Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) NGA


NGA
addikt

Hát basszus, ez elég rendesen iPad kinézet. Csak nincs rajt a gomb, és máshol van a kamera.

(#2) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Ha a Fejlesztői leheteőségek közt bekapcsoltátok a GPU-megjelenítést, akkor sem volt jó a sebesség? Vagy azt nem próbáltátok?

Egyébként jó gép lenne, kár, hogy 4:3-mas. 16:9-ben 10,1 colon sokkal jobban tetszene.. :K

[ Szerkesztve ]

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#3) devast


devast
addikt

"Úgy tűnik, a MALI-400 MP kevés egy ekkora felbontású kijelző mellé"
Ez nem teljesen igaz. 99% , hogy az ezen levő android még a régebbi rockchip sdk-val lett készítve. Aminek volt baja.
lásd: [link]

(#4) z0d1AK válasza NGA (#1) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igazából max a 2010-es iPaddel konkurálhat a formaterv, ami meg már évek óta nincs piacon, az iPad 2-4 már teljesen már vonalvezetéssel rendelkezik, így nem hiszem, hogy csak azért, mert keret van a kijelző körül, rögtön hasonlítana...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Én nem értem miért kell ilyen készülékeket tesztelni.

Szerk.: ( sem azt , hogy miért kell hírbe lehozni őket )

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#6) eleminator válasza z0d1AK (#4) üzenetére


eleminator
csendes tag

Az még nem biztos, hogy az Apple-nél nem így gondolják. De amíg nem jelent konkurenciát, addig nem támad az alma! lásd: a sok kinai csoda, ami egy az egyben hasonlít apple termékekre, s nem sok mindent tett ellenük, míg a samsungot (tudom lerágott csont), meg igen!

Face your fears! Live your derams! Slogen: Be Happy!

(#7) air válasza |DavidWoody| (#5) üzenetére


air
nagyúr

Talán azért, mert az oldalnak ez a profilja, ilyen céllal működik. :W
Én viszont azt nem értem, hogy minek kell ilyen ostobaságokat ide írogatni. :O

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#8) Cobalt14


Cobalt14
tag

Csak én érzem egy kicsit rövidnek a cikket? Pl a böngészőről nem is esett szó.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime --- www.retrieverhelp.hu

(#9) Tomy Yayo


Tomy Yayo
senior tag

Jó kis gép, kár a túl nagy felbontásért. Ha megálltak volna max. fullHD környékén (vagy sima HD), szerintem az is bőven elég lett volna erre a méretre, és ezzel a hardverrel akkor már hasított volna.

U.i.: Meg tudná valaki mondani, milyen időjárás-widget van azon a Nexuson? :) Kösz!

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#10) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Az Onda után újabb szép példa, attól, hogy sikerül "megszerezni" az iPad kijelzőjét, a köré épült vas még nem lesz iPad. Mondjuk az ára sem annyi, de senki ne is higgye, hogy ennyiért IPad-egyenértékű tabletje lesz.

Amúgy meg inkább raktak volna bele egy 720p-s kijelzőt, amivel megbirkózik a Mali, ideális filmezéshez és adták volna 10K-val olcsóbban a kütyüt, vagy tettek volna bele egy jobb GPU-val szerelt SoC-t és lenne 10K-val drágább - ez így pont nem jó.

Nem a lényeg a fontos.

(#11) |DavidWoody| válasza air (#7) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Látom nem nagyon sikerült felfogni hozzászólásom "miértjét". Semmi baj , majd máskor ! :R

-woody-

(#12) z0d1AK válasza dreamdancer (#10) üzenetére


z0d1AK
veterán

És te milyen SoC-t tettél volna bele? Csak mert az RK3188 kb. a jelenlegi legerősebb elérhető SoC ezekbe a készülékekbe.
Ezen kívül nagyjából úgy a Snapdragon 600/800 létezik, mint amolyan erősebb alternatíva, de tabletbe az sem került még egyelőre, csak telefonba, nem beszélve arról, hogy ott már nem +10k volna az eltérés.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) Lewzke válasza |DavidWoody| (#11) üzenetére


Lewzke
őstag

De megköszönnénk, ha leírnád a "miértjét".

(#14) Kisteker


Kisteker
tag

Tetszik a cím :))

Amikor a MATV-ben beharangoztátok hogy lesz, már akkor tudtam hogy kevés lesz a Mali egy 2048x1536-os felbontáshoz. Nagyon nagy kár érte, lehet hogy marad tervnek az xTAB-100dci.

(#15) mrnobody válasza devast (#3) üzenetére


mrnobody
tag

Szuper! Talán lesz olyan rom ami frissebb sdk-t használ és jobb lesz. Most sajnos a 70dci 3D terén hasonló, illetve néha jobb. A Wayteq azért figyel a frissítésekre és ha lehet ad is ki!

Hol tudom megnézni, vagy milyen app tudja kiolvasni az sdk verzióját?

[ Szerkesztve ]

(#16) |DavidWoody| válasza Lewzke (#13) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Kérdésem arra vonatkozott , hogy miért lenne alternatíva egy 70ezer ft-s kínai tablet , mikor itt minden hozzászóló pontosan tudja , hogy rádobok még 30at és megvan belőle egy ipad mini , akinek droid kell az rádob még 10et és megvan egy Nexus 7 és még sorolhatnám reggelig. ( Arrol nem is beszélve, hogy mondjuk egy használt 3-4hónapos kütyü itt aprón mennyivel olcsóbb mint a boltban ) Az a kérdésem lényege , hogy aki össze tud dobni 70k-t egy tabletra , ami ugye majdnem annyi mint egy minimálbérre bejelentett komplett! havi fizetése , az miért nincs annyira "igényes" , hogy rátesz még egy kicsit és elkezd olyan gyártók között nézelődni , akikről tudja , hogy jó minőségű anyagokat használnak , jó SoC-okat tesznek a gépeikbe és ami ugye a legfontosabb , hogy VAN support , érkeznek frissítések , van garancia stbstb. Lényegében ezt nem értem. Szerintem furcsa irányokban gondolkozik az , aki a terméktámogatást , a minőséget , úgy ahogy van felcserélni + 3 colra ( pl a cikkben említett Wayteq tábla vs Nexus 7 , csakhogy droid fronton maradjunk)

Szerk.: Gyorsan átfutottam a cikket : A hátlapon egy fixfókuszos kamera található, mely legfeljebb 2 megapixeles, azaz 1600 x 1200 képpontos felbontású fotókat tud készíteni, a videók felbontása 640 x 480 képpontban van maximalizálva.

Így már érted miről beszélek ? Ugyan ezt hozta a Nokia 6300 telefonom ~ 6 éve. Szeritned nem gáz , hogy a kijelző natív felbontása nagyobb , mint a fotó amit készíthetsz vele ?

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#17) z0d1AK válasza |DavidWoody| (#16) üzenetére


z0d1AK
veterán

A vitán kívül, csak úgy zárójelben tenném hozzá, hogy én egy 7"-os tabletet nagyon nem hasonlítanék felhasználás szempontjából egy 9,7-10,1"-os modellel. Egyszerűen teljesen más feladatokra, életszituációkra lettek teremtve. Korábban az iPad 3-mat nagyon szerettem az ágyban használni, ellenben utazás közben, buszon, vonaton már rohadt kényelmetlen volt a méret. Az iPad mini most itthon kevés, egyszerűen kicsi, ellenben úton sokkal jobban szeretem, mert kényelmesebb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#18) bagkri01 válasza |DavidWoody| (#5) üzenetére


bagkri01
őstag

Talán azért mert a mobilaréna egy telekommunikációs, multimédiás eszközökkel foglalkozó oldal.

samsungI600>tmobile pulse>nokiaE52>se xperia mini>nexus s>acer liquid gallant duo>JiayuG3>WayteQTalk5H(MIUIbyKelzsoca)>Xiaomi Hongmi 1S>lumia 535>Lenovo A6000>Meizu M2 Note

(#19) BoB válasza |DavidWoody| (#16) üzenetére


BoB
veterán

A Nexus 7 egyáltalán nem egy kategória, mivel az 7 colos. A Nexus 10 az, amire már nem +10 ezer forintot kellene rádobni. :(((

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#20) |DavidWoody| válasza z0d1AK (#17) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Szerintem aki 10" os tabot akar venni , 70ért találhat normálisat , ha mást nem használtat , garanciával. Az hogy egy tab boltból jön ki , vagy 2 hónapos hibátlan 10 hónap garival , szerintem nem számottevő különbség akkor , amikor valaki ebben az árkategóriában gondolkodik.

-woody-

(#21) Kobe válasza devast (#3) üzenetére


Kobe
veterán

nagyon remeltem hogy valami hasonlo baja lesz, mert nalam is nagyon lassu a cucc - holott ismerem a gep "eredeti" kinai valtozatat, ott nem volt gond a sebesseggel. Illetve nagyon sok gyarto jott ki poccre ugyanezzel a hardver kombinacioval, es nem okozott neki problemat a rendszer roccenesmentes futtatasa. Jo, alairom, hogy a jatekoknal ott is volt gaz nagy felbontason, ellenben a filmeket bongeszest menukezelest problema nelkul, roccenesmentesen ki tudta szolgalni. Most meg ugye ez sincs meg.

Amugy ki lehet olvasni valahogy hogy melyik SDK van benne a mostaniban ?

(#22) vimes


vimes
senior tag

A GPU el van írva a cikkben, az egy "Mali-400 MP4" lesz.

#16 |DavidWoody| : Miben kínál egy Nexus 7 többet, mint ez?

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#23) mrnobody válasza |DavidWoody| (#16) üzenetére


mrnobody
tag

Nem értem mi értelme ilyenekről vitázni?
Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az igénye, így teljesen szubjektív, hogy kinek jön be ez a tab.
Én is tudnék tényeket írni pl. a iPad miniről, nekem annak nagyon pixeles a képe, de ez is teljesen szubjektív!

(#24) devast válasza Kobe (#21) üzenetére


devast
addikt

Nem tudom, hogyan lehetséges, valahogy biztosan meg lehet nézni. De azt már több helyen is olvastam, hogy azok a "retina" kijelzős kínai rk3188-as tabletek amik már megkapták, nagyon "megtáltosodtak" . Szóval ha nem baltázza el a wayteq, jó kis cucc lehet még ebből.
ps: a cikkből: "A táblagépen Android 4.1.1 fut,"
A 2.0-ás sdk meg 4.2.2 kellene hogy legyen. Szóval ez még valami elég régi szoftver ami rajt van.

szerk: íygy lehet megnézni: " open 'settings'-'about tablet' and take a look in the 'build number' section if you have ''SDK- v2.0'' "

[ Szerkesztve ]

(#25) crue


crue
őstag

A második bekezdés rögtön elvette a kedvemet a géptől.

(#26) Rover623 válasza mrnobody (#15) üzenetére


Rover623
félisten

Hol tudom megnézni, vagy milyen app tudja kiolvasni az sdk verzióját?

Új AnTuTu (3.3.2) egyik újítása pont ez!

primus inter pares

(#27) NGA válasza z0d1AK (#4) üzenetére


NGA
addikt

Hát azért meglepően hasonló:

(#28) kelzsoca válasza devast (#24) üzenetére


kelzsoca
félisten

A 2.0-ás sdk meg 4.2.2 kellene hogy legyen.

Igen, ezen a tableten 4.1.1 van jelenleg, és én is azt olvastam, hogy 4.2.2-vel megszűnik az input lag, és megtáltosodik a készülék.
Mint a tesztben is olvasható, szoftverfrissítés várható a készülékre.

https://vertigostore.eu

(#29) dreamdancer válasza z0d1AK (#12) üzenetére


dreamdancer
őstag

Valami olyan SoC--t raknék bele, amin jobb a GPU, pl. egy Adreno 320 jobb eséllyel bánik el a kijelzővel, így lehetne pl. egy Snapdragon APQ8064. Azt persze nem állítom 100%-ra, hogy a különbözet pont 10K, de valahol ekörül mozoghat.

Nem a lényeg a fontos.

(#30) air válasza |DavidWoody| (#20) üzenetére


air
nagyúr

"Szerintem aki 10" os tabot akar venni , 70ért találhat normálisat"

Várom az ötleteket! Legalább 2GB RAM, 16GB ROM és min. 6000mAh-s akksi, magyar garancia, firmware és egyéb support, root. A normálisat én erre értem például.

Játékokhoz:
Nem lehet valahogy a Real Racing vagy más játékok alatt a felbontást vagy a dpi-t csökkenteni, és akkor talán nem lenne annyira akadozó?
A másik topikban írta valaki, hogy a Real Racing Graphics alkalmazás telepítése után sokat javult a folyamatossága.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#31) z0d1AK válasza NGA (#27) üzenetére


z0d1AK
veterán

Igen, itt két tablet előlapját látjuk, amelyek ugyan akkora méretű kijelzővel rendelkeznek és fehér keretet kapnak. Ha ennyi alapján szeretnénk hasonlítani, akkor ezer meg egy hasonló készüléket nézhetünk. Akkor ez is "iPad másolat":

Ha esetleg nem csak az előlapot nézzük, hanem a többi külső paramétert is, akkor meg már szinte semmi különbség nincs a Retina kijelzős iPadhez képest.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#32) |DavidWoody| válasza air (#30) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Ez nem pont 70 , de bőven megéri azt a kis plusz pénzt
Ugyan az még olcsóbban
Ez is jobb vétel
Szerk.: [link]

Soroljam még azokat a gépeket , amik egy kis ráfizetéssel a 70ezres árhoz képest nagyságrendekkel korrektebb ajánlatok vagy elég az első 3 ami szembe jött velem aprón ? És ugye most nem a legalsó kategóriából linkelgettem , ezek a gépek azzal 10-20 ezres felárral egy másik kategória képviselői.

Szerk.2.: azt meg szerintem nyugodtan hagyjuk ki , hogy amiket linkeltem azoknak nem retina a kijelzője , ugyanis nem sokat érsz egy 2048*1536 felbontással , ha nincs gpu ami meghajtja. Akinek ekkora felbontásra van szüksége , annak bizony le kell szurkolni 120-150ezreket , hogy egy használható gépet kapjon.

[ Szerkesztve ]

-woody-

(#33) mrnobody válasza Rover623 (#26) üzenetére


mrnobody
tag

Köszönöm! Látom, hogy tegnap jött ki, majd este frissítek, de ahogy Kelzsoca írta majd 4.2.2 alatt lesz az új verzió.

(#34) Pete55555


Pete55555
addikt

Miért van tele apple trollokkal, és egyéb idiotákkal (akinek inge) a fórum? És nem csak ez, hanem minden fórum. Ennyire szükség van a hsz szám növelésére?

Moderátort!!!!!

(#32) |DavidWoody|
Hardverapró vs. bolti cuccokat ajánlgatsz.

Tényleg nagy szükség lenne egy moderátorra.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#35) z0d1AK válasza |DavidWoody| (#32) üzenetére


z0d1AK
veterán

Lehet, hogy neked nem gond a használt készülék, de sokan nem akarnak ilyet vásárolni. Te egy új, 70 ezer forintos készüléket állítasz szembe egy évvel ezelőtt (2012 augusztus) kiadott 2-6 hónapos használt készülékkel, 15-30 ezer forinttal többért.

Ahogy fentebb is írták páran, mindenkinek más az igénye. Neked jó a 7-10"-os tablet, mindegy, hogy új, vagy használt. Van akinek csak a 7" jó és van aki kifejezetten 9,7"-t keres, nem kisebbet. Van aki nem akar 16:10-es képarányt, van akinek meg pont az kell. Van aki megveszi a használtat, de van aki kifejezetten új készüléket szeretne vásárolni.

Minden ajánlatnál van jobb, csak pénz kérdése. Olyan tabletet meg nem gyártottak volna ami tökéletes, vagy mindenkinek jó. Igazából a Te érveid is csak azoknak relevánsak, akik olyan értékrendet vallanak, mint te. Aki nem, azok számára már nem jók a te meglátásaid.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#36) atika88 válasza |DavidWoody| (#32) üzenetére


atika88
senior tag

Nem értem mire fel tekinteted a linkelt cuccokat egy lapon a tesztelt készülékkel :U Még árban sincsenek, talán csak köszönő viszonyba egymással....

[ Szerkesztve ]

(#37) air válasza |DavidWoody| (#32) üzenetére


air
nagyúr

:W
Te 70-et mondtál, erre idelinkelsz 100, 95 és 86 ezres Samsung fosokat! Amikor leírtam, hogy a support elvárás, a Samsung kapásból ki is esett. Úgy látszik nem volt még dolgod a Samsung magyarországi supportjával. Igaz, sok nem is lehet, mert olyan, hogy magyarországi support a Samsungnál nem létezik!
Az előttem szólók pontosan leírták a lényeget. :R

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#38) mrnobody válasza Pete55555 (#34) üzenetére


mrnobody
tag

Igazad van! Korábban már írtam, hogy nincs értelme vitázni, ez nem vitafórum!!!!
Tegnap engem simán kimoderáltak egy véletlen hiba miatt. Itt is van olyan hozzászólás ami bőven túl lépi az én hibámat!!!!
Kérlek benneteket, hogy szüntessétek meg a felesleges hozzászólásokat, mert mint korábban megjegyeztem nem vagyunk egyformás, így mindenkinek más az elvárása egy tablettől.
Előre is köszönöm a megértéseteket!

(#39) BoB válasza |DavidWoody| (#32) üzenetére


BoB
veterán

Ne hagyjuk ki a retina felbontást mert azok akik PDF-eket szeretnének olvasni nagyitás vagy tördelés nélkül (tehát teljes méretben), annak nem mindegy mekkora a felbontás (és az 1280x800 kicsi). És ehez lényegtelen milyen GPU van a gépben.

A saját igényeidet veszed csak figyelembe azzal nem számolva hogy másnak esetleg más is lehet.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#40) |DavidWoody| válasza air (#37) üzenetére


|DavidWoody|
tag

Így utoljára , csak a tisztán látás végett :

"Kérdésem arra vonatkozott , hogy miért lenne alternatíva egy 70ezer ft-s kínai tablet , mikor itt minden hozzászóló pontosan tudja , hogy rádobok még 30at és megvan belőle egy ipad mini , akinek droid kell az rádob még 10et és megvan egy Nexus 7 és még sorolhatnám reggelig. ( Arrol nem is beszélve, hogy mondjuk egy használt 3-4hónapos kütyü itt aprón mennyivel olcsóbb mint a boltban ) Az a kérdésem lényege , hogy aki össze tud dobni 70k-t egy tabletra , ami ugye majdnem annyi mint egy minimálbérre bejelentett komplett! havi fizetése , az miért nincs annyira "igényes" , hogy rátesz még egy kicsit és elkezd olyan gyártók között nézelődni , akikről tudja , hogy jó minőségű anyagokat használnak , jó SoC-okat tesznek a gépeikbe és ami ugye a legfontosabb , hogy VAN support , érkeznek frissítések , van garancia stbstb."

Ezt így érted ? Nem 70et mondtam , azt mondtam , hogy aki akar 70ért , talál normális tabot , de aki 70et rászán , az szerintem rátud még egy kicsit. ( ELSŐ mondatom olvasd el párszor )

-woody-

(#41) BoC1ka válasza |DavidWoody| (#32) üzenetére


BoC1ka
senior tag

Ugye vágod, hogy használt terméket ajánlasz 30-cal többért, majdnem 50% os felárral?

Hallod nem ám veszel Suzukit 3milláért mikor vehetsz egy 2 éves Golfot 4.5 milláért...Simán megéri a többletpénzt meg minden. Nagyon hiteles amit írsz..tényleg.

Kérlek sorold a Mo.on kapható !ÚJ! tableteket ebben a méretkategóriában, árkategóriában, legyen 4magos, valamint körülbelül megegyező PPI értékkel ;] rendelkező jobb tableteket. Legyen neked karácsony...80ig bezárólag.

(#40) |DavidWoody|

Fyi nexus 7 olcsóbb mint 70. Azért az a minek veszel 70ért tabletet ha még rádobhatsz 30 az egy nagyon kemény megközelítés szvsz. Majdnem 50% os felárról beszélünk. És mi van azokkal a vevőkkel akik 70 be limitálják meg az árat, mondván nekik többet nem ér egy tablet sem, vagy csak egyszerűen nem akarnak többet költeni.

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#42) Pete55555 válasza |DavidWoody| (#40) üzenetére


Pete55555
addikt

Pont elégszer olvastuk már a soraidat.

de aki 70et rászán , az szerintem rátud még egy kicsit

Oké, te így gondolod. Más nem, és ezzel nincs is baj, de ne írd le 25x, és ne próbáld mindenkibe belesúlykolni a gondolkodásmódodat.

Nem, nem kell válaszolnod, eleget írtál már ide.

...Szeretem leracsniztatni...

(#43) fi:zi'k válasza |DavidWoody| (#40) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az arányoknál kicsit el vagy tévedve. :U
Miből gondolod, hogy ha vki 70E-et kiadna egy tab-ért, akkor még a plusz 40%-a (30E) nem jelent gondot? :N

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#44) Bone123


Bone123
HÁZIGAZDA

Megfelelő HW nélkül csak rosszabb a nagyobb felbontás. Hamarosan érkezik az új Nexus 7 FHD kijelzővel és sokkal combosabb vassal, €200-ért sokkal jobb választás, még ha kisebb is a képernyő.

(#45) dreamdancer válasza z0d1AK (#31) üzenetére


dreamdancer
őstag

A 4:3-as képarány az, amitől - én legalábbis - az iPad-re asszociáltam első ránézésre, az androidos tabletek jellemzően 16:9-es vagy ahhoz közel eső arányú kijelzőkkel vannak rendszerint szerelve. Ezzel nem azt mondom, hogy a tesztelt gép iPad-másolat, azt akarná kopizni, de mivel egy tablet (némi túlzással) maga a kijelző, nem véletlen, hogy többeknek is beugorhat az iPad. Hangsúlyozom, ez puszta megállapítás, bármifélé érétkítélet nélkül.

Nem a lényeg a fontos.

(#46) z0d1AK válasza dreamdancer (#45) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az egyértelmű, hogy ebbe valószínűleg azok a kijelzők kerültek, amelyek az iPadekbe nem fértek bele, minőségi gond, túltermelés, vagy egyéb okból. De ugye az eredeti hozzászólás arra utalt, hogy ez bizony iPad copy, csak az előlapot mutatva. Erre linkeltem én a HP TouchPadet (eltűnt a kép közben), ami szintén 4:3-as 9,7"-os kijelzővel rendelkezett, de lehetett volna mást is találni.
Én picit úgy érzem, hogy akinek a hsz-ére reagáltam, ő csak előlap alapján döntötte el, hogy ez bizony másolat. És igen,szemből hasonlít, de ez még kevés a boldogsághoz.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#47) Crucio válasza |DavidWoody| (#40) üzenetére


Crucio
aktív tag

"rádobok még 30at"
Sokan nem tehetik meg, hogy rádobjanak még 30-at, főleg hogy 70 és 100 ezer forint egy kategóriányi különbség van, pénzben is és tudásban is, a 70 ezres nem konkurál a 100 ezressel.

"megvan belőle egy ipad mini"
Egyrészt, az nem Android, ez igen. Az 7,7 colos és sokkal kisebb a felbontása, sokkal. Annyival sokkal, hogy szvsz egy olyan eszköznél, ahol a kijelző a legfontosabb rész és pixeles.. Sokan szeretik az éles képet.

"rádob még 10et és megvan egy Nexus 7"
ugyanaz, 7 colos.

"Arrol nem is beszélve, hogy mondjuk egy használt 3-4hónapos kütyü itt aprón mennyivel olcsóbb mint a boltban"
Sok ember számára nem alternatíva a használt kütyü (nekem sem), jobb az, ha a tiéd, az előd ki tudja mit tett vele, ami elsőre nem derül ki. Pl vízbe ejtette, de nem ment teljesen tönkre, de a gari attól még ugrott, csak külsőre nem látod..

"jó minőségű anyagokat használnak"
Melyik tablet van fémből, polikarbonátból, kevlárból 70k-ért?

"VAN support , érkeznek frissítések , van garancia stbstb."
A linkekből kiderült, hogy egész pontosan a Samsungra gondoltál, ami fos műanyagból készül, a szoftverfrissítések nem léteznek náluk, egyedül a szervízhálózatuk oké, de azzal a Wayteqnél sincs baj, ahogy hallottam.

(#48) Kobe válasza Bone123 (#44) üzenetére


Kobe
veterán

azert meg lennek lepodve rendesen (es meg finoman fogalmaztam), ha 200 ojroert (58K HUF) dobalnak a vadi uj nexust, amikor az 1 evvel ezelotti architekturas tipus REFURBISHED valtozata van 50K korul. Lesz az itthon 90K is, biztosra veheted.

Anyway, ugyanezzel a hardverrel rendelkezo kinai tarsaik is 50-60K kozott mozognak (Pipo 270 dollar, Cube 240-250), Magyarorszagon meg nem kapsz egyaltalan (kiveve ezt). Szvsz az a felar ami van a magyar garancia miatt pont megeri, es a frissites rengeteget fog dobni az ar ertek aranyon. En is bele mertem ugrani latatlanba (kiprobalas nelkul), en is lassunak tartom, tudom h lehetnek gyartasi hibak, megsem rohanok visszavinni h engem itt atbactak, keremszepen...foleg h tudom jol hogy az osszes korai RK3188-as szenvedett 4.1 alatt, lasd pl slatedroid forum osszes user reviewja majus-junius kornyekerol, de azt emg a frissites megoldja.

(#49) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

Az Allwinner A31-es proci PowerVR SGX544 MP2-es grafikus gyorsítóval nem lett volna jobb választás? Mert elméletileg az Allwinner csak egy kicsit gyengébb mint ami ebben van, viszont a PowerVR erősebb mint egy Mali 400 MP4

(#50) z0d1AK válasza Kobe (#48) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az a baj, hogy a külföldi árakkal nagyon barátságosan bánnak sokan. Tavaly is akkor volt 200 euró a Nexus 7, ha Google Play-ből vásároltad az adott országban, és arra még rájött nagyjából 10 euró további szállítási díj, tehát már ott a 200 az 210 volt. De ezekben a kisebb áfával operáló országokban is csak a Google play-ből volt ennyi, boltokban meg már több volt 15-20%-kal, vagy többel is.

Nálunk a legmagasabb az áfa, nem lehet a Google-től vásárolni és még a fizetős szolgáltatások (zene, könyv, film) sem érhető el, így egyértelmű, hogy ami a német Google Play-ből 200 euró, az nálunk 80-90 ezer.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.