Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) bzoley válasza Dragon3000 (#899) üzenetére


bzoley
veterán

Muszáj mindig ennyire okosnak lenni? Nem az a baja, hogy benne van, hanem az, hogy nehezebb lett másra cserélni.
Ettől függetlenül lehet, hogy még csak hiányzik belőle a korábbi opció, és idővel visszakerül.

(#902) Dragon3000 válasza bzoley (#901) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahhoz, hogy mást használj elég átállítani, nem kell kigyomlálni semmit. De persze egyből ilyeneket kell írni, ha valami nem tetszik "Undorítóan nyomatják a saját cuccukat, ha rajtam múlna, olyan bírságot kapnának ezért..." Eleve egy nem kész termékről van szó, így előre sírni ezek miatt teljesen felesleges, ha meg nem tetszik lehet használni a 10-et vagy más rendszert.

(#903) Tamás88 válasza Fred23 (#896) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Ja, ugyanolyan undorító, hogy a Tesco-ban nem lehet venni Auchanos tejet.

(#904) szabeska


szabeska
addikt

Valakinek van esetleg infója, mikor jön a 11 beta channelre is? Nézelődtem, de e hónaptól szeptemberig volt minden. Mekkora a különbség a dev channeles rilizekhez képest a későbbiekben stabilitást tekintve? (Tapasztalat érdekel, a hivatalos leírást már láttam :B )

[ Szerkesztve ]

F1

(#905) CPT.Pirk válasza Dragon3000 (#902) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Párszor már kérdés nélkül átállította a W10 a kiválasztott alkalmazást a default cuccra, jellemzően a féléves frissítések idején... Biztos csak véletlen hiba volt... Biztos...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#906) Dragon3000 válasza CPT.Pirk (#905) üzenetére


Dragon3000
veterán

Érdekes, nálam egyiket se állította át, amiket megváltoztattam.

(#907) CPT.Pirk válasza Dragon3000 (#906) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nálam igen, és nem vagyok ezzel egyedül. :N W10 topikban biztos megerősítik ezt mások is, ha rákérdezel.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#908) Dragon3000 válasza CPT.Pirk (#907) üzenetére


Dragon3000
veterán

Valami hatására biztos, mert sokaknak megváltoztatta/ja, illetve sokaknak meg nem. Van itthon több gép is win10-zel, egyiknél se változtatta meg eddig az alapértelmezett programokat, ettől persze elhiszem, hogy van akinek igen, de a kérdés inkább az, hogy mi alapján dönt az alapértelmezettre való állítás mellett a rendszer.

(#909) CPT.Pirk válasza Dragon3000 (#908) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt van bővebb infó: https://winaero.com/prevent-windows-10-from-resetting-your-default-apps/

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#910) ricsi99 válasza Dragon3000 (#908) üzenetére


ricsi99
addikt

Hidd el a nagyobb frissitések defaultra vágnak sok gépen mindent.. de néha elég egy kékhalál is... igaz azt most lecserélik feketére... de tudni fogja ezt a "ficsőrt" ez is szerintem :D

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#911) Dragon3000 válasza ricsi99 (#910) üzenetére


Dragon3000
veterán

OC tesztelgetés miatt volt sok kékhalálom, de ezek hatására sem rakta alaphelyzetbe a beállításaimat. Kérdés, hogy minek a hatására csinálja, mert általában ugyanazoknál jön elő minden nagyobb frissítés esetében ez, ahogy követtem a fórumot. Valami hardveres kombináció vagy szoftveres vagy belenyúlkáltak a regeditbe is.....

(#912) ricsi99 válasza Dragon3000 (#911) üzenetére


ricsi99
addikt

Fórumot ne nagyon vedd viszonyítási alapul, ott legalább olyan közösség van akit érdekel/vagy próbál valamit.
Az én saját tapasztalatom szerint 10 felhasználóból ,jó ha egy meg tud egy videokártya telepitést manuálisan csinálni... most nem azért mert lükék hanem mert a win már csak olyan mint a vezetés... az megy de hogy mi hajtjazt is csak onnét tudja ,hogy benzin/gázolaj kell bele...

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#913) Sgt. Chris válasza Skynet258 (#42) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

A lenti configban is beállítható a fTPM, de ha bekapcsolom kell-e mást beállítanom, generálni biztonsági kulcsot, meg ilyesmik? Egyenlőre a próba miatt nem szeretném ezt megtenni, annyira nem érzem égetőnek, hogy mindent lekódoljak :-) de az esetemben ezen hasalt el ez a PC healt...

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#914) MasterMark válasza Sgt. Chris (#913) üzenetére


MasterMark
titán

Az fTPM bekapcsolása és a kulcsok betöltése önmagában nem kódol le semmit. Az csak annyi hogy elérhetővé teszi azokat a kulcsokat azoknak az alkalmazásoknak akik ezt fel tudják használni. (Pl. BitLocker.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#915) zizidor válasza --ka (#891) üzenetére


zizidor
senior tag

--ka, Doky586, MasterMark:
A processzorba épített TPM (fTPM) az Intelnél Platform Trust Technology (PTT) néven fut, és valahol a 8. generációnál vezették be. Az i7-4790 ilyet nem tud, a HWiNFO64 sem mutat ilyen képességet (mondjuk a hiányát sem...), és a BIOS/UEFI-ben sincs rá még utalás sem. Szóval nincs, nem támogatott. Az alaplapon sincs TPM header. Ennyi. A fejlesztői változat simán fut, a többit meg meglátjuk. Túl fogom élni azt is, ha nem megy. :D

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#916) Dragon3000 válasza ricsi99 (#912) üzenetére


Dragon3000
veterán

A családban előfordul pár féle gép intel és amd is, eddig egyiknél se okozott ez gondot, pedig anyámnál elég hamar előjönne a probléma, hogy nem azok a programok indulnak el, amik kellenek. Egyiken se kalózpéldány fut, mindegyik offline profillal van használva(ez nem játszat szerepet?), eddig egyiknél se okozottak ilyen gondot a nagyobb frissítések.

(#917) Sgt. Chris válasza MasterMark (#914) üzenetére


Sgt. Chris
aktív tag

Oh...köszönöm a gyors választ!

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#918) ricsi99 válasza Dragon3000 (#916) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem vitatkozom én a saját tapasztalatomat írtam le.
(lehet a boltba ahol dolgozom naponta több gép fordul meg mint nálad+családtagjaid)
Én csak leírtam ,hogy nagyobb frissitések után ,hozzák vissza a gépeket ,hogy a chrome nem alapértelmezett ,vagy egyébb hülyeségek.
pont. részemről ez lezárva

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#919) niof válasza Dragon3000 (#916) üzenetére


niof
addikt

Én már láttam ilyet, de nem magamnál. Egy kollégám nem szereti újratelepíteni a dózert, csak frissítgeti. Sőt, ha új gépe van, akkor csak átrakja az SSD-t, meg a HDD-t, és kész. Azt szokta mondani, egy modern operációs rendszernek ezt ki kell bírnia. :D Nagyjából a harmadik laptopját koptatja ugyanazzal a W10 telepítéssel, és néha vannak problémák. Főleg frissítések (funkció) után.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#920) MasterMark válasza zizidor (#915) üzenetére


MasterMark
titán

A TXT van benne, az is valami TPM, arról beszéltünk.

Switch Tax

(#921) Doky586 válasza zizidor (#915) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Egyébként mi az alaplapod pontos típusa?
A legfrissebb bios van rajta?

(#922) ddekany válasza ricsi99 (#918) üzenetére


ddekany
veterán

Mintha lett volna olyan régen, hogy féléves frissítés után feldobott ablakot, ahol ha valaki nagyon next-next-finish ember és nem olvasta el mire nyom igent, akkor átállította. Ilyenekkel számtalanszor bepróbálkoznak más téren is, hogy hátha nem figyelsz, hátha nem érted a kérdést.

Az komikus, mikor múltkor átállítottam az alapértelmezett böngészőt Edge-ről (céges gépeken állandóan visszaáll Edge-re, de ez talán csak az ottani IT bénázása), és felpattan valami olyasmi kérdés, hogy de az Edge immár egy ilyen-olyan modern böngésző, biztos hogy ezt akarom? :N Jaj, ha másol is ennyire odafigyelnének a részletekre...

[ Szerkesztve ]

(#923) zizidor válasza Doky586 (#921) üzenetére


zizidor
senior tag

Alaplap: H81MHV3, CPU: i7-4790

A BIOS nem a legújabb volt, mert a legutolsóban csak valami logó frissítés volt (az igen lényeges!), de frissítettem, nincs változás.

Kicsit kutakodtam még a témában: Az fTPM-et a Skylake architektúránál kezdte alkalmazni az Intel, az enyém meg "még csak" Haswell. Az Intel TXT pedig egy olyan megoldás, amihez szükséges a TPM, amit ebben a konfigurációban sem a cpu, sem az alaplap nem támogat. :N
Korábban ugyanez a proci egy ASUS alaplapban volt, csak az meghalt. Ott BIOS-ban állítható volt a TXT, de azon volt is TPM header. Modul az persze nem, meg olyat akkor csak Amazonról tudtam volna rendelni, irreális szállítási költséggel.

De mondom, nem ragaszkodom hozzá foggal-körömmel, teljesen jó a win 10, és egyelőre még a 11 is fut rendesen. Oszt' majd mögláttyuk!

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#924) Doky586 válasza zizidor (#923) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Már majdnem megygyőzött --ka hogy a TXT is elég Haswell-hez de ha a te procid támogatja, de friss bios-al se látsz fTPM-szerűséget (és a win se lát) akkor téved.
De attól még működnie kellene nálad is a #879 -ben ismertetett módszernek ha nálam működik Z87M lappal és i5-4430 procival.

[ Szerkesztve ]

(#925) zizidor válasza Doky586 (#924) üzenetére


zizidor
senior tag

:R Igazad volt! :R
Valószínűleg én bénáztam el valamit az első próbálkozásnál, azért nem sikerült. Kíváncsi voltam az eredményre, ezért ráraktam a telepítőre a reg fájlt, restart, a telepítés előtt beimportáltam, és ahogy mondtad, szépen elindult, kifogások nélkül.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#926) BiP válasza ddekany (#922) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont az ilyenek miatt sem szokásom next-next-finisht vakon nyomogatva telepíteni, de korábbi frissítéseknél volt ilyen, hogy MS felülírta/visszaállította az alapértelmezett programokat.
Újabban szerencsére nem volt.

(#927) Exodius válasza Fred23 (#896) üzenetére


Exodius
őstag

Miket szoktál állítgatni és miért? :)

(#928) Exodius válasza niof (#900) üzenetére


Exodius
őstag

Az Edge-et elég szépen kikovácsolták a műhelyben, ez az igazság.

(#929) Zoz válasza Exodius (#928) üzenetére


Zoz
őstag

Pontosabban az Edgét kukázták, és helyette lett Edge-nek skinezett Chrome :) (hivatalos nevén: Chromiumon alapuló Microsoft Edge)

(#930) hunluki válasza Exodius (#928) üzenetére


hunluki
senior tag

Nekem egy bajom van vele, hogy yt-ot csak 1080p-ig viszi, de egyébként tényleg rendben van.

(#931) ddekany válasza Exodius (#928) üzenetére


ddekany
veterán

Az Edge már majdnem használható komoly multitaszkingra, mert tudja oldalra tenni a füleket. Viszont nem tud még értelmes sorrendben fület váltani (úgy mint az Alt+Tab kb. minden OS-ben), úgy ahogy Chrome sem. (Ez van, nem akarja a Google kiváltani böngészővel az asztali OS-eket valamiért... :U Nyilván MS-nek meg ez még kevésbé érdeke.) Viszont, a Chrome tud füleket csoportosítani. Szóval nem tudom eldönteni melyik a kevésbé rossz végül is. (Nyilván, Vivaldi vagy FireFox lenne a megoldás, de pont munkahelyen olyan nincs, pedog leginkább ott jellemző, hogy egyszerre 4 dolgot csinálsz 30 fülön...)

(#932) niof válasza ddekany (#931) üzenetére


niof
addikt

Hát igen. Melóban tényleg jól jönne, de otthon jellemzően kevesen nyitnak meg ennyi lapot egyszerre. Amúgy egyébként ahogy a régi Edge-et elengedték, és szép lassan kipofozgatták a mostani szintre, ha nem hagy alább a lendület, még lehet, hogy be is előzi idővel tudásban a Chrome-ot. Igazából nincs kizárva. Csak az alapján, hogy honnan indultak vele (pl. hogy eleinte minden szinkronizáláskor hozzáadta újra az egyszer importált könyvjelzőket), és most hol tart (majdnem olyan jó és stabil, mint a kuglié)...

#928 Exodius
:K Bizony, szerintem jó lesz ez. Végre belátták, hogy annak semmi értelme, hogy egy saját böngészőt reszelgessenek, mikor azt már más megtette helyettük. Inkább a saját képükre faragták, beleraktak néhány extra fícsört, és ezt optimalizálják.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#933) #16820480 válasza ddekany (#931) üzenetére


#16820480
törölt tag

A saját gépemen pedig továbbra is működik az alt+tab váltás Edge alatt, nem tudom neked miért nem. Munkahelyin persze nem, de az régebbi Win verzión van még.

(#934) ddekany válasza #16820480 (#933) üzenetére


ddekany
veterán

Se otthoni, se céges Win10-ben nincs ott a Multitasking (Több alkalmazs) alatt ez az opció, hogy az Alt+Tab tartalmazza az Edge tabokat. Persze az ideális valószínűleg az lenne, ha maradna az Alt+Tab ahogy, és a Ctrl+Tab viselkedne értelmesen.

(#935) HummeRC válasza ddekany (#934) üzenetére


HummeRC
senior tag

Vagy én nem értem a problémát, vagy valami nálad nem kerek. Eredeti win10pro és alt+tab-ban látszanak az Edge lapok külön-külön és váltani is lehet köztük. Chrome-nak csak egy alkalmazásnak látszik az összes lapja, viszont mind a kettőnél működik a ctrl+tab lapváltásra, ha aktívan az adott böngészőn állok. Chrome akkor látszik külön, ha nem új lapon, hanem új ablakban nyitok meg valamit. Na akkor az külön látszik alt+tab váltásnál.

(#936) #16820480 válasza ddekany (#934) üzenetére


#16820480
törölt tag

Tudom, már mondtad korábban is. Arra tudok még tippelni, ha mindened legújabbra van frissítve, hogy ez a feature valamiért nem minden gépen aktív valamiért :F

[ Szerkesztve ]

(#937) ddekany válasza HummeRC (#935) üzenetére


ddekany
veterán

Megnéztem most egy 3. gépen, és ott van a Multitasking beállítások alatt az Alt+Tab viselkedés beállítása. Egy másik, totál hasonló Win 10-en nincs (és regeditben beállítva sem reagál rá), továbbá egy teljesen máshogy telepített 3. Win 10-ben sincs ott ez. Nem tudom mitől függhet... de mindegy, OFF. Ctrl+Tab-nál meg nem használati sorrend szerint vannak a fülek, mint Alt+Tab-nál, szóval sok fülnél lényegében használhatatlan. Így céges gépen maradt az egerezés + Chrome tab csoportosítás kombó. Elég béna, de hát nem lényeg, végül is ki használ böngészőt manapság... ;]

(#938) szabeska


szabeska
addikt

Ha valakit érdekel: beta channelre e hónap végén jön a 11.

F1

(#939) niof válasza szabeska (#938) üzenetére


niof
addikt

Engem érdekel.

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#940) #16820480 válasza szabeska (#938) üzenetére


#16820480
törölt tag

Király :K

A taskbar magasságát amúgy lehet állítani, ha már oldalra nem lehet pakolni 11-ben?

(#941) szabeska válasza #16820480 (#940) üzenetére


szabeska
addikt

A méretét lehet 3 féle állásba (ikonok, gondolom a taskbar is növekszik tőle).

[ Szerkesztve ]

F1

(#942) #16820480 válasza szabeska (#941) üzenetére


#16820480
törölt tag

Köszi, az talán jó lesz akkor. Vékonyra kellene venni, ha már vízszintesen foglalja a helyet mindenképpen.

(#943) ddekany válasza #16820480 (#942) üzenetére


ddekany
veterán

Most még átállíthatod. De ha ez az egész jelenség az Apple filozófia követése (azaz minél kevesebbet tudjon testre szabni a felhasználó, mert úgy is hülye, és nem tudja mi jó neki), akkor ez sem lesz sokáig. ;] Hát, lassan így jártunk. De hát, egye penész, amíg van kaja/víz/stb... :DDD

(#944) szabeska válasza ddekany (#943) üzenetére


szabeska
addikt

Én azt nem értem, hogy miért vegyítik még mindig a "régi" és "új" dizájnt. Nyomok egy jobb gombot az asztalon, és rá kell nyomnom még valamire az előugró ablakocskában, hogy nyomjak egy frissítést, de a másodjára előugró ablak persze a régi kinézetű :DDD Számomra érthetetlenek ezek a dolgok, bétától függetlenül. Azt is remélem, a start menüt lehet majd nagyobbra is venni, mert így sz@r sem fér el rajta, plusz eltüntetni a javasolt alkalmazások által elvett helyet róla, ha úgyis kikapcsolom a javaslatokat, akkor ne foglalja már el az amúgy is hangyaf@sznyi hely felét... :U Szép álom, tudom :DDD Ja, a tálca mindig összevont ikonjai, amitől szintén kivagyok. Legyen már szélesebb ha én úgy kívánom, könyörgöm. Az alapértelmezett felőlem lehet összevont a népnek, de had állítsam már át magamnak, ha gyorsan váltanék valamire, ne egy 5x5 miliméteres területen kelljen már trükköznöm az egérrel hogy rábökjek :W Kicsit olyan érzésem van, mint amikor vettem egy iphone-t, aztán 3 hónap után azt mondtam hogy "elég, ez nekem nem kell" :C Nem azért mert nem jó, hanem mert nekem ez nem gyere be.

[ Szerkesztve ]

F1

(#945) sh4d0w válasza szabeska (#944) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Ha rendesen részt veszel az insider programban, akkor tudsz feedbacket küldeni, oda ezeket leírhatod.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#946) ddekany válasza szabeska (#944) üzenetére


ddekany
veterán

Start menüt már hogyan lehetne nagyobbra. Nyilván mikor valaki kinyitja a start menüt, nagyon fontos, hogy elférjen mellette még pár ablak, amit közben még néz, mert hát multitasking. ;] Egyébként ott lenne rá az egész képernyő, de hát így sajnos... A többi dettó. Tudatos döntés, hogy az a prioritás, hogy dizájnosan nézzen ki a képernyő tartalma, mert az emberek 90%-ának ez számít. Komplexebb dolgokra használnád a gépet? Vagy csak simán észreveszed, ha valami nem áll kézre úgy, mint lehetne, és ezért ez zavar? Kit érdekel, kisebbség vagy, és úgy se tudsz mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#947) #16820480 válasza ddekany (#946) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk hatalmas siker volt az is, amikor W8-ban a teljes képernyőt kihasználta a start menü :)

(#948) szabeska válasza #16820480 (#947) üzenetére


szabeska
addikt

Pár év alatt azért rájöttek, hogy van köztes megoldás is :DDD

F1

(#949) ddekany válasza #16820480 (#947) üzenetére


ddekany
veterán

De gondolom nem az volt önmagában a gond a W8-nál, hogy a teljes képernyőt kihasználták. Hanem hogy mire herdálták el azt a területet. Persze, mivel önmagában csak a teljes képernyősség egy praktikus ötlet, azt is ki kellett dobni. Na, most már nagyon nem full screen, nesze neketek. ;] (Persze más OS-nél is láttam hasonlót... "Ó, nagy terület van? Rakjunk ki rá gigászi ikonokat kilométeres résekkel, mert az jól néz ki!" Mondjuk szerintem még kicsit dubló/ovi feeling vizuálisan is, de mindegy.)

[ Szerkesztve ]

(#950) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Van egy játékom ahol meg hal az egér ! ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.