Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) lst válasza air (#950) üzenetére


lst
csendes tag

Nálam most megy egy 1043nd OpenWrt Barrier Breakerrel, és egész jónak tűnik. Lehet, hogy a hivatalos firmware sem rosszabb wifi szempontból, de be akartam állítani pár extrát. A másik AP egy Netgear WNR3500L hivatalos firmware-rel, azzal pl. még soha nem volt semmi gondom. Ahogy írod, a Linksysnek is illene jónak lennie.

Csak itthoni körülmények között tesztelek eszközöket, így nincsenek kimerítő tapasztalataim, de garanciaidőn túli gyors meghibásodásban nálam a dlink vezet, úgyhogy mostanában inkább kerülöm.

(#952) lst válasza lst (#923) üzenetére


lst
csendes tag

Közben beugrott, hogy itt olvastam a samsungos megoldás problémáiról: [link]. A cikk pont egy éves, úgyhogy lehet, hogy azóta javult a helyzet.

(#953) air válasza lst (#952) üzenetére


air
nagyúr

A Samsung megoldása csak egyes eszközökön (Note sorozat, ha jól tudom) és csak néhány, a cikkben is felsorolt alkalmazással működik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#954) kpityu2 válasza air (#950) üzenetére


kpityu2
őstag

Néztem a Linksys E900 ez az óccsóbik, viszont belső antenna van, és nincs USB. Lehet, hogy mégis a WR1043ND lesz, ha az már normális, és rányomok három nagyantennát. Ráadásul szinte biztos, hogy lesz a szomszédos boltban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#955) kelzsoca válasza kpityu2 (#949) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ha van a közeledben több PC bolt is, akkor esetleg érdemes lenne az ott elérhető routerek közül választani, esetleg ha linkelsz árlistát, jobban lehetne segíteni.

https://vertigostore.eu

(#956) Bélaaaa válasza kelzsoca (#955) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Ugyan, nem kell feneket keríteni a dolognak. Vegyél egy 1043ND-t 5 év garival. Garantáltan nem nyúlsz mellé. Ha melléteszel egy keveset, kapsz 4300-at is szintén 5 év garival!

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#957) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Azt figyeltem meg, a tablettának akkor van nehézsége, ha saját maga ír/olvas a memóriában. Ha Solid Explorerrel próbálom, akkor nem látok lassúságot (alapbvól "kes"-el a progi).

Például: Ha indítod a rencert, 3 perc, míg elindul (kikapcsolt helyzetből). Telepítesz a Play-ről valamit, irtó lassan teszi. Gyanítom, valami I/O cache kicsi méretre van beállítva?

Megint csak a Note 2-t hozom példának. Ugyanazt az alkalmazást 5 mp-t alatt telepíti, a tabletta 30 mp. (A wiFi-n letöltés sebessége megegyezik!)
(Note II indulási sebessége ~20 mp kikapcsolt állapotból)

Miért hasonlítom állandóan a Note II-höz? 4mag-4mag, 2GB memó-2GB memó, 16 Mg tárhely-16 Mg tárhely. Szinte(!) egyformák.

A "seeder" progi valamelyest javít a helyzeten.

Kelzsoca, nem tudod, lehet valamiféle cache méretet növelni?

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#958) kpityu2 válasza Bélaaaa (#957) üzenetére


kpityu2
őstag

Kicsit körbenéztem a neten az RK3188 után és elég jó a specifikációja. Valószínűleg inkább arról van szó, hogy még nincs igazán optimalizálva a rendszer. Bízzunk benne, hogy időről időre lesznek javítások, mert ha nem, akkor nem érdemes hazai "brand"-et választani, közvetlenül Kínából is lehet rendelni cuccot.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#959) kpityu2


kpityu2
őstag

Bogarászás közben ezt találtam:
Cube U9GTV

Meg ezt: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#960) air válasza kpityu2 (#959) üzenetére


air
nagyúr

Miért érdekes ez a két link? Milyen új információt tudhatunk meg belőlük? :F
A Cube táblája a régebbi Rockchip-es SoC-ra épül. Dual-core, 1GB ram.
Az SDK2-es 4.2.2 pedig közel akkor lett elérhető nálunk is, amikor a második linken lévő cikk megjelent.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#961) kelzsoca válasza kpityu2 (#959) üzenetére


kelzsoca
félisten

A 4.2.2-es rom már a friss sdk-val készült. :)

(#957) Bélaaaa

Már megint a Note2 :D

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#962) CHIPman válasza Bélaaaa (#957) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Ez a hozzászólás annyira lényegtelen volt, hogy a Mg-t akár megagrammnak is olvashatnám...

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#963) kpityu2 válasza air (#960) üzenetére


kpityu2
őstag

Ja, bocsi. Elég pöcs módon nevezik el a gépeket. Itt a link:
U9GT5

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#964) kpityu2


kpityu2
őstag

Gyárlátogatás: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#965) kpityu2


kpityu2
őstag

Kérdés: CUBE Tablet PC 3G kártyát, ami ah?
A: 3G kártya tesztelt egy viszonylag kompatibilis: A356 (ZTE) 2. Távközlés: AC2736 (ZTE), AC581 (ZTE) 3. Unicom: E1750 (Huawei) MF110 (ZTE) MF190 (ZTE), azt javaslom, hogy vásárolja meg a kártyát idő, hogy a gépet a tényleges vizsgálat, teszt, majd a vásárlást.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#966) z0d1AK válasza air (#950) üzenetére


z0d1AK
veterán

,,. De ennyiért már Linksys-t is kapsz, ami a Cisco belépő brand-je. "
Ez már nem állja meg a helyét, a Cisco eladta a Linksyst, a Belkin pedig megvásárolta.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#967) air válasza z0d1AK (#966) üzenetére


air
nagyúr

Igaz. Bocsánat. :R

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#968) Yoosku


Yoosku
tag

Esetleg próbált már valaki csatlakozni egy mobilről megosztott internet kapcsolatra? (hotspot)
Iphone 4-em van (vodafone) és nem tudok csatlakozni a megosztott személyes hozzáférési pontra, miközben más a környezetemben lévő Ipad 3 (tmobile), Iphone 4 (telenor), Samsung telefon andoriddal pl. simán működik a 100qcr-em!. Egy szóval nincs benne semmi logika, és az Én telefonomra is tud csatlakozni másik Ipad vagy telefon...esetleg erre bármi tapasztalat vagy segítség? Kezdek nagyon szomorú lennei, hogy minden a normál Wifi-n kívüli alternatív internet csatlakozás csak nekem nem akar menni, lásd 3g stick gondok a megvásárlás óta, ami azóta is egy rejtély még számomra :U
köszi
Yoosku :R

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#969) lst válasza Bélaaaa (#957) üzenetére


lst
csendes tag

A page cache-t a linux kernel kezeli, és mivel nincs swap, sokat ezen nem tudsz hangolgatni, de a /proc/meminfo alapján teljesen normálisnak tűnik a mérete.

Nekem úgy tűnik, hogy (ésszerű módon) egyedül a "readahead" paraméterrel lehet kísérletezgetni, ld. itt: [link] (A cím ellenére itt inkább bufferről és nem cache-ről van szó.)

A topikból linkelt alkalmazás (SD Speed Increase) nálam nem megy (nem változtat a readahead értéken), de kézzel be tudtam állítani, ill. a ROM Toolbox Pro is tartalmaz egy SD Booster funkciót, amely működik (van benne egy benchmark is, de az haszontalannak tűnik). Sokat nem vártam a dologtól, mivel nem merevlemezről van szó, ahol a pufferelés fontosabb, de pl. egy rendszerindítás kb. 2 percről 1-re csökkent (a wayteq logó megjelenésétől a főképernyő felvillanásáig). Utána persze még kínlódik a tablet a különböző komponensek elindításával, de az egész folyamat érezhetően gyorsabb. Az persze kérdéses, hogy normál használat során van-e ennek a beállításnak előnye/hátránya.

Még érdemes lassú indulás és installálás esetén megnézni (pl. ezzel), hogy nincs-e valami erőforrásigényes alkalmazás, amely ilyen esetekben automatikusan elindul - nálam pl. ilyen volt az AndroSearch, amely mindig nekiállt indexelgetni, amíg fájó szívvel le nem szedtem.

(#970) vertesy válasza Yoosku (#968) üzenetére


vertesy
tag

Nekem se látja az S4 hotspot-ját. Nem sokat vacakoltam vele eddig, azt hittem én néztem be valamit (meg de jelent a wifi-k között). Majd még próbálkozok és meglátom jutok-e valamire.
Érdekes megfigyelés a wifi-vel kapcsolatban: ha töltőn van a tábla, akkor nem dobja el egyszer se a wifi-t. Ezt más is tapasztalta, vagy csak véletlen és nincs összefüggés (meg csak pár töltés volt).

(#971) #35723520 válasza Yoosku (#968) üzenetére


#35723520
törölt tag

Androidos telefon net van megosztva, remekül működik!

(#972) kpityu2 válasza vertesy (#970) üzenetére


kpityu2
őstag

Valamelyik rokontablet fórumon olvastam , hogy akkor dobja el, ha a delikvens a bal felső sarkát fogja a készüléknek. Ezt nem tapasztaltam, de a bal oldalát taperolva, (a Wifi Analyzer szerint) ~ 10dB-t csökkent a jelerősség.
A töltőkábel elképzelhető, hogy pozitív hatással van a vételi viszonyokra. Akár mint antenna, akár mint földpont. Futólag már gondoltam rá, hogy megnézem fülhallgatóval, hátha úgy működik mint a telefonomnál. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#973) klotzb válasza vertesy (#970) üzenetére


klotzb
csendes tag

nekem a wifi jo,S4-el es Sony-val is probaltam, de az akku tovabbra is 3-4%-t merul orankent standby-ban, factory reset utan is
(ha ki van kapcsolva akkor nem merul) nem tudom hogy ez HW hiba lehet -e, mert rajtunk kivul mas nem panaszkodott

(#974) vertesy válasza klotzb (#973) üzenetére


vertesy
tag

Nekem sikerült levinni a merülés óránkénti 1%-ra. Nekem az exchange szerveren e-mail kliens ébresztette fel mindig (napi kb. 1200x). Meglepő, hogy ez a másik táblánál és telefonoknál nem okoz aksi problémát.

(#975) vertesy válasza vertesy (#970) üzenetére


vertesy
tag

S4 wifi hotspot probléma megoldva: alap beállításként benne van a saját készülék rejtélye, én meg nem szúrtam ki... ÁÁÁ!!!

(#976) vertesy válasza vertesy (#975) üzenetére


vertesy
tag

Mármint "saját készülék rejtése" :-D Prediktív csodák, jobb mint gyerekszáj :-)

(#977) Yoosku


Yoosku
tag

Oké, akkor most cseréljem le az Iphone-t androidos készülékre? :))

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#978) vertesy


vertesy
tag

Tovább próbálkozok a wifi-s probléma megoldásával. Az irodai wifi-ről is ugyan úgy leesik, mint otthon. Mint látható egy csomó wifi-t lát a gép a jobb alsó sarokban meg üres a wifi jel és nincs is kapcsolat. Szerintem ez tuti nem router oldali gebasz.
Viszont a telefonról leosztott hotspot-tal eddig még nem volt gondja. Van valami ötlet, hogy milyen app-al lehet esetleg detektálni, hogy mi a túró történik a wifi jellel? Vagy valami wifi finom hangoló cucc? Vagy bármi tipp, hogy merre tovább?
Amúgy a készülékházat körbetapiztam és azzal nem sikerült leesést produkálni, úgyhogy szerintem nem az. Viszont, ha chrome-ban új ablakot nyitok, akkor szinte mindig. Elég fura ez.

(#979) #35723520


#35723520
törölt tag

Várható valamilyen gyári tok a géphez?

(#980) air válasza vertesy (#978) üzenetére


air
nagyúr

Az a 6-os csatorna elég sűrű. Az 1-esen is 2 hálózat szór.
Melyik a tiéd? Ha 11-esen lévő bipros nevű, és más eszközzel jól megy, akkor tényleg a tabbal lesz valami.
Ha a 6-oson lévő közül valamelyik a tied, akkor tedd át routert egy üres csatornára!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#981) vertesy válasza air (#980) üzenetére


vertesy
tag

Ez az irodai wifi helyzet. Mind a miénk és bármelyikre fel tudna lépni a tábla, mind be van állítva. Azért van tolomgás egyes csatornákon, mert több emelet van és kicsit "áthallatszanak" a szintek között az AP-k. De ez még egy másik eszközön se volt probléma. Nem hiszem, hogy ez lenne a gond. Otthon nincs ilyen és otthon is ugyan ez a jelenség van.
Semmi jó ölet, hogy mit nézzek még meg?

(#982) kelzsoca válasza vertesy (#981) üzenetére


kelzsoca
félisten

[link]

https://vertigostore.eu

(#983) kpityu2


kpityu2
őstag

Nos, úgy néz ki nekem megoldódott a wifi problémám (lekopogom gyorsan). Tegnap beüzemeltem a TP-LINK WR1043ND-t és azóta egyszer sem dobta el a jelet. A lakás legtávolabbi sarkában is -60dBm-es jelerőség van (3 csík), a többi részen még jobb. Semmi extra beállítás annyi, hogy fix n sáv van beállítva, MAC szűrés, WPA2, és a DHCP állandó IP-t oszt az egyes gépeknek.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#984) Kajt


Kajt
tag

Kicsit hosszabb tesztelés után tényleg a wifi-vevője a szűk keresztmetszet. Ennek ellenére így is ajánlom. mert egy wifi-jelerősítővel vagy a router áthelyezésével relatív könnyen orvosolható.
Viszont... tudnátok tokot ajánlani? :) Olyan kitámasztós jó lenne mint az Ipad-eknek van. (amit láttam, az olyan rápattintós, így habár 1-2 milliméter is csak az eltérés, nem hinném, hogy passzolna.

(#985) gg72 válasza Kajt (#984) üzenetére


gg72
veterán

Én ilyet vettem hozzá, szerintem szép és jó:
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#986) kpityu2 válasza Kajt (#984) üzenetére


kpityu2
őstag

A speedshopban ahol vettem, azt ígérték lesz rendes tok hozzá. Nem tudom ez a lesz, van-e már. Viszont feljebb van linkelve két "testvér" típust forgalmazó, ahol lehet tokot és más kiegészítőket is kapni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#987) vertesy válasza kelzsoca (#982) üzenetére


vertesy
tag

Hosszabb tesztelés után megállapítottam, hogy a routernek semmi köze a ledobáláshoz.
Kimértem és -70dB alatt teljesen instabillá válik a kapcsolat. Ezzel egyenesen arányosan csökken a max. letöltési sebesség is. 40dB-nél hozza a szolgáltatói max-ot. 55dB-nél már csak 5.5Mbit/s-ot tud, 70dB-nél már csak 400kbit/s(!!!) a max letöltési képesség. Érdekes, hogy feltöltésben minden esetben tudja a szolgáltatói 2Mbit/s-ot.
Ma voltam a speedshop-ban, mert olyan 10"-os tokot sikerült rám sózniuk, ami nem ment rá a táblára (a 16:9-es tokok kicsik a 4:3-as táblákra, bár a katalógus szerint kompatibilis a 100qcr-el is...) Beszéltem a garis részleggel és azt mondták mindenképp érdemes bevinni, mert elég sok az antenna gond a Wayteq cuccokal. Azt mondta pár nap alatt meg tudja nézni a szerviz, úgyhogy hétfőn bedobom.
Ha ez se segít, akkor meg itt ez "szuper" megoldás :DD
[link]

(#988) kelzsoca válasza vertesy (#987) üzenetére


kelzsoca
félisten

A 983-as hsz-t azért olvasd el. :)

ui: erősen ajánlom hogy ne az ED-nél add le a gépet, mert lesz 2-3 hét is mire visszakapod, a garanciajegyen található telefonszámot hívd fel inkább.

https://vertigostore.eu

(#989) kpityu2 válasza vertesy (#987) üzenetére


kpityu2
őstag

Azt nem értem, hogy a szerviz mit tud kezdeni az antennával... beforrasztanak mellé egy hosszabb drótot?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#990) vertesy válasza kpityu2 (#989) üzenetére


vertesy
tag

Nem tudom mit tudnak csinálni. Ha nem tudják megoldani, hogy 70dB alatt is normálisan működjön a tábla, akkor kérem vissza a zsozsót és veszek valami normális cuccot. Szerintem elvárható, hogy a wifi (egy wifi-s táblánál pláne) megbízhatóan működjön. Azért a 70dB nem egy elképesztően rossz jelszint. 80-85-ig szinte minden szokott működni stabilan.

(#991) khalox válasza vertesy (#987) üzenetére


khalox
őstag

Hehe, nekem régen egy SMC routerhez volt egy ilyen "boosterem" :D alufóliás, tökéletesen működött :D

(#992) SharpSA válasza air (#537) üzenetére


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Én holnap megyek egy ilyen kütyüért. Olvasom az itt leírtakat, most az 528. hozzászólás körül-után vagyok. Nem tudom azóta kitárgyaltátok-e az ott látható, air által leírt és videóra felvett problémát. Azt látom, hogy tele van az az oldal widgetekkel, amik bizony foghatják a launchert, persze nem mindet (ld. Nova). A másik oldalra áthúzott ikon mozgatása élénkebb lett valamivel, ahol kevesebb a widget. Talán ezekre is érdemes odafigyelni. Sok widget sokat zabálhat adott launcheren. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#993) klotzb válasza vertesy (#974) üzenetére


klotzb
csendes tag

akkuproblema megoldodott, vegul visszavittem es kicsereltek (BestMarkt 8 napon belul csereli szo nelkul) es az ujjal mar nincs gond

(#994) Piet


Piet
csendes tag

Sziasztok!

WayteQ HQ-n kivul hol lehet meg kiprobalni a tablettat?

(#995) kelzsoca válasza SharpSA (#992) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Persze, az alatt valahol ott az én videóm is egyébként.
Nem tudom hol vásárolod a készüléket, de majd nézd meg melyik rendszer van rajta, ha nem 4.2.2, akkor frissíteni kell, ide írj nyugodtan, ha elakadnál.

https://vertigostore.eu

(#996) kpityu2


kpityu2
őstag

Cube U39GT teszt csak az összehasonlítás kedvéért. :)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#997) air válasza kpityu2 (#996) üzenetére


air
nagyúr

Tegyük hozzá, hogy "from China", tehát a garancia jóval körülményesebb, mint egy itthon értékesített készülék esetén.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#998) geree1023


geree1023
csendes tag

Üdv!

Nekem is eldobálta a Wayteq xtab-100qcr a WIFI-t, miután frissítettem az Android-ot JB 4.2-re. :((
Nekem TP-link 150Mbps routerem van. Eddig WPA2 titkosítást használtam. Amióta kivettem a titkosítást és betettem helyette MAC szűrést, azóta nem dobálja el.
Próbálja ki, aki hasonló gonddal küzd, hátha! ;)

Geree

(#999) kpityu2 válasza air (#997) üzenetére


kpityu2
őstag

Ezért választottam Wayteq tabletet. :)

Bár a szintén Wayteq settopboxal megszívtam, mert két hét után lehalt, és a kereskedő azt mondta, hogy "gyári garanciás", vagyis intézzem én magam a dolgot. Elintéztem: készülék a kukába, kereskedő a feketelistára. :P

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#1000) air válasza geree1023 (#998) üzenetére


air
nagyúr

Aki ezt a "megoldást" választja legyen tisztában azzal, hogy így egy hatalmas pofont ad a biztonságnak. Ez maximum csak egy rossz félmegoldás. ("A félmegoldás pedig csak a suszternek jó. ")

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.