknál a gyártói recovery partíció(k)), akkor meg eleve nem tud vele mit kezdeni. ;)

#182 Flatronw: Ööö.... sztem nem fogják. Van még 4 év, hogy ha valaki annyira akarja használni, tudjon tenni érte. És akkor még csak a frissítés ér véget, nem a rendszer. És ezzel sincs baj. Szerintem. Aztán lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#184) Packovics válasza Dragon3000 (#132) üzenetére


Packovics
csendes tag

Vagy szó mit is jelenthet:)

(#185) hunluki válasza FLATRONW (#182) üzenetére


hunluki
senior tag

Esetleg bejátszhatnák azt hogy pro-hoz kell a tpm, home-hoz meg csak ajánlott. XP óta mindenki pro, vista óta mindenki ultimate még akkor is ha csak facebookozik "me há' ez a legjobb nem?!!4"

(#186) #16820480 válasza ddekany (#176) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, nekünk is van megkötés mi lehet a gépen, de van csomó olyan program, ami nincs alapból telepítve de fel lehet tenni önállóan és/vagy kérvénnyel. Ilyenek például a Spotify, VScode, VLC, stb. Szerintem egy TC-t elég könnyű megindokolni a rendszergazdák felé, ha tényleg használod.

Az meg nem hiszem, hogy alap elvárás lenne, hogy egy alap rendszerprogram mindent is tudjon. Ha egy TC tudású intéző lenne, akkor az emberek többségének felesleges bloatware lenne. Én is azzal kezdeném, hogy kikapcsolom a funkciók 80%-át meg próbálom visszaállítani a felületét egy átláthatóbb és kevésbé zsúfolt megoldásra.

#180: Én sem vágom miért jó, és remélem ez még változni fog azért őszig. Nem vagyok benne biztos, de elképzelhetőnek tartom, hogy az új tálcán nem lesz már lehetőség arra sem, hogy ne csoportosítsa az appokat, mert ugye csak ikonokat akarnak mutatni és abból is viszonylag keveset egyszerre. Mondjuk azt nem értettem sosem, hogy miért megkötés az, hogy ha nem akarom hogy csoportosítsa, akkor ikon helyett átvált a régi széles app megjelenítésre, főleg függőleges tálca elrendezésnél semmi értelme és még ronda is.

[ Szerkesztve ]

(#187) GoodSpeed válasza anulu (#149) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Nekem a BitLocker miatt kellett. Amúgy érdekes, mert a laptopban van eleve TPM 2.0 modullal, és a HP Windows 10 Home-ot adott hozzá, amivel a Bitlocker nem kapcsolható be, mert az a PRO privilégiuma volt eddig legalábbis.

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#188) Yeffy válasza ddekany (#180) üzenetére


Yeffy
veterán

ez engem is erdekelne. ugyan en ritkan raktam at mashova, de hasznos sokaknak, jo par ex kollega is mashova rakja. mi szukseg elvenni?

amit irtal ()-ben, az szinten bosszant engem is, nem tudom, mi a tokomnek kell ezeket elvenni. :(((

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#189) JamesHun válasza hunluki (#185) üzenetére


JamesHun
addikt

ne kelljen a tpm, csak opció legyen
Ezért nem akarok alaplapot cserélni, mert az vinne mindent, de xbox mellett már nem költenék ennyit egy gépre
Jó nekem ez az asrock h77 pro4-es alaplap 16gb rammal és kb a legerősebb i5 ös procival ami még bele ment

SeriesX: JamesSHun

(#190) Doky586 válasza Zotya84 (#183) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De bizony a win7 jól alignál..!

Persze ha utoljára XP-vel volt particionálva nálatok minden, és csak frissítgetve volt.. :))

[ Szerkesztve ]

(#191) FLATRONW válasza hunluki (#185) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez sem lenne túl okos megoldás. Elvennék a lehetőséget a 10-es PRO felhasználóktól, hogy frissítsenek. Azoktól, akik méregdrágán megvették azt. Persze itt nem azokra gondolok, akik valamilyen kétes legalitású 5 eurós kulccsal rendelkeznek.

(#192) hunluki válasza JamesHun (#189) üzenetére


hunluki
senior tag

Írd meg az MS-nek :D

Amúgy még van pár év amíg ezt rágni fogják, meglátjuk akkor hogy alakul majd a hw piac. Ha látják hogy a júzerek jelentős százaléka nem vált akkor egészen biztosan finomítani fognak a követelményeken. Iszonyat nagy bukó lenne főleg mac, de még akár linux javára is.

#191: Vagy upgrade közben feldobnák hogy alkalmatlan a géped, ennek fényében vagy mész home-ra vagy maradsz itt ahol vagyunk és köszönjük a részvételt, találkozunk ha új gépet vettél. A lehetőség még mindig jobb mint az instant nem.

[ Szerkesztve ]

(#193) Geri Bátyó válasza BiP (#153) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nekem ezért vannak ezek a mappák állandóra téve 1-1 fülre. :K
Mondjuk amúgy is 8-10 állandó fül van a TC-n nekem.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#194) Zotya84 válasza Doky586 (#190) üzenetére


Zotya84
őstag

Ööö... nem minden esetben csinálja jól, ami annyira nem is meglepő, minthogy a 4K később jelent meg, mint a 7. A 100megás Bootpartíciót nem jól hozza le sokszor, így lehet újra-alignálni 4K-hoz, hogy jól partícionálható legyen, mert eleve nem 1MB-hoz alignál. Persze, ha működő rendszer alól partícionálsz programmal, akkor jó lesz, de a setup nem hoz pontos eredményt. Sokszor annyira, hogy bizony kellet újraalignálni, csak, hogy használható tempót hozzon a 4Ks HDD. Még akkor is, ha nem 4Kn, csak 512E.
Nálunk? Max felénk, a sok okos hómjúzer. De igen, még mostanság is találkozom XP-s partícionálással – bár emlékeim szerint valamikor január végén volt az utolsó.

(De igazából így 2021-ben ez már annyira nem is lényeg. Szerencsére még max pár év és kifut a 7 mindenhonnan, ahonnan ki kell/lehet neki.)

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#195) FLATRONW válasza hunluki (#192) üzenetére


FLATRONW
őstag

Na de ez milyen visszhangot váltana ki?
Tudva, hogy a Home felhasználók frissíthetnek, nem veszítenek semmit, Pro felhasználóként meg elveszíteném az extra funkciókat.
Kész PR öngyilkosság.

[ Szerkesztve ]

(#196) MasterDeeJay válasza Dilikutya (#181) üzenetére

Ebben egyetértek, az a vicc hogy készült 4gen-be nagyobb IGP is csak nem adták ki. Ebayen lehet kapni 10-20eft között olyan ES 4770-4790-es verziót amibe az erősebb IGP-van dupla annyi feldolgozóval ami meg sem jelent.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#197) hunluki válasza FLATRONW (#195) üzenetére


hunluki
senior tag

A lehetőség nélkül pedig mindent elveszítesz. Esetleg hivatalos számlával lehetne menni reklamálni, 1drive tárhelyre beváltani, stb.

Amúgy LTT videó megnézése után a Pro/Home most elég durván elüt majd és ráadásul elég agyatlan felesleges dolgokkal.
Will see, még ráér, addig még sok víz lefolyik Satya homlokán.

(#198) kleinguru


kleinguru
addikt

Honnan tudom letölteni az ISO file-t :F Clean installt szeretnék csinálni.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#199) hellsing71


hellsing71
tag

A Windows Health Check szerint nem jó a gépem a W11 futtatására. Szerintetek?
i9-10900KF, 128GB RAM @ 3600MHz, 2×500GB WD Black NVMe SSD + 4×500GB SSD RAID 5-ben, 3070.

Mégis mi a Jóisten kell a Win11-nek, ha ez nem elég? :F Tegyek bele 3 Teslát?

(#200) FLATRONW válasza hunluki (#197) üzenetére


FLATRONW
őstag

Itt nem az a baj, hogy mennyit veszitek, hanem az, hogy a Home felhasználó nem veszít semmit.
Ne értsd félre, ez nem a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" mentalitás.
Egyszerűen elvárom, hogy Pro felhasználóként ne kapjak kevesebbet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.