Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Pont ilyet vettem és is nemrég.
Ahányszor fel lett kapcsolva annyiszor "égett ki" egy sor. Kb 2 hét üzem után végérvényesen az örök vadászmezőkre távozott.
Egy fontért vettem,ingyen postával 5 vagy 6 hét alatt kaptuk meg.
Egy rakás x@r. :)

(#2) Dr. Romano válasza Silentfrog (#1) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Itt a Zérem másik oldala, hogy legyen egy ilyen is. :)

Azonban nemrég kipróbáltam ilyen landlite 20 és 26W-os izzókat 600-1300Ft között voltak és lényegesen nagyobb fényt adnak mint a meglévő led izzók. Így inkább ezeknél maradok.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#3) Silentfrog válasza Dr. Romano (#2) üzenetére


Silentfrog
veterán

Pedig a Landlite nem is a csúcs dolgokat árulja. Viszont ami tény,hogy a minősége remek.
Van több éves / talán 4 vagy öt / 1 wattos ledes izzó kint az udvaron ami folyamatosan világít,és még mindig bírja Az említett márka az is.

(#4) Entryy válasza Silentfrog (#3) üzenetére


Entryy
aktív tag

Landlite????

Egy rakás szar!
Vettem párat (SMD ledes 4Wos) és 3 havonta vittem vissza (OBI) őket. Lelkesen kicserélték őket mindig, a blokkon már nem volt hely a sok csere feljegyzés miatt.
3csere után azt mondtam, hogy Landlite soha többet és ebben, a Kékgolyó utcában lévő Tungsram márka partner is megerősített. Mondta,hogy kb fél évig árulták ők is az említett márka termékeit, de be is fejezték,mert rengeteg probléma volt velük.

Dr. Romano:

Tehetnél be linket az érem másik oldalához.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#5) Silentfrog válasza Entryy (#4) üzenetére


Silentfrog
veterán

Sokan mondják,hogy a ledek ,vagy az elektronikájuk érzékenyek a túlfeszültségre,az áramingadozásra.
Nekem még soha nem" égett" ki ledes izzóm,energiatakarékos izzóm,vagy halogén izzóm. Most már nálunk minden leddel van világítva és tele a szekrény Landlite 23 wattos energiatakarékos izzóval.
Bár az említett márkából már csak a fürdőben és az udvaron van, kint ,az említett egy wattos világít évek óta folyamatosan, a fürdőszobában egy 8 wattos gömb van.
Ráadásul van vagy 5db 1-1.5 wattos gu10 amit jelenleg is működik de lecseréltem őket erősebb fényűekre.
Ezeket akkor vettem amikor megjelent a boltokban a ledes fényforrások. Talán 5 éve....

(#6) Dr. Romano válasza Entryy (#4) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Mint már mondtam majdnem két éve volt, azóta lehet az eladó már rég meghalt. :D
Mivel típusszám nincs rajta így hiába keresek ugyanolyan kinézetűt, az nem biztos hogy ugyanaz mint ami nekem van (tapasztaltam már jópárszor a bayen).

De kikerestem azokat amik olyanok pl. ez és ez

A Landlite témához annyit hogy úgy tűnik a "fénycsöves" égőjük viszont jó. Ezt én is az obiban vettem és volt nekik egy nagy halomnyi.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7) Entryy válasza Silentfrog (#5) üzenetére


Entryy
aktív tag

Én is kicseréltem mindent LED re, és ha jól értelmezem akkor annyi a különbség köztünk, h én 3W alatt nem teszek sehova ledet, de inkább 4W és a frekventáltabb helyeken 8W.
Philips és Osram van most, ezek még nem okoztak csalódást csak 2x-3x annyiba kerülnek mint a Ll.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#8) Dluinet


Dluinet
nagyúr

ahogy nézem, ennél erősebb fényűt nem is lehet kapni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#9) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Akciós Tungsram és akciós fóliás Tesco, nem vibrálnak, nem kell bemelegedniük.
Ha kifog az ember egy jó akciót akkor érdemes a 8 és a 10 wattos változatokat venni, kiverik az ember szemét, kis túlzással.
Az tény hogy egy 20 wattos régebbi kompakt helyére került a 10 wattos tesco led és a fénye még sok is volt szinte, de idővel biztos csökken :D.
A Tungsramosok meg 100-240V között üzemelnek, sejtésem szerint ez komolyabb tápra utal.
Melegedést nem tudom, nem fogdosom őket.
Egy gyárilag selejtes Tungsramba botlottam, annak az árát levásárolhattam.
Ja annyit még, hogy Tungsramból ne vegyünk hidegfehéret, valami hányinger, de a fürdőszobában elmegy a nagy kékség. A többiből nem próbáltam, általában melegfehéret veszek mindenből, csak ezt nem néztem.

Filament LED-del van valakinek tapasztalata, Mit érdemes venni, ami nem egy ökör ára?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Szeretnék venni normál foglalatba (és a szűkebb foglalatú is érdekel) csavarható LED lámpát. Melegfehéret, úgy kb. 2700 Kelvin-eset. Fényereje legyen legalább 60 wattos normál izzónak megfelelő. (A szűkebb foglalatúnál kisebb is elég.)

Érdemes az eBay-ről rendelni?
Tudnátok ajánlani konkrét eladót és lámpát?
Linkeket küldjetek ha tudtok.

Köszönöm előre is. :R

(#11) E.Kaufmann válasza peter889 (#10) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ha csak nem akarsz egy tucatot venni, akkor bemész az egyik bevásárlóközpontba, ahol jó áron van a Tungsram és veszel egyet. De még az előző hsz-ben említett sajátmárkás cucc is kiváóan müxik.
2000 Ft alatt meg lehet úszni, ha mázlid van és akció, akkor ezresért kapsz ilyet. E-Bay és Kína akkor érdemes (árban), ha több darabot vennél, vagy valami spéci filamentes változatot. "Normál" LED-et kaphatsz már itthon is sok helyen.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#12) dugynok


dugynok
senior tag

Milyen chippel szerelt? Nekem a linkelt ebay oldalon nincs termék.
Én 5050-es 102 chippest használok majdnem 2 éve konyhába napi több órát ég. 20W-nak hírdették és 2500-ért rendeltem kintről, mérni nem mértem, de elvileg annyi a teljesítménye, ha kiszámolom, hogy normál meghajtással mennyi az 5050 chip telljesítmény/fogyasztása és egy 32w-os energiatakarékost váltottam ki vele. Hozza simán azt a fényerőt.
Kollégáknak is rendeltem, ők is megelégedve használják jó ideje.
Máshol a házba is 5050-est használok, van ufo búra mögött is és köszönik jól vannak :)
Szóval nem minden sz@r, ami kintről van illetve az itthoniak is kint készülnek... Bevizsgálni meg nem egyesével vizsgálnak, szóval az olcsó "márkásak" (m-tech és társai) is ugyan ez a kategória, van abba is selejt...
Volt a MOL-nak volt valami Osram led akciója, na ott minden 2. szar volt és tömegesen vitték vissza...

[ Szerkesztve ]

(#13) peter889 válasza E.Kaufmann (#11) üzenetére


peter889
őstag

Én 2004-ben vettem a Holuxban leakciózott - fél áron- Tungsram kompakt fénycsöveket, vagy 8 db-ot. 23 wattosakat, az akkori legjobbakat. Mind selejtes volt, kb. fél éven belül kipurcant valamennyi. Mikor visszavittem, csak nagy utánajárással tudtam becseréltetni jókra.
A derék Holux elvárta hogy én telefonálgassak a Tungsramnak.
Kiderült, a Tungsram gyár "ügyeskedő" dolgozói a megsemmisítendő selejtet nem zúzták be, hanem piacra dobták. Kis mellékjövedelem. A Holux is országos szintű fénytechnikai kereskedés.
Ezek után vigyázok a leakciózott világító cuccokkal.

Vagy már vajon megbízható a Tungsram ezen a téren?

[ Szerkesztve ]

(#14) Dluinet válasza peter889 (#13) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem MO-n gyártják már
asszem már csak autókba gyártanak MO-n fényforrásokat

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#15) peter889 válasza Dluinet (#14) üzenetére


peter889
őstag

Értem. Köszönöm Mindegyikőtöknek az észrevételeket, még gondolkodom mitévő legyek.

(#16) peter889 válasza E.Kaufmann (#11) üzenetére


peter889
őstag

Lehet hogy nem fognék ki akciósat. Úgy meg lehet megérné az eBay, ha többet rendelnék.
Esetleg tudnál eBayről linkelni megbízhatóakat, az általam keresetteknek megfelelőeket?

(#17) E.Kaufmann válasza peter889 (#16) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Én még nem eBay-eztem, nem tudom. Én apránként vettem, amikor akciós volt és volt ajándékutalványom, gyakran akcióztak, érdemes a nagybevásárlásokkor útba ejteni, hátha.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.