Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Sajnos mostanság nem vagyok a legjobb kondiban, ezen futással szeretnék segíteni. A belvárosban lakom, az egyenetlen betonon fütsben, benzingőzben nincs kedvem futni. A Szigeten kiépített futópályáról itt egy jó lehangoló véleményt olvastam: Bővebben: link Ezek szerint, rosszabb, mint a beton. Tud valaki egy olyan helyet (hegyeken kívül), ahol normálisan lehet futni?!

(#2) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Olyan helyet is írhattok, ahol olcsón hozzá lehet jutni márkásabb futócipők kifutó változataihoz. :)

(#3) Perjel


Perjel
tag

Hervis?
Nem olyan szörnyű az a szigeti pálya sem, SZVSZ, persze nem is az igazi...

(#4) Damage válasza VÁMpír (#2) üzenetére


Damage
senior tag

Adidas Outlet Factory (kifutó, de hibátlan termékek áruháza), a Boráros téren a Duna Házban. Néha féláron hozzá lehet jutni nagyon jó kis cipőkhöz, amik nem idei modellek.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#5) fokukac válasza VÁMpír (#1) üzenetére


fokukac
nagyúr

Gellért-hegy, Margit-sziget... egyébként a Duna mellett majdnem mindig jó a levegő, mert fúj a szél. a szigeti futópálya meg szerintem egyáltalán nem rossz.


Ui. ezt az aláírást... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#6) VÁMpír válasza fokukac (#5) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

Gellért-hegy: főleg betonon lehet itt futni, nem? Na meg fölfelé, túl korán megadnám magam.

(#7) Obi-1 válasza VÁMpír (#1) üzenetére


Obi-1
őstag

Én se vagyok nagyon oda a süppedős futópályáért. Olyan nagyon azért nem árthat. Nekem közel van a Sziget (15 perc bringával), ott ismerem a járást, a távolságot, nincsenek szabadon rohangáló kutyák, jó csajok vannak, ezért rendszeresen ott futok. :)

Only a Sith deals in absolutes.

(#8) Gambit válasza VÁMpír (#1) üzenetére


Gambit
őstag

Szerintem ez a cikk enyhe politikai csúsztatás. Én próbáltam azt a pályát, és nem volt semmi bajom tőle, csak elköltöztem a közelből, azért nem járok mostanában. Amatőröknek mindenképpen jó, mert mi nem futunk rajta napi 2-3 órát.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#9) VÁMpír válasza Damage (#4) üzenetére


VÁMpír
aktív tag

itt milyen árakkal lehet számolni (kb)?

(#10) Obi-1 válasza VÁMpír (#9) üzenetére


Obi-1
őstag

Minimum 30% kedvezménnyel adhatnak át a boltok az Outletnek. Ezt az adidas gondolom be is tartja.

Only a Sith deals in absolutes.

(#11) Damage válasza VÁMpír (#9) üzenetére


Damage
senior tag

Változó. Olyan 10-70% kedvezmény. Volt olyan cipőm, amit a Váci utcai Adidas-ban 25 ezerért vettem és 1-2 évvel később még egy ugyanolyat az Outlet Factory-ban (akkor még Óbudán volt a Filatorigátnál) 7-8 ezer Ft-ért. Azért került ennyibe, mert kifutó darab volt. Néha ki lehet fogni nagyon korrekt áron jó cuccokat. Boráros tér, Duna Ház.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#12) VÁMpír


VÁMpír
aktív tag

Csekkoltam a helyet. Köszi, tényleg jó ötlet volt!

(#13) White Tiger


White Tiger
tag

Na kicsit meguppolom a témát. Itt a jó idő, elmente hát futni. Én két helyre szoktam járni: Margit sziget és Népsziget. Utóbbi ugyan néha eléggé lehangoló, most is pl egy idő után csupa sár volt, de remélhetőleg ez megváltozik, ha megépül a lakópark...

Ahol még nagyon szép láttam, az békésmegyer. A töltés gyönyőrűen meg van csinálva, végig a szentendrei sziget mellett.. egy élmény lehet ott futni. Kár, h messze van.

Engem az érdekelne, h a XI. kerben hol van lehetőség eme remek sportra. Ha minden igaz, oda fogok költözni, és jó lenne vmi jó kis hely.

Ami nem öl meg, az erősít.

(#14) White Tiger


White Tiger
tag

Voltam ma a margit szigeten a kedvessel (csak sétáltunk :) ). Megbeszéltük, h majd megyünk együtt mozogni :) Én futok, ő meg görkorival/biciklivel kísér :) Még nem túl szép a sziget, alig van zöld, a fák nagy része kopasz, le se lehet dölni a fűbe, mert csupa sár... Pedig milyen jó lett volna az! ;)

Tényleg csak ennyien futunk a PH!-n? Nemár!

Ami nem öl meg, az erősít.

(#15) greenface


greenface
aktív tag

Én is futok, de én Nyíregyházán :).

''Mit ér az erő, ha nem a tiéd?'' - "Pénz legyen, a többit megvesszük!"

(#16) White Tiger


White Tiger
tag

Nem tudja vki, milyen hosszú a töltés békásmegyernél? Ami a szentendrei-szihet mellett megy.

Ami nem öl meg, az erősít.

(#17) emvy


emvy
nagyúr

Kicsit felhozom a topicot. :)

Gondolom itt is vannak jópáran, akik futkároznak időnként. Nem jön közületek valaki a június eleji K&H maratonváltóra?

while (!sleep) sheep++;

(#18) Josh


Josh
tag

Felhozom egy kicsit a témát, hadd dicsekedjek is egy kicsit....

Két hetes kihagyás után, elhatároztam, hogy ha lefutok 10 km-t. A leghosszabb táv idáig 7 km volt, gondoltam egy kis kihívás.

Sikerült. 56 perc 30 mp alatt.

Büszke vagyok magamra remélem ti is.:DD

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#19) GombócArtúr válasza Josh (#18) üzenetére


GombócArtúr
senior tag

ja! :)
A rekordom sacc 1 óra alatt 9 kilóméter, amikor a Kaiser's Plus futáson tévedésből a Maratonon indultam el. Ez úgy a 8ik kilométernél tűnt fel :)

meg még nagyon régen kúper futáson 2340méter.

Ahhozképest, hogy külömböző futórendezvénykre mennyien járnak ki, jó élettelen ez a topic.

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#20) Josh válasza GombócArtúr (#19) üzenetére


Josh
tag

A cooper az a 12 perces futás?

Sajna tényleg élettelen a topik, pedig a futás az egyik legolcsóbb sport, javítja a kondit, nyugtatja az elmét, és növeli az akaraterőt, és itt mindenki megtalálja magának a kihívást. Nekem ez tegnap az volt......

Hozzuk fel a topikot!

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#21) rii


rii
nagyúr

Sziasztok!

[1.] majdnem csináltam új topikot, mert csak a futós szóra kerestem rá.

[2.] engem konkrét cipőmárkák érdekelnének, lennétek szivesek mondani? Legjobb a kifutó modell. A lentebb írt címre elmegyek én is szétnézni.

[3.] Én azt tapasztaltam, hogy a legkeményebb föld is puhább, mint a leglágyabb beton. 1999-ben pár hét alatt elértem a 6km-t. mikor 3.jára tettem meg, nagyon éles fájdalom keletkezett a jobb térdemben, járni alig tudtam, ami, mint kiderült, a megerőltetés miatt volt, rögzítő fásni, kenőcs, miegymás, elmúlt. Azóta, ha futok, én csak földön, bár betonon könnyebb, mert nem nyel el enegriát pontosan a rugalmatlansága miatt.

[4.] Télen hogy lehet futni, hogy ne kapjon az ember torokgulladást, de mondjuk egy légszűrőbe se fulladjon bele? A sálon nagyon átjön a hideg levegő. vagy ez is edződés kérdése? Én a Dunaparton lakom, a légszűröt a beármaló levegő felmelegítésére, lefékezésére használnám

[5.] nagyon fontos a bemelegítés, nem? Én mindig csinálok mindenre kitejedő bemelegítést.

[6.]Abszolút nem vagyok nagy futó, 1 km-t talán most le bírnék futni, 6 hónap kihagyás után, 2 km a célom egyelőre, azt rendszeresen megtartani, majd később növelni.

[7.] van jó légzésritmus? Nekem a 2 ki, 2 be volt a nyerő!

[8.] A futást most elsősorban az ''úszógumim'' leadására szeretném felhasználni. De persze mellette étrend változás is lesz. Saláta, csikrehús, natúr víz, gyümölcs, zöldség.

Előre is köszönöm az észrevételeket.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#22) emvy válasza rii (#21) üzenetére


emvy
nagyúr

2, Fel kell próbálni, nincs univerzális megoldás. Saucony, Nike, Adidas, általában ezek között szokás keresgélni. Nekem egy Nikem van, nagyon kifogtam, pillekönnyű, és furcsa módon tartósabbnak tűnik, mint az Adidasok.
3, Így van. A másik véglet a margitszigeti futókör, ami csak kocogni jó, mert ha futsz, akkor olyan, mint a mocsár. Persze legjobb eredményeket aszfalton vagy rekortánon lehet elérni.
4, Jellemzően kénytelen vagy kicsit kevesebb levegőt venni. Ha sálat veszel, azon pillanatok alatt lecsapódik a pára, és tök vizes lesz. Egyébként mit akarsz ''lefékezni''? Az olyan, mintha nem vennél levegőt. Melegíteni pedig a sál nem melegít a levegőn. Bele kell rázódni a téli futásba, utána forró zuhany, stb.
5, Igen. :)
6, Hajrá. 2 km-be nagyon hamar bele fogsz jönni, 4-5 km-ig 1-1.5 hónap alatt fel tudja hozni magát egy túlsúlyos ember is.
7, Nincs univerzális eset. Nekem 3-3, 4-3 körül van az ideális.
8, Hajrá. :)


Lentebbiekre: nekem a rekord 26:20 7 km-re, és 1:36:00 21.6 km-re.

while (!sleep) sheep++;

(#23) rii válasza emvy (#22) üzenetére


rii
nagyúr

aham, köszönöm a gyors választ ... :)

[2.] de cipőkben a mi az a tényező, ami alapják ki kell választani a megfelelőt? Súly, légtalp, hajlékonyság? :B egy jó cipővel betonon is lehet veszélymentesen futni, igaz?

[7.] légzésnél 3-3, 4-3? Nem is gindoltam, hogy lehet ilyen is ....

[4.] mindig szoktam utána forró-fürdeni, már csak az izzadstág miatt is ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#24) emvy válasza rii (#23) üzenetére


emvy
nagyúr

2, Felveszed, ha úgy érzed, hogy jól fekszik a lábadon, akkor jó. Ha más a belső talpfelülete, mint a te talpad, akkor nem jó. A beton ettől még beton marad, de elviselhetőbb.

while (!sleep) sheep++;

(#25) rii válasza emvy (#24) üzenetére


rii
nagyúr

Gondolom speckó futócipőt kell keresni, :B és azok között már ''csak'' a kényelem az egyetlen, ami döntő lehet?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#26) bLaCkDoGoNe válasza rii (#25) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Esetleg az Asics-ot is érdemes lehet megnézegetni.
Szerintem mindenképpen azt vedd, ami Neked kényelmes.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#27) gregorik válasza rii (#21) üzenetére


gregorik
senior tag

2: egy amcsi barátom az Asics edzőcipőkre esküszik; ha szétmegy a Nike-m meg a Salomon-om, veszek egyet..

3: betonon az életben nem könnyebb futni, az izületi terhelés miatt. én ha csak lehet, kihagyom, erdőben futok mindennap.

4: pont attól nem kapsz torokgyuszit télen, hogy naponta futsz (immunerősítés). mivel futás közben belemelegszel, a torkod ilyenkor természetes sálként működik. én télen is sál nélkül futok, csak arra kell vigyázni, hogy futás végén hamar visszakerülj négy fal közé.

5: nem ''nagyon fontos'', de ajánlott. én fekvőtámaszozok meg súlyzózok előtte.

(#28) _az


_az
senior tag

lehet, hogy fura kérdés, de...

hogy lehet megállapítani, hogy jó is lesz-e a kiszemelt cipő... úgy értem a boltban a méretet, kényelmet le lehet ellenőrízni, de hogy kerülhetem el, hogy hosszabb használat után kiderüljön, hogy fáj benne a talpam???
mert pont így jártam a májk cipőmmel. nem súlyos, de nem is ideális ezek szerint a patámnak.

az

(#29) rii


rii
nagyúr

bLaCkDoGoNe, gregorik: köszönöm, ha másért azért vezsek egy ilyen cipőt, hoy mindent megtegyek az izületeim egéssége érdekében.

Szokott fájni 1-2x a sípcsontomon lévő izom. Szedjek magnézium tablettát, vagy valami izomlazító kenőcst kellene használnom?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#30) emvy válasza rii (#29) üzenetére


emvy
nagyúr

Inkább rossz technikával futsz, bár így távolról persze nem vagyok benne bizonyos. :) Legalábbis tipikusan a rossz, túl merev lábfejtartásból szokott ez a típusú fájdalom következni. Magnéziumot én nem szednék, kenőcs bepróbálható.

while (!sleep) sheep++;

(#31) rii válasza emvy (#30) üzenetére


rii
nagyúr

Tudnál légszíves mondani kenőcs-típust, márkát (vagy mi) ?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#32) RAM válasza emvy (#30) üzenetére


RAM
őstag

A jó technikáról van videó a Neten? :)

Csak tisztán

(#33) T. Almeida válasza emvy (#22) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Szia!

> Lentebbiekre: nekem a rekord 26:20 7 km-re, és 1:36:00 21.6 km-re.

Megkérdezhetem, hogy milyen pulzustartományban? Vagy csak fucc a nagyvilágba? :D

Nálam 136-145 pulzus között (zsírégető tartomány) 6.5 perc / km (salakon futok, 200-as pályán).

(#34) emvy válasza T. Almeida (#33) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem mérek pulzus sajnos, egyelőre nincs pulzusmérőm. :( Szal ezeket az időket úgy futottam, hogy úgy ''érzésre'' próbáltam belőni, hogy kb. mi a jó nekem.

3:40-es kilométereknél gyorsabbat már pár km-en sem tudok menni szerintem, ugye itt a 7 km az 3:45 p/km-es sebességgel ment. A félmaratonos időm még szerintem fog javulni, mivel ez életem első ekkora távján volt, most október másodikán, eddig - és azóta sem - futottam ennyit. Sajna nincs időm sokat futni, abszolúte csak hobbiból csinálom, stresszlevezetés, meg hogy a hátamat ne tegye tönkre a sok gépes munka.

Egyébként 140 fölé nem szoktam menni tartósan (futás közben), csak biciklivel. Ott lehet baromi magas pulzusszámot csinálni.

while (!sleep) sheep++;

(#35) rii


rii
nagyúr

#31-re tud valaki mondani valamit?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#36) T. Almeida válasza emvy (#34) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Polar rulez...ha veszel, ezt vegyél.
Nekem egy Polar 71ti van, utcán is lehet hordani, mert nagyon elegáns cucc.

(#37) rii


rii
nagyúr

fáj bal bokám ,a jobb vádlim, és a bal combom ....
alig 1 kilométeres futás uátn másnap ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#38) rii válasza rii (#37) üzenetére


rii
nagyúr

valaki valamit tud mondani rá...?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#39) emvy válasza rii (#38) üzenetére


emvy
nagyúr

Hülye kérdés, de milyen magas / súlyos vagy?

A bokán kívül mással nem feltétlen kell komolyan foglalkozni, az a jó, ha fáj :) (Na ez így nem igaz, de izomfájdalmak néha tapasztalhatók.)

while (!sleep) sheep++;

(#40) rii válasza emvy (#39) üzenetére


rii
nagyúr

alacsony vagyok :) 170/65 :B
kicsit mély fájdalom már ez a comnbjaimban ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41) Dirtyz válasza rii (#38) üzenetére


Dirtyz
őstag

Milyen cipőt vettél végül és hol?
Futás előtt nyújtasz egy kicsit, milyen tempóban kezdesz el futni?
Hirtelen ennyi...

Védd a fákat, egyél hódot!

(#42) rii válasza Dirtyz (#41) üzenetére


rii
nagyúr

még nem vettem futócipőt ... általában későn érek haza, most is bent vagyok ,g melóhelyen tudom, hogy hülyeség, de most egy nike ''túra''cípőm van, abban ''futok''.

A tempóm abszolút nem gyors, azt mondták egyszer hogy jó velem futni, mert hosszúkat ''lépek'' ...

Futás előtt szoktam bemelegíteni, guggolni, fekvőtámaszozni, sulyzózni,

nyújtást az utóbbi 2 futásnál nem csináltam ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43) Dirtyz válasza rii (#42) üzenetére


Dirtyz
őstag

Én a futócipőimet, amíg futottam, mindig itt vettem [link]. Értenek a futáshoz, bármilyen kérdésed van szivesen segítenek. Nagyon fontos, hogy új cipő vásárlásnál eldöntsd milyen távra és milyen taljra akarod használni. Nézd meg a régi cipődet, merre kopik, külső talpélen futsz vagy belsőn, a jobb cipőgyártók egy tipust többféle talpkiképzéssel es lábfejszélességel gyártanak. Ha a szigeten szoktál futni, akor érdemes ezt megnézned, kipróbálnod:
[link], itt klikk a futószervízre.
Ja, és normális futózoknira érdemes beruházni, ezek álltalában úgy vannak kiképezve, hogy nem csúszkálnak a cipőben és nincs bennűk csomózás ami kidörzsölheti a lábad a cipőben.

Védd a fákat, egyél hódot!

(#44) Josh


Josh
tag

Gondoltam eldicsekszem a tegnapi teljesítményemmel. 7 km-t futottam 38:17 volt az időm. Tudom nem valami sok, de én ennek is nagyon örülök per pillanat....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#45) Smogus


Smogus
őstag

Üdv sportemberek :D

Elkezdtem ujra futni régen még a középiskolába futottam de most az egyetem mellett nem sok időm van sportolni de reggelenként el bírok menni a szigetre futni
szóval elkezdtem csak sokszor unatkozom :D
Jó lenne valamit hallgatni :D
szóval olyan kis cucc kellene nekem nem drágáért amit csak fel bírok erősíteni a karomra és nem kell félnem hogy leesik és mondjuk jön rajta a rádió nem kell hogy mp3 lejátszós legyen meg ilyenek egyszerű rádió az jó lenne
Régen volt ilyen a Nike-nak nem ???

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#46) Josh válasza Smogus (#45) üzenetére


Josh
tag

Ha jól tudom, akkor lehet kapni ütésálló mp3 lejátszót. Azt hiszem az Auchanban árulják, vagy valami hasonló helyen....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#47) Smogus válasza Josh (#46) üzenetére


Smogus
őstag

De mondom hogy nem mp3 lejátszó kell hanem rádió :D
és fontos hogy rendesen fel lehessen rögzíteni tehát hogy futáshoz találták ki az lenne a lényeg :D

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#48) Josh válasza Smogus (#47) üzenetére


Josh
tag

Szerintem az mp3 lejátszókban van rádió..... :D

A kínaiaktól lehet kapni olyan karórát, amiben van rádió...... :D

Ezt skubizd meg....
[link]

[Szerkesztve]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#49) Smogus válasza Josh (#48) üzenetére


Smogus
őstag

Értem én :D

egyébként az óra nem alegjobb szeritnem az már messze van a fejemtől :))
mondjuk a felkaromra gondoltam fogatni régen láttam én ilyeneket futókon csak nem találok mostaában ehol :((

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#50) Josh válasza Smogus (#49) üzenetére


Josh
tag

Szerintem fülhallgatóval kellene hallgatni. Mondjuk az én telefonomban van rádió és stopper, és fülhallgatóval hallgatom a vízállásjelentést, és a kinyermát..... :D

Nem igazán értem, hogy mire gondolsz, pláne nem a Nike-sat....

[Szerkesztve]

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#51) Smogus válasza Josh (#50) üzenetére


Smogus
őstag

Hát igen ha telóban lenne radio akkor könnyebb lenne a helyzet

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#52) Josh válasza Smogus (#51) üzenetére


Josh
tag

Mondjuk ilyen kínai gagyi rádiókat lehet már kapni 1000 forintért is, aminek a rádió részét rá lehet csiptetni a gatyád szélére, és fülesen keresztül hallgatod az FM-et....

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#53) Smogus


Smogus
őstag

Ilyet találtam nagynehezen
jól emlékesztem hogy a nike-nak voltak ilyen cuccai :D
[link]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#54) rii válasza Dirtyz (#43) üzenetére


rii
nagyúr

mostan már nemsokára veszek futócipőt ... talán lekezdek futni ..... :-/

mert már muszáj ....


perceket futottam két alkalommal

1. 5 2 4 2 5
2. 6 3 3 3

:U

todom, nulla

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#55) bLaCkDoGoNe válasza rii (#54) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem egy Asics Gel Cumulus VII-esem van, teljesen meg vagyok vele elégedve, ilyen kényelmes cipőm még soha nem volt. A talpa valami fantasztikusan jó, tényleg olyan, mintha valami puha, szivacsos gumin futnál. Az anyaga pedig ilyen furcsa szövet, nagyon könnyű, nagyon jól szellőzik (cserébe mindennapi használatra biztos, hogy nem alkalmas).

Tavaly vettem a Hervisben, le volt értékelve, csak már nem emlékszem, hogy mennyiről mennyire. :B

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#56) rii válasza bLaCkDoGoNe (#55) üzenetére


rii
nagyúr

meg én a dunaprton futok, föld, kavics, 100 m homok, semmi beton.
arra is jó ez a cipő?

abban tudsz segíteni, hogy milyen időközönként kelene eljárnom furni ha szeretném feltornázni a futásomat 5-6 kilométerre :B

régebben már futottam ennyit, csak sajnos betonon, és bekrepált a térdem .........

bemelegítés miből kell, hogy álljon?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#57) bLaCkDoGoNe válasza rii (#56) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Lehet, hogy a terepen futásra nem ez a legalkalmasabb cipő, bár én is vegyesen futok vele betonon, illetve földes-füves részen. Csak egy támpontot adtam, hogy nekem mi jött be, mindenképpen rá kell majd szánnod egy pár órát a cipővásárlásra (én kb. 2 óráig válogattam, jöttem-mentem/futotkároztam(!) a cipőkben a boltban, míg e melett a cipő mellett döntöttem).
Olyat vegyél mindenképpen, ami Neked kényelmes, bárki bármit ajánl!

Én időjárástól függően járok futni (ill. most tavasszal kezdtem el újra, mert télen nem voltam egyáltalán), általában igyekszem minden második nap eljárni, de ez nem szokott mindig összejönni. Nem vagyok egy nagy futás-guru, de én olyan heti 3-4x alkalmat tippelnék.

Bemelegítésre én ilyen általános gimnasztikai gyakorlatokat végzek: nyújtás, guggolás, ilyesmik.



"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#58) brownus válasza bLaCkDoGoNe (#57) üzenetére


brownus
veterán

de a guggolást csak úgy szabad, hogy nem teljesen 'ülsz' le hanem a combod vízszintesen van!

rii: miért nem mész át a Margitra? ott van körben végig futószőnyeg (bár ha mindig iccaka futol az lehet parás)

(#59) bLaCkDoGoNe válasza brownus (#58) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Köszi, ezt nem tudtam!

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#60) rii válasza brownus (#58) üzenetére


rii
nagyúr

mer' itt nem lát senki, ha megállok pihegni .,......... :DDD

szabályszerűen hogy van egy bemelkegítés? Mik a ''kötelező'' ''gyakorlatok'', és mennyit ''kell'' belőle csinálni?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#61) brownus válasza rii (#60) üzenetére


brownus
veterán

nem tudom, nekem a térdeim érzékenyek meg általában recseg-ropog mindenem (nem fáj!) csak mint BruceLee-nak, de én annyit szoktam, hogy helyben ugrálok 1-2 percig karlendítéssel oda-vissza, pár gugolás, egy kis nyújtás. ez elég szokott lenni, pár perc az egész, aztán lassabb tempóban elfutok a pályára, ott annyi kört teszek amennyit bírok (4-5 mostanában) de az utolsót azt olyan gyorsan amilyen gyorsan csak bírom. aztán haza kocogok. ja, és a végén hasizom, meg oldal hasizomerősítés.

(#62) rii válasza brownus (#61) üzenetére


rii
nagyúr

köszi ...

csak azért kétrdeztem, mert az izmoknak sem jó, ha bemelegítés nélkül vannak ilyen igénybevételnek kitéve ...

én guggolni szoktam párat (térdeim akkorát reccsennek, mintha villám csapott volna egy fába), aztán nyújtás a láb hátsó részére, ebből is pár, aztán kézzel felhúzom a sarkam a hátamhoz, többször, és persze felsőtestet is bemelegítem én is .... de akkor ezekszerint az én módszerem is elégséges/jó ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#63) rii


rii
nagyúr

fáj a jobb bokám már régóta ...

ÖtleteK?

Doki? Kenőcs?

a futástól (jött elő)/(erősödött) ....

[Szerkesztve]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#64) bandus válasza rii (#63) üzenetére


bandus
veterán

Régebben volt itthon ilyen mentlos gyógykenőcs, azzal bekentem este a térdem, rá a fáslit, és reggelre általában elmúlt a fájdalom. sztem megteszi valamelyik sportkém is, ezt megteheted nemcsak este, hanem futáskor is..vagy használj nicoflexet ;]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#65) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

fútópálya:

Pöttyös utcai metrómegálló mögött. Nemtomhányszázméteres salakpálya. frankó hely! :)

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#66) rii válasza bandus (#64) üzenetére


rii
nagyúr

köcce ....

most spec (megjöttem futásból, de nulla siker, ugyanis a vádlim minhta fából lenne, vagy mintha be lenne görcsölve ) olyan volt a futás, nint kockát gurigatni hegynek felfele ...

valami izmilazító izé kellene nekem .... (-: ehh .....


azon a postás linken [link] lévő képen nem tudom felhazsnálni, továbbá nem tudom, hogva kell tenni magát a pofázmányotokat .... :D ez ilyen 1:3 arányú bélyeg lenne?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#67) brownus válasza rii (#63) üzenetére


brownus
veterán

Nekem ez bevált: Inno Rheuma Forte krém, vagy Feketenadálytő krém

(#68) emvy


emvy
nagyúr

Gyertek a K&H-ra jún. 3-án. Nagyon jó hangulatú esemény, ott sikerült életem egyik legjobbját futnom (26:30 / 7 km, ami rendszertelenül futó hobbistaként szerintem jó...)

while (!sleep) sheep++;

(#69) emvy válasza rii (#62) üzenetére


emvy
nagyúr

Rii, ezt ne csináld.


1, Ne ropogtass. Finoman, fokozatosan nyújts, ne guggolj le-állj fel hirtelen, főleg, ha túlsúlyos vagy egy kicsit.

2, Melegíts sokat. Én jellemzően nem nagyon melegítek, mert nem igazán terhelem meg magam, de komolyabb erőfeszítés előtt legalább 20-25 perc melegítés kell.

3, Utána legalább 10 perc nyújtás.


Egyébként pedig úgy látom, neked pont hogy sok tornára lenne szükséged. Bánj finoman megaddal, a nyújtás nagyon fontos.

while (!sleep) sheep++;

(#70) M@trixfan válasza emvy (#69) üzenetére


M@trixfan
addikt

Bemelegítésnek elég amíg elsétálok a Lánchídtól a szigetig? Abban biztos vagyok, hogy ízületi folyadékkal kellően megtelnek a porcok, de az izmoknak elég-e ez a gyors ütemes séta?

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#71) emvy válasza M@trixfan (#70) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, nem elég.

Egyrészt, a szervezet ''bemelegedéséhez'' pulzusszám-emelkedés szükséges. Én ezt tipikusan úgy ellenőrzöm, hogy amikor már kicsit elkezdenék izzadni, akkor már nagyjából oké. Azért sem elég a séta, mert az izmok csak egy szűk határon belül mozognak, a bemelegítés során az izmoknak minden olyan mozdulatot (lehetőleg) meg kell tenniük, amit az aktív mozgás alatt is megtesznek. Szóval tíz kilométer séta után is simán meghúzhatod mondjuk a vádlid, ha sprintbe váltasz.

while (!sleep) sheep++;

(#72) rii válasza emvy (#69) üzenetére


rii
nagyúr

ok

hétvégén szerzek valami izomlazítót, és talán hétfőn el tudok menni futni ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#73) rii válasza emvy (#69) üzenetére


rii
nagyúr

a bemeleígtés stimt, de a nyújts milyen mozgássorozatból is kell, hogy álljon?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#74) bandus válasza rii (#73) üzenetére


bandus
veterán

a bokát igazából nemnagyon lehet lenyújtani szerintem, amíg fociztam, akkor is csak bokakörzéssel melegítettük. ha izületi gondjaid lennének, akkor ez segíthet [link] , használnom még nem kellett szerencsére, de a gyúrós topikban csak jót mondanak róla, pontosabb infoért kérdezd őket :)

mod: szerintem a vádlid csak simán bedurrant, viszont ez a másik amit nehézkes nyújtani, mivel a lábfejed nem fordítható vissza

[Szerkesztve]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#75) M@trixfan válasza emvy (#71) üzenetére


M@trixfan
addikt

Köszönöm a tanácsot, akkor mindenképpen melegítek mielőtt nekivágok. Viszont gugolni nem szeretek, mert úgy érzem túlontúl igénybeveszi a térdemet (magas vagyok, hosszú lábakkal). Még azt kérdezném meg, hogy általában milyen gyakorlatokkal melegítesz be?

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#76) emvy válasza M@trixfan (#75) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne, tényleg ne guggolj. Nem vagyok szakértője a témának, amit fontosnak tartanak, az jellemzően:
- csípőkörzés, hajolgatás: ez fiatalkorban elvileg teljesen problémamentes, de apámon, aki 20 éve fut, kezd kijönni a csípőfájás (sosem melegített); szóval célszerű
- nyújtott lábakkal talajérintés, hogy nyújtsd a hátsó combod
- spárgaszerű helyzetben finom rugózás (belső comb, vádli)

Meg laza kocogás az elején. De mondom, célszerűbb megnézni egy futómagazint, ilyesmit, ott jobban leírják.

while (!sleep) sheep++;

(#77) rii


rii
nagyúr

bekentem bengay-el a vádlim és a lábszáram, de a jobb lábszárom továbbra is fáj .... ha megnyomkodom ujjal

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#78) pRedATor


pRedATor
tag

Kicsit későn de ráleltem erre a topicra.
Arról még nem nagyon írt senki, hogy valójában miért is fut? Mert oké, legyünk egészségesek, mozduljunk ki egy kicsit a gép elől, ha már a munkánk/tanulás miatt egyébként is a gép előtt ülünk, illetve esetleg adjunk le egy kis fölös súlyt. Hazudnék ha azt mondanám, hogy én nem az előbb említett okok miatt kezdtem el futni rendszeresen már több, mint 2,5 éve, de azóta már tényleg kikapcsolódás miatt űzöm a futást. Hihetetlen mennyire képes kiüríteni az agyat illetve esetlegesen egy dologra koncentrálni. Nálam ez a két szélsőséges eset van. Anno még a suli tehetett róla, hogy elkezdtem futni, mert a vizsgaidőszakban felgyülemlett stresszt valahogy le kellett gyűrni, főleg államvizsga előtti hónapokban elég sok saját rekordot megdöntöttem :DDD Egyébként rendszeresen edzek már nagyon rég óta, de az a fajta edzés nem az állóképességet, hanem az izmokat edzette/edzi.
Egyébként a Margit-sziget rendszeres (heti 2-3) látogatója vagyok, szigorúan este 9 után. Azért megyek iyen későn, mert akkor már tényleg kevesen vannak, nyugi van (a sötétség még talán jobban nyugtat), a levegő meg még jobb, mint nappal. Az éjszakai Budapest látványa sem éppen mondható rossznak...
A cipőm nem mondható extrának, egy egyszerű Adidas, mindenféle zselé, gél, levegő nélkül, de iszonyatosan beleszerettem mielőtt megvettem. Esküszöm, hogy rám szabták, szinte nem is érzem, hogy rajtam van. Néha még előfordul, hogy bénázok és túlzottan meghúzom a fűzőt és ilyenkor a lábfejem egy kicsit fáj, de erről csak én tehetek :B Minden más cuccom is Adidas a futáshoz (értsd ez alatt nadrágok, pólók, stb...). Egyébként nem rajongok a márkáért, de futáshoz nagyon bejönn. Kellemesen finom és szellős az anyaga (talán nem ez lenne rá a legjobb szó, de ez jutott eszembe).
A bemelegítést is felhoztátok. Otthon egy kicsit, majd kb 10 perc nyújtás közvetlen a futást megelőzően, a végén meg kb. ugyanennyi nyújtás...
Van egy nagyon jó segítőtársam arra az esetre, ha rosszul futnék: kattog a jobb bokám, ha viszont helyesen futok nincs ilyen gond... ez is egy megoldás ;)

Viszont tanácsot kérnék azzal kapcsolatban, hogy télen miben futtok, mert én megoldom edződteremben a hidegebb napok alatt, igaz akkor csak kb 20 percet / 3 km-t futok, mert gépen halálra unom magam, az nekem nagyon más és nem szeretem, viszont 15 kilónyi ruhában sincs kedvem futni. Tudom nem aktuális, de hátha valaki fut közületek szabadban télen is.

[Szerkesztve]

(#79) bandus válasza pRedATor (#78) üzenetére


bandus
veterán

Mivel mozogsz, sztem nem kell túlöltözni. Alulra egy bélelt melegítőnadrág, vagy ha elbírod viselni, akkor egy téli, feszülős futógatya. Felülre egy melegítőfelső elég sztem, a melegebb fajtából..sapka sem árt, de ha nem szereted, egy fejpánt mindenképp, hogy védje valami a füled. ha esetleg le tudsz tenni vhol egy kabátot, és azt futás után felvenni, hasznos lehet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#80) rii válasza pRedATor (#78) üzenetére


rii
nagyúr

''..............nem nagyon írt senki, hogy valójában miért is fut?...................''

testartás, állóképeség javítása, hát erősítése, súly leadás, éhesebb legyek :B, (legyen kedvem kajálni)

én legalábbi ezeket várom a futástól, lehet valamit benéztem ezek küzül .....

esik az eső .... ;-( és muszáj elmennem futni ma .... ;-(

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#81) pRedATor válasza rii (#80) üzenetére


pRedATor
tag

Én teljesen eláztam, de attól jó volt futni (az elején még csak szemerkélt, de a végén már szakadt az eső). Meg is lepődtem milyen sokan voltak a szigeten az eső ellenére! Vagyunk egy páran nemnormálisak :DDD

Azért remélem rii előbb utóbb az általad említett okok háttérbe kerülnek és tényleg csak magáért a futás öröme miatt mész el egyet kocogni. Akkor fogod igazán élvezni!

(#82) brownus válasza pRedATor (#78) üzenetére


brownus
veterán

én szeretek futni, ennyi:) meg azért, hogy növeljem az állóképességem

(#83) rii


rii
nagyúr

a futással nem lehet úgy fogyni, mint pölö aerob mozgással, nem?

voltek kerékpározni 60 km-t, a ha lassan mentem (20kmp/h) akkor volt 155-165 a pulzudom, ha pedig gyorsabban (28-34) akkor 175.

amikor toltam a cangát a tekerés után a dunaparton, akkor volt 110-130, pont az a rész, ahol azt mondják a legjobban fogy az ember.

Mit kellene csinálnom, hogy jobb legyen a pulzusom?

minden este 40 perc light-os felülés
vagy futás max 15 perc.

végül is meg kell hajtanom a testemet, mert akkor jön ki, az hogy nem bírom az erősebb tempót, de előbb meg szeretnék szabdulni a fölös 10-15 kilómtól.

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#84) Thyb


Thyb
senior tag

Ebbe most botlottam bele: [link] azért az ilyen mindig elszomorit valahol, főleg, ha azt nézem meg, hogy a sehol sem álló fociklubbokra mennyit költenek.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#85) brownus válasza Thyb (#84) üzenetére


brownus
veterán

szomorú! a magyar ''profi'' ligát meg vissza kéne rangsorolni amatőr bajnokságba... aztán ha már tudnak sokat és gyorsan futni vissza a profizmusba.... mint anno a svédek, ott rendet tudtak így csinálni.

(#86) rii


rii
nagyúr

lekocogktam 7500 métert 1 óra alatt .... 130-140-150-es (így emelkedett) 153-ig pulzussal. Szándékosan tartottam magam ezen az értéken magam. Ez nagyon szar, vagy nem nagyon, vagy milyen? Gondolom, ha lehet véleményt alkotni, akkor a pulzus érték alapján lehet ....

ha a közeljövőben szeretném elérni, hogy 1 óráig tudjak kocogni, és mondjuk nagyobb távot (szval gyorsabban), kisebb pulzussal, akkor mit kell tennem?

Sokáig kell 150-en futnom 1 órán keresztül, és egyre gyorsabb iramot engedheetek meg ehhez?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#87) X Factor válasza VÁMpír (#9) üzenetére


X Factor
addikt

Furócipők 10-15k között, de amit én vettem pl az ilyen szabadidő cipő volt és az 28 helyett volt 14.900...

Make things work

(#88) rii válasza rii (#86) üzenetére


rii
nagyúr

naon szar 7500m 1 óra alatt 130-140-150-156-os pulézussal?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#89) rii


rii
nagyúr

hogy lehet növelni a futás távolásgát? Vagyis mennyi idp alatt mennyi táv növelés az ésszerű?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#90) grabber


grabber
addikt

Szaisztok.Csak most leltem a topicre és gondoltam írók.
Én azért futok mert focizom :DDD De komolyan,mert iskolai csapatban részt veszek a Bécs-Budapest marathonon.Tavaly futottam 1:44 óra 22km(Budakeszi-Hősök tere)
Most szeretnék majd venni lassan egy futó cipőt.Sokan mondták Asics,NB(New balance),Mizuno márkáknak.Ha valakit érdekel a márkák,de én Adidasban futottam és nem volt gond(20 km-ert)az vagy Nike sem rossz.Ami kényelmes,mert nincsen egyforma láb.Valakinek ez törte,valakinek az.
Ja és szerintem nem kell magas pulzussal edzeni,inkább egyenletesen és sokáig.Csak essen jól a fútás :))

(#91) grabber válasza rii (#89) üzenetére


grabber
addikt

Hetente 10 perc,ha 5x alkalom.Tapasztalat :) De fiatal fejlődő szervezettől hallod(10 év foci,futással a hátán)De ha heti 3 alkalom akkor 5 perc. :)

(#92) ponti_ak válasza GombócArtúr (#65) üzenetére


ponti_ak
addikt

:D Tanúsíthatom, én is ide járok, errefelé lakom...

Most újították fel!
Kár hogy ez a sok eső monstanában nem tesz jót neki.... :(

(#93) grabber válasza ponti_ak (#92) üzenetére


grabber
addikt

Én is futottam már ott :D Pedig nem vagyok Budapesti.Mennyire most újították fel?És mit?

(#94) rii válasza grabber (#91) üzenetére


rii
nagyúr

hetente növeljem 10perccel, ha 5x megyek el futni/hét?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#95) ponti_ak válasza grabber (#93) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hi,
Több pálya is van errefelé, nem biztos, hogy ugyanarról beszélünk, de ami hozzám legközelebb esik (5-6 percre gyalog a Metró-megállótól a József Attila lakótelepen befelé), azt 1 hónapja salakozták újra, úthengerrel, rendesen újrahúzták az ovális pályát (bár azóta rendesen göröngyös lett, hála a bicajozó kiccsávóknak :( ). Az a baj, hogy rendszeresen kellene karbantartani, nem évente-kétévente, mert ez így kevés... és a pálya maga sem túl nagy, szerintem 300 méteres lehet max...

A környék mondjuk tényleg jó, és a levegő is tűrhető tisztaságú (ligetes, fák nyúlnak be a pálya fölé majdnem mindenhol).... csak a világítás lehetne kicsit jobb (kb 3 lámpaoszlop kellene még...)

Ja, igen a focipálya is kapott egy új réteget, és a játszóteret (mászókák), meg a padokat is fél éve cserélték kb..

Rii: igen, szerintem így értette..

[Szerkesztve]

(#96) grabber válasza rii (#94) üzenetére


grabber
addikt

Szerintem az a legjobb ha élvezed a futást,akkor :C Nálam van,hogy 9 km után még jön a 200 m-es sprint maxon ;] Mert az király érzés :)) Sajnos nem tudom milyen kondiban vagy,meg egyéntül is függ(alkat),de a biztosabb 7 perc szerintem.Első hét után simán menne 10 percel több de majd a 2. 3. hét után már nem fog ennyire nőni a az idő.
Maradjon 1 hét(+10 perc),2 hét (+7 perc), a többi meg 5 percek.Ezek még szerintem heti 3-nál is teljesíthető.Az első hét legyen alapozás(kis izomláz ;] )ha lehet néha legyen 1 nap szünet.De csak tapasztalat,fiataltól,az se mindegy mekkora távot futsz. :R

(#97) grabber válasza ponti_ak (#95) üzenetére


grabber
addikt

Nem hiszem,hogy a 300 m méteres lenne amire én gondolok.Ez egy elipszis fákkal körülvéve,telán mászóka is van.Lakótelepek között.

(#98) rii


rii
nagyúr

bengay jó izomláz ellen?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#99) brownus válasza rii (#98) üzenetére


brownus
veterán

sztem jó, én ezt használom: inno rheuma forte krém, meg feketenadálytő. inkább ilyen gyógynövényes krémeket.
bár itt nem említik:[link]

[Szerkesztve]

(#100) rii válasza brownus (#99) üzenetére


rii
nagyúr

köszi! Ezek most nincsenek (:D) de beszerzem majd őket!

1. vasárnap futottam 1 órát,. kocogktam, 7,5 km, olyan izomlézamlett tőle, hog hétfőn kedden lépcsőn nem tudtam közlekedni.

ma menyit fussak?
a. megin 1 órát, ésmajd ''belejövök''
b. vagy csak 30 percet
c. vagy 2x 30 percet?

2. illetve szeretnám növelni a futás intenzitását.
most 130-140-150-es pulzussal 1 óra alatt 7,5 km-t tettem meg
a pulzusnak maradnia kell
az időnek maradnia kell
!!! a _távot_ szeretném nővelni. !!!!

vagyis ugyanakkora pulzus mellett gyorsabban szeretnék futni.
Erre mi a javaslat?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.