Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) King Unique válasza hallador (#100) üzenetére


King Unique
titán

Mert magad talán nagyobb szaki vagy a témában, mint a merevlemez topik gazdái és egyéb segítői, valamint x év gyakorlati tapasztalatával is tudod igazolni a fenti állítást? Persze elég pár cikk és mindenki mást már le kell minősíteni...ismerős. :DDD

Köszönöm az ajánlott irodalmat, ha majd tényleges kárát is tapasztalom a használatának, majd akkor leások a legmélyére.

[ Szerkesztve ]

(#102) benike1999


benike1999
tag

Nekem 4 éve van WD green 1TB a gépemben! Kezdetben rendszer meghajtóként funkcionált majd a szerepét egy 120 GB-os Kingston váltotta fel és azóta tárolásra használom de már nagyon furcsa hangokat ad és már írni és olvasni is csak 40-50 MB/s-al tud de megy és ez a lényeg :DD

(#103) jamez


jamez
senior tag

ezért nem vettem WD blacket csak blue-t. :K

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#104) hallador válasza King Unique (#101) üzenetére


hallador
addikt

Igazad van :D Szakikám... Csak az Isten mentsen meg az ilyen szakiktól a cégeket.... Tudod van az mondás, hogy van aki más hibáiból tanul.... Na Te nem ez vagy :DDD

Tudod van az a téma, amiben nem vagy jó, ez nem az a téma aminél azt kell játszani kinek nagyobb a .... Hanem van az a fránya dolog amit úgy hívnak technológia :DDD

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#105) King Unique válasza hallador (#104) üzenetére


King Unique
titán

Másokra céloztam, de kösz a megtisztelő címet + a szmájlikat. :DDD A gyakorlati igazolás gondolom ezúttal elmarad, illetve amúgy is ütné az itteni fórumos sok belső adattáras / külső házas pozitív visszajelzés. :)) De persze nekik biztos nem ilyen hozzáértő személyek ajánlották és ezáltal micsoda rossz döntést hoztak, amit ugyan még nem igazoltak az évek...

[ Szerkesztve ]

(#106) hallador válasza King Unique (#105) üzenetére


hallador
addikt

Viccet félretéve, a probléma az a RED-el, hogy a TLER miatt a HDD ha hibát talál, akkor 7 sec után a lemezt fogja és megállítja, ez azért van, mert ha raid tömbben használod a hdd-t, és van belőle mundjuk 5 amiből 4 raid 5 tömbben van 1 spare. Akkor max 5 - 7 sec-ig állítja meg a tömböt, kidobja a rossznak minősített disket, aminek a helyére ha van beáll a spare disk.

Ha egy ilyen hdd-t beteszel egy disknek, akkor ha system van a lemezen, akkor ha rosszabb a helyzet, és mondjuk nonpaged lapokat érint, amit a kernel hívogat a javítás helyett azonnali kék halált okoz. Ha csak adattárolásra használod, akkor szimplán nem fogja beolvasni az adatokat, hanem megáll...

Na most a többit nem lesz nehéz ki találni.

Én jártam így RE diskkel. Egy újraindítás megoldotta, majd pár nap után megint meghalt stb.

Szóval ez nem vita tárgya, aki ilyet ajánl (nem rád értem) az szimplán nem ért a hdd-khez.

Az pedig, hogy lehet, hogy nem áll, meg meg van akinél nem állt megre alapozni bátor.

Erre utaltam, nem megsérteni akartalak... :)

De persze nekik biztos nem ilyen hozzáértő személyek ajánlották és ezáltal micsoda rossz döntést hoztak, amit ugyan még nem igazoltak az évek...

Aha... :U

Mert mondjuk nem ismerik a hdd technológiákat nem azt jelenti, hogy értenek hozzá, csak Magyarországon mindenki ért mindenhez... És elő is adják... Én már megszívtam, tehát nem észt osztok tapasztalat, ezért utánanéztem, ajánlom neked, meg akik ajánlották azoknak is....

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#107) viharhozo válasza hallador (#106) üzenetére


viharhozo
addikt

Mar a sokadik hozzaszolasod, mindenfele, atlagusert egyaltalan nem erdeklo dolgot leirsz, csak azt nem, miert ne lehetne adattarolasra hasznalni a Redet.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#108) hallador válasza viharhozo (#107) üzenetére


hallador
addikt

Ok rendben bocs, használj nyugodtan amit akarsz bocs, hogy megpróbáltam segíteni igazad van nincs is szükség erre... Jó ez így ahogy van... :R Ja z meg, hogy nem olvasnak vissza szintén nem baj... :R Hiszen ha átlag user nem tudja boldogabb is.... :)

Mondjuk halkan jegyzem, meg ha elolvastad volna a senkit nem érdeklő akár előző hozzászólásomat, felesleges topik komment helyett:

Ha egy ilyen hdd-t beteszel egy disknek, akkor ha system van a lemezen, akkor ha rosszabb a helyzet, és mondjuk nonpaged lapokat érint, amit a kernel hívogat a javítás helyett azonnali kék halált okoz. Ha csak adattárolásra használod, akkor szimplán nem fogja beolvasni az adatokat, hanem megáll...

Talán, akkor lehet, hogy nem kérdezted volna meg.... Sebaj megszoktam.

További jó topikozást. :(

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#109) King Unique válasza hallador (#106) üzenetére


King Unique
titán

Igen, ezt már fentebb olvastuk és nagyon köszönjük a plusz információkat! Viszont a téma sima adattár használat volt és ez a hiba - ha előfordulhat is - a visszajelzések alapján korántsem mindenkinél jelentkezik. Persze ez sem készpénz, de ha minden második szimpla Redet használó erre panaszkodna, akkor más lenne a helyzet. Az, hogy RE esetén belefutottál, az egy dolog. Illetve, ha 3,5" HDD kell egylemezes külső házba, az sem jobb, ha megbízhatatlan modellt vesz valaki, ami idő előtt bekrepál, vagy a túlmelegedés okoz problémát.

Amúgy a WD nemrég csinált hélium alapú 8 TB-os WD Red | Purple vinyókat, amit az ábra alapján belepakolnak egylemezes 3,5" külső adattárakba is. Bátor... ;] Egyébként 6 TB-ig átcímkézett) Green van bennük, de az megint nem feltétlen a legszuperebb.

[ Szerkesztve ]

(#110) hallador válasza King Unique (#109) üzenetére


hallador
addikt

viszont a téma sima adattár használat volt és ez a hiba - ha előfordulhat is - a visszajelzések alapján korántsem mindenkinél jelentkezik. Persze ez sem készpénz, de ha minden második szimpla Redet használó erre panaszkodna, akkor más lenne a helyzet.

Ha van akinek ez megfelel, akkor persze, én nem szeretek kockáztatni. Más kérdés, hogy ez az én dolgom.

Az, hogy RE esetén belefutottál, az egy dolog. Illetve, ha 3,5" HDD kell egylemezes külső házba, az sem jobb, ha megbízhatatlan modellt vesz valaki, ami idő előtt bekrepál, vagy a túlmelegedés okoz problémát.

Azon felül hogy a kettőben a TLER-ért ugyanaz felel, tehát igen pontosan ugyanaz a dolog. A többi részletbe ne menjünk bele, mert megint megszólnak, hogy lényegtelen.

Mondjuk az se lett volna baj ha továbbolvasod ugyanazon az oldalon:

Desktop drives vs. WD Red
In a Network Attached Storage device, a desktop hard drive is not designed for NAS environments. Do right by your NAS and choose the drive with an array of features to preserve your data and maintain optimum performance. Take the following into consideration when choosing a hard drive for your NAS:

Compatibility: Without being tested for compatibility with your NAS system, optimum performance is not guaranteed.
Reliability: The always-on environment of a NAS or RAID is a hot one. And desktop drives aren't typically designed and tested in those conditions. WD Red is.
Error recovery Controls: WD Red NAS hard drives are specifically designed with RAID error recovery control to help reduce failures within the NAS system. Desktop drives are typically not designed for RAID environments where this can be an issue.
Noise and Vibration Protection: Designed to operate solo, desktop drives offer little or no protection from the noise and vibration faced in a multi-drive system. WD Red drives are designed for multi-bay NAS systems.

Bátor... ;] Egyébként 6 TB-ig átcímkézett) Green van bennük, de az megint nem feltétlen a legszuperebb.

Ugyan ismét nem szeretnék belekötni, de:

Green 1/2/3/4/5/6 TB
(EZRX Series)
Load/unload cycles 300,000

Red 1/2/3/4/5/6 TB
(EFRX Series)
Load/unload cycles 600,000

Nem tudom, szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#111) viharhozo válasza hallador (#108) üzenetére


viharhozo
addikt

Es kit erdekel, h megall? Meg milyen gyakran all meg? Meg hol van ez ahhoz kepest, h tobb gari van ra es papiron egyebkent is illene magbizhatobbnak lennie, ha mar nonstop uzemre terveztek?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#112) King Unique válasza hallador (#110) üzenetére


King Unique
titán

Ez továbbra is csak "HA" alapon megy, de a gyakorlatban nem tudod nagy mintával alátámasztani. Ennyi erővel lehetne mondani, hogy a 3,5" Toshiba HDD-k meghibásodási aránya nagy és nem kifejezetten ajánlják őket. De van, akinél meg tök jól szuperál x éve. Az, hogy idelinkeled a WD oldaláról - amit nyilván már olvastam - az előbbin nem változat semmit. :N Valamint az új hír alapján maga a gyártó is forgalmazza őket egylemezes külső adattárként.

A második zavaros, mit nem, talán nem jobb a Red, mint a Green? Fejparkolásból is 2x annyit bír ás az MTBF értéke is vsz magasabb. Ja, hogy itt is a TLER-ről van szó... :DDD Akkor nézzük meg csak a fórumon hány embernél döglött meg a Green és hánynál Red.

[ Szerkesztve ]

(#113) UnSkilleD válasza hallador (#106) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

raidhez a tler miatt jobb a red ezt tudom, de ez egyformán vonatkozik a sw és hw raidre? én mindig is sw raidet használtam green hddvel és soha nem láttam kárát

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#114) flesh válasza Syl (#83) üzenetére


flesh
aktív tag

Ultimate Boot CD with WDIDLE3 Util

Nokia 5110 > Nokia 3510 > Sonyericsson K700i > ETEN Glofish M700 WinCE 5.0 > Samsung Champ DUO WiFi > Samsung C6112 Dualsim > LG Connect 4G metroPCS (Cayman) > LG Optimus F6 (D505) > Nokia Lumia 930 WP8.1 & LeTV Max Pro x900 Snapdragon 810 octacore 4GB/128GB > P8 Lite+Samsung Note 3+iPhone 7 128Gb

(#115) Kuruc2


Kuruc2
senior tag

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#116) hallador válasza viharhozo (#111) üzenetére


hallador
addikt

Es kit erdekel, h megall? Meg milyen gyakran all meg? Meg hol van ez ahhoz kepest, h tobb gari van ra es papiron egyebkent is illene magbizhatobbnak lennie, ha mar nonstop uzemre terveztek?

Ja ha nem egy van belőle, de azért amit fentebb linkeltem elolvastad vagy megint nem?

Vagy legalábbis neked mindegy, lehet más nem sz@r1k... bele tudod... Van akit azért érdekel mi miért van, megpróbálja megkönnyíteni az életét, ja hogy ez nem Te vagy, az nem az én dolgom ebben igazad van :)

(#112) King Unique

Ez továbbra is csak "HA" alapon megy, de a gyakorlatban nem tudod nagy mintával alátámasztani.

Ha neked minta kell a technológia igazolásához, akkor valami baj van.

Ennyi erővel lehetne mondani, hogy a 3,5" Toshiba HDD-k meghibásodási aránya nagy és nem kifejezetten ajánlják őket. De van, akinél meg tök jól szuperál x éve. Az, hogy idelinkeled a WD oldaláról - amit nyilván már olvastam - az előbbin nem változat semmit. :N Valamint az új hír alapján maga a gyártó is forgalmazza őket egylemezes külső adattárként.

Igen csak az marad ki belőle, hogy esetleg a drive-oket optimalizálták MyBook-ra?

A második zavaros, mit nem, talán nem jobb a Red, mint a Green? Fejparkolásból is 2x annyit bír ás az MTBF értéke is vsz magasabb. Ja, hogy itt is a TLER-ről van szó... :DDD Akkor nézzük meg csak a fórumon hány embernél döglött meg a Green és hánynál Red.

Ha jobban elolvasod a cikket, amit nyilván nem tettél meg már csak brahiból sem :DDD Mert akkor miről vitatkoznál feleslegesen... :((( Akkor esetleg ajánlom olvasd el nem a TLER-ől szól... De hát miért is magyarázom... :U Ha szokás szerint ugye kiindulva az eddigiekből Te nem azért vagy itt hogy segíts... Hanem hogy flamelj velem...

#115) Kuruc2

Szóval ha megbuherálod, akkor jó Desktop-ba is? És természetesen a jó értékeket amire meg lehetne buherálni a WD a büdös életben nem fogja kiadni, ezért kb senki nem tudja mi a valódi jó érték amivel tartós is lehetne? Hmmm... Akkor ezek szerinte ez (#112) King Unique ártal annyira mantrázott minta nem áll rendelkezésre arról, hogy ez jó, támogatott és valóban minden esetben úgy működő módszer, mintha valóban desktop rendszert vennék. Mert amúgy mi van akkor, ha 2,5 fél év múlva jönnek a szektor hibák? A Green/Blue/Black még mindig javítani fog, ameddig a RED majd nem. Szóval akkor hogyan is van ez?

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#117) Kuruc2 válasza hallador (#116) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Én nem buheráltam. Alapból simán jó pc-be, és szervizestől kaptam a javaslatot erre a termékre megbízhatóság miatt, zöldeket sokat hordanak neki vissza, meg kéket. A fekete meg hangos és drága. A liláról még nem is hallottam, de én már csak red-et vennék. Meg vagyok elégedve nagyon, így ~450 nap után is. Majd update-elem a cikkemet 10. év-nél is. ;)

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#118) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha jól tudom az új Blue-k már mind 5400RPM-esek és teljesen más belsővel, mint az itt tesztelt elődjeik és hogy lejjebb kerültek az "ajánlott" ranglétrán és már ezek helyett is a RED-eket ajánlják inkább.

Lehet, hogy benéztem valamit ezzel kapcsolatban, de én úgy tudom a 7200RPM-es "ajánlott" Blue-k már csak kifutó széria...??? :F

(#119) Lauda válasza Dexar007 (#95) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem 1-2 kiveteltol eltekintve az osszes vinyom wd, van belole boven, 7200-es es 10000-es raptor is, soha semmi bajuk nem volt. Bar odafigyelek rajuk, valoszinu ennek is koszonheto a hibatlan mukodesuk, amugy a samsung vinyoval sincs baj eddig.

Ez a red orulet nem tudom honnan pattant ki, a merevlemezes topikban is javareszt ezt ajanljak. Igaz a gyarto nem pc-ben valo hasznalatra tervezte, ahogy latom ez nem nagyon zavar senkit.

[ Szerkesztve ]

(#120) Kuruc2 válasza Lauda (#119) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Nemigazán. :D
A tartósabb jelző sokat segít a döntésben.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#121) dementor


dementor
senior tag

"Models up to 1 TB can be both 5400-RPM & 7200-RPM Class. Models that are 2 TB and above are 5400-RPM."

Az idézet a WD oldaláról származik, ami szerint egyre inkább divatba jön az 5400 rpm. Semmi érdekem védeni a kisebb fordulatszámot, de miért kellene feltétlenül 7200, ha elég a kevesebb is. Természetesen rendszernek mindenképpen SSD.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#122) Lauda válasza Kuruc2 (#120) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs osszehasonlitasi alap, ehhez kellene a ket vinyonak egymas mellett uzemelni egyazon korulmenyek kozott es a red egyebkent is tul fiatal ahhoz, hogy a megbizhatosagarol lehessen valamit mondani. De mindegy is, nem asztaliba valo a gyartoja szerint. Ezert is fura, hogy miert a red a legtobbet ajanlott a vinyos topikban. Se a gyarto nem oda javasolja, se megfelelo tapasztalat nincs vele kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#123) Lauda válasza hallador (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Értem én, pontosan erre volt a válasz, hogy ilyen esetben a RED/RED Pro/RE Ventor type, VelociRaptor nem jó választás. Mert nem egy merevlemezes környezetbe szánták egyiket sem, hanem minimum kettőbe

Ez honnan jott, hogy a raptor/velociraptor nem jo valasztas egyedul? Mondjuk rendszernek?

A gyarto szerint jo mindenre:

WD VelociRaptor drives offer an unmatched combination of
high performance and high reliability, perfect for
workstations, high-end video and photo editing, low-end
servers and performance enthusiasts’ systems. Comes with
a 3.5-inch mounting frame for easy installation into today's
high-performance systems and chassis.

Nekem van 10 eves raptorom ami rendszerkent uzemel es koszoni szepen jol van.

[ Szerkesztve ]

(#124) viharhozo válasza hallador (#116) üzenetére


viharhozo
addikt

Itt mar azt se ertem, mit irsz, egyszeruen nincs kapcsolat a valaszod meg a kerdes kozt.

Roppant egyszeru, a te ervelesed kb. azon a szinten van, h ne vallalj gyereket, mert a gyerek az adott esetben meghalhat. Oszt' ennyi.

Csakhogy hardvert adattarolasra ar/ertek alapjan veszunk. A 3 teras Green/Blue jelenleg 28k 2 ev garival. A Purple 31k (+10%) 2 ev garival. A Red 33k (+18%) 3 ev garival. A Red Pro 49k (+75%) 5 ev garival. A Black 52k (+85%) 5 ev garival. Az a kerdes, ezek kozul melyik hozza a legjobb ar/ertek aranyt. Ergo ha te nem tudod legalabb kb. szamszerusiteni, h az altalad vazolt problema mekkora esellyel vagja gajra a Redet, akkor a gyakorlati valasztas szempontjabol nem mondtal semmit. Az, h neha lefagy a gep miatta, szerintem vallalhato kompromisszum.

Meg aztan ott a finomsag, h a 6 teras Black itthon gyakorlatilag nem is letezik.

[ Szerkesztve ]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#125) ozsvar


ozsvar
tag

Nem gondolnám, hogy a Green széria annyira nagyon rossz lenne. Én inkább arra tippelek, hogy mivel azok a legolcsóbbak, és ugye Magyarországon vagyunk, abból veszik a legtöbbet. Na kik vesznek legolcsóbb HDD-t elsősorban? Akik a tápegységre sem szeretnek költeni, a szünetmentest már meg sem említve. Elég sok helyen megfordultam, elég sok céges gépet is menedzselek, de talán 2 WD ment tönkre az évek alatt, az egyik egy desktop "kameraszerverben" ment 0-24 (ahol évente 6-8x aggregátoros villany volt..), a másik egy kliens gép volt, csak a kolléga az álló gépházat felrúgta, és működés közben elcsattant az asztalon. Na abból a vinyóból nem maradt semmi. :D
A többi gépben még nem füstölt el egyetlen Green vagy Blue sem. Egyszerűen csak azért cseréljük őket, mert lassúak, SSD megy helyettük. Igaz, minden gép mögött UPS van, illetve vagy brand HP vagy FSP tápegységekkel vannak szerelve..
Ja igen, ezek 3.5" HDD-k, a kis notivinyókról nem nyilatkozom, azok kapnak hideget-meleget a céges laptopokban, ott nem csodálkozom, ha valamelyik feladja a harcot..

"In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on."

(#126) Cifu


Cifu
nagyúr

@Kuruc2: és szervizestől kaptam a javaslatot erre a termékre megbízhatóság miatt, zöldeket sokat hordanak neki vissza, meg kéket.

Az, hogy sokat hordanak vissza, nem mérvadó. Az mérvadó, hogy ha elvisznek X mennyiséget, abból arányaiban mennyit visznek vissza. Mivel a zöld széria a legolcsóbb, minden boltban az fut a legjobban, úgy hogy számszerűleg elég valószínű, hogy vissza is abból fog a legtöbb kerülni meghibásodás miatt...

Meg vagyok elégedve nagyon, így ~450 nap után is. Majd update-elem a cikkemet 10. év-nél is.

Nekem van 5 év feletti WD Green-em, szinte folyamatos, 7/24 használatban, annak nincs baja. Akkor ez most mit is igazol? :F

@Viharhozo: A 3 teras Green/Blue jelenleg 28k 2 ev garival. A Purple 31k (+10%) 2 ev garival. A Red 33k (+18%) 3 ev garival. A Red Pro 49k (+75%) 5 ev garival. A Black 52k (+85%) 5 ev garival. Az a kerdes, ezek kozul melyik hozza a legjobb ar/ertek aranyt.

Az ugye megvan, hogy a felsorolt vinyók nem ugyan arra vannak. Ha DVR-be kell, akkor a WD Purple a legjobb választás, én eddig olyanokban csak Purple-t és néha Red-et láttam, ahova Red-et tettek, ott kettő meg is purcant két éven belül. Purple még nem halt meg azokban, amikről én tudok.

Adattárolásra a Green (most már Blue) a legjobb, adott tárhelyet az ad a legolcsóbban, ráadásul hűvös és csendes.

A Red-ek sebessége nem igazán mutat túl a Green/Blue szérián, tehát nem igazán tudom, miért vennél Red-et desktop gépbe, a sebessége miatt biztos nem, a plusz egy év garancia dettó nem mérvadó igazán (csak nálam most 6db WD Green van, és egyikkel sem volt még garanciális gondom, de tudom, ez sem mérvadó).

A Black a leggyorsabb, de a leghangosabb, továbbá erre van a legtöbb gari, és a legtartósabbnak is ez igérkezik. Ezért kell ekkora felárat fizetni.

Szóval ár/érték arány? Blue/Green általános használatra, Red, ha Raid-ben használod, Purple ha DVR-be kell, Black ha sok pénzed van, és a sebesség fontos...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#127) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Igazi hiánypótló teszt, kár, hogy nem volt lehetőség Black tesztelésére.
Hatalmas meglepetés, hogy a Green gyorsabb, mint a Red és a Purple.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#128) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Mindenki a RED vs Green el veszekszik... Én már nem vennék wd-t, itthon is véletlenül alakult, hogy cask samu meg sea van.. De hogy a veloi nem otthoni. Több ismerősöm van aki ssd mellé használja a nagyobb darabokat.

Azok a Green és Blue olvasás/írás értékek valósak?:) Vagy ennyire elhaladt mellettem a kor és le vagyok ragadva 140-150Mb/s-nél a rendesebb hdd-nél.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#129) Kuruc2 válasza Cifu (#126) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Miért kellene bármit is igazolnom. Nem értem a kérdést.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#130) viharhozo válasza Cifu (#126) üzenetére


viharhozo
addikt

Azert vettem Redet, mert ugy gondoltam, h ha nonstop futasra ajanljak es tobb garit vallal ra a gyarto, akkor valoszinuleg jobb minosegu alkatreszek kerulnek bele, megbizhatobb lesz.

A garinak sztem van jelentosege, en jellemzoen 2,5 evnel cserelem a drajvokat, ha ekkor van ra gari, az megkonnyiti az eladasat es noveli a hasznaltpiaci arat.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#131) Cifu válasza Kuruc2 (#129) üzenetére


Cifu
nagyúr

Felhoztál egy érvet a Red mellett, hogy neked nincs vele bajod.
Én egy ugyanilyen érvet hoztam fel a Green mellett.

@viharhozo: Azert vettem Redet, mert ugy gondoltam, h ha nonstop futasra ajanljak es tobb garit vallal ra a gyarto, akkor valoszinuleg jobb minosegu alkatreszek kerulnek bele, megbizhatobb lesz.

A magasabb ár leginkább az olyan képességek felárát jelentik, amik direkt a NAS-ban való használat miatt kerültek bele (NASware 3.0, TLER, stb.).

Ha megnézel egy adatközpont tapasztalatát, ahol azért van pár tízezer HDD, nem az tűnik ki, hogy nagyságrendi különbségek lennének a Green és Red széria között.

Egyébként otthoni használatban a HDD-k szűk kis merítésű tapasztalatom (nagyságrendileg száz körüli HDD) alapján leginkább a túlmelegedés (ie.: elégtelen hűtés) miatt szoktak bekövetkezni.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#132) dementor


dementor
senior tag

Itt 1 jó kis WD10EZRX Sentinel kép, sok-sok nap használat után :)

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#133) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Írta valaki, és igaza van, hogy kezd kimenni a WD kínálatából a 7200-as és már csak kb. a BLACK széria maradt ami egyébként is drága az ok logikus, gyors lemez rendszernek kell arra pedig ugye már ott az SSD.
Ebből következik értelemszerűen 3 irányban kell a jövőben tervezni RAID-ban NAS rendszerbe - RED -
Háttértárnak - külső-belső - akár csak adatmentés - BLUE-GREEN
Persze a videórögzítéses folyamatos stabil - nem túl magas - terhelésre PURPLE
Bocsi az önismétlést, hisz korábban is zanzásítva írtam már ezt.
Még annyit hogy a HDD piac oligopol - majdnem monopol - kb. 3 WD, SEAGATE, TOSHIBA szereplős és ha a WD GREEN a legolcsóbb, azaz a legnagyobb piaci szereplő, legolcsóbb termékéből fogy a legtöbb - consumer piacon tehát ez is hibásodhat meg legnagyobb arányban.
Nálam jól pörög a SEAGATE BARRACUDA de hangos úgyhogy tervbe van kicserélni egy csendesebbre és ezt pedig külső házba téve csak adatmentési, filmnézésre - filmnézés közben pedig belefér a nagyobb hang.

(#134) hallador válasza Lauda (#123) üzenetére


hallador
addikt

Ez honnan jott, hogy a raptor/velociraptor nem jo valasztas egyedul? Mondjuk rendszernek?

A régebbi VR-ek között volt nem egy olyab kiadás, ami kifejezetten RAID lemez volt, nem pedig sima WS, fentebb, ezt leírtam ebből kimaradt bocs. Igazad van.

Nekem van 10 eves raptorom ami rendszerkent uzemel es koszoni szepen jol van.

Nekem 2,5"-os raptorok vannak 8 SuperMicro serverben ugyanígy, és megy egymagában szépen. De VR-ok voltak raid kiadásokban is.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#135) Mezga Aladár válasza hallador (#110) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Sehol nem olvastam h., a red kizárólag raid tömben alkalmazható. Az általad leírtak alapján kiesik a raid1 és a raid0 is. Ezek után hogy ment át a syno kompatibilitási teszten?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#136) UnSkilleD válasza hallador (#15) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

sw raidnél is fontos a tler?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#137) hallador válasza Mezga Aladár (#135) üzenetére


hallador
addikt

Sehol nem olvastam h., a red kizárólag raid tömben alkalmazható.

Error recovery Controls: WD Red NAS hard drives are specifically designed with RAID error recovery control to help reduce failures within the NAS system. Desktop drives are typically not designed for RAID environments where this can be an issue.

A több merevlemez egyidejű használata raid-re utalhat?

A synology tesztben nem tudom észre vetted-e, hogy minden benne van ami HDD? Meg a többi NAS gyártó ajánlásaiban is, nem a NAS gyártó fog helyetted gondolkodni.

Az általad leírtak alapján kiesik a raid1 és a raid0 is.

A RAID1 miért is? Nem nagyon értem miért esne ki....

(#136) UnSkilleD

Igen ott is fontos, a hardver raid esetén is, az összes NAS-ban ami 8 - 12 disk alatt van Software RAID van. Szóval igen. Ritka amiben van valódi Hardware raid is.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#138) Jim Tonic válasza hallador (#137) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem ezt így félreértelmezted. RAID tömbökhöz is optimalizálták, ellentétben az asztaliakkal. De nem jelenti azt, hogy anélkül ne lennének el.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#139) Mezga Aladár válasza hallador (#137) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Igazad van a raid1 nem. Ellenben semmi nem utal arra h., ne lehetne szólóban használni, csak arra, raid használatakor van plusz funkció a szoftverében. Sk tapasztalat az , wd green, hibás szektorra futott a nas és azonnal kivágta, majd újracsatlakoztatta.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#140) hallador válasza Mezga Aladár (#139) üzenetére


hallador
addikt

Mint fentebb leírtam senki nem mondta, hogy nem lehet használni, nem állítottam ilyet, ezt mondjuk nem tudom miért nekem tulajdonítjátok...

Én annyit írtam, hogy ha a TLER üzembe lép, akkor nem lesz jó vége. Nem azt állítottam, hogy nem lehet, csak annyit, hogy saját felelősségre.

(#138) Jim Tonic

Nem értelmeztem félre, csak óvatosságra intettem.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#141) Jim Tonic válasza hallador (#140) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Abban igazad van, hogy mindent ott kell használni, ahová szánták.
Nálam RAID-ben vannak Linux alatt, oda mondjuk pont nem kell a TLER, ha jól tudom.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#142) viharhozo válasza Cifu (#131) üzenetére


viharhozo
addikt

Tovabbra is ugy gondolom, csak kell lenni vmi kulonbsegnek a gyartasban, ha az egyikre ket, a masikra meg harom ev garanciat vallal a gyarto.

A linkelt tablazatot lattam, az max. arrol gyoz meg, h semmilyen WD-t ne vegyek, ugyanis a drajvok 95%-a nem WD.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#143) UnSkilleD válasza hallador (#137) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

csak azért kérdezem mert maga a wd raid0 és 1hez csak sima consumer hddt ajánl (black blue green) link, mert a tler itt inkább káros mint hatásos

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#144) gbors válasza viharhozo (#142) üzenetére


gbors
nagyúr

A garancia időtartama nagyon régóta elsősorban árazási kérdés. Egyébként a magasabb garanciával pontosan azt az érzetet szeretnék kelteni, amit írsz - ha többet vállalnak rá, akkor biztos jobb, és ezért érdemes érte több pénzt adni. De ettől ezt még nem kell elhinni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#145) hallador válasza UnSkilleD (#143) üzenetére


hallador
addikt

Ezt én úgy értelmezem, ha nagyon Consumer valamilyen nagyon olcsó raid-ed van, akkor ajánlja, de ha elolvasod az egészet, akkor:

Critical: WD Blue, Green, Red or Black hard drives are not recommended for and are not warranted for use in RAID environments utilizing Enterprise HBAs and/or expanders and in multi-bay chassis, as they are not designed for, nor tested in, these specific types of RAID applications. For all Business Critical RAID applications, please consider WD’s Enterprise Hard Drives that are specifically designed with RAID-specific, time-limited error recovery (TLER), are tested extensively in 24x7 RAID applications, and include features like enhanced RAFF technology and thermal extended burn-in testing.

És én pontosan ezt mondtam itt amikor azzal jöttek K... U..... kolléga és barátai, hogy nehogy már jobban tudjam a HDD topik gazdáknál és a többi. Ez nem jobban tudás kérdése, egyszerű dokumentáció értelmezés kérdése.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#146) UnSkilleD válasza hallador (#145) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

igen de itt senkinek nem lesz otthonra igazi raid kártyája, a sima alaplapi meg sw raid 0 és 1 hez meg jobb a black green blue

ha van rendes raid kártyád akkor meg mehet a red meg re raidbe

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#147) hallador válasza UnSkilleD (#146) üzenetére


hallador
addikt

Alaphelyzetben az én értelmezésem szerint a WD azt mondja, hogy a DESKTOP hdd-k megfelelnek RAID-re 1-re leginkább, de a fenti leírás alapján semmilyen felelősséget nem vállal azért, hogy az működni is fog úgy ahogyan azt elképzelte a vevő, és pontosan ez érvényes a raid-re optimalizált egy hdd-s környezetekre is.

Hozzáteszem a WD helyében pontosan én is ezt mondanám, mert jogos, és logikus az érvelés.

A SW raid, meg a hardver raid esetén mi a különbség a hdd szempontjából? Semmi...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#148) UnSkilleD válasza hallador (#147) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

a wd enterprise környezetbe nem ajánlja a consumer hddket, desktop vonalra viszont inkább azokat (raid 0 és 1) - ez van oda írva

a semmi felelősséget nem vállal arra érti hogyha enterprise vezérlőn akarsz desktop hddt használni

consumer raidhez meg consumer hdd

szóval megdőlt a minden raidhez red teóriád ugyanis van olyan raid ahova pont nem ajánlja maga a gyártó

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#149) King Unique válasza hallador (#116) üzenetére


King Unique
titán

Mit lett igazolva...? :D Pont látszik, hogy olyan felhasználást fikázol, amit nyilván nem próbáltál ki olyan szinten és a fentebb említett egyetlen egy db példa is egy RE meghajtóra vonatkozott...ez van ellenben pl. az itteni fórum több száz+ visszajelzésével. Ráadásul csak ebben a topikban is többen rákontráztak tapasztalati alapon...

Továbbá már fentebb felmerült többször a kérdés, hogy ha a Red egymagában annyira nem javasolt sima adattár felhasználásra, akkor mégis mit vegyen az ember? Ha én akarok venni egy 3-4 TB-os HDD-t külső USB 3.0 házba, akkor mégis mit vegyek bele? Green, 7200 RPM, netán jó kis consumer Seagate lenne a jó választás, ezekkel talán annyival jobban járnak? Erre nem jött értelmes válasz és gyanítom, hogy nem is fog... persze itt egyesek annyira tudják, hogy akár az ezzel foglalkozó topikokat is átvehetnék. Bár inkább lehet nem kéne, mert már a 2,5" motorleállítgatós Blue is "kitűnő" ajánlás volt... :DDD
És akkor erre megy a "ki, miért van itt, ki segít?" szokásos szöveg...egyesek leginkább okoskodni és másokat kioktatni, ami a hozzászólások, fórumtársak visszajelzései alapján is látszik.

"Igen csak az marad ki belőle, hogy esetleg a drive-oket optimalizálták MyBook-ra?"

Erről van valami konkrét infó, netán külön ehhez optimalizált sorozat is van belőle, vagy netán ki lett személyesen próbálva? Bár, ha már a termék nevének pontos leírása se megy, akkor inkább hagyjuk... :))

Ja és nem kell még 3x ugyanazt a szöveget, ugyanazokat a linkeket betenni, ami már ki tudja hányszor szerepelt fentebb.... Ha személyes tapasztalat nincs erről, vagy másfajta gyakorlati igazolás, akkor felesleges. Aki eddig évekig xy típusú meghajtókat használt és beváltak nála, az vsz nem fog csak emiatt másra váltani. Max akkor ha sokan igazolják személyes tapasztalattal az ellenkezőjét. Az meg vsz ezúttal is elmarad...

[ Szerkesztve ]

(#150) hallador válasza UnSkilleD (#148) üzenetére


hallador
addikt

szóval megdőlt a minden raidhez red teóriád ugyanis van olyan raid ahova pont nem ajánlja maga a gyártó

Igen vagy legalábbis Te így értelmezted, viszont hagy legyen már egy olyan kérésem, hogy jó magyar módszer szerint mindenhez értünk, móka szerint, ahelyett, hogy másoknak megmagyarázod, hogy mit gondoljanak, próbáld meg odabiggyeszteni, hogy Te így értelmezed. Mert számomra annyit bizonyítottál, hogy most jó megmondtad, csak tuti igazad van?

Mert most kijelentettél valamit, szóval akkor ez tuti így van és ezt a WD mondta? ...... Értem, nincs is több kérdésem.... :(

(#149) King Unique

Jó flameelni igaz imádod? Na hajrá... :) Toljad csak, csak ne ránts magaddal szokás szerint, nem várnám meg, ameddig a moderátorok megjelennek, mert a graphisoft parkban megint elgurult a gyógyszer....

Mondjuk nem baj, hogy nem ugyanazok a Linkek vannak minden hozzászólásban, az sem, hogy Te minden topikban megjelensz és rám szállsz csak ilyen microsoftosan, erővel bunkó módon, mert neked aztán marha nagy tapasztalatod lehet, ha ilyenekkel jössz elő, hogy rengetegen használnak ilyen olyan meghajtót így meg úgy de egyet sem linkeltél, még a félrebeszélésen kívül... Örülök, hogy vannak fizetett trollok, de megkértelek hanyagolj engem köszi...

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.