Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) kelzsoca válasza a_k (#700) üzenetére


kelzsoca
félisten

Akkor próbáld így.

https://vertigostore.eu

(#702) a_k válasza kelzsoca (#701) üzenetére


a_k
csendes tag

Sikerult frissitenem, kiirta hogy restored, ezutan probaltam bekapcsolni, de csak kiirja hogy wayteq, megjelenik egy karika ami megy korbe es utana kikapcsol. Probalkozom ujra, de ugyanaz, lehet hogy teglat csinaltam belole?

(#703) kelzsoca válasza a_k (#702) üzenetére


kelzsoca
félisten

Nem lehet hogy csak le van merülve?

https://vertigostore.eu

(#704) a_k válasza kelzsoca (#703) üzenetére


a_k
csendes tag

Sajnos nem, 100%-on volt amikoe elkezdtem frissiteni es a frissites utan ratettem a toltore. Probaltam ujra ezuttal az update gombot hasznalva. Sikerult is, de csak nem indult ujra, 15 perc utan is csak azt irja ki, hogy wayteq.

Ezeket a fileokat hasznaltam: http://wayteq.eu/hu/xtab100qcr_sw_update_4_2_2
A zip file md5 checksumjat leenoriztem es jo volt...

(#705) kelzsoca válasza a_k (#704) üzenetére


kelzsoca
félisten

Próbáld újra (restore-al) esetleg nincs másik számítógép, ami nem xp-vel van szerelve? toldó és usb hubot-ot ugye nem használsz, illetve nem az előlapi usb-re kötöd rá ugye a gépet?

https://vertigostore.eu

(#706) a_k válasza kelzsoca (#705) üzenetére


a_k
csendes tag

Megprobalom egy ujabb windozerrel, ez virtualboxban futattott xp-volt ubuntu host-on elolapra csatlakoztatva. Mi a baj az elolapi USB-vel, okozott mar problemat?

(#707) kelzsoca válasza a_k (#706) üzenetére


kelzsoca
félisten

Igen, nem is egyszer, illetve a virtuális gép sem a legjobb valószínűleg.

https://vertigostore.eu

(#708) Keeperv85 válasza kelzsoca (#707) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Virtuális géppel nem szabad szoftvert frissíteni. A legtöbb nem tudja automatikusan átkapcsolni a portot, így pl. az MTK-s cuccokra csak akkor megy fel a szoftver, ha közben figyeled és kézzel kapcsolgatod utána. Egy szóval: rémálom...

[ Szerkesztve ]

(#709) kelzsoca válasza Keeperv85 (#708) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ez így van, pontosan a váltásnál vannak a gondok, mikor kapcsolgatja.

https://vertigostore.eu

(#710) a_k válasza Keeperv85 (#708) üzenetére


a_k
csendes tag

AZ hogy lehet, hogy ha hibasan lett felmasolva a firmware a tabletre akkor is atmegy az ellenorzesen frissites utan?

(#711) Keeperv85 válasza a_k (#710) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincs ott semmi ellenőrzés szerintem. Vagy ha van, az maga is hibás... :(

(#712) Keresztapper válasza lst (#673) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Nem kell ehhez semmilyen alkalmazás, mert maga a nova is ki tudja kapcsolni a forgatást.

http://palscoffeetech.com/

(#713) apeelme válasza kelzsoca (#709) üzenetére


apeelme
addikt

Akkor én vagyok az "egyetlen" akinek ez működik. :U

(#714) kelzsoca válasza apeelme (#713) üzenetére


kelzsoca
félisten

Tudom hogy azzal frissíted (amikor átbillen recovery módba nem kell manuálisan vissza csatolni?) de itt most az átlag userről volt szó, én továbbra sem ajánlom a virtuális gépet, csak annak aki kellően ért a dolgokhoz. :)

https://vertigostore.eu

(#715) a_k válasza apeelme (#713) üzenetére


a_k
csendes tag

Te hogy csinaltad virtualis geppel?

(#716) Keeperv85 válasza apeelme (#713) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Működik az, de ne saját tapasztatod mellé mérd a usereket. :N Ha nem figyel, akkor minden további nélkül megszakadhat egy átkapcsolásnál a folyamat és annak egyértelmű mi lesz a vége...

(#717) a_k válasza kelzsoca (#707) üzenetére


a_k
csendes tag

Updateltem nem virtualis xp-vel es ugyanaz lett az eredmeny kiirja, hogy sikerult es utana a tableten hogy wayteq es utana kikapcsol.

Beeviszem a bolt szervizebe (extreme digital), remelem ezert nem kapcsolnak le rolam 15k forintot.

[ Szerkesztve ]

(#718) Barto


Barto
aktív tag

Jó estét fórumozók!

Tudom, ez wayteq topic, és az itt írogatóknak ehhez készülékhez húz a szíve. Ennek ellenére kérem ki a független véleményeteket, amennyire ez lehetséges.
Két készülék között vacillálok: ez valamint a toshiba excite at10-a-104.
Nekem a Toshi felbontása elég lenne, ugyanakkor a szoftvertámogatását nem ismerem. Azt látom, hogy 2 hét alatt egy jelentős frissítést kapott ez a ketyere. Van wayteq navim, és toshiba laptopom, mind2-vel elégedett vagyok.
A droid buhera nem gond, mert azt a samsung s1-en, s2-n begyakoroltam.
A két készülék közötti 15000 HUF jelen pillanatban "nem számít", annyi hogy a Toshira 2 év nemzetközi gar. van, bár nem hiszem, hogy ez kerül ennyivel többe.

Előre is köszönöm megtisztelő válaszotokat.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#719) tjb007 válasza Barto (#718) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egyetlen egy dolog szól a Toshiba mellett, a 2 év garancia, minden másban magasan a 100qcr vezet.
Jó, ott van még a GPS is, de ezt általában a többség be sem kapcsolja még kipróbálás szintjén sem.

(#720) Barto válasza tjb007 (#719) üzenetére


Barto
aktív tag

Köszönöm szépen! A GPS nekem sem esik a kritériumok közé. Talán a 16:9, de a 10' mindenképp.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#721) smokyka válasza Barto (#720) üzenetére


smokyka
csendes tag

Ha filmnézésre kell, akkor nekem is szimpatikusabb a 16:9, 16:10, viszont én 90%-ban munkára használom a Wayteq-et így nagy könnyebbség a "normális" képarány. Egyszerűen "csak" annyi, hogy fekvő módban elfér a billentyűzet és a tartalom kellő méretű része egyszerre a képen. Ha ez fontos Neked is, a Wayteqet választanám a helyedben.
(Összeszerelés tekintetében nem tudom, hogy a Toshiba hogy áll, a Wayteqnél kezd olyan érzésem lenni, hogy sűrű használat mellett (napi 4-6 óra), már az 1 év gari alatt lesz baja. Alig pár hetes és már lehet érezni, hogy kicsit nyekereg, hétről hétre egyre jobban. Remélem csak az enyém ilyen és ha szétesik, kicserélik. :) )

[ Szerkesztve ]

(#722) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Fóliát lehet rá kapni valahol?

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#723) air válasza Bélaaaa (#722) üzenetére


air
nagyúr

Mi történt a gyárival? Ugyanis eredetileg van rajta.
De szerintem bármelyik 9,7-es, 4:3-as arányú jó rá.
Mondjuk ember legyen a talpán, aki egy ekkora kijelzőre hibátlanul felteszi a fóliát. :D

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#724) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Szeretnék majd venni a közeljövőben egy Tab-ot, csak még nem döntöttem el melyik legyen. Szívem szerint az új Nexus 7-est venném, de a pénztárcámra hallgatok inkább.

Kelzsoca kolléga ajánlotta a Wayteq xTab-100dci - t. A másik pedig a fórumban szereplő "sok a pixel, ez a gixer" masina lenne.

Játékok és hasonló marhaságok nem érdekelnek, németországi munka miatt szükségem lenne egy gépre, amin e-mail-eket tudok nézni és netezni. Ez az első szempont. Utána jöhetnek az egyéb dolgok (film, zene, stb.).
Tudom, most sokan h*lyének néznek, hogy nethez minek 4 magos CPU meg Retina kijelző, de és hosszú távra tervezek (ha egyáltalán lehet ilyet egy kínai Tab-al).

Melyiket lenne érdemes megvenni?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#725) z0d1AK válasza HUNNIA1920 (#724) üzenetére


z0d1AK
veterán

Attól függ, hogy mikor veszed. Ha amúgy is hosszabb ideig Németországban leszel, szerintem egy ott rendelt Nexus 7 (2013) pont hogy kifejezetten jó lenne erre a célra. Az ára és a megjelenése még kérdéses, de várhatóan szeptembertől lesz, németeknél én olyan 70K-nak megfelelő eurót tippelnék.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#726) Barto válasza smokyka (#721) üzenetére


Barto
aktív tag

Először is köszönöm a válaszodat.
Elsősorban munka, csak baromira megszoktam a notin, a monitoromon, a telon a széles-vásznat, és már el is felejtettem, hogy milyen a 4:3, pedig azon kezdtem (édes gyerekkekor :D ), és nem tudom, hogy milyen lenne újra, Debrecenben meg sehol nem láttam kirakva, hogy megnézhessem, egyiket sem.
A Toshiba-t sokan szidták régen, 3. éve van egy notim és kopp-kopp, de semmi nincs vele. Nem tudom eldönteni, ezért is kértem a tanácsotokat.
Külföldiül írt lapokat is át fogok olvasni. Anno, amikor az s1-t vettem, 2 hétig fórumokat olvastam, köztük itt a ma-n, a topikjának akkor éppen 20.000-nél tartó összes hozzászólását, mire eldöntöttem, hogy az kell nekem, és akkor persze olvastam más telókról is, nemcsak erről. Most megint ezt teszem.

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#727) Bélaaaa válasza air (#723) üzenetére


Bélaaaa
őstag

Nagyon buborékos, ezért szeretném lecserélni.

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#728) a_k


a_k
csendes tag

Sikerult mar valakinek itt a frissites 4.2-re XP-alatt ezekkel a fileokkal? http://wayteq.eu/hu/xtab100qcr_sw_update_4_2_2

(#729) Keresztapper válasza a_k (#728) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Persze.

http://palscoffeetech.com/

(#730) a_k válasza Keresztapper (#729) üzenetére


a_k
csendes tag

Akkor nekem miert nem indul ujra frissites utan?

(#731) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Valaki esetleg probálta a tabot már összekötni egy tv-vel lcd-s tvt értettem ezalatt. Mert én használnám majd így is. Miket tapasztalt? képes meghajtani a nagyobb kijelzőt is? filmnézés végett kérdem(hd filmek 720p 1080p) hang, kép nem csúszik? 32'' lenne a kritérium, amit tudnia kéne.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#732) kelzsoca válasza Razermazer (#731) üzenetére


kelzsoca
félisten

Persze, mini HDMI-HDMI kábellel.
Működik szépen.

https://vertigostore.eu

(#733) smokyka válasza Barto (#726) üzenetére


smokyka
csendes tag

A telefon és minden más nálam is 16:9, ahhoz, hogy a képernyő-billentyűzet mellett lássam mondjuk az épp szerkesztett fájl tartalmát, muszáj a mobilt álló módban használnom, mert fekvőben nem látszik a dokumentum a gomboktól.
Mivel Tabletnél is ugyanez a helyzet, én kifejezetten a 4:3 képarányú 8" és 10" kategóriákban nézelődtem vásárlás előtt. Próbálj ki egy bármilyen márkájú tabletet, ami nem 4:3, könnyen lehet, hogy Neked sem fog tetszeni és akkor máris könnyebb a választás.

A fórumok bogarászása ismerős, jelen esetben könnyebbség lehet, hogy a wayteq-ről külföldi oldalak nem írnak, jóformán ezzel a fórummal kell, hogy beérd és a 2-3 teszttel ami készült róla. :)

(#734) a_k válasza a_k (#730) üzenetére


a_k
csendes tag

Mindegy, beadtam szervizbe. Azt modtak 2 het mulva lehet hogy kez lesz, hogy mi tart ezen ket hetig azt nem tudom...

(#735) Yoosku


Yoosku
tag

Sziasztok!

Pár napja vásároltam egy xtab-100qcr készüléket és másnap fel is tettem rá a 4.2.2-t...
(tökéletesen működik, frissítés kb. 3p volt a Wayteq leírása és letöltött tools segíségével)

Van egy Inviteles (telenor) 3G stickem, Huawei E1750 adapterrel és nem működik.
Az ügyfélszolgálat szerint APN címet kellene beállítanom és utána működne a dolog,
amit a beállítások>vezeték nélküli és egyéb hálózatok>továbbiak>mobilinternet alatt kellene
tudni beállítani, de nekem ilyen menü ott nincs! Ha bedugom a stick-et, akkor kér pin kódot,
wifi mellett jobb alul mutatja a térerőt (full), de nincs ilyen mobilinternet menü és APN beállítás...
Ha a Wifi ki van kapcsolva, vagy nincs, akkor is eza helyzet, és mind1, hogy a stick csatlakoztatva
van, vagy sem...

Smokyka!

Olvastam, hogy neked sikerült összehozni a mobilinternetet és működött, tudnál nekem segíteni,
hogy mi lehet itt a gond? Neked van ilyen APN és mobilinternet beállítási felület? Vagy nem volt
rá szükség? A modem nem kompatibilis esetleg és csak akkor jelenik meg a menü, ha jó a modem?

Koszi!
Yoosku :R

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#736) vwgtipeti válasza a_k (#734) üzenetére


vwgtipeti
csendes tag

A 2 hét a maximális szervizelési időtartam.
Én 2.-án küldtem szervízbe, a régebben említett hangszóró hiba miatt.
Ma hívtam őket és elvileg tegnap feladták a GLS-el.
Igazából szerintem nagyon gyorsak voltak(feltéve ha ma megérkezik:) ) :))

(#737) z0d1AK válasza Yoosku (#735) üzenetére


z0d1AK
veterán

Kérdés az, hogy az általad használt sticket támogatja-e a tablet.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#738) smokyka válasza Yoosku (#735) üzenetére


smokyka
csendes tag

Sajnos nálam a Digi-s mobilnet magától működik, nem kellet semmit beállítanom (a PIN kódon kívül). Beállításokban sincs semmi extra opció sajnos.

(#739) Razermazer válasza kelzsoca (#732) üzenetére


Razermazer
őstag

Az szuper köszönöm, egyre jobban várom, hogy összejöjjön az anyagi része a dolognak, és veszem is megfele.

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#740) Bélaaaa


Bélaaaa
őstag

Tudom, nem ide tartozik, ezért csak röviden: van egy 10.1 tablet USB billentyűs bőrtokom eladó, ha valakit érdekel...

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#741) Kobe válasza Bélaaaa (#740) üzenetére


Kobe
veterán

9.7-es tablet topikjaba, ami tok mas meret es keparany, erdemes volt berakni ;]

(#742) Kajt


Kajt
tag

Jól gondolom, hogy ez a tablet alapból támogatja az USB-s modemeket (stick amibe sim kártya van), csak néha vannak olyan típusok amivel nem kompatibilis? Nagyon szimpatikus amúgy a készülék :)

(#743) air válasza Bélaaaa (#740) üzenetére


air
nagyúr

Ráadásul szakmai topikban hirdetni tilos. :W

(#742) Kajt

ZTE MF637-et biztosan nem támogatja. Sajnos pontos kompatibilitási lista nincs.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#744) Bélaaaa válasza air (#743) üzenetére


Bélaaaa
őstag

air :
:R :R :R

-=Libria=-
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

Vasvellával nem lehet szí'vát asza'ni!

(#745) Yoosku válasza Kajt (#742) üzenetére


Yoosku
tag

Ahogy a Huawei E1750-et sem :))
De láttunk már olyat, amivel működik, tehát alapvetően van esély...

Engem is foglalkoztat ez a téma és még nincs megfelelően működő stickem hozzá, így ha valaki tud sikeresen mobilinternetet használni az légyszi ossza meg a típust :R Egy kompatibilitás lista persze
még jobb lenne :)

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#746) Yoosku válasza smokyka (#738) üzenetére


Yoosku
tag

Esetleg azt meg tudnád írni, hogy a Digis modemed, ami sikeresen üzemelt milyen típusú modem? :U

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#747) aszi2010


aszi2010
csendes tag

Üdv!
Nálam megy a Huawei E1750 (T-mobile Web&Walk V) webstick.
Ha nem megy akkor ajánlott olvasmány ez.
Az itt leírt frissítés után ment csak nekem is.

(#748) Yoosku válasza aszi2010 (#747) üzenetére


Yoosku
tag

Köszönöm hasznos hsz volt :R

:-) ...Védd az erdőt, egyél hódot... :-)

(#749) lorky


lorky
csendes tag

Sziasztok!

Epp nyaralok, es nincs az xtab 70qci-hez autos toltom.
Az lenne a kerdes, hogy a micro usb-n keresztul tudom e tolteni a gepet?
Esetleg az iphone autos toltojet tudnam hasznalni? :F
Nem akarom lefustolni a gepet kb 2 hetes.

koszi a valaszt

(#750) tjb007 válasza lorky (#749) üzenetére


tjb007
nagyúr

Igen, tudod USB porton keresztül tölteni :K

Legközelebb ha 70qci-vel kapcsolatos kérdésed van, akkor azt itt tedd fel: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.