Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) King Unique válasza MaCS_70 (#199) üzenetére


King Unique
titán

Nem fogom idetenni a fél netet, ahol a Greent szidják és konkrét tapasztalatra alapozva. Én is szívtam már velük, termelték a szektorhibákat stb. Az ellentábor egy része csak direkt kötekedik, ahogy más topikokban is szokta, aki meg akkora fan, azt úgysem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről.
Én nem is akarom egyiket sem, nem is kívánok ezzel többet foglalkozni. Ha szerintük ennyire jó, akkor vegyék, de nem hiszem, hogy olyan sokan osztanák akár csak erről a fórumról is a véleményüket. Illetve az már többször elhangzott, hogy, ha annyira nem tetszik nekik a helyzet, itteni ajánlások és minősítések, akkor lehet az érintett topikokban folytatni és jobbat mondani. ;)

[ Szerkesztve ]

(#202) King Unique válasza Cifu (#200) üzenetére


King Unique
titán

Figyelj, én már jeleztem neked többször, hogy felesleges bizonygatnod, hogy szerinted mennyire jó a Green. Attól én, vagy más még nem fogunk rá bólogatni, tízesével vásárolni és ajánlgatni. Külföldi viszonylatban sem jellemző, amivel meg pláne nem tudsz mit kezdeni... :DDD

"Ki mondta, hogy én arra hajtok, hogy ajánlott legyen?"

Dehogynem, pont azért tetted be és írtad le részletesen, linkeket beletéve, mert a neked tetsző visszagazolást várod. Ami vsz el fog maradni, mert már korábban is aszem volt róla szó, hogy egyes típusok mért nem kerültek be okkal. De majd az ottani szakikkal meg lehet vitatni a dolgot és lehet újra futni az üres köröket, ha annyira jól esik. Nagyon kíváncsi leszek rá. ;)

(#203) Cifu válasza King Unique (#202) üzenetére


Cifu
nagyúr

Figyelj, én már jeleztem neked többször, hogy felesleges bizonygatnod, hogy szerinted mennyire jó a Green.

Érdekes, amikor a WD Green-ről nyilatkoztál lent, akkor meg az volt az érved, hogy mennyi negatív vélemény van a Green-ről. Tehát a negatív vélemény számít, a pozitív nem? Ezt nem önigazolásnak hívják? :U

Attól én, vagy más még nem fogunk rá bólogatni, tízesével vásárolni és ajánlgatni.

Nem különösebben célom, hogy vásárold vagy ajánlgasd. Ami a célom, hogy felhívjam a figyelmet arra, hogy az állításod nincs megfelelően alátámasztva, magyarul ostobaságokat írsz le.

Felajánlottam hogy a lent felhozott tényeket megcáfold, vagy rá mutass, hol bennük a hiba. Erre sem voltál képes, vagy legalább emelt fővel lereagálni.

Dehogynem, pont azért tetted be és írtad le részletesen, linkeket beletéve, mert a neked tetsző visszagazolást várod.

Nem. Azért tettem be, mert az érved az volt, hogy mennyi negatív vélemény volt és van a Green szériára. Én beraktam egy pozitívat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#204) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Köszi a tesztet :) Én a black-et preferálom játékra és adattárolásra is, volt green-em sokat szenvedtem vele..

Finn the human

(#205) hallador válasza King Unique (#202) üzenetére


hallador
addikt

Horgász a pácban? (Háló nélkül... ) :N

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#206) King Unique válasza Cifu (#203) üzenetére


King Unique
titán

Felesleges ezt a hsz litániát, mondatonkénti visszaidézgetést erőltetni...de, ha jólesik, akkor hajrá, nálam célt úgysem ér, az biztos. Ha eleve nincs vele semmi / ilyen cél, akkor nem értem minek csak erre hivatkozni berakni, ha vsz ott az ajánlottsági fokozata nem fog változni és aki oda megy kérdezni, annak sem fogják annyira ajánlgatni, hiába lett ez odatéve. Attól persze még elfér +/- beszámoló is, az igaz. De amúgy nem is érdekel, vsz úgysem ez alapján fogok 3,5" adattárnak való merevlemezt választani. De más persze még megteheti. :D

talán ez kellően rövid volt és nem lesz szavanként elemezgetve, bár ki tudja... ;]

(#207) hallador válasza King Unique (#206) üzenetére


hallador
addikt

talán ez kellően rövid volt és nem lesz szavanként elemezgetve, bár ki tudja... ;]

Mondjuk szakembernek ez elég blabla volt nincs mit elemezni benne, egy politikusnak aranybánya ;]

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#208) bookninja válasza King Unique (#206) üzenetére


bookninja
tag

:(

(#209) atee


atee
őstag

Lila 3 TB hdd-t használok torrentre és adattárolásra már több mint egy éve.
Teljes megelégedéssel, problémamentesen.
Amikor kellett akkor piros éppen nem volt. Zöld és kék inkább kerülendőnek volt beállítva.
A fekete meg ilyen célre feleslegesen drága lett volna.
Egyébként meg közel 20 éves PC pályafutásom alatt mindig csak pislogtam a sok hdd meghibásodásra. Nálam ennyi idő alatt összesen egy IBM hdd döglött be szinte azonnal. Illetve egy akkorra már nyugdíjazott Seagate hibásodott meg pár év állásban a fiókban.
Persze sok hdd-t láttam rosszat, de valahogy az én gépeimet szerencsére ezek a hibák elkerülték.

D-day 2002-01-04 01:54

(#210) Cifu válasza atee (#209) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ahogy már korábban is írtam, a HDD elhalálozások jelentős része a túlmelegedésre (ellenszer: rendesen szellőző ház), az nem stabil feszekre (ellenszer: igényesebb tápegység) vagy a vibrációra vezethető vissza (ez otthoni gépeken talán ritkábban, NAS-okban inkább előferdülő eset).

Sokszor a házon / tápegységen múlik az, hogy egy HDD mennyire lesz tartós. Sajnos még amúgy figyelmes userek is néha rálegyintenek a 47°C-os HDD-re, hogy nincs itt semmi baj... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#211) Lauda válasza Cifu (#210) üzenetére


Lauda
félisten

A wd a green vinyokra 0-60 C fokos, a blackekre 5-55 C fokos mukodesi tartomanyt ad meg, szoval ha ezen belul vagy, akkor nincsen semmi problema a vinyoval es nem is lesz, legalabbis a homerseklete miatt nem.

[ Szerkesztve ]

(#212) hallador válasza Lauda (#211) üzenetére


hallador
addikt

Ha folyamatosan 60 C körül használod, akkor azért előbb utóbb megérzi, a másik, hogy a rezgés, és a tápegység minősége sajnos fontos szempont lehet.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#213) Jim Tonic válasza Lauda (#211) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

45°C fölé azért nem kell engedni. Még jobb, ha 40°C alatt marad. Nem nagyon tolerálják a meleget.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#214) MaCS_70 válasza Jim Tonic (#213) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyébként nem létezik olyan, hogy PC-méretű légkondicionáló?

Én három helyen használok PC-t, és nyáron a kánikulai napokon mindhárom helyen 35 fok fölötti a hőmérséklet, tehát a levegő keringetésével sem lehet ennél alacsonyabb környezetet teremteni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#215) Lauda válasza hallador (#212) üzenetére


Lauda
félisten

(#212) hallador , (#213) Jim Tonic

Ezek szerint a wd mernokei nem tudjak mit visel el a vinyojuk es mit nem?

(#216) Cifu válasza Lauda (#211) üzenetére


Cifu
nagyúr

Természetesen függ a körülményektől, de én 45°C felett már nem szeretem látni a HDD hőmérsékletet. Akkor sem szerettem, amikor 50°C körüli volt a max. működési hőmérséklete egy vinyónak, és akkor sem, ha 60°C.

Lehet, hogy ez túlzott óvatosság, de talán az ilyen óvatosság miatt nincs nálam annyi probléma a HDD-kkel.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#217) Jim Tonic válasza Lauda (#215) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Dehogynem. Köztudott, hogy a meghibásodásokra nagyon nagy hatással van a hőmérséklet. Nos ez az, amivel a WD mérnökei is tisztában vannak. De ráírnak egy hőmérsékletet, amivel valószínűleg gariidő végéig kihúzza. Nekik csak ez a fontos. Ha Te nem szeretnéd kicentizni, akkor nem használod ott.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#218) Lauda válasza Cifu (#216) üzenetére


Lauda
félisten

Van arra barmi statisztika, hogy 55 fokon hasznalva elobb ment tonkre a vinyo, mint ha 35 fokon mukodott volna?

(#219) Cifu válasza Lauda (#218) üzenetére


Cifu
nagyúr

Google felmérés a HDD-k élettartamára vonatkozólag, ebből van egy szemezet, idézet innen:

*Hard disk temperatures higher than 45°C led to higher failure rates
*Temperatures lower than 25°C led to higher failure rates as well
*Aging hard disk drives (3 years and older) were much more prone to failure when their average temperatures were 40°C and higher

A Blackbaze oldalán dettó van egy erre vonatkozó cikk, amiben az a sokkoló (vagy inkább a normális), hogy nincs az adataikban 38°C felett működő HDD. Ők inkább arra akartak rámutatni, hogy 20°C működési hőmérséklet alatt sincs látványos több meghibásodás.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#220) Cifu válasza MaCS_70 (#214) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sorry, most láttam csak a hsz.-ed. Ilyen esetre mobil klíma, ha ki tudod valahova vezetni a meleg levegőt.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#221) Lauda válasza Cifu (#219) üzenetére


Lauda
félisten

Na ez erdekes, koszi a cikket!

(#222) MaCS_70 válasza Cifu (#220) üzenetére


MaCS_70
félisten

A mobilklíma az esetemben az önjárótarack-üteg a veréb ellen tipikus esete lenne.
Egy mobilklíma rendszerint egy szoba 30-50 köbméteres légteréhez kitalált paraméterekkel, ennek megfelelő fogyasztással működik -- én pedig a PC-m 1/20 köbméteres légterét szeretném hűvös levegővel ellátni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#223) Cifu válasza MaCS_70 (#222) üzenetére


Cifu
nagyúr

Gondold végig a problémádat.

Ha létezne is olyan légkondi, amire gondolsz, hogy oldod meg, hogy a hideg levegő csak a számítógépházba menjen? Mivel felteszem nem zárt számítógépházad van, ezért valahol bevezetsz (mondjuk a ház elején lévő ventiknél) hideg levegőt egy csővezetéken, amit aztán a ház végén lévő venti egyből ki is húz. Szóval így is-úgy is a helységben fog a levegő kikötni.

Akárhogy is nézem, az adott problémakört legegyszerűbben a helység levegőjének lehűtésével tudod megoldani, vagy úgy, ha egy hűtőbe helyezed be a gépedet.

Esetleg egy hűtött Rack szekrénnyel lehet próbálkozni még. :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#224) MaCS_70 válasza Cifu (#223) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csakhogy töredék energiafelhasználással történne mindez! Sokkal, de sokkal kisebb légtömeget kellene lehűtenem, amit aztán maga a gép nyilván fel is melegít.
A szobát meg semmiképpen nem akarom hűteni, több okból sem.

Gondoltam már jégre (nem tökéletes, mert pótolni kell), illetve peltieres hűtésre is, de nem találtam megoldást, ami azért is érdekes, mert hasonló igénnyel annál inkább találkoztam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#225) Cifu válasza MaCS_70 (#224) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mint említettem, én ezt valahogy úgy tudnám elképzelni, mint egyfajta hűtött rack szekrényt. Ami nem olcsó megoldás.

A te verziódat felvetve mindenképpen hűtöd a szobát, hiszen a házba bevezetett levegőt ki is vezeted (ill. ugyebár a házak alaphelyzetben így is működnek - levegő be, majd levegő ki). A levegő keringtetésre szükség van, ha csak nem DIY megoldásban gondolkodsz.

Vagy DIY módon csinálsz egy olyan házat, amelynek a belső hőmérsékletét alacsonyan tudod tartani, vagy pedig marad a rack szekrény...

Legalábbis ahogy én látom.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#226) MaCS_70 válasza Cifu (#225) üzenetére


MaCS_70
félisten

Valamennyire nyilván hűtöm a szobát, hiszen a PC házából biztosan alacsonyabb hőmérsékletű levegő jön ki, mint ha a meleg szobalevegőt fűtené a PC, sőt, az is reális, hogy eleve a szobalevegőnél is hűvösebb lesz ez -- ki kéne számolni.
Ez a hűtéskapacitás azonban elenyésző ahhoz képest, mint ha a PC környezetét hűteném, ami már csak azért sem reális, mert magához a házhoz hozzá akarok férni.
Ergo az a legtakarékosabb, ha magába a PC-házba engedek be hűvöset, lehetőleg a HDD-knél, mivel a többi alkatrész nem kritikus, de ők is nyilván örülnek az alacsonyabb hőmérsékletnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#227) junior11 válasza King Unique (#188) üzenetére


junior11
veterán

Amúgy annyit tennék hozzá, hogy ez a 2 nap és pár óra üzemidő kb 2,5 év alatt jött össze, vagyis ritkán volt használva. Adatmentés megvolt róla, de azért még megy továbbra is :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#228) King Unique válasza junior11 (#227) üzenetére


King Unique
titán

Tudom, eleve úgy kezdted, hogy mikor vetted és a másik topikban már kitárgyaltuk. Ha nem a korábban említett dolgok miatt, akkor lehet a tervezett elavulás aktivizálta magát erővel... ;]

(#229) junior11 válasza King Unique (#228) üzenetére


junior11
veterán

Lehetséges :D Azért bízom benne, hátha még jó sokáig fog működni...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#230) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Silent Pc Review. Kb. innen indul a wd red desktop ajánlás, meg onnan, hogy dupla élettartamot és egy nagyságrenddel jobb hibatoleranciát igér a wd-s termékbemutató pdf (mint a green) :) én elégedett vagyok az ssd mellé tett 1 terrás példányommal.

[ Szerkesztve ]

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#231) pistabyte


pistabyte
tag

Sziasztok.
Egy kis segítséget kérnék. Van egy WD EZEX blue 1 terrás vinyóm. Szeretném a hangját valahogyan csökkenteni (eléggé zajos a motorhangja,nem rezonál tőle a gépház),mert jelenleg a gépem leghangosabb része sajnos. De nem találtam semmi programot amivel tudnám lejjebb venni a fordulatszámot vagy valamivel csökkenteni a hangerejét. Esetleg valami tipp? Próbáltam a hd sentinel progit de nem lehetett semmit se állítani benne :/

(#232) #56573440 válasza pistabyte (#231) üzenetére


#56573440
törölt tag

hdd rpm csökkentés vagy növelés házilag? az a no fckin way kategória. azon túl hogy a fejek megfelelő lebegtetéséhez kell a megfelelő rpm, az időzítés, pozicionálás, és egy csomó más is a fordulatszám függvénye.

vegyél egy ssd-t vagy ha tényleg nem rezonál és a motorhang van, akkor a házzal tudsz kezdeni játszadozni, de jellemzően az meg kompromisszumos történet.

voltak régen egész korrekt dobozok vinyóknak hőelvezetéssel meg mindennel, de azokat én már nem láttam régóta boltban. pl nekem anno ilyen volt

[ Szerkesztve ]

(#233) pistabyte


pistabyte
tag

Van egy intel 520-as ssd-m,de pont emiatt használom az 1terrás wd ezex vinyót,adat tárolásra.
Akkor ezek szerint nincs olyan lehetőség mint anno a sasmung vinyóknál,hogy a teljesítményt lejjebb vettem hd sentinel-ben :(

Akkor tényleg nem lehetne szoftveresen csökkenteni a zajszintet?

(#234) #56573440 válasza pistabyte (#233) üzenetére


#56573440
törölt tag

ha nem használod épp akkor be lehet lőni a spindown-t korábbra ha arról van szó, és nem pörgeti ha nincs rá szükség.

nálam ezért került ki a nas a legtávolabbi pontra a házban, egy polcra a cipők meg a liszt közelébe ;]

(#235) Krisz1000 válasza AxBattler (#51) üzenetére


Krisz1000
tag

szia! melyik brandre gondolsz? köszi! :P

"Van aki telefonos mérésekre alapozott kezdeti tesztekkel épített fel egy házelemző-brand-et, ami még most is gyenge minőségű Facebook-os képalbumokkal mutatja be a házakat. Egy átlag Logout-tesztbe simán belefér a telós mérés: ha nem is ad pontos értéket, de a keletkezett zaj relatív nagyságát egész jól bemutatja."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.