Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) No-kia


No-kia
őstag

a házat és a monitort mennyiért vetted?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#2) D.Orion


D.Orion
veterán

Ez kemény egy gép lett. Elfogadnám a HD filmek készítéshez. :R Grat!

Annyi kiegészítés, hogy az FX1700 nem olyan rossz kártya ám. Egy jó középkategória a Quadro-k közt.

[ Szerkesztve ]

(#3) serwer válasza No-kia (#1) üzenetére


serwer
csendes tag

ház 30.000.-
monitor kb. 46.000.-

általában nem szabad árakat nézni a vásárlást követően, de nekem most kifejezetten jólesik :C

(#4) fero02


fero02
veterán

Hiányolom az árakat...

(#5) webdeejay


webdeejay
aktív tag

aranyos kis gép, egy ilyet simán elvinnék :)

(#6) serwer válasza fero02 (#4) üzenetére


serwer
csendes tag

jogos

ház 30.000.-
monitor 46.000.- x2
vga 94.800.-
proci 63.900.-
ram 66,600.-
hdd raptor 34.000.-
hdd 1TB 27.000.- x2
alaplap 71.000.-

össz: 506.300.- bruttó
plusz-mínusz néhány ezer forint,a számlák már nincsenek itt

(#7) Inv1sus


Inv1sus
addikt

A következő konfig lehetne egy zeneszerzésre szánt cucc. :)

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#8) Bici válasza serwer (#6) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem is kiválthatóak az említett ajánlott gépek, de az AVID Media Composer nem fog rá felmenni.
A kézikönyv, és a weboldaluk leírása szerint csak valamelyik GF Quadro-val hajlandó működni.

Jó kis cikk, gratulálok!
Végre nem csak kocka, vagy gémer felhasználásra szánt gépekről hallani itt a logout-on. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) PH-User válasza Bici (#8) üzenetére


PH-User
addikt

Gratu a géphez neki. Te meg ügyesen összepakoltad. Én most legfőképp a rászánt összeget fogadtam volna markomba. :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#10) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Kicsik a képek, nincsenek középre helyezve, egybefolynak....
Kérem szépen, tessék rendbeszedni ezt az írást, addig előredátumozom. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#11) Lars


Lars
őstag

Esetleg valami 64-bites oprendszer ?
Nem tudom mondjuk mennyire támogatják a film szerkesztő progik, de a 4 GB memóriához már talán elkelne.
Amúgy jó kis gép lett. Ha egyszer valaki meglepne egy ilyennel, nem mondanék nemet :D

(#12) serwer válasza Bici (#8) üzenetére


serwer
csendes tag

GF Quadro ? ez meg milyen élőlény? :)
talán a cikkben említett HP Quadro FX1700-re gondoltál, ami azért nvidia magos.

#Racecam
bocsi a maximumot hoztam ki magamból és már éhes voltam
egyébként nem tudom megcsinálni :F

[ Szerkesztve ]

(#13) Bici válasza serwer (#12) üzenetére


Bici
félisten

:DDD Jajj, bocsesz, igazad van, nV Quadro-t akartam írni. :B

Most nézem a weboldalon, hogy már "NVidia Quadro FX 560 or higher" szerepel a minimum rendszerkövetelményeknél. Így tényleg nem áll semmi az Avid M.C. útjába. :)
Egy régebbi verzióval dolgozgattam egy rövid ideig, és az ahhoz mellékelt kézikönyvben egy szál nV Quadro karit jelöltek meg, mint lehetőséget, de már nem tudom, hogy melyik volt az.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#14) serwer válasza Racecam (#10) üzenetére


serwer
csendes tag

javítottam , tényleg jobb lett :DD

(#15) Enclave


Enclave
aktív tag

Hali!

Két darab érdeklődő kérdésem lenne:

1:Egy alaplap mitől lesz "workstation"? Vagy a gyakorlatban ez mit jelent? Szerveralaplap? Ennyiért nem lehet esetleg valami csúcs-tuningos lapot kapni? :F

2:Egyébként egy Nv Quadro v. Ati FireGl miben is különbözik a mezei GeForce v. Radeonoktól?

A válaszokat előre is köszi!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#16) total90


total90
veterán

Csákó!
Cuccos kis írás és grat a géphez is.Amúgy ez milyen típusjelzésű Chiftec ház ?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#17) serwer válasza Enclave (#15) üzenetére


serwer
csendes tag

1. Szerintem nincs már nagy eltérés a workstation és az ún. otthoni pc-k között, max a gyártók szeretnek az árral valamiféle különbséget tenni.Egyébként a cikkben említett alaplap tuningra kiválóan alkalmas teszt teszt és az asusnak vannak drágább deszkái is kifejezetten játékosoknak.
A szerveralaplap más tészta, úgy tervezték őket - jó esetben - hogy akár évekig működjenek a nap 24 órájában.

2. Egyszerűen fogalmazva a Quadro 3D-re, a GeForce játékra lett kifejlesztve és a saját területén mindkettő agyonverné a másikat.Persze a határok itt is elmosódnak.

bocs a szakszerűtlenségért, hozzáértők majd kijavítanak

(#18) serwer válasza total90 (#16) üzenetére


serwer
csendes tag

köszi

a cikkben linkelt

(#19) Racecam válasza serwer (#18) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Minnyá buherálom még egy picit. :)

mod: Most nézd meg. ;)

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#20) cucka válasza serwer (#17) üzenetére


cucka
addikt

Dual xenon proci támogatás (tehát akár 2x4 mag), 16-64 giga memória támogatása, ecc memória, hardveres sata raid (5-ös és 10-es is), 15000 rpm-es sas diszkek, speckó 3d tervező kártyák (quadro,firegl), pci-x foglalat, rack-be szerelhető kivitel. Tényleg, szinte semmi különbség nincs az otthoni pc és a workstation-ök között.. :U

[ Szerkesztve ]

(#21) cucka válasza Enclave (#15) üzenetére


cucka
addikt

1:Egy alaplap mitől lesz "workstation"?
Jó kérdés, ez az Asus alaplap szerintem azért lett Workstation, mert azt írták rá. Egyetlen plusz fícsört láttam a kommersz alaplapokhoz viszonyítva, hogy lehet bele pakolni Asus féle SAS vezérlőt.
A normális workstation alaplap az gyakorlatilag egy asztali gépbe szánt szerver alaplap, amely tud néhány, szervereknél lényegtelen, de asztali gépeknél fontos fícsört (pl. pci-ex slot, alaplapi hangkimenet, sok usb port, stb.). Ez nem a tuningos pistike kategória, sem árban, sem pedig felhasználási területben, itt a legfontosabb tényező a megbízhatóság.

2:Egyébként egy Nv Quadro v. Ati FireGl miben is különbözik a mezei GeForce v. Radeonoktól?
Más a firmware-jük, a Quadro/FireGL kártyákat támogatják a különféle tervező/egyéb szoftverek. Ja, és 3x annyiba kerülnek. Ezt leszámítva nincs sok különbség, nyers erőben ugyanannyit tudnak ezek, mint a nekik megfelelő játékra szánt kártya.

[ Szerkesztve ]

(#22) beencee


beencee
senior tag

"Mi ebből a tanúság?"
Ez értelmetlen, mert gondolom inkább a tanulságot akartad levonni és nem vértanúságra vágysz... Tehát inkább így: Mi ebből a tanulság?

(#23) serwer válasza beencee (#22) üzenetére


serwer
csendes tag

tanúság: Bizonyság, bizonyíték

tanulság:Valamely eseményből, valaki, valami példájából stb. adódó fontos felismerés, hasznos ismeret

a második valóban jobb, javítom köszi

(#24) sanyixXx


sanyixXx
senior tag

én a nevem alatt található géppel szerkesztek videókat. premiere, after effects bőven elfut, photoshopnak is bőven elég, az indesign meg ki sem használja:)
fél millát biztos nem ölnék gépbe. viszont be kell látni, hogy szép példányt pakoltál össze :C eldolgozgatnék vele :DDD

Rumot minden pohárba! | https://rumnagykovet.hu/

(#25) serwer válasza cucka (#20) üzenetére


serwer
csendes tag

köszi a részletes leírást, végigolvasva a kategória felső részét jellemezted.
A Dell-nél tágabban értelmezik a workstation fogalmát.
De ha megegyezünk, akkor hívjuk ezt a gépet "workstation otthonra" néven :)

(#26) bekes.andras


bekes.andras
tag

Az alaplapot túlzásnak tartom, simán alább lehet adni. A PCI-X-es bővítési lehetőség munkaállomás révén praktikusabb lehet, mint a CROSS FIRE támogatás.

A CPU esetében találni jobb 4 magost, ár/teljesítmény értékben.

A memória esetén én is csak azt tudom mondani, hogy mindenki olyat vegyen, ami már bizonyított. Sajnos a drágák is képesek meghalni, így a garancia hossza lehet a mérvadó.

Akit rá lehet beszélni a raptor GB/ár értékére, az meg is érdemli. :)

Javasolnék egy rendszer HDD-t, és egy RAID0 kötetet, de ha tényleg komolyan gondolod, akkor egy HW-es RAID vezérlőt, és tetszés szerint RAID5 vagy RAID5+0-ás megoldást.
Sajnos a SW-es RAID esetén a driver nem támogatja a SMART adatok kiolvasását, így csak akkor értesülsz a HDD-k hibáiról, amikor már nagy a baj.

Videovágáshoz a Quadro pont olyan értelmetlen, mint a Cross Fire-t támogató alaplap....

AVID esetében NVIDIA, más esetben, pedig ATI is szóba jöhet, a mostani árak mellett is 30-40 ezer Ft bőven elég erre a célra.

A ház esetében csak annyi az igény, hogy a merevlemezeket ventillátor hűtse közvetlen, az, hogy hogy néz ki, másodlagos, 15 e Ft körül egész használhatóakat lehet kapni, és mivel nincs sok alkatrészünk, így egy kompakt is megfelel, a nagy sok helyet foglal, gyakorlatilag üres, így nem is tud jól szellőzni.

A táp teljesítménye a fent említett eszközök esetében 500W, ha nincs sok merevlemezünk, akkor elég a 400W is. Komolyabb tömbök alkalmazása esetén ki kell számolni a pontos igényt.

Monitorok esetében pedig alternatíva lehet az egy nagyobb monitor + egy interlace kontrol monitor, vagy egy reális árú Blackmagic kártya HDMI kimenettel. Ez utóbbit az AVID-en kívül minden támogatja. AVID esetében vagy DV deck-re lesz szükségünk vagy egy AVID Modjo-ra a monitorozáshoz.

Összességében túlzásnak tartom az összeállított konfigurációt, és semmiképp nem szakmai szemmel kialakított egységnek, mint inkább mindenből vegyünk drágát, az jó lesz megoldásnak tűnik számomra.....

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#27) devast


devast
addikt

Szerintem:
alplap: fölös pénzkidbás volt, egy jobbfajta vagy közepes árfekvésű p45ös deszka is simán elég.
proci: teljesen rendben.
ramok: ez is oké.
monitor: itt szerintem teljesen alálőttél... ilyen típusú "munkára" nem 46k huf-os tn paneles kijelző való, hanem legalább egy s-ips vagy xva.
vinyók: raptor rendszernek jó dolog, de magát a videó szerkesztési/kódolási folyamatot egy dekával nem gyorsítja, így szerintem felesleges pénzkidobás ez is.
vga: Quadro CAD/CAM-re való, nem videószerkesztésre, hozzátenném a kódolási folyamat teljesen a cpu-t terheli nem a videókártyát, így ez is $500+ pénzkidobás. Mondjuk mpeg2-t lehet tud hardveresen tömöríteni, de a szoftver valószínűleg nem fogja kihasználni.
ház: teljesen jó választás, bár én táp nélkült vettem volna valami normálisabb enermax/corsair táppal.
Amit még bele lehetett volna suvasztani, és érdemes lenne az egy szünetmentes táp.
Vedd ezt privát véleménynek, grat a cucchoz.

(#28) kleinguru válasza bekes.andras (#26) üzenetére


kleinguru
addikt

Több pontjával is egyetértek a kollégának!

Szerintem ( nem tudom ): nem fog éjjel nappal menni a gép ( ha mégis, akkor is mind1 mert 3 évet az enyém is simán elment ), ezért fölöslegesen drága az alaplap

A memóriát (tekintve a régi árakat) én 8Gbyte-ot vettem volna.

Vidikari (nem értek csak a játékos részéhez): no comment

Vinyó(k): rendszervinyónak egy jobb ssd (használtan 25e 32Gb samu slc), de a 2 másik 7200-es vinyóval raid tömb,. illetve még egy és akkor nem raid0 hanem biztosabb raid5, mégis gyors.

CPU: valóban van jobb teljesítmény/érték arányú is (bár azt megértem ha az ember nem akar tökölni a tuninggal)

A házat én jónak tartom nekem is hasonló van, bár én a hűtésre a fentiek spórolásával áldoztam volna egy vízhűtő rendszert (ez nem feltétlenül a legjobb, én így csináltam volna)

A Monitorokkal kapcsolatban jó döntés született:)!

Különben grat az embernek aki ekkora összeget rá tud áldozni egy munkagépre, kívánom neki a minnél hamarabbi megtérülést:)!

Ui.: Jó a cikk:)!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#29) luw2win


luw2win
őstag

Én még ilyen NV Quadro-s tesztet nem is láttam, de jo lett. Kicsit drágállom :D

Szürke BOND befigyel a monitoros kép jobboldalán :DDD

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#30) cizoe válasza luw2win (#29) üzenetére


cizoe
őstag

Lehet, hogy ha lenne 500k-m egy nem is célkonfigra (mert hát ez nem az lett) akkor tuti nem szívnék ilyen sittes cigit... :U Még így sem ,hogy nincs ennyi dellám, azért minimum szint az van. :)

A quadrot én is felesleges pénzkidobásnak tartom. Amire használva van, elég egy mezei vga. Sőt még a középkategória is elég lenne 3870,4830,4670, nv98gt,96gt stb.

[ Szerkesztve ]

(#31) Taranti


Taranti
senior tag

Szép cikk, bár ehhez a területhez nem értek, lenne kérdésem:

1. Minek 2 monitor...?
2. ...de ha kell is, úgy tudom, ma már sok olcsóbb vga is támogatja a dual monitoros megjelenítést.
3. Ennyi (sőt több) memóriához esetleg 64 bites oprendszer?

Amúgy tuti konfig, sok sikert a munkához!

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#32) szgombos válasza bekes.andras (#26) üzenetére


szgombos
csendes tag

Ami a VGA-t illeti egy 46xx ATI-t kellett volna választani, hűvös, keveset fogyaszt, avivo 2.2 támogat és a hang kodolásba alaposan besegít.
Monitorból egy 24"-es 1080p felbontásút illett volna a képhez és egy kissebbet pl, 17"-eset minden másra...
Vinyóból a köv. 2 évre elég lett volna 4 drb 640gb-os WD de egy BlueRay egység mindenképpen kellett volna bele így 2008 végére.
Házból én inkább antec sonataba pakoltam volna (ebben elől 2 drb 92mm-es noctua venti kavarhatott volna ...
Memóriából 8 giga símán mehetett volna.
... meg egy minőségi egér.

És ez csak a hardwer.
A softról senki se beszél ;)

(#33) eziskamu


eziskamu
addikt

Processzor:
Gondolom, Ti is úgy vesztek procit, mint ahogy én, megnézzem melyik a „legbikább”, és eggyel alá lövök.

Én úgy veszek procit, hogy megnézem, mennyi pénzt tudok összekaparni és abból kb mit lehet kapni. Na ezért van még mindig E2160-am

(#34) dabadab


dabadab
titán

Jesszusom, elszortal egy csomo penzt tok felesleges dolgokra, viszont monitorbol (ami fontos lenne) sikerult gagyi TN panelest venni.

DRM is theft

(#35) serwer válasza bekes.andras (#26) üzenetére


serwer
csendes tag

"Összességében túlzásnak tartom az összeállított konfigurációt, és semmiképp nem szakmai szemmel kialakított egységnek, mint inkább mindenből vegyünk drágát, az jó lesz megoldásnak tűnik számomra"
Pedig egy TV2-ös ember ajánlotta a konfig-ot , aki az AVID-ot tanfolyamon oktatja és nagyjából az is lett véve :U

a szürke bond pedig nagyon király cigi, vaníliás karikával :DDD

(#36) fourgee válasza szgombos (#32) üzenetére


fourgee
csendes tag

Nekem is ilyenek jutottak eszembe.
Pl, hogy miért maradt ki a BluRay, meg ez a monitor téma. Ha már izom gép, ami bírja a HD szerkesztést, akkor ugye jó lenne hozzá egy olyan monitor, ami meg is jeleníti. Bár mondjuk én túlságosan érzékeny vagyok a monitorra, 3 évig használtam SPVA paneles monitort, és most rá vagyok kényszerítve a TNfilm kijelzős notebookra...

Ja, és miért kellett akkora ház a gépnek? Ha már ennyit kiad rá az ember, akkor már csak egy 10-essel többet kell kiadni és van belőle egy szép CoolerMaster Stacker, aminek megjelenése is van. :)
Amikor megvettem, olyan házat akartam, amire nem azt mondják az emberek hogy ez egy számítógépház, hanem azt, hogy nézzenek rá, és elsőre ne is tudjanak mit mondani, csak annyit, hogy "hú, mekkora". Kisebb mint a nagyobb Chieftec-ek, de van megjelenése. :)

Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

(#37) dabadab válasza fourgee (#36) üzenetére


dabadab
titán

"miért maradt ki a BluRay"

Mert pl semmi szukseg nincs ra?... Megis, mi a fenere jo egy BR ODD akkor, ha az ember sima PAL videot szerkeszt? (Mondjuk ez a kerdes akkor is ugyanugy allna, ha tortenetesen HD videot is akarna szerkeszteni.)

DRM is theft

(#38) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Jó kis írás, köszi! :R
Viszont itt van találtam egy helyesírási hibát: "végösszeghez ( kb. 500ezer) még hozzá adhatunk plusz 20-30 ezer forintot, ami a rengetek időt, utánajárást, benzint és telefonköltséget fedezi." A "k" helyett "g" kell, vagyis rengeteg. ;)

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#39) dabadab válasza szgombos (#32) üzenetére


dabadab
titán

"Ami a VGA-t illeti egy 46xx ATI-t kellett volna választani, hűvös, keveset fogyaszt"

...es abszolut nem tamogatja az Avid :) (Nem mintha a NVidiak tudasabol olyan tul sokat hasznalna, csak a 3D effektek szamolasara hasznalja oket.)

"a hang kodolásba alaposan besegít."

LOL :D A hangkodolasba egyreszt nem segit bele, mert az Avid nem hasznalja, masreszt a hangkodolas nem olyan feladat, amiben barmilyen segitsegre is szuksege lenne a processzornak, teljesen elhanyagolhato szamitasigenye van.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#40) serwer válasza HUNNIA1920 (#38) üzenetére


serwer
csendes tag

köszi, javítottam

a blueray-jel várok egy kicsit, megvárom még elterjed vagy megdöglik :))

(#41) divrapier


divrapier
tag

monitor: kar, hogy nem valami jobbfajta paneles.
memoria: 2x ennyi is lehetett volna, es ddr2-es.
alaplap kicsit draga, es semmi igazi extra szerintem.
lesz olyan progi ami kihasznalja a quadro-t?
procinak sem lenne gond a gyari hutest lecserelni. nekem q9300 van hyper tx-el @3 GHz (elsore ennyit probaltam tobb nem is kell jelenleg, de valszeg menne feljebb is)
inkabb piros pall mall, ha mar egeszsegtelen legalabb legyen benne anyag

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#42) total90 válasza serwer (#18) üzenetére


total90
veterán

Oh,bocs nem vettem észre :R

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#43) bekes.andras válasza szgombos (#32) üzenetére


bekes.andras
tag

Azért a 17" az kevés már. Max. ha kettő van belőle, de akkor kell még egy kontrol monitor, ami magával rántja a plusz kimenetet....

4db WD szintén HW-es kártya mellett él meg.

BluRay-nek jelen pillanatban téli álmot alszik.

8 GB is sok, ráadásul 64bites oprendszert kíván. :) Szintén szűkíti a lehetőségeket.

És valóban senki nem beszélt a szoftverekről.

AVID, Premiere PRO, Sony Vegas.......

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#44) bekes.andras válasza serwer (#35) üzenetére


bekes.andras
tag

Pfff....

El lehet dönteni, hogy kinek lehet igaza... :)

Melyik vótt' a szemüveges?

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#45) bufurc válasza kleinguru (#28) üzenetére


bufurc
tag

Ezt a gépet az alaplap árából össze lehetett volna rakni... Leszámítva talán a vidkarit ami kell a programhoz. 400k-ból pedig qrva sok túró rudit lehet venni.

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#46) Sanyix


Sanyix
őstag

-ddr3 minek? főleg core2-höz...
-minek ilyen fx izé? Ugyan ezt tudja egy átlagkártya is, negyedannyiért. és gondolom semmilyen videoszerkesztős program nem használja a gpu-t. (mellesleg a quadro amúgyis átnevezett mezei geforce, általában nagyobb sávszélű memóriavezérlővel, de erre a sávszélre valószínűleg nincs szükség itt).
- ugyan ezt a tudást megkapod negyed, de legalább harmadannyiért egy másik lapban. Tudod, ezeket úgy gyártják, hogy ráírják hogy wörksztésön, és akkor 3x-os árat számolnak, a vörksztésön felirat nélküliekhez képest.

Ja, és én úgy veszem a procit, hogy megnézem milyen magos, és a legjobb milyen magos, majd megveszem az ilyenmagos prociból a legjobb ár/órajel arányút általában a legolcsóbb közelében van, majd ha kell felhúzom a leggyorsabb órajelére :)

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#47) serwer válasza Sanyix (#46) üzenetére


serwer
csendes tag

ddr3 minek? főleg core2-höz...
talán a teljesítmény miatt... Te mihez használnád?

minek ilyen fx izé
mert videó-buzeráláshoz lesz a gép és ezt favorizálják a vágószoftver-gyártók

ugyan ezt a tudást megkapod negyed, de legalább harmadannyiért egy másik lapban
linkelj légyszí X48-as lapot harmadáron, mellesleg ez a lap csak ddr3-mal megy, összefüggnek a dolgok :)

Ja, és én úgy veszem a procit, hogy megnézem milyen magos, és a legjobb milyen magos, majd megveszem az ilyenmagos prociból a legjobb ár/órajel arányút általában a legolcsóbb közelében van, majd ha kell felhúzom a leggyorsabb órajelére
így tettem lényegében, csak húzás nélkül

persze lehetett volna 150-ből is összerakni egy gépet,de akkor még mindig szeretnék egy videó-szerkesztő pc-t :DD

(#48) dabadab válasza serwer (#47) üzenetére


dabadab
titán

Egeszen konkretan mi szukseg van az X48-ra?... Foleg, hogy normalis monitorra meg nem maradt keret.

DRM is theft

(#49) bufurc válasza dabadab (#48) üzenetére


bufurc
tag

Nem érted... Ez a gép attól jó, hogy fél guriga volt.

1xer nekem is lesz 1 fasza kis gépem

(#50) szgombos válasza dabadab (#37) üzenetére


szgombos
csendes tag

Mégis egy gányé dl dvd-re akarod kiírni a sok napos-hetes munka gyümölcsének első felét, aztán egy másikra a többit? Magyar narancs...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.