Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kazasi


Kazasi
tag

Frissítettem a készüléket 4.4.4-re. Újraindítás után parancsikonok tűnnek el a kezdőképernyőről, kettőből kétszer.Konkrétan a total commander, es file explorer, fordító. Valakinek ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#102) hjanos1 válasza Kazasi (#101) üzenetére


hjanos1
senior tag

A Windowsos programmal tetted fel?

The Factory Must Grow

(#103) Kazasi válasza hjanos1 (#102) üzenetére


Kazasi
tag

Igen,a 85-ös hsz. alapján.

(#104) hjanos1 válasza Kazasi (#103) üzenetére


hjanos1
senior tag

Tedd vissza az alkalmazásokat az SD-ről a belső memóriába.

The Factory Must Grow

(#105) Kazasi válasza hjanos1 (#104) üzenetére


Kazasi
tag

Köszönöm,ez volt a megoldás.De akkor a HTC Sensationom miért nem produkálja ezeket a tüneteket?Bár azon CM rom van 4.3 androiddal.

(#106) renzo79 válasza kelzsoca (#100) üzenetére


renzo79
tag

Azt lehet tudni, ha frissítem a root megmarad, ha nem akkor a régi lehetőséggel lehet újra rootolni?

(#107) kelzsoca válasza renzo79 (#106) üzenetére


kelzsoca
félisten

Lesz root lehetőség.

https://vertigostore.eu

(#108) renzo79 válasza kelzsoca (#107) üzenetére


renzo79
tag

Köszi

a lesz-t, úgy érted majd vagy lesz lehetőségem a régivel :D

[ Szerkesztve ]

(#109) kelzsoca válasza renzo79 (#108) üzenetére


kelzsoca
félisten

A friss szoftver is pre-rooted, tehát egy SuperSU alkalmazást kell feltenned, esetleg frissíteni a su binárist, ha azt a SuperSU kéri, és van is rendszergazdai jogosultságod.

https://vertigostore.eu

(#110) renzo79 válasza kelzsoca (#109) üzenetére


renzo79
tag

:C köszi

(#111) renzo79 válasza kelzsoca (#109) üzenetére


renzo79
tag

hát nekem nem megy a frissítés ahogy a segédletbe le van írva

A frissítés menete:
A készülék legyen bekapcsolt állapotban. Csatlakoztassa a készüléket a PC-hez az USB kábel segítségével.
Ezután a firmware frissítő alkalmazásban a "Connected Devices" résznél az egyik szám lila színre fog váltani.
Kattintson a Switch gombra. A szám zöld színre vált. A készülék átvált frissítő üzemmódba, a kijelzőn nem jelenik meg e közben információ.

itt meg áll a mutatvány a tablet kikapcsol de nem vált zöldre a kis szám, így nem is tudom elindítani a következő lépést, vagyis be tudom tölteni a romot és tudok nyomni restoret, de fail, hisz nincs felismert eszköz.
Mikor rádugom a tabletet a gépre nem kéri a drivert, valszeg mikor rootoltam már ezt telepítettem, szóval most megakadtam :(

(#112) hjanos1 válasza renzo79 (#111) üzenetére


hjanos1
senior tag

Melyik Windows?

Szerk: telepítsd fel eszközkezelőből

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#113) renzo79 válasza hjanos1 (#112) üzenetére


renzo79
tag

win 7 x64

(#114) kelzsoca válasza renzo79 (#113) üzenetére


kelzsoca
félisten

Használd ezt a telepítési útmutatót.

https://vertigostore.eu

(#115) renzo79 válasza hjanos1 (#112) üzenetére


renzo79
tag

azt, hogy? nem jelez ismeretlent vagy ilyesmi, ott van, hogy xtam 9

(#116) renzo79 válasza kelzsoca (#114) üzenetére


renzo79
tag

Köszönöm :D így már ment, és sikerült

(#117) renzo79


renzo79
tag

sajnos a root nem sikerült, a régi modszer lefut de nem lesz hozzáférésem és a su kéri azt a bináris izét, de csak okézni tudok, azt írja konzultáljak az illetékessel. :(

(#118) hjanos1 válasza renzo79 (#117) üzenetére


hjanos1
senior tag

Szia!

Mivel próbáltad?

A SuperSU telepítése után kérni fogja a bináris frissítését, itt a normált kell választani. :)

The Factory Must Grow

(#119) renzo79 válasza hjanos1 (#118) üzenetére


renzo79
tag

Nincs SU bináris telepítve, és a SuperSU nem telepíthető. ezt írja, és csak egy Oké gombom van

(#120) hjanos1 válasza renzo79 (#119) üzenetére


hjanos1
senior tag

Ez a friss 4.4.4?
Mert én most tettem fel rá...

The Factory Must Grow

(#121) renzo79 válasza hjanos1 (#120) üzenetére


renzo79
tag

igen ez a 4.4.4 és ezt írja

(#122) hjanos1 válasza renzo79 (#121) üzenetére


hjanos1
senior tag

Próbáld meg újra feltelepíteni az Android 4.4.4-et, elvileg mennie kéne.

The Factory Must Grow

(#123) renzo79 válasza hjanos1 (#122) üzenetére


renzo79
tag

igen most épp azon vagyok

(#124) renzo79


renzo79
tag

semmi ugyan azt írta ki :(

(#125) hjanos1 válasza renzo79 (#124) üzenetére


hjanos1
senior tag

Tehát felrakod a Playből pontosan arról a linkről amit adtam, elindítod és rögtön ezt irja ki?

The Factory Must Grow

(#126) renzo79 válasza hjanos1 (#125) üzenetére


renzo79
tag

pontosan :D

(#127) renzo79


renzo79
tag

3x tettem újra és most jó, pedig mind a 3x ugyan úgy csináltam

(#128) Trooper1987


Trooper1987
újonc

Üdv

Nálam is a már 1x fentebb említett hiba jön elő, miszerint törlődnek az SD kártyán tárolt alkalmazások parancsikonjai az asztalról újraindítás után. Ha visszarakom őket belső memóriába megmaradnak, de nincs olyan megoldás amivel átrakhatom SD kártyára és újraindítás után az ikonok megmaradnak, valamint a kecske is jóllakik... szóval normálisan működik ?

(#129) hjanos1 válasza Trooper1987 (#128) üzenetére


hjanos1
senior tag

Semmi értelme nincs az SD kártyára tenni az alkalmazásokat. Abból az időből maradt meg ez a ma már haszontalan funkció, amikor az SD kártya még egy tényleges SD kártya volt.
Ami jelenleg történik az az, hogy a belső tárhely egyik részéből átteszi a belső tárhely egy másik részére... :F

The Factory Must Grow

(#130) Trooper1987 válasza hjanos1 (#129) üzenetére


Trooper1987
újonc

Ok ezt így megértettem, viszont akkor máshogy fogalmazok. Nem szeretném az összes asztalon látszó alkalmazást az 1 Gb-s partíción tárolni, mert a rendszer és 5-6 app feltelepítse után majdnem meg is telik az egész és ez elég nagy szívás. Amit lehet át szeretnék rakni a másik közel 6 Gb-s belső partícióra.

Filmek, képek, játékok (FolderMount-al) meg lehetnek az External SD-n, de ezzel nincs is gond.

(#131) zsozsoooooo


zsozsoooooo
tag

Hali!

Meglesnétek, akinek van, hogy microusb-s töltő a microusb-s csatlakozón tölti-e ?

Köszi.

Zsozso

(#132) renzo79 válasza zsozsoooooo (#131) üzenetére


renzo79
tag

Nem tölt

(#133) zsozsoooooo válasza renzo79 (#132) üzenetére


zsozsoooooo
tag

Köszi!

Zsozso

(#134) renzo79


renzo79
tag

tudtok olyan alkalmazást ami a videót teljes méretben játssza le?

úgy értem, hogy a gyári kis 3 menü ikont is elrejti, mert melóhelyen hdmi vel nézzük, de az a 3 kis gyári menü ikon végig ott világít :(

(#135) Twinsen2


Twinsen2
tag

eléggé lehúzza a cikk a GPU-ját. kérdésem, hogy hagyományos csajos játékok azért elmennek vele probléma nélkül ? ilyen bubble shooter, meg montezuma, ilyesmikkel játszik az asszony.

(#136) tjb007 válasza Twinsen2 (#135) üzenetére


tjb007
nagyúr

Azokkal nem nagyon lesz gond.

(#137) Hero1979


Hero1979
újonc

Halló Mindenki.Én sajnos vettem egy ilyen masinát 2hete,de életemben nem bántam meg még valamit ennyire.Egyszerűen olyan lassú hogy idegesítő, de már akkor is az volt amikor csak gmail emaileket olvastam, már azon beleassult.Rengeteget gondolkodik és ami a legrosszabb, max4-5méter és no wifi!Ne is álmodj hogy egy másik szobából neteztel,rajta kell ülni a routeren, szó szerint.
Viszem vissza, de már látom,hogy minden a speckó szerint lesz és el kell fogadnom hogy kidobtam 55ropit az ablakon. Ha valakinek kell szívesen átadom.. :-)
:W :W :W :W :W :W :W :W

(#138) Looserke válasza Hero1979 (#137) üzenetére


Looserke
őstag

Jöhet. :-)

(#139) Trooper1987


Trooper1987
újonc

Sajnos valóban elég lassúcska, rendszersebesség szempontbjából többre számítottam, nem volt még tabletem és a kezembe se került ilyen ezelőtt, így nem tudok összehasonlítást csinálni igazából.

Tapasztalatok a sebességgel kapcsolatban kb két hónap használat után:

Gyorsabb működéshez legelőször fel kell tenni a 4.4-es frissítést és csak a leghasznosabb appokat telepíteni. Amit lehet átrakni az SD partícióra (Moborobo-val ugye szinte mindent átlehet a rendszerappokon kívül), a felesleges rendszerappokat letörölni pl. kicserélt lejátszó, képnézegető és még egy pár dolgot, de arra nem emlékszem.

Én ezeket raktam fel.

-Legelőször is egy Advanced Task Managert ami percenként kilövi a felesleges appokat
-Quickpic képnézegető (gyári tölölve)
-MX Player lejátszó (gyári törölve)
-Adobe Flash
-Időkép
-Menetrendes appok
-Skype
-Facebook
-OfficeSuite
-Superuser alkalmazás

Meg 2 játék és passz. Érdekes, hogy a sokat szídott játékteljesítmény tekintetében egész elfogadható a gép (hangsúlyozom csak videón láttam más gépeket). Virtua Tennis, FIFA 14, Modern Combat 4, Colin Mcrae Rally 2 elfutnak rajta, a MC 4 és a FIFA időnként meg-megdöccen, de élvezhető és a remek kijelzőn elég jól is mutatnak. Nem tudom mennyire számít jónak vagy rossznak ez, de ez nekem bőven megfelel egy ilyen kis hordozható mütyürtől. Véleményem szerint ezen igazából csak utazáskor unaloműzésként, vagy érdekességképpen játszunk, mert én úgy gondolom aki komolyan gondolja a game-elést úgyis konzolt vagy PC-t vesz.

Nektek mi a tapasztalatotok ? A gyári launcher-t érdemes kicserélni ? Azt nem próbáltam.

(#140) kelzsoca válasza Trooper1987 (#139) üzenetére


kelzsoca
félisten

A gyári launcher természetesen cserélhető, nova és apex launcher a népszerűbbek közül, amit érdemes kipróbálni.

https://vertigostore.eu

(#141) fecus


fecus
őstag

Tiszteletem!

Vettem egy ilyen gépet. 4.2.2-vel jött.
Fontos, hogy tudjak 3 külön usert létrehozni a gépen.
A kérdés ha frissítem 4.4.4-re azon belül tudok ilyet csinálni? A 3 user használhat 3 google fiókot és 3 skype-ot?
Hogy van ez az "ál" SD kártya dolog, hogy KitKat esetén nem tudok majd alkalmazást telepíteni a belső tárhely egy részére?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#142) fecus válasza fecus (#141) üzenetére


fecus
őstag

Megcsináltam a 4.4.04-re frissítést. Jól működik. Készen vannak a felhasználók is.
Az egyetlen gond, hogy mindjárt megtelik az 1GB és nem fogok tudni új progikat feltenni. A 3 user nagyon eszi.
Most tudok az SD felére telepíteni vagy nem? És ha igen kell hozzá root-olni is?
Találtam olyan opciót a Beállítások/Alkalmazásokban, hogy át lehet tenni SD-re a progit. Megnyomtam, most azt kínálja fel, hogy visszatehetem. Hol tudom ellenőrizni, hogy tényleg a másik területet használja-e?
Trooper1987-nek köszönöm a rövid, de velős beírást.
Az Adobe Flash telepítés melyik aplikációt jelenti?
A Superuser csak akkor megy ha root-olom, vagy rosszul csinálok valamit, mert most mindig telepíteni akar valamit, de nem sikerül neki?
Még egy: Ezen nincs olyan mint a Samsung telón, hogy mindenféle widgeteket fel lehet tenni? Itt csak a progik ikonjai vannak.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#143) sejtmag válasza deph (#42) üzenetére


sejtmag
csendes tag

Nekem is bődületesen lassú volt a wifi a laptopom mikor újonnan hadba állítottam, channelt váltottam a routeren és jó lett.

(#144) F1DO válasza sejtmag (#143) üzenetére


F1DO
senior tag

Sziasztok!

egy kérdés - szemezgetek ezzel a tablet-el:
Feltűnt, hogy az összes fotón amit látok erről a tabletről - a tablet fektetett helyzetben szerepel, szinte csak így látható működés közben. Ez ugye nem azt jelenti hogy nincs benne elforgatás ('gravitációs' vagy giro szenzor ) és hogy nem lehet nem vízszintesen tartva használni?

(#145) F1DO válasza F1DO (#144) üzenetére


F1DO
senior tag

Jó, közben már találtam választ a kérdésemre.

Van valakinek egy eladó példány? :)

(#146) F1DO válasza F1DO (#145) üzenetére


F1DO
senior tag

Az eladó példány is meg lett már.. :)

Következő kérdésem / észrevételem az, hogy van ahol 1,6 van ahol 1,8 ghz-es órajelet adnak meg.
Pl a Wayteq hivatalos magyar oldalán 1,6 míg itt a PH!-n 1,8 olvasható (a PH!-n pl az is, hogy nincs benne bluetooth..)
Most akkor mi is az igazság?

Illetve sok helyen írják a hardver gyengeségét. Ezen lehet segíteni valahogy?

(#147) fecus válasza F1DO (#146) üzenetére


fecus
őstag

Elforgatós mind a négy állásában megfelelő képet ad.
Nem tudom hány GHz-es a proci.
Szerintem csak a GPU lassúcska. Játszani nem jó, az animációkat ki kell kapcsolni.
A root azért kell mert progiknak csak 1GB hely van és az gyorsan megtelik. A buták ketté osztották a belső tárat. Csak a kisebbikre lehet telepíteni.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#148) fecus


fecus
őstag

Újra raktam az egész gépet a szakember (#114) útmutatásai alapján. Rögtön felment a SuperSu. Minden jó egy kivétellel:
Megpróbáltam a moborobo alkalmazást, de szerinte nem rootolt ezért a rendszerprogikból nem enged áttenni SD-re semmit.
A telepített Rendszer eltávolító alkalmazás minden telepített progit át tud tenni SD-re csak a beépített cuccokat nem.
Melyik progival tegyem át?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#149) F1DO válasza fecus (#147) üzenetére


F1DO
senior tag

Ès immáron a Tab 9 -esemről írva meg kell mondjam gyönyörű ennek a tabletnek a kijelzője! :-)
Abszolút tetszik, szuper.

Most próbálok a teljesìtmènyen hozni kicsit az itt leìrtak alapján. Szóval a 2GB ram valós használatához mèg állìtani kell?

(#150) fecus válasza F1DO (#149) üzenetére


fecus
őstag

Nem, amiről én írtam az a 8GB elosztása. Ez a tablet "HDD"-je. A 2GB az a RAM.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.