Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Az Intéző is meg fog újulni, csak még nem mutatták be: [link]

sweetlou6.wordpress.com

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Tetszenek ezek az újítások, meg featureok :B .

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) k-adi


k-adi
nagyúr

akkor most mégse csak egy win10.5 lesz hanem 1 teljes értékű új win? akárhol olvasok róla, mindenki azt mondja ez csak 10.5

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Izgalmasnak tunik. Sajna az otthoni gepem nem uefi-s, igy arra nem megy fel, de az albiban levo az, meg a ket notim is megfelel a kovetelmenyeknek.

A GUI is erdekes, de engem inkabb a szolgaltatasok integralasa izgat.

(#5) Yeffy


Yeffy
veterán

kivancsi leszek, valamikor majd raugrok egy kis tesztelesre.
tobbek kozott a frissitesi metodus valtozasara, mar ezer eve igy kellene, h a hatterben mukodjon, ne zaklasson.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#6) janeszgol válasza k-adi (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Teljes erteku win az elodre epitve.
A win7 is vista volt, meg a win10 is win8.

(#7) Garada


Garada
őstag

Végig néztem a bemutatót én várom.
Nekem a 8 után is sokkal jobban bejött a 10 és ott is hamar elkezdtem használni az új OS-t.
Rendszerkövetelmény szerencsére pipa, már csak meg kell várni a megjelenést.
Nagyon kíváncsi leszek élesben mit nyújt.

(#8) Balu77


Balu77
őstag

uefi, secure boot, tpm. Nesze neked migrálás másik meghajtóra. Egy csomó erre való szoftver kuka. Nem is beszélve ha valami gikszer van, annak az elhárítása 3x nehezebb és több munka lesz. Ezt az uefi-t valahogy nem tudom megkedvelni, akármennyire is nyomatják.

izé

(#9) peterxxx válasza Sweet Lou 6 (#1) üzenetére


peterxxx
csendes tag

Sose értettem miért ennyire szívügye rengeteg embernek a Win Intéző.. :D Komolyan van aki még azt használja fájlkezelésre egy jó Total Commander helyett? (+ sok más ingyenes alternatíva is van ami lényegesen hatékonyabb fájlkezelő mint az Intéző..)

(#10) AxBattler


AxBattler
félisten

Funkcionális szinten megújulnak a Windows frissítések. Ezek egyrészt 40%-kal kisebbek, másrészt a háttérben képesek települni, tehát nem fogják zaklatni a felhasználók az egyes munkamenetek közben.
Idejevót'.

A Windows 11 ősszel lesz elérhető, és a Windows 10 felhasználók számára ingyenes lesz rá a frissítés.
Erre voltam kíváncsi, köszesz'! :R

Szerk.: nekem bejön, gyak. egy nagyobb update, 11-re átsorszámozással. Who cares?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#11) r0b3r válasza peterxxx (#9) üzenetére


r0b3r
senior tag

Eddig csak nőknél láttam, hogy intézőt használtak volna. :DDD

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Így, hogy ingyenes lesz a frissítés, biztosan nem hagyom ki.
Szimpi nagyon, hogy droidos appokat minden macera nélkül telepíthetek.

(#13) qqcqqc


qqcqqc
őstag

Itt mindenkinek van TPM az alaplapján?
Nem csatlakozó, hanem modul.
Azért egy otthoni gépen nem jellemző, max a csatlakozó hozzá.
Szerintem sokan itt bukják a frissítést.

(#14) Skynet258 válasza r0b3r (#11) üzenetére


Skynet258
veterán

Én megmondom őszintén intézőt használok, próbáltam megbarátkozni a TC-vel, de... nem tudom, valahogy nem lettünk barátok. Pedig van ftp szerveren oldalam, az itthoni NAS... szóval biztosan minden egyszerűbb lenne a TC-vel, de akkor sem érzem.
És nem, nem vagyok nő, hogy romboljam a statodat. :DDD

qqcqqc: 10 emberből 9 most azt mondja nála nem fog menni a Win 11. Aztán bekapcsolják az fTPM-et / PTT-t UEFI-ben, és tádámm... :U

Mondjuk az valóban rohadt zavaró, hogy nincs a neten egy nyomorult lista, mely procik támogatják... Ami perpill körvonalazódni látszik, az a Ryzen 3000 sorozattól felfelé (3600 tudja, 3200G tudja, nálam 4650g tudja, 2200G-n néztem az előbb az úgy néz ki nem tudja).

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#15) Pano válasza Fred23 (#12) üzenetére


Pano
addikt

...hogy ezt a háttérben való frissítgetést nem bírják elengedni...

(#16) flexxx2


flexxx2
őstag

"legalább WDDM 2-t és DirectX 12-t támogató grafikus vezérlővel"
Ez komoly? Minek a dx12 egy windowshoz?

(#17) [HUN]NIMROD


[HUN]NIMROD
aktív tag

Szóval akkor egy ótvaros hazugság volt az a PiciPuha részéről a win10 felvezetésénél hogy ez lesz az utolsó OS, és ez fogja magát folyamatosan megújítani. Most meglepődtem - ja nem.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.SmartPholx.LogicGameCollectionPROfree http://twitch.tv/hun_nimrod

(#18) Packovics válasza qqcqqc (#13) üzenetére


Packovics
csendes tag

nálam pl elég volt csak a biosban bekapcsolni és máris jó lett MPG X570 GAMING PLUS alaplap +5900X proci kombóval

(#19) flexxx2 válasza r0b3r (#11) üzenetére


flexxx2
őstag

Mi haverok közt "megfigyeltük", hogy akinek Iphoneja van az intézős, akinek Android az TC-s :D

[ Szerkesztve ]

(#20) #16820480 válasza peterxxx (#9) üzenetére


#16820480
törölt tag

Én is intézőt használok, és őszintén szólva alap dolgokra sokkal kellemesebb, mint a TC és klónjai. Sajnos érdemi ingyenes alternatíva nincs ami jól is néz ki és funkcionális is. Egy Dolphin kellene, ha lenne, de azt nem csinálnak Windowsra.

(#21) Fred23 válasza Pano (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azt majd tiltom. :)

(#22) Heller2 válasza qqcqqc (#13) üzenetére


Heller2
aktív tag

Hát igen...szomorúan olvastam. Azt gondoltam, hogy a végleges verzióban ki lesz ez hagyva...lehet megint hardvert frissíteni :P
De mintha anno a 10-nél is ezt mondták volna, hogy követelmény lesz.....de lehet ez skippelve lett...

[ Szerkesztve ]

GTA V Online: Lepke77 vagy valami hasonló(k)

(#23) front3r válasza Skynet258 (#14) üzenetére


front3r
őstag

2700-as Ryzen CPU-m van, és megy rajta az fTPM.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#24) Skynet258 válasza flexxx2 (#19) üzenetére


Skynet258
veterán

Akkor ezt is meg tudom dönteni, ős Androidos vagyok és Intézős. :DDD

front3r: közben a 2200G-ről is kiderült, hogy megy, csak ezek szerint alaplap függő is a dolog. :R

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#25) Sweet Lou 6 válasza flexxx2 (#19) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Én Android és Intéző :N

sweetlou6.wordpress.com

(#26) EnterR


EnterR
veterán

Akkor ez ennyi volt? i3-9100F & B365M Pro4

PSN ID: marquuard

(#27) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Mi lehet a céljuk az Android integrálásával, másik os erősítésével?

(#28) arnyekxxx válasza peterxxx (#9) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én azt nem értem miért szivügye keveseknek az intéző helyett más használata. Hétköznapi ember hétköznapi felhasználásában értelmezhetetlen a filekezelő hatékonysága.

ps.: Nem vagyok nő, van TC a gépemen és használom is ftpre meg ha valami extrafilekezelési feladatot kell megoldani, de olyat biztos vagyok benne, hogy 100 winjuzerből 1 ha csinál. És csak androidos telefon van a családban

[ Szerkesztve ]

(#29) DS39 válasza AxBattler (#10) üzenetére


DS39
nagyúr

Ezt nem értem.
A 10 is a háttérben, magától frissít, és csak akkor szól, ha kész és újra kell indítani.
(Amit aktív órákon kívül magától is megtesz.)

[ Szerkesztve ]

(#30) AxBattler válasza DS39 (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem itt olyan lesz már, hogy újra sem kell indítani, vagy ha igen, akkor nem lesz %-os számláló, hanem instant restart.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#31) DS39 válasza szabi__memo (#27) üzenetére


DS39
nagyúr

Ha nem a Google rendszere lenne, mondanám, hogy meg akarják venni. (És elrontani)
De így nem tudom.
Az biztos, aki androidos, az szívesebben vesz, használ Windowst, mint Mac-et.

(#32) A Zéé válasza r0b3r (#11) üzenetére


A Zéé
addikt

én sosem szerettem a TC-t. :B
DOS időkben ment a Norton Commander, meg a Volcov Commander, meg talán még a Win95-ön is a TC, de amióta teljesen saját gépem van, azóta nem sokszor használtam, Win7 óta meg feltelepítve sincs egy gépemre sem...
Szerintem ronda a felület, 2021-ben pláne vállalhatatlan, plusz nekem sokszor van megnyitva 3-4 intéző ablak is egyszerre, vagy van sok olyan eset, amikor úgy keresem, hogy pontosan melyik mappában levő cad fájl is kell nekem, hogy látom a mappában levő képeket kicsiben. Ezeket pl. a TC nem tudná.

Just a simple Lineman...

(#33) LurkerSheik válasza flexxx2 (#19) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Én iphoneos vagyok és ahol lehet tc-t használok :DD
akkor én ufó vagyok :P
mert mindenből csak a legjobbat!

;]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#34) DS39 válasza AxBattler (#30) üzenetére


DS39
nagyúr

Hát ezt hiszem, ha látom hogy Linux-os lesz az update rendszer. :D

(#35) EnterR válasza EnterR (#26) üzenetére


EnterR
veterán

Ohh, csak engedélyezni kellett az Intel PTT-t. :))

PSN ID: marquuard

(#36) Skynet258 válasza EnterR (#26) üzenetére


Skynet258
veterán

A procid az adatlapja szerint nem támogatja az Intel® Trusted Execution Technology-t, szóval kiesett sajnos. :(

Ahh akkor az másik kiterjesztés, franc ezekbe a nevekbe. :DDD Akkor már csak az a kérdés az Inteles adatlapokon melyik a PTT megfelelője... itt legalább van lista, nem úgy mint AMD-nél.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#37) EnterR válasza Skynet258 (#36) üzenetére


EnterR
veterán

Ja igen, ez a PTT valamivel ekvivalens, de nem is akarom megfejteni, hogy mivel. :D

PSN ID: marquuard

(#39) Danex válasza #16820480 (#20) üzenetére


Danex
addikt

Régen kb első program volt a TC, de már jó ideje, hogy az intéző kezeli a zip fájlokat, meg az iso-kat is fel tudja mountolni egyszerűen semmi értelmét nem láttam már a totalcommandernek, FTP-t se használ a legtöbb ember, de még azt is fel lehet mountolni ugyan úgy a windows intézőbe.

Pedig én lefedem a Gamer/Fejlesztői réteget is, az átlag user pedig hallani sem hallott a totalcommanderről.

(#40) LurkerSheik válasza A Zéé (#32) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

A két tc ablakon is elhelyezhetőek külön fülek így marha gyorsan lehet navigálni,
nekem így átláthatóbb mint 5-6 intéző ablakkal bűvészkedni, de persze kinek a pap kinek a lánya.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#41) RudiLicenc válasza Skynet258 (#14) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

Nem tudom, én bekapcsoltam a az fTPM-et, és semmi nem történt, a Windows 10 nem látja és ugyanúgy azt írja ez a PC Health cuccos, hogy nem fog menni. :D

Secure Boot, minden más pipa.

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#42) Skynet258 válasza #32839680 (#38) üzenetére


Skynet258
veterán

Hát látod már itt a PH-n is több topikban megy a szívinfarktus, mert mindenkinek azt dobta elsőre, hogy szar a gépe... :DDD De nézem a külföldi oldalakat, ugyanez lesz most pár napig, amíg el nem kezdik lehozni cikkekben, hogy helló, jó a géped csak be kell kapcsolni egy dolgot az UEFI-ben.
CPU csere az érdekes lesz igen, lesz a szervizeknek munkájuk a 11 elterjedése után. :U

Medvetojás: akkor te vagy a második a fórumon, akinek elvileg minden be van kapcsolva és mégsem írja jónak... egyelőre nem derült ki miért, mert ha így néznek ki a beállítások ahogy nálam, akkor jónak kéne lennie. Secure boot régóta be van kapcsolva, ma csak az fTPM-en pöccintettem.

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#43) Televan74


Televan74
nagyúr

Bakker, elavult a gépem a Windows 11 -hez! Vennem kell újat! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#44) janeszgol válasza peterxxx (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

En kb 2001 ota azt hasznaltam a TC-t (vagy az elodjet es utana lett TC, mar nem emlekszem). Az intezot soha nem inditottam el. Aztan 2018-ban elkoltoztem, kaptam ceges gepet, amin nem volt TC. Mivel lusta voltam akar egy portable-t megnezni, igy elkezdtem az intezot hasznalni.
Mara annyira megszoktam, hogy mar otthon sem inditom el a TC-t. 17 ev utan elszoktam tole, pedig napi(!) szinten hasznaltam.

(#46) Dave™ válasza peterxxx (#9) üzenetére


Dave™
nagyúr

Engem az lep meg, hogy valaki még mindig használja a TC-t. Ez volt az aminél 1-3-ig kellett nyomkodni a gombokat? Szerintem a 90-es években láttam utoljára. Amikor még Windowst használtam snapeltem két ablakot és meg is volt a kéatblakos fájlkezelő, 7zip beépült, az olyanokra mint az ftp pedig vannak célalkalmazások.

morgyi mindent nem vehetnek át egyszerre a Plasmából, kell hagyni valamit a 12-re is

[ Szerkesztve ]

(#47) RudiLicenc válasza Skynet258 (#42) üzenetére


RudiLicenc
aktív tag

A te képeid nálam így néznek ki:


Ergo tuti, hogy az fTPM-el van a baj. Be van kapcsolva. Nem tudom miért nem látja.

Üdv!

(#48) joey04


joey04
titán

pofásnak tűnt eddig, várom nagyon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Pete55555


Pete55555
addikt

Tetszik, jól néz ki a felület, és az egyéb újítások is hasznosnak tűnnek.

Kifejezetten örülök, hogy kicsit elmegyünk megint a "normális" UI irányába, a leegyszerűsített, kigyomlált puritán felület helyett.

...Szeretem leracsniztatni...

(#50) EnterR válasza RudiLicenc (#47) üzenetére


EnterR
veterán

tpm.msc mit mond?

PSN ID: marquuard

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.