Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kelzsoca válasza urbi107 (#199) üzenetére


kelzsoca
félisten

Több dolog lehet, vagy annyira lecsökkent a feszültség hogy a töltő már nem tudja elkezdeni a töltést, esetleg olyan is lehet hogy a töltő IC megadta magát, vagy download módba kerül a készülék, utóbbinál próbáld meg hosszan nyomni a power gombot 10-15 másodpercig, majd ez után próbáld meg bekapcsolni, ha végképp nem indul el, akkor hívd fel a szervizt.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#202) urbi107 válasza kelzsoca (#201) üzenetére


urbi107
tag

Egy akyga töltővel gyből beindult a töltés,utána a gyárival is töltötte.
Mit lehet tenni a túlmerülés ellen?

[ Szerkesztve ]

(#203) kelzsoca válasza urbi107 (#202) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ennek örülök, hogy megindult, szerintem nem szabad teljesen lemerülni hagyni.

https://vertigostore.eu

(#204) urbi107 válasza kelzsoca (#203) üzenetére


urbi107
tag

Van,hogy több napig nem használuk,és mire használnánk addigra lemerül.

(#205) urbi107


urbi107
tag

Megint előjött az a hiba amiért szervízbe vittük először.
A wifit nem lehet bekapcsolni,hiába indítom újra.
Csináltam egy gyári beállítást.
Utána se lehet bekapcsolni a wifit.Kikapcsoltam,mostmár bese lehet kapcsolni.

(#206) szumoo@gmail válasza geratn (#198) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Köszi szépen, felraktam, az első inditáskor dobott egy hibát, hogy az android rendszer leállt, de nem volt azóta sem gond vele, szépen működik.

(#207) szumoo@gmail válasza geratn (#198) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Nem néztem meg a gyári romban hogyan volt, de ebben a /system-en 0 a szabad hely.
Rendszer appokat kellett törölni, hogy le tudjam cserélni a hosts filet.
Ahhoz a partícióhoz lehetne még tenni kb 100mb-ot?
Nem mintha hiányozna a g+ meg a hangouts és társai, de mégiscsak elegánsabb lenne.
CPU frekvenciát lehet kézzel állítani?
Néha leveszi 800-ra, akkor is amikor nem kéne.

(#208) Cápa78 válasza kelzsoca (#195) üzenetére


Cápa78
csendes tag

Szia!

3 routerrel próbáltam, ebből kettő volt csak azonos épületben, így még ha a routerek nem is lennének tökéletesek, számomra ez már nem opció. Azóta cseréltem egy Asus Transformer padra, azzal semmilyen hasonló problémám nincs. Sajnos féltem kicsit a garanciáztatástól, hogy mennyi ideig fognak ülni rajta, ill. h majd kihozzák, h ez nem is hiba, mert ha a router mellett van akkor működik stb. Mivel webes rendelés volt, ezért csak visszaküldés jöhetett volna szóba (ott még a posta is bekavarhat a nagy odafigyelésével), így inkább éltem a 14 napos lehetőségemmel és bevittem a helyi boltba (MediaM).

Üdv! Cápa

(#209) Cápa78 válasza gottika (#196) üzenetére


Cápa78
csendes tag

Nem próbáltam fix IP-vel, de ez sem lenne nálam opció, mert nem így szeretném használni. Elég nehezen kapnék idegen hálózaton fix IP-t...

Üdv! Cápa

(#210) geratn válasza szumoo@gmail (#207) üzenetére


geratn
tag

A telepítés utáni hiba eddig nálad jelentkezett, kérdeztem több tesztelőtől de eddig nem írták, esetleg lehet ha nem jól futottak le a wipe műveletek de ezt csak találgatom. Esetleg próbál újrarakni.

A gyáriban én sem néztem, de nekem bekapcsolt ART-al és telepakolva mindennel még mindig van vagy 20 MB a system-en, de majd utánanézek kíváncsi vagyok mi lehet.

A cpu vezérléshez és a többihez sincs nyúlva, teljesen gyári.

(#211) include777 válasza geratn (#210) üzenetére


include777
aktív tag

Abszolút hibátlanul lefutott a flashelés.
3x is kipróbáltam, de egyszer sem jött elő.

[ Szerkesztve ]

keep calm and learn powershell

(#212) fecus


fecus
őstag

Nekem nem jön össze ez a tablet. Megcsináltam a Lacics25 által leírtakat. ART környezet. Igaz az ingyenes Link2SD-t használom. 10-es SD kártyát vettem bele ami a tablettel történt mérések szerint 5-ször olyan gyors mint a belső flash. Imgyenes Greenfy bekapcsolva de xposed nélkül.
1, Ha egy éjszaka után indítom percekig dög lassú, néha a dolphin-t újra kell indítani, hogy bármilyen képet adjon. A lehúzás után a beállítások is ugrálva jelenik meg. Aztán ha eltelik pár perc magához tér.
2. Telepítés és frissítés esetén többször futottam nincs elég hely üzenetbe, miközben 110MB volt még. A Link2SD-ben újralinkelve rögtön 230MB lett és települtek.
3. Egyszer a Nova is eltűnt és kézzel kellett indítani.
Miért nem számít a gyors SD? Hogy lehetne kinyomozni mi fogja?

Ha szeretném feltenni geratn ROM-ját, el tudom menteni a mostani állapotát, hogy ne kelljen mindent újra feltenni?

A fenti progikat megvenném ha az segít, csak megvárom a paypal-t mert a kártyaszámom nem adom meg nekik.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#213) Raijin


Raijin
tag

Sziasztok.

A mai napon boldog tulajdonosa lettem egy xtab 9-esnek (4.2.2). :))
Azt szeretném megkérdezni, hogy melyik videó lejátszó alkalmas a smb alatt megosztott 1080p 10bit-es filmek akadásmentes lejátszására ?
Amikkel próbáltam már, de nem jó:
-ES Médilejátszó
-VLC
-MX Player simán vagy ARMv7 kodek-el
-Archos Video Player
-VPlayer Video Player
-Media Player (Video Player)
-Best Video Player

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést és megoldható, nem szeretném mindegyik filmet átmásolni csak hogy megnézhessem.
Válaszokat előre is köszönöm. :R

Live long and prosper.

(#214) fecus válasza Raijin (#213) üzenetére


fecus
őstag

Biztos átviszi a WiFi? Én úgy jártam, hogy az SD-ről lejátszotta ugyanazt. Kissé gyenge a WiFi-je, pedig ugyanabban a szobában voltam mint a router.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#215) Raijin válasza fecus (#214) üzenetére


Raijin
tag

Itt ülök a router (1043 v2) mellett (1m).
A Samsung Galaxy S2 gond nélkül lejátssza ES-t használva, ugyan azt ugyan onnan. Ennyire gyenge lenne a Wayteq wifi-je ?

[ Szerkesztve ]

Live long and prosper.

(#216) fecus válasza Raijin (#215) üzenetére


fecus
őstag

Hát ez az. Az S3-asom ugyanazzal a GPU-val, ugyanott simán játszotta.Direkt kipróbáltuk.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#217) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Sziasztok!

Fehér tokot honnan tudnék ehhez a tablethez rendelni?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#218) misa479


misa479
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném frissíteni a rendszert, de win8.1 van a gépemen.
Láttam, hogy geratn a blog oldalán tett fel drivert, de nem tudom kézzel átírni, mert a rendszer mihelyst meglátja hogy ismeretlen eszköz, automatikusan rendel hozzá egy drivert. Hogyan lehet ebbe belenyúlni, hogy azt a drivert használja, amit én szeretnék. Hiába távolítottam el, mindig visszapakolja.
A segítségeteket előre is köszönöm!

(#219) szumoo@gmail válasza geratn (#210) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Cube U39GT romot mekkora meló portolni erre a tabletre?
Ha jól tudom azonos hardver, csak a tárhely kissebb.
Kipróbálnám hátha azok között akad jobb.
Sajnos ez a 4.4 csak az elején volt jó, mostanra olyan lassú hogy haszálhatatlan.
Pl. 0.5 - 1gb ram szabad, cpu 10 - 20 %-on, de egy ES explorer megnyitása egy percig tart.

(#220) kelzsoca válasza szumoo@gmail (#219) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez a készülék a Cube U39GT testvére, így valószínűleg az arra készült szoftverek futnak ezen a tableten is.

https://vertigostore.eu

(#221) szumoo@gmail válasza kelzsoca (#220) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Igen, ezért is gondoltam hogy megoldható, de geratn írta hogy a partíciókiosztás módosítása sem egyszerű, itt meg más méretű a háttértár.
Meg gondolom ellenőrzi a gép típusát is, meg lehet van más is amit módosítani kell, ezért kérdezem.
Van valami howto ami alapján alapján meg tudom csinálni?

(#222) kelzsoca válasza szumoo@gmail (#221) üzenetére


kelzsoca
félisten

Hexaban kell számolni, és visszaosztani, nem olyan egyszerű, tutorial szerintem nem nagyon van, de próbálj rákeresni a neten.

https://vertigostore.eu

(#223) geratn válasza szumoo@gmail (#219) üzenetére


geratn
tag

Én már próbáltam U39GT ROM-ot, bevibrált és becsíkozódott a képernyő 1-2 perc után, aztán teljesen elment a kép, szóval nem ajánlanám.

Nekem nem lassul a gép, teljesen jól megy, mindig kilövöm a háttérben az appokat, nem használok sok service alkalmazást (vírusirtó, link2sd, stb lehúzzák) csak egy tűzfal van a reklámok tiltására, és megy a sEFix 512-re állítva

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zdvdev.sef&hl=hu

Egyedül a Chrome és Firefox scroll lag zavar, de ezekkel a beállításokkal javult elég sokat.

build.prop

ro.max.fling_velocity=12000
ro.min.fling_velocity=8000
windowsmgr.max_events_per_sec=150

[ Szerkesztve ]

(#224) szumoo@gmail válasza geratn (#223) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Link2sd-m van, de se virusító, se reklámblokkoló se semmi, csak egy /etc/hosts file.
Nem is értem, látszólag nem fogja semmi a cpu-t, van bőven ram is, és mégis be-beakad.
Ha nézek egy filmet az nem laggol, de ha nyomok egy vissza gombot akkor még egy percig megy a film, mire visszadob a főképernyőre és fel is ugrik az ablak hogy a program nem válaszol kilője-e.
Ugyanez UC browserrel, ES playerrel abban a pillanatban kérdez rá a probram kilövésére amikor amúgy is visszakaptam végre a gépet, addig ihatok egy kv-t is akár.
De maguk az alkalmazások is be-beragadnak, browser nem vált tabot, billentyűzet nem ugrik fel, vagy nem reagál, aztán egyszer csak megy tovább.
Mindenképp újra kell húznom, mert ez így használhatatlan, azért gondoltam más romok kipróbálására.

(#225) vieri2000


vieri2000
tag

Karácsonyi ajándék lett volna nejemnek. elsődlegesen internet használat hírolvasgatás, kicsi facebook kevés igényű játékok kikapcsolódásnak.
3 hét után elég lesújtó a véleményem. lassú sima netezés közbe akad, befagy.
mi lehet az oka?
az aksija viszont nagyon bírja hogy valami jót is írjak.

(#226) gottika válasza vieri2000 (#225) üzenetére


gottika
csendes tag

Én is nagyot csalódtam a tablet sebességében. A rendszer és a böngészés sebessége lehangoló volt. Úgy döntöttem, hogy a tű éles kijelző felbontásából feláldozok a sebesség javára. Rootoltam a tabletot, majd a NOMone Resolution Changer alkalmazás segítségével csökkentettem a felbontást. Nekem a 1280x855, 150DPI felbontás lett a nyerő. 2 kattintással vissza lehet térni az eredeti felbontásra, ha szükséges (film, képnézegető). A felbontás állítgatással óvatosan kell bánni, mert ha rossz értéket választunk ki az ikonok lecsúszhatnak,vagy túl aprók lesznek a kijelzőn és újraindítás után se tér vissza a gyári felbontásra. A felbontás csökkentés után rá sem lehet ismerni, az akadások, fagyások teljesen megszűntek. Böngészés közbeni laggolást pedig csak az oldal betöltést követő másodpercben tapasztalok.
Én az akkuidővel nem vagyok kibékülve, 4-5 óra képernyőidőnél többet még nem sikerült kicsikarnom.

[ Szerkesztve ]

(#227) vieri2000 válasza gottika (#226) üzenetére


vieri2000
tag

Sajnos nem nagyon ismerem a rootolás lehetőségét. nem vagyok jártas benne. De ha azt mondod hogy gyorsabb lett a tablet akkor megfontolom hogy megpróbálkozom vele. Van valahol pontos lépésről lépésre leírás a rootolásnak?

[ Szerkesztve ]

(#228) include777 válasza vieri2000 (#227) üzenetére


include777
aktív tag

ha jól emléxem itt elég csak a supersu-t felrakni a playból, majd a binárist frissíteni normál-ban. és ennyi.

[ Szerkesztve ]

keep calm and learn powershell

(#229) gottika válasza vieri2000 (#227) üzenetére


gottika
csendes tag

A 4.4.4-es ROMnál elég csak a SuperSU-t felrakni és a binárist telepíteni. Amennyiben a 4.2.2-es rendszeren így nem működne a rootolás, akkor ez a leírás alapján meg tudod csinálni.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#230) vieri2000 válasza gottika (#229) üzenetére


vieri2000
tag

köszi mindenkinek

(#231) fecus


fecus
őstag

Tudja valaki, hogy mik a pontos méretei a tablet tápcsatlakozójának? Kellene hozzá egy USB-s töltő csatlakozót venni vagy gyártani.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#232) Samott válasza fecus (#231) üzenetére


Samott
addikt

Nekem is kontakthibas lett, egy ilyet vettem, tokeletesen mukodik: 2.5mm 5V 2A USB Power Supply Cable

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#233) fecus válasza Samott (#232) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm. Rendeltem.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#234) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Főzött rom van már ehhez a tabhoz?

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#235) fecus válasza Samott (#232) üzenetére


fecus
őstag

Nekem nem működik a kábel. Ha ráteszem a PC USB portjára, jelzi a töltést a tablet, de még gyorsabban merül és fütyül is.
Neked nem csinált ilyet?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#236) Samott válasza fecus (#235) üzenetére


Samott
addikt

Meg nem probaltam PC-rol tolteni de kulonbozo toltofejekkel is jol mukodott. Lehet hogy keves neki az 500mA amit az USB tud... probald meg egy komolyabb toltorol tolteni (1 vagy 2 amperessel).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#237) fecus válasza Samott (#236) üzenetére


fecus
őstag

Megpróbáltam a samsung s3 töltőjéről. Azzal is lekonyul.
Kár.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#238) F1DO válasza gottika (#229) üzenetére


F1DO
senior tag

Szóval semmi mást nem kellett csinálni a tablet gyorsításhoz mint azzal a progival visszább állítani a képernyőfelbontást ?

Na ezt kipróbálom..

(#239) fecus


fecus
őstag

Btw geratn módosított firmware-ét használják többen is? Hibamentes?

Nekem a link2sd-vel is mindjárt megtelik az 1GB. Van különbség a fizetős meg a free link2sd között tárterület foglalás szempontjából?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#240) gottika válasza F1DO (#238) üzenetére


gottika
csendes tag

Nálam gördülékenyebb lett a rendszer. Igaz, hogy az első néhány órában bántotta a szemem a felbontáscsökkenés, de inkább egy használhatóbb tab, mint egy tűéles kínszenvedés.

(#241) gottika válasza fecus (#239) üzenetére


gottika
csendes tag

Én negyedik hónapja használom és semmi problémám vele.

(#242) Raijin válasza F1DO (#238) üzenetére


Raijin
tag

A tablet gyorsításához esetleg egy célirányos alternatívával tehetnél egy próbát:

Felrak geratn verziót, de soha nem kapcsol be wifi-t + sehova semmilyen formában nem ad meg semmilyen adatot + minden sd kártyán.

Kiváló vas + kiváló sw, ha könyv + színes képregény olvasó a cél. :C
Esetleg zajkeltő fülessel, de max. 32gb microSD. :(
Egyedül az auto fényerő nem müxik. :F

[ Szerkesztve ]

Live long and prosper.

(#243) Raijin válasza fecus (#235) üzenetére


Raijin
tag

Valahol olvastam, hogy csak töltőfejről tölthető az USB kizárólag adat (spóroltak vagy 15cent/db ).

[ Szerkesztve ]

Live long and prosper.

(#244) szumoo@gmail válasza Raijin (#242) üzenetére


szumoo@gmail
tag

Nekem 64gb-os microsd-t simán vitte, de fényerő szenzor szerintem nincs is a gépen.

(#245) fecus válasza Raijin (#243) üzenetére


fecus
őstag

Félreértetted. A szabványos csatiján akartam tölteni a samsung töltőjéről a (#232) Samott által javasolt kábellel.
Ezért nem értem mert 5V az 5V.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#246) Samott válasza fecus (#245) üzenetére


Samott
addikt

Felve kerdezem, de nem lehetseges hogy esetleg az aljzat serult? (az lenne az igazi szivas) A regi kabelen hol volt a kontakthiba?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#247) fecus válasza Samott (#246) üzenetére


fecus
őstag

A régi kábelem tökéletes. Jó az aljzat. A "pót" kábel azért kellett, mert így nem kellene hurcolni a töltőt vagy visszamenni a töltőhöz, hanem a PC mellett automatikusan a tablet is felszívná ami kell neki. De nem teszi, csak sípol halkan és lemerül az USB3-as csatiról is.
Ráadásul félek, hogy nem tesz jót neki.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#248) Samott válasza fecus (#247) üzenetére


Samott
addikt

Na akkor tenyleg fura, gondolom merteben azonosak, szinkodban is (sarga a kis karika a vegen). Lehet hogy hibas a kabel, esetleg egy multimeterrel meg kellene merni hogy melyik usb lab kerul a pocok vegere...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#249) fecus válasza Samott (#248) üzenetére


fecus
őstag

Már megmértem, még mielőtt egyáltalán rádugtam volna (nem bízom a kínaiakban). Minden stimmel.
Még egy ötletem van, hogy beiktatom az új kábelt a régi mögé, de az csúnya garázs-gány lesz, és úgy kipróbálom. Ha a kábel rosz akkor ki fog derülni.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#250) asddsa


asddsa
tag

SZiasztok!

Tudna adni valaki, egy 4.2.2 -es img -t?

Köszi

O_o // Megbízhatóságom : http://tinyurl.com/asddsamegbizhatosag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.