Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hannibhál


Hannibhál
őstag

Ez engem is érdekelne mert én is futok egyenlőre futópályán de az rövid s emiatt sok kör kell amit meg vhogy nem szeretek:)

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#2) kuntics


kuntics
aktív tag

amikor én kezctem el futni,akkor ebben a topicban segítettek a választásban.

(#3) deicide


deicide
veterán

Futó cipő nincs, nem tudnak futni. :)
Futócipő van.

Meg futós topik, ahol segítenek cipővel kapcsolatban is. :K .

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#4) ATL


ATL
csendes tag

Nyulcipobolt, Spuricipobolt, Saucony markabolt. Ha ezekbe elmesz akkor lemernek mindent es megfelelo cipot kapsz a labadra. Nekem az Asics gt 1000 jott be.

(#5) Simi87


Simi87
senior tag

Nike Flyknit Free 4.0

(#6) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

nincs egy általános megfelelő cipő. tudni kell, a lábad tartása/dőlése milyen. nekem például pronáló, azaz befelé dől kicsit, de lehet szupináló a tiéd, vagyis kifelé dőlő, vagy normál (manapság keveseknek ilyen).

csak ez után jöhet az a szempont, hogy betonra, terepre vagy pályára kell.

nekem betonra és általában városba az Asics GT2000 jött be, van tartása, érzem, ahogy fogja a lábamat, de nem szoros, kényelmetlen, a Nike Flyknit olyan semmilyen, túl puha benyomást keltett.

személyes tippem, hogy menj el a Spuriba vagy a Marathon Depoba, szánj rá kb 2 órát, fel kell próbálni kb 5-6 párat legalább és futni az eladók előtt vagy megméretni a lábad, eztán el fog dőlni, mi kell. nem feltétlen lesz olcsó, de ha hosszú távon akarsz futni és a lábad is kell még, megérni. lidlis cipőt el kell felejteni futáshoz.

[ Szerkesztve ]

(#7) himpulator


himpulator
tag

A Decathlon saját márkás cipőit használom, szintén betonon. kb 10 ért tudsz venni, árban verhetetlenek. Heti 3-4 alkalmora 5-6km.

(#8) MineFox54


MineFox54
őstag

Apámnak csak a Saucony jött be, pedig próbált mást is. De ez csak a lábadtól függ.

(#9) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Köszönöm! Hát, nem feltétlenül fogok felmenni Pestre egy pár cipő miatt... Nálunk csak Hervis van, meg pár bolt. Akkor próba, szerencse.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#10) Geri Bátyó válasza Victoryus (#9) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Mivel a lábad épségéről és az egészségedről van szó én a helyedben megtenném azt az utat Pestre. :K
Amúgy én is a Sauconyt javasolnám. Ráadásul a forgalmazó [link] éppen kifuttatja a márkát, úgyhogy elég jó akciók vannak.
Én a legdrágább, Xodus nevűt venném, ami hivatalosan terepfutócipő, mivel Vibram talpa van. Rendkívül ellenálló, nem fog elkopni. Nekem lassan 4 éve van meg az Xodus 2 és most kezd megrogyni a felső rész.
Persze az olcsóbbakkal is jól jársz, csak a talp nem lesz olyan tartós.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#11) marositech


marositech
senior tag

Futós topik van.

1. Döntsd el, hogy áll a lábad, befelé-kifelé-neturális. Nézd meg jól. Legkönnyebben úgy tudod lecsekkolni, futópadon vagy, eléteszel egy tükröt és voila.
2. Money. Dekatlonos izétől egészen a 75.000 forintos Acsis Metarun-ig válaszhatsz.
3. Friss futó vagy, akkor újra kell tanulnod "futni". (ne sarokkal érj, hanem talpaddal stb.) Új cipőddel nem lesz jobb a helyzeted megfelelő mozgás nélkül.

Szívem szerint nézzél körül, Nike (nem Free!!!), Mizuno, Saucony cipőknél, ott kapsz normálisat.
Nem kötelező futóboltokban venni 2x áron, Outlet is van. M3-Polgár-Webáruház stb.
Nekem Acsis Kayano 22-őm van, betonra szuper, de olyan sajnos dögnehéz.

Jó futást!

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#12) JoeYi


JoeYi
őstag

nem írtad mennyid van rá és mennyit akarsz futni. Ha a standard 5-6 km-ert akkor bármelyik 12-18e Ft közötti cipő megteszi, Nike, Adidas stb, de fölött már inkább egy Asics GT2000. Ha félmarathon vagy hosszabb a cél, akkor meg Asics Gel Kayano. Drága, de évekig jó, és olcsóbb mint egy térdműtét.

Ez sport, nem ezen kell spórolni, sőt még talán olcsónak is nevezhetjük ha megnézem mennyibe kerül egy i3 proci :)

(#13) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Uh, háát sok sikert. Segíteni nem nagyon tudok, mert nagyon kellemetlen tapasztalatom van a betonnal/aszfalttal: régen rendszeresen futottam a Margitszigeten, ott minden OK, egyszer az az 5letem támadt, hogy nosza, fussunk el a BME-től a szigetig, utána a szigeten egy kört és vissza. A cipőre nem emlékszem, viszonylag olcsóféle futócipő volt. Eredmény: masszív térdfájás, hónapokig hanyagoltam a futást majd az elsőre is lifttel mentem fel, végül kb 4 hónappal az eset után doki mondja, h ez bizony részleges szalagnyikk, elsőre krém + szigorú pihi. Hálistennek további kb 4hónap után rendbejött. Azóta max strand homokján futok...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#14) Victoryus válasza JoeYi (#12) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Heti 2-3 alkalommal futnék 4-6 kilométert egyelőre. Térdem, izomzatom bírná, csak a talpam nem bírta.
Plusz megy mellette a heti egy úszás+legalább heti egy 30-40km tekerés. Eddig a futás tűnik a leghatékonyabb súlycsökkentőnek, és az a pár kilométer megvan 30-40 perc alatt, nincs napi másfél-két órám sportra.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#15) beefjeez válasza Simi87 (#5) üzenetére


beefjeez
senior tag

legszarabb döntés betonra

(#16) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

A hervisben mennyi selejt van, hihetetlen. Tök mindegy milyen ár,márka. Az egyik jó a masik lábra valón meg érezni hogy rosszul van megcsinálva. Végül egy Puma expeditet vettem. Ha nem válik be legalább akkor is lehet hordani utcainak nyáron. Bár gyártana futócipőt a Rieker...

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#17) Simi87 válasza beefjeez (#15) üzenetére


Simi87
senior tag

Miért, szerinted hova való? :F

(#18) marositech válasza Simi87 (#17) üzenetére


marositech
senior tag

Kérlek ez egy bare-foot style cipő.
Azoknak akik a hátuk mögött 50000 km futás van és nagyon tökéletesre fejlesztették a futólépéseket.
Na, erre jó a Free, de egy mezei newbie ne használja.
Kayano 22 elött a szigetet csak Free cipővel futottam körbe gond nélkül, de futóversenyeken betonra nagyon fájt a térdem.

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#19) beefjeez válasza Simi87 (#17) üzenetére


beefjeez
senior tag

Szerintem sehova.
Max salakra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.