Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Thunderzolee

Nincs itt valaki aki ehhez tudna valami okosat hozzátenni?
Szeretem az ilyen extra teóriákat. :N

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#2) Wolverine


Wolverine
félisten

'88-ban elképzelhetetlen volt, hogy 4 év múlva nem létezik a Szovjetunió... :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) eziskamu


eziskamu
addikt

Bakker, akkor bele kell húzni a klónozásba, mert akkor kell még 5 Obama ;]

(#4) PazsitZ válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


PazsitZ
addikt

Érdemes ilyen teóriákat gyártani, mert ha véletlenül bejön te leszel a király.

Magyarországon pl. ha egy építkezés határidejéről/költségeiről van szó. Tuti, hogy késik/drágul, mire kész lesz. :D

- http://pazsitz.hu -

(#5) localhost válasza Thunderzolee (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ennek az ipsének is megmondták a tuttit a hangok a fejében :)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#6) Thunderzolee válasza Wolverine (#2) üzenetére

Na jó, de az USA nem áll olyan rosszul, mint anno az oroszok.

Mármint nem úgy értem, h pénzügyileg hogy áll, hanem maga az életforma más.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#7) Psychonaut


Psychonaut
addikt

De, csak nem lehetett kimondani :D

(#8) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

..mondja ezt egy ex-vörös. :D
Ők 50 éven át építették azt a rendszert, ami felsőbbrendű a romlott imperialista fertőnél. Milyen jól bejött az is.

[ Szerkesztve ]

(#9) Thunderzolee válasza CsíkosMókus (#8) üzenetére

Tényleg, milyen érdekes, ideológiailag felsőbbrendű rendszernek vélték a sajátjukat a rothadó kapitalizmusnál, de a világ kapitalista felén nem sulykolták az emberekbe, h ők lennének a felsőbbrendű lények.
A tények meg amúgy is magukért beszéltek.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#10) CsíkosMókus válasza Thunderzolee (#9) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

Valahogy odaát nem szorult magyarázatra, hogy melyik a jobbik oldal.
A 60-as évekből ami nekem átjön: jó kocsik, jó zenék, a háború után kezd talpraáll az ország (a vietnámi még nem kezdődött el), laza jómód.
Ezzel szemben a másik oldalon mi volt? Kivégzések, terror, diktatúra, némely országokban épphogycsak nem füvet legelt az éhező nép.

Ettől függetlenül nem lepne meg, ha igaza lenne az úriembernek. Elképzelhető, hogy nálam több rálátása van a témára. :)

(#11) talmida


talmida
Közösségépítő

Most mondjam azt, hogy mindenki magából indul ki? :DDD Meg, hogy az igazsággal vegyített hazugság a legveszélyesebb? :(((

Eddig a $ gyengélkedése miatt inkább Kanada, Mexikó és az USA egyesüléséről való jóslatokat hallottam, mint széthullásosakat...de, semmi sem lehetetlen.

Amúgy nekem a "szakadt" térkép kifejezetten tetszik :DDD, mert azon Florida Texashoz tartozik. Magamat elsősorban texaszinak vallom, mert az USAbeli életünk kezdetét --évekig-- Dallasban töltöttük, és az időjárást leszámítva nagyon pozitív véleményem alakult ki Texasról. Persze Floridára sincs panaszom... a kettő kombinációja pedig csak jó lehet :DD

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#12) Béló válasza Wolverine (#2) üzenetére


Béló
aktív tag

A 70es évek közepén látszott hogy a SzU szerkezete dölöngél, emiatt ekkortól a legtöbb párttag a gyerekét nem Keletre hanem Nyugatra küldte tanulni, készülvén a "demokráciára".

(#13) Thunderzolee válasza CsíkosMókus (#10) üzenetére

Pont ezt akartam még én is írni.
Elég megnézni egy 60-70-es években gyártott amerikai autót, meg egy keletit.

Van most egy film, a Made In Hungária.
A nyitó képsorokban egy repülő érkezik, kiszállnak belőle a film főhősei. Mutatja a kamera a reptér fogadóépületét, meg ahogy elcsodálkoznak hőseink a látványon.
Hát igen, gondolom amcsiknál nem géppisztolyos katonák álltak egy omladozó épületnél, őrizve a rothadó kapitalizmustól a "virágzó" szocializmus vívmányait..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#14) CsíkosMókus válasza Thunderzolee (#13) üzenetére


CsíkosMókus
aktív tag

..most Shelby Mustang vagy nagykerekű Wartburg, nem mindegy? :D
(egyébként nekem ez nagyon tetszik, talán pont azért mert a korábbi amcsi formaterveket próbálták nyúlni)
Láttam azt a filmet, igen erősen eltalálták.
Az is nevetséges, hogy még a 70-es évek végén is a rockzenében látták az ördögöt, és attól féltették a rendszer integritását.. Nagy Feró könyvében is érdekes dolgok vannak erről :)
Ezzel szemben a másik oldalon akkor már a rocksztárok voltak szinte a leghíresebb emberek, és olyan kultusz alakult ki körülöttük, amilyet mesterségesen akartak generálni a szoci vezetők köré :)

(#15) finest


finest
őstag

Butaság. Semmi realitása nincs. Szétesni azok az országok szoktak, amiket körzővel és vonalzóval rajzolnak. A SzU-val való összehasonlítás már csak ezért is rettentően sántít. - Őszintén, ennyire még az amik sem lehetnek önmaguk ellenségeik, mégis mi értelme lenne önként felrúgni egy ekkora gazdasági egységet? Ők a világ vezető nagyhatalma. Ugyan mi lehet jobb alternatíva az egységnél? Ti láttok olyan jelet, ami arra utal, h az USA lemondana világhatalmi pozíciójáról?

A polgárháború és az USA felbomlása nagyon régóta létező téma. Aszem Kádárnak tulajdonítják azt a mondást, h valamennyi támogatást minden ideológiához lehet találni. Hát kb. ez van az USA felbomlasztásával kapcsolatos szervezkedéssel is. Nem túl új gondolat, most valakik nálunk is felkapták, h tovább lehessen vele hülyíteni a népet. Párhuzamba lehet állítani a magyar szabadságharcosokat az amerikaiakkal, büszkék lehetnek rá, h lám-lám vannak abban a nagy országban is elvtársaik. Közben micsoda bődületes baromság!

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#16) #64791808 válasza finest (#15) üzenetére


#64791808
törölt tag

Azzal egyetértek, hogy nem valószínű, hogy egyetlen szó is megvalósul ebből a jóslatból, de ööö hát hogyismondjam az USA-al jobban körzővel-vonalzóval rajzolt ország szerintem nincs :D

A magyar és az amerikai szabadságharcokat és harcosokat még viccből sem lehet párhuzamba állítani, teljesen más eszmék, motivációt voltak. Egy ember közös, az a kis pozsonyi sikkasztó könyvelő, akinek kedvenc szokása volt forradalmat szítani, majd jó messziről végignézni az egészet. Igen, kossuth lajcsikáról van szó, de több közös nincs.

Azon kívül mit értünk felbomlás alatt? Az egyes államok így is sok tekintetben önállóak, tehát államokról beszélünk, közös társadalombiztosítással, monetáris- és külpolitikával. Ami azért ügyes, mert az államok függetlenek is, de az egység előnye is megvan. Nem tudok elképzelni olyan helyzetet, hogy USA több részre szakadjon.

(#17) finest válasza #64791808 (#16) üzenetére


finest
őstag

Én nem azokra a szabadságharcosokra gondoltam, hanem a mostaniakra. Ez és a hasonló unió ellenes amerikai szélsőségesek okosságai nagyon felkapottak a mai magyar szélsőjobb oldalán. Nézd csak meg, h kik írnak az American Resistance Movement-ről cikkeket.

Körzővel és vonalzóval rajzoltat sem kell szó szerint érteni, ilyen volt pl. Jugoszlávia, itt mellettünk, vagy Csehszlovákia, a SzU-ról nem is beszélve.

Felbomlás alatt azt értjük, amit a KGB-és koma jósol, h az USA egyes területei más országok befolyási övezetévé válnak, ott a térkép a linken róla.

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#18) talmida válasza finest (#15) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Persze, hogy g. válság van, meg minden... és az tény, hogy sokan elvesztették a munkahelyüket, de azért hál'Istennek ott még nem tart az USA, hogy WC-pénzt szedjen.

Bocs, de még mindig kicsit ki vagyok akadva azon, hogy Magyarszágon klotyódíjat szednek a McDonalds-nál, sőt az áruházakban is :(((

Ezek a képek tegnap készültek egy Madison nevű kis városban (Floridában).
Bocs a képminőségért, csak a telefonommal készítettem hirtelen...

Szóval, megálltunk egy Shell-kútnál kisdolgozni :DDD .
Shellkút kívülről

Belülről

Célirány


Lényegében csak azt kérik, hogyha a törölközőt használod, akkor ne vidd el...

..és nemhogy wC pénzt nem szednek, de jól láttad, még zuhanyozó is volt a Restroomban. TERMÉSZETESEN ingyen :Y Ezért kaptam le. Mert EZ Amerika! :)) Mondjuk ez egyáltalán nem jellemző, hogy minden a WC-ben zuhanyozó is lenne, de az ingyenesség, az igen...még most válság-időben is..

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#19) KilgoreTrout válasza talmida (#18) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Nem azért kell fizetni a wc-kben mert ennyire szarul állunk...:)
Hanem elsősorban a hajléktalanok és a drogosok miatt. Ezért van pl, hogy teljesen változó, hogy melyik McDonlads fizetős. Ami olyan helyen van, és nincs állandó biztonsági őr, ott kérnek pénzt, máshol nem.
De mostmár a pénz helyett is bevezették, hogy sok helyen ilyen számzár van, és a blokkon van a hozzá tartozó (aznapi) kód.

(#20) #64791808 válasza finest (#17) üzenetére


#64791808
törölt tag

Jaaa, az más. Ezek a maiak nem szabadságharcosok, méghozzá két okból. Egyrészt nem a szabadságért teszik, amit tesznek, másrészt meg nem harcolnak, csak addig, amíg valaki vissza nem lő. Hápersze, kimegyünk pampogni a térre, megdobáljuk a zsarukat kockakővel, mer jogunk van, aztán ha a rendőr visszalő, akkor huzatosra fossuk magunkat, és habzó szájjal üvöltjük, hogy rendőrállam. Ebből az aspektusból már értem, stimmel.

A körzős-vonalzós dolgot értettem azonnal, csak ahogy a vonalzó szót megláttam, azonnal bevillant, hogy az USA hogy van felosztva :D

A felbomlás nem földrajzi vonalak mentén megy majd végbe, hanem társadalmi vonalak mentén.

(#21) gaborbol válasza talmida (#18) üzenetére


gaborbol
őstag

Balkan, nem kell csodalkozni. En DC-ben voltam nyilvanos rotyin, az is le lehetett volna fenykepezni annyia igenyes volt, kivurol eloszor azt hittem valami elit kavezo.

ui:nalunk csak 2,32 a benzin :P

Nem tudom honnan jott ez a kicsi szakerto, de o onnan biztos jobban tudja :Y
Olyan nemzeti ontudat van ebben az orszagban,hogy teljesen kizart hogy szetesne.
A vilag egyre inkabb az osszeolvadas,kozpontosodas fele tart szerintem mint inkabb a tagolodas fele.

(#22) talmida válasza gaborbol (#21) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Szerintem is. :K

A benzin gallonban értendő. (1 gallon= kb 4liter)

KilgoreTrout számzár a hajléktalanok miatt? Hmm :(
Szép humanitárius hozzáállás. :Y Azoknak is kell wc!! Azok is emberek.
És azért kell fizetni, hogy akinek nincs pénze, az bent menjen ki? :Y Na, ne!! Ez túl durva...

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#23) talmida válasza gaborbol (#21) üzenetére


talmida
Közösségépítő

kavezo :DDD :DDD :DDD

Az előbb nem figyeltem, és mielőtt kijavítottam volna, lejárt az időm. Sorry!
Szóval DÚRVA. hosszú ú-val!

Az előbbi "szerintem is" pedig az "inkabb az osszeolvadas,kozpontosodas fele tart "-ra vonatkozik ;)

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#24) Viktor77 válasza talmida (#23) üzenetére


Viktor77
titán

Elsőre írtad jól...

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#25) CsíkosMókus


CsíkosMókus
aktív tag

Az EU előbb fog 3-4 részre szakadni, ha már reálisan megpróbálunk találni valamit ami szétszakadhat.

(#26) R válasza CsíkosMókus (#25) üzenetére


R
aktív tag

mi hol leszünk?

(#27) talmida válasza Viktor77 (#24) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:R Igazad van!!!! :R


örexem
:O

IN GOD WE TRUST!

(#28) bullseye válasza talmida (#22) üzenetére


bullseye
addikt

a dolog kissé összetettebb. Egy idő után ugyanis pl. Astoriánál odaszokott a környező utcák összes hajléktalanja és kéregetője, ami még akkor is kellemetlen volt, ha csak bementek és ittak/mosakodtak/vécéztek, nem jártak körbe koldulni...

Fizetővendég meg esetleg úgy gondolta, hogy szép a humanitáriusság, de fizet elég adót, amiből azt meg lehet oldani, meg még 1%-ot is, viszont ha kajálni megy (pláne ha családdal), ne bűzölögjön körülötte senki az étteremben, és ne kelljen azon gondolkodnia, kb. hány méterről lehet elkapni a rühöt, bolhát, stb. stb.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#29) talmida válasza bullseye (#28) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Hát, igen. :((( Megértem, ez egy kemény dió. Én sem tudom, hogy ott mi működne jól, de ez sem állapot, az biztos.

Ha sűrűbben lennének INGYENES nyilvános WC-k , akkor talán nem a legelőkelőbb étterembe mennének az otthontalanok. :F

[OFF]Ezt a minimumot el kéne érni szerintem, hogy ember maradjon az ember, még akkor is, ha elszegényedik. Ehhez az első lépés az, hogy (tiszta=tisztított) ingyen WC-ket biztosítson a város vagy a falu. [/OFF]

IN GOD WE TRUST!

(#30) philoxenia válasza talmida (#29) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Velencében egyetlen ingyenes WC-t sem találtunk, az összes nyilvános WC 1 € volt és mindenütt ültek, tehát kettőnek két € .... /nem a magyarországi Velencéről van szó/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#31) talmida válasza philoxenia (#30) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Ja, igazad van, nem csak nálunk ilyen csóró a városi közigazgatás. :U

IN GOD WE TRUST!

(#32) philoxenia válasza talmida (#31) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk ez érdekes hír:[link], a hajléktalanok sem mindenütt egyformák..

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33) finest válasza talmida (#18) üzenetére


finest
őstag

Azelőtt az amerikai mekiben az üccsi is ingyen volt a kaja mellé, tán azóta elérte őket a válság?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#34) lúzer


lúzer
veterán

sőt, Moszkva lehet az új világ ura

álmodik a nyomor, Pekinget még elhinném :U

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#35) Crystalheart válasza talmida (#29) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Lehet, hogy ebben a hajléktalan-kérdésben radikálisabb vagyok, mint általában, de tekintve, hogy ez a magyar turizmus egyik legnagyobb rákfenéje és az országimázst leginkább rontó tényező, azt hiszem, annak kell lennem. Tehát: kényszer-hajléktalanszállók. (Természetesen a megfelelő biztonsági intézkedésekkel és szabályzással, mert ez az, aminek hiánya miatt rengeteg hajléktalan inkább a közterületeket csúfítja. A hajléktalankodás önmagában felér egy erős rongálás-gyanúval.) Ez persze csak tüneti kezelés, de az okozó helyzetet megoldani rövidtávon nem lehet.

(Ohh, a kapcsolódó South Park részt láttátok? :D)

(#36) bullseye válasza finest (#33) üzenetére


bullseye
addikt

nem csak újratölthetően? int amit most nálunk is kipróbál a KFC. szegénykéim, majd rájönnek, hogy eddig miért nem volt...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#37) bullseye válasza talmida (#29) üzenetére


bullseye
addikt

egyszerűbb lenne kellő számú hajléktalanszálló, mert nincs elég... de az is igaz, hogy van aki nem megy be, mert "szabadság"...

egyszer-egyszer a mi házunk ban is belógtak hajléktalanok - na ők már nem maradtak emberek sajna. és nem hiszem, hogy csak a nyilvános WC-k hiány miatt sz*rták össze a pincét, ahol aludtak. Mert szét is kenték.

szóval nem a franciák esete a mérvadó, tartok tőle, túl sokba lenne fenntartani az ingyenes nyilvános WCket...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#38) Crystalheart válasza bullseye (#37) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Egyszerűen visszahoznám a "közveszélyes munkakerülés" mintájára a "közveszélyes szálláskerülést" :D

(#39) talmida válasza philoxenia (#32) üzenetére


talmida
Közösségépítő

:R :R :R

finest Az amerikaiban persze, hogy mindig ingyenes volt, meg most is az. Én az otthonitól akadtam ki. :U
:R :R

Crystalheart, bullseye, totál tanácstalan vagyok. :U

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#40) gaborbol válasza bullseye (#36) üzenetére


gaborbol
őstag

De, az ujratoltes most is ingyenes, ma voltam Subway-be csak egy üres poharat kapsz a kasszánál.Az üdítőt kiadó automata a "vendég" térbe van. Annyiszor töltöd újra, ahányszor csak akarod.

(#41) Crystalheart válasza talmida (#39) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ez sok mindenre választ ad! ;] (Nyehehehe)

(#42) bullseye válasza gaborbol (#40) üzenetére


bullseye
addikt

nem nagyon járok Subba, úgyhogy ezt nem is tudtam... valszeg nem reklámozzák annyira.
de KFCék helyében most nem csodálkoznék, ha még másnap is mennének vissza a pohárral. vagy amíg szét nem ázik teljesen :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#43) KilgoreTrout válasza gaborbol (#40) üzenetére


KilgoreTrout
senior tag

Hát ja, mondjuk a subway itthon eléggé túlárazott, meg egyszer láttam egy csótányt a pultban, szóval a higiénia terén sem állnak a helyzet magaslatán.
Ráadásul valami spéci kólagépük van, ami szirupból kevesebbet rak a pohárba viszont belenyom még fél kiló cukrot...
Ha néha ott eszem megvan a napi cukorbevitel az üdítőből.

[ Szerkesztve ]

(#44) talmida válasza finest (#33) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Bocs, én a refill-re gondoltam, Az van ingyen

Crystalheart: Túl sok benne a csúnya beszéd

IN GOD WE TRUST!

(#45) finest válasza talmida (#44) üzenetére


finest
őstag

Igazad van, én emlékeztem rosszul!

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#46) gaborbol válasza KilgoreTrout (#43) üzenetére


gaborbol
őstag

:)
Hat igen MO-on en is csak egyszer ettem subwaybe(Pecs, Arkad) nagyon el is ment tole a kedvem, tenyleg draga volt es alig raktak valamit a szendvicsbe. :(
Itt viszont a kedvencem, ha mar junkfood akkor subway, friss, ropogos, azt kapom amit kerek, nem tocsog az olajban, es 5 dolcsi.
Felesegem ismerose mondta ,aki Kansas-ben el, hogy o eddig 29 kulonbozo Mcdonalds klon jellegu gyorskajaldat probalt ki a kornyekukon, ahol hamburgert arulnak. Szoval itt kicsit nagyobb a konkurencia is.

[ Szerkesztve ]

(#47) Crystalheart válasza talmida (#44) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Akkor nézd meg eredeti nyelven, abban kisípolják, már ha van. Ez a magyar szinkronjának a sajátossága :D (Vagy ne nézd meg, mindegy :D)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.