Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) mrnobody válasza Ixion77 (#448) üzenetére


mrnobody
tag

Mivel a monitor FullHD és a beállításoknál alapból a FullHD van kiválasztva, így nem állítgattam. Annak nem találtam értelmét, hogy standard tv felbontásra átállítsam.

(#450) -=Libria=-

Mostanában nagyon kevés időm volt a tablettel foglalkozni, de nekem is voltak gondjaim a wifivel. Ma megnézem, hogy az enyém mennyire stabil, mert még 4.1.1 alatt a routertől 4 méterre már leszakadt, pedig csak egy fal választott el tőle.

(#452) Keresztapper válasza jeges (#385) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Olvasgattam a hozzászolásokat, és mivel hasonló routerem van, aminek követni szoktam a topic-ját, az lenne a tanácsom, hogy cseréljétek le a gyári szoftvert egy openwrt-re. Ezen belül is én a vargalex fórumtárs által buildelt verziót ajánlom. Ebben sokkal stabilabb (sőt, probléma mentesnek mondható) a wifi kezelés, mint amit a TP-Link össze tudott hozni.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#453) Ixion77 válasza mrnobody (#451) üzenetére


Ixion77
őstag

Szóval ha jól értem, FullHD hdmi output beállítással FullHD kijelzőre kötve a 4:3-as méretarányú kép jelenik meg széthúzva, ugye?
Mert akkor ez így használhatatlan médialejászóként. Pedig már majdnem megvettem. Kíváncsi lennék egy gyártói/forgalmazói véleményre, hogy mire való a miniHDMI kimenet, ha arra nem való hogy FHD filmet FHD kijelzőre ki lehessen küldeni rajta. Vagy csak nekem logikus hogy ez lenne az elsődleges értelme a miniHDMI kimenetnek?

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#454) air válasza Ixion77 (#453) üzenetére


air
nagyúr

"mire való a miniHDMI kimenet, ha arra nem való hogy FHD filmet FHD kijelzőre ki lehessen küldeni rajta."

Ha jól látom eddig senki nem állított ilyesmit. A kolléga 4:3-as filmet küldött ki FHD monitorra, nem FHD filmet.
Egyébként jegyezzük meg, hogy a készülék fő funkciója nem a médialejátszás külső kijelzőn. Bár abban is szinte biztos vagyok, hogy a Play-en található ezer meg egy videólejátszó közül biztosan akad olyan, ami megoldja ezt a problémát.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#455) mrnobody válasza Ixion77 (#453) üzenetére


mrnobody
tag

Szeretném újra felhívni a figyelmed arra, hogy monitoron próbáltam ki!!!!!!!!
A TV-knél van képarány állítás és azzal helyre lehet hozni a képet, illetve ahogy air kolléga is írta, van olyan lejátszó program amivel ki lehet rakni teljes képernyőre a filmet, így megfelelően fog megjelenni.
Nem média lejátszónak készült a tablet, de nagy valószínűséggel használható ilyen célra kisebb megkötésekkel. Egyébként ha filmet szeretnél nézni, akkor inkább vásárolj egy cél hardvert (pl. Asus O'play) vagy egy Androidos stick-et, olyat mint például amit én is hirdetek a hardveraprón (MK802), vagy komolyabbat.

(#456) air válasza apeelme (#346) üzenetére


air
nagyúr

Ismerősöm beruházott egybe.
Megkért, hogy segítsek neki root-olni. Mondom nem kell, mert alapból root-olva van, ezt az infót kaptam a fórumban.
Igen ám, de su binárist nem sikerül a SuperSU-nak frissítenie. Normál módot választ, és azt az üzenetet kapja, hogy sikertelen.
(4.2.2-t még nem tette fel, azt mindenképpen velem akarja csinál(tat)ni.)
Most mi a teendő?
4.1.1 alatt nem frissíthető a su? Ez normális?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#457) kelzsoca válasza air (#456) üzenetére


kelzsoca
félisten

Fel kellene tenni a 4.2.2-t, az első 4.1.1-es szoftverben nem frissíthető a su bináris.

https://vertigostore.eu

(#458) apeelme válasza Keresztapper (#452) üzenetére


apeelme
addikt

Ezt viszont megcáfolom ugyanis nekem csak az openwrt-vel volt probléma akár vargalex, akár hivatalos. Nem számítok kezdőnek tudom mit csinálok de ott baj volt minden esetben a wifi kezelésével 2-nél több eszköz esetén. A legfrissebb gyári firm-el hosszú idő után végre megszünt minden gondom... egyelőre.

(#459) air válasza kelzsoca (#457) üzenetére


air
nagyúr

Köszi. Akkor délután megpróbáljuk.

Sikerült megtudni valamit a 3G stickek támogatásáról?
Egyébként van egy sejtésem, hogy támogatja, mert van benne wifi hotspot mód.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#460) Keresztapper válasza apeelme (#458) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Tényleg nem vitatkozni akarok, de nekem összesen 4 ilyen routerem van (2 saját és 2, amit én "menedzselek") és wifi problémám egyedül akkor volt, amikor nem WDS, hanem repeater módban használtam az egyiket.

Igaz, gyári fw-t csak 5 percig láttak, aztán ment fel rájuk először egy alap backfire, majd egy saját fordítású a trunk-ból, végül mióta van vargalex féle, az óta az övé és nincs rá panasz.

De örülök, hogy az új gyári már OK.

http://palscoffeetech.com/

(#461) smokyka válasza air (#459) üzenetére


smokyka
csendes tag

Este letesztelem egy Digi-s (Telenoros) stick-el, nincs nálam most sajnos az OTG kábel.

(#462) kpityu2


kpityu2
őstag

Úgy vettem észre, hogy akkor dobálja el a wifit, ha lefektetem a tabletet. Érdekes módon eközben az Ainol tablet vígan használja a netet, pedig két fallal odébb van a routertől.

Próbáltam WDS-t is beállítani, de amikor megpróbál az extenderhez kapcsolódni (mert azt érzékeli erősebbnek), nem fogadja el a bejelentkezést a hálózat. Pedig csatornaszám, titkosítási protokoll, jelszó stimmel.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#463) Keresztapper válasza kpityu2 (#462) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Más tud az extenderhez csatlakozni?

http://palscoffeetech.com/

(#464) kpityu2 válasza Keresztapper (#463) üzenetére


kpityu2
őstag

Sajnos nem.
Az Ainol látja, de meg sem próbál átváltani az erősebb jelre, pedig a hálózatlistát lenyitva mindkét MAC cím megjelenik (az AP és az extenderé is). Ha megpróbálok csatlakozni az extenderhez akkor kéri a jelszót de nem tud belépni. Az AP-hez természetesen tud csatlakozni.

A WayteQ megpróbál csatlakozni az erősebb jelhez automatikusan, de ugyanúgy nem tud belépni.

Az AP egy TP-Link WR741ND router, az extender pedig egy Tenda A3. Már átolvastam egy csomó leírást, a Tenda oldalán lévő oktatóvideót is megcsodáltam, mégsem működik a dolog. :W
Nem lehet leellenőrizni valahogy, hogy az extender és az AP között van-e kommunikáció? Meg kell jelennie az AP-hez kapcsolódó eszközök listájában az extendernek?

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#465) air válasza kelzsoca (#457) üzenetére


air
nagyúr

Wayteq oldalán azt írják, hogy Upgrade gombbal kell indítani a firm frissítést, a fórumban lévő leírásodban te a Restore gombot írod. Melyik a helyes?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#466) Ixion77 válasza mrnobody (#455) üzenetére


Ixion77
őstag

Köszönöm a tanácsot, de a valódi helyzet az, hogy nem (csak) filmet akarok nézni. Várandós feleségemnek szeretnék egy tabletet, amivel az ágyban fekve tud internetezni, valamint ugyanazzal a tablettel szeretném majd megmutatni a nagyszülőknek a gyerekről készülő fényképeket, és videókat amikor látogatóba megyünk hozzájuk. Mivel nem igazán praktikus sokan körbeállni egy tabletet és úgy kínlódni, viszont FullHD tv mindegyiküknek van, azzal gondoltam összekötni, és azokon mutatni majd meg a filmeket/képeket. (Optimális esetben a telefonmat használva távirányítónak, de ez nem feltétlen elvárás)

A netezésre nyilván alkalmas a tablet, ezért én továbbra is arra lennék kiváncsi, hogy filmek (hanggal) és képek megjelenítésére (helyes felbontásban és képarányban) hdmi bemenetű FullHD plazma/lcd TV-ken alkalmas-e ez a tablet, vagy nem.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#467) kelzsoca válasza air (#465) üzenetére


kelzsoca
félisten

MIndkettő, az upgrade flashel, a restore egy nand formázást is küldd. :)

https://vertigostore.eu

(#468) kpityu2 válasza air (#465) üzenetére


kpityu2
őstag

Nekem az Upgrade gomb működött. A WayteQ leírás jó, csak a drivertelepítés nincs rendesen leírva. Az eszközkezelőből kellett telepíteni a drivert, illetve a tabletben be kellett kapcsolni az USB hibakeresést, különben nem jelent meg az eszközök között.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#469) air válasza kelzsoca (#467) üzenetére


air
nagyúr

Köszi. Végül restore volt, és sikerült. De sietnie kellett, így a "su"-zás és a tesztelés holnapra marad.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#470) kpityu2


kpityu2
őstag

Kikapcsoltam az akkumulátorhasználat optimalizálást a wifi beállítások Speciális részén, így mintha kevésbé dobálná el a hálózatot, illetve ha eldobja sokkal gyorsabban visszacsatlakozik.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#471) air válasza kpityu2 (#468) üzenetére


air
nagyúr

Nálunk USB debug nélkül is ment.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#472) kpityu2 válasza air (#471) üzenetére


kpityu2
őstag

Nálam bekavart a Windows Update driverkereső. Amikor nem talált drivert, lehúztam a kábelt és újraindítottam a tabletet, mert kikapcsolta a frissítőprogi és csak szürke gomb volt a lila helyett. Utána már hiába csatlakoztattam újra, nem látta az eszközkezelő, csak miután bekapcsoltam a debugot. Vagy benéztem valamit.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#473) mrnobody


mrnobody
tag

Szervusztok!

Nekem a gyári 4.2.2-ben nem tetszett a energiagazdálkodás wigdet, most hirtelen találtam egy alternatívát, a Power Toggles személyében. Elsőre nagyon jó, de ha valaki tud jobb alkalmazást, akkor kérem írja meg.

(#474) air válasza mrnobody (#473) üzenetére


air
nagyúr

Widgetsoid, Extended Controls

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#475) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Hasonló telepítési problémák, bár nehezen, de sikerült fríssiteni. Mondjuk erősen javasolt végigolvasni a fórumot hogy ne legyen pánik. Aki nem ért a PC-hez az küzdeni fog. A gond a driver telepítésig áll fenn a frissítés már szépen lefut.
1.) Kelzsoca módi esetén nálam a PC Win 7 angol. 2 db xTAB-100 usb USB device
talált, ismeretlen eszköz nem volt, töröltem őket, nem segített újra felvette őket, próbáltam drivert lecserélni azt nem fogadta el.Ez azért már érdekes.
2,Próbáltam Wayteq módszer ez sem jött be, itt sem engedte
3, Beállitottam az USB hibakeresési módot (debug), vagy mi. Ez segített. Kikapcsoltam, kezdtem megint a Kelzsoca szerinti Hang + + Bekapcs, na most csipog, talál ismeretlen eszköz, felrak driver, azt innentől megy.
a frissítés a leírtak szerint. Jelen esetben a gond hogy a win 7 rögtön talált eszközt xTAB-100 usb device néven amihez felrakta a saját jó kis illesztőjét, ha jól emlékszem 2006-os, és ehez mereven ragaszkodott.

Itt mindjárt megkérdezném csak hogy értsem: Tockchip Batch Tool v 1.6
Upgrade, Restore, Switch, Clear, Save gombok pontosan mit csinálnak mikor melyiket szabad, kell használni és mire?

Nekem a sd kártyás frissítés (xpad70) szimpatikusabb volt. :K

(#476) kelzsoca válasza Peltár (#475) üzenetére


kelzsoca
félisten

Üdv!

Sajnos itt rockchip esetén mindenképpen kell PC a frissítéshez.

Ez a trió a lényeg:

Upgrade: frissítés
Restore: frissítés formázással
Switch: bekapcsolt tablet esetén a gomb lenyomása után recovery módba vált a készülék, és indítható a flashelés.

https://vertigostore.eu

(#477) Peltár válasza kelzsoca (#476) üzenetére


Peltár
aktív tag

Kelzsoca köszönöm szépen a választ! Valami ragadjon rám , ne csak a kosz! ;)

Más:
Nem ide tartozik, de android és frissítés vagy reset vagy mi. Okostelefon Samsung Galaxy S III
GT-S9300

Itt kellene a gyári romot resetelni, a lényeg hogy a gyári tiszta állapot álljon vissza. A gyári rom van rajta Telenor-os a teló. Wi-fi s automatikus frissítés alatt kikapcsolták és a Google play megbolondult.

Valaki esetleg? Nem értek hozzá, csak buta telefonom van, havernak kellene segítenem, de a telefon nem tablet. Nekem legalább is nem. Felelőtlenséget meg nem akarnék csinálni, a teló most csak játékra jó állítólag.

Ötlet? Mit tegyünk, nem akarunk telefonguruk lenni. Ja a Samsung, és a Telenor is elhajtotta hogy Android probléma. Ők most nem foglalkoznának vele, a készülék nem rossz csak a droid.:)

(#478) geroo01


geroo01
csendes tag

Sziasztok!
Mit lehet tudni a Wayteq 70qcr-ről? Tesztvideó készült róla? Jackcsatlakozóról mit lehet tudni, lesz helyrealitás ?

(#479) kelzsoca válasza Peltár (#477) üzenetére


kelzsoca
félisten

Kapcsoljátok ki a telefont, majd nyomjátok be a HOME+hangerő FEL+power gombot, itt bejön a gyári recovery, ott pedig wipe data, wipe cache. :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#480) air válasza Peltár (#477) üzenetére


air
nagyúr

Tényleg nem ide tartozik. Talán próbáld meg a saját topikjában!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#481) Peltár válasza kelzsoca (#479) üzenetére


Peltár
aktív tag

Ismét köszönöm szépen! :R Nagy segítség! Jegyzeteltem!

(#482) mrnobody válasza air (#474) üzenetére


mrnobody
tag

Köszönöm!!!
Kipróbálom ezeket is. :)

(#483) smokyka válasza smokyka (#461) üzenetére


smokyka
csendes tag

Digi (Telenor) USB stick-el tökéletesen működik 4.2.2-n, végre elfogadja a PIN kódot is. Az egyetlen szépséghiba, hogy miután kihúzom a tab-ból, megmarad a hálózat ikon a Wifi mellett, de ez legyen a legnagyobb gond. :)

(#484) kpityu2 válasza smokyka (#483) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha ráböksz a "lépcső" ikonra az értesítési menüben, akkor sem tűnik el?

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#485) air válasza air (#469) üzenetére


air
nagyúr

Úgy alakult, hogy még azt este áthozták a tabot, hogy rakjak rá egy-két hasznos progit. Volt alkalmam egy kicsit nyomkodni.
Sajnos elég lehangolóak a tapasztalataim. D-Link routerrel, - ami a szobában van, az ajtó mellett - a konyhában, fal akadályozása nélkül, 4m távolságból dobálja a netet. Ugyanott Galaxy Tab Plus atomstabil.
Nem tudom, hogy a 4.1.1 milyen volt, - mert azt nem próbáltam - de ha a 4.2.2-nél rosszabb, akkor azzal tényleg használhatatlan lehetett. 4.2.2 alatt sem teljesen gömbölyű a tab. Akadozik elég komolyan. Bizonyos esetekben a gépelés kínszenvedés, egyes alkalmazások menüjének a görgetése darabos, akadozik, mindezt a kisebb felbontás mellett. RR3 ugyan nem szaggat, amikor megy, akkor "folyamatos" - mondjuk szemre 21-22 fps-nél biztosan nem többel, - de estenként megáll. Jobbára 0,5-1, de van hogy 1,5-2 mp-re is. :Y
Ment egy Antutu teszt és 15 perc RR3, eközben a max. frekvencia 816MHz volt. :F
CPU Spy szerint az Antutu-ban azért 1:10-et ment a proc. 1600-on. :F
Összehasonlításként Antutu eredmény a Galaxy Tab-ról. Nagyon érdekes, hogy a Galaxy Tab-ban lévő Mali400-MP 10%-kal jobb eredményt produkál, mint a Wayteq-ben lévő, állítólag magasabb órajelű. :Y Nem tudom nem az okozza-e ezt a különbséget, hogy az Exynos soc-ban 1MB az L2 cache, a Rockchip-ben pedig csak 512kB.

Van egy képernyőlezáró app, ami különböző elsötétítési effekteket tud. Ezek más készüléken gyönyörűen mennek, itt 2-3 fps-sel megy az effekt, vagy még annyival sem. :(
Igaz, hogy van benne 2GB RAM, amiből alapból 1GB szabad, de ezt egyáltalán nem érezni a teljesítményén.
Az 1,2GHz-es, kétmagos, 1GB RAM-os Tab Plus-om sokkal simábban megy. Pedig azon csak 4.1.2 van egy átkozott TouchWiz felülettel.
Igazából pozitívumként csak a root-olt 4.2.2-s firm, és az itteni támogatás fogalmazódik meg mellette.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#486) tjb007 válasza air (#485) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Összehasonlításként Antutu eredmény a Galaxy Tab-ról. Nagyon érdekes, hogy a Galaxy Tab-ban lévő Mali400-MP 10%-kal jobb eredményt produkál, mint a Wayteq-ben lévő, állítólag magasabb órajelű."

Azért produkál jobban, mert kétszer akkora a 100qcr felbontása, mint a P6210-é.
A 100dci is azért kap csak több pontot, mert ugyan a felbontása nagyobb, de a Mali-400 órajele magasabb, mint a P6210-ben.

(#487) air válasza tjb007 (#486) üzenetére


air
nagyúr

Igazából 3x annyi pixelt kell mozgatnia a Wayteq-ben, mert 1200x1528-on ment a teszt.
Látszik rajta, hogy valóban kevés ez a VGA ennyi pixelhez, és ezen az alacsonyabb felbontás, és a 4.2.2-es frissítés sem segített sokat. :F

Ja, és a Köpönyeg alkalmazás FC-zik. :F

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#488) kelzsoca válasza air (#485) üzenetére


kelzsoca
félisten

Érdekes dolgokat írsz, 4.2.2 alatt a szövegbevitel folyamatos, az pedig hogy bizonyos, nem a rendszer részeként futó alkalmazások nincsenek esetlegesen felkészítve ekkora felbontásra, vagy éppen bugosak, optimalizálatlanok, nem a tab tehet. :)

A wifivel kapcsolatosan feljebb már leírtam miket kell végignézni.

ui: most nem vagyok gépközelben, de ha jól emlékszem a cpu szabályzás interactive-on van alapból, meg lehetne próbálni átállítani másra, ehhez többféle alkalmazás is elérhető, pl: antutu cpu master.

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#489) air válasza kelzsoca (#488) üzenetére


air
nagyúr

"nem a rendszer részeként futó alkalmazások nincsenek esetlegesen felkészítve ekkora felbontásra, vagy éppen bugosak, optimalizálatlanok, nem a tab tehet."

Ez igaz. Én sem állítottam, hogy a tab hibája, de ettől függetlenül "használhatatlanok".
A wifivel teszünk majd még 1-2 próbát.
Mivel én nem értek a CPU szabályozáshoz, így ennek nem is mertem nekiállni. Tudsz adni egy-két tippet? Mit érdemes megpróbálni? Hátha az RR játékélmény javítható.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#490) tjb007 válasza air (#489) üzenetére


tjb007
nagyúr

"Mit érdemes megpróbálni?"

A CPU governort performance módra állítani. Ilyenkor ha kell, ha nem maximum órajelen járnak a processzormagok, tehát ekkor kapod az elérhető legnagyobb teljesítményt. Azonban ennek van ára is, ezzel a beállítással gyorsabban fog merülni az akku.

(#491) kpityu2 válasza kelzsoca (#488) üzenetére


kpityu2
őstag

"az pedig hogy bizonyos, nem a rendszer részeként futó alkalmazások nincsenek esetlegesen felkészítve ekkora felbontásra, vagy éppen bugosak, optimalizálatlanok, nem a tab tehet."

Ezzel azért nem teljesen értek egyet, legalábbis ami a felbontást illeti. Ekkora felbontási lehetőségnél már érdemes azon elgondolkozni, hogy a gép támogassa az alacsonyabb felbontásra írt programokat is.
PC-nél is elvárás, hogy tudja a 640x480-at, akármi is van. Egy 10-es tablet pedig már erősen közelít egy asztali pc nyújtotta szolgáltatáshoz, nem olyan mint egy okostelefon.
Lehet, hogy mégis van létjogosultsága a Windows 8-nak és a Surface-nek?

tjb007: Van valahol leírás ezekről a profilokról?

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#492) kelzsoca válasza tjb007 (#490) üzenetére


kelzsoca
félisten

Pontosan erről van szó, a teljesítménynek ára van, viszont a vas ekkor megy teljes gőzerővel, de az akksiba jobban beleharap, bár a fejlett gyártástechnológia miatt, lehet ebben az esetben sem enne sokkal többet, próbálni kell, én sem néztem. :)

https://vertigostore.eu

(#493) tjb007 válasza kpityu2 (#491) üzenetére


tjb007
nagyúr

(#494) kelzsoca válasza kpityu2 (#491) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ekkora felbontási lehetőségnél már érdemes azon elgondolkozni, hogy a gép támogassa az alacsonyabb felbontásra írt programokat is.

Ezt az adott alkalmazás fejlesztőjének kellene megoldania.
Androidnál ekkora felbontás nem mindennapos, valószínűleg a népszerübb alkalmazások a jövőben támogatni fogják.

https://vertigostore.eu

(#495) air válasza tjb007 (#490) üzenetére


air
nagyúr

Hát ez nem éppen okos megoldás. Mi értelme van folyton maximum járatni, akkor is amikor nincs rá szükség?
Inkább valami optimalizált megoldás kellene.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#496) Fandango válasza air (#495) üzenetére


Fandango
veterán

Itt egy reszletes cpu governor es scheduler lista, nezd meg mit tud a tab, es a leirasok alapjan dontsd el melyik lenne a legjobb neked.

(#497) kpityu2 válasza kelzsoca (#494) üzenetére


kpityu2
őstag

A hardverek folyamatosan fejlődnek, egyik ilyen, másik olyan. Nincs fejlesztő amelyik folyamatosan követni tudná a változásokat szerintem. Remélem az android nem a linuxos trendet követi ezen a téren, és rendesen megoldja, hogy régebbi, más felbontású programokat is futtatni lehessen.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#498) kpityu2 válasza tjb007 (#493) üzenetére


kpityu2
őstag

Köszi.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#499) Razermazer


Razermazer
őstag

Sziasztok

Közeljövőben én is beruházok egy ilyen szépségre, kérdésem a következő és azokhoz szól, akik már birtokolnak egy ilyen kellemes eszközt.
A hangkártyája milyen hangon szól, egy rákötött külső hangfalon legyen az mondjuk egy creative gigaworks t40 [link] vagy mondjuk ugye a tv, tapasztalat van ilyen téren kérem osszátok meg velem. :R

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#500) air válasza air (#495) üzenetére


air
nagyúr

Ideiglenesen feltettem a processzort fix 1,6GHz-re.
És az egyetlen FPS mérő alkalmazással végeztem egy kis tesztet.
1600x1200-on átlag 21-22 max. RR3 és NFS MW-vel teszteltem. :U
Valószínűleg VGA korlátos. :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.