Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) #37391872


#37391872
törölt tag

Sziasztok!

Hát én kb a legelején vettem meg ezt a táblagépet. Nincs sok gondom vele, a fórumban feltártak azért megvannak, de szerencsés vagyok, mert a wifit nem dobálja, nem nagyon akadozik, nagy gondom nincs vele.
Hozzá kell tennem, hogy nem játszom vele, mert azt már kinőttem. Szinte csak arra használom, amire való, azaz a natív internetre.
Ami viszont alapvetően nagy probléma, hogy a szenzivitása szinte nulla! Sok esetben négyszer-ötször meg kell érintenem egy-egy pontot, hogy észre vegye, kapcsoljon, váltson! Ha úgy tartom, ami általános, hogy jobbról van a kikapcs gomb, akkor a böngésző lezáró x-ét hiába tapogatom, ba...k lezárni! Majd az ötödik ,hatodik tapperolás segít rajta. Sajnos, ez más oldalaknál, sőt az egész használatnál érzékelhető!

Van-e valami tapasztalat, illetve vélemény ez ügyben? Esetleg segítség?

Köszönöm!

ui: Visture, a többi sajna hulladék. Mivel régóta van, így próbálgattam a többit is. Ez maradt. Talán még a sokat emlegetett V2., de apróságok miatt maradt a régi. A 4.4, hááát bár ne csinálták volna...

[ Szerkesztve ]

(#4002) kpityu2 válasza #37391872 (#4001) üzenetére


kpityu2
őstag

Ilyen hibát én még nem tapasztaltam. Próbáld meg a fejlesztői lehetőségeknél az érintőképenyő visszajelzést bekapcsolni, így látni fogod, hogy a tablet vette-e a jelet.

Más programoknál is előjön? A böngészők nem igazán alkalmasak a kezelés tesztelésére, mert gyakran lefoglalja őket a töltögetés és a weboldalak renderelése. Sajnos mostanában egyre több az olyan elmebeteg weboldal, aminek a megjelenítésével még egy asztali gép is küszködik. Tele vannak pakolva animációkkal, videókkal, layerekkel és reklámokkal amelyeket tíz helyről vakarnak össze.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4003) zAPAtyin válasza #37391872 (#4001) üzenetére


zAPAtyin
tag

Lehet hülye kérdés, de a vastag fólia rajta van még a kijelzőn?
Nekem is ezt csinálta amíg le nem vettem.

(#4004) #37391872 válasza zAPAtyin (#4003) üzenetére


#37391872
törölt tag

Nincs rajta, csak a vékony fólia. Hogy mi csinálja, nem tudom, de pl ebből a fórumból is csak nehezen, ötödik érintésre tidok kiszállni. A megnyitot böngésző füleket nehéz lezárni. Egyszerűen érzéketlen.Majd idővel kipróbálom fólia nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#4005) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Telekomos MF100-ban blue-s simmel, nagyon jól megy a net :) (pin leszedve)

(#4006) gobe22


gobe22
csendes tag

Szeretném ezt a tabletet hozzákötni ethernet UTP kábelhez és azzal használni a netet, wifi nem opció (semmilyen téren, semmilyen megoldással).
Tudom hogy létezik USB-UTP átalakító, de ezzel valóban egyből működik a net? Vagy valamit esetleg változtatni kell a beállításokban? Vagy kiegészítő kelll hozzá? Ettől függ megveszem-e a tabletet vagy sem. Visszaolvastam e fórum history-t de nem egyértelmű, ezért kérdezem.
Előre is köszi a választ!

(#4007) air válasza gobe22 (#4006) üzenetére


air
nagyúr

Ha a rendszer (kernel) nem támogatja ezt a funkciót, akkor szerintem esélytelen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4008) gobe22 válasza air (#4007) üzenetére


gobe22
csendes tag

WAYTEQ xTAB-100QCR esetében támogatja?

(#4009) kpityu2 válasza gobe22 (#4006) üzenetére


kpityu2
őstag

Keress vissza, mintha valaki csinált volna ilyet Visture ROM-mal.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4010) air válasza gobe22 (#4008) üzenetére


air
nagyúr

Mint írtam, a rendszertől (ROM) és/vagy a kerneltől függ, nem a hardvertől.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4011) gobe22 válasza kpityu2 (#4009) üzenetére


gobe22
csendes tag

Köszi, ha jól értem rootolni kéne a cuccot hogy a Visture-t lehessen használni, jól gondolom?

(#4012) kpityu2 válasza gobe22 (#4011) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem kell, csak felrakni a Visture ROM-ot. De nem biztos, hogy feltétlenül kell, csak úgy rémlik, hogy aki LAN-olt, annak ez volt fent. Egyébként alapból rootolt a tablet.

[link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4013) gobe22 válasza kpityu2 (#4012) üzenetére


gobe22
csendes tag

Mint látod nem igazán vagyok otthon a témában, de köszi :)
Azért lenne még egy kérdésem: Mondjuk Telekomos mobil stick-et ha csatlakoztatok, azt is egyből tudja kezelni?

(#4014) air válasza gobe22 (#4013) üzenetére


air
nagyúr

Nem biztos. Stickje válogatja. Vagy igen, vagy nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#4015) kpityu2 válasza gobe22 (#4013) üzenetére


kpityu2
őstag

Attól függ milyen chip van benne. Keress vissza itt is és a Wayteq saját fórumán is. De van mobilos Wayteq tablet is.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#4016) Gézengúz válasza air (#4014) üzenetére


Gézengúz
addikt

Úgy néz ki a ZTE MF szériája elég jól támogatott.... :)

(#4017) zsudvari válasza kpityu2 (#4012) üzenetére


zsudvari
tag

Szia !

Igen Kasty Visture van fent azóta is az alapból kezel ethernetet. :)

Üdv !

(#4018) Pierre75 válasza Pierre75 (#3959) üzenetére


Pierre75
senior tag

A böngészés és videólejátszás alatti melegedésre egy bevált megoldás:
"felraktam a No-frills cpu controllt, beallitottam 312-1600 Mhz re (erdekes beallitas elott 1700 at is mutatott max cpu ra, velemenyem szerint ezert melegedett) illetve az i/o-t ondemandra raktam es azota stabil a rendszer nem melegszik"
A vmivel gyorsabb dolphin alatti működéshez egy Adblock Plus vált be nálam. Így használhatóbb a 4.4.4 is.

(#4019) gobe22 válasza air (#4014) üzenetére


gobe22
csendes tag

Azóta sikerült szereznem microUSB - UTP ethernet átalakítót és láss csodát egyből megy ezerrel veisture nélkül :D
Viszont a T-Mobil MF195 sticket nem akarja felismerni... Nem kér se PIN-t, semmit, csak kiírja hogy az USB tároló eltávolítható, azt kész...
Ebben tudtok még picit segíteni?

(#4020) Gézengúz válasza gobe22 (#4019) üzenetére


Gézengúz
addikt

Pin kód kérés le van róla véve? Nekem most szépen megy egy pár órája függetlenített osztrák Mf 112-vel...

(#4021) gobe22 válasza Gézengúz (#4020) üzenetére


gobe22
csendes tag

Esélyem nem volt PINt lekapcsolni, mert odáig nem jut el, nem ismeri fel az MF195ösöm...
Ehhez kéne nekem kis segítség... Firmware frissítés megoldaná? Ha igen, honnan tudom letölteni? Kerestem már de nem találtam.

(#4022) kelzsoca válasza gobe22 (#4021) üzenetére


kelzsoca
félisten

A SIM kártyáról tiltsd le a PIN kód kérést, akár egy mobiltelefonban, aztán próbáld meg.
Mivel a stickben vélhetően van micro sd kártya befogadóhely, és ez a jelek szerint üres, ezért dobja ki azt az üzenetet, amit feljebb is írtál.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#4023) gobe22 válasza kelzsoca (#4022) üzenetére


gobe22
csendes tag

Köszi a tippet, leszedtem róla a PIN-kódot egy telóval, de így sem lehet netezni a tablettel.
Ami viszont új, hogy astick lámpája pirosról zöldre vált, ami akkor van, ha felállt a kapcsolat.
Böngésző viszont továbbra sem enged netezni. Esetleg APN beállítás kéne?
Van erről egy link amit találtam, ezt alulra beteszem,, viszont a T-Mobilos APN rublikák neve sok helyen eltér ettől és nehezen beazonosítható.
Vagy lehet hogy továbbra is driver probléma van?
http://pdaplus.hu/content/view/6691/73)%C2%A0

(#4024) R0peE


R0peE
csendes tag

Most már lehet buzizni a firmwaret windows 8.1 alól is!!

Kellemes orosz úriember készített egy leírást itt: http://chinagadgetsreviews.blogspot.ro/2014/06/how-to-easily-install-rockchip-rockusb.html

Bepróbáltam, működik és relatíve kevés gógyi elég hozzá :)

(#4025) hjanos1 válasza R0peE (#4024) üzenetére


hjanos1
senior tag

Figyelmeztetnék mindenkit, hogy a driver fájlok piszkálása (ismeretlen forrásból főleg!) instabilitáshoz vagy akár kártevő szoftver településéhez is vezethet!

[ Szerkesztve ]

The Factory Must Grow

(#4026) T. I.


T. I.
senior tag

Próbálta esetleg már valaki a GTA San Andreast a tableten?
Én letöltöttem egy "próbaverziót", de nem akar indulni. Esetleg segítséget priviben is nagyon szívesen várnék.
Illetve van olyan jobbféle játék, ami szépen fut a tab-on? Ki mit nyúz?

(#4027) body007 válasza T. I. (#4026) üzenetére


body007
addikt

Igazából minden szépen fut rajta - ami elindul - főleg ha olyan rom-ot használsz amin vissza lehet venni 1600ra a felbontást (pl.: visture).

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4028) gobe22


gobe22
csendes tag

Azóta letöltöttem a PPP Widget-et superuser módban elindítva, de továbbra sem hajlandó menni a mobil net a ZTE MF195 stickemmel (Android 4.4). Esetleg van valami ötlet mit érdemes még megpróbálni?
A fenti legördülő lista szerint MF190-et támogatja az Android, remélem a 4.4-es is...

(#4029) Gézengúz válasza gobe22 (#4028) üzenetére


Gézengúz
addikt

Amilyen pocsék a 4.4 nemcsodálkoznék, ha az lenne a hiba oka...próbáld a 4.2 V2-n

(#4030) Bikkrom


Bikkrom
senior tag

Nálam is kb eddig tartott ki a tablet. Dobom fel vaterára. Minden gyermekbetegséggel rendelkezik amik itt olvashatóak. Pukkan, kikapcsol, mikor kedve van olyan lassú, mint egy 2 éve újrahúzatlan gép, dobja a netet 2 méterre a routertől. Lexarom milyen router kell hozzá. Az 5 éves Omniától kezdve az utolsó betévedt vendég minden alja telefonja meg notija fogja 2 fallal arrébb, ez meg dobja 2 méterről 1 fallal... Szánalmas. Az elejétől olvasom a fórumot, viszonylag hamar meg is vettem, de unalmas már 1-2 havonta feljönni és semmi változást nem látni. PDF olvasáson kívül semmire sem használható. Végülis 80-90%-ban arra vettem, de mióta nem tömegközlekedek az is kiesett. Azon vettem észre magam, hogy már csak ébresztőnek használom. Sajnos annak sem jó. Kb minden héten legalább egyszer baxik megszólalni. Több progival is megesett. Mikor benyomom a kijelzőjét akkor meg vonyít, de már minek... Egy pillanatra látszik az esti idő amikor kinyomtam a kijelzőjét. Biztos az aktuális rom hibája, de már nem érdekel.

Próbáltam Dragon-t, _V2-t, Visturét, 4.4-et(pffffff). Soha többé semmivel nem esek ebbe a hibába újra. Párszor már megszívtam, hogy a specre hivatkozva vásároltam. Inkább tudjon kevesebbet, de azt stabilan és élvezhetően. Akkor voltam hülye mikor nem adtam ki plusz 15-öt az LG 8.3-ra, azóta is csorog a nyálam haver G-Padjára. Kicsivel utánam vette, 1* volt újrarakva, mert kijött az új rendszer. Nem fagy, nem dobja a wifit, pedig messzebb vannak a routertől 1 fallal.

Annak aki véletlen idetéved, mert ilyen tabot venne: NE TEDD!

[ Szerkesztve ]

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#4031) djcool válasza Bikkrom (#4030) üzenetére


djcool
tag

Osztom a véleményed...én is spec.alapján vettem.
Wifi gond volt nálam is,de a szerviz gariban cserélte a chipet (munkalap alapján mondom).Azóta jó.
Valami alaposan el van kefélve ebben a tabletben.Már a "csodafirmware"-ben sem hiszek.
A proci és videó kombó alapján valami erősnek kellett volna kijönnie,de ez messze áll attól.Nem tudom,hogy a Wayteq milyen proto-t kapott annak idején,de gondolom az jó lehetett,ha be merték vállalni a forgalmazását.
Sajnos én is azon a véleményen vagyok, hogy Wayteq tabletet mostanában nem veszek (de Wayteq GPS-t igen: egy X980BT-re hajtok. Egy X920BT-t fog váltani,ami már kb. 3-4 éve gond nélkül működik). Nálam már itt az utód: LG G Tab 8.3. Vékony,gyors, nem hibázik.

De én nem adom el: családban marad-húgom 9 éves fia használja játszani, 4.2.2V2-vel. Neki megfelel és örül neki. Én már háklis vagyok...

A gyógyítás lényege, hogy úgyis elszúrjuk...

(#4032) khalox válasza Bikkrom (#4030) üzenetére


khalox
őstag

Látom, kiadtad a gőzt :D.
Annak idején magam is elgondolkodtam ezen a modellen, de úgy a 700. hozzászólás környékén ejtettem az ötletet. Nagyon látszott a visszajelzések alapján, hogy problémás sok helyen, és elég kiforratlan az egész - ahhoz képest pedig az akkori ára mai szemmel nézve igen-igen borsos volt.

Azonban ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy a Wayteq úgy általában kerülendő. A 7x Quad kifejezetten jó választásnak tűnik abban a szegmensben, ahová tartozik.

Ellenben ennek az xTab-100qcr-nek az utódja, az xtab-9 sem lesz egy best seller - úgy hiszem, mivel szinte minden gondja megmaradt.

(#4033) Bikkrom válasza djcool (#4031) üzenetére


Bikkrom
senior tag

Többi wayteq cuccal nincs tapasztalatom én csak ezt a tabot nem ajánlom. Az általánosítást kerülöm ha tehetem. :)

Jah, valami nagyon el van baszarintva ezzel a tabbal, igazad van. Heteket meg nem fogok szervizre várni. Sajnos a kommentekből az jött le, hogy valakinek jó lett utána, valakinek meg csak ültek rajta 2 hetet és szoftvert cseréltek. :P
Hát igen a G Tab, öröm kézbe venni azt a cuccot. Használd egészséggel!
Elgondolkoztattál engem is, húgomnak pont tab vagy laptop kellene koliba. De hogy merjem neki odaadni mikor lehet, hogy a wifit sem tudja majd fogni vele a koliban? :F Akkor meg nincs értelme, mert ugye a mai fiatalság facen lóg éjjel nappal. Kb 99%-ban neten játszana meg facelne stb.
(#4032) khalox:
Jah, ki kellett már adnom, mert 65 ezer forintot az ember nem erre szán. :)) Többet várna. De jól tetted, hogy nem vetted meg. Én meg eladom és veszek belőle egy jobb görkorit, mint a mostani. Habár az durva, hogy majd 10 hónap alatt 30 rugót buktam a tabon. :S Hamar elértéktelenedett.

Sic vis pacem, para bellum! - Ha békét akarsz, készülj a háborúra!

(#4034) lacuska74


lacuska74
tag

Én is eladnám, de szerintem sokat nem ér sajnos.
Én soha nem játszok rajta, böngészek, facebook...
Azaz böngésznék, facebookoznék...
Ez sajnos nem az tablet .

(#4035) zAPAtyin


zAPAtyin
tag

Készítettem egy kis videót a tabról.
Egy kis vizuális segítség azoknak akik ilyenen gondolkodnak.
Nem kívánok se pro, se kontra érveket mondani, mindenki a látottak alapján némi képet tud alkotni a tab használhatóságáról, működéséről.

A tabon visture rom van!

(a videó minőségéért előre is elnézést kérek)

WayteQ xTAB-100qcr videó

(#4036) still2


still2
tag

Sziasztok! Segítséget kérnék. Nem kapok sehol sem eredeti tokot a tablethez. Valakinek van eladó, vagy mivel lehetne helyettesíteni?
Egyébként a wi-fi kivételével nekem teljesen jól működik a szerkezet.Amikor netezek tartja a jelet. Hála a fórumtársak segítségének. Sajnos azonban elalvást követően elveszti a jelet. Viszont érdekes hogy volt egy időszak mikor ez a probléma eltűnt, de sajnos ismét jelentkezett. Ez egyébként mitől lehet?

(#4037) nyesix


nyesix
senior tag

sziasztok!
honnan tudom letölteni a visture rom ot? ezt [link] nem nagyon értem :B

bocs, megvan a pdf a visture oldalán, így már megy :)

[ Szerkesztve ]

(#4038) gobe22 válasza Cölöp76 (#1008) üzenetére


gobe22
csendes tag

Az MF 190-es stickhez milyen PPP Widget beállítást használtál?
Azon belül van egy SIM profile beállítás, arra lennék kiváncsi.
Mondjuk én T-Mobilos stickel próbálom, nemtom neked milyen.
Android beállításokban is csináljak APN profilt?
Köszi előre is!

(#4039) nyesix


nyesix
senior tag

Tegnap feltettem a visture romot. Ezzel se jobb a helyzet. Nekem eddig a 4.2 v2 volt a legjobb. Kiprobalom ujra azzal. Ha azz sem javul wifi dobálás, akkor eladom. Es veszek egy lg g tab 10.1 et. Kar hogy ezzel az lg nem akkor jott ki, amikor ezt a tabot vettem...

(#4040) gobe22 válasza Gézengúz (#4029) üzenetére


gobe22
csendes tag

Nagy nehezen sikerült működésre bírni egy T-Mobilos ZTE MF190 sticket a Wayteq Xtab 100qcr tabletemmel, mint kiderült a PPP Widget blokkolta a kapcsolódást (valszeg rosszul volt beállítva) úgyhogy azt lehúztam, és fontos volt az Android APN beállítása is:
APN (Access Point Name): internet
MMC: 216
MN (vagy vmi ilyesmi amit még kér): 30
Így megy szépen. Nem gyorsan, de szépen.
Esetleg tudtok vmit a sebi növelésére? 3G már aktiválva van. (Laptopon ugyanez a stick hasít a neten, tehát vmiért a tab fogja le a sebit)

(#4041) Croissant


Croissant
aktív tag

Olyan sok negatív véleményt láttam mostanában, hogy muszáj beírnom :)
A tavaly decemberben vásárolt tabom a visture rommal számomra teljesen elfogadhatóan működik.
Egyedül a frissítések közben lassul be, de ahhoz már hozzászoktam. Meg jó lenne, ha alvás közben is aktív maradna a wifije, de ez meg úgy emlékszem chipset sajátossága (vagy van, akinek sikerült ezt elérni valahogy?).

Egyébként nincs semmi kikapcsolós, lefagyós, wifieldobós hülyesége szerencsére.

[ Szerkesztve ]

(#4042) koncsik válasza Croissant (#4041) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 v2-vel :C

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4043) Gézengúz válasza gobe22 (#4040) üzenetére


Gézengúz
addikt

Én nem értem, semmit sem állítok csak rádugom a függetlenített MF 112-t, blue mobilos kártyával, fél perc és magától megy a net, pin kód kérése kikapcsolva...

(#4044) zAPAtyin válasza Croissant (#4041) üzenetére


zAPAtyin
tag

A visture tartalmaz egy "arctools" nevű programot, én abból a deep sleep fixet telepítettem és nekem alvás közben is aktív a wifim.
Lehet, hogy a kettőnek nincs köze egymáshoz, de egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#4045) Croissant válasza zAPAtyin (#4044) üzenetére


Croissant
aktív tag

Köszi! Elvileg megjavult tőle.

(#4046) RECSKA


RECSKA
veterán

Sziasztok!

Nem teljesen ide való, de van itt egy-két hozzáértő, így felteszem ide a kérdést.

Adott egy 100QCR klón. Dragon Touch R97.
Most hozták, elflesselték. Bekapcsolt, de ennyi. Kijelzőnek világítást ad, képet nem

Mostmár eljutottam oda, hogy hallom a boot hangját, elindul. Jelenleg egy 97HD rom van rajta, kijelzőnek még mindig csak fényt ad... De ha elindul, ugyan úgy feléled, elalszik. A rendszer menne, csak kép nincs.

A tabletet tegnap még láttam működni, úgyhogy nem kijelző lett hibás, szerintem ráégettek egy nem csak system.img-t tartalmazó romot, hanem egy teljesen, loadert és kernelt, recovery-t, mindent cserélő romot. Csak a dragon-hoz csak system.img-s frissítés van.

Valaki meg tudná nézni? Természetesen nem kérem ingyen. :R

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4047) kelzsoca válasza RECSKA (#4046) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nézd meg egy 100qcr 4.2.2-es rommal, azzal mi történik.

https://vertigostore.eu

(#4048) RECSKA válasza kelzsoca (#4047) üzenetére


RECSKA
veterán

Köszönöm, holnap megkukkantom! :R
Esetleg valaki tudna nekem csinálni egy teljesen szűz 100qcr-ről mentést? De teljes nand backupot, nem csak system.img-t. Gyanítom, a hibás loader miatt nem ad képet... Pontosabban ad, mert világít a kijelző, de ügye csak szürke, kép nincs rajta :(

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#4049) kelzsoca válasza RECSKA (#4048) üzenetére


kelzsoca
félisten

Amennyiben a loader lenne a hibás, az a gép valószínűleg el sem indulna, be sem kapcsolna, más probléma lehet, küldtem privátot.

https://vertigostore.eu

(#4050) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Amúgy érdekesnek találom, hogy a 4.4.4-et mikor belinkelték már itt a guruk de a hivatalos oldalon még most sincs fent...

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.